Идет загрузка документа (177 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка конкурсного отбора спортсменов для комплектования состава национальных сборных команд по олимпийским видам спорта, признанным в Украине

Министерство молодежи и спорта Украины
Порядок, Приказ от 11.10.2017 № 4279
действует с 01.12.2017

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

11.10.2017

м. Київ

N 4279

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
02 листопада 2017 р. за N 1345/31213

Про затвердження Порядку конкурсного відбору спортсменів для комплектування складу національних збірних команд з олімпійських видів спорту, визнаних в Україні

Відповідно до статті 37 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", підпунктів 23 і 24 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року N 220 (зі змінами), Положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 21 серпня 2015 року N 3027, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 вересня 2015 року за N 1078/27523 (зі змінами), Положення про критерії пріоритетності олімпійських видів спорту, визнаних в Україні, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 15 червня 2016 року N 2392, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 року за N 917/29047 (зі змінами),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок конкурсного відбору спортсменів для комплектування складу національних збірних команд з олімпійських видів спорту, визнаних в Україні, що додається.

2. Департаменту олімпійського спорту подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

 

Міністр молоді та спорту України

І. О. Жданов

 

ПОРЯДОК
конкурсного відбору спортсменів для комплектування складу національних збірних команд з олімпійських видів спорту, визнаних в Україні

I. Загальні положення

1. Цим Порядком встановлюються показники, за якими щороку на конкурсній основі комплектується склад спортсменів національних збірних команд з олімпійських видів спорту, визнаних в Україні (далі - національні збірні команди), та склад кандидатів національної збірної команди для участі у літніх та зимових Олімпійських іграх, з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій та фізкультурно-спортивних товариств.

2. До складу національних збірних команд зараховуються спортсмени - громадяни України та спортсмени-іноземці чи особи без громадянства відповідно до вимог міжнародних спортивних федерацій та з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій та фізкультурно-спортивних товариств.

3. У літніх олімпійських видах спорту склад національних збірних команд з видів спорту комплектується із спортсменів за критеріями конкурсного відбору для комплектування складу спортсменів національних збірних команд з літніх олімпійських видів спорту (додаток 1), у зимових олімпійських видах спорту - за критеріями конкурсного відбору для комплектування складу спортсменів національних збірних команд із зимових видів спорту (додаток 2).

У командних ігрових видах спорту основним показником відбору спортсменів до складу національної збірної команди України є виконання спортсменами цільових програм або планів підготовки на відповідний рік, що визначаються тренерами національної збірної команди за результатами спостережень за діями гравців під час гри та досконалого вивчення їх індивідуальної статистики впродовж ігрового сезону, а також відповідність гравця ігровому амплуа та модельним показникам змагальної діяльності.

II. Комплектування основного складу спортсменів національних збірних команд з олімпійських видів спорту

1. Загальна кількість спортсменів основного складу національної збірної команди з олімпійських видів спорту визначається з урахуванням стартового складу (заявочного складу) спортсменів національної збірної команди, що бере участь у чемпіонаті світу серед дорослих відповідно до регламентів та правил спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації:

1) у видах спорту першої категорії з єдиноборств - до 4-х складів, для інших видів спорту - до 3-х складів;

2) у видах спорту другої категорії з єдиноборств - до 3-х складів, для інших видів спорту - до 2-х складів;

3) у видах спорту третьої категорії - до 1,5 складу;

4) у літніх та зимових олімпійських командних ігрових видах спорту - до 2-х складів.

2. У тенісі загальна кількість спортсменів національної збірної команди з олімпійських видів спорту визначається з урахуванням стартового складу спортсменів (заявочного складу), що бере участь у змаганнях "Великий шолом" серед дорослих або змаганнях "Кубок Девіса" серед дорослих, "Кубок Федерації" серед дорослих.

3. У командних ігрових видах спорту відбір до національної збірної команди здійснюється з українських спортсменів, що беруть участь у спортивних змаганнях в основному складі українських та зарубіжних клубів.

III. Комплектування складу кандидатів національних збірних команд з олімпійських видів спорту

1. Загальна кількість спортсменів складу кандидатів (найближча до дорослих вікова група) національної збірної команди з олімпійських видів спорту визначається з урахуванням стартового складу (заявочного складу) спортсменів національної збірної команди, що бере участь у чемпіонаті світу серед найближчої до дорослих вікової групи відповідно до регламентів та правил спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації:

1) у видах спорту першої категорії з єдиноборств - до 4-х складів, для інших видів спорту - до 3-х складів;

2) у видах спорту другої категорії з єдиноборств - до 3-х складів, для інших видів спорту - до 2-х складів;

3) у видах спорту третьої категорії - до 1,5 складу;

4) у літніх та зимових олімпійських командних ігрових видах спорту - до 2-х складів.

2. У тенісі загальна кількість спортсменів національної збірної команди визначається з урахуванням стартового складу спортсменів (заявочного складу), що бере участь у змаганнях "Великий Шолом" серед юніорів або змаганнях "Кубок Девіса" серед юніорів, "Кубок Федерації" серед юніорок.

3. У командних ігрових видах спорту відбір здійснюється з українських спортсменів, що беруть участь у складі українських та зарубіжних клубів та основному складі команд у змаганнях чемпіонату України серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи та молодше відповідно до регламентів та правил спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації.

IV. Комплектування складу резерву національних збірних команд з олімпійських видів спорту

1. Загальна кількість спортсменів складу резерву (наступна після юніорів вікова група) національної збірної команди з олімпійських видів спорту визначається з урахуванням стартового складу (заявочного складу) спортсменів національної збірної команди, що бере участь у чемпіонаті світу серед наступної після юніорів (юніорок) вікової групи відповідно до регламентів та правил спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації:

1) у видах спорту першої категорії з єдиноборств - до 4-х складів, для інших видів спорту - до 3-х складів;

2) у видах спорту другої категорії з єдиноборств - до 3-х складів, для інших видів спорту - до 2-х складів;

3) у видах спорту третьої категорії - до 1,5 складу;

4) у літніх та зимових олімпійських командних ігрових видах спорту - до 2-х складів.

2. У видах спорту, де не проводяться чемпіонати світу серед наступної після юніорів (юніорок) вікової групи, загальна чисельність спортсменів національної збірної команди визначається з урахуванням стартового складу (заявочного складу) спортсменів, що бере участь у чемпіонаті світу серед наступної після дорослих вікової групи відповідно до регламентів та правил спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації.

3. У тенісі загальна чисельність спортсменів національної збірної команди визначається з урахуванням стартового складу спортсменів (заявочного складу), що бере участь у змаганнях "Великий Шолом" серед юніорів або змаганнях "Кубок Девіса" серед юніорів, "Кубок Федерації" серед юніорок.

4. У командних ігрових видах спорту відбір здійснюється з українських спортсменів, що беруть участь у складі українських клубів та основному складі команд у змаганнях чемпіонату України серед спортсменів наступної після юніорів вікової групи відповідно до регламентів і правил спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації.

V. Формування складу кандидатів національної збірної команди для участі у літніх та зимових Олімпійських іграх

1. Склад кандидатів національної збірної команди для участі в Олімпійських іграх з окремого виду спорту комплектується з числа спортсменів національної збірної команди на конкурсній основі за підсумками двох останніх спортивних сезонів на підставі критеріїв формування складу кандидатів національної збірної команди для участі в літніх Олімпійських іграх (додаток 3) та критеріїв формування складу кандидатів національної збірної команди для участі у зимових Олімпійських іграх (додаток 4) або виконання кваліфікаційних вимог, встановлених міжнародними спортивними федераціями, що дають право спортсменам брати участь у найближчих олімпійських іграх.

Відповідно до рівня показників критеріїв формування складу кандидатів із спортсменів основного складу комплектуються елітна і провідна групи, а із спортсменів найближчої до дорослих вікової групи (юніорів та юніорок) - перспективна група.

2. Склад кандидатів затверджується наказом Міністерства молоді та спорту України за поданням структурного підрозділу, до компетенції якого віднесена координація відповідного виду спорту:

для літніх олімпійських видів спорту - з 01 січня по 31 грудня поточного року;

для зимових олімпійських видів спорту - з 01 травня поточного року по 30 квітня наступного року.

Протягом зазначеного періоду в разі покращення або погіршення результатів виступу спортсменів, їх травмування, дискваліфікації тощо до наказу про затвердження складу кандидатів можуть вноситись зміни.

3. При досягненні рівнів, визначених критеріями, наведеними у додатках 3 та 4 до цього Порядку, до складу кандидатів з відповідного виду спорту зараховуються спортсмени, які мають кращі результати виступу в змаганнях, а також спортсмени, які мають перспективи досягнення високих спортивних результатів в обраному виді спорту, що підтверджується позитивною динамікою результатів за останні 4 роки.

VI. Формування складу спортсменів штатної команди національних збірних команд з олімпійських видів спорту

1. Кількісний склад спортсменів штатної команди формується Міністерством молоді та спорту України в межах затвердженої чисельності.

2. Склад спортсменів штатної команди з олімпійських видів спорту формується на конкурсній основі з числа спортсменів - громадян України основного складу національних збірних команд, які за результатами виступів на офіційних всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях виконали вимоги для встановлення тарифних розрядів посад спортсменів-інструкторів штатних команд національних збірних команд України з видів спорту та мають кращі результати виступу на змаганнях вищого рангу:

1 - 8 місця - на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу;

1 - 6 місця - на чемпіонатах Європи, в розіграші Кубка світу та Кубка Європи, на чемпіонатах світу серед юніорів та юніорок;

1 - 3 місця - на чемпіонатах Європи серед юніорів та юніорок, етапах розіграшу Кубка світу та Кубка Європи, чемпіонаті України, чемпіонаті України серед юніорів та юніорок.

3. Спортсмени штатної команди національних збірних команд з олімпійських видів спорту оформлюють свої трудові відносини з Міністерством молоді та спорту України шляхом укладання строкового трудового договору (контракту) відповідно до підпункту 26 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року N 220 "Про затвердження Положення про Міністерство молоді та спорту України" (зі змінами).

 

Директор департаменту
олімпійського спорту

Р. Я. Вірастюк

 

Критерії конкурсного відбору для комплектування складу спортсменів національних збірних команд з літніх олімпійських видів спорту

N
з/п

Види спорту / спортивні дисципліни

Основний склад

Кандидати

Резервний склад

Олімпійські ігри
(I ранг), чемпіонат світу
1 (II ранг)

Чемпіонат Європи (II ранг)2

Етапи Кубка світу, Гран-прі3
(II ранг)

Кубок Європи (сума)
(II ранг)
4

Чемпіонат України (III ранг)

Чемпіонат світу серед юніорів (молоді) (II ранг)1

Чемпіонат Європи серед юніорів (молоді) (II ранг)

Кубок України (сума етапів або фінал) (III ранг)

Чемпіонат світу серед юніорів (молоді)1 (II ранг)

Чемпіонат Європи серед юніорів (молоді) (II ранг)

Чемпіонат України серед молоді (IV ранг)

Чемпіонат світу серед юнаків та дівчат (II ранг)

Чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат (II ранг)

Чемпіонат України серед юнаків та дівчат (IV ранг)

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

Бадмінтон

1 - 32

 

1 - 32

 

1 - 32

 

1 - 24

 

1 - 3

 

1 - 32

 

1 - 24

 

1 - 3

 

1 - 64

 

1 - 48

 

1 - 4

 

1 - 32

 

1 - 24

 

1-3

 

2

Бокс

1 - 8

 

1 - 5

 

 

 

1 - 5

 

1 - 3

 

1 - 5

1 - 3

1 - 3

1

1

1

6 - 8

 

5 - 8

 

1 - 3

 

1 - 5

 

 

 

1 - 2

 

3

Боротьба вільна

1 - 8

 

1 - 5

 

1 - 3

1 - 5

 

1 - 3

1 - 5

 

1 - 5

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

7 - 10

1 - 5

4 - 6

1 - 3

1 - 3

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 3

 

4

Боротьба греко-римська

1 - 8

 

1 - 5

 

1 - 3

1 - 3

 

1 - 3

1 - 5

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

 

7 - 10

4 - 7

4 - 10

4 - 7

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

5

Веслування академічне

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Двійка парна; четвірка розпашна

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

1

1 - 3

1 - 3

1 - 2

1

1 - 2

 

4 - 10

 

3 - 6

 

1 - 3

 

1 - 8

 

 

 

 

 

6.1

Одиночка; двійка розпашна без стернового

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

1 - 2

1 - 3

1 - 3

1 - 2

1

1 - 3

 

4 - 10

 

3 - 6

 

1 - 3

 

1 - 8

 

 

 

 

 

6.2

Четвірка парна; вісімка розпашна зі стерновим; двійка парна; четвірка розпашна зі стерновим

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 6

 

 

 

1 - 2

1

1 - 3

1 - 2

1

1

1

 

4 - 10

 

2 - 3

 

1 - 2

 

1 - 8

 

 

 

 

 

7

Велосипедний спорт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.1

Велоспорт/маунтенбайк

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

 

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

 

7 - 10

 

4 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

 

 

7.2

Велоспорт/трек

1 - 8

1 - 6

1 - 6

1 - 4

1 - 3

1 - 3

1 - 6

1 - 4

1 - 6

1 - 2

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

1

7 - 10

 

4 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

 

 

7.3

Велоспорт/шосе

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

 

7 - 10

 

4 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

 

 

7.4

Велоспорт/ВМХ

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 8

 

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

 

7 - 10

 

4 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

 

 

8

Важка атлетика

1 - 8

 

1 - 6

 

 

 

 

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

1 - 4

1 - 2

1 - 3

 

 

 

1 - 5

1 - 3

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 2

 

9

Веслування на байдарках і каное

1 - 9

1 - 9

1 - 6

1 - 4

1 - 8

1 - 3

 

 

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

1

7 - 10

 

4 - 6

 

1 - 3

1

1 - 6

1

 

 

 

 

10

Веслувальний слалом

1 - 16

1 - 8

1 - 10

1 - 6

1 - 6

1 - 4

 

 

1 - 3

1 - 2

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 2

1 - 2

7 - 10

 

4 - 6

 

1 - 3

1 - 2

1 - 6

 

 

 

 

 

11

Волейбол пляжний

1 - 24, 1 - 48

 

1 - 32

 

1 - 9

 

1 - 4

 

1 - 6

 

1 - 8

 

1 - 4

 

1 - 6

 

1 - 16

 

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 8

 

1 - 4

 

1 - 6

 

12

Вітрильний спорт

1 - 16

 

1 - 10

 

1 - 10

 

1 - 10

 

1 - 4

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 4

 

7 - 10

 

 

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

13

Гольф

 

 

 

 

 

 

 

 

1 - 8

1 - 4

 

 

 

 

1 - 8

 

 

 

 

 

1 - 8

 

 

 

 

 

1 - 8

 

14

Гімнастика спортивна

1 - 8

1 - 8

1 - 6

1 - 4

1 - 6

 

 

 

1 - 6

1 - 3

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 8

 

 

 

4 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

15

Гімнастика художня

1 - 8

1 - 6

1 - 4

1 - 4

1 - 3

1 - 3

1 - 8

1 - 3

1 - 3

1

 

 

1 - 3

1

1

1

 

 

1 - 5

1

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

 

 

 

 

16

Дзюдо

1 - 7

1 - 5

1 - 5

1 - 3

1 - 3

 

1 - 3

 

1 - 5

 

1 - 5

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

 

7 - 9

5 - 9

5 - 7

5 - 7

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

17

Карате

1 - 7

 

1 - 5

 

1 - 3

 

1 - 3

 

1 - 5

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

 

5 - 7

4 - 7

3 - 9

4 - 7

1 - 3

 

1 - 5

1 - 10

 

 

1 - 3

 

18

Кінний спорт

1 - 10

1 - 6

1 - 8

1 - 6

1 - 6

 

 

 

1 - 6

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

7 - 10

7 - 10

4 - 6

4 - 6

1 - 63

1 - 3

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 3

 

19

Легка атлетика

1 - 8

1 - 8

1 - 8

1 - 8

1 - 6

1 - 6

1 - 6

1 - 6

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 6

 

7 - 10

7 - 10

4 - 6

2

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

20

Плавання

1 - 8

1 - 8

1 - 6

1 - 6

1 - 6

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 4

 

6 - 10

4 - 6

4 - 10

4 - 10

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

20.1

Плавання / відкрита вода

1 - 12

 

1 - 10

 

1 - 10

 

1 - 8

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

 

 

7 - 10

 

 

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

21

Плавання синхронне

1 - 8

1 - 8

1 - 6

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

1

7 - 10

4 - 8

4 - 6

2 - 3

1 - 3

1 - 2

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

22

Стрибки у воду

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 6

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 6

 

7 - 10

 

 

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

23

Стрибки на батуті

1 - 12

1 - 8

1 - 6

1 - 8

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

 

 

1 - 6

1 - 3

1 - 6

 

 

 

1 - 8

1 - 8

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

24

Стрільба кульова

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

 

7 - 10

 

 

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

25

Сучасне п'ятиборство

1 - 10

1 - 6

1 - 6

1 - 6

1 - 6

 

1 - 8

1 - 3

1 - 3

 

1 - 8

1 - 3

1 - 8

1 - 3

1 - 6

 

7 - 10

1 - 3

1 - 8

1 - 3

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

26

Стрільба стендова

1 - 10

 

1 - 6

 

1 - 6

 

1 - 6

 

1 - 6

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

 

7 - 10

 

 

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

27

Стрільба з лука

1 - 8

1 - 8

1 - 6

1 - 4

1 - 6

1 - 4

1 - 4

1 - 3

1 - 4

1 - 3

1 - 6

1 - 4

1 - 4

1 - 3

1 - 3

1 - 4

7 - 10

1 - 4

4 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 3

 

28

Скелелазіння

1 - 20

 

1 - 15

 

1 - 10

 

 

 

1 - 6

 

1 - 10

 

1 - 8

 

1 - 5

 

7 - 10

 

1 - 8

 

1 - 8

 

1 - 8

 

1 - 8

 

1 - 4

 

29

Теніс

1 - 32

 

 

1 - 32

 

 

 

 

1 - 6

 

1 - 16

1 - 16

1 - 7

1 - 4

1 - 4

1 - 4

1 - 32

1 - 8

1 - 8

1 - 8

1 - 4

1 - 4

1 - 16

1 - 16

1 - 8

1 - 8

1 - 4

 

30

Теніс настільний

1 - 32

1 - 16

1 - 16

1 - 8

1 - 3

 

1 - 16

 

1 - 3

1 - 3

1 - 6

1 - 8

1 - 8

1 - 8

1 - 3

1 - 3

7 - 32

1 - 16

1 - 16

1 - 16

1 - 3

1 - 3

1 - 6

1 - 8

1 - 8

1 - 4

1 - 3

1 - 3

31

Триатлон

1 - 10

1 - 6

1 - 8

1 - 3

1 - 6

 

1 - 6

1 - 2

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 3

 

7 - 10

 

 

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 3

 

32

Тхеквондо (ВТФ)

1 - 8

 

1 - 3

 

1 - 2

 

 

 

1 - 5

 

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 5

 

7 - 8

4 - 8

4 - 5

4 - 5

1 - 3

 

1 - 6

1 - 6

 

 

 

 

33

Фехтування

1 - 8

1 - 8

1 - 8

1 - 8

1 - 8

1 - 6

 

 

1 - 6

1 - 3

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 8

1 - 3

7 - 16

7 - 16

4 - 8

4 - 8

1 - 3

1 - 2

1 - 6

1 - 6

 

 

1 - 2

1

____________
1 У тенісі враховуються результати змагань "Великий Шолом" серед дорослих та серед юніорів; у боксі враховуються результати змагань на чемпіонаті світу, чемпіонаті України за версією WSB (Всесвітня серія боксу).

2 У тенісі враховуються результати змагань "Кубок Девіса" (чоловіки), "Кубок Федерації" (жінки).

3 У дзюдо враховуються результати змагань "Великий Шолом", "Майстерс"; у волейболі пляжному враховуються результати світових турів (3 - 5 зірок); у боротьбі вільній та боротьбі греко-римській враховуються результати змагань на міжнародних турнірах UWW.

4 У волейболі пляжному враховується результат розіграшу Континентального Кубка; у бадмінтоні - результат Гран-прі Європи.

Примітка. Особисті змагання включають також пари, екіпажі тощо.

 

Критерії конкурсного відбору для комплектування складу спортсменів національних збірних команд України із зимових олімпійських видів спорту

N
з/п

Види спорту / спортивні дисципліни

Основний склад

Кандидати

Резервний склад

Олімпійські ігри (I ранг), чемпіонат світу (II ранг)

Чемпіонат Європи (II ранг)

Етапи Кубка світу, Гран-прі (II ранг)

Кубок Європи*, Гран-прі юніорів (сума етапів) (II ранг)

Чемпіонат України (III ранг)

Чемпіонат світу серед юніорів (юніорок) (II ранг)

Чемпіонат Європи серед юніорів (молоді) (II ранг)

Кубок України (сума етапів) (III ранг)

Чемпіонат світу серед юніорів (юніорок) (II ранг)

Чемпіонат Європи серед юніорів (юніорок) (II ранг)

Чемпіонат України серед юніорів (юніорок) (IV ранг)

Чемпіонат світу серед юнаків та дівчат (II ранг)

Чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат (II ранг)

Чемпіонат України серед юнаків та дівчат (IV ранг)

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

осо-
бисті змага-
ння

коман-
дні змага-
ння, еста-
фети

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

Біатлон

1 - 30

1 - 8

1 - 25

1 - 6

1 - 25

1 - 5

1 - 10

1 - 3

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1

1 - 2

1

7 - 10

4 - 8

4 - 6

2 - 3

1 - 3

1 - 2

1 - 10

1 - 8

1 - 6

1 - 3

1 - 3

1 - 2

2

Бобслей

1 - 20

 

1 - 15

 

1 - 10

 

1 - 8

 

1

 

1 - 6

1 - 3

 

 

1

 

7 - 10

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

3

Гірськолижний спорт

1 - 30

 

 

 

1 - 25

 

1 - 8

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

 

7 - 25

4 - 25

 

 

1 - 3

 

 

 

 

 

1 - 3

 

4

Ковзанярський спорт

1 - 30

1 - 8

1 - 25

1 - 6

1 - 30

1 - 6

 

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

1

7 - 24

 

 

 

1 - 3

1

 

 

 

 

1 - 3

 

5

Лижне двоборство

1 - 30

1 - 8

 

 

1 - 30

1 - 8

1 - 10

1 - 3

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

1

7 - 30

4 - 10

 

 

1 - 3

1 - 2

 

 

 

 

1 - 3

1

6

Лижні гонки

1 - 30

1 - 8

 

 

1 - 30

1 - 8

1 - 10

1 - 3

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

1

6 - 20

4 - 12

 

 

1 - 3

1 - 2

 

 

 

 

1 - 3

1

7

Скелетон

1 - 15

1 - 8

1 - 15

1 - 6

1 - 20

1 - 8

1 - 10

1 - 3

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

1

7 - 15

4 - 8

 

 

1 - 3

1

 

 

 

 

1 - 3

 

8

Стрибки на лижах з трампліна

1 - 30

1 - 8

 

1 - 6

1 - 30

1 - 8

1 - 10

1 - 3

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

1

7 - 30

4 - 10

 

 

1 - 3

1 - 2

 

 

 

 

1 - 3

1

9

Санний спорт

1 - 15

1 - 8

1 - 15

 

1 - 20

1 - 8

1 - 10

1 - 3

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

1

7 - 15

4 - 8

 

 

1 - 3

1

 

 

 

 

1 - 3

1

10

Сноуборд

1 - 16

 

 

 

1 - 16

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

 

7 - 16

4 - 16

 

 

1 - 3

 

 

 

 

 

1 - 3

 

11

Фігурне катання на ковзанах

1 - 30

1 - 8

1 - 24

 

1 - 8

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

 

7 - 24

4 - 12

 

 

1 - 3

 

 

 

 

 

1 - 6

 

12

Фристайл/акробатика

1 - 12

 

1 - 8

 

1 - 12

 

1 - 6

 

1 - 3

 

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 2

 

7 - 12

 

 

 

1 - 3

 

 

 

 

 

1 - 3

 

12.1

Фристайл/могул, слоупстайл

1 - 16

 

 

 

1 - 16

 

1 - 12

 

1 - 3

 

1 - 6

 

 

 

1 - 2

 

7 - 12

 

 

 

1 - 3

 

 

 

 

 

1 - 3

 

13

Шорт-трек

1 - 30

1 - 8

1 - 15

1 - 8

1 - 25

1 - 10

1 - 6

 

1 - 3

1

1 - 6

1 - 3

 

 

1 - 3

1

7 - 24

4 - 12

 

 

1 - 3

1

 

 

 

 

1 - 3

1

____________
* Розіграш континентальних кубків, розіграш кубків міжнародних спортивних федерацій.

Примітка. Особисті змагання включають також пари, екіпажі тощо.

 

Критерії
формування складу кандидатів національної збірної команди для участі в літніх Олімпійських іграх

До складу кандидатів національної збірної команди для участі в Олімпійських іграх з окремого виду спорту зараховуються спортсмени в разі виконання таких рівнів:

до елітної групи (олімпійські номери програми):

N
з/п

Змагання

Зайняті місця у змаганнях

1

Олімпійські ігри1

1 - 8

2

Чемпіонат світу

1 - 6

3

Чемпіонат Європи

1 -3

4

Чемпіонат світу серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи2

1 - 2

5

Чемпіонат світу серед юніорів (юніорок)

1

6

Етап розіграшу Кубка світу (Гран-прі)3

1

7

Офіційні міжнародні змагання (турнір)4

1

8

Змагання "Великий шолом" з тенісу

1 - 6

;

до провідної групи (олімпійські номери програми):

N
з/п

Змагання

Зайняті місця у змаганнях

1

Олімпійські ігри1

9 - 12

2

Чемпіонат світу

7 - 8

3

Чемпіонат Європи

4 - 6

4

Чемпіонат світу серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи2

3 - 4

5

Чемпіонат світу серед юніорів (юніорок)

2 - 3

6

Етап розіграшу Кубка світу (Гран-прі)3

2 - 3

7

Офіційні міжнародні змагання (турнір)5

1 - 3

8

Етап розіграшу Кубка Європи6

1

9

Змагання "Великий шолом" з тенісу

7 - 8

;

до перспективної групи (олімпійські номери програми):

N
з/п

Змагання

Зайняті місця у змаганнях

1

Чемпіонат світу серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи2

5 - 8

2

Чемпіонат світу серед юніорів (юніорок)

4 - 6

3

Чемпіонат Європи серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи

1 - 3

4

Чемпіонат Європи серед юніорів (юніорок)

1

5

Юнацькі Олімпійські ігри7

1

6

Чемпіонат світу серед юнаків та дівчат старшої вікової групи 8

1

____________
1 Враховуються перші два роки після Олімпійських ігор.

2 Змагання "Великий шолом" з тенісу серед юніорів.

3 Для волейболу пляжного "Світовий тур".

4 Для видів спорту з єдиноборств (у разі зайняття першого місця на чемпіонаті України у поточному році).

5 Для видів спорту з єдиноборств (у разі зайняття першого - третього місця на чемпіонаті України у поточному році).

6 Для волейболу пляжного "Європейський тур".

7 Враховуються перші два роки після Юнацьких Олімпійських ігор.

8 Установлений світовий рекорд у відповідній віковій групі на офіційних міжнародних спортивних змаганнях враховується як зазначений показник.

 

Критерії
формування складу кандидатів національної збірної команди для участі у зимових Олімпійських іграх

До складу кандидатів національної збірної команди для участі у зимових Олімпійських іграх з окремого виду спорту зараховуються спортсмени в разі виконання таких рівнів:

до елітної групи (олімпійські номери програми):

N
з/п

Змагання

Зайняті місця у змаганнях

індивідуальні

командні (естафети)

1

Олімпійські ігри1

1 - 12

1 - 8

2

Чемпіонат світу

1 - 10

1 - 6

3

Чемпіонат Європи

1 - 3

1

4

Етап розіграшу Кубка світу (Гран-прі)

1 - 3

1

5

Чемпіонат світу серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи

1 - 3

1

6

Чемпіонат світу серед юніорів (юніорок)

1

-

7

Етап розіграшу Кубка Європи2

1

-

до провідної групи (олімпійські номери програми):

N
з/п

Змагання

Зайняті місця у змаганнях

індивідуальні

командні (естафети)

1

Олімпійські ігри1

13 - 30

9 - 10

2

Чемпіонат світу

11 - 24

7 - 8

3

Чемпіонат Європи

4 - 6

2 - 3

4

Чемпіонат світу серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи

4 - 6

2 - 3

5

Чемпіонат світу серед юніорів (юніорок)

2 - 4

1

6

Етап розіграшу Кубка світу (Гран-прі)

4 - 6

2 - 3

7

Етап розіграшу Кубка Європи3

2 - 3

1

8

Чемпіонат Європи серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи

1 - 3

1

до перспективної групи (олімпійські номери програми):

N
з/п

Змагання

Зайняті місця у змаганнях

індивідуальні

командні (естафети)

1

Чемпіонат Європи

7 - 12

4 - 6

2

Чемпіонат світу серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи

7 - 10

4 - 6

3

Чемпіонат світу серед юніорів (юніорок)

5 - 10

2 - 3

4

Чемпіонат Європи серед спортсменів найближчої до дорослих вікової групи

4 - 6

2 - 3

5

Чемпіонат Європи серед юніорів (юніорок)

1 - 3

1

6

Зимові Юнацькі Олімпійські ігри1, 2

1 - 3

-

____________
1 Враховуються перші два роки після Олімпійських ігор.

2 У разі відсутності у видах спорту зазначених змагань враховується результат змагань розіграшу Континентального Кубка, Кубка міжнародної спортивної федерації.

3 В індивідуальних номерах програми.

____________

Опрос