Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Изменений к Порядку учета плательщиков единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование

Минфин
Приказ от 25.09.2017 № 803
действует с 10.11.2017

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

25.09.2017

м. Київ

N 803

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
20 жовтня 2017 р. за N 1278/31146

Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Відповідно до статей 5, 16, 19 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 375, з метою врегулювання деяких питань обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в контролюючих органах

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року N 1162, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2014 року за N 1553/26330 (із змінами), що додаються.

2. Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на в. о. Голови Державної фіскальної служби України Продана М. В.

 

Міністр

О. Данилюк

ПОГОДЖЕНО:

 

В. о. Голови Державної
служби зайнятості

В. Ярошенко

Перший заступник Голови
СПО об'єднань профспілок

О. О.Шубін

В. о. Голови Державної
фіскальної служби України

М. В. Продан

Перший заступник Міністра
соціальної політики України

О. Крентовська

 

Зміни
до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

1. У першому реченні абзацу першого пункту 4 розділу III слова "форми власності" виключити.

2. У розділі IV:

1) у пункті 2 слова "позапланову документальну перевірку" замінити словами "передбачену законодавством перевірку платника";

2) у пункті 3 слова "На основі акта" замінити словами "За результатами";

3) у пункті 8:

абзаци третій - восьмий виключити.

У зв'язку з цим абзаци дев'ятий - тринадцятий вважати відповідно абзацами третім - сьомим;

в абзаці третьому слова "перевірки (у разі її проведення)" замінити словами "передбаченої законодавством перевірки".

3. У пункті 3 розділу V слова і цифру "у строк, зазначений у пункті 1 цього розділу, проводить позапланову документальну перевірку щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску або звірення розрахунків з фізичними особами, які забезпечують себе роботою самостійно. На основі акта перевірки або акта звірки платник" замінити словами "проводить передбачену законодавством перевірку щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску. Платник".

4. Доповнити Порядок розділом VI такого змісту:

"VI. Організація обліку платників єдиного внеску у контролюючих органах

1. Функції обліку платників єдиного внеску у контролюючому органі здійснюють підрозділи обслуговування платників. Такі підрозділи утворюються в Державній фіскальній службі України, головних управліннях ДФС в областях, м. Києві, Офісі великих платників податків ДФС (далі - ГУ), державних податкових інспекціях у районах, містах (крім міста Києва), районах у містах, об'єднаних державних податкових інспекціях (далі - ДПІ).

У цьому Порядку контролюючими органами є відповідні ДПІ або ГУ, що виконують визначені цим Порядком процедури обліку платників єдиного внеску відповідно до функцій, визначених Податковим кодексом України.

2. ГУ виконують процедури обліку платників відповідно до функцій, визначених Податковим кодексом України, зокрема:

забезпечують організацію роботи з ведення обліку платників єдиного внеску;

забезпечують достовірність та повноту обліку платників єдиного внеску;

ведуть реєстр страхувальників згідно з Положенням про реєстр страхувальників;

проводять заходи, пов'язані з припиненням (закриттям) платників єдиного внеску, формують та направляють (видають) відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою N 11-ЄСВ та повідомлення про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою N 10-ЄСВ у порядку, визначеному розділами IV, V цього Порядку.

3. ДПІ виконують процедури обліку платників відповідно до функцій, визначених Податковим кодексом України, зокрема:

здійснюють ведення обліку платників єдиного внеску;

приймають заяви від платників єдиного внеску, визначені цим Порядком;

формують та видають довідки, повідомлення, визначені цим Порядком (крім повідомлень, відомостей, що формуються та видаються ГУ);

ведуть реєстр страхувальників згідно з Положенням про реєстр страхувальників;

виконують інші функції сервісного обслуговування платників єдиного внеску, визначені законом.

ДПІ здійснюють процедури обліку платників єдиного внеску, які не передбачають одночасного виконання або завершення яких можливе без виконання інших процедур або функцій, що належать до повноважень ГУ.

4. Якщо контролюючими органами при здійсненні своїх функцій за результатами перевірок та звірок, або на підставі інформації від третіх осіб, або на підставі даних інших державних органів чи відповідних державних реєстрів встановлено, що:

юридична особа, відокремлений підрозділ юридичної особи, фізична особа - підприємець за даними Єдиного державного реєстру має стан такої, що провадить діяльність та при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідному контролюючому органі, то таким органом проводяться заходи щодо отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та постановки на облік такого платника єдиного внеску згідно з цим Порядком;

фізична особа, зареєстрована як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, але не перебуває на обліку чи знята з обліку в контролюючому органі, то такий орган повідомляє таку особу про необхідність подання заяви за формою 1-ЄСВ для взяття її на облік як платника єдиного внеску. Така фізична особа обліковується в реєстрі страхувальників як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, з ознакою "платник не подав заяви для взяття на облік.".

5. У додатках до Порядку:

1) у додатках 2, 3, 6 слова "Керівник (заступник керівника)" замінити словами "Керівник (заступник керівника або уповноважена особа)";

2) доповнити додаток 3 після таблиці "суми заборгованості зі сплати єдиного внеску, щодо яких проводиться адміністративне оскарження або оскарження в судовому порядку" абзацом та таблицею такого змісту:

"розстрочені (відстрочені) суми єдиного внеску - заборгованість зі сплати єдиного внеску, строки сплати якої перенесено:

N
з/п

Вид платежу

Розстрочені (відстрочені) суми заборгованості, всього (грн)

 

 

 

 

 

 

Всього

 

";

3) у додатку 7 слово "Керівник" замінити словами "Керівник (заступник керівника або уповноважена особа)".

 

В. о. директора Департаменту
податкової політики

В. П. Овчаренко

Опрос