Идет загрузка документа (110 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о форменной одежде должностного лица и работника Государственной службы Украины по безопасности на транспорте

Министерство инфраструктуры Украины
Положение, Приказ от 26.07.2017 № 256
действует с 12.09.2017

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

26.07.2017

м. Київ

N 256

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
18 серпня 2017 р. за N 1023/30891

Про затвердження Положення про формений одяг посадової особи та працівника Державної служби України з безпеки на транспорті

Відповідно до абзацу другого пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року N 1567, підпункту 6 пункту 7 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року N 103, з метою забезпечення форменим одягом посадових осіб та працівників Державної служби України з безпеки на транспорті

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про формений одяг посадової особи та працівника Державної служби України з безпеки на транспорті, що додається.

2. Управлінню безпеки на транспорті та технічного регулювання забезпечити:

1) подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

2) оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства інфраструктури України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лавренюка Ю. Ф.

 

Міністр

В. Омелян

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної служби України
з безпеки на транспорті

М. Ноняк

 

ПОЛОЖЕННЯ
про формений одяг посадової особи та працівника Державної служби України з безпеки на транспорті

I. Загальні положення

1. Це Положення розроблено відповідно до абзацу другого пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року N 1567, та підпункту 6 пункту 7 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року N 103, з метою забезпечення форменим одягом посадових осіб та працівників Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпека).

2. Це Положення визначає опис та зразки форменого одягу, знаків розрізнення, установлює норми забезпечення, порядок носіння, обліку, видачі та зберігання форменого одягу посадової особи та працівника Укртрансбезпеки.

3. Посадова особа та працівник Укртрансбезпеки, які виконують функції Укртрансбезпеки з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства), забезпечуються форменим одягом та знаками розрізнення, описаними у розділі II цього Положення.

II. Опис та зразки форменого одягу, знаків розрізнення посадової особи та працівника Укртрансбезпеки, які виконують функції Укртрансбезпеки у сфері безпеки на морському та річковому транспорті

1. Шапка зимова (мал. 1) шкіряна для посадових осіб 1, 2 та 3 категорій. Шапка оздоблена хутром, складається із денця круглої форми, прямого суцільного околиша, напотиличника і чорного лакового козирка.

Верх шапки, околиш і внутрішня частина напотиличника виготовлені із натуральної шкіри чорного кольору. Напотиличник прикріплюється до околиша за допомогою двох кнопок, зовнішня частина його виготовлена з каракулю чорного кольору.

Спереду на околиші шапки прикріплено вишиту на сукні чорного кольору емблему для головних уборів (мал. 28), плетений подвійний шнур золотистого кольору та два формених ґудзики для кріплення шнура до околиша.

Внутрішня частина шапки утеплена, на стьобаній ватній підкладці.

Для посадової особи 1 категорії - по краю козирка гаптування у вигляді візерунка з гілочок із лавровими листками, вишите канителлю з тривідсотковою позолотою на полі козирка з правого і лівого боку у два рядки. Нижній край гаптування нашивається на відстані 8 мм від краю козирка.

Для посадової особи 2, 3 категорій - на козирку гаптування у вигляді візерунка з гілочок із лавровими листками, вишите канителлю з тривідсотковою позолотою з правого і лівого боку козирка в один рядок на відстані 8 мм від краю козирка.

мал. 1

2. Шапка-вушанка зимова (мал. 2) для посадових осіб та працівників 4 - 12 категорій, на стьобаній ватній підкладці, складається з чотириклинного ковпака, козирка і напотиличника із суцільнокрійними навушниками. Виготовляється комбінованою: верх козирка і напотиличника з навушниками - із цигейки чорного кольору, решта деталей верху шапки - із натуральної шкіри чорного кольору.

Кінці навушників зав'язуються тасьмою.

По центру козирка - емблема для головних уборів (мал. 28).

Усі деталі шапки-вушанки розміщуються симетрично до середніх швів ковпака, розташованих проти лінії середини козирка і напотиличника.

мал. 2

3. Шапка трикотажна (мал. 3) з двох шарів флісового полотна чорного кольору, з виточками у верхній частині та з відворотом. Спереду шапки, по центру, нашито емблему для головних уборів (мал. 28).

мал. 3

4. Кепі (мал. 4) із змішаної тканини чорного кольору складається з шести клинів, козирка і налобника. На кожному клині розташовано по одному люверсу. Козирок формований, обтягнутий тканиною. Уздовж зовнішнього контура козирка та паралельно з ним прокладено сім строчок. Ззаду, по низу кепі, - застібка на текстильну стрічку "велькро" або пластикова застібка для регулювання щільності облягання. Угорі, у точці з'єднання клинів, - декоративний, обтягнутий тканиною, ґудзик. Спереду кепі, по центру, нашито емблему для головних уборів (мал. 28).

мал. 4

5. Кашкет складається з денця овальної форми, чотирьох однакових за розміром четвертинок дугоподібної форми, прямого суцільного околиша, чорного лакового козирка і розсувного підборідного ремінця з двома петельками, який кріпиться до околиша двома форменими ґудзиками.

На кашкетах (мал. 5, 6) - розміщується плетений шнур золотистого кольору і орнамент із листків золотистого кольору на козирках, вишитий у два рядки або в один рядок.

Кашкет має три канти з чорного сукна: один - ушитий у шов, який з'єднує денце з четвертинками, другий - ушитий у шов, який з'єднує четвертинки з околишем, третій кант проходить на відстані 0,5 см від нижнього краю околиша для підтримання репсової шовкової стрічки, надітої на околиш кашкета.

Спереду кашкета, по центру, нашито емблему для головних уборів (мал. 28).

Зсередини кашкета підшито підкладку і вшито на внутрішню частину околиша налобник із гранітолю.

На денце підкладки нашивається пітник ромбоподібної форми з такого самого гранітолю.

Під налобник, над краєм козирка, вкладена смужка з картону розміром 21 х 1,5 см.

Для надання і збереження форми кашкета передні четвертинки тримаються на жорстких стойках, злегка нахилених вперед.

Усередину кашкета, вище від канта денця, вкладається металевий каркас завширшки 0,4 - 0,5 см, який за довжиною дорівнює внутрішньому периметру денця.

Відстань від перегину денця до канта після вставки каркаса дорівнює 0,9 - 1,0 см.

Ширина кантів по краю денця кашкета становить 0,2 - 0,3 см.

Кашкет (мал. 5) для посадової особи 1 категорії. На кашкеті - гаптування у вигляді візерунка з гілочок із лавровими листками, вишите канителлю з тривідсотковою позолотою на полі козирка з правого і лівого боку у два рядки. Нижній край гаптування нашивається на відстані 8 мм від краю козирка.

мал. 5

Кашкет (мал. 6) для посадових осіб 2, 3 категорій. На кашкеті - гаптування у вигляді візерунка з гілочок із лавровими листками, вишите канителлю з тривідсотковою позолотою на полі козирка з правого і лівого боку в один рядок на відстані 8 мм від краю козирка.

мал. 6

Кашкет (мал. 7) для посадових осіб та працівників 4 - 12 категорій. На кашкеті розміщується філігранний ремінець чорного кольору.

мал. 7

6. Пальто зимове (мал. 8) тип А чоловіче, двобортне, тип Б жіноче, однобортне, з утеплювальною підкладкою та хутряним коміром, які пристібаються.

Силует прямий. Пальто двобортне із застібкою на три прорізні петлі та три формені ґудзики. Другий декоративний ряд ґудзиків складається з трьох формених ґудзиків.

На пілках прорізні кишені з клапанами.

Спинка пальта зшита, внизу з відлітним шліцом та хлястиком по лінії талії.

Комір відкладний. До основного коміра пристібається хутряний, який кріпиться за допомогою ґудзиків та петель.

Борти оброблені в чистий край із застосуванням клейової павутинки.

Пальто має внутрішні кишені, розміщені на пілках підкладки.

Підкладка до низу. Утеплювальна підкладка без рукавів пристібається до пальта за допомогою тасьми "блискавка" вздовж підбортів і горловини.

Спинка і пілка утеплювальної підкладки стьобані паралельними ромбовидними строчками, відстань між якими становить 4,5 - 5,0 см.

Рекомендовані матеріали: чистошерстяні та тканини із невисоким вмістом синтетичних волокон. Поверхнева щільність тканини становить 600 - 650 г/м2.

Для забезпечення теплозахисних властивостей пальто повітропроникність тканини не повинна перевищувати 100 дм3 (см2 ґ с).

Тканина підкладки - з віскозних ниток в основі та утку поверхневою щільністю 120 - 140 г/м2.

Для підкладки бокових і внутрішніх кишень застосовується трикотажне полотно з поліамідних ниток поверхневою щільністю 80 - 120 г/м2 або підкладна тканина з капронових ниток в основі та утку поверхневою щільністю 55 - 85 г/м2.

Як утеплювальну підкладку рекомендується застосовувати ватин напівшерстяний.

 

 

Тип А

Тип Б

мал. 8

7. Плащ чоловічий (мал. 9) із плащової тканини чорного кольору, на підкладці з поліефірної тканини, прямого силуету, двобортний, із застібкою на петлі та формені ґудзики, з відкладним коміром і поясом.

Пілки з відлітними кокетками, з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка з відлітною кокеткою, яка пристібається до спинки на потайний ґудзик і петлю, розташовану посередині обшивки нижнього зрізу кокетки. Спинка зі швом посередині, який закінчується шліцом. У бокових швах плаща - хомутики для протягування пояса, який застібається на пряжку.

Рукави вшивні, двошовні. Задня частина рукава з виточкою в ділянці ліктя.

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики. На підборті лівої пілки оброблено нагрудну прорізну кишеню "в рамку", яка застібається на тасьму "блискавка".

Плащ до низу на підкладці, із знімною підстібкою з напіввовняної пальтової тканини.

мал. 9

8. Плащ жіночий (мал. 10) із плащової тканини чорного кольору, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики (верхня петля наскрізна, застібається на формений ґудзик), з поясом.

Пілки на кокетках, з пришивними планками та з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, із швом посередині, який закінчується шліцом. У бокових швах - хомутики для пояса, який застібається на пряжку.

Комір відкладний.

Рукави вшивні, двошовні, у нижній частині з патами, які прикріплюються до рукавів форменими ґудзиками.

Плащ до низу на підкладці, із знімною підстібкою з напіввовняної пальтової тканини.

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики.

мал. 10

9. Плащ-накидка (мал. 11) із синтетичної тканини з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність - 100 відсотків) чорного кольору.

Плащ-накидка з капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром з фіксатором. Капюшон із швом посередині. Шви плащ-накидки проклеєні спеціальною стрічкою.

Уздовж бокових сторін розташовано подвійні металеві кнопки, між якими посередині встановлено по одному металевому люверсу з кожного боку, уздовж низу плащ-накидки в кутах і посередині пілки та спинки - металеві люверси.

мал. 11

10. Костюм (куртка, брюки) повсякденний (мал. 12) із напіввовняної тканини чорного кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу, з відкладним коміром на відрізному стояку, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті трьома рядами еластичної стрічки.

Пілки з нагрудними прорізними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі та формені ґудзики, і з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві петлі та формені ґудзики, унизу - із шліцом та трьома складками на верхній частині рукава.

На лівому та правому рукавах нашито шеврон (мал. 33 та мал. 34).

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики. Куртка на підкладці.

Брюки навипуск, із пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на один ґудзик і петлю та металеві гачок і петлю, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка".

Передні половинки - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними боковими частинами, що утворюють бокові кишені. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

мал. 12

11. Мундир (кітель і брюки) чоловічий (мал. 13) із змішаної тканини чорного кольору.

Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, однобортний, застібається на чотири обметані петлі та формені ґудзики.

Пілки з відрізними боковими частинами та виточками по лінії талії. На пілках розміщено нагрудні та нижні накладні кишені з фігурними клапанами, які застібаються на один ґудзик. Нагрудні кишені з бантовими складками, на підкладці. Спинка із середнім швом та шліцом.

Рукави вшивні, двошовні із шліцом та трьома ґудзиками. На відстані 10 см від нижнього краю рукавів нашито знаки розрізнення (мал. 32) відповідно до категорії посадової особи та працівника.

Комір - відкладний, на кутах вишиваються дубові листки (мал. 30).

На підкладці пілок - прорізні кишені, які застібаються на плоский ґудзик.

Брюки навипуск, із пришивним поясом, який застібається на один ґудзик і петлю та металеві гачок і петлю, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка".

Передні половини - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними внутрішніми боковими кишенями. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки із виточками (по одній або по дві на кожній). На правій задній половинці прорізна кишеня "у рамку" з фігурним клапаном, застібається на обметану петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин із брючною тасьмою. Ширина підгину брюк - не більше ніж 22 мм.

Для пошиття мундира використовуються костюмні напіввовняні камвольні тканини із вмістом 60 - 70 % вовни і 30 - 40 % лавсану.

Поверхнева щільність тканини становить 180 - 300 г/м2, щільність по основі 192 - 353 нитки на 10 см, по утку становить 173 - 250 ниток.

Підкладні тканини з віскозних ниток в основі та утку поверхневою щільністю не більше ніж 120 г/м2.

мал. 13

12. Мундир (кітель і спідниця) жіночий із змішаної тканини чорного кольору.

Однобортний кітель (мал. 14) на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, із застібкою на чотири обметані петлі та формені ґудзики.

Пілки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із двох пілок.

Рукави вшивні, двошовні. На відстані 10 см від нижнього краю рукавів нашито знаки розрізнення (мал. 32) відповідно до категорії посадової особи та працівника.

На кутах коміра вишиваються дубові листки (мал. 30).

На підкладці правої пілки - прорізна кишеня, яка застібається на обметану петлю та ґудзик.

мал. 14

Спідниця (мал. 15) на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Переднє та заднє полотнища з виточками. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму "блискавка".

Для пошиття костюма використовуються костюмні напіввовняні камвольні тканини з вмістом 60 - 70 % вовни і 30 - 40 % лавсану.

Поверхнева щільність тканини становить 180 - 300 г/м2, щільність по основі становить 192 - 353 нитки на 10 см, по утку становить 173 - 250 ниток.

Підкладна тканини з віскозних ниток в основі та утку поверхневою щільністю не більше ніж 120 г/м2.

мал. 15

13. Брюки жіночі (мал. 16) навипуск із напіввовняної тканини чорного кольору, з пришивним поясом, який застібається на обметану петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка", виточками на передніх та задніх половинках.

На поясі - хомутики для ременя. Низ брюк оброблено швом упідгин із брючною тасьмою. Ширина підгину брюк - не більше ніж 22 мм.

мал. 16

14. Джемпер вовняний трикотажний (мал. 17) прямої форми, чорного кольору, виготовлений із вовняної або іншої (змішаної) пряжі способом машинного в'язання.

Рукави вшиті, манжети рукавів, низ джемпера виконані в'язкою "резинка". Горловина оброблена петельним швом. На плечах у рукавний шов ушито погони із змішаної тканини чорного кольору, які застібаються на петлі та формені ґудзики.

Ліктьова частина рукава та плечова частина захищені смужками із штучної замші або іншої щільної матерії.

мал. 17

15. Чоловіча сорочка (мал. 18) типу А білого або сірого кольору на застібці з відкладним коміром на стійці.

Передні пілки з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами фігурної форми із застібкою на ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими протилежними складками. Спинка з кокеткою та двома неглибокими складками.

Рукав вшивний, двошовний, довгий, на манжеті, що застібається на ґудзик. У рукавний шов ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики.

Чоловіча сорочка (мал. 18) типу Б білого або сірого кольору за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і сорочка типу А, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуто еластичною стрічкою. Рукав короткий на манжеті завширшки 3 см.

На лівому та правому рукавах сорочки типу А та типу Б нашито шеврони (мал. 33, 34).

Жіноча сорочка типу А білого або сірого кольору на застібці з відкладним коміром на стійці, з виточками на талії та боковими нагрудними виточками, з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими протилежними складками. Спинка з кокеткою та двома складками.

Рукав вшивний, двошовний, довгий, на манжеті, що застібається на ґудзик. У рукавний шов ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики.

На лівому та правому рукавах сорочки типу А та типу Б нашито шеврони (мал. 33, 34).

Жіноча сорочка типу Б білого або сірого кольору за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і сорочка типу А, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуто еластичною стрічкою. Рукав короткий на манжеті завширшки 3 см.

Для пошиття сорочки використовується група бавовняних тканин, які містять бавовняні та лавсанові волокна або бавовняні та віскозні волокна із обробленням відповідними речовинами для уникнення збігання і м'яття тканини. Поверхнева щільність бавовняних тканин становить 80 - 190 г/м2.

Тип А

Тип Б

мал. 18

16. Сорочка трикотажна з коротким рукавом (мал. 19) із гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна дрібновізерункового плетіння чорного кольору.

Пілка суцільна з накладною нагрудною кишенею з лівого боку із застібкою "поло" на три петлі та плоскі ґудзики. Комір трикотажний ушивний відкладний.

Рукав вшивний, короткий. У рукавний шов ушито погони, які застібаються на металеві формені ґудзики.

На лівому та правому рукавах нашито шеврон (мал. 33, 34).

Низ сорочки та рукавів оброблено швом упідгин.

мал. 19

17. Ремінь (мал. 20) з натуральної шкіри чорного кольору завширшки 3,5 см. Уздовж верхнього та нижнього країв ременя оздоблювальні строчки.

Ремінь з металевою пряжкою чорного кольору та двома хомутиками для його фіксації.

мал. 20

18. Шорти (мал. 21) з манжетами на пришивному поясі з шістьма хомутиками для ременя, гульфик застібається на блискавку. Передні половинки шортів із двома складками по талії і відрізними частинами. Передні бокові кишені оброблені у швах передніх половинок і відрізних частин. Задні половинки шортів з виточками (по одній на кожній половинці). Права задня половинка виготовляється із задньою прорізною кишенею з листочкою. Шорти із змішаної тканини, до складу якої входить 65 % поліестеру та 35 % бавовни, виготовленої за технологією рип-стоп, чорного кольору.

мал. 21

19. Краватка чоловіча (мал. 22) із синтетичної тканини чорного кольору. Складається з основної деталі, вузла і шийки. Широкий кінець основної деталі має форму кута.

Шийка виготовлена з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

мал. 22

20. Краватка жіноча (мал. 23) із синтетичної тканини чорного кольору. Складається з двох основних деталей (довшої та коротшої) і шийки. Широкі кінці основних деталей мають форму кута. Шийка виготовляється з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

мал. 23

21. Кашне (мал. 24) трикотажне з напіввовняної пряжі чорного кольору з китицями на кінцях.

мал. 24

22. Рукавички (мал. 25) типу А з натуральної шкіри чорного кольору п'ятипалі.

Рукавички (мал. 25) типу Б трикотажні п'ятипалі з напіввовняної пряжі чорного кольору.

Рукавички з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна білого кольору можуть виготовлятися без напульсників.

мал. 25

23. Напівчеревики чоловічі (мал. 26) з натуральної шкіри чорного кольору з потайними гумовими вставками уздовж переднього краю виробу. По верхньому краю напівчеревика та задньому зовнішньому розташовано амортизатор. Деталі виробу виготовлено із шкіри хромового методу дублення. Підкладка з натуральної підкладкової шкіри чорного кольору. Основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва формована з термоеластопласту. Метод кріплення низу - клейовий.

мал. 26

24. Черевики (мал. 27) із натуральної шкіри чорного кольору на шнурках з розрізною союзкою з амортизуючою та антибактеріальною підкладкою під союзку і вкладною устілкою. Основна устілка синтетична.

Підошва двокомпонентна, метод кріплення низу - лиття під високим тиском.

мал. 27

25. Емблема для головних уборів (мал. 28) вишивається на сукні чорного кольору канителлю 1 % позолоти. Розміри емблеми: ширина - 65 мм, висота - 45 мм.

Емблема має форму вінка з 14 лаврових листків (по 7 симетричних листків з обох боків). У центрі емблеми розташовано крилате колесо зі схрещеними залізничним молотком та французьким ключем золотого кольору на діагоналях. На центральній осі крилатого колеса розміщено золотий якір. У центрі крилатого колеса вміщено малий Державний Герб України.

мал. 28

26. Наплічні знаки розрізнення (мал. 29) - знімні та пришивні прямокутні колодки, виготовлені з вовняної тканини чорного кольору.

На сорочку, светр, куртку повсякденну знаки розрізнення пристібають на декоративні погони. Наплічні знаки розрізнення пришиваються на плечові шви піджака та жакета костюма.

Розміри наплічного знака розрізнення: довжина - 14 см, ширина 6 см.

мал. 29

27. На кутах коміра мундира (мал. 30) вишиваються дубові листки канителлю 5 % позолоти.

мал. 30

28. Ґудзики формені (мал. 31) металеві жовтого (золотистого) кольору діаметром 22 та 14 мм.

Лицьовий бік випуклий з рельєфним зображенням малого Державного Герба України.

На зворотному боці ґудзика - вушко для прикріплення його до одягу.

мал. 31

28. Знаки розрізнення виготовляються з галуна золотого кольору (мал. 32). Ширина галуна: широкого - 2,8 см, середнього - 1,3 см, вузького - 0,6 см.

Під час виготовлення знаків розрізнення галун настрочується з просвітом 0,3 мм.

У центрі верхнього галуна - квадратна петля з середнього галуна, довжина зовнішнього краю кожної сторони квадрата - 3,5 см.

Відстань від краю рукава до першого галуна - 10 см.

 

 

 

 

12 категорія

11 категорія

10 категорія

9 категорія

 

 

 

 

8 категорія

7 категорія

6 категорія

5 категорія

 

 

 

 

4 категорія

3 категорія

2 категорія

1 категорія

мал. 32

30. Шеврон правий (мал. 33) вишитий чорного кольору діаметром 100 мм. Має форму кола, у центрі якого розташовано прапор Укртрансбезпеки. У верхній частині по колу розташовано напис жовтого кольору "УКРАЇНА", у нижній частині - "УКРТРАНСБЕЗПЕКА".

мал. 33

31. Шеврон лівий (мал. 34) вишитий чорного кольору діаметром 100 мм. Має форму кола, у центрі якого розташовано емблему Укртрансбезпеки. У верхній частині по колу розташовано напис жовтого кольору "УКРАЇНА", у нижній частині - "УКРТРАНСБЕЗПЕКА".

мал. 34

III. Опис та зразки форменого одягу, знаків розрізнення посадової особи та працівника Укртрансбезпеки, які виконують функції Укртрансбезпеки з питань безпеки на наземному транспорті

1. Шапка зимова (мал. 35) шкіряна, оздоблена хутром, для посадових осіб 1, 2 та 3 категорій складається із денця круглої форми, прямого суцільного околиша, напотиличника і чорного лакового козирка.

Верх шапки, околиш і внутрішня частина напотиличника виготовлені із натуральної шкіри чорного кольору. Напотиличник прикріплюється до околиша за допомогою двох кнопок, зовнішня частина його виготовлена з каракулю чорного кольору.

Спереду на околиші шапки прикріплено вишиту на сукні чорного кольору емблему для головних уборів (мал. 64), плетений подвійний шнур золотистого кольору та два формених ґудзики для кріплення шнура до околиша.

Внутрішня частина шапки утеплена, на стьобаній ватній підкладці.

Для посадової особи 1 категорії по краю козирка - гаптування у вигляді візерунка з гілочок із лавровими листками, вишите канителлю з тривідсотковою позолотою на полі козирка з правого і лівого боків у два рядки. Нижній край гаптування нашивається на відстані 8 мм від краю козирка.

Для посадової особи 2, 3 категорій на козирку - гаптування у вигляді візерунка з гілочок із лавровими листками, вишите канителлю з тривідсотковою позолотою з правого і лівого боку козирка в один рядок на відстані 8 мм від краю козирка.

мал. 35

2. Шапка-вушанка зимова (мал. 36) для посадових осіб та працівників 4 - 12 категорій на стьобаній ватній підкладці складається з чотириклинного ковпака, козирка і напотиличника із суцільнокрійними навушниками. Виготовляється комбіновано: верх козирка і напотиличника з навушниками - із хутра цигейки чорного кольору, решта деталей верху шапки - із натуральної шкіри чорного кольору.

Кінці навушників зав'язуються тасьмою.

По центру козирка - емблема для головних уборів (мал. 64).

Усі деталі шапки-вушанки розміщуються симетрично до середніх швів ковпака, розташованих проти лінії середини козирка і напотиличника.

мал. 36

3. Шапка трикотажна (мал. 37) з двох шарів флісового полотна чорного кольору, з виточками у верхній частині та з відворотом. Спереду шапки по центру нашито емблему для головних уборів (мал. 64).

мал. 37

4. Кепі (мал. 38) із змішаної тканини чорного кольору складається з шести клинів, козирка і налобника. На кожному клині розташовано по одному люверсу. Козирок формований, обтягнутий тканиною. Уздовж зовнішнього контура козирка та паралельно з ним прокладено сім строчок. Ззаду, по низу кепі, - застібка на текстильну стрічку "велькро" або пластикова застібка для регулювання щільності облягання. Угорі у точці з'єднання клинів - декоративний обтягнутий тканиною ґудзик. Спереду кепі по центру нашито емблему для головних уборів (мал. 64).

мал. 38

5. Кашкет складається з денця овальної форми, чотирьох однакових за розміром четвертинок дугоподібної форми, прямого суцільного околиша, чорного лакового козирка і розсувного підборідного ремінця з двома петельками, який кріпиться до околиша двома форменими ґудзиками.

На кашкетах (мал. 39, 40) розміщується плетений шнур золотистого кольору, на козирках орнамент із листків золотистого кольору, вишитий у два ряди, або в один ряд.

Кашкет має три канта з чорного сукна: один - ушитий у шов, який з'єднує денце з четвертинками, другий - ушитий у шов, який з'єднує четвертинки з околишем, третій кант проходить на відстані 0,5 см від нижнього краю околиша для підтримання репсової шовкової стрічки, надітої на околиш кашкета.

Спереду кашкета по центру нашито емблему для головних уборів (мал. 64).

Зсередини кашкета підшито підкладку і вшито на внутрішню частину околиша налобник із гранітолю.

На денце підкладки нашивається пітник ромбоподібної форми з такого самого гранітолю.

Під налобник, над краєм козирка, вкладена смужка з картону розміром 21 х 1,5 см.

Для надання і збереження форми кашкета передні четвертинки тримаються на жорстких стойках, злегка нахилених вперед.

Усередину кашкета вище від канта денця вкладається металевий каркас завширшки 0,4 - 0,5 см та завдовжки як внутрішній периметр денця.

Відстань від перегину денця до канта після вставки каркаса дорівнює 0,9 - 1,0 см.

Ширина кантів по краю денця кашкета становить 0,2 - 0,3 см.

На кашкеті (мал. 39) для посадової особи 1 категорії розташовано гаптування у вигляді візерунка з гілочок із лавровими листками, вишите канителлю з тривідсотковою позолотою на полі козирка з правого і лівого боків у два ряди. Нижній край гаптування нашивається на відстані 8 мм від краю козирка.

мал. 39

На кашкеті (мал. 40) для посадових осіб 2, 3 категорій розташовано гаптування у вигляді візерунка з гілочок із лавровими листками, вишите канителлю з тривідсотковою позолотою на полі козирка з правого і лівого боків в один ряд на відстані 8 мм від краю козирка.

мал. 40

На кашкеті (мал. 41) для посадових осіб та працівників 4 - 12 категорій розміщується філігранний ремінець чорного кольору.

мал. 41

6. Куртка зимова (мал. 42) з плащової тканини чорного кольору з мембранним покриттям та плащової тканини лимонного кольору на підкладці з поліефірної тканини із шаром утеплювача, укорочена, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" з двома бігунками та металевими кнопками, які розташовані на нашивній планці, із знімним капюшоном та світловідбивною стрічкою.

Пілки з відрізними кокетками, які суцільнокрійні з кокеткою спинки. Пілки складаються з трьох частин - верхньої, середньої та нижньої. Середня частина пілки з накладною кишенею для документів із застібкою у кутах на текстильну стрічку "велькро" вздовж краю борта. Угорі середніх частин пілок розміщено нагрудні прорізні кишені "у рамку", які застібаються на тасьму "блискавка". Поверх нагрудних прорізних кишень нашито світловідбивну стрічку, над лівою прорізною нагрудною кишенею нашито планшет розміром 80 х 50 мм, на якому розташований напис

"ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
З БЕЗПЕКИ НА ТРАНСПОРТІ

STATE SERVICE OF UKRAINE
OF TRANSPORT SAFETY".

 

мал. 42

У нагрудну прорізну кишеню лівої пілки, крім того, вшито платформу з двома металевими блочками чорного кольору для кріплення бейджика або нагрудного знака. Нижні зрізи верхніх частин пілок з відлітними краями, які закривають нагрудні кишені, що застібаються на тасьму "блискавка". На відлітному краю лівої пілки біля борта обметано петлю. Нижні частини пілок складаються з двох частин, верхня - з відлітним краєм, який закриває прорізну кишеню "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка".

Спинка складається з двох частин - верхньої та нижньої. На верхній частині нашито світловідбивну стрічку, під якою розташовано напис світловідбивною фарбою:

"УКРТРАНСБЕЗПЕКА
UKRTRANSSAFETY".

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, частково стягнутими еластичною стрічкою, з патами для регулювання щільності облягання манжет. Унизу та зверху рукава нашито світловідбивну стрічку. На лівому та правому рукавах нашито шеврон (мал. 68, 69).

Комір-стійка, у шов вшивання якого вшито тасьму "блискавка" для пристібання капюшона, та комір з кишенею для зберігання капюшона із застібкою на металеві кнопки вздовж нижнього краю.

Капюшон із козирком складається з трьох частин - середньої та двох бокових. Середня частина капюшона з патою, яка застібається на текстильну застібку, для регулювання об'єму капюшона. Уздовж лицьового вирізу капюшона - куліска, в яку протягнуто еластичний шнур. На бокових частинах капюшона розташовано люверси (по два з кожного боку), через які виведено назовні еластичний шнур у вигляді петлі з фіксатором для регулювання щільності облягання. Бортові зрізи капюшона із застібкою на дві металеві кнопки. Уздовж нижнього зрізу капюшона пришито тасьму "блискавка". Капюшон на підкладці з флісу.

У бігунки тасьми "блискавка" протягнуто і зшито у вигляді петлі тасьму для полегшення застібання. На підкладці пілок - внутрішні кишені.

На лівій пілочці підкладки та знімної підстібки - внутрішні накладні кишені, які застібаються на текстильну стрічку "велькро".

Куртка комплектується утеплювальною вітровкою із флісу (мал. 43).

Вітровка з флісового полотна чорного кольору з центральною застібкою на тасьму "блискавка", на підкладці з поліефірної тканини, з коміром-стійкою та рукавами, що відстібаються.

Пілки з кокетками, з накладними нагрудними кишенями із застібкою у двох точках на текстильну стрічку "велькро" вздовж краю борта, з боковими прорізними кишенями, які застібаються на тасьму "блискавка". Пройми обшивні, з тасьмою "блискавка" із зворотного боку вздовж шва нашивання обшивки. У шов вшивання коміра-стійки в горловину спинки вшито текстильну стрічку з металевою кнопкою на кінці для кріплення утеплювальної вітровки до куртки.

Рукави одношовні, з тасьмою "блискавка" вздовж оката. Низ рукавів із куліскою, в яку протягнуто еластичну стрічку. У нижній частині рукавних швів вітровки вшито текстильну стрічку у вигляді петлі для кріплення до куртки.

мал. 43

7. Брюки зимові (мал. 44) прямої форми по всій довжині із суцільнокрійним поясом, який частково стягнутий еластичною стрічкою. Брюки з шаром утеплювача, на поліефірній підкладці із мембранної тканини чорного кольору.

У середньому шві передніх половинок застібка на тасьму "блискавка", у верхній частині застібки гульфик застібається на дві петлі та ґудзики, які розташовані на поясі.

Брюки спереду вище від коліна із вставками плащової тканини лимонного кольору, понизу брюк нашито по дві світловідбивні стрічки, між якими вшито вставку з тканини лимонного кольору.

Брюки із знімними підтяжками з еластичної стрічки чорного кольору. Кріплення підтяжок до брюк здійснюється за допомогою текстильної стрічки "велькро", пришитої до кінців еластичної стрічки.

мал. 44

8. Плащ-накидка (мал. 45) із синтетичної тканини з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність - 100 %) чорного кольору.

Плащ-накидка з капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром з фіксатором. Капюшон із швом посередині. Шви плащ-накидки проклеєні спеціальною стрічкою.

Уздовж боків розташовано подвійні металеві кнопки, між якими посередині встановлено по одному металевому люверсу з кожного боку, уздовж низу плащ-накидки в кутах і посередині пілки та спинки - металеві люверси.

мал. 45

9. Куртка літня (мал. 46) із змішаної тканини, до складу якої входять 65 % поліестеру та 35 % бавовни, виготовленої за технологією рип-стоп, чорного кольору та плащової тканини лимонного кольору на підкладці з поліефірної тканини, укорочена, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" з двома бігунками та металевими кнопками, розташованими на нашивній планці зі світловідбивною стрічкою.

Пілки з відрізними кокетками, які суцільно викроєні з кокеткою спинки. Пілки складаються з трьох частин - верхньої, середньої та нижньої. Середня частина пілки з накладною кишенею для документів із застібкою у кутах на текстильну стрічку "велькро" вздовж краю борта. Угорі середніх частин пілок оброблено нагрудні прорізні кишені "у рамку", які застібаються на тасьму "блискавка". Поверх нагрудних прорізних кишень нашито світловідбивну стрічку, над лівою прорізною нагрудною кишенею нашито планшет розміром 80 х 50 мм, на якому розташовано напис

"ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
З БЕЗПЕКИ НА ТРАНСПОРТІ

STATE SERVICE OF UKRAINE
OF TRANSPORT SAFETY".

У нагрудну прорізну кишеню лівої пілки, крім того, вшито платформу з двома металевими блочками чорного кольору для кріплення бейджика або нагрудного знака. Нижні зрізи верхніх частин пілок з відлітними краями, які закривають нагрудні кишені. На відлітному краю лівої пілки біля борта обметано петлю. Нижні частини пілок складаються з двох частин, верхня - з відлітним краєм, який закриває прорізну кишеню "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка".

Спинка складається з двох частин - верхньої та нижньої. На верхній частині нашито світловідбивну стрічку, під якою розташовано напис світловідбивною фарбою:

"УКРТРАНСБЕЗПЕКА
UKRTRANSSAFETY".

Рукави вшивні двошовні з пришивними манжетами, частково стягнутими еластичною стрічкою, з патами для регулювання щільності облягання манжет. Унизу та зверху рукава нашито світловідбивну стрічку. На лівому та правому рукавах нашито шеврон (мал. 68, 69).

Комір-стійка, у шов вшивання якого вшито тасьму "блискавка" для пристібання капюшона.

мал. 46

10. Брюки літні (мал. 47) прямої форми по всій довжині із суцільнокрійним поясом, із змішаної тканини, до складу якої входять 65 % поліестеру та 35 % бавовни, виготовленої за технологією рип-стоп, чорного кольору. На поясі нашито хомутики для ременя.

У середньому шві передніх половинок застібка на тасьму "блискавка", у верхній частині застібки гульфик застібається на дві петлі та ґудзики, розташовані на поясі.

Понизу брюк на відстані 15 см нашито світловідбивну стрічку.

мал. 47

11. Костюм (куртка, брюки) повсякденний (мал. 48) із напіввовняної тканини чорного кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу, з відкладним коміром, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті трьома рядами еластичної стрічки.

Пілки з нагрудними прорізними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі та формені ґудзики, і з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві петлі та формені ґудзики, унизу - із шліцом та двома складками на верхній частині рукава.

На лівому та правому рукавах нашито шеврон (мал. 68, 69).

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики. Куртка на підкладці.

Брюки навипуск, із пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві гачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі та ґудзики), з леєю.

Передні половинки - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з внутрішніми боковими кишенями. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

мал. 48

12. Мундир (кітель і брюки) чоловічий (мал. 49) із змішаної тканини чорного кольору.

Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, однобортний, застібається на чотири обметані петлі та формені ґудзики.

Пілки з відрізними краями та виточками по лінії талії. На пілках розміщено нагрудні та нижні накладні кишені з фігурними клапанами, які застібаються на один ґудзик. Нагрудні кишені з бантовими складками, на підкладці. Спинка із середнім швом та шліцом.

Рукави вшивні, двошовні із шліцом та трьома ґудзиками. На плечових швах кріпляться погони (мал. 67).

Комір - відкладний. На підкладці пілок - прорізні кишені, які застібаються на плоский ґудзик.

Брюки навипуск, із пришивним поясом, який застібається на дві обметані петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі та ґудзики), з леєю.

Передні половини - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з внутрішніми боковими кишенями. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки із виточками (по одній або по дві на кожній). На правій задній половинці прорізна кишеня "у рамку" із фігурним клапаном, застібається на петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин із брючною тасьмою. Ширина підгину брюк - не більше ніж 22 мм.

Для пошиття мундира використовуються костюмні напіввовняні камвольні тканини із 60 - 70 % вмістом вовни і 30 - 40 % вмістом лавсану.

Поверхнева щільність тканини становить 180 - 300 г/м2, щільність по основі 192 - 353 нитки на 10 см, по утку становить 173 - 250 ниток.

Підкладні тканини з віскозних ниток в основі та утку поверхневою щільністю не більше ніж 120 г/м2.

мал. 49

13. Мундир (кітель і спідниця) жіночий із змішаної тканини чорного кольору.

Однобортний кітель (мал. 50) на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, із застібкою на чотири обметані петлі та формені ґудзики.

Пілки з відрізними краями, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із двох пілок.

Рукави вшивні, двошовні. На плечових швах кріпляться погони (мал. 67).

На підкладці правої пілки - прорізна кишеня, яка застібається на плоский ґудзик.

мал. 50

Спідниця (мал. 51) на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Переднє та заднє полотнища з виточками. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму "блискавка".

Для пошиття мундира використовуються костюмні напіввовняні камвольні тканини з 60 - 70 % вмістом вовни і 30 - 40 % вмістом лавсану.

Поверхнева щільність тканини становить 180 - 300 г/м2, щільність по основі - 192 - 353 нитки на 10 см, по утку - 173 - 250 ниток.

Підкладна тканини з віскозних ниток в основі та утку поверхневою щільністю не більше ніж 120 г/м2.

мал. 51

14. Брюки жіночі (мал. 52) навипуск із напіввовняної тканини чорного кольору, з пришивним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка", виточками на передніх та задніх половинках.

На поясі шість хомутиків для ременя. Низ брюк оброблено швом упідгин із брючною тасьмою. Ширина підгину брюк - не більше ніж 22 мм.

мал. 52

15. Джемпер вовняний трикотажний (мал. 53) прямої форми чорного кольору, виготовлений із вовняної або іншої (змішаної) пряжі способом машинного в'язання.

Рукави вшиті, манжети рукавів, низ джемпера виконані в'язкою "резинка". Горловина оброблена петельним швом. На плечах у рукавний шов ушито погони із змішаної тканини чорного кольору, які застібаються на петлі та формені ґудзики.

Ліктьова частина рукава та плечова частина захищені смужками із штучної замші або іншої щільної матерії.

мал. 53

16. Чоловіча сорочка (мал. 54) типу А білого або сірого кольору на застібці з відкладним коміром на стійці.

Передні пілки з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами фігурної форми із застібкою та ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими протилежними складками. Спинка з кокеткою та двома неглибокими складками.

Рукав вшивний двошовний довгий на манжеті, що застібається на ґудзик. У рукавний шов ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики.

Чоловіча сорочка (мал. 54) типу Б білого або сірого кольору за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і сорочка типу А, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуто еластичною стрічкою. Рукав короткий на манжеті завширшки 3 см.

На лівому та правому рукавах сорочки типу А та типу Б нашито шеврони (мал. 68, 69).

Жіноча сорочка типу А білого або сірого кольору на застібці з відкладним коміром на стійці, з виточками на талії та боковими нагрудними виточками, з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими протилежними складками. Спинка з кокеткою та двома складками.

Рукав вшивний двошовний довгий на манжеті, що застібається на ґудзик. У рукавний шов ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики.

На лівому та правому рукавах сорочки типу А та типу Б нашито шеврони (мал. 68, 69).

Жіноча сорочка типу Б білого або сірого кольору за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і сорочка типу А, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуто еластичною стрічкою. Рукав короткий на манжеті завширшки 3 см.

Для пошиття сорочки використовується група бавовняних тканин, які містять бавовняні та лавсанові волокна або бавовняні та віскозні волокна із обробленням відповідними речовинами для уникнення збігання і м'яття тканини. Поверхнева щільність бавовняних тканин становить 80 - 190 г/м2.

Тип А

Тип Б

мал. 54

17. Сорочка трикотажна з коротким рукавом (мал. 55) із гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна дрібновізерункового плетіння чорного кольору.

Пілка суцільна з накладною нагрудною кишенею з лівого боку із застібкою "поло" на три петлі та плоскі ґудзики. Комір трикотажний ушивний відкладний.

Рукав вшивний короткий. У рукавний шов ушито погони, які застібаються на металеві формені ґудзики.

На лівому та правому рукавах нашито шеврон (мал. 68, 69).

Низ сорочки та рукавів оброблено швом упідгин.

мал. 55

18. Ремінь (мал. 56) з натуральної шкіри чорного кольору завширшки 3,5 см. Уздовж верхнього та нижнього країв ременя оздоблювальні строчки.

Ремінь з металевою пряжкою чорного кольору та двома хомутиками для його фіксації.

мал. 56

19. Краватка чоловіча (мал. 57) із синтетичної тканини чорного кольору. Складається з основної деталі, вузла і шийки. Широкий кінець основної деталі має форму кута.

Шийка виготовлена з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

мал. 57

20. Краватка жіноча (мал. 58) із синтетичної тканини чорного кольору. Складається з двох основних деталей (довшої та коротшої) і шийки. Широкі кінці основних деталей мають форму кута. Шийка виготовляється з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

мал. 58

21. Кашне (мал. 59) трикотажне з напіввовняної пряжі чорного кольору з китицями на кінцях.

мал. 59

22. Рукавички (мал. 60) типу А з натуральної шкіри чорного кольору п'ятипалі.

Рукавички (мал. 60) типу Б типу Б трикотажні п'ятипалі з напіввовняної пряжі чорного кольору.

Рукавички з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна білого кольору можуть виготовлятися без напульсників.

 

мал. 60

23. Жилет (мал. 61) із трикотажного полотна типу "сітка" лимонного кольору із світловідбивними смугами завширшки 5 см на пілках та спинці. Центральна та бокові застібки із текстильної стрічки "велькро".

На спинці жилета нанесено напис із світловідбивної фарби:

"УКРТРАНСБЕЗПЕКА
UKRTRANSSAFETY".

На лівій пілці нашито накладну кишеню з прозорого пластику завширшки 105 мм та заввишки 115 мм для розміщення нагрудного знака або посвідчення.

 

мал. 61

24. Напівчеревики чоловічі (мал. 62) з натуральної шкіри чорного кольору з потайними гумовими вставками уздовж переднього краю виробу. По верхньому краю напівчеревика та задньому зовнішньому розташовано амортизатор. Деталі виробу виготовлено із шкіри хромового методу дублення. Підкладка з натуральної підкладкової шкіри чорного кольору. Основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва формована з термоеластопласту. Метод кріплення низу - клейовий.

мал. 62

25. Черевики (мал. 63) із натуральної шкіри чорного кольору на шнурках з розрізною союзкою, з амортизуючою та антибактеріальною підкладкою під союзку і вкладною устілкою. Основна устілка синтетична.

Підошва двокомпонентна, метод кріплення низу - лиття під високим тиском.

мал. 63

26. Емблема для головних уборів (мал. 64) вишивається на сукні чорного кольору канителлю 1 % позолоти. Розміри емблеми: ширина - 65 мм, висота - 45 мм.

Емблема має форму вінка з 14 лаврових листків (по 7 симетричних листків з обох боків). У центрі емблеми розташовано крилате колесо зі схрещеними залізничним молотком та французьким ключем золотого кольору на діагоналях. На центральній осі крилатого колеса розміщено золотий якір. У центрі крилатого колеса вміщено малий Державний Герб України.

мал. 64

27. На кутах коміра мундира (мал. 65) вишиваються дубові листки канителлю 5 % позолоти.

мал. 65

28. Ґудзики формені (мал. 66) металеві жовтого (золотистого) кольору діаметром 22 та 14 мм.

Лицьовий бік випуклий з рельєфним зображенням малого Державного Герба України.

На зворотному боці ґудзика - вушко для прикріплення його до одягу.

мал. 66

29. Погони-муфти (мал. 67) або накладні погони з тканини або з тканої стрічки чорного кольору з вишитим або тканим зображенням малого Державного Герба України в обрамленні гілок дуба золотого кольору або з однією чи двома стрічками галуна золотого кольору завширшки 1,3 см з однією, двома або трьома восьмикутними променистими зірками золотого кольору діаметром 22 мм.

Погони-муфти носяться на сорочці трикотажній з короткими рукавами (мал. 55), сорочках чоловічих та жіночих типу А та типу Б (мал. 54), джемпері шерстяному трикотажному (мал. 53). Погони накладні пришиваються на чоловічий та жіночий кітель мундира (мал. 49, 50).

 

 

 

1 категорія

2 категорія

3 категорія

 

 

 

4 категорія

5 категорія

6 категорія

 

 

 

7 категорія

8 категорія

9 категорія

 

 

 

10 категорія

11 категорія

12 категорія

мал. 67

30. Шеврон правий (мал. 68) вишитий чорного кольору діаметром 100 мм. Має форму кола, у центрі якого розташовано прапор Укртрансбезпеки. У верхній частині по колу розташовано напис жовтого кольору "УКРАЇНА", у нижній частині - "УКРТРАНСБЕЗПЕКА".

мал. 68

31. Шеврон лівий (мал. 69) вишитий чорного кольору діаметром 100 мм. Має форму кола, у центрі якого розташовано емблему Укртрансбезпеки. У верхній частині по колу розташовано напис жовтого кольору "УКРАЇНА", у нижній частині - "УКРТРАНСБЕЗПЕКА".

мал. 69

IV. Порядок видачі форменого одягу

1. Формений одяг посадової особи та працівника Укртрансбезпеки видається згідно з нормами видачі та строками носіння форменого одягу посадовими особами та працівника Укртрансбезпеки. Строк носіння форменого одягу обчислюється з дня його фактичної видачі.

2. Перехід на носіння літнього чи зимового верхнього одягу здійснюється відповідно до наказу Укртрансбезпеки.

3. Облік форменого одягу веде структурний підрозділ Укртрансбезпеки, відповідальний за матеріально-технічне забезпечення.

4. На кожну посадову особу та працівника Укртрансбезпеки заводиться облікова картка посадової особи та працівника Державної служби України з безпеки на транспорті, яким видається формений одяг (далі - облікова картка), за формою згідно з додатком 1 до цього Положення.

5. Облікова картка має реєстраційний номер, що вноситься до журналу реєстрації облікових карток посадових осіб та працівників Державної служби України з безпеки на транспорті, яким видається формений одяг (далі - журнал реєстрації), за формою згідно з додатком 2 до цього Положення.

6. Журнал реєстрації нумерується, прошнуровується, скріплюється печаткою та ведеться до повного його використання. Облікові картки ведуться до звільнення посадової особи та працівника.

Усі записи в обліковій картці, журналі реєстрації здійснюються розбірливо, без виправлень чи підчисток.

7. Формений одяг видається посадовій особі та працівнику Укртрансбезпеки після прийняття їх на роботу та в разі закінчення строків носіння форменого одягу.

8. Формений одяг посадовій особі та працівнику Укртрансбезпеки видає структурний підрозділ Укртрансбезпеки, відповідальний за матеріально-технічне забезпечення.

9. Формений одяг посадовій особі та працівнику Укртрансбезпеки видається на підставі відомості про видачу форменого одягу посадовій особі та працівнику Державної служби України з безпеки на транспорті за формою згідно з додатком 3 до цього Положення.

10. Під час одержання форменого одягу посадова особа та працівник Укртрансбезпеки ставить у відомості особистий підпис.

11. Після закінчення встановлених строків носіння форменого одягу та за відсутності нового допускається подальше його використання.

12. Списання не придатного для подальшого використання форменого одягу здійснюється відповідно до Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року N 1314.

13. Формений одяг, строк носіння якого закінчився, поверненню не підлягає.

14. Посадовим особам та працівникам Укртрансбезпеки встановлюються знаки розрізнення відповідно до переліку категорій посад посадових осіб та працівників Державної служби з безпеки на транспорті, наведеного у додатку 4 до цього Положення.

V. Норми видачі та строк носіння предметів форменого одягу

1. Норми видачі та строки носіння предметів форменого одягу посадових осіб та працівників Укртрансбезпеки, які відповідно до своїх повноважень не здійснюють державний нагляд (контроль), наведено в додатку 5 до цього Положення.

2. Норми видачі та строк носіння предметів форменого одягу посадових осіб та працівників Укртрансбезпеки, які відповідно до своїх повноважень здійснюють державний нагляд (контроль), наведено в додатку 6 до цього Положення.

VI. Правила носіння форменого одягу

1. Посадові особи та працівники Укртрансбезпеки під час виконання службових обов'язків мають бути одягнені у формений одяг.

2. Формений одяг підлягає носінню згідно з цим Положенням та утримуватися в належному стані. Куртки, джемпери, жилети спеціальні, штани, спідниці, сорочки, краватки мають бути охайні та випрасувані, брюки - з повздовжніми запрасованими складками.

3. Забороняються:

носіння предметів форменого одягу невстановлених зразків, поєднання форменого одягу з предметами неформеного одягу, а також літнього форменого одягу із зимовим;

носіння неохайного форменого одягу;

носіння знаків розрізнення на одязі невстановлених зразків.

4. Право носіння форменого одягу втрачається посадовою особою та працівником Укртрансбезпеки у разі їх звільнення з посади.

 

Начальник Управління безпеки
на транспорті та технічного регулювання

А. Щелкунов

 

ОБЛІКОВА КАРТКА
посадової особи та працівника Державної служби України з безпеки на транспорті, яким видається формений одяг

Прізвище, ім'я, по батькові _______________________________________________________________

Наказ про призначення на посаду від "___" ____________ 20__ р. N ____

Посада _______________________________________________________________________________

Номер пункту (підпункту) посадової інструкції посадової особи (працівника), яким передбачено обов'язок здійснювати державний нагляд (контроль) _________________________________________

Наказ, яким затверджено посадову інструкцію, від "___" ____________ 20__ р. N ____

Зріст ________ см

Розміри:

коміра ______________

форменого одягу ____________

головного убору ____________

взуття ____________

N
з/п

Найменування предметів форменого одягу

Дата видачі

Кількість комплектів

Підпис працівника

1

2

3

4

5

Керівник структурного підрозділу, відповідального за матеріально-технічне забезпечення

 

____________
(підпис)

___________________
(ініціали, прізвище)

Дата закриття облікової картки "___" ____________ 20__ р.

 

ЖУРНАЛ
реєстрації облікових карток посадових осіб та працівників Державної служби України з безпеки на транспорті, яким видається формений одяг

Розпочато "___" ____________ 20__ р.

Закінчено "___" ____________ 20__ р.

N
облікової картки та дата відкриття

Прізвище, ім'я, по батькові

Дата та номер наказу про призначення на посаду

Відмітка про здійснення державного нагляду (контролю)

Дата і підстава закриття облікової картки

1

2

3

4

5

 

ВІДОМІСТЬ
про видачу форменого одягу посадовій особі та працівнику Державної служби України з безпеки на транспорті

N
з/п

П. І. Б.

Відмітка про здійснення державного нагляду (контролю)

Номер облікової картки

Найменування предмета та кількість одиниць виміру згідно з нормами забезпечення форменим одягом працівників Укртрансбезпеки та строки їх носіння

Підпис працівника

найменування

кількість

загальна кількість (словами)

1

2

3

4

5

6

7

8

Керівник структурного підрозділу, відповідального за матеріально-технічне забезпечення

 

____________
(підпис)

___________________
(ініціали, прізвище)

Дата закриття облікової картки "___" ____________ 20__ р.

 

ПЕРЕЛІК
категорій посад посадових осіб та працівників Державної служби України з безпеки на транспорті, для яких установлюються знаки розрізнення

N

Посада

Категорія

1

Голова

1

2

Перший заступник Голови

2

3

Заступник Голови

3

4

Директор департаменту

4

5

Заступник директора департаменту - начальник управління, начальник управління, начальник відділу (в структурі департаменту)

5

6

Заступник начальника управління - начальник відділу, заступник начальника відділу (в структурі департаменту)

6

7

Головний спеціаліст з цивільного захисту, головний спеціаліст із мобілізаційної роботи

7

8

Начальник відділу (в структурі управління), завідувач сектору (в структурі Управління)

8

9

Заступник начальника відділу (в структурі Управління)

9

10

Головний спеціаліст, головний спеціаліст (юрист)

10

11

Старший державний інспектор

11

12

Провідні: консультант, фахівець, бухгалтер, економіст, інспектор, юрисконсульт, документознавець, інженер-програміст, головний спеціаліст (бухгалтер-кадровик)

12

 

НОРМИ
видачі та строки носіння предметів форменого одягу посадових осіб та працівників Укртрансбезпеки, які відповідно до своїх повноважень не здійснюють державний нагляд (контроль)

Найменування предмета

Одиниця виміру

Кількість предметів на одну особу

Строк носіння (роки)

чоловіки

жінки

Шапка зимова

шт.

1

1

6

Шапка-вушанка зимова

шт.

1

1

6

Шапка трикотажна

шт.

1

1

6

Кашкет

шт.

1

1

6

Пальто зимове

шт.

1

1

6

Плащ чоловічий

шт.

1

-

6

Плащ жіночий

шт.

-

1

6

Костюм (куртка, брюки) повсякденний

к-т.

1

1

5

Мундир (кітель і брюки) чоловічий

к-т.

1

-

5

Мундир (кітель і спідниця) жіночий

к-т.

-

1

5

Сорочка типу А

шт.

2

2

1

Сорочка типу Б

шт.

3

3

1

Сорочка трикотажна з коротким рукавом

шт.

2

2

1

Брюки жіночі

шт.

-

1

5

Джемпер вовняний трикотажний

шт.

1

1

6

Ремінь

шт.

1

1

6

Напівчеревики чоловічі

пара

1

-

2

Краватка чоловіча

шт.

1

-

6

Краватка жіноча

шт.

-

1

6

Кашне трикотажне

шт.

1

1

6

Рукавички типу А

пара

1

1

6

Наплічні знаки розрізнення

пара

2

2

6

 

НОРМИ
видачі та строк носіння предметів форменого одягу посадових осіб та працівників Укртрансбезпеки, які відповідно до своїх повноважень здійснюють державний нагляд (контроль)

Найменування предмета

Одиниця виміру

Кількість предметів на одну особу

Строк носіння (роки)

чоловіки

жінки

Шапка зимова

шт.

1

1

6

Шапка-вушанка зимова

шт.

1

1

6

Шапка зимова трикотажна

шт.

1

1

6

Кепі

шт.

1

1

6

Кашкет

шт.

1

1

6

Куртка зимова

шт.

1

1

6

Пальто зимове чоловіче

шт.

1

-

6

Плащ чоловічий

шт.

1

-

6

Плащ жіночий

шт.

-

1

6

Брюки зимові

шт.

1

1

6

Плащ-накидка

шт.

1

1

6

Куртка літня

шт.

1

1

4

Брюки літні

шт.

1

1

4

Костюм (куртка, брюки) повсякденний

к-т.

1

1

5

Мундир (кітель і брюки)

к-т.

1

-

5

Мундир (кітель і спідниця)

к-т.

-

1

5

Сорочка типу А

шт.

2

2

1

Сорочка типу Б

шт.

2

2

1

Брюки жіночі

шт.

-

1

5

Джемпер шерстяний трикотажний

шт.

1

1

6

Сорочка трикотажна з коротким рукавом

шт.

2

2

1

Ремінь

шт.

1

1

6

Шорти

шт.

1

1

6

Краватка чоловіча

шт.

1

-

6

Краватка жіноча

шт.

-

1

6

Кашне трикотажне

шт.

1

1

6

Рукавички типу А

пара

1

1

6

Рукавички типу В

пара

1

1

6

Жилет

шт.

1

1

2

Черевики

пара

1

-

4

Напівчеревики чоловічі

пара

1

-

2

Наплічні знаки розрізнення

пара

2

2

6

____________

Опрос