Идет загрузка документа (95 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения по организации проверки уровня физической подготовки кандидатов к поступлению на службу в Национальную полицию Украины

МВД
Положение, Приказ от 09.02.2016 № 90
редакция действует с 12.06.2018

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

09.02.2016

м. Київ

N 90

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 лютого 2016 р. за N 306/28436

Про затвердження Положення з організації перевірки рівня фізичної підготовленості кандидатів до вступу на службу в Національну поліцію України

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства внутрішніх справ України
 від 30 січня 2017 року N 68
,
від 17 січня 2018 року N 28
,
від 29 травня 2018 року N 449

Відповідно до статті 50 Закону України "Про Національну поліцію" та з метою підвищення якості відбору кандидатів до вступу на службу до Національної поліції України

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення з організації перевірки рівня фізичної підготовленості кандидатів до вступу на службу в Національну поліцію України, що додається.

2. Керівникам структурних підрозділів апарату Національної поліції України, територіальних (міжрегіональних) органів Національної поліції України, державних установ та навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, забезпечити виконання вимог цього наказу.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 02 липня 2013 року N 636 "Про затвердження Положення з організації перевірки рівня фізичної підготовки кандидатів на службу в органах внутрішніх справ України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 серпня 2013 року за N 1450/23982.

4. Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС (Громико М. І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Національної поліції України підполковника поліції Деканоідзе Х.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

А. Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Національної
поліції України
підполковник поліції

Х. Деканоідзе

Міністр охорони
здоров'я України

О. Квіташвілі

 

ПОЛОЖЕННЯ
з організації перевірки рівня фізичної підготовленості кандидатів до вступу на службу в Національну поліцію України

(У тексті Положення посилання на додатки 1 - 3 замінено відповідно посиланнями на додатки 2 - 4 згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29 травня 2018 року N 449)

I. Загальні положення

1. Це Положення визначає порядок проведення перевірки рівня фізичної підготовленості осіб, які є кандидатами до вступу на службу в Національну поліцію України та на навчання до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - кандидати).

(пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

2. Рівень фізичної підготовленості кандидатів визначається шляхом проведення тестування їх основних фізичних якостей і навичок (сили, витривалості, швидкості, гнучкості, спритності).

3. Основною метою тестування кандидатів є визначення їх придатності до служби в Національній поліції України (далі - поліція) та придатності до опанування навчальної програми за відповідним рівнем вищої освіти в закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - ЗВО МВС), їх здатності переносити фізичні навантаження без зниження працездатності при виконанні службових завдань, що стоять перед органами (підрозділами) поліції.

(пункт 3 розділу I у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

4. Фізично підготовленим до служби є кандидат, який під час тестування виконав усі передбачені вправи на оцінку не нижче ніж "задовільно".

Рівень фізичної підготовленості кандидатів на навчання у ЗВО МВС оцінюється відповідно до вправ та нормативів, визначених у таблиці нормативів з фізичної підготовки кандидатів на навчання у ЗВО МВС (далі - Таблиця нормативів для навчання у ЗВО МВС) (додаток 1).

(пункт 4 розділу I доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

II. Організація та порядок проведення перевірки

1. Організація роботи щодо проведення перевірки рівня фізичної підготовленості кандидатів покладається на керівників органів поліції всіх рівнів та ЗВО МВС.

(пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

2. Тестування рівня фізичної підготовленості кандидатів на службу в поліцію проводиться комісією, склад та порядок роботи якої затверджуються наказом заступника Голови Національної поліції України відповідно до розподілу обов'язків, керівників територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів Національної поліції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи поліції), закладів, установ, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - заклади, установи).

Оцінка рівня фізичної підготовленості кандидатів на навчання у ЗВО МВС здійснюється приймальною комісією, склад та порядок діяльності якої визначаються наказом керівника ЗВО МВС.

До складу комісії обов'язково залучаються працівники органів поліції, закладів, установ, працівники ЗВО МВС, за необхідності - фахівці з фізичної підготовки інших органів виконавчої влади, закладів, установ, організацій (за згодою).

(пункт 2 розділу II у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

3. Ознайомлення кандидатів на службу в поліцію із вправами та нормативами з фізичної підготовки, наведеними в таблиці нормативів з фізичної підготовки кандидатів до вступу на службу до Національної поліції України (додаток 2), умовами та вимогами щодо їх виконання здійснюють працівники підрозділу кадрового забезпечення в день їх звернення із заявою про прийняття на службу до органу поліції, закладу, установи.

Працівники підрозділу кадрового забезпечення повідомляють кандидата про дату, час та місце проведення тестування.

Кандидатів на навчання у ЗВО МВС ознайомлюють із вправами та нормативами з фізичної підготовки, визначеними в Таблиці нормативів для навчання у ЗВО МВС, умовами та вимогами щодо їх виконання під час подання до приймальної комісії документів, необхідних для вступу до ЗВО МВС.

(пункт 3 розділу II у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

4. До тестування комісія допускає осіб, які пройшли медичну (військово-лікарську) комісію.

(пункт 4 розділу II у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

5. З метою об'єктивного вивчення рівня фізичної підготовленості кандидатів здійснюється їх розподіл на вікові групи.

(пункт 5 розділу II у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

6. Для чоловіків та жінок умови тестування однакові. Кандидати виконують вправи виключно у спортивній формі одягу та взутті за сезоном.

7. Тестування проводиться за сприятливих погодних умов. Несприятливими погодними умовами є сильні опади і температура повітря нижче -10° C або вище +30° C.

8. Рівень фізичної підготовленості кандидатів визначається за результатами виконання таких контрольних вправ:

1) згинання та розгинання рук в упорі лежачи (для жінок);

2) комплексна силова вправа (для чоловіків);

3) біг на 100 метрів (для жінок та чоловіків);

4) біг на 1000 метрів (для жінок та чоловіків).

9. Рівень фізичної підготовленості кандидатів на службу до підрозділів поліції особливого призначення незалежно від статі визначається за результатами виконання таких контрольних вправ:

1) підтягування на перекладині;

2) комплексна силова вправа;

3) біг на 100 метрів;

4) біг на 3000 метрів.

10. Рівень фізичної підготовленості кандидатів на навчання у ЗВО МВС визначається за результатами виконання трьох контрольних вправ (тестів):

1) комплексна силова вправа;

2) біг на 100 метрів;

3) біг на 1000 метрів.

(розділ II доповнено новим пунктом 10 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449,
 у зв'язку з цим пункти 10 - 18
 вважати відповідно пунктами 11 - 19)

11. При температурі повітря від -1° C до -10° C:

1) замість контрольної вправи з бігу на 100 метрів виконується вправа човниковий біг 10 х 10 метрів;

2) діє полегшення нормативу для контрольної вправи з бігу на 1000 метрів (10 сек.) - з бігу на 3000 метрів (30 сек.).

12. Етапи проведення тестування:

1) вступна частина (проведення цільового інструктажу; доведення вправ та нормативів, послідовності здійснення тестування та порядку його оцінювання; здійснення медичного огляду);

2) підготовча частина (розминка тривалістю до 15 хвилин, яка проводиться кандидатами самостійно);

3) основна частина (виконання контрольних вправ з перервами на відпочинок не менше 15 хвилин);

4) заключна частина (оголошення результатів тестування).

13. Перед початком тестування з кандидатами обов'язково проводиться цільовий інструктаж, про що робиться відповідний запис у журналі обліку інструктажів та медичного огляду кандидатів за формою згідно з додатком 3 до цього Положення.

14. На інструктажі кандидатам наголошується на необхідності дотримання заходів безпеки при виконанні вправ з фізичної підготовки та запобігання травматизму, а також проводиться опитування кандидатів щодо їх готовності до фізичного навантаження, що засвідчується їх особистим підписом.

15. Медичний огляд перед початком тестування проводиться виключно медичним працівником закладу охорони здоров'я Міністерства внутрішніх справ України або медичним працівником державного або комунального закладу охорони здоров'я.

Кандидати, які скаржаться на погане самопочуття, оглядаються вищезазначеним медичним працівником і без його дозволу не допускаються до виконання вправ і нормативів. У разі погіршення самопочуття під час тестування кандидат повинен негайно повідомити про це членів комісії, які зобов'язані організувати надання йому невідкладної медичної допомоги.

Після одужання кандидат зобов'язаний звернутися до підрозділу кадрового забезпечення органу поліції, закладу, установи, приймальної комісії ЗВО МВС для визначення дати повторного тестування чи можливості його проведення з урахуванням строків вступної кампанії.

(абзац третій пункту 15 розділу II у редакції наказу
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

16. Тестування з фізичної підготовки проводиться протягом одного дня (крім кандидатів на навчання до ЗВО МВС). Кандидату для виконання контрольної вправи надається одна спроба. Виконання вправи повторно з метою поліпшення результату не допускається. В окремих випадках, коли вправу не було виконано через обставини, що не залежать від кандидата, голова комісії може дозволити виконання вправи повторно.

У разі неможливості кандидата виконати всі контрольні вправи протягом одного дня комісія визначає йому дату повторної перевірки, під час якої він заново проходить тестування за всіма вправами.

(пункт 16 розділу II у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

17. Для об'єктивного оцінювання кандидатів члени комісії використовують відповідні технічні засоби та прилади (секундомір, нагрудний номер, стартовий прапорець тощо).

18. Результати тестування оформлюються протоколом (додаток 4) та оголошуються кандидатам не пізніше наступного після проведення перевірки дня. Протокол з результатами тестування зберігається в підрозділі кадрового забезпечення органу поліції, закладу, установи, ЗВО МВС один рік.

(пункт 18 розділу II у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

19. Оскарження кандидатами результатів тестування розглядається відповідно до вимог чинного законодавства України та в установленому порядку.

III. Умови і порядок виконання контрольних вправ з фізичної підготовки

1. Комплексна силова вправа

1. Для виконання вправи необхідно мати секундомір та рівний майданчик (гімнастичний мат). Вправа також може проводитися із застосуванням контактної платформи заввишки 5 см. Час на виконання вправи - 1 хвилина.

2. За командою "Вправу починай!" перші 30 секунд учасник тестування з вихідного положення лежачи на спині виконує максимально можливу кількість піднімання тулуба в сід, руки за головою, пальці зчеплені в "замок", лопатки торкаються поверхні, ноги зігнуті в колінах під прямим кутом, ступні притиснуті партнером до підлоги. Через 30 секунд за командою "Час!" кандидат приймає вихідне положення упору лежачи на поверхні (руки на ширині плечей, кисті вперед, лікті розведені не більше ніж на 45 градусів, плечі, тулуб і ноги утворюють пряму лінію, стопи впираються в підлогу без опори) та без паузи для відпочинку виконує протягом наступних 30 секунд максимально можливу кількість згинань і розгинань рук до команди "Стій!". Згинаючи руки, кандидат обов'язково торкається грудьми поверхні або контактної платформи, розгинаючи руки у ліктьових суглобах, повертається у вихідне положення. Під час піднімання тулуба в сід незначне згинання ніг дозволяється, коли учасник тестування повертається у вихідне положення.

3. Результатом виконання вправи є загальна кількість піднімання тулуба в сід та згинань і розгинань рук в упорі лежачи за 1 хвилину.

4. Спроба не зараховується у разі:

1) відсутності торкання ліктями стегон (колін) під час виконання першої частини вправи;

2) відсутності торкання лопатками поверхні під час виконання першої частини вправи;

3) якщо пальці розімкнуті із "замка" під час виконання першої частини вправи;

4) зміщення таза під час виконання першої частини вправи;

5) торкання підлоги колінами, стегнами, тазом під час виконання другої частини вправи;

6) порушення прямої лінії "плечі - тулуб - ноги" під час виконання другої частини вправи;

7) відсутності фіксації тіла у вихідному положенні під час виконання другої частини вправи;

8) почергового розгинання рук під час виконання другої частини вправи;

9) відсутності торкання грудьми підлоги (платформи) під час виконання другої частини вправи;

10) розведення ліктів щодо тулуба більше ніж на 45 градусів під час виконання другої частини вправи.

2. Контрольна вправа підтягування на перекладині

1. Для виконання вправи необхідно мати горизонтальний брус або перекладину, яка розміщується на такій висоті, щоб кандидат у положенні вису на прямих руках не торкався ногами поверхні.

2. Кандидат стає на лаву і, беручись за перекладину на ширині плечей, приймає вихідне положення хвату зверху (долонями вперед), руки, тулуб і ноги випрямлені, ноги не торкаються підлоги, ступні разом. За командою "Вправу починай!", згинаючи руки, підтягується до того рівня, коли його підборіддя знаходиться над перекладиною. Потім повністю випрямляє руки, опускаючись у вис і, зафіксувавши вихідне положення тіла на 0,5 секунди, продовжує виконання вправи максимальну кількість разів.

3. Результатом тестування є кількість безпомилкових підтягувань, під час яких не порушено жодної із умов. Кожному кандидатові дозволяється лише один підхід до перекладини.

4. Спроба не зараховується у разі:

1) якщо підтягування виконано ривками або з махами ніг (тулуба);

2) відсутності фіксації вихідного положення тіла;

3) почергового згинання рук;

4) розгойдування під час підтягування.

5. Тестування припиняється, якщо учасник робить зупинку на 2 і більше секунди або йому не вдається зафіксувати потрібне положення більше ніж двічі поспіль.

3. Контрольна вправа згинання і розгинання рук в упорі лежачи

1. Для виконання вправи необхідно мати рівну поверхню (підлогу). Вправа також може проводитися із застосуванням контактної платформи заввишки 5 см.

2. Кандидат приймає вихідне положення упору лежачи на поверхні, руки на ширині плечей, кисті вперед, лікті розведені не більше ніж на 45 градусів, плечі, тулуб і ноги утворюють пряму лінію, стопи впираються в підлогу без опори. За командою "Вправу починай!" кандидат, згинаючи руки, торкається грудьми поверхні або контактної платформи, розгинаючи руки у ліктьових суглобах, повертається у вихідне положення та, зафіксувавши його на 0,5 секунди, продовжує виконання вправи.

3. Результатом тестування є кількість безпомилкових згинань і розгинань рук за одну спробу.

4. Спроба не зараховується у разі:

1) торкання підлоги колінами, стегнами, тазом;

2) порушення прямої лінії "плечі - тулуб - ноги";

3) відсутності фіксації тіла у вихідному положенні;

4) почергового розгинання рук;

5) відсутності торкання грудьми підлоги (платформи);

6) розведення ліктів щодо тулуба більше ніж на 45 градусів.

4. Контрольні вправи з бігу на 100 метрів, 1000 метрів та 3000 метрів

1. Для виконання вправ необхідно мати секундомір, що фіксує соті частки секунди, відміряну дистанцію, стартовий прапорець (стартовий пістолет). Вихідне положення - високий чи низький старт.

2. Контрольні вправи виконуються на бігових доріжках стадіону або на іншій рівній місцевості, яка підготовлена для безпечного виконання вправ і дозволяє об'єктивно визначити результати. Вправа з бігу на 100 метрів проводиться виключно на біговій доріжці, розділеній на окремі смуги. Максимальна кількість учасників забігу становить 4 особи - для бігу на 100 метрів та 10 осіб - для бігу на 1000 і 3000 метрів.

3. Під час виконання контрольної вправи з бігу на 100 метрів учасники тестування за командою "На старт!" стають за стартову лінію і зберігають нерухомий стан. За сигналом стартера "Руш!" вони мають якнайшвидше подолати задану дистанцію, не знижуючи темпу бігу перед фінішем.

4. Під час виконання контрольних вправ з бігу на 1000, 3000 метрів учасники тестування за командою "На старт!" стають за стартову лінію і зберігають нерухомий стан. За сигналом стартера "Руш!" вони починають біг, намагаючись закінчити дистанцію якомога швидше. За потреби дозволяється переходити на ходьбу.

5. Результатом виконання вправ з бігу є час з точністю до десятої частки секунди на 100 метрів і до секунди - на 1000 та 3000 метрів.

6. Вправа з бігу на 1000 метрів (на 3000 метрів) виконується останньою.

5. Контрольна вправа човниковий біг (10 х 10 метрів)

1. Для виконання вправи необхідно мати секундомір, що фіксує соті частки секунди, відміряну дистанцію, стартовий прапорець (стартовий пістолет).

2. Контрольна вправа виконується на рівному майданчику з твердим покриттям та неслизькою поверхнею, на якому нанесено дві паралельні лінії, за кожною лінією - 2 півкола радіусом 50 сантиметрів (R - 50 см) із центром на лінії. Максимальна кількість учасників забігу становить 2 особи.

3. Кандидат, не наступаючи на стартову лінію, приймає положення для старту. За командою "Руш!" (з одночасним включенням секундомірів) кандидат пробігає 10 м до другої лінії, перетинає її обома ногами, торкається поверхні в зоні півкола однією рукою, повертається кругом і так само пробігає ще 9 відтинків по 10 метрів.

4. Результатом виконання вправи є час, витрачений на випробування.

5. Спроба не зараховується у разі:

1) відсутності забігання за лінію обома ногами;

2) відсутності торкання рукою поверхні в зоні півкола.

(розділ III у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 17.01.2018 р. N 28)

 

Директор Департаменту
формування політики щодо
підконтрольних Міністрові
органів влади та моніторингу МВС

В. Є. Боднар

 

ТАБЛИЦЯ
нормативів з фізичної підготовки кандидатів на навчання у ЗВО МВС

(Положення доповнено новим додатком 1 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449,
 у зв'язку з цим додатки 1 - 3
 вважати відповідно додатками 2 - 4)

 

ТАБЛИЦЯ
 нормативів з фізичної підготовки кандидатів до вступу на службу до Національної поліції України

(додаток 1 у редакції наказів Міністерства
 внутрішніх справ України від 30.01.2017 р. N 68
,
від 17.01.2018 р. N 28
,
із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 29.05.2018 р. N 449)

 

ЖУРНАЛ
обліку інструктажів та медичного огляду кандидатів

N з/п

Прізвище, ім'я та по батькові кандидата

Дата проведення інструктажу

Посада, прізвище, ініціали та особистий підпис особи, яка проводить інструктаж

Посада, прізвище, ініціали та особистий підпис особи, яка проводить медичний огляд

Особистий підпис кандидата

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________
(найменування органу (закладу, установи) поліції)

ПРОТОКОЛ N _____

Дата тестування: _________________
Присутні:

голова комісії

_______________________________________________________________________
                                                                   (прізвище, ім'я, по батькові)

члени комісії:

1. _____________________________________________________________________
                                                                (прізвище, ім'я, по батькові)

2. _____________________________________________________________________
                                                                 (прізвище, ім'я, по батькові)

3. _____________________________________________________________________
                                                                 (прізвище, ім'я, по батькові)

N з/п

Прізвище, ім'я, по батькові кандидата

Дата народ-
ження

Вікова група

Комплек-
сна силова вправа
(разів за 1 хв.)

Оцінка

Підтягу-
вання на перекладині
(разів)

Оцінка

Згинання та розги-
нання рук в упорі лежачи
(разів)

Оцінка

Біг на 100 м
(човни-
ковий біг 10 х 10 м)
(сек.)

Оцінка

Біг на 1000 м
(3000 м) (хв., сек.)

Оцінка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього протестовано _________________ кандидатів на службу до Національної поліції України.

Голова комісії

____________________
                     (підпис)

____________________________________
(прізвище та ініціали)

Члени комісії:

1. ____________________
                         (підпис)

____________________________________
(прізвище та ініціали)

2. ____________________
                         (підпис)

____________________________________
 (прізвище та ініціали)

3. ____________________
                         (підпис)

____________________________________
(прізвище та ініціали)

4 ____________________
                         (підпис)

____________________________________
(прізвище та ініціали)

Секретар комісії _______________________________________________________________________
                                                                                             (підпис, прізвище та ініціали)

____________

Опрос