Идет загрузка документа (59 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции о порядке ведения единого учета в органах полиции заявлений и сообщений о совершенных уголовных правонарушениях и других происшествиях

МВД
Приказ, Инструкция от 06.11.2015 № 1377
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

06.11.2015

м. Київ

N 1377

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
01 грудня 2015 р. за N 1498/27943

Про затвердження Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України
 від 30 травня 2016 року N 438
,
від 22 травня 2017 року N 437

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
 від 8 лютого 2019 року N 100)

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 23 Закону України "Про Національну поліцію", статей 60, 214 Кримінального процесуального кодексу України, підпункту 7 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року N 877, постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року N 730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" та з метою приведення нормативно-правових актів у сфері діяльності Національної поліції у відповідність до вимог чинного законодавства

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що додається.

2. Центральному органу управління поліцією, головним управлінням Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві забезпечити виготовлення необхідної кількості журналів єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МВС від 19 листопада 2012 року N 1050 "Про затвердження Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та положень про комісії", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17 грудня 2012 року за N 2095/22407 (із змінами).

4. Голові Національної поліції України Деканоідзе Х. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

А. Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Генерального
прокурора України
старший радник юстиції

Р. Говда

Голова Національної
поліції України

Х. Деканоідзе

 

Інструкція
про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

(У тексті Інструкції та додатку 1 слова "відділ, відділення" в усіх відмінках замінено словами "управління, відділ, відділення" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 травня 2017 року N 437)

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція встановлює порядок ведення єдиного обліку органами Національної поліції України, у тому числі їх структурними (відокремленими) підрозділами (управліннями, відділами, відділеннями) (далі - органи поліції) заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, а також порядок здійснення контролю за його дотриманням.

2. Джерелом інформації про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, зокрема, є:

1) заяви і повідомлення осіб, які надходять до органу поліції, особи, уповноваженої здійснювати досудове розслідування (далі - слідчий), або службової особи, уповноваженої на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення;

2) самостійно виявлені слідчим або іншою посадовою особою органу поліції з будь-якого джерела обставини кримінального правопорушення;

3) повідомлення осіб, які затримали підозрювану особу при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення або безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні;

4) інше.

(пункт 2 розділу I у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 22.05.2017 р. N 437)

3. Для роз'яснення населенню порядку прийняття, реєстрації заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події в органах поліції в спеціальних кімнатах для прийому громадян або у вестибюлях повинна бути вивішена пам'ятка щодо ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події (додаток 1). У ній зазначаються номери телефонів (місцезнаходження) керівників центрального органу управління поліцією, головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві, на яких покладено контроль за додержанням законності при прийнятті та реєстрації заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, а також органів прокуратури, що здійснюють нагляд.

4. У цій Інструкції терміни вживаються в таких значеннях:

єдиний облік - прийняття та реєстрація органами поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події;

прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події - дії службових осіб органів поліції при одержанні заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події;

реєстрація заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події - присвоєння кожній отриманій заяві і повідомленню про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію порядкового номера і фіксація у відповідних облікових документах стислих даних про заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

II. Прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

1. Прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника здійснюється цілодобово і невідкладно тим органом поліції, до якого надійшла заява чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію, або слідчим, або іншою посадовою особою органу поліції, якою самостійно виявлено з будь-якого джерела обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Облік таких заяв та повідомлень проводиться уповноваженими працівниками чергових частин органів поліції, працівниками інших структурних підрозділів цих органів, яких призначено підмінними черговими в установленому порядку, оператором телефонної лінії "102" або іншою посадовою особою.

При особистому зверненні заявника до органу поліції із заявою чи повідомленням про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію уповноважений працівник чергової частини або інша службова особа в кімнаті для приймання громадян цілодобово оформляють протоколи усних заяв і відразу реєструють заяви в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події (далі - журнал ЄО), форма якого наведена в додатку 2 до цієї Інструкції.

Форма журналу ЄО є єдиною для всіх органів поліції.

За правильність ведення журналу ЄО відповідає уповноважений працівник чергової частини органу поліції.

Повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події, отримані оператором телефонної лінії "102", вносяться до робочого зошита, в якому зазначаються відомості про дату та час надходження повідомлення, хто повідомив (П. І. Б., місце проживання/місцезнаходження, телефон), стислий зміст заяви. Уся отримана інформація про кримінальні правопорушення та інші події після її внесення до робочого зошита відразу передається до органів поліції для реагування, про що робиться відмітка в робочому зошиті (кому передано повідомлення, номер реєстрації в журналі ЄО органу поліції).

2. Уповноважений працівник чергової частини органу поліції, отримавши заяву (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію, відразу реєструє її (його) в журналі ЄО та направляє на місце події слідчо-оперативну групу чи групу реагування.

3. Інформацію, яка надійшла до чергової частини органу поліції, про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію на території обслуговування іншого органу поліції уповноважений працівник чергової частини відразу реєструє в журналі ЄО та невідкладно інформує про це той орган, на території оперативного обслуговування якого мала місце така подія.

Матеріали про вчинення правопорушення, що містить ознаки кримінального, заборонено передавати до іншого органу поліції без реєстрації в журналі ЄО та внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

4. Посадова особа органу поліції в разі перебування поза межами органу, в якому вона призначена, на території України в разі звернення до неї громадян або службових осіб із заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких зобов'язана вжити заходів щодо запобігання правопорушенням і їх припинення, рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, установлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, та охорони місця події і повідомити про це найближчий орган поліції.

5. Посадова особа органу поліції при виявленні чи отриманні інформації про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію негайно повідомляє про це чергову частину органу поліції.

6. Заяви або повідомлення фізичних або юридичних осіб про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію можуть бути усними або письмовими. Усні заяви про вчинення кримінального правопорушення заносяться до протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується, форма якого наведена в додатку 3 до цієї Інструкції, який підписують заявник та посадова особа, яка прийняла заяву.

Особа, яка подає заяву чи повідомляє про кримінальне правопорушення, під підпис попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу України, крім випадків надходження заяви або повідомлення поштою чи зв'язком іншого виду.

III. Реєстрація заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

1. Заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події реєструються цілодобово в чергових частинах органів поліції уповноваженими працівниками відразу після їх надходження, вносяться до журналу ЄО та інтегрованої інформаційно-пошукової системи з усіма відомостями з журналу ЄО.

2. У черговій частині органів поліції ведеться журнал ЄО, який забороняється виносити з чергової частини.

3. Журнали ЄО заповнюються уповноваженими працівниками чергових частин органів поліції. Записи за кожною інформацією повинні містити стислі і вичерпні дані про те, коли надійшла заява чи повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, хто, коли і в якій формі повідомив про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію, що і коли сталося, час та дату реєстрації, яких заходів ужито за заявою чи повідомленням про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, ким та кому доручено розгляд заяви чи повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, час та дату отримання заяви чи повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події для внесення відповідних даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

4. Закінчені журнали ЄО та журнали видачі талонів разом з талонами-корінцями передаються до підрозділів документального забезпечення органів поліції.

5. Про наявність письмових заяв про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли до чергової частини органу поліції, та повідомлень, що надійшли усно, у яких наявні відомості, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, після реєстрації в журналі ЄО уповноважений працівник чергової частини доповідає начальникові слідчого підрозділу для внесення слідчими відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформує начальника органу поліції.

Про заяви і повідомлення, які надійшли до чергової частини органу поліції і в яких відсутні відомості, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, після їх реєстрації в журналі ЄО доповідається уповноваженим працівником чергової частини начальникові органу поліції або особі, яка виконує його обов'язки, для розгляду та прийняття рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або Кодексом України про адміністративні правопорушення.

У разі встановлення начальником органу поліції в заяві (повідомленні) відомостей, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, він за своєю резолюцією (не пізніше однієї доби з часу реєстрації заяви в журналі ЄО) повертає її (його) до чергової частини для негайної передачі начальнику слідчого підрозділу.

6. У разі якщо письмова заява, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення надійшли до управління, відділу, відділення поліції при особистому зверненні заявника, водночас з його реєстрацією в журналі ЄО в черговій частині управління, відділу, відділення поліції уповноважений працівник чергової частини оформляє талон-повідомлення, форма якого наведена в додатку 4 до цієї Інструкції, і видає його заявнику.

7. Заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли до органу поліції поштою, телеграфом, факсимільним зв'язком або зв'язком іншого виду, реєструються в підрозділах документального забезпечення цих органів, про них доповідається начальникові органу поліції або особі, яка виконує його обов'язки. Останні, у свою чергу, накладають письмові резолюції щодо подальшого розгляду заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події з ознаками кримінальних правопорушень у порядку, передбаченому пунктом 5 цього розділу.

8. Датою подання заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події до органів поліції вважається дата реєстрації такої заяви чи повідомлення в журналі ЄО органу поліції.

9. Про заяви та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли до центрального органу управління поліцією та головних управлінь Національної поліції, в яких зазначаються обставини, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, після їх реєстрації в журналі вхідної кореспонденції працівниками підрозділів документального забезпечення негайно доповідається керівництву цих органів, після чого за резолюцією вони передаються до органів поліції нижчого рівня, а копії - до уповноваженого структурного підрозділу відповідного органу поліції.

Структурні підрозділи центрального органу управління поліцією або головних управлінь Національної поліції зобов'язані поінформувати заявника про направлення такої заяви або повідомлення до органів поліції нижчого рівня, а також забезпечити контроль за внесенням відомостей до журналу ЄО у відповідному органі поліції.

10. У журналі ЄО чергових частин центрального органу управління поліцією або головних управлінь Національної поліції реєструються заяви та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, досудове розслідування за якими здійснюється слідчими підрозділами цих органів.

11. Повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, які надійшли до чергових частин центрального органу управління поліцією або головних управлінь Національної поліції телефоном, уповноваженими працівниками чергових частин відразу реєструються в журналі ЄО та передаються до органів поліції нижчого рівня із внесенням реєстраційного номера журналу ЄО вказаних органів в графу 8 журналу ЄО чергової частини центрального органу управління поліцією або головних управлінь Національної поліції.

12. Заяви та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, які надійшли при особистому зверненні громадян до центрального органу управління поліцією та головних управлінь Національної поліції, уповноважені працівники чергових частин цих органів реєструють у журналі ЄО та одночасно оформляють талон-повідомлення, який видається заявнику, після чого інформують про них управління, відділ, відділення поліції із внесенням реєстраційного номера журналу ЄО вказаного органу в графу 8 журналу ЄО чергової частини центрального органу управління поліцією та головних управлінь Національної поліції відповідно.

Про зареєстровані заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події доповідається керівництву центрального органу управління поліцією або головних управлінь Національної поліції та за резолюцією керівництва центрального органу управління поліцією або головних управлінь Національної поліції їх надсилають до органів поліції нижчого рівня за місцем вчинення кримінального правопорушення.

13. Анонімні листи, що містять відомості про вчинені кримінальні правопорушення, реєструються лише в підрозділах документального забезпечення і передаються за резолюцією керівника органу поліції або особи, яка виконує його обов'язки, до структурних підрозділів для використання в розкритті злочинів.

14. У журналі ЄО також реєструються:

1) заяви і повідомлення про зниклих безвісти осіб;

2) рапорти працівників органів поліції про виявлення ними з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення та іншу подію.

15. При реєстрації заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли в письмовій формі, уповноважений працівник чергової частини органу поліції на їх лицьовому боці проставляє спеціальний штамп реєстрації заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, форма якого наведена в додатку 5 до цієї Інструкції.

16. Слідчий, який отримав у черговій частині для розгляду заяву або повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, у журналі ЄО ставить відмітку про час та дату її (його) отримання, зазначає посаду, прізвище та ставить підпис, а також невідкладно подає до чергової частини відомості в письмовому вигляді про реєстраційний номер журналу ЄО, номер кримінального провадження, дату та час внесення відомостей про заяву чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Контроль за достовірністю внесених відомостей забезпечує працівник підрозділу інформаційно-аналітичного забезпечення.

17. Прихованими від єдиного обліку вважаються заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, які були відомі працівнику органу поліції, та відомості, які на час виявлення не внесено до журналу ЄО відповідного органу поліції, а самі заяви та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події не отримали реєстраційного номера.

IV. Контроль за додержанням порядку ведення єдиного обліку

1. Організація роботи з контролю за додержанням вимог цієї Інструкції покладається на начальника органу поліції, а в разі його відсутності - на особу, яка виконує його обов'язки. Він персонально відповідає за організацію ведення єдиного обліку.

Про результати роботи органів поліції із заявами і повідомленнями про вчинені кримінальні правопорушення та інші події щомісяця складається звіт.

2. Начальник органу поліції зобов'язаний:

1) після доповіді уповноваженого працівника чергової частини територіального органу поліції про оперативну обстановку за минулу добу перевірити ведення журналу ЄО та реєстрацію в повному обсязі всіх заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, які надійшли за цей період, про що зробити відповідний запис у журналі ЄО;

2) у разі виявлення фактів порушення порядку прийняття та невнесення до журналу ЄО заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події проводити службове розслідування;

3) для контролю за достовірністю обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, які надходять до чергової частини за телефоном "102" або за допомогою інших засобів зв'язку, забезпечити їх запис та збереження у цифровому вигляді.

3. Контроль за дотриманням законності при веденні журналу ЄО покладається на керівників органів поліції.

4. Контроль за дотриманням вимог щодо ведення журналів ЄО покладається на начальника чергової частини органу поліції. У разі відсутності зазначеної посади така особа визначається начальником органу поліції. Якщо посаду начальника чергової частини органу поліції не передбачено штатним розписом органу поліції, відповідальна за цей напрям роботи посадова особа визначається керівником цього органу або особою, яка виконує його обов'язки, шляхом видання відповідного наказу.

 

Голова Національної поліції України
підполковник поліції

Х. Деканоідзе

 

ПАМ'ЯТКА
щодо ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

1. Згідно з пунктом 5 частини першої статті 23 Закону України "Про Національну поліцію" поліція здійснює реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події.

Заяви і повідомлення про кримінальні правопорушення, що вчинені або готуються, незалежно від місця і часу їх скоєння, повноти отриманих зведень і форми подання, а також особи заявника реєструються цілодобово уповноваженими працівниками чергових частин центрального органу управління поліцією, головних управлінь Національної поліції, управлінь, відділів та відділень поліції, до яких звернулася особа чи надійшло повідомлення.

Посадова особа органу поліції у разі перебування поза межами органу поліції, в якому вона призначена, на території України у разі звернення до неї громадян або службових осіб із заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких зобов'язана вжити заходів щодо запобігання правопорушенням і їх припинення, рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, установлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, та охорони місця події і повідомити про це найближчий орган поліції.

2. Заяви або повідомлення фізичних чи юридичних осіб про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію можуть бути усними або письмовими. Усні заяви про вчинення кримінального правопорушення заносяться до протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується, який підписують заявник та посадова особа, яка прийняла заяву.

Особа, яка подає заяву чи повідомляє про кримінальне правопорушення, під підпис попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу України, крім випадків надходження заяви або повідомлення поштою чи зв'язком іншого виду.

Уповноважений працівник чергової частини органу поліції після подання заяви або повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, доповісти про це начальникові слідчого підрозділу та поінформувати керівника органу поліції.

Відповідно до статті 60 Кримінального процесуального кодексу України заявник має право:

отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;

подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;

отримувати інформацію про закінчення досудового розслідування.

 

ЖУРНАЛ ЄДИНОГО ОБЛІКУ
заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

в ____________________________________
(найменування органу поліції)

 

 

 

Розпочато: "___" ____________ 20__ р.

Закінчено: "___" ____________ 20__ р.

 

Інвентарний N __________________

N з/п

Коли надійшла заява чи повідомлення (дата, година, хвилина)

П. І. Б., місце проживання, телефон заявника, найменування, місцезнахо-
дження і телефони підприємства, установи, організації

Стислий зміст заяви чи повідомлення (час, місце, обставини)

Заходи, вжиті за заявами чи повідомленнями уповноваженим працівником чергової частини органу поліції. Склад слідчо-оперативної групи (оперативної групи), час виїзду та прибуття на місце події. Перелік викрадених речей. Вид охорони об'єкта, наявність сигналізації, хімічної пастки. Інші суттєві відомості

П. І. Б., посада, ким, кому доручено розгляд заяви чи повідомлення (дата, година, хвилина)

Дата, година, посада, прізвище і підпис особи, яка отримала заяву чи повідомлення для розгляду

Відомості про результати розгляду заяви чи повідомлення (дата та година внесення заяви чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, номер реєстрації в журналі ЄО органу поліції, в якому зареєстрована заява чи повідомлення, номер протоколу про адміністративне правопорушення)

1

2

3

4

5

6

7

8

(друкується на звороті титульного аркуша журналу)

Пояснення щодо ведення журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

1. У журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події (далі - журнал ЄО) реєструються заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли від фізичних або юридичних осіб.

2. Інформацію уповноважений працівник чергової частини реєструє самостійно без погодження з керівництвом органу поліції.

3. За правильність ведення журналу ЄО відповідає уповноважений працівник чергової частини органу поліції. Аркуші в журналі ЄО повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою. Записи проводяться повністю, охайно і тільки чорнилом чорного або синього кольору. Виправлення і підчистки не допускаються. Про помилкові записи вчиняється застереження, яке підписується оперативним черговим.

4. При заповненні граф 2 і 5 журналу ЄО необхідно керуватися такими вимогами:

1) у графі 2 проставляються дата і час надходження заяви чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію безпосередньо до чергової частини. При внесенні до журналу ЄО заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли поштою або іншим видом зв'язку, отримані працівником органу поліції при зверненні до нього громадянина, у графі 2 про це робляться відмітки;

2) у графі 5 послідовно зазначаються заходи, вжиті за заявою або повідомленням про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, перелічуються посадові особи, яким доповідалась інформація, указується, хто конкретно виїжджав на місце події:

якщо направлялася слідчо-оперативна (оперативна) група, то в якому персональному складі, час її виїзду та час прибуття на місце події;

зазначаються дані про об'єкт злочинного посягання, наявність на ньому охорони, сигналізації, хімічної пастки та інші суттєві відомості;

подається перелік викрадених речей;

3) у графі 7 зазначаються дата, година, посада, прізвище, ставиться підпис посадової особи, яка отримала для розгляду заяву, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та іншу подію;

4) до графи 8 на підставі витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування, підписаного слідчим, вносяться відомості про результати розгляду матеріалів, дату та годину внесення заяви чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про результати розгляду зареєстрованих в журналі ЄО заяв та повідомлень, у яких відсутні відомості, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, виконавцем негайно здійснюється відмітка на підставі письмового повідомлення про номер справи, у якій зберігається заява чи повідомлення, або номер протоколу про адміністративне правопорушення, а також номер журналу ЄО органу поліції, який поінформований про вчинення на території його обслуговування кримінального правопорушення чи події.

 

Місце для штампа реєстрації

 

ПРОТОКОЛ
прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується

________________
    (місце складання)

__________________________________
(дата та час складання)

_____________________________________________________________________________________
              (слідчий, прокурор, інша посадова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про
                                         кримінальні правопорушення, найменування органу поліції, прізвище, ініціали)

у присутності осіб:
_____________________________________________________________________________________
                                     (їх прізвища, імена, по батькові, дати народження та місця проживання)
_____________________________________________________________________________________,
з дотриманням вимог статей 60, 104, 214 Кримінального процесуального кодексу України прийняв усну заяву від _________________________________________________________________________
                                                                             (прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, посада,
_____________________________________________________________________________________
                                                                місце роботи і проживання заявника, контактний телефон,
_____________________________________________________________________________________
                                                                                     документ, що посвідчує особу)
про __________________________________________________________________________________
                                                                                          (кримінальне правопорушення)

Гр. ______________________________________________________ попереджений про кримінальну
                                                 (прізвище, ініціали заявника)
відповідальність згідно зі статтею 383 Кримінального кодексу України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину.

 

                              __________________
                                      (підпис заявника)

Гр. ______________________________________ роз'яснені права заявника відповідно до статті 60 КПК України, а саме про те, що він (вона) має право:

отримати від органу, до якого він (вона) подав(ла) заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;

подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;

отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

 

                              __________________
                                      (підпис заявника)

Гр. __________________________________ заявив(ла):
                                  (прізвище, ініціали)

1. Обставини (дата, час, місце): __________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

2. Яку матеріальну шкоду завдано протиправними діями, на яку суму, яким способом злочинці заволоділи майном (проникнення в житло чи інше приміщення, напад, вимагання, обман чи зловживання довірою); якщо проникнення, то яким шляхом (злам запірних пристроїв, підбір ключа, виставлення вікна, через кватирку, іншим способом); яке майно викрадено, де воно знаходилося, наявність документів, які підтверджують право власності на втрачене (пошкоджене) майно, його вартість, прикмети, коли і де придбано:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

3. Чи застосовувалося фізичне насильство або погроза його застосування, у чому це конкретно проявлялось, які предмети (ніж, пістолет, газовий балончик, палиця тощо) використовувалися під час нападу; якщо було вимагання майна чи права на нього або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою застосування насильства, заподіяння тілесних ушкоджень, пошкодження майна тощо, то в чому конкретно проявлялися ці дії: _________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

4. Чи заподіяно кому-небудь тілесні ушкодження, до якого закладу охорони здоров'я звертався(лася), його місцезнаходження, чи перебував(ла) на стаціонарному або амбулаторному лікуванні: _________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

5. Указує на обставини вчинення кримінального правопорушення, які можуть свідчити про мотиви нетерпимості (расова, національна належність, релігія чи переконання тощо)

6. Чи бачив(ла) особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, чи може її впізнати, за якими прикметами:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

7. Чи підозрюється хтось у вчиненні кримінального правопорушення (якщо так, то вказати, з якої причини, а також відомості про цю особу):
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

8. Чи були очевидці вчинення кримінального правопорушення, що відомо про них: _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Заявником зазначено: __________________________________________________________________
                                                                  (власноруч написати про ознайомлення та правильність викладених даних)

 

________________________
(підпис)

________________________
(ініціали, прізвище заявника)

Заяву прийняв:
_____________________________________________________________________________________
         (слідчий, інша посадова особа органу поліції, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про
                                   кримінальні правопорушення та інші події, посада, підпис, прізвище, ініціали)

"___" ____________ 20__ року

(додаток 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 30.05.2016 р. N 438)

 

ТАЛОН-КОРІНЕЦЬ

N _________

Заяву прийнято від

____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
(прізвище, ініціали заявника, найменування підприємства, організації, установи, місцезнаходження, телефон)

Стислий зміст заяви чи повідомлення
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________

Реєстраційний N _____ в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

 

Посада, звання, прізвище та підпис особи, яка прийняла заяву
____________________________________
____________________________________

"___" ____________ 20__ р.

Підпис заявника про отримання талона-повідомлення
_____________________

 

ТАЛОН-ПОВІДОМЛЕННЯ

N _________

Заяву прийнято

____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
(прізвище, ініціали, посада, звання особи, яка прийняла заяву)

 
_______________________________

Реєстраційний N ___________ в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події
         (якщо заяву прийнято в черговій частині
                            органу поліції)

____________________________________
____________________________________
____________________________________
                  (найменування органу поліції,
                               службовий телефон)
 
 
"___" ____________ 20__ р.

Підпис уповноваженого працівника чергової частини або особи, яка прийняла заяву

______________________________
                     (прізвище, ініціали)
 

(друкується на звороті титульного аркуша журналу видачі талонів)

Пояснення щодо оформлення, видачі та обліку талона-повідомлення

1. Талон складається з двох частин: талона-корінця і талона повідомлення. Обидві частини талона мають однаковий реєстраційний номер.

2. Заявник розписується за отримання талона-повідомлення на талоні-корінці, проставляє дату і час його отримання. Талон-корінець залишається в черговій частині органу поліції.

3. У кожному відділі, відділенні поліції здійснюється єдина загальна нумерація талонів-повідомлень (друкарським способом), облік та видача проводиться уповноваженими працівниками чергових частин. Талони повинні бути зброшуровані в журнал і пронумеровані. Журнали видачі талонів реєструються в підрозділах документального забезпечення і зберігаються в черговій частині органу поліції. Талони-корінці використовуються при звірках належної реєстрації заяв про вчинені кримінальні правопорушення, а також при розгляді скарг громадян на дії посадових осіб органів поліції.

Працівникам, які входять до основної та додаткової слідчо-оперативних груп, талони видаються уповноваженим працівником чергової частини під підпис у журналі видачі талонів. Після отримання уповноваженим працівником чергової частини талонів-корінців вони разом із заявами про вчинені кримінальні правопорушення та інші події реєструються в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та підшиваються в окрему папку, про що робиться відповідна відмітка в журналі видачі талонів.

 

ШТАМП
реєстрації заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події
 

 
ЗАРЕЄСТРОВАНО

в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені
кримінальні правопорушення та інші події

___________________________________________________________________
(найменування органу поліції)

"___" ____________ 20__ р.                                N _____________
              (дата реєстрації)                                                               (порядковий номер)

Уповноважений працівник чергової частини
___________________________________________________________________
                                                                        (підпис, прізвище)
 

____________

Опрос