Идет загрузка документа (168 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции по оформлению полицейскими материалов об административных правонарушениях в сфере обеспечения безопасности дорожного движения, зафиксированных не в автоматическом режиме

МВД
Приказ, Инструкция от 07.11.2015 № 1395
редакция действует с 09.12.2016

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

07.11.2015

м. Київ

N 1395

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
10 листопада 2015 р. за N 1408/27853

Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства внутрішній справ України
 від 12 липня 2016 року N 648
,
 від 11 жовтня 2016 року N 1073

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про національну поліцію", з метою встановлення нормативно-правового регулювання здійснення проваджень уповноваженими особами Національної поліції України у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 10 липня 2015 року N 842 "Про затвердження Інструкції з оформлення працівниками патрульної служби МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 липня 2015 року за N 830/27275.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Департаменту патрульної служби МВС забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра внутрішніх справ України.

 

Міністр

А. Б. Аваков

 

ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція визначає процедуру оформлення поліцейськими підрозділів патрульної поліції та поліцейськими, на яких покладаються обов'язки із забезпечення безпеки дорожнього руху в окремих регіонах та населених пунктах, де тимчасово відсутня патрульна поліція (далі - поліцейський), матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі.

(пункт 1 у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 12.07.2016 р. N 648)

2. Ця Інструкція розроблена відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Законів України "Про центральні органи виконавчої влади", "Про дорожній рух", "Про Національну поліцію", постанов Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року N 314 "Про утворення деяких територіальних органів Міністерства внутрішніх справ", від 17 грудня 2008 року N 1086 "Про затвердження Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення", від 17 грудня 2008 року N 1102 "Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках", від 17 грудня 2008 року N 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду".

3. Терміни, що вживаються в цій Інструкції, мають такі значення:

повторність правопорушення - повторне вчинення протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена відповідними статтями КУпАП та визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили (крім правопорушень, відповідальність за які передбачена частиною третьою статті 130 КУпАП);

сталий орієнтир - стаціонарно встановлений об'єкт (кут будівлі або павільйону зупинки маршрутних транспортних засобів, дорожній знак 5.60 "Кілометровий знак", опора електропередач, об'єкт дорожнього сервісу, порядковий елемент інженерної конструкції дороги тощо), який має свою назву, порядковий номер, іншу видиму відмінність серед подібних об'єктів та розташований уздовж вулиці або смуги відведення дороги (сталим орієнтиром не є дерева, кущі, транспортні засоби, які стоять, тимчасові споруди або конструкції, пересувні торговельні споруди, огорожі будівельних майданчиків або місць проведення дорожніх робіт, інші об'єкти, розташування яких на місцевості в подальшому неможливо об'єктивно визначити чи геометрія, розміри або місце розташування яких можуть з часом змінюватись);

схема місця дорожньо-транспортної пригоди - графічне зображення місця дорожньо-транспортної пригоди з відображенням та фіксацією на ньому всіх об'єктів та обставини, що стосуються події та можуть мати значення для об'єктивного визначення її причин, яке оформлюється з дотриманням вимог цієї Інструкції на місці пригоди і підписується її учасниками.

4. У разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складання відповідного протоколу.

Постанова виноситься у разі виявлення адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачених статтями 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 1211, 1212, частинами першою, другою і третьою статті 122, частиною першою статті 123, статтею 1241, статтями 125, 126, частинами першою, другою і третьою статті 127, статтями 128, 129, статтею 1321, частинами шостою і одинадцятою статті 1331, частинами першою, другою і третьою статті 140 КУпАП.

5. У разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, якщо воно вчинене особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, або його розгляд не віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський відповідно до статті 255 КУпАП складає протокол про адміністративне правопорушення.

Поліцейські складають протоколи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачені частинами четвертою і сьомою статті 121, частинами третьою і четвертою статті 122, статтями 1222, 1224, 1225, частинами другою і третьою статті 123, статтею 124, частиною четвертою статті 127, статтями 1271, 130, 139, частиною четвертою статті 140, 18828 КУпАП.

6. При порушенні правил дорожнього руху водіями транспортних засобів Збройних Сил України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту - військовослужбовцями строкової служби штраф як адміністративне стягнення до них не застосовується. У цих випадках поліцейські передають матеріали про правопорушення відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.

II. Оформлення протоколів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

1. Протокол про адміністративне правопорушення (додаток 1) складається відповідно до статті 254 КУпАП. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються:

1) письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності;

2) акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання;

3) акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння;

4) інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.

2. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення підписується також цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу про адміністративне правопорушення в ньому робиться відповідний запис, який засвідчується підписами двох свідків.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.

3. При складанні протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 139, частиною четвертою статті 140 КУпАП або постанови у справі про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою - третьою статті 140 КУпАП (коли протокол не складається), до них необхідно долучати акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі (додаток 2) з відповідними замірами та схемою про:

1) пошкодження шляхів, залізничних переїздів, інших шляхових споруд, трамвайних колій чи технічних засобів регулювання дорожнього руху;

2) самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху;

3) перешкоду для дорожнього руху, у тому числі забруднення шляхового покриття;

4) пошкодження асфальтобетонного покриття доріг унаслідок руху машин на гусеничному ходу;

5) умови та стан шляху, які загрожують безпеці дорожнього руху;

6) порушення нормативів щодо обладнання на дорогах місць проведення ремонтних робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій;

7) порушення або невиконання правил на підприємствах, в установах та організаціях під час розроблення та виготовлення транспортних засобів і деталей до них або інших предметів їх додаткового обладнання, під час проектування, реконструкції та ремонту шляхів, залізничних переїздів, інших шляхових споруд.

4. Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 18828 КУпАП, щодо невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції України, щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, додаються акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі та копія раніше надісланої (врученої) вимоги (припису) (додаток 3).

III. Розгляд справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

1. Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за місцем реєстрації транспортного засобу та на місці вчинення адміністративного правопорушення.

2. Постанова у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 1211, 1212, частинами першою, другою і третьою статті 122, частиною першою статті 123, статтею 1241, статтями 125, 126, частинами першою, другою і третьою статті 127, статтями 128, 129, статтею 1321, частинами шостою і одинадцятою статті 1331, частинами першою, другою і третьою статті 140 КУпАП, виноситься на місці вчинення адміністративного правопорушення.

3. Судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами четвертою та сьомою статті 121, частиною четвертою статті 122, статтями 1222, 1224, 1225, частинами другою і третьою статті 123, статтею 124, частиною четвертою статті 127, статтями 1271, 130, 139, частиною четвертою статті 140, статтею 18828 КУпАП, а також справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.

Поліцейські розглядають справи про адміністративні правопорушення, визначені у статті 222 КУпАП.

4. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, користується правами, визначеними у статті 268 КУпАП.

5. Поліцейський під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:

1) чи належить до її компетенції розгляд цієї справи;

2) чи правильно складено протокол (якщо складання протоколу передбачено КУпАП) та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;

3) чи повідомлено належним чином осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду (якщо справа не розглядається на місці);

4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали, які потрібні для вирішення справи;

5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

6. Справа про адміністративне правопорушення розглядається відкрито, крім випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної таємниці.

Розгляд справ про адміністративне правопорушення у закритому режимі проводиться із додержанням усіх правил провадження. Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення у закритому режимі можуть бути присутні лише особи, які беруть участь у провадженні в цій справі.

7. Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, визначених у статті 247 КУпАП.

8. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. За відсутності цієї особи справа розглядається лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (стаття 268 КУпАП).

Якщо при складанні протоколу (якщо складення протоколу передбачається КУпАП) особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не була належним чином повідомлена про місце і час розгляду справи, їй за місцем проживання (перебування), роботи надсилається повідомлення про запрошення до підрозділу патрульної поліції (додаток 4) на розгляд справи.

9. Розгляд справи розпочинається з представлення поліцейського, який розглядає цю справу. Поліцейський, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення (якщо складення протоколу передбачається КУпАП), заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання. Під час розгляду справи потерпілого може бути опитано як свідка.

10. Поліцейський оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

11. Якщо при розгляді справи поліцейський прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, матеріали передаються прокурору або органу досудового розслідування.

12. При малозначності вчиненого адміністративного правопорушення поліцейський може звільнити особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

13. У випадку закінчення на дату розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених статтею 38 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю без накладення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного стягнення.

Поліцейський, розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, залежно від установлених обставин зазначає у рішенні про наявність або відсутність вини конкретної особи у його вчиненні та за результатами розгляду справи по суті на підставі статті 247 КУпАП приймає рішення щодо закриття справи про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

14. Поліцейський, який розглядає справу, встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення, вносить у відповідний державний орган чи орган місцевого самоврядування, громадську організацію або посадовій особі пропозиції про вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов. Про вжиті заходи протягом тридцяти календарних днів з дня надходження пропозиції повідомляє орган (посадову особу), який вніс пропозицію.

15. Потерпілим, свідкам, експертам і перекладачам відшкодовуються у встановленому порядку витрати, яких вони зазнали у зв'язку з явкою до поліцейського, у провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення.

IV. Постанова по справі про адміністративне правопорушення

1. Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, поліцейський виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення.

2. Зміст постанови по справі про адміністративне правопорушення повинен відповідати статті 283 КУпАП.

3. По справі про адміністративне правопорушення виноситься одна з таких постанов:

1) про накладення адміністративного стягнення;

2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 241 КУпАП;

3) про закриття справи.

4. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також за наявності обставин, передбачених статтею 247 КУпАП.

5. Постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі (додаток 5), складається у письмовій формі (заповнюється відповідно до вимог пункту 8 розділу XIII цієї Інструкції) або за наявності технічної можливості в електронній формі у вигляді стрічки, яка роздруковується за допомогою спеціальних технічних пристроїв, із зазначенням відомостей, що відповідають пунктам постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, наведеної у додатку 5 до цієї Інструкції.

Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи (стаття 285 КУпАП). Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається поштою рекомендованим листом особі, стосовно якої її винесено.

Копія постанови в той самий строк вручається або надсилається потерпілому на його прохання. Копія постанови вручається під підпис. У разі якщо копія постанови надсилається, про це робиться відповідна відмітка у справі (стаття 285 КУпАП).

У випадках, передбачених статтею 258 КУпАП, копія постанови у справі про адміністративне правопорушення вручається особі, щодо якої її винесено, на місці вчинення правопорушення (стаття 285 КУпАП).

6. Постанова набирає законної сили після її вручення особі, або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в її отриманні.

V. Накладення стягнень

1. Стягнення за адміністративне правопорушення накладається відповідно до статті 33 КУпАП.

2. Адміністративне стягнення накладається не пізніш як через два місяці з дати вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дати його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП - підвідомчі суду (судді) (стаття 38 КУпАП).

Якщо справи про адміністративні правопорушення є підвідомчими суду (судді), стягнення накладається не пізніш як через три місяці з дати вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дати його виявлення.

3. При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо (стаття 36 КУпАП). У цьому випадку поліцейський накладає стягнення тільки за ті адміністративні правопорушення, які він має право розглядати.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим самим поліцейським, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

4. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення накладається не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження (стаття 38 КУпАП).

VI. Виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення

1. Стягнення штрафу за бажанням особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, здійснюється поліцейським на місці вчинення адміністративного правопорушення незалежно від розміру, виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв. У такому разі особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, видається квитанція.

У разі несплати штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення провадження в справі, а потім виконання постанови здійснюються в порядку, передбаченому КУпАП.

2. Штраф сплачується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

3. У разі несплати особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, штрафу в установлений КУпАП строк постанова у справі про адміністративне правопорушення протягом п'яти днів з супровідним листом (додаток 6) надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання (перебування), роботи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або за місцезнаходженням її майна в порядку, установленому законодавством.

4. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про його стягнення, а також витрати на облік зазначених правопорушень.

5. У разі винесення кількох постанов про накладення адміністративних стягнень щодо однієї особи кожна постанова виконується окремо (стаття 300 КУпАП).

6. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

За наявності обставин, зазначених у пунктах 5, 6, 9 статті 247 КУпАП (видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі), поліцейський припиняє її виконання.

7. Не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. У разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки (стаття 303 КУпАП).

8. У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють (стаття 307 КУпАП).

9. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України (стаття 307 КУпАП).

10. Постанова про накладення штрафу, за якою стягнення штрафу проведено повністю, з відміткою про виконання або за якою стягнення штрафу проведено відповідно до статті 49 Закону України "Про виконавче провадження" повертається до відповідного підрозділу патрульної поліції.

11. Постанова у справі про адміністративне правопорушення, за яке накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, виконується поліцейським, який виніс таку постанову, шляхом оголошення постанови.

VII. Особливості оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, вчинені повторно

1. Повторним відповідно до статті 35 КУпАП визнається вчинене особою протягом року однорідне правопорушення, за яке її вже було піддано адміністративному стягненню.

2. Винесення постанови про адміністративне правопорушення, передбачене частинами першою, другою, третьою і шостою статті 121, частиною першою статті 128, частиною шостою статті 1331 КУпАП, здійснюється за місцем вчинення правопорушення за наявності відомостей про те, що це порушення не є повторним протягом року.

3. У разі неможливості встановити повторність постанова в справі про адміністративне правопорушення на місці його вчинення не виноситься, а складається повідомлення про адміністративне правопорушення, яке у п'ятиденний строк надсилається до підрозділу патрульної поліції за місцем проживання (перебування) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з метою здійснення перевірки на наявність повторності правопорушення та вжиття заходів щодо подальшого розгляду.

Після здійснення перевірки на наявність повторності правопорушення особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, повідомляється про місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

4. Поліцейський, який подає матеріали до розгляду, готує довідку про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а за матеріалами про адміністративні правопорушення, передбачені частинами другою та третьою статті 130 КУпАП, - довідку про належність транспортного засобу.

5. У разі встановлення повторності правопорушення до протоколу (якщо протокол складається) долучається довідка, у якій міститься інформація про дату вчинення попереднього адміністративного правопорушення і прийняте в справі рішення.

VIII. Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП

1. У разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються:

1) схема місця ДТП (додаток 7), яку підписують учасники ДТП та поліцейський;

2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності);

3) показання технічних приладів (у разі їх наявності);

4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності);

5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

2. У випадках, коли внаслідок ДТП її учасникам заподіяно тілесних ушкоджень, викликається слідчо-оперативна група для проведення слідчих дій на місці пригоди відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

3. Копія схеми та/або фотографії з місця ДТП надаються учасникам пригоди за їх письмовою заявою в підрозділі патрульної поліції, поліцейськими якого зазначене ДТП оформлено.

4. На схемі місця ДТП графічно зображуються та фіксуються такі об'єкти:

1) ділянка дороги, на якій сталась ДТП;

2) сталі орієнтири, до яких на схемі здійснена прив'язка об'єктів та слідів;

3) транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїжджої частини та сталих орієнтирів;

4) сліди гальмового шляху коліс транспортних засобів: їх розміщення відносно елементів проїжджої частини; довжина від їх початку до кожного колеса транспортного засобу із зображенням місць розривів; довжина слідів на ділянках з різним покриттям;

5) інші сліди та предмети, що стосуються пригоди: розміщення частин та об'єктів (уламки кузова, частинки фарби, уламки скла, осипання ґрунту, сліди рідини), що відокремилися від транспортного засобу, відносно елементів проїжджої частини, транспортних засобів; площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту;

6) координати місця зіткнення, наїзду відносно сталих орієнтирів;

7) ширина проїжджої частини разом з роздільними смугами;

8) ширина тротуарів, узбіччя;

9) розміри ділянок з різним станом дорожнього покриття;

10) розміри та розміщення дефектів дорожнього покриття;

11) розташування дорожньої розмітки;

12) розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху;

13) розташування шлагбаума, засобів сигналізації, дорожніх знаків на підході до залізничного переїзду.

В обов'язковому порядку на схемі місця ДТП заповнюється таблиця дорожніх умов та зазначаються назви об'єктів, зображених на схемі.

На зворотному боці схеми місця ДТП зазначаються:

1) марка (модель) пошкодженого транспортного засобу;

2) номерний знак транспортного засобу;

3) власник (співвласник) транспортного засобу;

4) серія та номер полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та назва страхової організації, яка його видала, а у разі його відсутності - посвідчення відповідної категорії осіб, для яких наявність полісу не є обов'язковою;

5) перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, які сталися внаслідок ДТП;

6) вид пригоди;

7) кількість учасників ДТП;

8) порушення пункту Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306;

9) результати огляду на стан сп'яніння (у випадку його проведення);

10) тип транспортного засобу.

Зазначена інформація підтверджується підписами водіїв транспортних засобів.

5. При складанні схеми місця ДТП рекомендується:

1) застосовувати спеціальне креслярське приладдя (лінійки, лекала);

2) користуватися загальноприйнятими графічними зображеннями об'єктів та умовними позначками;

3) не порушувати масштабу зображення;

4) деталізувати ту чи іншу ділянку схеми пригоди;

5) використовувати винесення фрагментів за схему.

6. У випадках, коли для прийняття об'єктивного рішення виникає необхідність для отримання додаткових даних, поліцейський, який оформлює матеріали ДТП, протягом доби передає оформлені матеріали ДТП для подальшого розгляду уповноваженій особі підрозділу патрульної поліції, на території обслуговування якого сталася пригода.

7. Уповноважена особа підрозділу патрульної поліції під час розгляду матеріалів ДТП повинен(на) в найкоротший строк, але не більше одного місяця з дати вчинення ДТП, встановити всі обставини її скоєння, вжити інших заходів щодо об'єктивного визначення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП, скласти відносно такої особи протокол про адміністративне правопорушення та в п'ятиденний строк надіслати його до відповідного суду.

8. Пункт 8 розділу VIII виключено

(згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 11.10.2016 р. N 1073
,
 у зв'язку з цим пункт 9 вважати пунктом 8
)

8. Якщо при ДТП один з його учасників зник з місця пригоди, поліцейський оформляє схему місця ДТП, відбирає пояснення в потерпілого, свідків (у разі їх наявності), встановлює наявність засобів зовнішнього відео-, фотоспостереження та невідкладно повідомляє уповноважену особу підрозділу патрульної поліції, відповідальну за розшук осіб, що зникли з місця ДТП. Остання зобов'язана вжити всіх можливих заходів для встановлення винуватців ДТП та обставин її вчинення в найкоротший строк, але не більше двох місяців.

Розшук осіб, що зникли з місця ДТП, здійснюється шляхом використання інформаційно-аналітичних баз даних, відкритих джерел інформації, надсилання запитів про отримання необхідних фото- та/або відеофіксацій відповідної пригоди, виклику осіб для прибуття до підрозділу або відвідування їх за місцем проживання (перебування), роботи.

При встановленні транспортного засобу, який зник з місця пригоди, проводяться його огляд на предмет наявності характерних пошкоджень, інших обставин ДТП та фотофіксація.

(абзац третій пункту 8 розділу VIII у редакції наказу
 Міністерства внутрішніх справ України від 11.10.2016 р. N 1073)

У випадку встановлення факту проживання власника транспортного засобу на території, яку обслуговує інший підрозділ поліції, матеріали надсилаються за територіальністю.

IX. Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП

1. Водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

2. Обов'язковому огляду підлягають водії транспортних засобів - учасники ДТП, унаслідок якої є особи, які отримали тілесні ушкодження.

3. Направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп'яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року N 1103 (зі змінами).

4. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства.

Результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів.

Акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного сп'яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп'яніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності).

5. У разі проведення огляду на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я висновок про його результати долучається до протоколу про адміністративне правопорушення (у разі підтвердження стану сп'яніння).

6. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

7. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

X. Особливості провадження у справах про порушення правил дорожнього руху іноземцями та особами без громадянства

1. Іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. Питання про відповідальність за адміністративні правопорушення, вчинені на території України іноземцями, які згідно з чинним законодавством та міжнародними договорами України користуються імунітетом від адміністративної юрисдикції України, вирішуються дипломатичним шляхом (стаття 16 КУпАП).

2. Відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року члени дипломатичного корпусу, адміністративно-технічні працівники та обслуговувальний персонал посольств мають дипломатичний імунітет.

Члени дипломатичного корпусу мають дипломатичний імунітет постійно, а адміністративно-технічний та допоміжний персонал тільки під час виконання своїх службових обов'язків. Члени дипломатичного корпусу не зобов'язані надавати пояснення як свідки.

3. Транспортні засоби дипломатичного та консульського корпусу також мають імунітет від обшуку, арешту.

4. При порушенні правил дорожнього руху особою, яка має імунітет, після перевірки документів, що посвідчують її особу, і акредитаційної картки, що підтверджує статус (дипломатичний паспорт, дипломатична картка, консульська картка, службова картка), поліцейський складає рапорт, а документи повертаються власнику. Забороняється здійснювати стосовно зазначеної особи будь-які заходи затримання або інші примусові дії, за винятком випадків, коли надання свободи сприятиме продовженню правопорушення.

5. Якщо особа, яка має дипломатичний імунітет, керує транспортним засобом у стані сп'яніння, їй пропонується припинити керування. Огляд на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я проводиться у разі її згоди. У цьому випадку поліцейський повідомляє чергового відповідного підрозділу патрульної поліції. У таких випадках рекомендується запрошувати на місце виявлення правопорушення представника дипломатичного представництва, при якому вказана особа акредитована.

При відмові від проходження медичного огляду і спробах продовжити керування транспортним засобом особою, яка має дипломатичний імунітет, подальший рух цього автомобіля не допускається, у зв'язку з чим у присутності двох свідків складається рапорт із зазначенням вичерпних відомостей про цю особу. У рапорті обов'язково вказується, що зазначена особа керувала транспортним засобом у стані сп'яніння (указуються ознаки сп'яніння), відмовилася на прохання поліцейських вийти з автомобіля, пояснити свою поведінку і пройти медичний огляд. Після складення рапорту забороняється вживати будь-яких заходів щодо затримання цієї особи або інші примусові дії. Цій особі пропонується скористатися послугами таксі або попутного транспорту, надається можливість викликати по телефону інший автомобіль або водія. Про факт затримання автомобіля під керуванням особи, яка має дипломатичний імунітет, негайно інформуються черговий відповідного підрозділу патрульної поліції і Департамент патрульної поліції. До рапорту додаються пояснення свідків.

6. Рапорт та інші матеріали щодо порушення правил дорожнього руху особами, які мають дипломатичний імунітет, у п'ятиденний строк надсилаються до Департаменту патрульної поліції з подальшою передачею їх до Міністерства закордонних справ України, про що особа, яка має дипломатичний імунітет, попереджається на місці вчинення адміністративного правопорушення.

7. Оформлення матеріалів про порушення правил дорожнього руху іноземцями та особами без громадянства, які не мають дипломатичного імунітету, здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Під час оформлення матеріалів про вчинене іноземцем або особою без громадянства правопорушення йому рекомендується вирішити всі питання щодо провадження в адміністративній справі за місцем учинення цього порушення. Поліцейські використовують всі передбачені законодавством можливості щодо розгляду та виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення в найкоротші строки.

8. Справи про порушення правил дорожнього руху іноземцями та особами без громадянства, які не мають дипломатичного імунітету, розглядаються за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

9. Після закінчення тримісячного строку невитребувані посвідчення водія іноземців з копією постанови (рішення) суду надсилаються до Департаменту патрульної поліції для подальшого направлення до відповідного підрозділу Міністерства закордонних справ України і повернення власникам.

XI. Вилучення посвідчення водія і позбавлення права керувати транспортними засобами

1. Поліцейські тимчасово вилучають посвідчення водія за наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене КУпАП, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом.

2. Про тимчасове вилучення посвідчення водія робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення (стаття 2651 КУпАП).

3. До винесення судом постанови у справі про адміністративне правопорушення та набрання нею законної сили поліцейський видає водієві тимчасовий дозвіл (додаток 8) на право керування транспортним засобом строком до трьох місяців з дати вилучення посвідчення.

4. У тимчасовому дозволі на право керування транспортним засобом з лицьового боку перекреслюються категорії транспортних засобів, права на керування якими водій не має, а також робляться такі записи:

1) дата тимчасового вилучення посвідчення водія;

2) посада, прізвище поліцейського, номер його нагрудного знака;

3) дата вчинення правопорушення;

4) серія та номер протоколу про адміністративне правопорушення;

5) стаття КУпАП, за якою складено протокол про адміністративне правопорушення, санкція якої передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом.

5. У разі вчинення адміністративного правопорушення, за яке передбачено накладення адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, особою, у якої посвідчення водія тимчасово вилучено за попереднє (попередні) адміністративне(і) правопорушення, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, виданий у першому випадку, не поновлюється. У відповідних графах тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом поліцейський робить відмітки за фактом виявленого правопорушення.

6. Втрачений тимчасовий дозвіл поновлюється уповноваженою особою будь-якого підрозділу патрульної поліції після документального підтвердження інформації про його попередню видачу.

7. Корінець до тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом заповнюється поліцейським, який його видав, та надалі зберігається у відповідному підрозділі для здійснення належного контролю за правомірністю його видачі учасникам дорожнього руху.

8. Посвідчення водія вилучається до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення.

9. Вилучене посвідчення водія протягом трьох діб передається на зберігання до відповідного територіального органу МВС (до створення відповідних територіальних органів МВС вилучене посвідчення водія передається на зберігання територіальним органам Національної поліції України) в установленому МВС порядку.

10. Після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом строк, особа має право звернутися за отриманням вилученого документа до територіального органу Національної поліції України.

11. У разі вчинення особою, якій уже видано тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, повторного адміністративного правопорушення, за яке передбачено позбавлення такого права, новий дозвіл їй видається лише після закінчення строку дії попереднього, але на строк не більше трьох місяців з дати вчинення такого правопорушення.

12. У разі надходження постанови суду про позбавлення водія права керування транспортними засобами, якщо посвідчення водія не вилучено, уповноважена особа відповідного підрозділу патрульної поліції у триденний строк надсилає особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, повідомлення про позбавлення права керування за місцем її проживання (перебування), у якому зазначає реквізити винесеної судом постанови, положення статті 321 КУпАП, а також інформацію про необхідність прибуття до підрозділу патрульної поліції у визначений строк для здачі посвідчення водія або тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами. Якщо водій, посвідчення якого підлягає вилученню, не з'являється протягом місячного строку, серія та номер посвідчення водія заносяться уповноваженою особою підрозділу патрульної поліції до автоматизованої бази даних про посвідчення, які підлягають вилученню.

XII. Тимчасове затримання транспортних засобів

1. Тимчасове затримання транспортного засобу поліцейським проводиться у випадках, передбачених статтею 2652 КУпАП, зокрема у разі, коли неможливо усунути причину затримання на місці виявлення адміністративного правопорушення, і передбачає примусове припинення використання такого транспортного засобу шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, якщо транспортний засіб створює значні перешкоди дорожньому руху.

Тимчасове затримання транспортного засобу здійснюється також у разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 40 Закону України "Про виконавче провадження".

Поліцейському забороняється брати участь у здійсненні блокування або евакуації транспортних засобів у випадках, не передбачених законодавством.

2. Доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється за допомогою спеціальних автомобілів - евакуаторів.

Для доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку поліцейський викликає евакуатор через чергового відповідного територіального органу Національної поліції України.

3. Після прибуття евакуатора поліцейський у присутності двох свідків і представника підприємства, установи або організації, яким належить евакуатор, складає акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу (додаток 9) із зазначенням:

1) дати, часу, місця порушення і підстави для тимчасового затримання та доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;

2) посади, місця роботи, прізвища, імені та по батькові поліцейського, який приймає рішення про тимчасове затримання і доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;

3) типу, марки, державного реєстраційного номера, переліку візуальних недоліків та пошкоджень транспортного засобу, що тимчасово затримується і доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку;

4) найменування, місцезнаходження та номера телефону підприємства, установи або організації, які доставляють транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку, державного реєстраційного номера евакуатора;

5) адреси місця зберігання транспортного засобу;

6) посади, прізвища, імені та по батькові особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.

Зазначений акт підписують присутні під час його складання особи:

особа, яка прийняла рішення про тимчасове затримання транспортного засобу;

особа, що виконує роботи з доставлення такого засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;

два свідки;

водій і страховий комісар у разі їх присутності.

До акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу за можливості додаються фотографія транспортного засобу, що підлягає тимчасовому затриманню, і перелік речей, які перебувають у ньому.

Один примірник акта огляду транспортного засобу (за винятком фотографій) надається водію, власнику (співвласнику) транспортного засобу у разі їх присутності. Інший примірник акта огляду транспортного засобу зберігається у матеріалах справи про адміністративне правопорушення.

4. Про тимчасове затримання транспортного засобу робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

5. У разі коли водій, що вчинив правопорушення, присутній під час тимчасового затримання транспортного засобу і порушення неможливо усунути на місці в максимально короткий строк, поліцейський оформляє протокол про адміністративне правопорушення. У протоколі робиться відповідний запис про тимчасове затримання транспортного засобу із зазначенням інформації про складення акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, що долучається до протоколу, а у випадках, передбачених КУпАП, виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складення протоколу.

Якщо правопорушення може бути усунуте водієм у максимально короткий строк, поліцейський не проводить тимчасове затримання транспортного засобу і оформляє протокол про адміністративне правопорушення, а у випадках, передбачених КУпАП, виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складення протоколу.

6. У разі коли водій з'являється на місці правопорушення під час виконання робіт із завантаження транспортного засобу, поліцейський не проводить тимчасове затримання транспортного засобу, а оформляє протокол про адміністративне правопорушення, а у випадках, передбачених КУпАП, виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складення протоколу. При цьому правопорушення повинно бути усунуте у максимально короткий строк.

У такому разі фактично виконані підприємством, установою або організацією, які провадять діяльність, пов'язану із транспортуванням транспортних засобів, роботи не оплачуються.

Якщо акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу вже складено, він долучається до рапорту про факт появи водія на місці правопорушення під час виконання робіт із завантаження транспортного засобу.

7. Про місце зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу поліцейський повідомляє водієві під час складання протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення, а в разі його відсутності - до чергової частини територіального органу Національної поліції України. Про тимчасове затримання транспортного засобу боржника поліцейський повідомляє державному виконавцю протягом трьох діб.

8. Після тимчасового затримання транспортного засобу поліцейський зобов'язаний надати водію можливість повідомити про тимчасове затримання транспортного засобу та своє місцезнаходження іншу особу за власним вибором і вжити заходів щодо повернення транспортного засобу до місця постійної дислокації.

9. Транспортний засіб може бути тимчасово затриманий на строк, необхідний для вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більш як на три дні з дати такого затримання.

Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення, складення протоколу про адміністративне правопорушення або акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, а строк зберігання - з моменту доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.

Після закінчення триденного строку тимчасового затримання транспортного засобу особа має право звернутися за його отриманням. Таке звернення особи є обов'язковим для виконання незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення.

Водій, власник (співвласник) тимчасово затриманого транспортного засобу, крім транспортного засобу боржника, що перебуває на спеціальному майданчику чи стоянці, має право доступу до нього в присутності особи, відповідальної за його зберігання.

10. Повернення тимчасово затриманого транспортного засобу, який зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється за письмовим зверненням його водія, власника (співвласника) за умови оплати ним витрат, пов'язаних з транспортуванням та зберіганням, та пред'явлення відповідної постанови у справі про адміністративне правопорушення або протоколу про адміністративне правопорушення у разі їх складення.

Повернення тимчасово затриманого транспортного засобу боржника, який зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється за вимогою державного виконавця.

11. За транспортування і зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику чи стоянці справляється плата у встановленому чинним законодавством розмірі.

12. У разі якщо доставити транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку неможливо, поліцейський проводить його затримання шляхом блокування з дотриманням умов безпеки дорожнього руху.

13. Розблокування транспортного засобу здійснюється поліцейським після складення протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення.

14. У разі відсутності водія, транспортний засіб якого затримано, поліцейський залишає на місці, де був автомобіль, або під його склоочисниками повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу (додаток 10).

XIII. Деякі аспекти діловодства у справах

1. Бланки протоколів про адміністративні правопорушення, постанов у справах про адміністративне правопорушення, тимчасових дозволів на право керування транспортними засобами виготовляються відповідно до технічного опису бланка тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами (додаток 11), технічного опису бланка постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі (додаток 12), технічного опису бланка протоколу про адміністративне правопорушення (додаток 13).

2. Кількісний облік надходження, видачі та використання бланків ведеться в електронному журналі з використанням автоматизованих інформаційно-пошукових систем поліцейським, на якого покладено відповідні обов'язки.

3. Про виявлення зіпсованих бланків (механічні пошкодження, друкарський брак) доповідається керівнику відповідного підрозділу.

Зіпсовані, повернуті або такі, що мають друкарський брак, бланки протоколів, постанов та тимчасових дозволів знищуються та списуються з обліку відповідно до акта щомісячного списання бланкової продукції.

На підставі акта щомісячного списання бланкової продукції (додаток 14) до електронного журналу вносяться дані щодо їх зняття з обліку.

У разі виявлення втрати бланків протоколів, постанов та тимчасових дозволів керівництвом відповідного підрозділу проводяться службові перевірки.

4. Адміністративні матеріали, оформлені поліцейським, протягом однієї доби надсилаються до підрозділів адміністративної практики для подальшої їх реєстрації та опрацювання.

5. Особа, яка здійснює контроль за використанням бланків про адміністративне правопорушення та постанов про адміністративне правопорушення, одночасно здійснює перевірку правомірності оформлення адміністративних матеріалів.

6. Тимчасово вилучені документи повертаються за наявності підстав для повернення (постанова суду, довідка посадової особи органу кримінально-виконавчої інспекції, відповідний акт із відміткою посадової особи про усунення виявлених порушень та наявність документів, які підтверджують сплату штрафу) уповноваженими особами відповідних підрозділів патрульної поліції відповідно до чинного законодавства.

Документи, які є підставою для повернення тимчасово вилучених посвідчень водія, вносяться до автоматизованої інформаційно-пошукової системи уповноваженою особою підрозділу патрульної поліції.

7. Справи про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху підлягають зберіганню протягом трьох років. Матеріали про порушення правил дорожнього руху, зафіксовані за допомогою фото-, відеозапису чи кінозйомки, зберігаються в підрозділі в електронному вигляді протягом трьох місяців з дати фіксації порушення.

8. Заповнення в письмовій формі протоколів про адміністративні правопорушення, постанов про притягнення до адміністративної відповідальності, тимчасових дозволів здійснюється чорнилом (пастою) чорного або синього кольору. Записи здійснюються розбірливим почерком, а прізвище, ім'я, по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її місце проживання (перебування), місце роботи, а також посада, спеціальне звання та прізвище, ім'я, по батькові поліцейського записуються друкованими літерами.

 

Т. в. о. начальника Департаменту
патрульної служби МВС
майор міліції

О. Ю. Фацевич

 

Протокол про адміністративне правопорушення

серії ____ N _______

"__" ___________ 20__ року ____ год. _____ хв. __________________________________________________________________________________
                                                                                                                                                                                  (місце складання протоколу)
Я, ________________________________________________________________________________________________________________________,
                                                                                               (посада, спеціальне звання, П. І. Б. поліцейського, який склав протокол)

склав(ла) цей протокол про те, що громадянин(ка) __________________________________________________________________ ____________,
                                                                                                                                                                                               (П. І. Б.)
дата народження ____________, громадянство ___________________, місце проживання (перебування) _________________________________,

місце роботи _______________________________________________, особу встановлено ______________________________________________,
                                                (найменування організації, місцезнаходження)                    (серія та номер посвідчення водія або назва, серія та номер документа, що посвідчує особу)

транспортний засіб ______________________________, номерний знак __________________, належність ________________________________,
                                                                   (марка, модель)
"__" _____ 20__ року __ год. __ хв. на (в) ________________________________________________________________________________________
                                                                                                                                                       (місце скоєння адміністративного правопорушення)
__________________________________________________________________________________________________________________________
                                                                                                            (суть адміністративного правопорушення, опис установлених обставин)
__________________________________________________________________________________________________________________________,
чим порушив(ла) вимоги п. ____________ Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. _____ ст. ___________ КУпАП.

Свідки чи потерпілі: 1. __________________________________________________________________________________, ____________________
                                                                                                                              (П. І. Б., місце проживання (перебування))                                                                                         (підпис)
2. ___________________________________________________________________________________________________, ____________________
                                                                                                                              (П. І. Б., місце проживання (перебування))                                                                                          (підпис)

До протоколу додаються: ____________________________________________________________________________________________________

Гр-ну(ці) ______________________________ роз'яснено його (її) права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, і
                                          (прізвище та ініціали)
повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться "__" __________ 20__ року о ____ год. _____ хв. у __________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________.

Особа, яка ознайомлена з місцем та часом розгляду справи ______________________________.
                                                                                                                                                                        (підпис)

Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення ___________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________

Тимчасово вилучені документи: ______________________________________________________________________________________________

Тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом отримав(ла) _________________________________________________________
                                                                                                                                                                                        (підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)

Підпис поліцейського, який склав протокол ________________.

Підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності _______________________________________________________________
                                                                                                                                 (зі змістом протоколу ознайомлений(а), копію протоколу отримав(ла), внесені про мене дані - правильні)

 

АКТ
обстеження ділянки вулично-шляхової мережі

"___" ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв. на _________________________________________
_____________________________________________________________________________________
   (вказуються протяжність ділянки обстеження, кілометр (+ метри) автодороги, перехрестя, назва вулиці, номер будинку)
_____________________________________________________________________________________
Обстеження розпочато "___" ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв. у присутності: ___________
_____________________________________________________________________________________
               (посада, спеціальне звання, П. І. Б. поліцейського, який виявив недоліки в утриманні зазначеної ділянки)
_____________________________________________________________________________________
            (посада, П. І. Б. представника підрозділу з експлуатації доріг (вулиць), який відповідає за належне утримання
                                                                                               зазначеної ділянки)
Під час обстеження встановлено:
1. Забезпечення безпечного експлуатаційного стану ділянки дороги (вулиці) покладено на:
_____________________________________________________________________________________
                                             (найменування підприємства, місцезнаходження, П. І. Б. керівника)
2. Експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану" за такими показниками:
покриття проїзної частини має: __________________________________________________________,
                                                                                (наявність та розміри забруднень, осідань, ям, вибоїн, тріщин, напливів)
коефіцієнт зчеплення проїжджої частини: _____ визначено методом ___________________________
і становить _____ %, наявність ожеледиці, ковзання ________________________________________,
відсутність огородження місць проведення дорожніх робіт ___________________________________
_____________________________________________________________________________________
 (вид робіт, кількість місць, протяжність кожного місця, наявність будівельних матеріалів на проїжджій частині чи узбіччі)
3. Експлуатаційний стан технічних засобів організації дорожнього руху не відповідає вимогам ДСТУ 4100:2014 та ДСТУ 3308-96 за такими показниками:
наявність та стан дорожніх знаків ________________________________________________________
____________________________________________________________________________________,
наявність та стан дорожньої розмітки _____________________________________________________
4. Останні заходи щодо прибирання проїжджої частини здійснювалися "___" ___________ 20__ року
о ___ год. ___ хв. з використанням _______________________________________________________
                                                                   (кількість одиниць спеціальної техніки та назва застосованих протиковзних матеріалів)
_____________________________________________________________________________________
5. Інші недоліки в утриманні та експлуатації ділянки: ________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Обстеження закінчено "___" ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв.
За результатами обстеження ділянку визнано: ______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Підписи осіб, які здійснили обстеження:     _______        ________
                                                                                                  (підпис)                 (підпис)

Свідок 1 _____________________________________________________________________________
                                                            (П. І. Б., рік народження, місце проживання (перебування), підпис)

Свідок 2 _____________________________________________________________________________
                                                            (П. І. Б., рік народження, місце проживання (перебування), підпис)

 

НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

ВИМОГА
(припис)

від "_____" ______________ 20__ року N _____

_____________________________________________________________________________________
(вказуються уповноважений представник юридичної особи або П. І. Б. фізичної особи)

Я, поліцейський ______________________________________________________________________,

на підставі статей 27, 521 Закону України "Про дорожній рух", з метою забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до:

1) Закону України "Про дорожній рух";

2) пункту 1.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306;

3) __________________________________________________________________________________

ВИМАГАЮ:

N
з/п

Назва заходів

Строк виконання

Примітки

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У разі невиконання вимоги будуть вжиті заходи щодо притягнення Вас до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 18828 КУпАП.

Інспектор

__________________

Вимогу одержав: ____________________. Реєстраційний номер ______ від "___" _______ 20__ року.
                                                         (П. І. Б.)                                                   (канцелярії, підприємства, куди направлено вимогу)
Вимогу направлено: "___" _______ 20__ року, вих. номер ______.

Копію вимоги одержав: ________________. Реєстраційний номер _____ від "___" _______ 20__ року.
                                                                     (П. І. Б.)                                      (канцелярії, підприємства, куди направлено вимогу)
Вимогу направлено: "___" _______ 20__ року, вих. номер ______.

 

Штамп підрозділу патрульної поліції
Національної поліції України
(місцезнаходження, номер телефону)

ПОВІДОМЛЕННЯ
про запрошення до підрозділу патрульної поліції

гр. __________________________________________________________________________________
                                                                                       (прізвище, ім'я та по батькові)

Для розгляду вчиненого Вами адміністративного правопорушення Вам необхідно з'явитись "___" _____________ 20__ року о _____ год. _____ хв. за місцезнаходженням: ________________________
_____________________________________________________________________________________,
кімната _____________________ до ______________________________________________________
                             (номер кімнати)                                                          (прізвище та ініціали поліцейського)

При собі необхідно мати документ, що посвідчує особу.

У разі Вашого неприбуття та відсутності клопотання про відкладення розгляду справи справа про адміністративне правопорушення розглядатиметься відповідно до вимог статті 268 КУпАП.

"___" ____________ 20__ року. ____________________
                                                                                           (підпис)

Повідомлення одержав:
"___" ____________ 20__ року. ____________________
                                                                                         (підпис)

Примітка. Копія повідомлення додається до матеріалів справи.

 

Лицьовий бік

ПОСТАНОВА
про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі
серія _____ N __________

1. _______________________________ 2. ___________________________________________________
       (дата розгляду справи (число, місяць, рік))                                                    (місце розгляду справи)

3. ____________________________________________________________________________________
                                                     (посада, спеціальне звання та П. І. Б. особи, яка розглядає справу)

4. Особа, щодо якої розглядається справа: __________________________________________________,
                                                                                                                                                (П. І. Б.)
_____________________, ________________________________________________________________,
            (дата народження)                                                           (місце проживання (перебування))
______________________________________________________________________________________
                                (серія та номер посвідчення водія або назва, серія та номер документа, що посвідчує особу)

5. Керуючи транспортним засобом _______________________, номерний знак __________________
                                                                                                 (марка, модель)
6. "__" _____ 20__ року __ год. __ хв. на (в) _________________________________________________
                                                                                                                   (місце скоєння адміністративного правопорушення)

______________________________________________________________________________________
                              (суть адміністративного правопорушення, опис обставин, установлених при розгляді справи)

______________________________________________________________________________________,
чим скоїв(ла) адміністративне правопорушення, передбачене частиною ___ статті ________ КУпАП

Керуючись положеннями статей 33 та 284 КУпАП,
                                                                           ПОСТАНОВИВ:

7. Прийняте по справі рішення: застосувати до ________________________ адміністративне стягнення
                                                                   (П. І. Б. особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)

_____________________________________ у розмірі _________________________________________
                      (вид адміністративного стягнення)                                                                (сума штрафу)

8. До постанови додаються ______________________________________________________________

9. ___________________________
     (підпис особи, яка винесла постанову)

10. Копію постанови мною отримано _____________________________________________________
(підпис особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, запис про відмову від підпису або отримання копії постанови)

Копію постанови надіслано рекомендованим листом за вих. номером ___ від "___" ____________ 20__ року.
Заповнюється у разі надіслання постанови поштою

Квитанція про сплату штрафу
відповідно до постанови
серія _____ N __________

Ця частина залишається в банківській установі

1. ______________________________
          (прізвище, ім'я, по батькові платника)

2. _______________________________
    (місце проживання (перебування) платника)
3. _______________________________
                   (сума (словами, цифрами))
_________________________________
4. _______________________________
                      (призначення платежу)
5. Частина ____, стаття _____ КУпАП

6. _______________________________
            (місце вчинення правопорушення)

7. _______________________________
                         (банк отримувача)
8. _______________________________
           (код банку отримувача (ЄДРПОУ))
9. _______________________________
                                 (МФО банку)

10. _____________________________
                       (розрахунковий рахунок)

11. Касир _______________________
                                            (підпис)

12. Платник _____________________
                                              (підпис)

М. П.

Дата здійснення операції

"__" __________________ 20__ року.

Квитанція про сплату штрафу заповнюється банківською установою або платником штрафу

Зворотний бік

Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі протягом десяти днів з дати вручення такої постанови у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими КУпАП.

Відповідно до статті 63 Конституції України особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Штраф має бути сплачений особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дати вручення їй постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дати повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які притягаються до адміністративної відповідальності, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють.

Штраф вноситься особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.

У разі несплати особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, штрафу у п'ятнадцятиденний строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання (перебування) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, місцем її роботи або за місцезнаходженням її майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі; витрати на облік зазначених правопорушень.

 

Штамп підрозділу патрульної поліції
Національної поліції України
(місцезнаходження, номер телефону)

_______________________________
(найменування органу
державної виконавчої служби)

 

_______________________________
(місцезнаходження:
вул., номер буд., назва
населеного пункту, індекс)

Супровідний лист

Надсилаємо для примусового виконання у порядку статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову у справі про адміністративне правопорушення для стягнення з гр-на(ки) ______________________________________________________________________ штрафу в розмірі
                                                         (прізвище, ім'я та по батькові)
_____________________________________________________________________________________.
                                                         (вказується подвійна сума штрафу цифрами і словами в дужках)

Додаток: постанова у справі про адміністративне правопорушення: серія ______, N _____________,
від "___" ____________ 20__ року.

_____________________________
(посада керівника підрозділу
_____________________________
патрульної поліції)
_____________________________

 
 
____________
(підпис)

 
 
______________________
(П. І. Б. посадової особи)

 

Лицьовий бік

СХЕМА МІСЦЯ ДТП,

яка сталася "__" ______ 20__ року о ____ год. ____ хв. на __________________________________________________________________________
                                                                                                                                                                        (вказується точне місце ДТП із зазначенням прив'язки)

 

Освітлення місця ДТП (денне, сутінки, штучне)

 

Наявність зовнішнього освітлення проїжджої частини в темний час доби (є/нема)

 

Наявність зовнішнього освітлення тротуару в темний час доби (є/нема)

 

Стан покриття проїзної частини (сухе, мокре, ожеледиця, забруднене, засніжене тощо)

 

Наявність дорожнього огородження вздовж проїжджої частини (є/нема)

 

Наявність пішохідного огородження вздовж тротуару або розділювальної смуги (є/нема)

 

Наявність дорожніх знаків пріоритету на головній дорозі (є/нема)

 

Наявність дорожніх знаків пріоритету на другорядній дорозі (є/нема)

 

Наявність наземного пішохідного переходу з дорожніми знаками та розміткою (є/нема)

 

Наявність горизонтальної розмітки проїжджої частини (є/нема)

 

Наявність горизонтальної розмітки на пішохідному переході (є/нема)

 

Наявність світлофорного об'єкта (на момент скоєння ДТП працював/не працював)

 

Наявність недоліків в утриманні вулично-шляхової мережі, які стали супутньою причиною ДТП (є/нема)

 

Із схемою ознайомлений:
1. ______________________________________________________________________________________
                         (П. І. Б., дата народження, місце проживання (перебування) учасника пригоди та його особистий підпис)
________________________________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________________________
                        (П. І. Б., дата народження, місце проживання (перебування) учасника пригоди та його особистий підпис)
________________________________________________________________________________________
3. ______________________________________________________________________________________
                       (П. І. Б., дата народження, місце проживання (перебування) учасника пригоди та його особистий підпис)
________________________________________________________________________________________

СХЕМА ДОДАЄТЬСЯ ДО ПРОТОКОЛУ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ СЕРІЇ __ N _________

Назви об'єктів, зображених на схемі:
1. ____________________________
2. ____________________________
3. ____________________________
4. ____________________________
5. ____________________________
6. ____________________________
7. ____________________________
8. ____________________________
9. ____________________________
10. ___________________________

Схему склав _______________________________________________________________
                             (посада, місце роботи, спеціальне звання та П. І. Б. поліцейського, його особистий підпис)

Зворотний бік

Марка (модель) пошкодженого транспортного засобу

Тип транспортного засобу

Номерний знак

Належить (П. І. Б. та місце проживання власника (співвласника) або місцезнаходження гаража)

Серія та номер полісу ОСЦПВ наземних ТЗ та назва страхової організації, яка його видала

Перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, отриманих унаслідок ДТП

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дані про пошкодження транспортних засобів підтверджую:
___________________________________________________________________________________
                                                        (П. І. Б. учасника пригоди та його особистий підпис)
___________________________________________________________________________________
                                                        (П. І. Б. учасника пригоди та його особистий підпис)
___________________________________________________________________________________
                                                        (П. І. Б. учасника пригоди та його особистий підпис)

Вид пригоди: _______________________________________________________________________________________________________________.
Кількість учасників ДТП: ______________________________________________________________________________________________________.
Порушення пункту ПДР: ______________________________________________________________________________________________________.
Результати огляду на стан сп'яніння (у випадку його проведення): ___________________________________________________________________.

 

Лицьовий бік

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Корінець до тимчасового дозволу

Серія ___ номер _________

Підстава для видачі: серія ___ та номер _______ адміністративного протоколу

Коли і ким виданий _________________________________________________________

------------------------------- Лінія перфорації-----------------------------------------------------------

Серія ____
Номер____________                               ТИМЧАСОВИЙ ДОЗВІЛ

(дійсний за наявності документа, що посвідчує особу)

на право керування транспортними засобами категорій
A1    A    B1    B    BE    C1    C    C1E    CE    D1    D    D1E    DE
                                                  (непотрібне закреслити)

замість посвідчення водія
серії _______ номер ______________, виданого ____________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Прізвище ____________________________________________________________________________
Ім'я _________________________________________________________________________________
По батькові __________________________________________________________________________
Видане "___" ____________________________________ 20__ року.

 
 
 
 
 
 
 
М. П.

____________________________________________________________________
(посада,
____________________________________________________________________
спеціальне звання,
____________________________________________________________________
П. І. Б.
____________________________________________________________________
та підпис особи, яка видала дозвіл)
____________________________________________________________________

Зворотний бік

Складені протоколи:

Серія, номер протоколу

Дата складання

Стаття КУпАП

Посада, спеціальне звання та П. І. Б. поліцейського

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Примітка. Строк дії тимчасового дозволу відповідно до вимог статті 2651 КУпАП не перевищує тримісячного строку з часу тимчасового вилучення посвідчення водія.

 

Акт
огляду та тимчасового затримання транспортного засобу

"___" ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв.

_________________________________
(місце складання акта)

Я, __________________________________________________________________________________,
      (посада, спеціальне звання та П. І. Б. поліцейського, який приймає рішення про тимчасове затримання і доставлення
                                                                  транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку)
відповідно до ________________________________________________________________________,
у присутності свідків:
1. __________________________________________________________________________________;
                                                    (П. І. Б., місце проживання (перебування), контактний номер телефону)
2. __________________________________________________________________________________,
                                                   (П. І. Б., місце проживання (перебування), контактний номер телефону)

здійснив огляд та тимчасове затримання транспортного засобу ____________________________________________________ шляхом блокування або доставлення
                                               (тип, марка, номерний знак)
для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (непотрібне закреслити)
_____________________________________________________________________________________
                                          (місцезнаходження місця блокування або зберігання транспортного засобу)
Огляд та тимчасове затримання транспортного засобу здійснено у зв'язку з _____________________
_____________________________________________________________________________________
              (зазначити підстави для тимчасового затримання транспортного засобу, визначені статтею 2652 КУпАП або
                                                             
статтею 40 Закону України "Про виконавче провадження")
Власник (співвласник) транспортного засобу: ______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                                       (П. І. Б. та місце проживання (перебування))
Зовнішній вигляд транспортного засобу __________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                      (зазначається перелік деталей та агрегатів, яких не вистачає, стан лакофарбового покриття, наявність
_____________________________________________________________________________________
                                                    механічних пошкоджень, наявність вантажу, інших речей та їх стан)
_____________________________________________________________________________________
Транспортний засіб для його примусового переміщення прийняв: _____________________________
                                                                                                                           (найменування, місцезнаходження та номер телефону
_____________________________________________________________________________________
                          підприємства, установи або організації, які доставляють на спеціальний майданчик чи стоянку 
                                                                     транспортний засіб, номерний знак евакуатора, 
_____________________________________________________________________________________
                      посада, П. І. Б. та підпис особи, яка здійснюватиме примусове переміщення транспортного засобу)
Відстань переміщення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку становить ________ км.
(зазначається особою, яка здійснила примусове переміщення транспортного засобу)
До акта додаються ____________________________________________________________________
Транспортний засіб на тимчасове зберігання прийняв: ______________________________________
                                                                                                                                (місцезнаходження місця зберігання транспортного
_____________________________________________________________________________________
                                                                              засобу, посада, П. І. Б., підпис, номер телефону)
Підпис водія ___________________________
Підпис страхового комісара ______________
Підписи свідків:

1. _____________

2. _____________

Підпис особи, яка склала акт _____________

 

ПОВІДОМЛЕННЯ
про тимчасове затримання транспортного засобу

Ваш транспортний засіб ________________________________________________________________
                                                          (вид, марка транспортного засобу, державний номерний знак або без номерного знаку)

залишено з порушенням Вами _________________________________________________________. Відповідно до вимог статті 2652 КУпАП Ваш транспортний засіб затримано до оформлення відповідних документів про адміністративне правопорушення. Оформлення може бути здійснено в підрозділі патрульної поліції:

____________________________________________________________________________________
                                       (зазначаються місцезнаходження підрозділу патрульної поліції, номер телефону
____________________________________________________________________________________
                          поліцейського, який може оперативно оформити матеріали про адміністративне правопорушення)
____________________________________________________________________________________
 
____________________________________________________________________________________
                                                                   (посада, спеціальне звання та П. І. Б. поліцейського)
____________________________________________________________________________________

______ год. _______ хв. ___ ____________ 20__ року.
                                 (час, дата затримання)

____________________
(підпис)

 

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами

1. Бланк тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами друкується з двох сторін (5 + 4 фарби).

2. На бланку тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами нанесена лінія перфорації на відстані 30 мм від верхнього краю.

3. Формат бланка - 135 х 75 мм.

4. Папір масою 200 г/м2 без оптичного відбілювача із захисними волокнами не менш як двох видів.

5. Нумерація - єдина наскрізна, що складається з двох літер та шести цифр і є однаковою на талоні та корінці.

6. Друковані елементи захисту:

1) ірисний (райдужний) друк;

2) невидимі в денному світлі зображення;

3) мікрошрифт;

4) нерегулярна фонова комп'ютерна сітка.

7. Бланки комплектуються по 25 примірників і скріплюються скобою.

 

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі

1. Бланк постанови у справі про адміністративне правопорушення являє собою комплект із двох аркушів паперу розміром 210 х 297 мм (±0,5 мм), масою 80 г/м2 і складається з постанови та відривної квитанції, надрукованих на самокопіювальному папері.

2. На бланку постанови по справі про адміністративне правопорушення нанесено лінію перфорації між постановою та відривною квитанцією.

3. Серія постанов складається із літеросполук і цифри. Серія і номер є однаковими для постанови та відривної квитанції.

4. Для захисту бланка використані такі елементи захисту:

мікрошрифт на постанові і копії бланка;

нерегулярна комп'ютерна фонова сітка.

 

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка протоколу про адміністративне правопорушення

1. Бланк протоколу про адміністративне правопорушення являє собою комплект із двох аркушів паперу розміром 297 х 210 мм (+/-0,5 мм), масою 80 г/м2 і складається з протоколу та копії. Протокол і копія надруковані на самокопіювальному папері.

2. Серія протоколів складається із літеросполук і цифри. Номер зазначається шестизначним цифровим показником.

3. Для захисту бланка використані малі елементи захисту:

мікрошрифт на постанові і копії бланка;

нерегулярна комп'ютерна фонова сітка.

 

АКТ N ____
щомісячного списання бланкової продукції

"_____" _____________ 20___ року

______________________
(місто)

Підстава: ____________________________________________________________________________
                                                                                                               (наказ)

Складений комісією у складі:
голова ______________________________________________________________________________,
                                                                                      (посада, звання, прізвище та ініціали)
члени комісії: ________________________________________________________________________,
                                                                                      (посада, звання, прізвище та ініціали)
____________________________________________________________________________________
                                                                                      (посада, звання, прізвище та ініціали)
Були присутні: _______________________________________________________________________
                                                                                      (посади, звання, прізвища та ініціали)

"____" ______________ 20___ року комісія здійснила перевірку фактичної наявності зіпсованої (анульованої), повернутої або такої, що має друкарський брак, бланкової продукції (бланки протоколів, постанов та тимчасових дозволів), що підлягає знищенню та списанню з обліку із внесенням відповідних даних до електронного журналу автоматизованої інформаційно-пошукової системи Національної поліції України, за період:
з "____" ___________ 20___ року по "____" ___________ 20___ року.

Під час перевірки встановлено:

N з/п

Назва бланків

Серія бланків

Номери бланків

Причина знищення та списання

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

Указані в акті бланки (бланки протоколів, постанов та тимчасових дозволів) в кількості __________
_________________________________________________________________________________ шт.
                                                                                                    (кількість словами)
Вищевказана бланкова продукція знищена ________________________________________________
                                                                                                                                                 (місце, час)
____________________________________________________________________________________
                                                                                          (спосіб знищення)

Голова комісії

__________
(підпис)

____________________________
(прізвище та ініціали)

 

Члени комісії:

__________
(підпис)

____________________________
(прізвище та ініціали)

 

 

__________
(підпис)

____________________________
(прізвище та ініціали)

 

____________

Опрос