Идет загрузка документа (84 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о национальных сборных командах по видам спорта, признанным в Украине

Министерство молодежи и спорта Украины
Положение, Приказ от 21.08.2015 № 3027
редакция действует с 01.02.2022

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

21.08.2015

м. Київ

N 3027

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
07 вересня 2015 р. за N 1078/27523

Про затвердження Положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказами Міністерства молоді та спорту України
 від 9 серпня 2017 року N 3353
,
від 3 грудня 2021 року N 4735

Відповідно до частини третьої статті 37 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", абзацу десятого підпункту 17 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року N 220,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні, що додається.

2. Департаменту олімпійського спорту (Вірастюк Р. Я.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Міністр молоді та спорту України

І. О. Жданов

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Міністра фінансів України

Р. П. Качур

Президент Національного
комітету спорту інвалідів України

В. М. Сушкевич

Заступник виконавчого директора
Національного олімпійського комітету України

О. В. Яковлев

 

ПОЛОЖЕННЯ
про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні

(У тексті Положення, крім абзацу другого підпункту 2 пункту 2 розділу IV: слово "інвалідів" замінено словами "осіб з інвалідністю"; слова "спортсменів-інвалідів" замінено словами "спортсменів з інвалідністю" згідно з наказом Міністерства молоді та спорту України від 3 грудня 2021 року N 4735)

I. Загальні положення

1. Національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні (далі - національні збірні команди), комплектуються Міністерством молоді та спорту (далі - Мінмолодьспорт) на конкурсній основі з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій та фізкультурно-спортивних товариств в олімпійських та неолімпійських видах спорту та/або відповідних спортивних федерацій осіб з інвалідністю з видів спорту осіб з інвалідністю з числа найбільш підготовлених спортсменів дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень й фахівців сфери фізичної культури і спорту, зокрема тренерів.

Національні збірні команди з національних видів спорту комплектуються за наявності Міжнародної федерації з відповідного виду спорту.

(пункт 1 розділу І доповнено абзацом другим згідно з
 наказом Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

2. Складовою національної збірної команди з відповідного виду спорту є штатна команда національних збірних команд України (далі - штатна команда), яка формується на конкурсній основі з числа кращих спортсменів та фахівців сфери фізичної культури і спорту, зокрема тренерів, та затверджується з:

олімпійських, неолімпійських та національних видів спорту - наказом Мінмолодьспорту за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого віднесено координацію розвитку відповідного виду спорту;

(абзац другий пункту 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

видів спорту осіб з інвалідністю - наказом Українського центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю (далі - Укрцентр "Інваспорт").

3. Для участі в окремих міжнародних спортивних змаганнях Мінмолодьспортом комплектуються з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій окремі офіційні делегації національних збірних команд України (далі - офіційна делегація).

II. Комплектування національних збірних команд

1. Склад національної збірної команди з окремого виду спорту комплектується Мінмолодьспортом щороку на конкурсній основі за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого віднесено координацію розвитку відповідного олімпійського, неолімпійського або національного виду спорту, а з видів спорту осіб з інвалідністю - за поданням Укрцентру "Інваспорт" з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій осіб з інвалідністю за підсумками минулого спортивного сезону та затверджується наказом Мінмолодьспорту.

(пункт 1 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

2. Склад національної збірної команди з окремого олімпійського, неолімпійського та національного виду спорту включає в себе основний склад дорослих спортсменів та склади команд з таких молодших вікових груп: молодь, юніори (юніорки), юнаки (дівчата), кадети та інші вікові групи спортсменів з олімпійських та неолімпійських та національних видів спорту з урахуванням вимог міжнародних спортивних федерацій з видів спорту.

(пункт 2 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

Склад національних збірних команд з кожного виду спорту формується окремо з чоловіків та жінок за формою згідно з додатком.

(пункт 2 розділу ІІ доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 03.12.2021 р. N 4735)

3. Склад національних збірних команд з видів спорту, у тому числі спорту осіб з інвалідністю, включає в себе основний склад, склад кандидатів та резерву.

4. До складу національних збірних команд можуть зараховуватися:

спортсмени - громадяни України, які мають кращі порівняно з іншими спортивні результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях та пройшли конкурсний відбір, у тому числі ті, які підвищують спортивну майстерність у закордонному спортивному клубі або навчаються у навчальному закладі за кордоном та здійснюють підготовку за індивідуальним планом;

спортсмени-іноземці чи особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах і мають дозвіл відповідної міжнародної спортивної федерації виступати за національну збірну команду;

тренери.

5. Склад національних збірних команд затверджується на один рік:

для усіх літніх видів спорту - з 01 січня по 31 грудня поточного року;

для зимових олімпійських видів спорту - з 01 травня поточного року по 30 квітня наступного року;

для зимових видів спорту осіб з інвалідністю - з 01 червня поточного року по 31 травня наступного року.

Протягом цього періоду до складу національних збірних команд можуть вноситися зміни в установленому порядку в разі покращення або погіршення результатів виступу спортсменів, їх травмування, дискваліфікації тощо.

III. Підготовка національних збірних команд

1. Підготовка національних збірних команд здійснюється:

в олімпійських, неолімпійських та національних видах спорту - Мінмолодьспортом та громадськими об'єднаннями фізкультурно-спортивної спрямованості;

(абзац другий пункту 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з
 наказами Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353,
від 03.12.2021 р. N 4735)

у видах спорту осіб з інвалідністю - Укрцентром "Інваспорт".

2. Підготовка національних збірних команд здійснюється шляхом проведення навчально-тренувальних зборів:

із спеціальної підготовки, де основний обсяг роботи спрямований на спеціально-технічну та тактичну підготовку спортсменів;

із загальної фізичної підготовки, де основний обсяг роботи спрямований на розвиток фізичних якостей з урахуванням специфіки виду спорту;

із поглибленого медичного огляду, основним завданням яких є визначення функціональних та фізичних можливостей спортсмена;

відновлювальних (реабілітаційних), що спрямовані на покращення фізичного і психологічного стану спортсменів, відновлення, корекцію та компенсацію фізичних затрат, які вони понесли під час участі у спортивних змаганнях.

3. Підготовка спортсменів національної збірної команди, які підвищують спортивну майстерність у закордонному спортивному клубі або навчаються у навчальному закладі за кордоном, здійснюється за індивідуальним планом.

4. Склад учасників навчально-тренувальних зборів, передбачених пунктом 2 цього розділу, затверджується організатором зборів.

До складу учасників навчально-тренувальних зборів включаються спортсмени і тренери, а також можуть залучатися інші фахівці, що здійснюють організаційне забезпечення підготовки спортсменів з урахуванням специфіки виду спорту та направленості навчально-тренувального збору (медичне, науково-методичне, суддівське, налаштування та ремонтування спортивного обладнання і спортивного інвентарю, комп'ютерного моделювання, відеозйомки, управління автотранспортними засобами та маломірними моторними суднами, супроводження спортсменів з інвалідністю).

IV. Комплектування окремих офіційних делегацій

1. До складу окремих офіційних делегацій входять спортсмени, тренери та особи, що забезпечують організаційне супроводження їх участі, зокрема фахівці з медичного, інформаційно-аналітичного, організаційно-управлінського та суддівського забезпечення, перекладу з іноземної мови, безпеки, налаштування та ремонтування спортивного обладнання і спортивного інвентарю, комп'ютерного моделювання, відеозйомки, управління автотранспортними засобами та маломірними моторними суднами, особи, які супроводжують спортсменів з інвалідністю.

Комплектація окремих офіційних делегацій на участь в Олімпійських іграх здійснюється відповідно до вимог Олімпійської Хартії.

Комплектація окремих офіційних делегацій на участь у міжнародних спортивних заходах здійснюється відповідно до вимог міжнародних спортивних федерацій з видів спорту.

Забезпечення участі членів окремих офіційних делегацій у всіх міжнародних спортивних заходах здійснюється відповідно до вимог законодавства.

2. Склад окремих офіційних делегацій комплектується відповідно до затвердженої системи відбору:

1) з олімпійських, неолімпійських та національних видів спорту - Мінмолодьспортом:

(абзац перший підпункту 1 пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними
 згідно з наказом Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

на участь в окремих міжнародних спортивних змаганнях - з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій;

на участь в Олімпійських іграх - з урахуванням пропозицій Національного олімпійського комітету України;

2) з видів спорту осіб з інвалідністю:

на участь у Паралімпійських та Дефлімпійських іграх - Мінмолодьспортом за поданням Укрцентру "Інваспорт" та за погодженням з Національним комітетом спорту інвалідів України;

на участь в офіційних міжнародних спортивних змаганнях - Укрцентром "Інваспорт".

3. Кількісний склад окремих офіційних делегацій та умови прийому членів офіційних делегацій визначаються регламентними документами міжнародних спортивних федерацій та/або організаторами відповідних міжнародних змагань.

 

Директор департаменту
олімпійського спорту

Р. Я. Вірастюк

 

Форма

СКЛАД
національної збірної команди України на ___________ рік

з ____________________________
(вид спорту)

N
з/п

Прізвище, власне ім'я, по батькові
(за наявності) спортсмена

Дата народження спортсмена

Спортивне звання (спортивний розряд)

Фізкультурно-
спортивне товариство, інший суб'єкт сфери фізичної культури і спорту

Адміністративно-
територіальна одиниця регіонального рівня

Вид змагальної діяльності

Спортивний результат

Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) тренерів

минулого сезону

запланований на поточний сезон

запланований

виконаний

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Чоловіки

Основний склад спортсменів

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Склад спортсменів-кандидатів

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Резервний склад спортсменів

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жінки

Основний склад спортсменів

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Склад спортсменів-кандидатів

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Резервний склад спортсменів

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник структурного підрозділу Мінмолодьспорту,
до повноважень якого віднесено координацію
розвитку виду спорту

 
 
_________________________________
(підпис)

 
 
_______________________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)

Начальник відділу структурного підрозділу
Мінмолодьспорту, до повноважень якого
віднесено координацію розвитку виду спорту

 
 
_________________________________
(підпис)

 
 
_______________________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)

Головний (старший) тренер
штатної команди національної
збірної команди України
з _______________________
                     (вид спорту)

 
 
 
_________________________________
(підпис)

 
 
 
_______________________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)

для видів спорту осіб з інвалідністю:

 

 

Начальник / заступник начальника
Українського центру з фізичної
культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт"

 
 
_________________________________
(підпис)

 
 
_______________________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)

ПАМ'ЯТКА
щодо заповнення форми складу національної збірної команди України

1. У назві форми складу національної збірної команди України зазначається повна назва виду спорту, що включений до Реєстру визнаних видів спорту в Україні, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 11 березня 2015 року N 639, відповідно до Порядку визнання видів спорту, включення їх до Реєстру визнаних видів спорту в Україні, порядок його ведення, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 27 січня 2014 року N 149, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2014 року за N 281/25058.

Склад національної збірної команди України з велосипедного спорту комплектується окремо з таких видів спортивних дисциплін: велоспорт-ВМХ, велоспорт-маунтенбайк, велоспорт-трек, велоспорт-шосе.

2. Графа "Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) спортсмена" заповнюється повністю.

3. Графа "Дата народження спортсмена" заповнюється цифрами та повинна відповідати даним документа, що посвідчує особу.

4. У графі "Спортивне звання (спортивний розряд)" зазначається спортивне звання або спортивний розряд, присвоєні відповідно до статті 42 Закону України "Про фізичну культуру і спорт".

5. У графі "Фізкультурно-спортивне товариство, інший суб'єкт сфери фізичної культури і спорту" необхідно зазначити належність до одного з них: "Динамо", "Колос", "Спартак", "Україна", Міністерство оборони України, Міністерство освіти і науки України, центр "Інваспорт" тощо, якщо між цими суб'єктами і спортсменом встановлені відповідні правові відносини.

6. У графі "Адміністративно-територіальна одиниця регіонального рівня" зазначається територія, що прикріплена до структурного підрозділу з фізичної культури і спорту обласної, Київської міської державних адміністрацій (з видів спорту осіб з інвалідністю - регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт"), з яким у спортсмена встановлені відповідні правові відносини, та визначено його членство у відповідному відокремленому підрозділі (місцевому осередку) всеукраїнської спортивної федерації.

У спортсменів, які є учнями (студентами) закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання державної форми власності, зазначається адміністративно-територіальна одиниця регіонального рівня, звідки вони вступили на навчання.

У спортсменів, які є учнями (студентами) закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання комунальної форми власності протягом двох років з дати зарахування до цього закладу, зазначається адміністративно-територіальна одиниця регіонального рівня, звідки вони вступили на навчання.

7. У графі "Вид змагальної діяльності" зазначається різновид (різновиди) змагальної діяльності у відповідному виді спорту. Допускається зазначення декількох різновидів змагальної діяльності з урахуванням специфіки цього виду спорту (номери програм, вправи, групові вправи, екіпажі, естафети тощо).

8. У графі "Спортивний результат минулого сезону запланований" зазначається запланований спортсменом результат, передбачений індивідуальним планом підготовки цього спортсмена на минулий спортивний сезон, складеним за формами, затвердженими наказом Міністерства молоді та спорту України від 02 лютого 2016 року N 443, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2016 року за N 271/28401 (у редакції наказу Міністерства молоді та спорту України від 03 серпня 2016 року N 3101).

9. У графі "Спортивний результат минулого сезону виконаний" зазначається найкращий спортивний результат спортсмена за минулий сезон на підставі протоколів відповідних офіційних спортивних змагань.

10. У графі "Спортивний результат запланований на поточний сезон" зазначається запланований спортсменом результат, передбачений індивідуальним планом підготовки цього спортсмена на поточний спортивний сезон, складеним за формами, затвердженими наказом Міністерства молоді та спорту України від 02 лютого 2016 року N 443, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2016 року за N 271/28401 (у редакції наказу Міністерства молоді та спорту України від 03 серпня 2016 року N 3101).

11. У графі "Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) тренерів" зазначаються тренери, які здійснюють безпосередню підготовку спортсмена.

Не допускається зазначення більше двох тренерів у видах спорту, крім видів спорту "біатлон", "легкоатлетичне багатоборство", "сучасне п'ятиборство", "триатлон", де допускається зазначати не більше трьох тренерів.

У видах спорту "гімнастика спортивна", "гімнастика художня", "плавання синхронне", "стрибки у воду", "лижне двоборство", "фігурне катання на ковзанах", "фристайл" та "сноубординг" додатково допускається зазначення тренера-хореографа або тренера-акробата.

У спортсменів з виду спорту "сучасне п'ятиборство", що включені до складу спортсменів-кандидатів на участь в олімпійських іграх, затвердженого Мінмолодьспортом в установленому порядку, допускається зазначати не більше п'яти тренерів.

Підтвердженням безпосередньої підготовки спортсмена певним тренером є:

наказ закладу фізичної культури і спорту про комплектування відповідної групи відділення з виду спорту - для тренерів (тренерів-викладачів, вчителів зі спорту), які працюють у закладах фізичної культури і спорту;

лист відповідної всеукраїнської спортивної федерації - для тренерів, які не працюють у закладах фізичної культури і спорту.

Тренери штатної команди національних збірних команд України зазначаються тренерами спортсмена, якщо вони здійснювали безпосередню підготовку відповідного спортсмена в останні два роки, що підтверджується:

наказом про комплектування відповідної групи з виду спорту - для тренерів (тренерів-викладачів, вчителів зі спорту), які здійснювали таку підготовку у відповідних закладах фізичної культури і спорту;

листом відповідної всеукраїнської спортивної федерації - для інших тренерів.

12. Наприкінці складу національної збірної команди України з олімпійських та неолімпійських видів спорту (чоловіки, жінки) допускається зазначення переліку фахівців, що забезпечують, зокрема організаційне, науково-методичне, медичне супроводження тощо підготовки спортсменів національної збірної команди з виду спорту, з видів спорту осіб з інвалідністю - наприкінці відповідного розділу.

13. Формування складу національних збірних команд України з виду спорту на наступний рік здійснюється:

з літніх видів спорту (крім командних ігрових видів спорту) - з 01 по 15 грудня року, що передує формуванню складу національних збірних команд України;

із зимових видів спорту (крім командних ігрових видів спорту) - з 15 до 30 квітня поточного року;

з літніх та зимових командних ігрових видів спорту - згідно з регламентними документами відповідних всеукраїнських спортивних федерацій.

Внесення змін до складу національних збірних команд України з виду спорту в інший строк здійснюється у таких випадках:

до граф "Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) спортсмена", "Дата народження спортсмена", "Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) тренера" - у разі внесення в установленому порядку змін до відповідних документів;

до графи "Спортивне звання (спортивний розряд)" - у разі присвоєння спортсмену чергового спортивного звання (спортивного розряду) або позбавлення такого звання (розряду);

до граф "Фізкультурно-спортивне товариство, інший суб'єкт сфери фізичної культури і спорту", "Адміністративно-територіальна одиниця регіонального рівня" - у разі зміни правових відносин між суб'єктами сфери фізичної культури і спорту;

до графи "Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) тренера" - у разі дискваліфікації тренера, припинення тренерської діяльності, відбування тренером покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, смерті тренера;

включення до складу національних збірних команд України з виду спорту нових спортсменів за підсумками спортивних змагань поточного сезону;

виключення зі складу національних збірних команд України з виду спорту спортсменів у разі погіршення спортивних результатів поточного сезону;

переведення спортсменів зі складу до складу у разі покращення або погіршення спортивних результатів.

(Положення доповнено додатком згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 03.12.2021 р. N 4735)

____________

Опрос