Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о национальных сборных командах по видам спорта, признанным в Украине

Министерство молодежи и спорта Украины
Положение, Приказ от 21.08.2015 № 3027
редакция действует с 13.10.2017

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

21.08.2015

м. Київ

N 3027

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
07 вересня 2015 р. за N 1078/27523

Про затвердження Положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства молоді та спорту України
 від 9 серпня 2017 року N 3353

Відповідно до частини третьої статті 37 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", абзацу десятого підпункту 17 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року N 220,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні, що додається.

2. Департаменту олімпійського спорту (Вірастюк Р. Я.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Міністр молоді та спорту України

І. О. Жданов

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Міністра фінансів України

Р. П. Качур

Президент Національного
комітету спорту інвалідів України

В. М. Сушкевич

Заступник виконавчого директора
Національного олімпійського комітету України

О. В. Яковлев

 

ПОЛОЖЕННЯ
про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні

I. Загальні положення

1. Національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні (далі - національні збірні команди), комплектуються Міністерством молоді та спорту (далі - Мінмолодьспорт) на конкурсній основі з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій та фізкультурно-спортивних товариств в олімпійських та неолімпійських видах спорту та/або відповідних спортивних федерацій інвалідів з видів спорту інвалідів з числа найбільш підготовлених спортсменів дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень й фахівців сфери фізичної культури і спорту, зокрема тренерів.

Національні збірні команди з національних видів спорту комплектуються за наявності Міжнародної федерації з відповідного виду спорту.

(пункт 1 розділу І доповнено абзацом другим згідно з
 наказом Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

2. Складовою національної збірної команди з відповідного виду спорту є штатна команда національних збірних команд України (далі - штатна команда), яка формується на конкурсній основі з числа кращих спортсменів та фахівців сфери фізичної культури і спорту, зокрема тренерів, та затверджується з:

олімпійських, неолімпійських та національних видів спорту - наказом Мінмолодьспорту за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого віднесено координацію розвитку відповідного виду спорту;

(абзац другий пункту 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

видів спорту інвалідів - наказом Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів (далі - Укрцентр "Інваспорт").

3. Для участі в окремих міжнародних спортивних змаганнях Мінмолодьспортом комплектуються з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій окремі офіційні делегації національних збірних команд України (далі - офіційна делегація).

II. Комплектування національних збірних команд

1. Склад національної збірної команди з окремого виду спорту комплектується Мінмолодьспортом щороку на конкурсній основі за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого віднесено координацію розвитку відповідного олімпійського, неолімпійського або національного виду спорту, а з видів спорту інвалідів - за поданням Укрцентру "Інваспорт" з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій інвалідів за підсумками минулого спортивного сезону та затверджується наказом Мінмолодьспорту.

(пункт 1 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

2. Склад національної збірної команди з окремого олімпійського, неолімпійського та національного виду спорту включає в себе основний склад дорослих спортсменів та склади команд з таких молодших вікових груп: молодь, юніори (юніорки), юнаки (дівчата), кадети та інші вікові групи спортсменів з олімпійських та неолімпійських та національних видів спорту з урахуванням вимог міжнародних спортивних федерацій з видів спорту.

(пункт 2 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

3. Склад національних збірних команд з видів спорту, у тому числі спорту інвалідів, включає в себе основний склад, склад кандидатів та резерву.

4. До складу національних збірних команд можуть зараховуватися:

спортсмени - громадяни України, які мають кращі порівняно з іншими спортивні результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях та пройшли конкурсний відбір, у тому числі ті, які підвищують спортивну майстерність у закордонному спортивному клубі або навчаються у навчальному закладі за кордоном та здійснюють підготовку за індивідуальним планом;

спортсмени-іноземці чи особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах і мають дозвіл відповідної міжнародної спортивної федерації виступати за національну збірну команду;

тренери.

5. Склад національних збірних команд затверджується на один рік:

для усіх літніх видів спорту - з 01 січня по 31 грудня поточного року;

для зимових олімпійських видів спорту - з 01 травня поточного року по 30 квітня наступного року;

для зимових видів спорту інвалідів - з 01 червня поточного року по 31 травня наступного року.

Протягом цього періоду до складу національних збірних команд можуть вноситися зміни в установленому порядку в разі покращення або погіршення результатів виступу спортсменів, їх травмування, дискваліфікації тощо.

III. Підготовка національних збірних команд

1. Підготовка національних збірних команд здійснюється:

в олімпійських, неолімпійських та національних видах спорту - Мінмолодьспортом та громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості;

(абзац другий пункту 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

у видах спорту інвалідів - Укрцентром "Інваспорт".

2. Підготовка національних збірних команд здійснюється шляхом проведення навчально-тренувальних зборів:

із спеціальної підготовки, де основний обсяг роботи спрямований на спеціально-технічну та тактичну підготовку спортсменів;

із загальної фізичної підготовки, де основний обсяг роботи спрямований на розвиток фізичних якостей з урахуванням специфіки виду спорту;

із поглибленого медичного огляду, основним завданням яких є визначення функціональних та фізичних можливостей спортсмена;

відновлювальних (реабілітаційних), що спрямовані на покращення фізичного і психологічного стану спортсменів, відновлення, корекцію та компенсацію фізичних затрат, які вони понесли під час участі у спортивних змаганнях.

3. Підготовка спортсменів національної збірної команди, які підвищують спортивну майстерність у закордонному спортивному клубі або навчаються у навчальному закладі за кордоном, здійснюється за індивідуальним планом.

4. Склад учасників навчально-тренувальних зборів, передбачених пунктом 2 цього розділу, затверджується організатором зборів.

До складу учасників навчально-тренувальних зборів включаються спортсмени і тренери, а також можуть залучатися інші фахівці, що здійснюють організаційне забезпечення підготовки спортсменів з урахуванням специфіки виду спорту та направленості навчально-тренувального збору (медичне, науково-методичне, суддівське, налаштування та ремонтування спортивного обладнання і спортивного інвентарю, комп'ютерного моделювання, відеозйомки, управління автотранспортними засобами та маломірними моторними суднами, супроводження спортсменів-інвалідів).

IV. Комплектування окремих офіційних делегацій

1. До складу окремих офіційних делегацій входять спортсмени, тренери та особи, що забезпечують організаційне супроводження їх участі, зокрема фахівці з медичного, інформаційно-аналітичного, організаційно-управлінського та суддівського забезпечення, перекладу з іноземної мови, безпеки, налаштування та ремонтування спортивного обладнання і спортивного інвентарю, комп'ютерного моделювання, відеозйомки, управління автотранспортними засобами та маломірними моторними суднами, особи, які супроводжують спортсменів-інвалідів.

Комплектація окремих офіційних делегацій на участь в Олімпійських іграх здійснюється відповідно до вимог Олімпійської Хартії.

Комплектація окремих офіційних делегацій на участь у міжнародних спортивних заходах здійснюється відповідно до вимог міжнародних спортивних федерацій з видів спорту.

Забезпечення участі членів окремих офіційних делегацій у всіх міжнародних спортивних заходах здійснюється відповідно до вимог законодавства.

2. Склад окремих офіційних делегацій комплектується відповідно до затвердженої системи відбору:

1) з олімпійських, неолімпійських та національних видів спорту - Мінмолодьспортом:

(абзац перший підпункту 1 пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними
 згідно з наказом Міністерства молоді та спорту України від 09.08.2017 р. N 3353)

на участь в окремих міжнародних спортивних змаганнях - з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій;

на участь в Олімпійських іграх - з урахуванням пропозицій Національного олімпійського комітету України;

2) з видів спорту інвалідів:

на участь у Паралімпійських та Дефлімпійських іграх - Мінмолодьспортом за поданням Укрцентру "Інваспорт" та за погодженням з Національним комітетом спорту інвалідів України;

на участь в офіційних міжнародних спортивних змаганнях - Укрцентром "Інваспорт".

3. Кількісний склад окремих офіційних делегацій та умови прийому членів офіційних делегацій визначаються регламентними документами міжнародних спортивних федерацій та/або організаторами відповідних міжнародних змагань.

 

Директор департаменту
олімпійського спорту

Р. Я. Вірастюк

Опрос