Идет загрузка документа (118 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка проведения расчетов за природный газ, теплоснабжение и электроэнергию

Минфин, Министерство энергетики и угольной промышленности Украины
Порядок, Приказ от 03.08.2015 № 493/688
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

03.08.2015

м. Київ

N 493/688

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 серпня 2015 р. за N 1007/27452

Про затвердження Порядку проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України
 від 16 березня 2016 року N 174/369
(зміни, внесені
пунктами 3, 4 Змін, затверджених наказом Міністерства енергетики
 та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 16 березня 2016 року N 174/369, набирають чинності з
1 травня 2016 року),
від 25 листопада 2016 року N 754/1032
,
 від 24 березня 2017 року N 236/380

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України
 від 19 лютого 2018 року N 123/289)

Відповідно до пункту 8 Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 року N 20,

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію, що додається.

2. Департаменту міжбюджетних відносин та видатків місцевих бюджетів Державної казначейської служби України забезпечити доведення цього наказу до головних управлінь Державної казначейської служби України в областях та місті Києві, які в свою чергу доводять його до відома департаментів фінансів обласних державних адміністрацій та Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

3. Департаменту податкового планування і регуляторної політики Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" забезпечити доведення цього наказу до відома дочірніх підприємств і компаній та господарських товариств, у статутному (складеному) капіталі яких Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" належать пакети акцій (частки, паї).

4. Фінансово-економічному управлінню Міністерства енергетики та вугільної промисловості України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Визнати такими, що втратили чинність:

наказ Міністерства палива та енергетики України, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", Державного казначейства України від 03 лютого 2009 року N 55/57/43 "Про затвердження Порядку проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15 квітня 2009 року за N 342/16358;

наказ Міністерства палива та енергетики України, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", Державного казначейства України від 18 червня 2010 року N 237/268/202 "Про затвердження Змін до Порядку проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21 серпня 2010 року за N 727/18022;

наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", Державної казначейської служби України від 07 квітня 2011 року N 47/134/81 "Про затвердження Змін до Порядку проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2011 року за N 539/19277.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Светеліка О. Д., першого заступника Міністра фінансів України Уманського І. І.

 

Міністр енергетики та
вугільної промисловості України

В. Демчишин

Міністр фінансів України

Н. Яресько

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної
регуляторної служби України

К. М. Ляпіна

Перший заступник Голови
Державної казначейської
служби України

В. П. Дуда

Заступник голови правління
Національної акціонерної компанії
"Нафтогаз України"

С. Коновець

 

Порядок
проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію

(У тексті Порядку слова "Казначейство України" у всіх відмінках замінено словом "Казначейство" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України від 25 листопада 2016 року N 754/1032)

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає взаємовідносини між органами Державної казначейської служби України, департаментами фінансів обласних державних адміністрацій, Департаментом фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - відповідні департаменти фінансів), Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", ДП "Енергоринок", ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", ПАТ "Укргазвидобування", виробниками електроенергії і вугледобувними підприємствами та іншими учасниками розрахунків за природний газ, послуги з постачання, розподілу та транспортування природного газу, в тому числі послуги замовленої потужності, фізичного транспортування природного газу, балансування обсягів природного газу (далі - послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу), теплопостачання та електроенергію, що проводяться відповідно до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 року N 20 (далі - Порядок).

(пункт 1.1 у редакції наказу Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

1.2. Розрахунки, передбачені в пункті 1.1 цього розділу, проводяться за згодою сторін на підставі актів звіряння за нарахованими пільгами, субсидіями та компенсаціями населенню (далі - акти звіряння) або договорів, що визначають обсяг щомісячного споживання ресурсів (товарів, послуг) (далі - договори), і спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за теплопостачання, природний газ та послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу, форма якого наведена у додатку 1 до цього Порядку; спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію, форма якого наведена у додатку 2 до цього Порядку; спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію та природний газ або вугілля, форма якого наведена у додатку 3 до цього Порядку.

(пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України від 25.11.2016 р. N 754/1032)

1.3. Схеми розрахунків узгоджують відповідні департаменти фінансів спільно з постачальниками та/або транспортувальниками ресурсів (товарів, послуг). Відповідні органи Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) контролюють проведення розрахунків від початку розрахунків до зарахування податків до Державного бюджету України або на рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

(пункт 1.3 у редакції наказу Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 16.03.2016 р. N 174/369)

1.4. Усі учасники розрахунків відкривають рахунки в органах Казначейства (крім енергопостачальних компаній та ДП "Енергоринок", які відкривають рахунки із спеціальним режимом використання в уповноваженому банку).

1.5. Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", ДП "Енергоринок", виробники електроенергії та вугледобувні підприємства підписують з учасниками розрахунків спільні протокольні рішення протягом п'яти робочих днів.

До розрахунків включаються нараховані суми пільг лише в межах обсягів фактичного використання (споживання) ресурсів (товарів, послуг) відповідно до довідки, що надається постачальниками ресурсів (товарів, послуг).

Учасник розрахунку має право відмовитися від підписання спільного протокольного рішення виключно за умови відсутності боргу перед учасником за товари/послуги, який планується погасити відповідно до Порядку.

Останній учасник розрахунків не пізніше наступного дня після підписання спільного протокольного рішення повідомляє інших учасників про підписання та направляє їм підписані спільні протокольні рішення.

(пункт 1.5 у редакції наказу Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

1.6. Кошти на підставі спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків зараховуються:

за теплопостачання, природний газ та послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу (крім податку на додану вартість) - до загального фонду Державного бюджету України;

за теплопостачання, природний газ та послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу в частині сплати податку на додану вартість - на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або на рахунок органів доходів і зборів (за балансовими рахунками 3734 "Депозитні рахунки органів стягнення" (далі - депозитні рахунки 3734)) для сплати до бюджету грошових зобов'язань з податку на додану вартість при ввезенні природного газу на митну територію України. При цьому кошти, перераховані на депозитні рахунки 3734 органів доходів і зборів, не підлягають поверненню як кошти авансових платежів;

(абзац третій пункту 1.6 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
Міністерства фінансів України від 24.03.2017 р. N 236/380)

за електроенергію та природний газ (крім податку на додану вартість) - до загального фонду Державного бюджету України;

за електроенергію та природний газ або вугілля в частині сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість та податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого) з податку на додану вартість, - на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

за електроенергію - на рахунок ДП "Енергоринок" за умови відсутності у суб'єктів господарювання, які є постачальниками та транспортувальниками природного газу, виробниками електричної енергії та вугледобувними підприємствами, можливості взяти участь у проведенні розрахунків за спожиту електроенергію відповідно до абзацу першого пункту 8 Порядку.

(пункт 1.6 у редакції наказів Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 16.03.2016 р. N 174/369
,
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

II. Порядок розрахунків

2.1. Постачальники та/або транспортувальники ресурсів (товарів, послуг), які виявили бажання здійснити розрахунки відповідно до Порядку, складають щомісяця до 10 числа з розпорядниками коштів акти звіряння, а в разі проведення відповідних розрахунків з попередньої оплати ресурсів (товарів, послуг) на строк не більше одного місяця постачальники та/або транспортувальники ресурсів (товарів, послуг) визначають договірну величину споживання ресурсів (товарів, послуг), про що укладають відповідний договір з розпорядниками коштів. Один примірник акта звіряння або договору надається місцевому фінансовому органу для складання зведеного реєстру актів звіряння або договорів.

2.2. Зведені реєстри актів звіряння або договорів підписуються керівниками місцевих фінансових органів, постачальників та/або транспортувальників ресурсів (товарів, послуг) та надаються відповідним департаментам фінансів.

2.3. Відповідні департаменти фінансів узагальнюють отримані дані та подають їх щомісяця до 20 числа Державній казначейській службі України (далі - Казначейство) та відповідним головним управлінням Державної казначейської служби України в областях, місті Києві (далі - головні управління Казначейства) у формі узгоджених з постачальниками та/або транспортувальниками ресурсів (товарів, послуг) спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків разом з відповідними зведеними реєстрами актів звіряння або реєстрами договорів за підписами керівників відповідних департаментів фінансів, постачальників та/або транспортувальників ресурсів (товарів, послуг).

2.4. Спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків підписуються усіма учасниками розрахунків: відповідним департаментом фінансів, відповідним головним управлінням Казначейства, постачальниками та/або транспортувальниками ресурсів (товарів, послуг), Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", ДП "Енергоринок", ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", ПАТ "Укргазвидобування", виробниками електроенергії і вугледобувними підприємствами. Спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію, за електроенергію та природний газ або вугілля додатково погоджуються з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

(пункт 2.4 у редакції наказу Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

2.5. Не пізніше наступного дня після підписання останнім учасником розрахунків спільного протокольного рішення (з присвоєнням номера та дати) усі учасники розрахунків, які підписали спільні протокольні рішення, подають до Казначейства та органів Казначейства, у яких відкрито їх рахунки, платіжні доручення на перерахування коштів відповідно до узгодженого спільного протокольного рішення.

Платіжні доручення на перерахування коштів до Державного бюджету України надаються учасниками розрахунків не пізніше 12.00 останнього операційного дня поточного місяця.

Виділення коштів здійснюється лише за наявності платіжних доручень, наданих усіма учасниками розрахунків до Казначейства та органів Казначейства.

Органи Казначейства перевіряють правильність оформлення платіжних доручень на відповідність підписаним спільним протокольним рішенням.

2.6. Розпорядники коштів за рахунок отриманих субвенцій із загального фонду Державного бюджету України здійснюють розрахунки за природний газ, теплопостачання та електроенергію шляхом перерахування коштів на рахунки постачальників та/або транспортувальників ресурсів (товарів, послуг), відкриті в органах Казначейства, в разі проведення розрахунків за електроенергію - на поточні рахунки із спеціальним режимом використання енергопостачальників, відкриті в уповноваженому банку.

2.7. Проведення розрахунків за теплопостачання, природний газ та послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу здійснюється таким чином:

(абзац перший пункту 2.7 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
Міністерства фінансів України від 25.11.2016 р. N 754/1032)

1) на підставі платіжних доручень органи Казначейства перераховують кошти на рахунки теплопостачальних і газопостачальних організацій, відкриті в органах Казначейства;

2) останнім отримувачем коштів від постачальників ресурсів при розрахунках за теплопостачання, джерелом якого є природний газ, є: Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та/або дочірня компанія Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" - "Газ України" (далі - ДК "Газ України"), ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", ПАТ "Укргазвидобування", рахунки яких відкриті у Казначействі.

Останніми отримувачами коштів від постачальників ресурсів при розрахунках за природний газ та послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу є: Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", ДК "Газ України", ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", ПАТ "Укргазвидобування", рахунки яких відкриті у Казначействі;

(підпункт 2 пункту 2.7 у редакції наказу Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

3) Казначейство на підставі платіжних доручень ДК "Газ України" та ПАТ "Укртрансгаз" перераховує кошти з їх рахунків на рахунок Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України";

4) Казначейство на підставі платіжних доручень Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та реєстрів спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків, відповідно до яких здійснюється перерахування, перераховує кошти:

абзац другий підпункту 4 пункту 2.7 виключено

(згідно з наказом Міністерства енергетики та вугільної
 промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032
,
 у зв'язку з цим абзаци третій - восьмий
 вважати відповідно абзацами другим - сьомим
)

на рахунок ПАТ "Укргазвидобування", відкритий в Казначействі, для сплати грошових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та газового конденсату;

на рахунок Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", відкритий в системі електронного адміністрування податку на додану вартість з урахуванням вимог статті 2001 Податкового кодексу України, для сплати до бюджету грошових зобов'язань з податку на додану вартість;

на рахунок органів доходів і зборів (депозитні рахунки 3734) для сплати до бюджету грошових зобов'язань з податку на додану вартість при ввезенні природного газу на митну територію України у сумі, що не перевищує зобов'язань з цього податку, розрахованих за офіційним курсом валюти України, визначеним відповідно до статті 31 Митного кодексу України на день подання додаткової митної декларації;

(підпункт 4 пункту 2.7 доповнено новим абзацом четвертим згідно з
 наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
Міністерства фінансів України від 24.03.2017 р. N 236/380
,
 у зв'язку з цим абзаци четвертий, п'ятий
 вважати відповідно абзацами п'ятим, шостим
)

на рахунок ПАТ "Укртрансгаз", відкритий в Казначействі, з подальшим перерахуванням коштів субвенції на рахунок цього товариства в системі електронного адміністрування податку на додану вартість з урахуванням вимог статті 2001 Податкового кодексу України, для сплати до бюджету грошових зобов'язань з податку на додану вартість.

Перерахування коштів з рахунка Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на рахунок ПАТ "Укргазвидобування" або ПАТ "Укртрансгаз" здійснюється на підставі платіжних доручень, реєстрів спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків та додатків до спільних протокольних рішень, зазначених у реєстрах спільних протокольних рішень, підписаних Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" та ПАТ "Укргазвидобування" або ПАТ "Укртрансгаз";

Абзац шостий підпункту 4 пункту 2.7 виключено

(згідно з наказом Міністерства енергетики та вугільної
 промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

Абзац сьомий підпункту 4 пункту 2.7 виключено

(згідно з наказом Міністерства енергетики та вугільної
 промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

(підпункт 4 пункту 2.7 у редакції наказу Міністерства енергетики
 та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 16.03.2016 р. N 174/369)

5) підпункт 5 пункту 2.7 виключено

(згідно з наказом Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 16.03.2016 р. N 174/369
,
 у зв'язку з цим підпункти 6, 7 вважати відповідно підпунктами 5, 6
)

5) Казначейство на підставі платіжних доручень ПАТ "УКРТРАНСГАЗ" та реєстрів спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків перераховує кошти на рахунки, відкриті в Казначействі:

ПАТ "Укргазвидобування" для сплати грошових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та газового конденсату;

ПАТ "УКРТРАНСГАЗ" в системі електронного адміністрування податку на додану вартість з урахуванням вимог статті 2001 Податкового кодексу України для сплати до бюджету грошових зобов'язань з податку на додану вартість;

Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" з подальшим перерахуванням коштів субвенції на рахунок цього товариства в системі електронного адміністрування податку на додану вартість з урахуванням вимог статті 2001 Податкового кодексу України для сплати до бюджету грошових зобов'язань з податку на додану вартість та/або на відкриті в Казначействі рахунки органів доходів і зборів (депозитні рахунки 3734) для сплати до бюджету грошових зобов'язань з податку на додану вартість при ввезенні природного газу на митну територію України у сумі, що не перевищує зобов'язань з цього податку, розрахованих за офіційним курсом валюти України, визначеним відповідно до статті 31 Митного кодексу України, на день подання додаткової митної декларації;

(абзац четвертий підпункту 5 пункту 2.7 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
Міністерства фінансів України від 24.03.2017 р. N 236/380)

(пункт 2.7 доповнено новим підпунктом 5 згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України від 25.11.2016 р. N 754/1032
,
 у зв'язку з цим підпункти 5, 6 вважати відповідно підпунктами 6, 7
)

6) у разі коли постачальники газу уклали договори на постачання природного газу для потреб населення безпосередньо з ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта", такі розрахунки проводяться відповідно з ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта". Казначейство на підставі платіжних доручень ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта" перераховує кошти до загального фонду Державного бюджету України;

7) розрахунки учасників розрахунків здійснюються як у рахунок погашення заборгованості за природний газ, так і в рахунок оплати вартості планових обсягів постачання природного газу.

(підпункт 7 пункту 2.7 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України від 16.03.2016 р. N 174/369)

2.8. Проведення розрахунків за електроенергію здійснюється таким чином:

1) на підставі платіжних доручень органи Казначейства перераховують кошти на рахунки постачальників та/або транспортувальників ресурсів (товарів, послуг), відкриті в органах Казначейства (з подальшим перерахуванням коштів енергопостачальникам), або на рахунки енергопостачальників, відкриті в уповноваженому банку;

2) кінцевим отримувачем коштів від енергопостачальників при проведенні розрахунків за електроенергію є ДП "Енергоринок" за умови відсутності у суб'єктів господарювання, які є постачальниками та транспортувальниками природного газу, виробниками електричної енергії, вугледобувними підприємствами, можливості взяти участь у проведенні розрахунків за спожиту електроенергію відповідно до абзацу першого пункту 8 Порядку.

Виробники електроенергії та Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" щомісяця до 25 числа повідомляють Міністерство енергетики та вугільної промисловості України про можливість проведення наступного місяця розрахунків відповідно до абзацу першого пункту 8 Порядку та направляють пропозиції про проведення розрахунків постачальникам та/або транспортувальникам ресурсів.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України на підставі отриманої інформації від виробників електроенергії та Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в останній робочий день місяця листом на адресу Казначейства підтверджує, що розрахунки поточного місяця неможливо було провести відповідно до абзацу першого пункту 8 Порядку, та повідомляє про відсутність або можливість здійснення таких розрахунків наступного місяця.

(підпункт 2 пункту 2.8 у редакції наказу Міністерства енергетики
 та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

3) після зарахування коштів на рахунок ДП "Енергоринок" останній надає щодня до 9.30 Казначейству та Міністерству фінансів України інформацію щодо сум проведених розрахунків відповідно до цього Порядку в розрізі територій та спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків за формою, наведеною в додатку 4 до цього Порядку;

4) у разі коли можливо провести розрахунки за електроенергію відповідно до абзацу першого пункту 8 Порядку, розрахунки здійснюються відповідно до пункту 2.9 цього розділу.

2.9. Проведення розрахунків за електроенергію та природний газ або вугілля здійснюється таким чином:

(абзац перший пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України від 25.11.2016 р. N 754/1032)

1) на підставі платіжних доручень органи Казначейства перераховують кошти на рахунки постачальників та/або транспортувальників ресурсів (товарів, послуг), відкриті в органах Казначейства (з подальшим перерахуванням коштів енергопостачальникам), або на рахунки енергопостачальників, відкриті в уповноваженому банку;

2) уповноважений банк на підставі платіжних доручень енергопостачальників перераховує кошти за електроенергію на рахунок ДП "Енергоринок" для подальшого спрямування їх на рахунки, відкриті в органах Казначейства, виробників електроенергії в рахунок погашення заборгованості за поставлену на оптовий ринок електроенергію, починаючи з періоду, в якому виник податковий борг, у тому числі реструктуризований або розстрочений (відстрочений), з податку на додану вартість, або грошові зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та газового конденсату в останнього учасника розрахунків, а в разі відсутності такої заборгованості - за поточний розрахунковий період;

(підпункт 2 пункту 2.9 у редакції наказу Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

3) Казначейство на підставі платіжних доручень виробників електроенергії перераховує кошти на рахунки:

Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", відкритий у Казначействі, для сплати заборгованості за природний газ з подальшим спрямуванням їх відповідно до підпункту 4 пункту 2.7 цього розділу;

вугледобувних підприємств, відкриті у Казначействі, для сплати заборгованості за вугілля з подальшим перерахуванням коштів субвенції на рахунки цих підприємств, відкриті в системі електронного адміністрування податку на додану вартість з урахуванням вимог статті 2001 Податкового кодексу України, для сплати до бюджету податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість;

виробників електроенергії, відкриті в системі електронного адміністрування податку на додану вартість з урахуванням вимог статті 2001 Податкового кодексу України, для сплати до бюджету податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість.

(підпункт 3 пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України від 16.03.2016 р. N 174/369
,
 у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної
 промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

2.10. Розрахунки, передбачені пунктами 1.6, 2.7, 2.9, проводяться протягом одного банківського дня. Розрахунки щодо сплати грошових зобов'язань або податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість проводяться не раніше граничного строку подання податкової декларації, а для сплати податку на додану вартість при ввезенні природного газу на митну територію України - не пізніше граничного строку подання додаткової митної декларації.

(абзац перший пункту 2.10 у редакції наказу
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України від 24.03.2017 р. N 236/380)

Для перерахування до державного бюджету коштів податку на додану вартість з рахунків Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", виробників електроенергії і вугледобувних підприємств, відкритих у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, ДФС не пізніше дня, що настає за днем надходження коштів, надсилає Казначейству реєстри, сформовані відповідно до пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України.

Зарахування коштів на рахунки Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", виробників електроенергії і вугледобувних підприємств у системі електронного адміністрування податку на додану вартість вважається завершенням розрахунку за спільними протокольними рішеннями в частині зарахування податку на додану вартість до бюджету.

Зарахування коштів на рахунки органів доходів і зборів (депозитні рахунки 3734) вважається завершенням розрахунку за спільними протокольними рішеннями в частині зарахування до бюджету податку на додану вартість, сплаченого при ввезенні природного газу на митну територію України.

(пункт 2.10 доповнено новим абзацом четвертим згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
Міністерства фінансів України від 24.03.2017 р. N 236/380
,
 у зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п'ятим
)

Зазначені розрахунки проводяться виключно в межах бюджетного року.

(Порядок доповнено новим пунктом 2.10 згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
 Міністерства фінансів України від 25.11.2016 р. N 754/1032
,
 у зв'язку з цим пункти 2.10 - 2.15
 вважати відповідно пунктами 2.11 - 2.16
)

2.11. Органи Казначейства в областях, районах та містах здійснюють перекази платежів між учасниками розрахунків, рахунки яких обслуговуються цими органами Казначейства, на підставі платіжних доручень організацій та спільних протокольних рішень учасників розрахунків відповідно до реєстру щодо відкриття асигнувань за міжбюджетними трансфертами, отриманими від Казначейства, у разі:

централізованого перерахування субвенцій - протягом одного операційного дня;

децентралізованого перерахування субвенцій - протягом трьох операційних днів.

(пункт 2.11 у редакції наказу Міністерства енергетики та
 вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 16.03.2016 р. N 174/369)

2.12. Усі учасники розрахунків, що проводяться відповідно до цього Порядку, залежно від виду платежу в графі "призначення платежу" платіжних доручень зазначають додатково "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20" або "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20. "Електроенергія".

Крім цього, учасники розрахунків у графі "призначення платежу" платіжних доручень зазначають такі параметри: розрахунковий період, вид бюджетного фінансування (пільги - "п", субсидії - "с"), номер та дату спільного протокольного рішення, за наявності договору - дату та номер його укладання тощо.

2.13. Облік проведених згідно з цим Порядком операцій здійснюється органами Казначейства та іншими учасниками розрахунків у порядку, визначеному чинним законодавством.

2.14. Відповідні департаменти фінансів до 10 числа місяця, що настає за звітним, складають з постачальниками та/або транспортувальниками ресурсів (товарів, послуг) акти звіряння або укладають договори і передають зведені реєстри актів звіряння або договорів спожитого природного газу та теплової енергії до Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"; спожитої електроенергії - до ДП "Енергоринок" у частині пільг, субсидій та компенсацій населенню. До 11 числа місяця, що настає за звітним, надають інформацію щодо прогнозних розрахунків за рахунок пільг, субсидій та компенсацій у поточному місяці: за природний газ та теплопостачання - до Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", за електроенергію - до ДП "Енергоринок".

2.15. Анулювання спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків у разі виникнення поважних причин, що унеможливлюють проведення взаєморозрахунку, здійснюється шляхом складання окремого спільного протокольного рішення, яке підтверджує згоду усіх учасників розрахунків на анулювання спільного протокольного рішення та повернення коштів Казначейству.

2.16. За взаємною згодою двох або декількох сторін до спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків можуть бути внесені зміни (які не впливають на проведення розрахунків іншими учасниками) шляхом оформлення та підписання додатків до таких спільних протокольних рішень між окремими учасниками.

 

Заступник начальника
Фінансово-економічного управління -
начальник відділу міжгалузевих
балансів та фінансової політики
Міністерства енергетики та
вугільної промисловості України

С. Угрюмова

Директор
Департаменту місцевих бюджетів
Міністерства фінансів України

Є. Кузькін

 

СПІЛЬНЕ ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ
ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ВЗАЄМОРОЗРАХУНКІВ ЗА ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ, ПРИРОДНИЙ ГАЗ ТА ПОСЛУГИ З ПОСТАЧАННЯ, ТРАНСПОРТУВАННЯ, РОЗПОДІЛУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ N ___
ЗА РАХУНОК КОШТІВ _______________ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

м. ____________

"___" ____________ 20__ року

Головне управління Державної казначейської служби України в _______________ області (далі - Сторона 1) в особі ______________, яка діє на підставі _____________, з однієї сторони;

Департамент фінансів в ____________ області (далі - Сторона 2) в особі _____________, яка діє на підставі ____________, з другої сторони;

_____________________________________________________________________________________
                                                               (повне найменування підприємства, установи, організації)
(далі - Сторона ___) в особі _____________________________________________________________,
                                                                                                             (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
яка діє на підставі ______________________________________,

_____________________________________________________________________________________
                                                              (повне найменування підприємства, установи, організації)
(далі - Сторона ___) в особі _____________________________________________________________,
                                                                                                              (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
яка діє на підставі ______________________________________,

_____________________________________________________________________________________
                                                              (повне найменування підприємства, установи, організації)
(далі - Сторона остання) в особі _________________________________________________________,
                                                                                                              (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
яка діє на підставі ______________________________________,

з метою погашення взаємної заборгованості уклали це Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за теплопостачання, природний газ та послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу (далі - Спільне протокольне рішення).

1. ПРЕДМЕТ СПІЛЬНОГО ПРОТОКОЛЬНОГО РІШЕННЯ

Предметом цього Спільного протокольного рішення є організація проведення Сторонами взаєморозрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 року N 20 "Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій" (далі - Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20).

2. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ВЗАЄМОРОЗРАХУНКІВ

2.1. Сторони погоджують перелік підприємств (установ, організацій), що беруть участь у проведенні взаєморозрахунку, та послідовність виконання Сторонами Спільного протокольного рішення.

2.2. Державна казначейська служба України перераховує кошти загального фонду Державного бюджету України Стороні 1 у сумі _________ грн з приміткою "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

2.3. Сторона 1 перераховує на рахунок Сторони 2 кошти в сумі _____________ грн із записом у графі "призначення платежу" "за ____________ ____ року "п" ___________ грн, за _________________ року
                                                                       (місяць)                                                                                                 (місяць)
"с" ____________ грн. Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

2.4. Сторона 2 перераховує Стороні ___ кошти за пільги та субсидії у сумі __________________ грн із записом у графі "призначення платежу" "за ____________ ____ року "п" _____________________ грн";
                                                                                                             (місяць)
"за ____________ ____ року "с" ______________ грн. Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".
                  (місяць)

2.5. Сторона ___ перераховує Стороні ___ кошти в сумі ___________________ грн, у тому числі ПДВ _________________ грн, за ____________ ____ року згідно з договором від _____________ N _______
                                                                         (місяць)
із записом у графі "призначення платежу" "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20, дата і номер Спільного протокольного рішення за ___________________________________________ за ____ рік,
                                                                                                                         (вид енергоносія, послуг)
договір від __________________ N _____, у тому числі ПДВ __________________ грн".

2.6. Сторона ___ перераховує Стороні останній кошти в сумі ___________________ грн, у тому числі ПДВ _____________________ грн, за ______________________________________________________
                                                                                                                                 (вид енергоносія, послуг)
за _____ рік згідно з договором від _________ N _____ із записом у графі "призначення платежу" "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20, за ___________________________________________________
                                                                                                                                (вид енергоносія, послуг)
за ____ рік, договір від ____________ N _______, у тому числі ПДВ __________________ грн".

2.7. Сторона остання перераховує кошти в сумі _________________ грн. до загального фонду Державного бюджету України або на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

3. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН

З метою реалізації цього Спільного протокольного рішення Сторони зобов'язуються:

забезпечити подання до органів Державної казначейської служби України належним чином оформлених спільних протокольних рішень та платіжних доручень згідно з Порядком проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання та електроенергію, затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України від 03 серпня 2015 року N 493/688 (далі - Порядок проведення розрахунків);

перерахувати кошти наступній Стороні, а Сторона остання - до загального фонду Державного бюджету України або на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість не пізніше наступного дня після їх зарахування на рахунок;

оперативно обмінюватись наявною інформацією, виходячи з принципів задоволення взаємних інтересів у процесі реалізації цього Спільного протокольного рішення;

забезпечити проведення розрахунків відповідно до цього Спільного протокольного рішення та з урахуванням укладених договорів на розрахунково-касове обслуговування, якими може передбачатися, що у разі несвоєчасного надання учасниками розрахунків платіжних документів органи Державної казначейської служби України своїм платіжним дорученням можуть самостійно перераховувати кошти за схемою, передбаченою цим Спільним протокольним рішенням.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

Сторони, що підписали це Спільне протокольне рішення, несуть відповідальність за недотримання вимог Постанови Уряду від 11.01.2005 N 20 та Порядку проведення розрахунків і невиконання своїх зобов'язань за цим Спільним протокольним рішенням про організацію взаєморозрахунків відповідно до законодавства України.

5. ІНШІ УМОВИ

5.1. Усі спірні питання, пов'язані з виконанням цього Спільного протокольного рішення, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. Якщо спірні питання неможливо вирішити шляхом переговорів, вони вирішуються у порядку, встановленому законодавством України.

5.2. Це Спільне протокольне рішення набирає чинності з моменту його підписання всіма Сторонами і діє до повного виконання Сторонами зобов'язань за цим Спільним протокольним рішенням.

Дата та номер цього Спільного протокольного рішення присвоюються останнім учасником розрахунків після його підписання всіма Сторонами.

5.3. Це Спільне протокольне рішення є чинним лише у разі проведення відповідного фінансування.

5.4. Зміни до цього Спільного протокольного рішення можуть бути внесені за взаємною згодою Сторін і оформлюються шляхом підписання додатків до нього.

5.5. Додатки до цього Спільного протокольного рішення є його невід'ємною частиною і мають однакову юридичну силу в разі, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками Сторін.

5.6. Це Спільне протокольне рішення складено українською мовою за кількістю учасників Сторін та додатково один примірник для Державної казначейської служби України.

6. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН СПІЛЬНОГО ПРОТОКОЛЬНОГО РІШЕННЯ

N ___________________ від ___________________

До Спільного протокольного рішення на загальну суму ___________________________ грн __ коп.
                                                                                                                                                   (словами)

Сторона 1
N рахунку ________________________________ в Головному управлінні Державної казначейської служби України
в _________________________________ області
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________

М. П.

Сторона 2
N рахунку ________________________________ в Головному управлінні Державної казначейської служби України
в _________________________________ області
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________

М. П.

Сторона ___
N рахунку ________________________________
в ________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________

М. П.

Сторона ___
N рахунку ________________________________
в ________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________

М. П.

Сторона остання
N рахунку ________________________________
в ________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________

М. П.

 

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
 енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 16.03.2016 р. N 174/369
,
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

 

СПІЛЬНЕ ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ
ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ВЗАЄМОРОЗРАХУНКІВ ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ N ___ ЗА РАХУНОК КОШТІВ _______________ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

м. ____________

"___" ____________ 20__ року

1. Це Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію (далі - Спільне протокольне рішення) укладено відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 року N 20 "Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій" (далі - Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20) та згідно з Порядком проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання та електроенергію, затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України від 03 серпня 2015 року N 493/688.

2. Учасниками розрахунків цього Спільного протокольного рішення є:

Головне управління Державної казначейської служби України в ___________________ області (далі - Сторона 1) в особі __________________________, яка діє на підставі ____________, з однієї сторони;
                                              (посада, прізвище, ім'я, по батькові)

Департамент фінансів __________________________ облдержадміністрації (далі - Сторона 2) в особі ____________________________, яка діє на підставі _________________________, з другої сторони;
     (посада, прізвище, ім'я, по батькові)

постачальник та/або транспортувальник ресурсів (товарів, послуг) (далі - Сторона ___) в особі __________________________________, яка діє на підставі ___________________________________,
              (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
з ________________________ сторони;

енергопостачальна компанія ____________________________________________ (далі - Сторона ___)
                                                                       (повне найменування підприємства, установи, організації)
в особі ___________________________, яка діє на підставі ______________________, з ____ сторони;
                    (посада, прізвище, ім'я, по батькові)

ДП "Енергоринок" (далі - Сторона остання) в особі __________________________________, яка діє на
                                                                                                                                   (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
підставі __________________________, з останньої сторони.

3. Це Спільне протокольне рішення, підписане усіма учасниками розрахунків, погоджується Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

4. Розрахунки за цим Спільним протокольним рішенням проводяться за такою схемою:

4.1. Державна казначейська служба України перераховує Стороні 1 кошти в сумі ______________ грн ____ коп. з приміткою "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20. "Електроенергія".

4.2. Сторона 1 перераховує Стороні 2 кошти в сумі _______________________ грн із записом у графі "призначення платежу" "Електроенергія" за ____________ ____ року "п" _____________________ грн,
                                                                                                             (місяць)
"Електроенергія" за ____________ ____ року "с" ____________________________ грн" та з приміткою
                                                      (місяць)
"Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.3. Сторона 2 перераховує Стороні ___ кошти за пільги та субсидії в сумі __________ грн із записом у графі "призначення платежу" "Електроенергія" за ____________ ____ року "п" _______________ грн,
                                                                                                                           (місяць)
"Електроенергія" за ____________ ____ року "с" ____________________________ грн" та з приміткою
                                                       (місяць)
"Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.4. Сторона ___ перераховує Стороні ___ кошти за спожиту в _________ ____ року електроенергію
                                                                                                                                                    (місяць)
в сумі ___________ грн, у тому числі ПДВ ___________, із записом у графі "призначення платежу" "Електроенергія" за _________ ____ року "п" ______ грн, "Електроенергія" за _________ ____ року
                                                    (місяць)                                                                                                                 (місяць)
"с" ____________ грн" та з приміткою "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.5. Сторона ___ перераховує Стороні останній кошти в сумі _______ грн, у тому числі ПДВ ______, за куповану електроенергію у ____________ 20__ р. із записом у графі "призначення платежу"
                                                                              (місяць)
"за електроенергію, куповану у ____________ 20__ р. Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20.
                                                                                  (місяць)
"Електроенергія" "п" ____________ грн, "с" _____________ грн, у т. ч. ПДВ".

5. Усі Сторони не пізніше наступного дня після зарахування коштів на їх рахунок перераховують кошти Стороні наступній.

6. Сторони, що підписали це Спільне протокольне рішення, несуть відповідальність за недотримання вимог Постанови Уряду від 11.01.2005 N 20 та Порядку проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання та електроенергію, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України від 11 січня 2015 року N 493/688, і невиконання своїх зобов'язань за цим Спільним протокольним рішенням відповідно до законодавства України.

7. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України підтверджує, що розрахунки проведено відповідно до Постанови Уряду від 11.01.2005 N 20.

8. Усі спірні питання, пов'язані з виконанням цього Спільного протокольного рішення, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. Якщо спірні питання неможливо вирішити шляхом переговорів, вони вирішуються у порядку, встановленому законодавством України.

9. Це Спільне протокольне рішення набирає чинності з моменту його підписання усіма Сторонами і діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

Дата та номер реєстрації цього Спільного протокольного рішення встановлюються після його підписання усіма Сторонами.

Це Спільне протокольне рішення вважається укладеним у разі, якщо воно підписано Сторонами без розбіжностей та інших додаткових умов.

10. Це Спільне протокольне рішення складено українською мовою у кількості примірників, що відповідає кількості Сторін, та додатково один примірник для Державної казначейської служби України й один - уповноваженому банку.

11. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН СПІЛЬНОГО ПРОТОКОЛЬНОГО РІШЕННЯ

N ___________________ від ___________________

До Спільного протокольного рішення на загальну суму ________________________ грн _____ коп.
                                                                                                                                                    (словами)

Сторона 1
N рахунку _______________________________ в
Головному управлінні Державної казначейської служби України в
___________________________________ області
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона 2
N рахунку _______________________________ в
Головному управлінні Державної казначейської служби України в
___________________________________ області
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона ___
N рахунку _______________________________ в
_________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер _____________________
М. П.

Сторона ___
N рахунку _______________________________ в
_________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона остання
N рахунку _______________________________ в
_________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

 

ПОГОДЖЕНО:

 

Міністерство енергетики та
вугільної промисловості України

 

______________________________
(посада)

____________________
(П. І. Б.)

 

СПІЛЬНЕ ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ
ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ВЗАЄМОРОЗРАХУНКІВ ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ТА ПРИРОДНИЙ ГАЗ АБО ВУГІЛЛЯ N ___ ЗА РАХУНОК КОШТІВ _______________ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

м. ____________

"___" ____________ 20__ року

1. Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію та природний газ або вугілля (далі - Спільне протокольне рішення) укладено відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 року N 20 "Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій" (далі - Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20) та згідно з Порядком проведення розрахунків за природний газ або вугілля, теплопостачання і електроенергію, затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України від 03 серпня 2015 року N 493/688.

2. Учасниками розрахунків цього Спільного протокольного рішення є:

Головне управління Державної казначейської служби України в ________________________ області (далі - Сторона 1) в особі _____________________________, яка діє на підставі __________________,
                                                                 (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
з однієї сторони;

Департамент фінансів в _________________________________________ області (далі - Сторона 2) в особі _____________________________, яка діє на підставі ____________________, з другої сторони;
                   (посада, прізвище, ім'я, по батькові)

постачальник та/або транспортувальник ресурсів (товарів, послуг) (далі - Сторона ___) в особі ___________________________________, яка діє на підставі __________________, з ______ сторони;
               (посада, прізвище, ім'я, по батькові)

енергопостачальна компанія _____________________________________________________________
                                                                                        (повне найменування підприємства, установи, організації)
(далі - Сторона __) в особі _______________________________________________________________,
                                                                                                              (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
яка діє на підставі _________________________________, з _______________ сторони;

ДП "Енергоринок" (далі - Сторона ___) в особі ___________________________________________, яка
                                                                                                                                 (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
діє на підставі ______________________________________, з _______________ сторони;

виробник електричної енергії _____________________________________________________________
                                                                                                (повне найменування підприємства, установи, організації)
(далі - Сторона ___) в особі ______________________________________________________________,
                                                                                                                 (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
яка діє на підставі _________________________________, з _______________ сторони;

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" або виробник електроенергії або вугледобувне підприємство (далі - Сторона остання) в особі ___________________________________________, яка діє на підставі __________________________,
                             (посада, прізвище, ім'я, по батькові)
з останньої сторони.

3. Спільне протокольне рішення, підписане усіма учасниками розрахунків, погоджується Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

4. Розрахунки за Спільним протокольним рішенням проводяться за такою схемою:

4.1. Державна казначейська служба України перераховує Стороні 1 кошти в сумі ____________ грн з приміткою "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.2. Сторона 1 перераховує Стороні 2 кошти в сумі ___________ грн із записом у графі "призначення платежу" "п" ______________ грн; "с" _________ грн. Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.3. Сторона 2 перераховує Стороні ___ кошти за пільги та субсидії в сумі _________ грн із записом у графі "призначення платежу" "п" ________ грн; "с" _________ грн. Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.4. Сторона ___ перераховує Стороні ___ кошти за спожиту електроенергію в сумі _______________ грн із записом у графі "призначення платежу" "п" _____________ грн; "с" ____________________ грн. Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.5. Сторона ___ перераховує Стороні ___ кошти за електроенергію за ____________ 20__ року в сумі ____________ грн, у т. ч. ПДВ _____________ грн, із записом у графі "призначення платежу" "за електроенергію за ____________ 20__ р. "п" __________ грн; "с" ____________ грн. Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.6. Сторона ___ перераховує Стороні ___ кошти для погашення заборгованості за електроенергію за ____________ 20__ р. згідно з договором N ______ від ____________ в сумі ____________ грн, у т. ч. ПДВ _______ грн, із записом у графі "призначення платежу" "за електроенергію за ____________ 20__ р. згідно з договором N _______ від ____________, "п" ______________ грн; "с" __________ грн. Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20".

4.7. Сторона ___ перераховує Стороні останній кошти в сумі _________ грн, у т. ч. ПДВ __________ грн, за природний газ або вугілля за ____________ 20__ року згідно з договором N _________ від ____________ із записом у графі "призначення платежу" "Постанова Уряду від 11.01.2005 N 20, за природний газ або вугілля за ____________ 20__ року, договір N _______ від ____________, у т. ч. ПДВ _____________ грн".

4.8. Сторона остання перераховує кошти в сумі _________________ грн. до загального фонду Державного бюджету України або на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

5. Усі учасники розрахунків не пізніше наступного дня після зарахування коштів на їх рахунок перераховують кошти наступному учаснику розрахунків.

6. З метою реалізації цього Спільного протокольного рішення Сторони зобов'язуються:

забезпечити подання до органів Державної казначейської служби України належним чином оформлених Спільних протокольних рішень та платіжних доручень згідно з Порядком проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію, затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України від 03 серпня 2015 року N 493/688 (далі - Порядок проведення розрахунків);

перерахувати кошти наступній Стороні, а остання Сторона - до загального фонду Державного бюджету України або на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість не пізніше наступного дня після їх зарахування на рахунок;

оперативно обмінюватись наявною інформацією, виходячи з принципів задоволення взаємних інтересів, у процесі реалізації цього Спільного протокольного рішення;

забезпечити проведення розрахунків відповідно до цього Спільного протокольного рішення та з урахуванням укладених договорів на рахунково-касове обслуговування, якими може передбачатися, що у разі несвоєчасного надання учасниками розрахунків платіжних документів органи Державної казначейської служби України своїм платіжним дорученням можуть самостійно перераховувати кошти за схемою, передбаченою Спільним протокольним рішенням.

7. Сторони, що підписали Спільне протокольне рішення, несуть відповідальність за недотримання вимог Постанови Уряду від 11.01.2005 N 20 та Порядку проведення розрахунків і невиконання своїх зобов'язань за цим Спільним протокольним рішенням відповідно до чинного законодавства України.

8. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України підтверджує, що розрахунки проведено відповідно до Постанови Уряду від 11.01.2005 N 20.

9. Усі спірні питання, пов'язані з виконанням цього Спільного протокольного рішення, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. Якщо спірні питання неможливо вирішити шляхом переговорів, вони вирішуються у порядку, встановленому чинним законодавством України.

10. Це Спільне протокольне рішення набирає чинності з моменту його підписання усіма Сторонами і діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

Дата та номер реєстрації цього Спільного протокольного рішення встановлюються після його підписання усіма Сторонами.

Це Спільне протокольне рішення є чинним лише у разі проведення відповідного фінансування.

Зміни до цього Спільного протокольного рішення можуть бути внесені за взаємною згодою Сторін і оформлюються шляхом підписання додатків до нього.

Додатки до цього Спільного протокольного рішення є його невід'ємною частиною і мають однакову юридичну силу у разі, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками Сторін.

11. Це Спільне протокольне рішення складено українською мовою за кількістю учасників Сторін та додатково один примірник для Державної казначейської служби України й один - уповноваженому банку.

12. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН СПІЛЬНОГО ПРОТОКОЛЬНОГО РІШЕННЯ

N ___________________ від ___________________

До Спільного протокольного рішення на загальну суму __________________ грн ___________ коп.
                                                                                                                                             (словами)

Сторона 1
N рахунку _____________________ в Головному управлінні Державної казначейської служби України
в _________________________________ області
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона 2
N рахунку _____________________ в Головному управлінні Державної казначейської служби України
в _________________________________ області
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона ___
N рахунку ________________________________
в ________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона ___
N рахунку ________________________________
в ________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона ___
N рахунку ________________________________
в ________________________________________
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона ___
N рахунку _____________________ в Головному управлінні Державної казначейської служби України
в _________________________________ області
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

Сторона остання
N рахунку _____________________ в Головному управлінні Державної казначейської служби України
в _________________________________ області
Код банку ________________________________
Код за ЄДРПОУ ___________________________
Керівник _________________________________
Головний бухгалтер ________________________
М. П.

 

ПОГОДЖЕНО:

 

Міністерство енергетики та
вугільної промисловості України

 

______________________________
(посада)

____________________
(П. І. Б.)

(додаток 3 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
 енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства фінансів України
 від 16.03.2016 р. N 174/369
,
 від 25.11.2016 р. N 754/1032)

 

Інформація щодо сум проведення розрахунків
станом на ____________

N
з/п

Назви обласних центрів

Спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків

Дата зарахування коштів на рахунок ДП "Енергоринок"

N

дата

сума

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УСЬОГО

 

 

 

 

_______________________________
(посада)

____________
(підпис)

_________________________
(П. І. Б.)

_______________________________
(посада)

____________
(підпис)

_________________________
(П. І. Б.)

(додаток 4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,
Міністерства фінансів України від 24.03.2017 р. N 236/380)

Опрос