Идет загрузка документа (200 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка регистрации и допуска аэродромов и взлетно-посадочных площадок государственной авиации Украины

Минобороны
Порядок, Приказ от 13.10.2014 № 731
редакция действует с 15.01.2019

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

13.10.2014

м. Київ

N 731

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 жовтня 2014 р. за N 1373/26150

Про затвердження Порядку реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказами Міністерства оборони України
 від 26 липня 2017 року N 388
,
від 18 грудня 2018 року N 636

Відповідно до статті 7 Повітряного кодексу України, з метою реєстрації та допуску до експлуатації аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України (далі - Порядок), що додається.

2. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2015 року, окрім пункту 1.6 розділу I Порядку, який набирає чинності з 01 грудня 2015 року.

 

Міністр оборони України
генерал-полковник

В. В. Гелетей

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

М. Ю. Бродський

Голова Державної
служби України з
надзвичайних ситуацій

С. Бочковський

Голова Державної
прикордонної служби України
генерал армії України

М. М. Литвин

Міністр внутрішніх
справ України

А. Б. Аваков

 

ПОРЯДОК
реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України

(У тексті Порядку слова "орган управління суб'єкта державної авіації", "перший заступник Міністра оборони України" у всіх відмінках замінено відповідно словами "орган управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України", "перший заступник Міністра оборони України (заступник Міністра оборони України, який спрямовує та координує діяльність Уповноваженого підрозділу)" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства оборони України від 26 липня 2017 року N 388)

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до статті 7 Повітряного кодексу України, Положення про регулювання діяльності державної авіації України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 10 січня 2014 року N 14, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 січня 2014 року за N 149/24926, та регулює питання реєстрації та надання допуску до експлуатації аеродромів, вертодромів (далі - аеродроми) та постійних злітно-посадкових майданчиків державної авіації України.

1.2. Дія цього Порядку поширюється на суб'єктів авіаційної діяльності державної авіації України, які експлуатують (мають у підпорядкуванні) аеродроми або злітно-посадкові майданчики державної авіації України.

(пункт 1.2 у редакції наказу Міністерства
 оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

власник посвідчення - експлуатант аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика, який отримав посвідчення про допуск до експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика державної авіації України відповідно до цього Порядку;

власник свідоцтва - експлуатант аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика, який отримав свідоцтво про реєстрацію аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика державної авіації України відповідно до цього Порядку;

заявка на допуск до експлуатації - звернення заявника до Уповноваженого підрозділу на отримання допуску до експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика та отримання чи продовження строку дії посвідчення про допуск до експлуатації;

заявка на реєстрацію - звернення заявника до уповноваженого структурного підрозділу Міністерства оборони України з питань регулювання діяльності державної авіації (далі - Уповноважений підрозділ) щодо проведення реєстрації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика та одержання свідоцтва про реєстрацію аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика;

заявник - суб'єкт державної авіації, який є експлуатантом аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика і подав заявку на реєстрацію аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика чи на отримання посвідчення про допуск до експлуатації.

1.4. Терміни: "аеродром", "аеродром державної авіації", "безпека польотів", "вертодром", "державна авіація", "експлуатант аеродрому", "засоби радіотехнічного забезпечення", "злітно-посадковий майданчик", "організація повітряного руху", "повітряне судно", "приаеродромна територія", "смуга повітряних підходів" вживаються у значеннях, наведених у Повітряному кодексі України. Інші терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значеннях, наведених у нормативно-правових актах з питань діяльності державної авіації України.

1.5. Реєстрацію та допуск аеродромів, злітно-посадкових майданчиків державної авіації України здійснює Уповноважений підрозділ.

1.6. Експлуатацію аеродромів та постійних злітно-посадкових майданчиків державної авіації України без наявності свідоцтва про реєстрацію аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика державної авіації України та посвідчення про допуск до експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика державної авіації України заборонено.

Під час дії особливого періоду, введення надзвичайного стану за клопотаннями керівників органів управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України і поданням Уповноваженого підрозділу перший заступник Міністра оборони України (заступник Міністра оборони України, який спрямовує та координує діяльність Уповноваженого підрозділу) (у разі його відсутності - особа, яка виконує його обов'язки) погоджує експлуатацію аеродромів або постійних злітно-посадкових майданчиків без наявності посвідчення про допуск до експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика державної авіації України.

(пункт 1.6 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388
,
абзац другий пункту 1.6 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 18.12.2018 р. N 636)

У таких випадках допуск до експлуатації оформлюється наказами керівників центральних органів виконавчої влади, керівника Національної гвардії України та керівників видів Збройних Сил України, у підпорядкуванні яких перебувають аеродроми або постійні злітно-посадкові майданчики, витяги з яких надаються до Уповноваженого підрозділу.

(пункт 1.6 доповнено абзацом третім згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388
,
абзац третій пункту 1.6 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 18.12.2018 р. N 636)

II. Реєстрація аеродромів та злітно-посадкових майданчиків

2.1. Усі аеродроми та постійні злітно-посадкові майданчики державної авіації України підлягають реєстрації в Уповноваженому підрозділі та внесенню їх до Державного реєстру аеродромів державної авіації України (далі - Реєстр) (додаток 1).

Тимчасові злітно-посадкові майданчики реєстрації не підлягають.

2.2. Заявник за клопотанням органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває експлуатант аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика, подає до Уповноваженого підрозділу заявку на реєстрацію (додаток 2).

До заявки на реєстрацію додаються такі документи:

основні дані про аеродром (вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик) (додаток 3);

зональна схема району аеродрому на топографічній карті масштабу 1:100000 або зональна схема постійного злітно-посадкового майданчика на топографічній карті масштабу 1:50000 розміром 730 х 730 мм з нанесенням льотної смуги, злітно-посадкової смуги, смуг повітряних підходів, висот природних і штучних перешкод, зазначенням географічних координат контрольної точки аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика та торців злітно-посадкових смуг за системою координат 1942 року (СК-42) або за Світовою геодезичною системою 1984 року (WGS-84), курсу зльоту-посадки та секторів підходу;

(абзац четвертий пункту 2.2 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

інформація (крокі) постійного злітно-посадкового майданчика (додаток 4) з нанесенням магнітного курсу посадки та дальності до характерних орієнтирів і перешкод у довільному масштабі;

схема генерального плану аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика на папері формату А1 (594 х 841 мм) з експлікацією, підписана керівником заявника;

(абзац шостий пункту 2.2 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

засвідчена копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою;

засвідчена копія договору із суб'єктами цивільної авіації про використання аеродрому державної авіації (за наявності);

засвідчена копія сертифіката аеродрому (для аеродромів спільного використання).

(пункт 2.2 доповнено абзацом дев'ятим згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

2.3. Заявка на реєстрацію розглядається Уповноваженим підрозділом протягом 10 робочих днів з дня її одержання.

У разі відмови в реєстрації заявнику письмово повідомляються причини цієї відмови.

У разі позитивного розгляду заявки на реєстрацію Уповноваженим підрозділом оформляється свідоцтво про реєстрацію аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика державної авіації України (далі - Свідоцтво) (додаток 5), що засвідчує реєстрацію аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика в Реєстрі, та робиться відповідний запис у Реєстрі.

2.4. Свідоцтво оформляється у двох примірниках. Перший примірник видається заявнику, другий - зберігається в Уповноваженому підрозділі.

2.5. Реєстраційний номер Свідоцтва повинен відповідати порядковому номеру реєстрації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика в Реєстрі. Реєстраційний номер Свідоцтва складається з трьох частин:

літер АДА (аеродром державної авіації) або ПЗПМДА (постійний злітно-посадковий майданчик державної авіації);

абревіатури державного органу, у підпорядкуванні якого знаходяться аеродроми та постійні злітно-посадкові майданчики;

реєстраційного номера аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика в Реєстрі.

2.6. У разі втрати Свідоцтва власник Свідоцтва за клопотанням органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого він перебуває, подає заявку на видачу дубліката Свідоцтва з необхідним поясненням та матеріалами службового розслідування.

Уповноважений підрозділ на підставі наданої заявки видає власнику Свідоцтва дублікат Свідоцтва.

2.7. За потреби здійснення зміни характеристик аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика (несучої спроможності та лінійних розмірів штучних покриттів, курсу зльоту-посадки, радіонавігаційних систем) власник Свідоцтва зобов'язаний за клопотанням органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого знаходиться аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик, подати до Уповноваженого підрозділу заявку про зміну характеристик (додаток 6).

(пункт 2.7 у редакції наказу Міністерства
 оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

2.8. Документи, зазначені в пунктах 2.2, 2.3, 2.7 цього розділу, реєструються, формуються в окрему справу на кожний аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик, обліковуються і зберігаються власником Свідоцтва та Уповноваженим підрозділом до перереєстрації або виключення з Реєстру аеродрому чи постійного злітно-посадкового майданчика відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регламентують ведення діловодства.

В органі управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України зберігається копія Свідоцтва.

(розділ II доповнено новим пунктом 2.8 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

2.9. Орган управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України зобов'язаний:

організовувати та контролювати підготовку підпорядкованими суб'єктами державної авіації документів щодо проведення реєстрації/перереєстрації, зміни характеристик аеродромів або постійних злітно-посадкових майданчиків та проводити їх узгодження;

узгоджувати з Уповноваженим підрозділом завдання на проектування нового будівництва, розширення, реконструкцію і технічне переобладнання аеродромів або постійних злітно-посадкових майданчиків та їх наземного обладнання;

вести оперативний облік Свідоцтв, виданих Уповноваженим підрозділом.

(розділ II доповнено новим пунктом 2.9 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388,
у зв'язку з цим пункти 2.8 - 2.12 вважати відповідно пунктами 2.10 - 2.14)

2.10. Власник Свідоцтва зобов'язаний:

утримувати аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик та його наземне обладнання в готовності до роботи відповідно до вимог документів, які регламентують порядок його утримання та експлуатації;

одержувати від Уповноваженого підрозділу рішення про узгодження змін характеристик аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика;

забезпечувати відповідність інформації щодо аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика в інструкції з виконання польотів (використання повітряного простору) в районі аеродрому і наданих до Уповноваженого підрозділу документах фактичному стану аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика, його обладнання шляхом своєчасної підготовки та погодження матеріалів для внесення змін до зазначених документів;

(пункт 2.10 доповнено новим абзацом четвертим згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388,
у зв'язку з цим абзаци четвертий, п'ятий
 вважати відповідно абзацами п'ятим, шостим)

за 30 днів до завершення експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика інформувати про це Уповноважений підрозділ;

у разі припинення діяльності власника Свідоцтва в 30-денний строк інформувати про це Уповноважений підрозділ.

2.11. У разі зміни характеристик аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика, зазначених у Свідоцтві, власник Свідоцтва звертається до Уповноваженого підрозділу в порядку, визначеному в пункті 2.2 цього розділу, із заявкою щодо перереєстрації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика. Видане раніше Свідоцтво підлягає поверненню до Уповноваженого підрозділу для знищення.

(абзац перший пункту 2.11 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

У разі зміни власника Свідоцтва правонаступник експлуатанта аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика звертається до Уповноваженого підрозділу в порядку, визначеному в пункті 2.2 цього розділу, із заявкою щодо перереєстрації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика. При цьому власник Свідоцтва, який раніше отримав Свідоцтво, повертає його до Уповноваженого підрозділу для знищення.

Після знищення Свідоцтва Уповноважений підрозділ робить відповідний запис у Реєстрі.

2.12. Аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик виключається з Реєстру в разі його ліквідації або завершення експлуатації.

Виключення з Реєстру здійснюється Уповноваженим підрозділом на підставі клопотань органів управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні яких знаходиться аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик.

2.13. У разі виключення аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика з Реєстру Уповноважений підрозділ надсилає керівнику органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого знаходиться аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик, та власнику Свідоцтва офіційне повідомлення.

Після отримання офіційного повідомлення про виключення з Реєстру аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика власник Свідоцтва повертає Свідоцтво до Уповноваженого підрозділу для знищення протягом п'яти днів.

2.14. Свідоцтво дає його власнику підставу для порушення клопотання про допуск аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика до експлуатації.

III. Допуск аеродромів та злітно-посадкових майданчиків до експлуатації

3.1. Допуску до експлуатації підлягають тільки зареєстровані в Реєстрі аеродроми та постійні злітно-посадкові майданчики.

3.2. Допуск до експлуатації засвідчується видачею Уповноваженим підрозділом Посвідчення про допуск до експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика державної авіації України (далі - Посвідчення) (додаток 7), яке засвідчує допуск до експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика, підтверджує відповідність його чинним нормам і правилам та дає його власнику право на експлуатацію аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика.

3.3. Рішення про видачу відповідного Посвідчення приймає перший заступник Міністра оборони України (заступник Міністра оборони України, який спрямовує та координує діяльність Уповноваженого підрозділу) (у разі його відсутності - особа, яка виконує його обов'язки) за клопотанням керівника Уповноваженого підрозділу.

3.4. Під час надання аеродромам та постійним злітно-посадковим майданчикам допуску до експлуатації встановлюється їх відповідність нормативним вимогам щодо класу аеродрому, фізичних характеристик, маркування аеродромних покриттів, розташування, висоти та маркування перешкод на приаеродромній території, радіосвітлотехнічного обладнання, метеорологічного обладнання, електропостачання, наявності пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних засобів, а також якість відпрацювання інструкції з виконання польотів (використання повітряного простору) в районі аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика.

3.5. Орган управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України зобов'язаний:

організовувати та контролювати підготовку підпорядкованими суб'єктами державної авіації аеродромів або постійних злітно-посадкових майданчиків до процедури допуску їх до експлуатації;

перевіряти та узгоджувати документи щодо допуску до експлуатації аеродромів або постійних злітно-посадкових майданчиків;

вести оперативний облік Посвідчень, виданих Уповноваженим підрозділом;

не допускати експлуатацію підпорядкованих аеродромів або постійних злітно-посадкових майданчиків без наявності Свідоцтва та Посвідчення;

надавати відомості Уповноваженому підрозділу про всі невідповідності аеродромів або постійних злітно-посадкових майданчиків та їх наземного обладнання вимогам нормативно-правових актів, що регламентують придатність до експлуатації аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України, які виникли під час їх експлуатації та впливають на безпеку польотів.

(розділ III доповнено новим пунктом 3.5 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

3.6. Виконання заходів щодо допуску до експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика безпосередньо організовують:

в органах управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України - заступник керівника з авіації;

у суб'єктах державної авіації - заступник керівника (у разі відсутності зазначеної посади - заступник керівника за напрямком діяльності).

(абзац третій пункту 3.6 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 18.12.2018 р. N 636)

(розділ III доповнено новим пунктом 3.6 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388,
у зв'язку з цим пункти 3.5 - 3.32 вважати відповідно пунктами 3.7 - 3.34)

3.7. Заявка на допуск до експлуатації (додаток 8) надається власником Свідоцтва за клопотанням органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває експлуатант аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика, до Уповноваженого підрозділу в таких випадках:

первинного допуску до експлуатації аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика;

у разі відновлення після анулювання дії Посвідчення;

після реконструкції (модернізації, технічного переоснащення) аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика;

допуску до експлуатації на аеродромі повітряного судна нового типу, вищого класу, з більшою польотною масою;

(абзац п'ятий пункту 3.7 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

у разі закінчення строку дії виданого Посвідчення.

3.8. До заявки на допуск до експлуатації додаються:

зобов'язання заявника на допуск до експлуатації (додаток 9);

витяг з наказу керівника експлуатанта аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика про створення комісії щодо підготовки аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика до допуску до експлуатації;

акт перевірки фізичних характеристик (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика), маркування його аеродромних покриттів та перешкод (додаток 10);

висновки про міцність штучних покриттів аеродрому (класифікаційне число PCN) у разі допуску до експлуатації на аеродромі повітряного судна нового типу, вищого класу, з більшою польотною масою;

(абзац п'ятий пункту 3.8 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

акт перевірки засобів зв'язку, радіосвітлотехнічного та метеорологічного обладнання та електропостачання (на аеродромі, вертодромі або постійному злітно-посадковому майданчику) (додаток 11);

засвідчені копії актів льотних перевірок засобів зв'язку та радіотехнічного забезпечення польотів (у разі обладнання ними злітно-посадкових майданчиків);

схеми організації авіаційного електрозв'язку, розміщення засобів радіотехнічного забезпечення польотів, світлосигнального обладнання аеродрому відносно злітно-посадкової смуги;

(абзац восьмий пункту 3.8 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

акт відповідності пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних засобів та протипожежного забезпечення (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) (додаток 12);

таблиці відповідності характеристик та параметрів комплексу аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика встановленим нормативним вимогам;

(пункт 3.8 доповнено новим абзацом десятим згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388,
у зв'язку з цим абзаци десятий, одинадцятий
 вважати відповідно абзацами одинадцятим, дванадцятим)

засвідчена копія інструкції з виконання польотів (використання повітряного простору) в районі аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика;

висновки про забезпечення еквівалентного рівня безпеки польотів за наявності відхилень від нормативних вимог, у разі необхідності.

3.9. Розгляд заявки на допуск до експлуатації проводиться Уповноваженим підрозділом протягом 30 робочих днів з дня її одержання.

(пункт 3.9 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

3.10. Під час розгляду заявки перевіряються:

комплектність наданих документів згідно з пунктом 3.8 цього розділу;

(абзац другий пункту 3.10 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

наявність інформації про стан аеродрому та приаеродромної території та відповідність їх встановленим нормативним вимогам;

інформація про наявність обладнання, необхідного для експлуатації аеродрому, та відповідність його встановленим нормативним вимогам.

3.11. Допускається відхилення від нормативних вимог за умови, що ці відхилення компенсуються введенням заходів, що забезпечують еквівалентний рівень безпеки польотів.

У таких випадках заявник готує висновок про забезпечення еквівалентного рівня безпеки польотів (далі - Висновок) (додаток 13), узгоджує його з органами управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні яких знаходиться аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик.

Після узгодження Висновок затверджується керівником Уповноваженого підрозділу.

Для підготовки Висновку можуть залучатися науково-дослідні та спеціалізовані організації.

3.12. У разі позитивного результату розгляду заявки органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого знаходиться аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик, повідомляється рішення на проведення комплексного обстеження комісією аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика та графік проведення обстежень.

У разі негативного результату розгляду заявки заявнику повертається заявка з поясненням причин повернення, про що також повідомляється орган управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик.

Поверненню також підлягає заявка, до якої заявником додано відповідні документи (акти перевірок, схеми, таблиці відповідності тощо) зі строком давності, що перевищує шість місяців із часу їх створення до дня розгляду заявки та/або проведення комплексного обстеження аеродрому чи постійного злітно-посадкового майданчика.

(пункт 3.12 доповнено абзацом третім згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

3.13. Комплексне обстеження аеродромів або постійних злітно-посадкових майданчиків проводиться комісією, яка призначається наказами керівників центральних органів виконавчої влади, керівника Національної гвардії України та керівників видів Збройних Сил України, у підпорядкуванні яких перебувають аеродроми або постійні злітно-посадкові майданчики.

(абзац перший пункту 3.13 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 18.12.2018 р. N 636)

Комісію очолює голова, призначений з числа осіб керівного льотного складу органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, які мають відповідну підготовку та досвід у виконанні польотів.

(пункт 3.13 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

3.14. До складу комісії включаються фахівці з:

безпеки польотів;

льотної підготовки;

організації повітряного руху в районі аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика;

штурманського та аеронавігаційного забезпечення;

зв'язку та радіотехнічного забезпечення;

метеорологічного забезпечення;

(абзац сьомий пункту 3.14 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

пошуково-рятувального забезпечення;

охорони і оборони аеродромів та постійних злітно-посадкових майданчиків;

інженерно-аеродромного забезпечення;

електропостачання об'єктів аеродромів;

пожежної безпеки (в області авіації).

До складу комісії також включаються представники Уповноваженого підрозділу за згодою з його керівником.

3.15. За результатами роботи комісії протягом 10 діб оформлюється акт обстеження (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) (додаток 14). Акт затверджується особою, яка призначила комісію з комплексного обстеження аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика.

3.16. Акт обстеження (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) складається в трьох примірниках. Один примірник акта надається заявнику, другий примірник залишається керівнику органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик, третій примірник надається до Уповноваженого підрозділу.

3.17. Якщо під час комплексного обстеження аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика виявлені недоліки, які можуть бути усунені заявником без повторної перевірки, він усуває виявлені недоліки на місці до закінчення обстеження.

3.18. Якщо виявлені комісією недоліки є небезпечними та загрожують безпеці польотів, голова комісії забороняє виконання польотів і надає керівнику органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого знаходиться аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик, інформацію про загрозу безпеці польотів для прийняття відповідного рішення.

У разі виявлення недоліків, які не впливають на безпеку польотів та не можуть бути усунені заявником на місці до закінчення обстеження, комісія вказує в акті всі виявлені недоліки із зазначенням строку їх усунення (не більше 30 робочих днів) та рекомендовані заходи.

Якщо заявник з причин, що не залежать від нього, не усунув виявлені недоліки у встановлений строк, він має право за клопотанням органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого знаходиться аеродром чи постійний злітно-посадковий майданчик, звернутися до Уповноваженого підрозділу з наданням необхідного обґрунтування щодо відстрочення усунення недоліків, виявлених під час комплексного обстеження аеродрому чи постійного злітно-посадкового майданчика, на строк до трьох місяців.

Заявник зобов'язаний усунути виявлені недоліки у встановлений строк та за підпорядкованістю повідомити про це Уповноважений підрозділ.

(розділ III доповнено новим пунктом 3.18 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

3.19. За потреби за рішенням керівника Уповноваженого підрозділу проводиться повторна перевірка аеродрому чи постійного злітно-посадкового майданчика.

(розділ III доповнено новим пунктом 3.19 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

3.20. Заявка на допуск до експлуатації, за якою з вини заявника не прийнято рішення про видачу Посвідчення протягом трьох місяців з дня проведення комплексного обстеження аеродрому чи постійного злітно-посадкового майданчика, анулюється.

(розділ III доповнено новим пунктом 3.20 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388,
у зв'язку з цим пункти 3.18 - 3.34 вважати відповідно пунктами 3.21 - 3.37)

3.21. У разі позитивного результату комплексного обстеження аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика Уповноважений підрозділ протягом 10 діб з дня отримання затвердженого Акта обстеження (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) готує Посвідчення.

3.22. Посвідчення видається на строк до п'яти років.

Строк дії Посвідчення визначається керівником Уповноваженого підрозділу з урахуванням рекомендацій, викладених в Акті обстеження (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика).

3.23. Реєстраційний номер Посвідчення складається з трьох частин:

літер АД (аеродром допущений) або МД (майданчик допущений);

абревіатури державних органів, у користуванні яких перебувають аеродроми та постійні злітно-посадкові майданчики;

реєстраційного номера аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика в Реєстрі.

3.24. Реєстраційний номер Посвідчення заноситься до Реєстру.

У разі продовження строку дії Посвідчення його реєстраційний номер не змінюється.

3.25. Посвідчення оформлюється в двох примірниках та підписується першим заступником Міністра оборони України (заступником Міністра оборони України, який спрямовує та координує діяльність Уповноваженого підрозділу) (у разі його відсутності - особою, яка виконує його обов'язки) і засвідчується гербовою печаткою.

(абзац перший пункту 3.25 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

Один примірник Посвідчення надається заявнику, другий примірник залишається в Уповноваженому підрозділі.

3.26. Документи, зазначені в пунктах 3.2, 3.7, 3.8, 3.15 цього розділу, реєструються, формуються в окрему справу, обліковуються і зберігаються власником Посвідчення та Уповноваженим підрозділом протягом строку дії Посвідчення відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регламентують ведення діловодства.

В органі управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України зберігаються копія Посвідчення, Висновок та Акт обстеження (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика).

(розділ III доповнено новим пунктом 3.26 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388,
у зв'язку з цим пункти 3.26 - 3.37 вважати відповідно пунктами 3.27 - 3.38)

3.27. Продовження строку дії Посвідчення здійснюється за процедурою, аналогічною видачі первинного Посвідчення. Посвідчення, строк дії якого закінчився, здається власником Посвідчення під час отримання нового Посвідчення.

(пункт 3.27 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

3.28. У разі зміни власника Посвідчення видане раніше Посвідчення втрачає чинність та підлягає поверненню до Уповноваженого підрозділу.

3.29. Дія Посвідчення може бути призупинена або анульована в разі:

виявлення невідповідності стану елементів аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика або їх обладнання вимогам чинного законодавства України;

невиконання всіх або окремих заходів, що забезпечують еквівалентний рівень безпеки польотів.

3.30. Рішення про призупинення або анулювання дії Посвідчення приймає перший заступник Міністра оборони України (заступник Міністра оборони України, який спрямовує та координує діяльність Уповноваженого підрозділу) (у разі його відсутності - особа, яка виконує його обов'язки) за клопотанням керівника Уповноваженого підрозділу на підставі висновків та рекомендацій, викладених в акті комісії, яка здійснювала перевірку аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика.

Рішення доводиться відповідному керівнику органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик, та власнику Посвідчення.

3.31. У разі призупинення або анулювання дії Посвідчення експлуатація аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика забороняється.

3.32. Відновлення призупиненого Посвідчення здійснюється посадовою особою, яка його призупинила, на підставі повторної перевірки аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика або в разі надання експлуатантом аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика документів, що підтверджують усунення причин, за якими дія Посвідчення була призупинена.

Рішення про відновлення дії Посвідчення доводиться відповідному органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває аеродром або постійний злітно-посадковий майданчик, та власнику Посвідчення.

Неусунення недоліків протягом трьох місяців, за якими дія Посвідчення була призупинена, призводить до анулювання дії Посвідчення.

3.33. На час реконструкції (модернізації, технічного переоснащення) аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика дія Посвідчення тимчасово призупиняється.

Під час поточного ремонту аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика та проведення профілактичного ремонту (регламентних робіт) його обладнання дія Посвідчення не призупиняється.

3.34. Після отримання офіційного повідомлення про анулювання дії Посвідчення власник Посвідчення повертає його до Уповноваженого підрозділу для знищення протягом п'яти днів.

3.35. Після усунення причин, за якими дія Посвідчення була анульована, повторний допуск аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика здійснюється в порядку, визначеному в цьому розділі.

3.36. Допуск до експлуатації тимчасового злітно-посадкового майданчика оформлюється наказом керівника центрального органу виконавчої влади, керівника Національної гвардії України та керівника виду Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває тимчасовий злітно-посадковий майданчик.

Орган управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України протягом 5 робочих днів з дня реєстрації наказу надає Уповноваженому підрозділу такі відомості:

найменування та номер тимчасового злітно-посадкового майданчика, допущеного до експлуатації;

найменування, дата та номер наказу про допуск до експлуатації тимчасового злітно-посадкового майданчика;

строк, на який тимчасовий злітно-посадковий майданчик допущений до експлуатації (дата початку та завершення експлуатації);

перелік підпорядкованих цьому органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України суб'єктів державної авіації, які будуть використовувати цей тимчасовий злітно-посадковий майданчик.

(розділ III доповнено новим пунктом 3.36 згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388,
у зв'язку з цим пункти 3.36 - 3.38 вважати відповідно пунктами 3.37 - 3.39
,
пункт 3.36 у редакції наказу Міністерства
 оборони України від 18.12.2018 р. N 636)

3.37. Підставою для отримання права на експлуатацію тимчасових злітно-посадкових майданчиків є:

відповідність тимчасового злітно-посадкового майданчика нормативним вимогам;

наявність інструкції з виконання польотів (використання повітряного простору) на тимчасовому злітно-посадковому майданчику зі схемою, в якій визначені розміри злітно-посадкової смуги, льотної смуги, їх взаємне розташування, узгодженої з власником, постійним користувачем або орендарем земельної ділянки з метою використання тимчасового злітно-посадкового майданчика для польотів, затвердженої експлуатантом;

акт обстеження технічного стану тимчасового злітно-посадкового майданчика (додаток 15), затверджений керівником органу управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває тимчасовий злітно-посадковий майданчик.

(абзац четвертий пункту 3.37 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

3.38. Заявка експлуатантів повітряних суден на польоти з тимчасового злітно-посадкового майданчика вважається підставою для надання органом обслуговування повітряного руху дозволу на використання повітряного простору за наявності документів, зазначених у пункті 3.37 цього розділу.

(абзац перший пункту 3.38 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

Експлуатація тимчасового злітно-посадкового майданчика допускається протягом 3 місяців з дати затвердження акта обстеження технічного стану тимчасового злітно-посадкового майданчика.

3.39. Експлуатація тимчасового злітно-посадкового майданчика без документів, зазначених у пункті 3.37 цього розділу, забороняється.

(пункт 3.39 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

Начальник Управління
регулювання діяльності
державної авіації України

М. Б. Кушнірук

 

ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР
аеродромів державної авіації України

1. Реєстр аеродромів
_____________________, населений пункт _______________, область _______________________, рівень необхідного пожежного захисту ______.
(аеродром (вертодром))

N з/п

Дата реєстрації

Реєстраційний номер

Належність аеродрому

Експлуатант аеродрому

Клас аеродрому

Координати контрольної точки аеродрому (широта, довгота, висота над рівнем моря)

Дозволена експлуатація (обмеження)

тип повітряного судна (маса, інтенсивність руху, класифікаційне число (ACN))

час доби

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розміри, тип покриття, несуча здатність штучної злітно-посадкової смуги, розмір ґрунтової злітно-посадкової смуги

Істинний курс посадки

Радіонаві-
гаційне обладнання (системи)

Електросвітло-
обладнання (системи)

Метеооблад-
нання

Номер свідоцтва

Посвідчення про допуск до експлуатації

Примітка (відмітка про виключення)

видано (дата)

закінчення строку дії (дата)

10

11

12

13

14

15

16

17

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Реєстр постійних злітно-посадкових майданчиків

Постійний злітно-посадковий майданчик ________________, населений пункт _____________, область _____________, рівень необхідного пожежного захисту ____.

N з/п

Дата реєстрації

Реєстраційний номер

Належність постійного злітно-
посадкового майданчика

Експлуатант постійного злітно-
посадкового майданчика

Координати контрольної точки майданчика (широта, довгота, висота над рівнем моря)

Дозволена експлуатація (обмеження)

тип повітряного судна (маса)

час доби

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

Розміри, тип покриття постійного злітно-
посадкового майданчика, розмір ґрунтової злітно-
посадкової смуги

Істинний курс посадки

Радіо-
навігаційне обладнання (системи)

Електросвітло-
обладнання (системи)

Метео-
обладнання

Номер свідоцтва

Посвідчення про допуск до експлуатації

Примітка (відмітка про виключення)

видано (дата)

закінчення строку дії (дата)

9

10

11

12

13

14

15

16

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кутовий штамп суб'єкта державної авіації

Керівнику уповноваженого структурного підрозділу Міністерства оборони України з питань регулювання діяльності державної авіації України

ЗАЯВКА НА РЕЄСТРАЦІЮ

Прошу зареєструвати ___________________________________________________________________
                                                                  (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)
_____________________________________________________________________________________
                                                                    (найменування, належність, місцезнаходження)
та видати свідоцтво про реєстрацію ______________________________________________________
                                                                                                                        (аеродрому, вертодрому або
________________________________________________________ в Державному реєстрі аеродромів
                                 постійного злітно-посадкового майданчика)
державної авіації України.

Документи, необхідні для реєстрації ______________________________________________________
                                                                                                                       (аеродрому, вертодрому або
___________________________________________________________ згідно з пунктом 2.2 розділу II
                            постійного злітно-посадкового майданчика)

Порядку реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України, додаються.

 

_____________________________________________
               (посада керівника суб'єкта державної авіації)

_____________________________________________
    (військове (спеціальне) звання, підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

 

ОСНОВНІ ДАНІ
про ______________________________________________
        (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)

1. Загальні відомості

1.1. __________________________________________________________________________________
                                                  (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)
_____________________________________________________________________________________
                                                                                                   (найменування)

1.2. Місцезнаходження _________________________________________________________________
                                                                                                                  (область, населений пункт)

1.3. Реквізити експлуатанта _____________________________________________________________
                                                                                                  (поштова адреса, керівництво, номер телефону,
_____________________________________________________________________________________
                                                                                   розрахунковий рахунок у банку)

1.4. Орган управління авіації центральних органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України, в підпорядкуванні якого знаходиться експлуатант
_____________________________________________________________________________________
                                                                           (аеродрому, вертодрому або постійного
_____________________________________________________________________________________
                                                                                 злітно-посадкового майданчика)

1.5. Клас аеродрому ___________________________________________________________________

1.6. Придатний до експлуатації __________________________________________________________
                                                                                                      (вказуються типи повітряних суден, ACN)

1.7. Типи повітряних суден (далі - ПС) постійного базування
_____________________________________________________________________________________
                                                                                         (вказуються типи ПС, ACN)

1.8. Обмеження експлуатації ПС _________________________________________________________
                                                                                                                  (маса, інтенсивність руху, час доби)

1.9. Рівень необхідного пожежного захисту ________________________________________________

2. Навігаційна характеристика ___________________________________________________________
                                                                                                   (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-
_____________________________________________________________________________________
                                                                                       посадкового майданчика)

2.1. Географічні координати і висота контрольної точки в СК-42 (WGS-84)
_____________________________________________________________________________________

2.2. Географічні координати і висота торців злітно-посадкової смуги в СК-42 (WGS-84)
_____________________________________________________________________________________

2.3. Географічні координати і висота засобів навігації (радіотехнічна система ближньої навігації, радіотехнічна системи дальньої навігації) в СК-42 (WGS-84)
_____________________________________________________________________________________

3. Характеристики льотного поля

3.1. Загальні розміри льотного поля, м _____________________________________________________

3.2. Загальні розміри льотної смуги, м ______________________________________________________

4. Штучні аеродромні покриття

4.1. Штучна злітно-посадкова смуга (далі - ШЗПС)

Кількість і напрямок ШЗПС по магнітному курсу посадки (далі - МКпос)
______________________________________________________________________________________

Розміри ШЗПС, м ______________________________________________________________________

Тип покриття, несуча здатність (PCN) _____________________________________________________

Товщина покриття, см __________________________________________________________________

Рік уведення в експлуатацію _____________________________________________________________

4.2. Магістральна руліжна доріжка

Загальна довжина, м ____________________________________________________________________

Ширина, м ____________________________________________________________________________

Тип покриття, несуча здатність (PCN) _____________________________________________________

Товщина покриття, см __________________________________________________________________

Рік уведення в експлуатацію _____________________________________________________________

4.3. Руліжна доріжка (далі - РД)

Кількість РД за видами (з'єднувальні, допоміжні, вивідні) _____________________________________

Довжина РД за видами, м _______________________________________________________________

Ширина РД за видами, м _______________________________________________________________

Тип покриття, несуча здатність (PCN) РД за видами ________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Рік уведення в експлуатацію ____________________________________________________________

4.4. Місця стоянки (далі - МС)

Кількість та лінійні розміри, м ___________________________________________________________
                                                                                                        (окремо за груповими та індивідуальними МС)

Тип покриття, несуча здатність (PCN) ____________________________________________________
                                                                                                               (окремо за груповими та індивідуальними МС)

Рік початку експлуатації ________________________________________________________________

4.5. Технічна позиція підготовки літаків (вертольотів)

Загальна довжина, м ___________________________________________________________________

Ширина, м ___________________________________________________________________________

Тип покриття, несуча здатність (PCN) ____________________________________________________

Рік уведення в експлуатацію ____________________________________________________________

5. Ґрунтові елементи льотного поля

5.1. Ґрунтова злітно-посадкова смуга (далі - ГЗПС)

Кількість і напрямок по МКпос ___________________________________________________________

Розміри ГЗПС, м ______________________________________________________________________

5.2. РД

Загальна довжина, м ___________________________________________________________________

Ширина, м ___________________________________________________________________________

5.3. Смуги безпеки

Кінцеві смуги безпеки ШЗПС, розміри, м _________________________________________________

Бокові смуги безпеки ШЗПС, розміри, м __________________________________________________

6. Радіотехнічне обладнання і зв'язок

6.1. Засоби радіотехнічного забезпечення __________________________________________________
                                                                                                                                                     (перелік)

6.2. Засоби навігації ____________________________________________________________________
                                                                                                                         (перелік)

6.3. Засоби посадки ____________________________________________________________________
                                                                                                                 (перелік)

6.4. Засоби радіо- і електрозв'язку ________________________________________________________
                                                                                                                               (перелік)

6.5. Командно-диспетчерський пункт _____________________________________________________

7. Світлосигнальні системи посадки

7.1. МКпос N 1 _________________________________________________________________________

7.2. МКпос N 2 ________________________________________________________________________

8. Метеообладнання ___________________________________________________________________

9. Під'їзні шляхи _______________________________________________________________________
                                                                             (відстань від центру найближчого міста, тип покриття, ширина)

10. Дані про відведену земельну ділянку

10.1. Загальна площа відведеної земельної ділянки, га _______________________________________

10.2. Документ про право власності (користування) земельною ділянкою _____________________________________________________________________________________
                                                                    (ким видано, N і дата рішення, землекористувач)

11. Дані про використання ______________________________________________________________
                                                                                                        (аеродрому, вертодрому або постійного

_____________________________________________________________________________________
                                                                                     злітно-посадкового майданчика)

11.1. Належність ______________________________________________________________________
                                                                                 (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового
________________ ____________________________________________________________________
         майданчика)                                                                  (найменування державного органу)

11.2. Експлуатант _____________________________________________________________________
                                                                                                 (аеродрому, вертодрому або постійного
________________________ ____________________________________________________________
  злітно-посадкового майданчика)                                                 (найменування суб'єкта державної авіації)

11.3. Статус аеродрому _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                 (підстава, N, дата документа, орган, який прийняв рішення)

11.4. З ким спільно використовується, підстава _____________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                                (найменування організації, N, дата, строк дії договору)

11.5. Наявність сертифіката, посвідчення __________________________________________________
                                                                                                                               (ким виданий, N, дата, строк дії)

Додатки:

1. Зональна схема району аеродрому (вертодрому, постійного злітно-посадкового майданчика).

2. Інформація (крокі) постійного злітно-посадкового майданчика.

3. Схема генерального плану аеродрому (вертодрому, постійного злітно-посадкового майданчика) з експлікацією.

4. Засвідчена копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою.

5. Засвідчена копія договору із суб'єктами цивільної авіації про використання аеродрому державної авіації (за наявності).

6. Засвідчена копія сертифіката аеродрому (для аеродромів спільного використання).

__________________________________________
            (посада керівника суб'єкта державної авіації)

__________________________________________
  (військове (спеціальне) звання, підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

(додаток 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

ІНФОРМАЦІЯ
(крокі) постійного злітно-посадкового майданчика
_________________________________
(найменування)

 
 
 
 
Фотографія постійного
злітно-посадкового майданчика з основним
курсом заходу на посадку
 
 
 
 


Широта ___________________________________
Довгота ___________________________________
Розмір, м __________________________________
Ємність ___________________________________
Курс заходу ________________________________
Висота, м __________________________________
Тип покриття ______________________________
Нахил ____________________________________
Позивний _________________________________
Частота/канал ______________________________
Наявність керівника польотів _________________

Перешкоди

  

 

Найменування

А,°

Д, м

Комбікормовий завод

45

1000

 

 

 

 

 

Телефон ______________________

Телеграф ______________________

 

 


Примітки ____________________________________________________________________________

 

______________________________________
        (посада керівника суб'єкта державної авіації)
_____________________________________________
       (військове (спеціальне) звання, підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

 

Міністерство оборони України

СВІДОЦТВО
про реєстрацію
______________________________________________
(аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)

N ___

_______________________________________________   _____________________________________
(аеродром, вертодром, постійний злітно-посадковий майданчик)                                          (найменування)

Місце розташування ___________________________________________________________________

Клас аеродрому _______________________________________________________________________

Дата видачі свідоцтва __________________________________________________________________

Відомча належність ____________________________________________________________________
                                                                                           (найменування державного органу)

Експлуатант __________________________________________________________________________
                                                             (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
_____________________________________________________________________________________
                                                                           (найменування суб'єкта державної авіації)

Цим засвідчується, що вищезазначений ___________________________________________________
                                                                                                                                (аеродром, вертодром, постійний
________________________________________ державної авіації України занесений до Державного
                       злітно-посадковий майданчик)
реєстру аеродромів державної авіації України.

 

__________________________________________
          (посада керівника уповноваженого підрозділу)
__________________________________________
                           (підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

 

Кутовий штамп суб'єкта державної авіації

Керівнику уповноваженого структурного підрозділу Міністерства оборони України з питань регулювання діяльності державної авіації України

ЗАЯВКА
про зміну характеристик

Прошу погодити зміни характеристик _____________________________________________________
                                                                                                                                     (аеродрому, вертодрому або
_________________________________ ___________________________________________________,
    постійного злітно-посадкового майданчика)                               (найменування, належність, місцезнаходження)
який має свідоцтво про реєстрацію _______________________________________________________
                                                                                                    (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-
______________________________________________ від "___" ____________ 20__ року N _______.
                                 посадкового майданчика)

Зміни, що пропонуються _______________________________________________________________,
                                                                                                               (короткий опис змін)
пов'язані з ____________________________________________________________________________
                                                                              (вказуються основні причини внесення змін)

 

__________________________________________
          (посада керівника суб'єкта державної авіації)
___________________________________________
     (військове (спеціальне) звання, підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

 

Міністерство оборони України

ПОСВІДЧЕННЯ
про допуск до експлуатації
________________________________________________
(аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)

N ____

Цим засвідчується, що __________________________________________________________________
                                                                               (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)
найменування ________________________________________________________________________,
реєстраційний номер __________________________________________________________________,
місце розташування ___________________________________________________________________,
експлуатант __________________________________________________________________________,
клас аеродрому _______________________________________________________________________,
розміри злітно-посадкової смуги та тип покриття ___________________________________________,
обладнаний посадковими системами _____________________________________________________,
                                                                                                                        (типи радіосвітлотехнічного обладнання)
відповідає вимогам нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України та придатний до експлуатації повітряних суден
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
                                          (зазначити тип повітряних суден, допустимі злітні маси, пору року та час доби)

Відповідальність за утримання та використання
____________________________________________________________________ відповідно до цього
                    (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
посвідчення про допуск до експлуатації покладається на експлуатанта
_____________________________________________________________________________________.
                                            (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)

Підставою для оформлення посвідчення про допуск до експлуатації є:

акт перевірки фізичних характеристик ____________________________________________________
                                                                                                                   (аеродрому, вертодрому або постійного
_______________________________________________, маркування його аеродромних покриттів та
                                      злітно-посадкового майданчика)
перешкод, затверджений _________________________________________ від ___________ N _____;

акт перевірки засобів зв'язку, радіосвітлотехнічного та метеорологічного обладнання та електропостачання на _____________________________________________________, затверджений
                                                       (аеродромі, вертодромі або постійному злітно-посадковому майданчику)
___________________________________________________________ від _______________ N _____;

акт відповідності пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних засобів та протипожежного
забезпечення __________________________________________________________________________
                                                                                    (аеродрому, вертодрому або постійного
___________________________, затверджений _____________________________________________
    злітно-посадкового майданчика)
від ___________ N _____;

акт обстеження _______________________________________________________________________,
                                                          (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
затверджений _____________________________________________ від _______________ N ______;

інструкція з виконання польотів (використання повітряного простору) в районі
_____________________________________________________________________________________.
                                             (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)

Посвідчення не підлягає передаванню і дійсне протягом зазначеного строку, якщо не буде призупинена його дія або не буде анульовано.

Дата введення в дію:

"___" ____________ 20__ року

Посвідчення діє до:

"___" ____________ 20__ року

 

Перший заступник Міністра оборони України (заступник Міністра оборони України,
який спрямовує та координує діяльність Уповноваженого підрозділу)
______________________________________
(підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

(додаток 7 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

Кутовий штамп суб'єкта державної авіації

Керівнику уповноваженого структурного підрозділу Міністерства оборони України з питань регулювання діяльності державної авіації України

ЗАЯВКА
на допуск до експлуатації

Прошу ______________________________________________ посвідчення про допуск до експлуатації
                                            (видати, продовжити строк дії)
______________________________________________________________________________________
                                                  (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
______________   ______________________________________________________________________
   (найменування)                                                                      (належність, місцезнаходження)

1. Експлуатант ________________________________________________________________________
                                                                     (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
_____________________________________________________________________________________;
                                                                                                   (найменування)

2. Свідоцтво про реєстрацію N ______________ від ___________________;

3. Клас аеродрому _____________________________________________________________________;

4. __________________________________________________________________ відповідає вимогам
                            (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)
_____________________________________________________________________________________
                                                                            (указати назви нормативно-правових актів)

5. ______________________________________________________________________ придатний до
                                           (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)
експлуатації повітряних суден __________________________________________________________;
                                                                                                      (зазначити перелік типів повітряних суден)

6. За відхиленням від вимог пунктів ______________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                                            (указати назви нормативно-правових актів)
запроваджені заходи, що забезпечують еквівалентний рівень безпеки польотів.

Додатки: _____________________________________________________________________________.
                                                   (дається перелік документів згідно з пунктом 3.8 розділу III цього Порядку)

 

__________________________________________
          (посада керівника суб'єкта державної авіації)
__________________________________________
   (військове (спеціальне) звання, підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

(додаток 8 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

Кутовий штамп суб'єкта державної авіації

Керівнику уповноваженого структурного підрозділу Міністерства оборони України з питань регулювання діяльності державної авіації України

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
заявника на допуск до експлуатації

Цим запевняю, що _____________________________________________________________________
                                                                (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)
_________________________________________________ відповідає вимогам нормативно-правових
                                                 (найменування)
актів, що регламентують діяльність державної авіації України, інформація в поданій документації відповідає дійсності, та

ЗОБОВ'ЯЗУЮСЬ:

1. Експлуатувати та утримувати _________________________________________________________
                                                                                                          (аеродром, вертодром або постійний злітно-
_______________________________________________________ відповідно до нормативних вимог.
                                                посадковий майданчик)

2. Забезпечувати контроль за станом приаеродромної території та висотними перешкодами.

3. Забезпечувати відповідність інформації щодо
__________________________________________________________________________ в інструкції з
                          (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
виконання польотів (використання повітряного простору) в районі аеродрому і наданих документах
фактичному стану _____________________________________________________________________
                                                                                                          (аеродрому, вертодрому або
_____________________________________________________, його обладнання шляхом своєчасної
                            постійного злітно-посадкового майданчика)
підготовки та погодження матеріалів для внесення змін до зазначених документів.

4. Узгоджувати з уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України з питань регулювання діяльності державної авіації України зміни характеристик
_____________________________________________________________________________________.
                                                 (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)

 

_____________________________________________
                 (посада керівника суб'єкта державної авіації)
_____________________________________________
     (військове (спеціальне) звання, підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

(додаток 9 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

АКТ N ___
перевірки фізичних характеристик
___________________________________________,
(аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
маркування його аеродромних покриттів та перешкод

На підставі наказу ____________________________________________________ від ________ N ____
комісія у складі: _________________________________________________________________________
в період з ___________ по _____________, керуючись Порядком реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України, здійснила перевірку фізичних
характеристик _________________________________________________________________________
                                                                   (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
___________________________________, маркування його аеродромних покриттів та льотного поля,
                          (найменування)
розташування, висоти та маркування перешкод на приаеродромній території на відповідність вимогам нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України.

Перевіркою встановлено: ________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
(надається характеристика стану аеродрому відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України, встановлюється клас аеродрому)

Висновок комісії: ______________________________________________________________________
(оцінюється стан фізичних характеристик аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика), маркування його аеродромних покриттів та льотного поля, розташування, висоти та маркування перешкод на приаеродромній території та пропозиції щодо можливості допуску аеродрому до експлуатації (до експлуатації при мінімумі I (II, III) категорії), можливості експлуатації конкретних типів повітряних суден, обмеження; зазначаються виявлені невідповідності аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) вимогам нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України, та альтернативні заходи, що забезпечують еквівалентний рівень безпеки польотів)

 

Голова комісії ___________________________________
                                    (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

Члени комісії: ___________________________________
                                    (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)
                              
___________________________________
                                    (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

(додаток 10 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

АКТ N ___
перевірки засобів зв'язку, радіосвітлотехнічного та метеорологічного обладнання та електропостачання на
____________________________________________
(аеродромі, вертодромі або постійному злітно-посадковому майданчику)
________________________
(найменування)

На підставі наказу _______________________________ від ________________ N ____ комісія у складі:
_____________________________________________________________________________________
в період з ___________ по _____________, керуючись Порядком реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України, здійснила перевірку засобів зв'язку, радіосвітлотехнічного та метеорологічного обладнання та електропостачання
______________________________________________________________ _______________________
              (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)                               (найменування)
на відповідність вимогам нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України.

Перевіркою встановлено: ________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
(надається характеристика стану засобів зв'язку, радіосвітлотехнічного та метеорологічного обладнання та електропостачання аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) із зазначенням по кожному виду засобів та обладнання: типу, заводського номера, року випуску, напрацювання з початку експлуатації, наявності дозволів та/або посвідчень на експлуатацію, розміщення на аеродромі, можливості резервування та переходу на резервні джерела живлення, своєчасність обльотів; надаються характеристики стану метеорологічного обладнання та електропостачання аеродрому відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України, зазначаються основні і резервні джерела енергопостачання аеродрому, час переводу аеродрому на енергопостачання від резервного джерела)

Висновок комісії: _______________________________________________________________________
(оцінюється стан засобів зв'язку, радіосвітлотехнічного та метеорологічного обладнання та електропостачання аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) та пропозиції щодо можливості допуску аеродрому до експлуатації (до експлуатації при мінімумі I (II, III) категорії), можливості експлуатації конкретних типів повітряних суден, обмеження; зазначаються виявлені невідповідності наявності і стану засобів та обладнання вимогам нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України, та альтернативні заходи, що забезпечують еквівалентний рівень безпеки польотів)

 

Голова комісії _________________________________
                                  (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

Члени комісії: _________________________________
                                  (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)
                               
_________________________________
                                  (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

(додаток 11 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

АКТ N ___
відповідності пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних засобів та протипожежного забезпечення
______________________________________________
(аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
________________________
(найменування)

На підставі наказу __________________________ від ________ N ____ комісія у складі: _____________________________________________________________________________________

в період з ___________ по _____________, керуючись Порядком реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України, здійснила перевірку засобів пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних засобів та протипожежного забезпечення на відповідність _______________________________________________________ __________________,
                                      (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)           (найменування)
вимогам нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України.

Перевіркою встановлено: ________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
(надається характеристика стану пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних засобів та протипожежного забезпечення аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України)

Висновок комісії: _______________________________________________________________________
(оцінюється стан пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних засобів, стан протипожежного забезпечення аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика); зазначається можливість засобів забезпечити пошук та рятування відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України; зазначаються виявлені невідповідності наявності та стану засобів вимогам нормативно-правових актів, що регламентують діяльність державної авіації України та альтернативні заходи, що забезпечують еквівалентний рівень безпеки польотів)

 

Голова комісії _________________________________
                              (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

Члени комісії: _________________________________
                               (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)
                              
_________________________________
                               (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

(додаток 12 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

УЗГОДЖЕНО
_________________________________
(посада керівника органу управління авіації центральних
 органів виконавчої влади, Національної гвардії України та Збройних Сил України)

ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________________________
(посада керівника Уповноваженого підрозділу)

_________________________________
(військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

"___" ____________ 20__ року

___________________________
                    (підпис, П. І. Б.)

"___" ____________ 20__ року

ВИСНОВОК
про забезпечення еквівалентного рівня безпеки польотів

____________________________________________________________ ________________________,
                   (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)                                 (найменування)
_____________________________________________________________________________________
                   (найменування елемента аеродрому або аеродромного обладнання, щодо якого розроблено висновок)

1. Суть відхилень із зазначенням:

пункту нормативно-правового акта;

нормативних вимог;

нормативного показника;

фактичного показника.

2. Причини, з яких допущені відхилення: ___________________________________________________.

3. Заходи, що забезпечують еквівалентний рівень безпеки польотів у разі таких відхилень: ______________________________________________________________________________________.

4. Висновок про забезпечення еквівалентного рівня безпеки (з урахуванням заходів, викладених у пункті 3): _____________________________________________________________________________.

 

__________________________________________
             (посада керівника суб'єкта державної авіації)
__________________________________________
(військове (спеціальне) звання, підпис, ініціали, прізвище)

М. П.

(додаток 13 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

АКТ N ___
обстеження ________________________________________
                                     (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)
_______________________________________________
(найменування)

На підставі наказу _______________________________ від ________________ N ____ комісія у складі:
____________________________________________________________ в період з _____________ по ____________, керуючись Порядком реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України, здійснила комплексне обстеження
____________________________________________________________ ______________________ та
            (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика)                            (найменування)
перевірила обґрунтованість висновків в актах комісій
_____________________________________________________________________________________
                                                               (найменування експлуатанта аеродрому, вертодрому або
_____________________________________________________________________________________.
                                                                           постійного злітно-посадкового майданчика)

Перевіркою встановлено:

1. _________________________________________________________________________________ та
                                                  (аеродром, вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик)
приаеродромна територія.

1.1. Льотна смуга зі штучним покриттям (стан, маркування, довжина та ширина злітно-посадкової смуги, її товщина, тип покриття, допустиме одноколісне навантаження, наявність та розміри кінцевих смуг безпеки, бокових смуг безпеки).

1.2. Ґрунтова льотна смуга (стан, маркування, розміри).

1.3. Приаеродромна територія (характеристика смуг повітряних підходів, наявність перешкод та світлоогородження на них).

Висновок: аеродром (вертодром або постійний злітно-посадковий майданчик) відповідає ___ класу, придатний для експлуатації повітряних суден ______________________________________________.
                                                                                                                                      (типи повітряних суден)

2. Радіотехнічне обладнання _____________________________________________________________
                                                                                                      (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-
_____________________________________________________________________________________.
                                                                                               посадкового майданчика)

2.1. Радіомаякова система посадки

Зазначаються:

тип системи, заводський номер, рік випуску, напрацювання з початку експлуатації;

відповідність вимогам нормативних документів щодо розміщення на позиції, зонам формування діаграм направленості, автоматичному перемиканню з комплекту на комплект та перемикання на резервні джерела живлення;

прийнятий кут нахилу траєкторії зниження повітряних суден.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                 (відповідає/не відповідає)

2.2. Радіотехнічна система ближньої навігації

Зазначаються:

тип системи, заводський номер, рік випуску, напрацювання з початку експлуатації;

відповідність вимогам нормативних документів щодо розміщення на позиції та точності характеристик;

відповідність часу автоматичного перемикання комплектів встановленому.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                (відповідає/не відповідає)

2.3. Привідні радіомаркерні пункти та автоматичні радіопеленгатори

Зазначаються:

тип системи, заводський номер, рік випуску, напрацювання з початку експлуатації;

розміщення на позиції відносно злітно-посадкової смуги;

працездатність системи автоматики та 21 каналу;

дальність дії привідної аеродромної радіостанції;

середньоквадратична помилка пеленгування (для автоматичного радіопеленгатора).

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                   (відповідає/не відповідає)

2.4. Радіолокаційна система посадки

Зазначаються:

тип системи, заводський номер, рік випуску, напрацювання з початку експлуатації;

розміщення на позиції відносно злітно-посадкової смуги;

фактичне віддалення та висота (максимальна, мінімальна), до яких забезпечується стійкий радіолокаційний контроль диспетчерського радіолокатора і посадкового радіомаяка;

працездатність засобів об'єктивного контролю.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                  (відповідає/не відповідає)

2.5. Засоби зв'язку для керівництва польотами

Зазначаються:

тип засобів та їх кількість для забезпечення повітряного радіозв'язку, резерв засобів радіозв'язку, аварійна радіостанція;

телефонний та гучномовний зв'язок на аеродромі, вертодромі або постійному злітно-посадковому майданчику;

працездатність засобів об'єктивного контролю.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                (відповідає/не відповідає)

2.6. Світлотехнічне обладнання ___________________________________________________________
                                                                                                     (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-
______________________________________________________________________________________
                                                                                             посадкового майданчика)

Зазначаються:

тип системи, заводський номер, рік випуску, напрацювання з початку експлуатації;

відповідність затвердженій схемі;

відповідність часу перемикання енергоживлення встановленому.

Аналогічні дані на кодові неонові світломаяки, автомобільні посадково-світломаякові станції.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                          (відповідає/не відповідає)

2.7. Апаратура керівництва та контролю за технічним станом наземних засобів зв'язку та радіотехнічного забезпечення

Зазначаються:

тип системи телекерівництва та телесигналізації;

засоби, охоплені дистанційним керівництвом та контролем.

Висновок: ___________________________________________________________________________.
                                                                                                (відповідає/не відповідає)

2.8. Обладнання робочих місць осіб групи керівництва польотами

Зазначаються:

тип апаратури відображення;

відповідність вимогам нормативних документів щодо обладнання;

працездатність засобів об'єктивного контролю.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                   (відповідає/не відповідає)

3. Льотна перевірка засобів зв'язку та радіотехнічного забезпечення проведена повітряним судном-лабораторією ___________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
                                                       (тип повітряного судна, бортовий номер, командир екіпажу)

Під час льотної перевірки було виконано:

повітряним судном-лабораторією ________________________________________ заходів на посадку;

повітряним судном, що експлуатується на аеродромі, _________ заходів на посадку (в тому числі в автоматичному режимі ________).

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                          (результати льотної перевірки, придатність засобів зв'язку та радіотехнічного
                                      забезпечення забезпечити польоти, захід на посадку повітряного судна
при мінімумі аеродрому)

4. Система енергопостачання ____________________________________________________________
                                                                                                (аеродрому, вертодрому або постійного злітно-
_____________________________________________ та засобів зв'язку і радіотехнічного забезпечення.
                               посадкового майданчика)

Зазначаються:

основні та резервні джерела енергопостачання аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) та засобів зв'язку радіотехнічного забезпечення;

час переходу аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) та засобів зв'язку і радіотехнічного забезпечення на енергопостачання від резервного джерела.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                    (відповідає/не відповідає)

5. Метеорологічне обладнання

Відповідність вимогам нормативних документів щодо метеорологічного обладнання, його розміщення.

Висновок: метеорологічне обладнання спроможне забезпечувати польоти при мінімумі ____ категорії.

6. Пошуково-рятувальні та аварійно-рятувальні засоби

Відповідність вимогам нормативних документів щодо спроможності засобів забезпечити пошук та рятування.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                  (відповідає/не відповідає)

7. Протипожежне забезпечення

Зазначаються:

рівень необхідного пожежного захисту;

заходи з протипожежного захисту;

наявні засоби протипожежного забезпечення та їх стан.

Висновок: ____________________________________________________________________________.
                                                                                                (відповідає/не відповідає)

8. Обмеження на аеродромі та в районі аеродрому

Загальний висновок: ___________________________________________________________________.
                                                                                                (відповідає/не відповідає)

 

Голова комісії ______________________________________
                                         (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

Члени комісії: ______________________________________
                                       (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

                              ______________________________________
                                       (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

Примітки:

1. По кожному пункту акта комісія має право робити зауваження та надавати пропозиції щодо їх усунення.

2. У загальному висновку визначаються відповідність аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика), служб керівництва польотами та забезпечення польотів вимогам нормативно-правових актів, можливість допуску аеродрому (вертодрому або постійного злітно-посадкового майданчика) до експлуатації (до експлуатації при мінімумі I (II, III) категорії) та надаються пропозиції щодо встановлення строку дії посвідчення про допуск до експлуатації; зазначаються виявлені невідповідності аеродрому вимогам чинного законодавства та альтернативні заходи, що забезпечують еквівалентний рівень безпеки польотів.

(додаток 14 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

 

АКТ N ___
обстеження технічного стану тимчасового злітно-посадкового майданчика

На підставі наказу _________________________ від ________ N ____ комісія у складі: ___________________________________________________ в період з ___________ по _____________, керуючись Порядком реєстрації та допуску аеродромів та злітно-посадкових майданчиків державної авіації України, провела технічне обстеження стану тимчасового злітно-посадкового майданчика __________________, розташованого __________________________.
                                                                                   (найменування)                                                                (місце розміщення)

1. Номер _____, магнітний курс посадки _________ і розміри штучної злітно-посадкової смуги _________________ м, тип покриття і товщина конструкції ______________________ (за наявності).

2. Номер ____, магнітний курс посадки _______ і розміри ґрунтової злітно-посадкової смуги ______________________________ м (за наявності).

3. Розміри:

льотного поля _________________________________________________________________________;

льотної смуги _________________________________________________________________________;

руліжних доріжок (за наявності) __________________________________________________________;

місць стоянок та обслуговування повітряних суден __________________________________________;

місць стоянок спеціального та іншого автотранспорту ________________________________________;

спеціальних зон злітно-посадкового майданчика (за наявності) ________________________________.

4. Обмеження та облік перешкоди в межах радіуса 2,5 км від контрольної точки майданчика:

N з/п

Найменування перешкод

Істинний азимут (°, мін.)

Віддалення (км)

Висота перешкод (м)

Маркування (денне, нічне)

 

 

 

 

 

 

5. Стан поверхні льотної смуги, злітно-посадкової смуги, руліжних доріжок та місць стоянок, наявність та стан денного маркування елементів тимчасового злітно-посадкового майданчика та перешкод _____________________________________________________________________________.

6. Перелік радіосвітлотехнічного та метеообладнання, рік установлення, строки дії посвідчень
_____________________________________________________________________________________.

7. Склад та оснащення диспетчерських пунктів обслуговування повітряного руху
_____________________________________________________________________________________.

8. Аварійно-рятувальні та протипожежні засоби. Категорія злітно-посадкової смуги за потрібним рівнем пожежного захисту, наявність та оснащення пожежних і санітарного автомобілів, час розгортання пожежного автомобіля у віддаленому кінці злітно-посадкової смуги, наявність пунктів для повторної заправки водою, наявність запасу вогнегасної речовини
_____________________________________________________________________________________.

9. Наявність резервного електропостачання тимчасового злітно-посадкового майданчика та час переходу на резерв _____________________________________________________________________.

10. Висновок комісії про придатність тимчасового злітно-посадкового майданчика до експлуатації:
_____________________________________________________________________________________
                                                                                           (указати найменування злітно-
_____________________________________________________________________________________
                                 посадкового майданчика, придатність до льотної роботи протягом року та доби, для яких
_____________________________________________________________________________________
                                                                        типів повітряних суден та інші необхідні обмеження)

 

Голова комісії ______________________________________
                                     (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

Члени комісії: ______________________________________
                                      (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

                              ______________________________________
                                      (військове (спеціальне) звання, підпис, П. І. Б.)

(додаток 15 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 26.07.2017 р. N 388)

____________

Опрос