Идет загрузка документа (34 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О пилотных проектах в сфере государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей

Минюст
Порядок, Приказ от 25.07.2014 № 1218/5
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

25.07.2014

м. Київ

N 1218/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 липня 2014 р. за N 875/25652

Про пілотні проекти у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

(заголовок у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 27.02.2015 р. N 282/5)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства юстиції України
 від 27 лютого 2015 року N 282/5
,
 від 22 липня 2015 року N 1281/5
,
 від 27 липня 2015 року N 1328/5
,
 від 14 вересня 2015 року N 1724/5
,
 від 28 вересня 2015 року N 1828/5
,
 від 1 жовтня 2015 року N 1857/5

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства юстиції України
 від 23 травня 2016 року N 1458/5)

Відповідно до пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року N 228, та з метою створення сприятливих умов для отримання фізичними та юридичними особами адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

НАКАЗУЮ:

1. Запровадити реалізацію пілотних проектів:

"Екстериторіальність подання документів" - у територіальних органах Міністерства юстиції України у Вінницькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Сумській, Чернівецькій областях та Головному територіальному управлінні юстиції у м. Києві;

(абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства юстиції України від 27.07.2015 р. N 1328/5,
 від 14.09.2015 р. N 1724/5
,
 від 28.09.2015 р. N 1828/5
,
 від 01.10.2015 р. N 1857/5)

"Екстериторіальність проведення реєстраційних дій" - у Головному територіальному управлінні юстиції у м. Києві;

"Попередній розгляд документів" - у територіальних органах Міністерства юстиції України.

(пункт 1 у редакції наказів Міністерства
 юстиції України від 27.02.2015 р. N 282/5
,
 від 22.07.2015 р. N 1281/5)

2. Затвердити Порядок реалізації пілотних проектів у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що додається.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства юстиції України від 27.02.2015 р. N 282/5)

3. Державній реєстраційній службі України (Онищенко Г. В.) забезпечити:

1) реалізацію пілотного проекту "Екстериторіальність";

(підпункт 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства юстиції України від 27.02.2015 р. N 282/5)

2) доопрацювання державним підприємством "Інформаційно-ресурсний центр" (Малютін Г. А.) програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з урахуванням вимог цього наказу.

4. Департаменту взаємодії з органами влади (Мартиненко С. В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пунктів 1, 2 цього наказу, які набирають чинності через 10 днів з дня офіційного опублікування цього наказу.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Ємельянову І. І.

 

Міністр

П. Петренко

 

ПОРЯДОК
реалізації пілотних проектів у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

I. Загальні положення

1. Цей Порядок встановлює види пілотних проектів у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та механізм взаємодії державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - державні реєстратори) під час їх реалізації.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:

державний реєстратор 1 - державний реєстратор, якому подано документи для проведення реєстраційної дії;

державний реєстратор 2 - державний реєстратор за місцезнаходженням / місцем проживання юридичної особи або фізичної особи - підприємця;

(абзац третій пункту 2 розділу І у редакції наказу
 Міністерства юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5)

пілотний проект "Екстериторіальність подання документів" - пілотний проект, який полягає в поданні документів для проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців незалежно від місцезнаходження / місця проживання цих осіб, у межах усього переліку адміністративно-територіальних одиниць, у яких запроваджено реалізацію цього пілотного проекту, у випадках, якщо такі документи подаються не за місцезнаходженням / місцем проживання юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

(абзац четвертий пункту 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5)

пілотний проект "Екстериторіальність проведення реєстраційних дій" - пілотний проект, який полягає в поданні документів для проведення реєстраційних дій щодо внесення запису про підтвердження відомостей про юридичну особу; внесення (для юридичних осіб, зареєстрованих до дати набрання чинності Законом України від 14 жовтня 2014 року N 1701-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів") та зміни відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа; зміни власника істотної участі засновника юридичної особи, якщо засновник - юридична особа; зміни додаткової інформації про зв'язок з юридичною особою; державної реєстрації фізичної особи, яка має намір стати підприємцем; зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця; припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням; заяви про втрату оригіналів установчих документів юридичної особи; фінансової звітності про господарську діяльність юридичної особи у складі балансу і звіту про річні фінансові результати та проведення відповідних реєстраційних дій незалежно від місцезнаходження / місця проживання юридичної особи у випадках, якщо такі документи подаються не за місцезнаходженням / місцем проживання юридичної особи, фізичної особи - підприємця;

(пункт 2 розділу І доповнено новим абзацом п'ятим згідно з
 наказом Міністерства юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5)

пілотний проект "Попередній розгляд документів" - пілотний проект, який полягає у попередньому розгляді державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи документів в електронній формі, необхідних для проведення реєстраційних дій щодо внесення (для юридичних осіб, зареєстрованих до дати набрання чинності Законом України від 14 жовтня 2014 року N 1701-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів") та зміни відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, зміни власника істотної участі засновника юридичної особи, якщо засновник - юридична особа, та позачерговому прийнятті таких документів у паперовій формі за місцем, у дату та час, зазначені у повідомленні про результати попереднього розгляду документів;

(пункт 2 розділу І доповнено новим абзацом шостим згідно з
 наказом Міністерства юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5
,
 у зв'язку з цим абзаци п'ятий, шостий
 вважати відповідно абзацами сьомим, восьмим
)

результат надання адміністративної послуги - повідомлення про залишення документів без розгляду, повідомлення про відмову у проведенні реєстраційної дії, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, примірник установчих документів юридичної особи з відміткою державного реєстратора, повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, повідомлення про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.

(абзац сьомий пункту 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5)

Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронний цифровий підпис", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та "Про адміністративні послуги".

3. Пілотні проекти "Екстериторіальність подання документів" та "Екстериторіальність проведення реєстраційних дій" не поширюються на випадки подання документів для проведення реєстраційних дій електронним документом.

У разі якщо на документи, які подані для проведення реєстраційних дій, поширюється одночасно дія пілотних проектів "Екстериторіальність подання документів" та "Екстериторіальність проведення реєстраційних дій", реєстраційні дії проводяться у рамках пілотного проекту "Екстериторіальність проведення реєстраційних дій".

(пункт 3 розділу І у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5)

4. Перелік територіальних органів Міністерства юстиції України, у яких запроваджується реалізація пілотних проектів, визначається окремими наказами Міністерства юстиції України.

II. Взаємодія державних реєстраторів 1 і 2 під час реалізації пілотного проекту "Екстериторіальність подання документів"

(назва розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5)

1. Державний реєстратор 1 у день надходження документів, поданих для проведення реєстраційних дій:

1) приймає подані документи за описом, копію якого видає (надсилає поштовим відправленням) заявнику;

2) забезпечує виготовлення електронних копій документів, поданих у паперовій формі для проведення реєстраційних дій, шляхом сканування та їх передачу державному реєстратору 2 за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Кожен електронний документ засвідчується електронним цифровим підписом державного реєстратора.

Виготовлення електронних документів здійснюється з урахуванням таких вимог:

формат зображення: чорно-біле;

роздільна здатність: 150 х 150 точок на дюйм;

глибина кольору: 4 біти;

формат готового файла: компресований багатосторінковий TIFF.

Документи, які містять більше однієї сторінки, скануються в один файл.

Відскановані документи повинні бути придатні для сприйняття їх змісту людиною.

Відповідність електронної копії документа її паперовій формі забезпечує особа, яка її виготовила.

2. Державний реєстратор 2:

1) перевіряє наявність електронних копій документів для проведення реєстраційних дій за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

2) після надходження документів, визначених підпунктом 1 цього пункту:

розглядає їх, проводить відповідну реєстраційну дію у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та розділом III Положення про здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року N 3175/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2011 року за N 1202/19940 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 12 лютого 2014 року N 326/5);

забезпечує виготовлення електронних копій установчих документів юридичної особи та змін до них шляхом сканування та їх передачу державному реєстратору 1 - у разі необхідності видачі дубліката оригіналу установчого документа юридичної особи та змін до нього.

3. Державний реєстратор 1:

1) перевіряє за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявність результатів розгляду документів, у тому числі дублікатів оригіналів установчих документів юридичної особи, оформляє їх за своїм підписом і печаткою та видає (надсилає поштовим відправленням) заявнику;

2) надсилає не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстраційної дії поштовим відправленням документи, подані у паперовій формі для проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження / місця проживання юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, державному реєстратору 2 за місцем проведення реєстраційної дії;

3) передає (надсилає поштовим відправленням) один раз на місяць документи, подані у паперовій формі для проведення реєстраційних дій, державному реєстратору 2 за місцем проведення реєстраційної дії (крім документів, визначених підпунктом 2 цього пункту).

III. Взаємодія державних реєстраторів 1 і 2 під час реалізації пілотного проекту "Екстериторіальність проведення реєстраційних дій"

1. Проведення реєстраційних дій здійснюється державним реєстратором 1, якому подано відповідні документи.

2. Державний реєстратор 1 передає (надсилає поштовим відправленням):

не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстраційної дії документи подані у паперовій формі для проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження / місця проживання юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, державному реєстратору 2 за місцем проведення реєстраційної дії;

один раз на місяць документи, подані у паперовій формі для проведення реєстраційних дій, державному реєстратору 2 за місцезнаходженням юридичних осіб.

(Порядок доповнено розділом ІІІ згідно з наказом
 Міністерства юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5)

IV. Порядок реалізації пілотного проекту "Попередній розгляд документів"

1. Заповнення реєстраційної картки та подання документів, визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", в електронній формі здійснюється за допомогою веб-сайту технічного адміністратора Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Документи в електронній формі (крім реєстраційної картки) створюються за допомогою веб-сайту технічного адміністратора Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у вигляді файлів, які містять відскановані з паперових носіїв образи документів, з урахуванням абзаців третього - десятого підпункту 2 пункту 1 розділу II цього наказу.

2. Державний реєстратор перевіряє наявність документів в електронній формі за допомогою веб-сайту технічного адміністратора Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не рідше двох разів на день (у першій та другій половині робочого дня).

3. Під час відкриття державним реєстратором документів в електронній формі заявнику автоматично надсилається в електронній формі повідомлення про підтвердження факту одержання таких документів державним реєстратором.

4. Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дня отримання документів в електронній формі у порядку черговості їх надходження:

здійснює попередній їх розгляд шляхом перевірки таких документів на відсутність підстав для залишення таких документів без розгляду;

визначає дату і час подачі цих документів у паперовій формі - у разі відсутності підстав для залишення документів без розгляду;

формує та надсилає заявнику в електронній формі повідомлення про результати попереднього розгляду документів.

5. У повідомленні про результати попереднього розгляду документів зазначаються:

дата та номер повідомлення, які присвоюються автоматично програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

дата отримання документів для попереднього розгляду;

назва та ідентифікаційний код юридичної особи, щодо якої здійснювався попередній розгляд документів;

інформація про відсутність підстав для залишення поданих документів без розгляду або підстава для залишення таких документів без розгляду;

місце, дата та час подання документів у паперовій формі для проведення реєстраційної дії - у разі відсутності підстав для залишення документів без розгляду.

6. Прийом документів у паперовій формі, які були розглянуті у порядку, визначеному цим розділом, здійснюється державним реєстратором позачергово за місцем, у дату та час, зазначені у повідомленні про результати попереднього розгляду документів. При поданні документів у паперовій формі пред'являється повідомлення про результати попереднього розгляду документів.

(Порядок доповнено розділом ІV згідно з наказом
 Міністерства юстиції України від 22.07.2015 р. N 1281/5)

 

Директор Департаменту
взаємодії з органами влади

Н. А. Козловська

(Порядок у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 27.02.2015 р. N 282/5)

Опрос