Идет загрузка документа (16 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О проведении Всеукраинской спартакиады "Поверь в себя" среди детей-инвалидов

Министерство социальной политики Украины, Министерство молодежи и спорта Украины
Положение, Приказ от 25.06.2014 № 2062/415
действует с 05.08.2014

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

25.06.2014

м. Київ

N 2062/415

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 липня 2014 р. за N 818/25595

Про проведення Всеукраїнської спартакіади "Повір у себе" серед дітей-інвалідів

Відповідно до статті 6 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні", статей 17, 31 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" та з метою підтримки у дітей-інвалідів цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації дітей-інвалідів засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнської спартакіади "Повір у себе" серед дітей-інвалідів, що додається.

2. Українському центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" Міністерства молоді та спорту України (Скугарева О. А.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Регіональним центрам з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" забезпечити організацію роботи з проведення Всеукраїнських відбірних змагань спартакіади "Повір у себе" серед дітей-інвалідів.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України від 25 травня 2012 року N 624/310 "Про проведення Всеукраїнської спартакіади "Повір у себе" серед дітей-інвалідів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 червня 2012 року за N 994/21306.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України і на заступника Міністра соціальної політики України відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

 

Міністр
молоді та спорту України

Д. Булатов

Міністр
соціальної політики України

Л. Денісова

ПОГОДЖЕНО:

 

Президент Національного комітету
спорту інвалідів України

В. М. Сушкевич

Президент Спортивної
федерації глухих України

Л. Ф. Касіцький

Президент Спортивної
федерації незрячих в Україні

Л. В. Жильцова

Президент Української спортивної
федерації інвалідів з вадами
розумового і фізичного розвитку

О. А. Скугарева

Президент Української федерації
спорту інвалідів з УОРА

О. А. Зайцева

 

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнської спартакіади "Повір у себе" серед дітей-інвалідів

I. Загальні положення

1. Всеукраїнська спартакіада "Повір у себе" серед дітей-інвалідів (далі - Спартакіада) - це відкритий спортивний захід, що проводиться щорічно з метою підтримки у дітей-інвалідів цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації дітей-інвалідів засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем дітей-інвалідів.

2. Спартакіада проводиться щороку в регіонах України.

3. Завдання Спартакіади:

покращення фізкультурно-реабілітаційної та спортивної роботи серед дітей-інвалідів;

залучення дітей-інвалідів до регулярних занять фізичною культурою і спортом, удосконалення методичних та навчальних програм із видів спорту для дітей-інвалідів;

пропаганда фізичної культури і спорту серед дітей-інвалідів;

підведення підсумків роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів (далі - спортивні школи), спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву (далі - спеціалізовані спортивні школи);

виявлення молодих талановитих спортсменів, збереження і вдосконалення системи підготовки спортивних резервів, поповнення національних збірних команд України з видів спорту інвалідів для підготовки та участі їх у Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.

4. Організатори Спартакіади:

Міністерство молоді та спорту України;

Міністерство соціальної політики України;

Національний комітет спорту інвалідів України;

Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" (далі - Укрцентр "Інваспорт");

регіональні, Київський міський центри з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" (далі - регіональні центри "Інваспорт");

державне підприємство "Український дитячий центр "Молода гвардія" (далі - ДП "УДЦ "Молода гвардія").

5. За підсумками Спартакіади організаційний комітет готує звіт та надсилає його до Мінсоцполітики України.

6. Фінансування підготовки та проведення Спартакіади здійснюється за рахунок коштів, не заборонених законодавством України.

II. Організація проведення Спартакіади

1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Спартакіади здійснюється Укрцентром "Інваспорт".

2. Для проведення Спартакіади утворюються відповідні організаційні комітети (районні, міські, обласні, Всеукраїнський).

3. Організаційний комітет Всеукраїнської Спартакіади, який складається з представників організаторів і фахівців у сфері фізичної культури і спорту інвалідів, забезпечує якісну підготовку та реалізацію проведення програми Спартакіади:

визначає перелік і кількість видів спорту з нозологій, програму змагань, умови участі у Всеукраїнських відбірних та фінальних змаганнях Спартакіади;

складає та затверджує документи щодо організації та проведення Спартакіади;

здійснює формування складу учасників Спартакіади;

формує суддівську колегію з видів спорту відповідних нозологій;

розробляє розклад змагань Спартакіади;

координує роботу з підготовки, організації та проведення Спартакіади, її етапів у регіонах та підведення підсумків з визначенням переможців, які беруть участь у фіналі Спартакіади.

4. ДП "УДЦ "Молода гвардія" забезпечує підготовку педагогічного та адміністративно-технічного персоналу для роботи з учасниками Спартакіади.

III. Умови і програма проведення Спартакіади

1. Спартакіада проводиться у 4 етапи:

I етап - масові змагання дітей-інвалідів усіх нозологій у навчальних закладах, громадських організаціях населених пунктів;

II етап - обласні Спартакіади серед дітей-інвалідів спортивних, спеціалізованих спортивних шкіл, навчальних закладів, спецшкіл-інтернатів, громадських організацій інвалідів фізкультурно-спортивної спрямованості;

III етап - Всеукраїнські відбірні змагання;

IV етап - Всеукраїнські фінальні змагання Спартакіади.

Всеукраїнські фінальні змагання проводяться в ДП "УДЦ "Молода гвардія".

2. Спартакіада проводиться з таких видів спорту:

бадмінтон (діти-інваліди з вадами слуху);

баскетбол (діти-інваліди з вадами слуху);

боротьба греко-римська (діти-інваліди з вадами слуху);

боротьба вільна (діти-інваліди з вадами слуху);

волейбол (діти-інваліди з вадами слуху);

голбол (діти-інваліди з вадами зору);

дзюдо (діти-інваліди з вадами зору та слуху);

легка атлетика (діти-інваліди з вадами слуху, зору, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

плавання (діти-інваліди з вадами слуху, зору, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

пляжний волейбол (діти-інваліди з вадами слуху);

спортивне орієнтування (діти-інваліди з вадами слуху);

теніс настільний (діти-інваліди з вадами слуху, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

шашки (діти-інваліди з вадами слуху, зору, з ураженнями опорно-рухового апарату);

шахи (діти-інваліди з вадами слуху, з вадами зору, з ураженнями опорно-рухового апарату);

футбол ДЦП (діти-інваліди з ураженнями опорно-рухового апарату);

футбол (діти-інваліди з вадами слуху).

3. Переможці та призери змагань I, II і III етапів Спартакіади нагороджуються дипломами, пам'ятними медалями та призами регіональних центрів "Інваспорт" (за наявності відповідного фінансування).

4. На фінальних змаганнях спортсмени, які посіли перші, другі і треті місця у своїх вікових групах з видів спорту за нозологіями та класами, нагороджуються дипломами, пам'ятними медалями Укрцентру "Інваспорт" та призами (за наявності відповідного фінансування).

IV. Учасники Спартакіади

1. До участі у Спартакіаді допускаються діти, які проживають на території регіону або навчаються в школах-інтернатах певного регіону, віком:

11 - 13 років включно (молодша група);

14 - 15 років включно (старша група).

2. До участі у змаганнях I етапу Спартакіади допускається максимальна кількість дітей-інвалідів, які пройшли спеціальну підготовку з видів спорту відповідно до пункту 2 розділу III цього Положення та мають медичний висновок про визнання дитини інвалідом.

3. До участі у змаганнях II етапу Спартакіади допускаються переможці I етапу.

4. До участі у змаганнях III етапу Спартакіади допускаються збірні команди дітей-інвалідів спортивних, спеціалізованих спортивних шкіл регіональних центрів "Інваспорт", що складаються з переможців II етапу.

5. До участі у змаганнях IV етапу Спартакіади залучаються кращі спортсмени, команди, визначені на відбірних змаганнях організаційним комітетом.

6. Якщо у поточному році відбірні змагання з видів спорту серед дітей-інвалідів не проводяться, до участі у фінальних змаганнях IV етапу Спартакіади залучаються кращі спортсмени, команди, визначені за результатами II етапу Спартакіади.

7. Усі учасники повинні бути соціально адаптованими до запропонованих умов проведення Спартакіади та мати навички самообслуговування.

V. Порядок проведення фіналу Спартакіади

1. Міністерство соціальної політики України визначає строки проведення фінальних змагань Спартакіади, яка проходить в ДП "УДЦ "Молода гвардія".

2. Організаційний комітет Спартакіади формує списки учасників фінальних змагань відповідно до вимог пунктів 4 - 7 розділу IV цього Положення та надсилає їх до Міністерства соціальної політики України не пізніше ніж за 1 місяць до початку оздоровчої зміни в ДП "УДЦ "Молода гвардія".

3. Міністерство молоді та спорту України на своєму офіційному веб-сайті розміщує інформаційні матеріали Спартакіади, забезпечує її інформаційний супровід протягом усього строку підготовки та проведення.

4. Направлення дітей до ДП "УДЦ "Молода гвардія" для участі у фіналі Спартакіади здійснюється відповідно до Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства "Український дитячий центр "Молода гвардія" за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 20 березня 2012 року N 153, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 квітня 2012 року за N 553/20866.

5. Укрцентр "Інваспорт" забезпечує супровід дітей-інвалідів тренерами з видів спорту з регіональних центрів "Інваспорт" та сурдоперекладачами на весь строк проведення фінальних змагань у ДП "УДЦ "Молода гвардія".

 

Заступник Міністра
молоді та спорту України

О. Підгрушна

Заступник Міністра
соціальної політики України

Н. Федорович

Опрос