Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Положение об отделении (кабинете) спортивной медицины

Министерство здравоохранения
Положение, Приказ от 17.06.2014 № 401
действует с 25.07.2014

ПОЛОЖЕННЯ
про відділення (кабінет) спортивної медицини

I. Загальні положення

1. Відділення (кабінет) спортивної медицини організовується у складі лікарсько-фізкультурного диспансеру (центру спортивної медицини), іншого закладу охорони здоров'я державної або комунальної форм власності (далі - заклад охорони здоров'я) та є його структурним підрозділом (далі - Відділення (кабінет)).

2. Відділення (кабінет) утворюється наказом керівника закладу охорони здоров'я.

3. У своїй діяльності співробітники Відділення (кабінету) керуються Конституцією України та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України та цим Положенням.

4. Штатний розпис (структура) Відділення (кабінету) затверджується в установленому законодавством порядку згідно зі штатними нормативами.

5. Забезпечення Відділення (кабінету) медичним обладнанням та матеріалами, м'яким інвентарем та технічними засобами здійснюється згідно з табелем оснащення в межах кошторису закладу охорони здоров'я.

6. Графік роботи Відділення (кабінету) затверджується керівником закладу охорони здоров'я, на базі якого створено Відділення (кабінет).

7. Керівник закладу охорони здоров'я, на базі якого створено Відділення (кабінет), здійснює контроль та організацію роботи Відділення (кабінету).

8. Потужність Відділення (кабінету) визначається керівником закладу охорони здоров'я, на базі якого створено Відділення (кабінет).

II. Завдання та функції Відділення (кабінету)

1. Організація медичного забезпечення осіб, які займаються фізичною культурою і спортом.

2. Здійснення диспансеризації та динамічного спостереження за особами, які займаються фізичною культурою і спортом.

3. Ведення первинної облікової медичної документації відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 29 травня 2013 року N 435 "Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я, які надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за N 990/23522.

4. Забезпечення лікарсько-педагогічного контролю у процесі навчально-тренувальних занять, зборів, змагань.

5. Організація та здійснення медичного забезпечення фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів, навчально-тренувальних зборів та змагань.

6. Профілактика спортивного травматизму.

7. Організація та проведення заходів з реабілітації після перенесених травм і захворювань у осіб, які займаються фізичною культурою і спортом.

8. Організація та проведення семінарів, конференцій, нарад з питань спортивної медицини, реабілітації та оздоровлення населення.

9. Вивчення досвіду організації роботи зі спортивної медицини, впровадження нових методик в практичну діяльність Відділення (кабінету).

10. Формування позитивної мотивації у населення до застосування засобів і методів фізичної культури і спорту.

11. Надання керівнику закладу охорони здоров'я, на базі якого створено Відділення (кабінет), звітів за результатами роботи.

12. Систематичне підвищення рівня професійної кваліфікації працівників Відділення (кабінету).

III. Управління Відділенням (кабінетом)

1. Управління Відділенням (кабінетом) здійснюється завідувачем, який відповідає за його роботу, призначається та звільняється в установленому законодавством порядку.

2. На посаду завідувача Відділення (кабінету) призначається особа з повною вищою освітою за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Лікувальна справа", спеціалізацією за фахом "Спортивна медицина" або "Лікувальна фізкультура і спортивна медицина".

3. Завідувач Відділення (кабінету) підпорядковується керівнику закладу охорони здоров'я, на базі якого створено Відділення (кабінет).

 

В. о. директора Департаменту
реформ та розвитку
медичної допомоги

А. Терещенко

Опрос