Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Критериев определения плательщиков для получения статуса "образцовый плательщик" и Программы поддержки плательщиков, получивших статус "образцовый плательщик"

Министерство доходов и сборов Украины
Приказ от 31.12.2013 № 896
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

31.12.2013

м. Київ

N 896

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
08 лютого 2014 р. за N 260/25037

Про затвердження Критеріїв визначення платників для набуття статусу "зразковий платник" та Програми підтримки платників, які набули статусу "зразковий платник"

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
 від 3 вересня 2015 року N 751)

З метою стимулювання суб'єктів господарювання до дотримання вимог податкового та митного законодавства, впровадження проактивного адміністрування, покращення якості оцінки та управління ризиками як основи контролю за повнотою сплати податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, організації роботи з платниками різних категорій ризиків, а також на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року N 869-р "Про затвердження Стратегічного плану розвитку Міністерства доходів і зборів на 2013 - 2018 роки"

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1) Критерії визначення платників для набуття статусу "зразковий платник" (далі - Критерії), що додаються;

2) Програму підтримки платників, які набули статусу "зразковий платник" (далі - Програма підтримки), що додається;

3) Порядок взаємодії структурних підрозділів Міністерства доходів і зборів України, головних управлінь Міністерства доходів і зборів України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Міжрегіонального головного управління Міністерства доходів і зборів України - Центрального офісу з обслуговування великих платників та митниць Міністерства доходів і зборів України для забезпечення виконання Програми підтримки платників, які набули статусу "зразковий платник", що додається.

2. Департаменту оподаткування та контролю об'єктів і операцій (Павелко Л. Г.) до 31 грудня 2013 року надати Департаменту розвитку ІТ, електронних сервісів та обліку платників узгоджену з ним заявку (далі - Заявка) на розробку програмного забезпечення для автоматичного формування Реєстру платників, які набули статусу "зразковий платник" (далі - Реєстр).

3. Департаменту розвитку ІТ, електронних сервісів та обліку платників (Теньков О. В.):

1) розробити технічне завдання для автоматичного формування Реєстру в строк, визначений в узгодженій Заявці;

2) розробити програмне забезпечення для автоматичного формування Реєстру в строк, визначений у технічному завданні;

3) сформувати Реєстр до 01 квітня 2014 року;

4) надати Реєстр у триденний строк до Інформаційно-комунікаційного департаменту для оприлюднення на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України (далі - Міндоходів), а також до структурних підрозділів Міндоходів, головних управлінь Міндоходів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників (далі - головні управління Міндоходів) та митниць Міндоходів для забезпечення виконання Програми підтримки.

4. Інформаційно-комунікаційному департаменту (Семченко О. В.) забезпечити розміщення на офіційному веб-порталі Міндоходів:

1) Критеріїв та Програми підтримки - у дводенний строк з дня отримання цього наказу;

2) Реєстру - не пізніше робочого дня, наступного за днем отримання Реєстру, відповідно до підпункту 4 пункту 3 цього наказу.

5. Начальникам головних управлінь Міндоходів забезпечити надання цього наказу до державних податкових інспекцій для проведення масово-роз'яснювальної роботи серед платників.

6. Координаційно-моніторинговому департаменту (Санжаревська І. С.) забезпечити реєстрацію цього наказу в Репозиторії звітної і статистичної інформації Міністерства доходів і зборів України, затвердженому наказом Міндоходів від 06 вересня 2013 року N 448 "Про затвердження Порядку супроводження Репозиторія звітної і статистичної інформації Міністерства доходів і зборів України".

7. Департаменту оподаткування та контролю об'єктів і операцій (Павелко Л. Г.) в установленому законодавством порядку забезпечити:

подання цього наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію;

оприлюднення цього наказу.

8. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ігнатова А. П.

 

Міністр

О. В. Клименко

ПОГОДЖЕНО:

 

Міністр фінансів України

Ю. Колобов

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

М. Ю. Бродський

 

Критерії визначення платників для набуття статусу "зразковий платник"

Право на отримання статусу "зразковий платник" мають платники, які є виробниками продукції, виробленої на митній території України, перебувають на загальній системі оподаткування, зареєстровані платниками податку на додану вартість та відповідають одночасно таким критеріям:

1. Своєчасне подання до органів доходів і зборів в електронному вигляді звітів, декларацій, іншої податкової інформації та фінансової звітності, звітності по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

2. Відсутність податкового боргу та боргу по заробітній платі на початок звітного року та своєчасна сплата до бюджетів податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску та заробітної плати протягом звітного року та до 01 квітня поточного року.

3. Наявність позитивної динаміки задекларованого до сплати податку на прибуток та декларування за звітний рік прибутковості на рівні не нижче подвійної облікової ставки Національного банку України, діючої станом на початок звітного року.

4. Забезпеченість основними засобами, залишкова вартість яких на початок звітного року становить не менше двох відсотків загального річного обсягу постачання та не менше 1 млн гривень.

5. Середня чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах з такими платниками податку, перевищує 50 осіб за звітний рік.

6. Середня заробітна плата не менше ніж у п'ять разів перевищує рівень мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного року.

7. Загальна сума розбіжностей по податку на додану вартість (завищення податкового кредиту, сформованого платником, порівняно з податковим зобов'язанням його контрагентів, заниження податкового зобов'язання, сформованого платником, порівняно з податковим кредитом його контрагентів) не перевищує 10 відсотків від середньомісячного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту платника за звітний рік.

8. Відповідність протягом звітного року критеріям, передбаченим Податковим кодексом України для отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість у кожному з періодів декларування такого бюджетного відшкодування (для платників, які декларують бюджетне відшкодування).

9. Сума нарахованих та сплачених податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску перевищує суму задекларованого до відшкодування податку на додану вартість за звітний рік (для платників, які декларують бюджетне відшкодування).

Примітка. Звітним роком вважається календарний рік, що передує року формування Реєстру платників, які набули статусу "зразковий платник".

 

Директор Департаменту оподаткування
та контролю об'єктів і операцій

Л. Г. Павелко

Опрос