Идет загрузка документа (41 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции по организации охраны и обеспечения пропускного режима в административное здание Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям

Минобороны
Приказ, Инструкция от 13.01.2014 № 21
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

13.01.2014

м. Київ

N 21

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 січня 2014 р. за N 169/24946

Про затвердження Інструкції з організації охорони та забезпечення пропускного режиму до адміністративної будівлі Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства оборони України
 від 25 серпня 2016 року N 437)

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року N 939/ДСК та з метою організації охорони, визначення основних вимог та порядку організації пропускного режиму, порядку допуску до службових приміщень адміністративної будівлі Державної служби України з надзвичайних ситуацій

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з організації охорони та забезпечення пропускного режиму до адміністративної будівлі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що додається.

2. Голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр оборони України

П. В. Лебедєв

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

М. В. Болотських

 

ІНСТРУКЦІЯ
з організації охорони та забезпечення пропускного режиму до адміністративної будівлі Державної служби України з надзвичайних ситуацій

I. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція розроблена з метою організації охорони, визначення основних вимог та порядку організації пропускного режиму, порядку допуску до службових приміщень адміністративної будівлі Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС України).

1.2. Організація цілодобової охорони адміністративної будівлі ДСНС України, дотримання режимних заходів з питань забезпечення охорони та пропускного режиму здійснюються особовим складом відділу забезпечення охорони адміністративних будівель ДСНС України центру оперативно-чергової служби Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі - Відділ) та групи охорони центру забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі - Група) Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України (далі - Управління).

1.3. За організацію охорони та пропускного режиму в адміністративній будівлі апарату ДСНС України відповідає комендант центру оперативно-чергової служби Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Управління (далі - комендант), який підпорядковується начальнику центру оперативно-чергової служби Оперативно-рятувальної служби Управління.

II. Організація охорони

2.1. Для забезпечення охорони та пропускного режиму в адміністративній будівлі ДСНС України (місто Київ, вулиця О. Гончара, 55а) призначається добовий наряд у такому складі:

оперативний черговий (оперативний черговий Відділу);

помічник оперативного чергового (фахівець Відділу);

начальник зміни (особа начальницького складу Групи);

контролери постів (особовий склад Групи).

2.2. Цілодобова охорона виставляється біля центрального входу до адміністративної будівлі ДСНС України (місто Київ, вулиця М. Коцюбинського) та біля в'їзних воріт на внутрішню територію апарату ДСНС України (місто Київ, вулиця Чапаєва). Денна охорона виставляється в робочий час на бюро перепусток та біля громадської приймальні (місто Київ, вулиця Чапаєва).

2.3. Охорона об'єктів здійснюється шляхом постійного візуального та відеоспостереження, у нічний час додатково погодинним пішим обходом і оглядом внутрішньої та зовнішньої об'єктових територій.

2.4. Режимні приміщення ДСНС України обладнуються охоронною та пожежною сигналізаціями. Пости обладнуються системою відеоспостереження та системою контролю і управління доступу (далі - СКУД).

2.5. Особи начальницького складу та працівники апарату ДСНС України після закінчення робочого дня вимикають у службових приміщеннях електроприлади, комп'ютерну техніку, освітлення, замикають та опечатують особистою номерною металевою печаткою вхідні двері до цих приміщень.

2.6. Дублікати ключів від службових приміщень зберігаються в тубусах, опечатаних особистими номерними металевими печатками відповідальних за приміщення осіб, в оперативного чергового.

2.7. Режимні приміщення адміністративної будівлі ДСНС України здають під охорону та знімають з охорони посадові особи, які мають на це право, згідно зі списком, що надається оперативному черговому, під підпис у відповідному журналі обліку.

2.8. За виконання встановленого розпорядку дня особового складу ДСНС України, підтримання статутного порядку в службових приміщеннях, заходів пожежної безпеки та підтримання режиму секретності відповідають керівники структурних підрозділів.

III. Організація пропускного режиму

3.1. Допуск до адміністративної будівлі ДСНС України працівників апарату ДСНС України та відвідувачів здійснюється через центральний вхід. Прийом громадян з особистих питань проводиться у визначений час у громадській приймальні без оформлення перепусток до адміністративної будівлі ДСНС України.

3.2. До адміністративної будівлі ДСНС України цілодобово в робочі, святкові та вихідні дні пропускаються безперешкодно:

Президент України;

Голова Верховної Ради України;

Прем'єр-міністр України;

Голова Конституційного Суду України;

Голова Верховного Суду України;

Перший заступник Голови Верховної Ради України;

Перший віце-прем'єр-міністр України;

Міністр закордонних справ України;

Генеральний прокурор України;

віце-прем'єр-міністри України, міністри України, Голова ДСНС України та його заступники, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, Глава Адміністрації Президента України, Керівник Секретаріату Кабінету Міністрів України, начальник Управління державної охорони України, начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України.

3.3. Адміністративну будівлю ДСНС України також відвідують за пред'явленням службового посвідчення:

Голова Верховної Ради України та його заступники, Глава Адміністрації Президента України та його заступники, Секретар Ради національної безпеки і оборони України та його заступники, Керівник Секретаріату Кабінету Міністрів України та його заступники, Голова Служби безпеки України та його заступники;

перші заступники та заступники міністрів;

керівники центральних органів виконавчої влади та їх заступники;

Голова Рахункової палати та його заступники;

народні депутати України діючого скликання та їх помічники-консультанти;

заступники Голови Верховного Суду України;

судді Конституційного Суду України, голови Вищих спеціалізованих судів України та їх заступники;

заступники Генерального прокурора України та працівники прокуратури України відповідно до статті 20 Закону України "Про прокуратуру";

заступники начальника Генерального штабу Збройних Сил України та командувачі видів Збройних Сил України;

Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій.

3.4. До адміністративної будівлі допускаються за посвідченнями ДСНС України:

начальники головних управлінь (управлінь) ДСНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та їх заступники;

керівники навчальних закладів та науково-дослідних установ, підприємств, що належать до сфери управління ДСНС України, підрозділів центрального підпорядкування ДСНС України та їх заступники.

3.5. До адміністративної будівлі допускаються за службовими посвідченнями:

працівники фельд'єгерського та спеціального зв'язку й Управління державної охорони України;

працівники Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" при доставці кореспонденції на адресу ДСНС України.

3.6. До адміністративної будівлі допускаються за постійними електронними перепустками (далі - CIP-картки):

особи начальницького складу служби цивільного захисту та працівники апарату ДСНС України, Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України;

працівники Управління (які постійно працюють в адміністративній будівлі ДСНС України), Центру інформаційних технологій та технічних послуг, спеціалізованих аварійно-рятувальних служб ДСНС України, які забезпечують роботу Управління оперативно-чергової служби та координації дій у надзвичайних ситуаціях;

працівники підприємства, які на умовах договору здійснюють обслуговування їдальні в адміністративній будівлі ДСНС України.

3.7. До адміністративної будівлі допускаються за тимчасовими CIP-картками працівники Державного агентства України з управління зоною відчуження (на період перебування апарату Державного агентства в адміністративній будівлі ДСНС України), інших установ, організацій та підприємств, яким надано право тимчасового проходу (на строк до одного року) до адміністративної будівлі ДСНС України за рішенням заступника Голови ДСНС України.

Забезпечення зазначених працівників тимчасовими CIP-картками покладається на керівників цих установ, організацій та підприємств.

3.8. До адміністративної будівлі в неробочий час допускаються без оформлення перепустки:

відвідувачі за усними дозволами Голови ДСНС України або його заступників у супроводі помічника оперативного чергового. Зазначені дозволи доводяться через приймальні керівництва ДСНС України або начальника чергової зміни оперативно-чергової служби ДСНС України з відповідним записом у Журналі обліку реєстрації відвідувачів (додаток 1);

представники іноземних держав за усним дозволом Голови ДСНС України або його заступників у супроводі посадової особи Управління міжнародного співробітництва згідно з програмою прийому, погодженою керівником режимно-секретного органу;

представники засобів масової інформації за списком, підписаним начальником Відділу зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю ДСНС України, погодженим начальником режимно-секретного органу.

3.9. У разі проведення в адміністративній будівлі за рішенням керівництва ДСНС України спільних нарад, семінарів та інших заходів (з визначеною кількістю осіб) допуск запрошених осіб здійснюється за списками, що підписуються керівником структурного підрозділу, відповідального за проведення заходу, погоджуються із керівником режимно-секретного органу, комендантом адміністративної будівлі ДСНС України та передаються оперативному черговому по охороні адміністративної будівлі ДСНС України.

3.10. Допуск до адміністративної будівлі працівників аварійних, медичних та екстрених служб, які прибули на виклик, здійснюється у супроводі оперативного чергового або його помічника.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій (пожежі, аварії тощо) вихід з адміністративної будівлі ДСНС України здійснюється без перевірки посвідчень та перепусток через основний та запасні виходи.

3.11. CIP-картки, призначені для проходу до адміністративної будівлі ДСНС України (виходу з адміністративної будівлі) видаються та приймаються під особистий підпис у Журналі обліку постійних CIP-карток (додаток 2), Журналі обліку тимчасових CIP-карток (додаток 3) та Журналі обліку разових перепусток (додаток 4).

3.12. Для отримання постійної CIP-картки користувач повинен зробити своє фото, яке вноситься в електронну базу даних СКУД.

3.13. Користувач постійної (тимчасової) CIP-картки особисто відповідає за її зберігання. У випадку втрати, пошкодження або знищення CIP-картки власник негайно повідомляє безпосереднього керівника та коменданта адміністративної будівлі ДСНС України.

Користувачу CIP-картки забороняється передавати її будь-кому та використовувати не за призначенням.

3.14. Облік та видача постійних CIP-карток, реєстрація тимчасових CIP-карток та ведення електронної бази даних СКУД здійснюються комендантом.

Видача постійних CIP-карток здійснюється:

особам начальницького складу та працівникам апарату ДСНС України, Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України, Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби ДСНС України - на підставі витягів із наказів про призначення на посаду;

працівникам (які працюють в адміністративній будівлі ДСНС України) Науково-дослідного центру інформаційних технологій та технічних послуг Інституту державного управління у сфері цивільного захисту ДСНС України, підприємства, яке на умовах договору здійснює обслуговування їдальні в адміністративній будівлі ДСНС України, - за поданням їх керівників згідно з рішенням заступника Голови ДСНС України.

3.15. Видача тимчасових CIP-карток відвідувачам, яким надано право тимчасового проходу (на строк до одного року), здійснюється згідно зі списком, що формується комендантом до 01 лютого поточного року на підставі заявок керівників організацій, підприємств та установ, погоджених із заступником Голови ДСНС України.

3.16. Видача разових перепусток іншим відвідувачам здійснюється черговим бюро перепусток на підставі Заявки на пропуск відвідувача, зразок якої наведено у додатку 5 до цієї Інструкції, підписаної керівником департаменту, іншого самостійного структурного підрозділу апарату ДСНС України, його заступником або начальником чергової зміни Управління оперативно-чергової служби та координації дій у надзвичайних ситуаціях ДСНС України за наявності документа, що засвідчує особу відвідувача.

Перед вибуттям відвідувача посадова особа (яка подавала заявку на пропуск відвідувача) робить відповідну відмітку на разовій перепустці, яка під час виходу з адміністративної будівлі здається відвідувачем контролеру.

Начальник структурного підрозділу апарату ДСНС України, який подав заявку на пропуск відвідувача, відповідає за його перебування у будівлі.

Список керівників структурних підрозділів (заступників керівників) із зразками їх підписів, які мають право підпису заявок на перепустку, на наступний рік, до 25 грудня поточного року, подається комендантом на затвердження заступнику Голови ДСНС України.

3.17. У разі звільнення особи начальницького складу, працівника (користувача постійної CIP-картки) з посади чи переведення на іншу роботу CIP-картки підлягають поверненню коменданту адміністративної будівлі ДСНС України.

Про звільнення особи начальницького складу, працівника (користувача постійної CIP-картки) з посади чи переведення на іншу роботу керівники Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України, Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, Науково-дослідного центру інформаційних технологій та технічних послуг Інституту державного управління у сфері цивільного захисту ДСНС України, підприємства, яке на умовах договору здійснює обслуговування їдальні ДСНС України, інформують коменданта адміністративної будівлі та забезпечують повернення постійних CIP-карток.

При звільненні осіб начальницького складу та працівників апарату ДСНС України Департамент персоналу ДСНС України забезпечує своєчасне надання відповідної інформації коменданту.

У разі звільнення працівників (користувачів тимчасової CIP-картки) з посади чи переведення на іншу роботу тимчасові CIP-картки підлягають вилученню з електронної бази даних СКУД. Про звільнення зазначених працівників керівники установ, організацій чи підприємств, де працювали ці працівники, своєчасно інформують коменданта адміністративної будівлі.

3.18. У разі блокування CIP-картки користувач цієї CIP-картки з метою з'ясування причин та вжиття заходів звертається до коменданта.

3.19. З метою безпечного функціонування апарату ДСНС України, запобігання можливим терористичним актам забороняється прохід до адміністративної будівлі працівників та відвідувачів із зброєю (за винятком працівників фельд'єгерського та спеціального зв'язку і Управління державної охорони України, які прибувають для доставки урядових документів або здійснюють охорону посадових осіб згідно з чинним законодавством), наркотичними речовинами, вибухо-, радіоактивно-, хімічно-, бактеріологічно-, біологічно-, пожежонебезпечними речовинами, засобами, що можуть бути використані для вчинення актів технологічного тероризму.

IV. Порядок винесення (вивезення), внесення (ввезення) матеріальних цінностей

4.1. Матеріальні цінності, які перебувають на балансі ДСНС України, виносяться (вивозяться) або вносяться (ввозяться) за Матеріальною перепусткою на вивезення (винесення) матеріальних цінностей, зразок якої наведено в додатку 6 цієї Інструкції, яка підписується директором Департаменту ресурсного забезпечення або його заступниками. Перепустка дійсна лише на дату і час, зазначені в ній.

4.2. При здійсненні вивезення (ввезення), винесення (внесення) матеріальних цінностей перепустка надається оперативному черговому, який робить відповідний запис у Журналі обліку вивезення (ввезення), винесення (внесення) матеріальних цінностей (додаток 7).

4.3. Дозволяється вхід (вихід) без оформлення матеріальної перепустки з особистими речами (валізи, жіночі сумки тощо). Особиста аудіо-, відео-, комп'ютерна, оргтехніка та майно, що не знаходиться на обліковому балансі ДСНС України, вноситься та виноситься з адміністративної будівлі тільки з дозволу оперативного чергового із відповідним записом у Журналі обліку тимчасового вивезення (ввезення), винесення (внесення) матеріальних цінностей (додаток 8).

4.4. Контроль за дотриманням порядку щодо винесення (вивезення) матеріальних цінностей здійснюється комендантом.

4.5. Дозвіл на в'їзд автомобільного транспорту ДСНС України, інших підприємств, установ та організацій на територію внутрішнього двору адміністративної будівлі ДСНС України надає директор Департаменту ресурсного забезпечення ДСНС України або його заступники у разі його відсутності.

4.6. Вивезення сміття, будівельних відходів з території ДСНС України здійснюється під наглядом оперативного чергового або його помічника.

4.7. Забезпечення продуктами та іншим майном підприємства, яке на умовах договору здійснює обслуговування їдальні, дозволяється з бокового входу адміністративної будівлі (з боку вулиці О. Гончара) за погодженням з оперативним черговим та в присутності його помічника.

4.8. За організацію допуску автомобільного транспорту на територію внутрішнього двору адміністративної будівлі відповідає директор Департаменту ресурсного забезпечення ДСНС України.

4.9. Технічну експлуатацію та функціонування СКУД забезпечує Науково-дослідний центр інформаційних технологій та технічних послуг Інституту державного управління у сфері цивільного захисту ДСНС України.

4.10. У разі виходу з ладу СКУД доступ до адміністративної будівлі ДСНС України здійснюється за посвідченнями посадової особи ДСНС України (разовими перепустками, виданими бюро перепусток).

4.11. Контроль щодо організації та здійснення пропускного режиму в адміністративній будівлі ДСНС України покладається на керівника режимно-секретного органу ДСНС України.

 

Тимчасово виконуючий обов'язки
начальника Управління взаємодії
з Державною службою України
з надзвичайних ситуацій
Міністерства оборони України
полковник

К. Ю. Аніконов

 

ЖУРНАЛ
обліку реєстрації відвідувачів

N
з/п

Прізвище, ім'я та по батькові

Посада

Прізвище особи, що надала дозвіл

Час входу

Час виходу

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЖУРНАЛ
обліку постійних CIP-карток

N з/п

Прізвище, ім'я та по батькові

Посада

Номер CIP-картки

Номер та дата видачі посвідчення посадової особи

Номер та дата наказу про призначення

Дата та підпис посадової особи про отримання CIP-картки

Номер та дата наказу про звільнення

Дата та підпис посадової особи про повернення CIP-картки

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЖУРНАЛ
обліку тимчасових CIP-карток

N з/п

Прізвище, ім'я та по батькові

Установа, посада

Номер та дата видачі посвідчення посадової особи

N CIP-картки, строк дії

Підстава для надання допуску до адмінбудівлі

Дата та підпис особи про отримання CIP-картки

Підстава для скасування допуску до адмінбудівлі

Дата та підпис посадової особи про скасування допуску до адмінбудівлі

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЖУРНАЛ
обліку разових перепусток

N
з/п

Прізвище, ім'я та по батькові

Установа, посада

Номер та дата видачі посвідчення посадової особи

Номер разової перепустки

Підстава для надання допуску до адмінбудівлі

Номер робочого (домашнього) телефону

Дата та підпис особи про отримання разової перепустки

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗРАЗОК

Додаток 5
до Інструкції з організації охорони та забезпечення пропускного режиму до адміністративної будівлі Державної служби України з надзвичайних ситуацій
(пункт 3.16)

ЗАЯВКА
на пропуск відвідувача

 

ЗАЯВКА

на пропуск відвідувача

для оформлення разової перепустки до

____________________________________
(назва структурного підрозділу ДСНС України)

з _____ до _____ годин
"___" _______________ 20___ р.

_______________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові відвідувача)

_______________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові відвідувача)

_______________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові відвідувача)

_______________________________________________________________
(посада)

_______________________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

 

ЗРАЗОК

Додаток 6
до Інструкції з організації охорони та забезпечення пропускного режиму до адміністративної будівлі Державної служби України з надзвичайних ситуацій
(пункт 4.1)

МАТЕРІАЛЬНА ПЕРЕПУСТКА
на вивезення (винесення) матеріальних цінностей

 

МАТЕРІАЛЬНА ПЕРЕПУСТКА
на вивезення (винесення) матеріальних цінностей

з _____ до _____ годин "___" _______________ 20___ р.

N
з/п

Найменування матеріальних цінностей

Серійний, заводський або інвентарний номер

Кількість

Особа, що виносить майно

Примітка

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 


__________________________________________________________________________________
(посада)

___________________________________________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

 

ЖУРНАЛ
обліку вивезення (ввезення), винесення (внесення) матеріальних цінностей

N
з/п

Дата вивезення (ввезення), винесення (внесення)

Час

Найменування матеріальних цінностей

Серійний, заводський або інвентарний номер

Підрозділ, структурний підрозділ

Посада, прізвище та ініціали відповідальної особи

Посада, прізвище та ініціали особи, яка надала дозвіл

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЖУРНАЛ
обліку тимчасового вивезення (ввезення), винесення (внесення) матеріальних цінностей

Дата, час внесення (ввезення)

Найменування майна

Серійний
(інвентарний) номер

Посада, прізвище та ініціали відповідальної особи

Посада, прізвище та ініціали особи, яка надала дозвіл

Дата, час винесення (вивезення)

Посада, прізвище та ініціали особи, яка надала дозвіл

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

____________

Опрос