Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Положение о кабинете планирования семьи

Министерство здравоохранения, Национальная академия медицинских наук Украины
Положение, Приказ от 29.11.2013 № 1030/102
действует с 21.01.2014

Положення про кабінет планування сім'ї

I. Загальні положення

1. Кабінет планування сім'ї (далі - Кабінет) є структурним підрозділом закладу охорони здоров'я акушерсько-гінекологічного профілю районної або міської лікарні, який забезпечує надання медичної допомоги вторинного рівня з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я особам, що досягли репродуктивного віку.

2. Кабінет у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Кабінету Міністрів України, Указами Президента України, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

3. Планування діяльності, фінансування, забезпечення медичним обладнанням, інструментарієм, господарським інвентарем проводиться відповідно до діючих нормативів у встановленому порядку.

4. Кабінет співпрацює з регіональним центром планування сім'ї та репродукції людини та закладами первинної медико-санітарної допомоги.

5. Кабінет у своїй діяльності взаємодіє з нарко- та дермато-венерологічним кабінетами, кабінетом довіри, закладами освіти, "Клініками, дружніми до молоді", громадськими організаціями, засобами масової інформації тощо.

6. Штатний розклад Кабінету складається згідно з діючими штатними нормативами. Режим роботи Кабінету встановлюється з урахуванням максимальної зручності для населення.

7. Прийом населення у Кабінеті може здійснюватись за направленням з інших установ та за особистим зверненням пацієнта.

II. Основні завдання Кабінету

1. Консультативна та лікувально-діагностична допомога.

2. Організаційно-методична робота.

3. Інформаційно-просвітницькі заходи.

III. Функції Кабінету

1. Надання амбулаторної консультативної та лікувально-діагностичної допомоги з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я:

консультативна допомога лікарям загальної практики - сімейним лікарям, акушеркам фельдшерсько-акушерських пунктів, фельдшерам фельдшерських пунктів з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я;

координація діяльності з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;

консультування з усього спектра методів планування сім'ї з врахуванням репродуктивних планів та періодів життя жінки;

ведення реєстру жінок з тяжкими захворюваннями, при яких вагітність та пологи загрожують життю;

надання безоплатно контрацептивів категоріям населення, визначеним Державною програмою "Репродуктивне здоров'я нації" на період до 2015 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року N 1849, а також прийнятими на її основі місцевими програмами та іншими нормативно-правовими актами;

визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у засобах та методах контрацепції;

профілактика та лікування захворювань репродуктивної системи у чоловіків та жінок;

лікування станів, пов'язаних з порушенням фертильності;

профілактика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом;

консультування вагітних високої групи ризику з екстрагенітальною патологією з питань планування сім'ї;

профілактика вродженої та спадкової патології.

2. Організаційно-методична робота з питань планування сім'ї та репродуктивного здоров'я:

забезпечення організаційно-методичної допомоги в закладах охорони здоров'я з питань добровільного медичного обстеження осіб, які збираються подавати заяву про реєстрацію шлюбу;

організація підвищення кваліфікації лікарів різних спеціальностей та середніх медичних працівників, педагогів, соціальних працівників з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я.

3. Проведення інформаційної та просвітницької роботи серед населення з питань охорони репродуктивного здоров'я та планування сім'ї:

проведення інформаційних заходів, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, формування відповідального батьківства, зміцнення сімейно-шлюбних відносин;

співпраця з місцевими органами управління освітою, державними органами реєстрації актів цивільного стану, правоохоронними та іншими органами, засобами масової інформації, громадськими організаціями з питань репродуктивного здоров'я населення.

 

Директор Департаменту реформ
та розвитку медичної допомоги

М. Хобзей

Начальник
лікувально-організаційного
управління НАМН України

В. Лазоришинець

Опрос