Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о проведении Всеукраинского фестиваля детских средств массовой информации "Артек плюс"

Министерство социальной политики Украины
Положение, Приказ от 29.10.2013 № 718
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

29.10.2013

м. Київ

N 718

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
13 листопада 2013 р. за N 1945/24477

Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського фестивалю дитячих засобів масової інформації "Артек плюс"

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства соціальної політики України
 від 6 травня 2014 року N 273)

Відповідно до підпункту 10 пункту 3, підпунктів 55, 56 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 389 (зі змінами), та з метою залучення дітей та підлітків до творчої та соціальної активності у громадському, культурному, економічному житті міста, держави, світу; формування у дітей основ інформаційної культури, почуття гідності громадянина

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнського фестивалю дитячих засобів масової інформації "Артек плюс", що додається.

2. Департаменту організації оздоровлення та санаторно-курортного лікування (Н. Ралько) забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку;

організацію заходів щодо забезпечення Всеукраїнського фестивалю дитячих засобів масової інформації "Артек плюс" путівками на оздоровлення та відпочинок у державному підприємстві України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок загальної кількості путівок, передбачених для Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

В. Коломієць

 

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнського фестивалю дитячих засобів масової інформації "Артек плюс"

I. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський фестиваль дитячих засобів масової інформації "Артек плюс" (далі - Фестиваль) - комплексний педагогічний, культурно-просвітницький захід, спрямований на виховання патріотично налаштованої, соціально активної, медіа-культурної особистості як невід'ємної складової здоров'я суспільства, гарантії розвитку держави на базі державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" (далі - МДЦ "Артек").

1.2. Мета Фестивалю - залучення дітей та підлітків до творчої та соціальної активності у громадському, культурному, економічному житті міста, держави, світу, формування у дітей основ інформаційної культури, почуття гідності громадянина.

1.3. Основними завданнями Фестивалю є:

сприяння реалізації положень Міжнародної конвенції про права дитини: вільно висловлювати свою думку, отримувати та передавати інформацію в усній, письмовій або друкованій формі незалежно від кордонів;

забезпечення участі юніорів у професійному фестивалі на базі МДЦ "Артек", який проводиться спільно з майстрами журналістики: редакторами, режисерами, журналістами, дикторами, телеведучими тощо;

створення умов для самореалізації обдарованих дітей в інформаційному просторі, а саме: розвиток інтелектуального потенціалу, творчих здібностей і професійних навичок дітей та підлітків, які займаються в галузі журналістики, надання дітям професійної допомоги та підтримки в процесі створення інформаційної продукції;

вивчення ситуації зі ЗМІ різних регіонів України та ініціювання розвитку молодіжного інформаційного простору для вивчення та вирішення проблем сучасної молоді;

встановлення та зміцнення професійних та творчих контактів між молодіжними ЗМІ міст України;

створення умов для оздоровлення, змістовного відпочинку та творчого спілкування талановитих дітей і членів дитячих редакційних колективів з різних областей України.

II. Організатори Фестивалю

Мінсоцполітики України;

МДЦ "Артек";

Національна спілка журналістів України (за згодою);

Інформаційно-творче агентство "ЮН-ПРЕС" Київського палацу дітей та юнацтва (за згодою).

III. Керівництво та організація проведення Фестивалю

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Фестивалю покладається на Організаційний комітет (далі - Оргкомітет) та Виконавчу дирекцію, склад яких визначають організатори.

3.2. Оргкомітет:

затверджує списки учасників Фестивалю;

затверджує склад журі конкурсів;

визначає репертуарну політику і затверджує положення про конкурси в кожній номінації і віковій категорії;

координує роботу з підготовки, організації та проведення Фестивалю;

висвітлює результати Фестивалю в засобах масової інформації.

Виконавча дирекція Фестивалю є постійно діючим органом, роботу якого забезпечують організатори. До компетенції Виконавчої дирекції Фестивалю входять:

подання списку учасників Фестивалю до Мінсоцполітики України не пізніше ніж за місяць до початку тематичної зміни;

інформування претендентів про допуск до участі у Фестивалі та підготовка їх до участі у фестивальних заходах МДЦ "Артек" здійснюється після погодження в Мінсоцполітики України списку учасників Фестивалю;

розробка та реалізація програми Фестивалю в МДЦ "Артек" (організація конкурсної програми, майстер-класів та зустрічей з провідними журналістами тощо);

взаємодія з органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями, ЗМІ з метою залучення їх до підтримки Фестивалю та інформування про основні події Фестивалю.

3.3. Фестиваль проводиться щороку під час однієї з тематичних оздоровчих змін у МДЦ "Артек".

3.4. Строки проведення Фестивалю визначаються МДЦ "Артек" та погоджуються Мінсоцполітики України.

3.5. Мінсоцполітики України для проведення Фестивалю передбачається відповідна квота путівок до МДЦ "Артек" за рахунок бюджетних коштів.

3.6. Механізм відбору учасників: до участі у Фестивалі запрошуються переможці Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики "Прес-весна на Дніпрових схилах", Міжнародного конкурсу шкільних медіа та інших міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів дитячої журналістики.

3.7. З метою популяризації Фестивалю, створення відповідних умов для його проведення організатори можуть випускати друковану продукцію та супутні товари з відповідною символікою.

IV. Учасники Фестивалю

До участі у Фестивалі запрошуються діти, які беруть участь у роботі дитячого (шкільного, позашкільного) прес-центру: друковане видання, фото-, теле-, радіостудія/гурток, Інтернет-платформа, представники шкільної преси, які впродовж останнього року здобули призові місця (I - III особисте або командне місце) в конкурсах, фестивалях всеукраїнського, обласного рівнів від 12 до 16 років включно.

V. Умови та порядок проведення Фестивалю

5.1. Підбір і формування складу учасників Фестивалю здійснює МДЦ "Артек" та Інформаційно-творче агентство "ЮН-ПРЕС" Київського палацу дітей та юнацтва.

5.2. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань сім'ї та дітей, освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також підпорядковані їм позашкільні чи інші освітні заклади можуть вносити до Оргкомітету пропозиції щодо складу учасників Фестивалю не пізніше ніж за два місяці до початку тематичної оздоровчої зміни в МДЦ "Артек", під час якої планується Фестиваль.

5.3. Обов'язковою умовою участі у Фестивалі є наявність у дітей:

завірених печаткою відповідного учбового закладу, в якому навчається дитина, копій отриманих упродовж останнього року дипломів, грамот або інших документів, що підтверджують відповідні досягнення переможця або призера у конкурсі, фестивалі всеукраїнського, обласного рівнів (I - III особисте або командне місце);

довідки відповідного учбового закладу про те, що дитина є членом редакції дитячої або шкільної газети, кореспондентом друкованого видання, теле-, радіостудії, фотокореспондентом дитячої сторінки Інтернет-видання тощо.

5.4. Оргкомітет Фестивалю визначає не більш 10 найкращих учасників із кожного регіону України.

5.5. Оргкомітет подає списки учасників Фестивалю до Мінсоцполітики України не пізніше ніж за два місяці до початку тематичної оздоровчої зміни в МДЦ "Артек", під час якої планується Фестиваль.

5.6. Учасники Фестивалю забезпечуються путівками та направляються до МДЦ "Артек" Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань сім'ї та дітей, освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій згідно з чинним Положенням про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до МДЦ "Артек" за рахунок бюджетних коштів.

VI. Програма Фестивалю

6.1. Під час Фестивалю проводяться заняття гуртків, майстер-класи "Сценарна майстерність та телережисура", "Основи медіа-технологій", "Web-дизайн", "Основи фотомайстерності" тощо, систематичний випуск телещоденника, ярмарок продукції дитячих медіа-холдингів, конкурси з різних напрямів журналістики та інші заходи, передбачені тематикою зміни.

6.2. Обов'язковими заходами під час Фестивалю є виготовлення дітьми з використанням сучасних комп'ютерних технологій та розміщення у діючих медіа-виданнях інформаційної продукції (відеосюжетів, новин, публікацій, радіорепортажів, інтернет-сторінок, фотозвітів та репортажів тощо) з посиланням на Фестиваль.

6.3. Дитячі творчі роботи, виготовлені під час Фестивалю, можуть брати участь у конкурсних програмах Фестивалю (конкурс газет, матеріалів для новин, відеосюжетів, радіо-, фоторепортажів тощо).

6.4. Зміст та конкурсні програми Фестивалю визначаються окремими положеннями, які щороку оновлюються та затверджуються Оргкомітетом Фестивалю.

VII. Фінансові та інші умови Фестивалю

7.1. Фінансування заходів, пов'язаних з проведенням Фестивалю, здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.

7.2. За підсумками Фестивалю готується звіт, який надсилається до Мінсоцполітики України протягом 10 днів після його проведення.

 

Директор Департаменту
організації оздоровлення та
санаторно-курортного лікування

Н. Ралько

Опрос