Идет загрузка документа (61 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о рейтинге по олимпийским видам спорта в Украине

Министерство молодежи и спорта Украины
Положение, Приказ от 21.10.2013 № 677
редакция действует с 06.07.2018

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

21.10.2013

м. Київ

N 677

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 листопада 2013 р. за N 1893/24425

Про затвердження Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства молоді та спорту України
 від 2 травня 2018 року N 1946

Відповідно до статті 7 та частини восьмої статті 20 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 24 липня 2013 року N 390, з метою визначення рейтингу з олімпійських видів спорту

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні, що додається.

2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з фізичної культури та спорту обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій визначати рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні згідно з цим Положенням.

3. Департаменту олімпійського спорту (Уманець Н. Д.) забезпечити в установленому порядку державну реєстрацію цього наказу у Міністерстві юстиції України.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 15 квітня 2009 року N 1216 "Про затвердження Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2009 року за N 390/16406.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України з відповідного напряму діяльності.

 

Міністр
молоді та спорту України

Р. С. Сафіуллін

 

ПОЛОЖЕННЯ
про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні

I. Загальні положення

1. Це Положення визначає умови та порядок визначення рейтингу з олімпійських видів спорту в Україні (далі - рейтинг) окремо серед:

Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя відповідно до розподілу за групами, наведеного у додатку 1 до цього Положення;

абзац третій пункту 1 розділу І виключено

(згідно з наказом Міністерства молоді та
 спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

абзац четвертий пункту 1 розділу І виключено

(згідно з наказом Міністерства молоді та
 спорту України від 02.05.2018 р. N 1946,
у зв'язку з цим абзаци п'ятий - десятий
 вважати відповідно абзацами третім - восьмим)

шкіл вищої спортивної майстерності;

спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю відповідно до розподілу за групами, наведеного у додатку 2 до цього Положення;

спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву;

дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

абзац сьомий пункту 1 розділу І виключено

(згідно з наказом Міністерства молоді та
 спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

абзац восьмий пункту 1 розділу І виключено

(згідно з наказом Міністерства молоді та
 спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

2. Рейтинг серед спортсменів і тренерів (чоловіки, жінки) визначається в кожному окремому виді спорту всеукраїнськими спортивними федераціями (за згодою).

(розділ І доповнено новим пунктом 2 згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946,
у зв'язку з цим пункти 2, 3 вважати відповідно пунктами 3, 4)

3. Підсумкові інформаційні матеріали рейтингу надсилаються Мінмолодьспортом України керівництву Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.

4. Структурний підрозділ, до повноважень якого належить взаємодія з громадськістю та засобами масової інформації, Мінмолодьспорту України за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого належить координація розвитку олімпійських видів спорту, оприлюднює інформацію щодо підсумків рейтингу на офіційному веб-сайті Мінмолодьспорту України.

II. Порядок визначення рейтингу

1. Рейтинг з літніх олімпійських видів спорту визначається за I півріччя та за рік у цілому.

(абзац перший пункту 1 розділу ІІ у редакції наказу
 Міністерства молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

Рейтинг із зимових олімпійських видів спорту, шкіл вищої спортивної майстерності, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, дитячо-юнацьких спортивних шкіл визначається один раз на рік.

(абзац другий пункту 1 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

2. Структурний підрозділ Мінмолодьспорту України, до повноважень якого належить координація розвитку олімпійських видів спорту, до 20 числа першого місяця наступного півріччя та щороку до 20 січня наступного року (з літніх олімпійських видів спорту) і до 20 травня наступного року (із зимових олімпійських видів спорту) подає матеріали рейтингу на розгляд керівництва Мінмолодьспорту України.

3. Рейтинг за рік затверджується наказом Мінмолодьспорту України за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого належить координація розвитку олімпійських видів спорту.

III. Умови визначення рейтингу

1. Рейтинг визначається за найбільшою кількістю очок, що нараховані за результатами виступу спортсменів у спортивних змаганнях, згідно з таблицею визначення рейтингу з олімпійських видів спорту в Україні (додаток 3).

У групових і командних номерах програми та командних ігрових видах спорту очки за виборене місце нараховуються кожному спортсмену.

У видах спорту, де не проводяться фінальні змагання Кубків світу і Європи серед дорослих, а також немає підрахунку загального заліку за підсумками етапів, враховується кращий результат спортсмена на одному із змагань Кубка світу та/або Кубка Європи.

У тенісі кращий спортивний результат, показаний на одному із змагань "Великий шолом" серед дорослих протягом поточного року, прирівнюється до спортивного результату на чемпіонаті світу; участь українських спортсменів у матчах плей-оф світової групи і світовій групі на змаганнях Кубка Девіса (чоловіки) та у матчах плей-оф світової групи і у світових групах на змаганнях Кубка федерацій (жінки) прирівнюється до спортивного результату - 1 місце на чемпіонаті Європи; участь українських спортсменів у 2 раунді групи I Європейсько-Африканської зони на змаганнях Кубка Девіса (чоловіки) та у матчах плей-оф групи I Європейсько-Африканської зони на змаганнях Кубка федерацій (жінки) прирівнюється до спортивного результату - 5 місце на чемпіонаті Європи; кращий спортивний результат, показаний на одному із змагань "Великий шолом" серед юніорів протягом поточного року прирівнюється до спортивного результату на чемпіонаті світу серед молоді.

В індивідуальних зимових олімпійських видах спорту кращий спортивний результат прирівнюється до:

чемпіонату Європи - показаний на одному з етапів розіграшу Кубка світу в гірськолижному спорті, лижних гонках, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліна, сноубордингу, фристайлі;

чемпіонату Європи серед молоді або найближчої до дорослих спортсменів вікової групи - показаний на одному з етапів розіграшу Кубка Європи (Континентального Кубка) у гірськолижному спорті, ковзанярському спорті, лижних гонках, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліна, сноубордингу, фристайлі, шорт-треку та на одному з етапів серії Гран-Прі серед юніорів у фігурному катанні.

Рейтинг дитячо-юнацьких спортивних шкіл визначається серед:

комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту;

спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву.

Структурні підрозділи з фізичної культури і спорту Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій надсилають підсумкові інформаційні матеріали рейтингу кращих спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву та п'яти кращих комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту до Міністерства молоді та спорту України.

Результати роботи відділень дитячо-юнацьких спортивних шкіл з неолімпійських видів спорту для підрахунку рейтингу не враховуються.

(пункт 1 розділу ІІІ у редакції наказу Міністерства
 молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

2. У неолімпійських номерах програми олімпійських видів спорту та спортивних змаганнях, що проводяться в умовах, які не відповідають регламенту проведення Олімпійських ігор (з легкої атлетики і стрільби з лука в закритих приміщеннях, з плавання у 25-метровому басейні, з перегонів на лижеролерах тощо), очки нараховуються з коефіцієнтом 0,5.

3. Очки з коефіцієнтом 0,5 нараховуються:

Автономній Республіці Крим, областям, містам Києву і Севастополю - за результати виступів на чемпіонатах світу та Європи протягом двох років спортсменів-вихованців цих адміністративно-територіальних одиниць (у разі переходу до іншої адміністративно-територіальної одиниці);

(пункт 3 розділу ІІІ доповнено новим абзацом другим згідно з
 наказом Міністерства молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946,
у зв'язку з цим абзаци другий - четвертий
 вважати відповідно абзацами третім - п'ятим)

дитячо-юнацьким спортивним школам - за результати виступів вихованців цих спортивних шкіл протягом двох років з дня їх направлення для підвищення рівня спортивної майстерності до спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки і команд з ігрових видів спорту, які беруть участь у чемпіонатах України вищих ліг;

(абзац третій пункту 3 розділу ІІІ із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

школам вищої спортивної майстерності - за результати виступів спортсменів-учнів змінного складу;

спеціалізованим навчальним закладам спортивного профілю - за результати виступів учнів (студентів) додаткового контингенту.

4. Пункт 4 розділу ІІІ виключено

(згідно з наказом Міністерства молоді та
 спорту України від 02.05.2018 р. N 1946,
у зв'язку з цим пункт 5 вважати пунктом 4)

4. У разі набрання однакової кількості очок рейтинг визначається за кращими результатами спортсменів на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.

IV. Нагородження за підсумками рейтингу

1. За підсумками рейтингу за рік юридичні особи, що посіли 1 - 3 місця, нагороджуються пам'ятними кубками та дипломами Мінмолодьспорту України.

2. Нагородження переможців та призерів рейтингу серед Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та серед спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю проводиться окремо у групах.

 

Директор департаменту
олімпійського спорту

Н. Д. Уманець

 

РОЗПОДІЛ
за групами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя для визначення рейтингу з олімпійських видів спорту

Літні олімпійські види спорту

Перша група

1. Автономна Республіка Крим

2. Дніпропетровська область

3. Донецька область

4. Запорізька область

5. Київська область

6. Луганська область

7. Львівська область

8. Одеська область

9. Харківська область

10. Місто Київ

Друга група

1. Вінницька область

2. Івано-Франківська область

3. Миколаївська область

4. Полтавська область

5. Херсонська область

6. Черкаська область

7. Чернігівська область

Третя група

1. Волинська область

2. Житомирська область

3. Закарпатська область

4. Кіровоградська область

5. Рівненська область

6. Сумська область

7. Тернопільська область

8. Хмельницька область

9. Чернівецька область

10. Місто Севастополь

Зимові олімпійські види спорту

Перша група

1. Івано-Франківська область

2. Київська область

3. Львівська область

4. Сумська область

5. Тернопільська область

6. Харківська область

7. Чернігівська область

8. Місто Київ

Друга група

1. Вінницька область

2. Дніпропетровська область

3. Донецька область

4. Закарпатська область

5. Миколаївська область

6. Одеська область

7. Полтавська область

8. Рівненська область

9. Херсонська область

10. Хмельницька область

11. Чернівецька область

та інші області, що розвивають зимові олімпійські види спорту

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

 

РОЗПОДІЛ
за групами спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю

Перша група

1. Броварське вище училище фізичної культури

2. Дніпропетровське вище училище фізичної культури

3. Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С. Бубки

4. Кримське вище училище олімпійського резерву

5. Львівське училище фізичної культури

6. Миколаївське вище училище фізичної культури

7. Олімпійський коледж імені Івана Піддубного, м. Київ

8. Харківське державне вище училище фізичної культури N 1

9. Харківське обласне вище училище фізичної культури і спорту

10. Херсонське вище училище фізичної культури

11. Пункт 11 розділу виключено

Друга група

1. Березнівський ліцей-інтернат спортивного профілю

2. Запорізька загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю

3. Київський спортивний ліцей-інтернат

4. Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту

5. Костопільський обласний ліцей-інтернат II - III ступенів фізичної культури і спорту Рівненської обласної ради

6. Харківський республіканський ліцей-інтернат спортивного профілю

7. Луганський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту

8. Обласний ліцей-інтернат спортивного профілю "Барса" Сумської обласної ради

(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

 

ТАБЛИЦЯ
визначення рейтингу з олімпійських видів спорту в Україні

(додаток 3 у редакції наказу Міністерства
 молоді та спорту України від 02.05.2018 р. N 1946)

____________

Опрос