Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о проведении Всеукраинского слета юных спасателей

Минобороны, Министерство социальной политики Украины
Положение, Приказ от 16.09.2013 № 581/622
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

16.09.2013

м. Київ

N 581/622

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 вересня 2013 р. за N 1682/24214

Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського зльоту юних рятувальників

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства соціальної політики України,
Міністерства оборони України
від 4 серпня 2014 року N 523/496)

Відповідно до підпункту 10 пункту 3, підпунктів 55, 56 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 389 (зі змінами), та з метою залучення учнівської молоді до участі в організації змістовного дозвілля дітей та юнацтва, впровадження нових форм і методів роботи з підростаючим поколінням, виховання культури безпечної життєдіяльності, популяризації серед дітей та підлітків здорового і безпечного способу життя, зміцнення дружніх зв'язків між юними рятувальниками, підтримуючи ініціативу Всеукраїнського громадського дитячого руху "Школа безпеки",

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнського зльоту юних рятувальників, що додається.

2. Департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей Міністерства соціальної політики України (Жуковська Г. Г.) забезпечити:

2.1. Подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

2.2. Вжиття заходів щодо забезпечення Всеукраїнського зльоту юних рятувальників путівками на оздоровлення та відпочинок у державному підприємстві України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок загальної кількості путівок, передбачених для Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра соціальної політики України Л. Дроздову, заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій А. Бойка.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр соціальної
політики України

Н. Ю. Королевська

Міністр оборони України

П. В. Лебедєв

 

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнського зльоту юних рятувальників

I. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський зліт юних рятувальників (далі - Зліт) - це відкритий захід, що проводиться з метою залучення учнівської молоді до участі в організації змістовного дозвілля дітей та юнацтва, впровадження нових форм і методів роботи з підростаючим поколінням, виховання культури безпечної життєдіяльності, популяризації серед дітей та підлітків здорового і безпечного способу життя, зміцнення дружніх зв'язків між юними рятувальниками на базі державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" (далі - МДЦ "Артек").

1.2. Завдання Зльоту:

сприяння реалізації соціально важливих програм і проектів щодо всебічного розвитку дітей та підлітків;

привернення уваги громадськості, в тому числі державних і громадських організацій, до проблем попередження надзвичайних ситуацій, які виникають через незнання або нехтування елементарними правилами безпеки, невміння діяти в екстремальних ситуаціях;

формування вмінь і навичок поведінки в екстремальних життєвих обставинах, взаємодопомоги;

удосконалення рівня знань з основ безпеки життєдіяльності, розвиток зацікавленості дітей щодо запобігання та попередження можливих надзвичайних ситуацій, умінь та навичок поводження в екстремальних ситуаціях;

залучення юнаків і дівчат до регулярних занять фізичною підготовкою та спортом для зміцнення здоров'я;

підвищення професійної майстерності юних рятувальників;

виявлення найсильніших спортсменів - юних рятувальників;

обмін досвідом, розвиток та зміцнення дружніх зв'язків між дітьми з різних регіонів;

залучення дітей до руху юних рятувальників, занять у гуртках, секціях з безпеки життєдіяльності та рятувальної справи;

пропаганда та орієнтація на професію рятувальника;

розвиток творчих здібностей дітей і підлітків.

II. Організатори Зльоту

Організаторами Зльоту є:

Міністерство соціальної політики України;

Державна служба України з надзвичайних ситуацій;

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, відповідні структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, до повноважень яких належать формування і реалізація державної політики з питань сім'ї та дітей (далі - підрозділи);

громадські організації (за згодою);

МДЦ "Артек".

III. Організація підготовки та проведення Зльоту

3.1. Загальне керівництво Зльотом покладається на Організаційний комітет з підготовки та проведення Зльоту (далі - Оргкомітет), склад якого визначають організатори.

3.2. Організація та проведення змагань, конкурсів з тематики безпеки життєдіяльності, інших заходів Зльоту здійснюються Оргкомітетом за участю організаторів.

3.3. Міністерство соціальної політики України передбачає квоту путівок до МДЦ "Артек" для дітей - учасників Зльоту: переможців міжнародних, всеукраїнських змагань, конкурсів, зльотів юних рятувальників, лідерів Всеукраїнського громадського дитячого руху "Школа безпеки" та спортивних команд.

3.4. Зліт проводиться під час однієї з оздоровчих змін у МДЦ "Артек".

IV. Учасники Зльоту

4.1. У Зльоті беруть участь діти пільгових категорій, в тому числі з числа переможців всеукраїнських (міжнародних) зборів-змагань "Школа безпеки", міжнародних змагань та зльотів юних пожежників-рятувальників, Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості "Безпека в житті - життя у безпеці", спортивних команд юних рятувальників та лідерів Всеукраїнського громадського дитячого руху "Школа безпеки", дітей осіб загиблих при виконанні службових обов'язків рятувальників, юних героїв, які врятували життя людей, віком від 10 до 17 років з усіх регіонів України.

4.2. Оргкомітет формує списки учасників та надсилає їх до Міністерства соціальної політики України не пізніше ніж за 1 місяць до початку оздоровчої зміни в МДЦ "Артек".

V. Програма проведення Зльоту

5.1. За розробку і реалізацію програми Зльоту відповідає Оргкомітет.

5.2. Програмою Зльоту передбачається проведення:

урочистого відкриття Зльоту;

виставки аварійно-рятувального обладнання та техніки і показових виступів рятувальників;

майстер-класів для учасників Зльоту та дітей, що відпочивають у МДЦ "Артек";

змагань з багатоборства юних рятувальників;

зведених польових навчань з проведення пошуково-рятувальних робіт в умовах надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру: на воді, в горах, при пожежі; надання першої медичної допомоги та транспортування постраждалого; відпрацювання вправ з психологічної підготовки, радіаційно-хімічного захисту тощо;

тематичних конкурсів, фестивалів;

зустрічей з професійними рятувальниками та юними героями-рятувальниками;

урочистого закриття Зльоту та нагородження учасників і переможців змагань, конкурсів.

5.3. У період Зльоту організовуються та проводяться навчально-тренувальні заняття, семінари, тренінги, засідання за "круглим столом" (за окремими програмами) для дітей, тренерів, керівників команд юних рятувальників, організаторів з питань роботи з дітьми та підлітками щодо формування культури безпечної життєдіяльності, навчання основам безпеки життєдіяльності, популяризації спортивно-прикладного рятувального багатоборства серед підростаючого покоління.

5.4. У разі необхідності до програми заходу можуть бути внесені зміни.

VI. Умови проведення Зльоту

6.1. Для проведення змагань і конкурсів організаторами створюються Головна суддівська колегія (далі - ГСК) та журі. Склад і кількість ГСК, членів журі визначає Оргкомітет.

6.2. Оргкомітет та ГСК забезпечують заходи з техніки безпеки проведення Зльоту.

6.3. Команди та учасники, які посіли I - III місця в окремих конкурсах, на окремих дистанціях (етапах) змагань тощо, нагороджуються грамотами, дипломами та пам'ятними подарунками від організаторів і спонсорів.

6.4. Оргкомітетом, ГСК та журі можуть установлюватися спеціальні нагороди командам та окремим учасникам, які були кращими на тому чи іншому етапі змагань або в конкурсах.

6.5. Команди, які прибули на Зліт, повинні мати емблему команди, прапор, за необхідності - спеціальне спорядження для участі у змаганнях, а їх учасники - спеціальну парадну форму.

VII. Фінансування Зльоту

7.1. Фінансування заходів, пов'язаних з проведенням Зльоту, здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.

7.2. Витрати на проживання та харчування в МДЦ "Артек" членів Оргкомітету, представників організаторів, керівників делегацій, команд, тренерів, залучених спеціалістів, прес-групи та гостей Зльоту, а також проїзд його учасників до міста Сімферополя та у зворотному напрямку здійснюються за рахунок організацій, що відряджають, та залучених коштів, не заборонених законодавством України.

7.3. За підсумками Зльоту готується звіт, який надсилається до Міністерства соціальної політики України протягом 10 днів після його закінчення.

 

Директор Департаменту
гендерної політики та
оздоровлення дітей Міністерства
соціальної політики України

Г. Г. Жуковська

Тимчасово виконуючий обов'язки
начальника Управління
взаємодії з Державною службою
України з надзвичайних ситуацій
Міністерства оборони України
полковник

С. Л. Гущин

Опрос