Идет загрузка документа (115 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О портовых сборах

Министерство инфраструктуры Украины
Порядок, Приказ от 27.05.2013 № 316
редакция действует с 04.02.2020

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

27.05.2013

м. Київ

N 316

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
12 червня 2013 р. за N 930/23462

Про портові збори

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства інфраструктури України
 від 24 липня 2015 року N 281
,
 від 6 жовтня 2015 року N 403
,
 від 7 вересня 2016 року N 310
,
 від 23 грудня 2016 року N 463
,
від 23 жовтня 2017 року N 358
,
від 30 листопада 2017 року N 409
,
від 27 грудня 2017 року N 474
(зміни, внесені наказом Міністерства інфраструктури України
 від 27 грудня 2017 року N 474, застосовуються з
1 січня 2018 року),
від 11 квітня 2019 року N 252
,
від 25 червня 2019 року N 458,
від 25 червня 2019 року N 459,
від 25 червня 2019 року N 460
,
від 23 грудня 2019 року N 896

Додатково див. ухвалу
 Окружного адміністративного суду міста Києва
 від 15 липня 2021 року

(Наказом Міністерства інфраструктури України від 27 грудня 2017 року N 474 затверджено коефіцієнт 0,8 до ставок портових зборів, встановлених Порядком справляння та розмірами ставок портових зборів, затвердженим цим наказом)

Відповідно до статті 22 Закону України "Про морські порти України", підпунктів 4.3.1, 4.3.3 підпункту 4.3 пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року N 581,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1.1. Порядок справляння та розміри ставок портових зборів.

1.2. Порядок обліку та використання коштів від портових зборів.

2. Департаменту економіки та фінансів забезпечити:

2.1. Подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

2.2. Оприлюднення цього наказу на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня набрання чинності Законом України "Про морські порти України".

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Демидовича Д. В.

 

Міністр

В. В. Козак

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

М. Ю. Бродський

Перший заступник Міністра
фінансів України

А. Мярковський

Перший заступник Міністра
економічного розвитку і
торгівлі України

А. А. Максюта

 

Порядок справляння та розміри ставок портових зборів

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає процедуру справляння портових зборів та встановлює розміри ставок портових зборів.

1.2. Згідно з частинами третьою - п'ятою статті 22 Закону України "Про морські порти України" портові збори сплачуються адміністрації морських портів України, крім випадків, визначених цим Законом, а саме:

причальний збір справляється на користь власника причалу, а якщо причал перебуває у користуванні - на користь відповідного користувача;

канальний збір справляється на користь власника каналу;

корабельний збір справляється на користь користувача портової акваторії, а також власника операційної акваторії причалу (причалів), збудованої до набрання чинності Законом України "Про морські порти України";

маяковий збір справляється на користь державної установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства.

1.3. Портові збори (корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний та санітарний) справляються в морських портах із суден і плавучих споруд, що плавають під Державним Прапором України та іноземними прапорами, за групами згідно з додатком 1 до цього Порядку.

1.4. Сплата портових зборів у морських портах здійснюється до виходу судна з морського порту, а за транзитний прохід каналами - шляхом попередньої оплати або безпосередньо на вході у канал.

1.5. Нарахування портових зборів здійснюється з умовного об'єму судна, який обчислюється в кубічних метрах і дорівнює добутку трьох величин (довжина судна, ширина судна і висота борту судна), зазначених в обмірному свідоцтві (головні розмірення) або документі, що його замінює. При цьому умовний об'єм судна підлягає округленню у такому порядку: до 0,5 кубічного метра округлюється до цілого числа в меншу сторону, а 0,5 кубічного метра і більше округлюється до цілого числа в більшу сторону.

(абзац перший пункту 1.5 у редакції наказу
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

Для морських суден, що перевозять вантажі на верхній палубі чи мають дві або більше палуб, крім твіндечних суден, висота борту, яка використовується для обчислення об'єму судна, повинна становити не менше половини ширини судна.

Для суден групи Б, що мають дві або більше палуб, крім пасажирських суден, що заходять в українські порти, розташовані у гирлі та на р. Дунай, висота борту, яка використовується для обчислення об'єму судна, повинна становити половину ширини судна.

(абзац третій пункту 1.5 у редакції наказу
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

Умовний об'єм баржебуксирних складів, караванів та інших складених плавучих споруд для нарахування всіх видів зборів, крім санітарного, дорівнює сумі об'ємів окремих елементів.

Для розрахунку всіх видів зборів умовний об'єм суден РО-РО, РО-ФЛОУ, ОБО, ЛО-РО, контейнеровозів, худобовозів, ліхтеровозів, автомобілевозів застосовується з коефіцієнтом 0,7 за умови використання зазначених суден відповідно до їх спеціалізації. Тип судна та його спеціалізація визначаються за судновими документами.

При нарахуванні зборів за добовими ставками час округлюється до 0,5 доби. При цьому час до 0,5 доби приймається за 0,5 доби, а 0,5 доби і більше - за 1 добу.

1.6. Для ліхтеровозів, що виконують вантажні операції з ліхтерами на зовнішньому або внутрішньому рейді, портові збори нараховуються з об'єму ліхтерів, зданих ліхтеровозом після прибуття до морського порту і прийнятих ним при виході з нього.

1.7. Для вантажних суден групи А, які працюють на лініях закордонного плавання, відкритих у встановленому законодавством порядку, надається знижка у розмірі 20 відсотків корабельного збору.

1.8. Основними ознаками лінії закордонного плавання є:

установлення обов'язкових і факультативних іноземних (для ліній закордонного плавання) та українських портів заходження;

закріплення для роботи на лінії типів суден;

установлення періодичності заходження закріплених суден в українські порти;

реєстрація лінії Державною службою морського та річкового транспорту України за поданням Адміністрації морських портів України.

(абзац п'ятий пункту 1.8 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 459)

1.9. Для суден, що заходять у морський порт Южний для виконання операцій з навантаження-розвантаження генеральних та навалювальних вантажів, суб'єктом, що стягує портові збори, може застосовуватися знижка зі ставок усіх видів портових зборів у розмірі до 50 відсотків.

(абзац перший пункту 1.9 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

Для виконання операцій з навантаження рідкими хімічними вантажами (аміак, метанол, карбамідо-аміачна суміш) у морському порту "Южний" при справлянні портових зборів для суден закордонного плавання застосовується знижка зі ставок усіх видів портових зборів (крім адміністративного) у розмірі 30 відсотків.

(пункт 1.9 доповнено новим абзацом другим згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281
,
 у зв'язку з цим абзаци другий - шостий
 вважати відповідно абзацами третім - сьомим
)

У морському порту Ялта застосовуються такі знижки:

50 відсотків - зі ставки корабельного збору для суден групи А;

20 відсотків - зі ставок усіх видів портових зборів для круїзних пасажирських суден закордонного плавання групи Б (за винятком тих, що виконують вантажопасажирські рейси).

У морському порту Одеса застосовується знижка у розмірі 20 відсотків зі ставок усіх видів портових зборів для круїзних пасажирських суден закордонного плавання групи Б (за винятком тих, що виконують вантажопасажирські рейси).

У період з 15 листопада по 15 березня для круїзних пасажирських суден у закордонному плаванні групи Б (за винятком тих, що виконують вантажопасажирські рейси), що виконують рейси до будь-якого морського порту, застосовується знижка з усіх видів портових зборів у розмірі 50 відсотків.

Установити для круїзних пасажирських суден закордонного плавання знижку в розмірі 50 відсотків до ставок портових зборів (крім адміністративного) у морських портах України, розташованих в усті та на р. Дунай.

(пункт 1.9 доповнено новим абзацом восьмим згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

1.10. Для суден, що заходять у морські порти України (крім розташованих на р. Дунай) для виконання операцій з навантаження та (або) розвантаження транзитних вантажів, при справлянні портових зборів на умовах, визначених цим пунктом, застосовується знижка у розмірі 50 відсотків від ставок усіх видів портових зборів, крім адміністративного.

(абзац перший пункту 1.10 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 23.12.2019 р. N 896)

З метою застосування цього пункту під "транзитними вантажами" розуміються вантажі, що прямують транзитом між кінцевими пунктами відправлення та призначення, розташованими поза межами території України.

Дія цього пункту поширюється на всі види портових зборів (крім адміністративного), що нараховуються при вході, виході, перебуванні у морському порту та проходженні каналами суден, якими протягом певного рейсу здійснюється перевезення транзитних вантажів до (з) морських портів України.

Знижка, передбачена цим пунктом, застосовується до кожного окремого рейсу за умови, якщо питома вага транзитних вантажів, що навантажуються або розвантажуються на (із) судна у відповідному морському порту України в межах відповідного рейсу, становить понад 50 відсотків загального обсягу вантажу, фактично навантаженого або розвантаженого на (із) судна у цьому морському порту в межах такого рейсу.

Для визначення питомої ваги транзитних вантажів, що навантажуються або розвантажуються на (із) судно (судна) у відповідному морському порту України в межах відповідного рейсу, кількість вантажу визначається у таких одиницях виміру:

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом п'ятим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458)

у тоннах - навалочні, наливні, генеральні вантажі (крім універсальних та спеціалізованих контейнерів, що перевозяться суднами-контейнеровозами). У розрахунку не враховується вага залізничних вагонів, вантажних автомашин і трейлерів, якщо такі залізничні вагони, вантажні автомашини і трейлери не оформлені з згідно коносаментами (Bill of Lading) як вантаж із визначенням їх ваги;

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом шостим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458)

в умовних одиницях (TEU) - універсальні та спеціалізовані контейнери, що перевозяться суднами-контейнеровозами. У розрахунках 20-футовий універсальний та спеціалізований контейнери приймаються за 1 TEU, 40-футовий універсальний та спеціалізований контейнери та універсальні і спеціалізовані контейнери понад 40 футів приймаються у розрахунках за 2 TEU.

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом сьомим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458,
у зв'язку з цим абзаци п'ятий - десятий
 вважати відповідно абзацами восьмим - тринадцятим)

Розрахунок частки транзитних вантажів в загальному обсязі завантаженого або розвантаженого вантажу на (із) судна  у відповідному морському порту в межах відповідного рейсу здійснюється на підставі відомостей, що містяться у належним чином оформлених документах, передбачених Митним кодексом України та Законом України "Про транзит вантажів", зокрема, у митній декларації, коносаменті (Bill of Lading), вантажному маніфесті (Cargo Manifest) та інших документах, які супроводжують транзит вантажу між кінцевими пунктами відправлення та призначення за межами території України.

Знижка, передбачена цим пунктом, застосовується також на вхід або вихід судна в баласті до (з) відповідного морського порту під навантаження або після розвантаження транзитних вантажів за умови, якщо частка транзитних вантажів, що навантажуються або розвантажуються на (із) судна у цьому морському порту України, становить понад 50 відсотків загального обсягу вантажу, фактично навантаженого або розвантаженого на (із) судна у цьому морському порту.

Знижка, передбачена цим пунктом, для судна, що прибуває у морський порт із вантажем та здійснює вивантаження цього вантажу, а потім завантажується та вибуває із вантажем із морського порту, застосовується так:

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом десятим згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458)

питома вага транзитних вантажів, що навантажуються та розвантажуються на (із) судно (судна) у відповідному морському порту України, в загальному обсязі вантажу, фактично навантаженого або розвантаженого на (із) судно (судна) у цьому морському порту, визначається окремо за кожною операцією;

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом одинадцятим згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458)

знижка до ставок корабельного та канального зборів застосовується при вході судна у морський порт згідно з розрахунком питомої ваги транзитних вантажів в обсязі вантажів, що розвантажуються із судна;

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом дванадцятим згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458)

знижка до ставок корабельного та канального зборів застосовується при виході судна із морського порту згідно з розрахунком питомої ваги транзитних вантажів в обсязі вантажів, що навантажуються на судно;

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом тринадцятим згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458)

знижка до ставок причального, маякового зборів застосовується згідно з розрахунком питомої ваги транзитних вантажів в обсязі вантажів, що розвантажуються із судна;

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом чотирнадцятим згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458)

знижка до ставок санітарного, якірного зборів застосовується при виході судна із морського порту згідно з розрахунком питомої ваги транзитних вантажів в обсязі вантажів, що навантажуються на судно.

(пункт 1.10 доповнено новим абзацом п'ятнадцятим згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458,
у зв'язку з цим абзаци десятий - тринадцятий
 вважати відповідно абзацами шістнадцятим - дев'ятнадцятим)

Абзац шістнадцятий пункту 1.10 виключено

(абзац шістнадцятий пункту 1.10 розділу І у редакції наказу
 Міністерства інфраструктури України від 07.09.2016 р. N 310
,
виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 458,
у зв'язку з цим абзаци сімнадцятий - дев'ятнадцятий
 вважати відповідно абзацами шістнадцятим - вісімнадцятим)

Абзац восьмий пункту 1.10 розділу І виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 07.09.2016 р. N 310)

Абзац дев'ятий пункту 1.10 розділу І виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 07.09.2016 р. N 310)

Дія знижки, передбаченої цим пунктом, не поширюється на ставки портових зборів, установлені для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний), та для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитної нафти з використанням морського нафтового термінала "Південний", розташованого у межах морського порту Южний.

(пункт 1.10 доповнено абзацом згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358)

Застосування ставок портових зборів, установлених для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний), здійснюється на підставі відомостей, що містяться в належним чином оформлених документах, передбачених Митним кодексом України та Законом України "Про транзит вантажів", зокрема у митній декларації, коносаменті (Bill of Lading), вантажному маніфесті (Cargo Manifest) та інших документах, які супроводжують транзит вантажу між кінцевими пунктами відправлення та призначення за межами території України.

(пункт 1.10 доповнено абзацом згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358)

Для суден, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитної нафти з використанням морського нафтового термінала "Південний", розташованого у межах морського порту Южний, під час справляння портових зборів суб'єктом, що стягує портові збори, застосовується знижка зі ставок портових зборів, крім адміністративного, у розмірі 75 відсотків. Застосування цієї знижки здійснюється на підставі відомостей, що містяться в належним чином оформлених документах, передбачених Митним кодексом України та Законом України "Про транзит вантажів", зокрема у митній декларації, коносаменті (Bill of Lading), вантажному маніфесті (Cargo Manifest) та інших документах, які супроводжують транзит вантажу між кінцевими пунктами відправлення та призначення за межами території України.

(пункт 1.10 доповнено абзацом згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358)

(розділ І доповнено новим пунктом 1.10 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 06.10.2015 р. N 403
,
 у зв'язку з цим пункти 1.10 - 1.14
 вважати відповідно пунктами 1.11 - 1.15
)

1.11. Якщо на судно поширюється застосування кількох знижок портових зборів, застосовується тільки найбільша знижка щодо базової ставки.

1.12. Державна належність судна і відповідно наданий йому статус під час справляння портових зборів визначаються за прапором, під яким це судно плаває, незалежно від того, хто є його власником і хто його використовує.

1.13. Сплата портових зборів здійснюється відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".

1.14. Податок на додану вартість нараховується та сплачується відповідно до вимог Податкового кодексу України.

1.15. Цей Порядок є обов'язковим для застосування усіма суб'єктами господарювання незалежно від підпорядкованості та форми власності, які відповідно до чинного законодавства України є учасниками у справлянні із суден портових зборів.

(розділ І доповнено пунктом 1.15 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

II. Корабельний збір

2.1. Із суден груп А, Б і Г корабельний збір справляється за одиницю умовного об'єму судна (за 1 куб. м об'єму судна) за кожний вхід в акваторію морського порту, операційну акваторію причалу (причалів), а також вихід з акваторії морського порту, операційної акваторії причалу (причалів) за ставками, наведеними у додатку 2 до цього Порядку.

(абзац перший пункту 2.1 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

Ставки, наведені у додатку 2 до цього Порядку, не передбачають додаткове окреме справляння корабельного збору за вхід та вихід в операційну акваторію причалу (причалів), за винятком випадків, зазначених у цьому додатку.

(пункт 2.1 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

2.2. Судно, що заходить в акваторію відповідного морського порту, звільняється від сплати корабельного збору у таких випадках:

здійснення процедур, пов'язаних з пропуском через державний кордон України, без виконання вантажних операцій (крім суден, що заходять у морські порти для надання послуг за договором морського перевезення пасажирів або договором морського круїзу);

постановки на якір без виконання у цьому морському порту вантажних (пасажирських) операцій у зв'язку з очікуванням проходу до іншого морського порту.

(пункт 2.2 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

2.3. Від сплати корабельного збору звільняються судна груп Д та Е.

Для суден у закордонному плаванні груп А, Б і Г модулем до 10 тис. куб. м ставка корабельного збору застосовується з коефіцієнтом 0,8 (крім суден, що заходять у порти, розташовані на р. Дунай).

(абзац другий пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з
наказом Міністерства інфраструктури України від 23.12.2019 р. N 896)

2.4. Ставки корабельного збору для суден у закордонному та каботажному плаванні застосовуються залежно від того, здійснюють судна закордонне або каботажне плавання.

Якщо максимальна осадка великотоннажних суден, зазначена в обмірному свідоцтві, перевищує допустиму, встановлену для конкретного морського порту, що призводить до неповного завантаження судна, отримувачі корабельного збору можуть під час нарахування корабельного збору зменшувати висоту борту судна на величину невикористаної осадки.

(пункт 2.4 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358)

2.5. У разі коли судна групи А у закордонному плаванні протягом одного рейсу заходять послідовно у кілька морських портів України, корабельний збір справляється:

(абзац перший пункту 2.5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

у разі заходження у два морські порти - зі знижкою 50 відсотків базової ставки у кожному порту;

у разі заходження більш як у два морських порти - у першому морському порту зі знижкою 50, а в кожному наступному - 75 відсотків базової ставки.

2.6. Із суден групи Б корабельний збір справляється у кожному морському порту заходження під час входу в морський порт і виходу з нього за ставками зі знижкою 50 відсотків тільки за перший і другий рейси, що виконуються судном протягом календарного року. Під час наступних заходжень у морський порт протягом календарного року корабельний збір з цих суден не справляється.

Із круїзних пасажирських суден у закордонному плаванні групи Б, які належать одному судновласнику (за винятком суден, що виконують вантажопасажирські рейси), корабельний збір справляється (за вхід судна в морський порт та вихід з морського порту) за ставками із знижкою 50 відсотків тільки за перші два рейси, що виконуються будь-якими з таких суден протягом календарного року. У разі виконання суднами, які належать одному судновласнику, наступних рейсів корабельний збір з них не справляється.

2.7. Із суден групи В корабельний збір справляється за кожне заходження в морський порт і вихід з нього за такими ставками:

1) у закордонному плаванні:

64 долари США - із судна, буксира;

32 долари США - з одиниці (баржа, ліхтер);

2) у каботажному плаванні:

16 доларів США - із судна, буксира;

8 доларів США - з одиниці (баржа, ліхтер).

2.8. Пункт 2.8 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 23.12.2019 р. N 896
,
у зв'язку з цим пункти 2.9 - 2.11
 вважати відповідно пунктами 2.8 - 2.10
)

2.8. У випадку, коли судно входить в акваторію морського порту для виконання вантажних операцій і такі операції повністю виконуються в операційній акваторії причалу (причалів), балансоутримувачем яких є адміністрація морських портів України, а після завершення вантажних операцій судно здійснює вихід із акваторії морського порту, - корабельний збір стягується повністю на користь адміністрації морських портів України за ставками, наведеними у додатку 2 до цього Порядку для відповідного морського порту.

(розділ ІІ доповнено пунктом 2.8 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

2.9. У випадку, коли судно входить в акваторію морського порту для виконання вантажних операцій і такі операції повністю виконуються в операційній акваторії причалу (причалів), що знаходиться у межах акваторії морського порту та яка перебуває у недержавній формі власності і збудована до набрання чинності Законом України "Про морські порти України" та внесена до реєстру гідротехнічних споруд морських портів України, а після завершення вантажних операцій судно здійснює вихід із акваторії морського порту, - корабельний збір, що стягується:

на користь адміністрації морських портів України, розраховується за ставками, наведеними у додатку 2 до цього Порядку для відповідного морського порту, за кожний вхід в акваторію морського порту та кожний вихід з акваторії морського порту з використанням коефіцієнта 0,5 (у випадку, якщо судно використовує гідротехнічні споруди портової акваторії) або 0,2 (у випадку, якщо судно не використовує гідротехнічні споруди портової акваторії) до умовного об'єму суден;

на користь власника операційної акваторії причалу (причалів), розраховується за ставками, наведеними у додатку 2 до цього Порядку для відповідного морського термінала, за кожний вхід в операційну акваторію причалу (причалів) та за кожний вихід з операційної акваторії причалу (причалів).

(розділ ІІ доповнено пунктом 2.9 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

2.10. У випадку, коли судно входить в акваторію морського порту для виконання вантажних операцій і такі операції частково виконуються в операційній акваторії причалу (причалів), що знаходиться у межах акваторії морського порту, яка перебуває у недержавній формі власності, збудована до набрання чинності Законом України "Про морські порти України" та внесена до реєстру гідротехнічних споруд морських портів України, і частково у причалі (причалах), розташованому(их) в акваторії морського порту, балансоутримувачем якого (яких) є адміністрація морських портів України, а після завершення вантажних операцій судно здійснює вихід із акваторії морського порту, - корабельний збір, що стягується:

на користь адміністрації морських портів України, розраховується за ставками, наведеними у додатку 2 до цього Порядку для відповідного морського порту, за кожний вхід в акваторію морського порту з використанням коефіцієнта 0,5 до умовного об'єму суден та за кожний вихід з акваторії морського порту без застосування знижувального коефіцієнта;

на користь власника операційної акваторії причалу (причалів), розраховується за ставками, наведеними у додатку 2 до цього Порядку для відповідного морського термінала, за кожний вхід в операційну акваторію причалу (причалів) та за кожний вихід з операційної акваторії причалу (причалів).

(розділ ІІ доповнено пунктом 2.10 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

III. Канальний збір

3.1. Канальний збір за проходження суден каналом Дунай - Чорне море на баровій частині гирла Новостамбульське (Бистре), Бузько-Дніпровсько-лиманським каналом (далі - БДЛК), Херсонським морським каналом (далі - ХМК), Керч-Єнікальським каналом (далі - КЄК) справляється на користь суб'єкта, визначеного пунктом 1.2 розділу I цього Порядку.

3.2. Нарахування канального збору здійснюється за кожне проходження каналу судном в один кінець і кожне проходження каналу судном транзитом в один кінець за одиницю умовного об'єму судна (за 1 куб. м об'єму судна) за ставками, наведеними в додатку 3 до цього Порядку.

3.3. Нарахування канального збору здійснюється за кожне проходження підхідного каналу судном в один кінець і кожне проходження підхідного каналу судном транзитом в один кінець за одиницю умовного об'єму судна за ставками, наведеними в додатку 4 до цього Порядку.

3.4. Судно, яке здійснює перехід між морськими портами (морськими терміналами), що розташовані на БДЛК, канальний збір за прохід по БДЛК сплачує на користь суб'єкта, визначеного пунктом 1.2 розділу I цього Порядку, за ставкою, що дорівнює різниці між розмірами ставок, установленими для відповідних ділянок БДЛК (додаток 3).

За проходження БДЛК і ХМК без заходження в зазначені морські порти (морські термінали) канальний збір справляється на користь суб'єкта, визначеного пунктом 1.2 розділу I цього Порядку, за ставками, які встановлені згідно з додатком 3 до цього Порядку, за прохід БДЛК 1 - 12 колін та морського порту Херсон (прохід БДЛК і ХМК) відповідно.

3.5. Для суден, що згідно з обмірним свідоцтвом з повним вантажем мають осадку не більш як 4,5 метра, ставки канального збору застосовуються з коефіцієнтом 0,38, крім морського порту Білгород-Дністровський та каналу Прорва.

Судна, що згідно з обмірним свідоцтвом з повним вантажем мають осадку не більш як 4 метри, здійснюють каботажне плавання та віднесені згідно з класифікаційним свідоцтвом, виданим класифікаційним товариством, до суден внутрішнього або змішаного плавання, звільняються від сплати канального збору.

(пункт 3.5 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281
,
абзац другий пункту 3.5 у редакції наказу
 Міністерства інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 459)

3.6. Судна групи Б сплачують канальний збір у кожному морському порту заходження під час входу в морський порт і виходу з нього за ставками зі знижкою 50 відсотків тільки за перший і другий рейси, що виконуються судном протягом календарного року. Під час наступних заходжень протягом календарного року канальний збір із цих суден не справляється.

3.7. Судна групи Г (крім барж), що проходять каналом Прорва, судна групи В (крім буксирів та барж, що виконують комерційні вантажні рейси), а також судна груп Д та Е (крім тих, що виконують комерційні вантажні або вантажопасажирські рейси) звільняються від сплати канального збору.

IV. Маяковий збір

4.1. Для суден груп А і Б маяковий збір нараховується під час кожного заходження судна у морський порт або за кожне проходження його транзитом, крім проходження Керч-Єнікальського каналу транзитом, за такими ставками:

0,045 долара США за 1 куб. м об'єму судна - із суден у закордонному плаванні;

(абзац другий пункту 4.1 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 27.12.2017 р. N 474,
який застосовується з
01.01.2018 р.)

0,0045 долара США за 1 куб. м об'єму судна - із суден у каботажному плаванні.

(абзац третій пункту 4.1 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 27.12.2017 р. N 474,
який застосовується з
01.01.2018 р.)

Для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний), маяковий збір у морських портах Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний справляється за ставкою 0,0081 долара США за 1 куб. м об'єму судна.

(пункт 4.1 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358)

4.2. Судна груп В, Г, Д та Е звільняються від сплати маякового збору.

4.3. Сплата маякового збору у повному обсязі здійснюється судновласниками безпосередньо або через морських агентів, які є представниками судновласників (далі - морські агенти), на банківські рахунки державної установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства.

(розділ IV доповнено пунктом 4.3 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

4.4. Нарахування маякового збору здійснюється уповноваженим представником державної установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, на підставі наданої морським агентом або судновласником інформації.

(розділ IV доповнено пунктом 4.4 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

4.5. Не пізніше ніж за один робочий день до дати заходження судна у порт або проходження його транзитом морський агент або судновласник подає уповноваженому представнику державної установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, інформацію про заходження або проходження транзитом, копію обмірного свідоцтва, за потреби - класифікаційне свідоцтво, коносамент та інші документи, необхідні для нарахування маякового збору і виписки рахунка на сплату маякового збору. Морський агент або судновласник відповідає за достовірність наданої інформації та своєчасність її надання.

(розділ IV доповнено пунктом 4.5 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281
,
пункт 4.5 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 460)

4.6. У разі заходження судна в порт або проходження його транзитом у вихідний, святковий або неробочий день інформацію та документи про заходження судна в порт або проходження його транзитом морський агент або судновласник подає уповноваженому представнику державної установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, не пізніше ніж за один робочий день до вихідних, святкових та неробочих днів.

(розділ IV доповнено пунктом 4.6 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281
,
пункт 4.6 у редакції наказу Міністерства
інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 460)

4.7. Уповноважений представник державної установи, що організує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, виписує рахунок на сплату маякового збору протягом одного робочого дня після отримання інформації від морського агента або судновласника про заходження судна в порт або проходження його транзитом.

(розділ IV доповнено пунктом 4.7 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281
,
пункт 4.7 у редакції наказу Міністерства
інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 460)

4.8. Кошти від маякового збору мають бути перераховані морським агентом або судновласником на рахунок державної установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, не пізніше п'яти банківських днів після дати виписки рахунку або у строки, визначені договором між державною установою, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, та морським агентом, але не пізніше виходу судна з морського порту або проходження його транзитом.

(розділ IV доповнено пунктом 4.8 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

4.9. Адміністрація морських портів України, її відокремлені підрозділи щомісяця до 5 числа місяця, наступного за звітним, надають інформацію державній установі, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, про судна, які протягом місяця заходили до порту для виконання вантажних, пасажирських та/або вантажопасажирських операцій або проходили його транзитом.

(розділ IV доповнено пунктом 4.9 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

V. Причальний збір

5.1. Причальний збір справляється із суден, що стоять біля причалу.

5.2. Для суден груп А, Б, В (буксири), Г, Д (крім військових суден ВМС ЗС України) і Е (спортивні судна, приватні яхти, парусні судна та риболовні судна, що заходять у морські порти без виконання вантажних операцій, а також судна портового флоту, що не належать або не орендуються власником(ами) (балансоутримувачами) причалів) застосовуються ставки, наведені у додатку 5 до цього Порядку.

Для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний), причальний збір у морських портах Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний справляється за ставкою 0,0061 долара США за 1 куб. м об'єму судна за суднозаходження.

(пункт 5.2 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358)

(пункт 5.2 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

5.3. Судна груп Е (крім спортивних суден, приватних яхт, парусних суден та риболовних суден, що заходять у морські порти без виконання вантажних операцій, а також суден портового флоту, що не належать або не орендуються власником(ами) (балансоутримувачами) причалів) і Д (військові судна ВМС ЗС України) звільняються від сплати причального збору.

(пункт 5.3 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

5.4. Із суден групи В (за винятком буксирів) причальний збір справляється за кожну тонну навантаженого або розвантаженого вантажу за такими ставками:

0,19 долара США - із суден у закордонному плаванні;

0,019 долара США - із суден у каботажному плаванні.

Сплата причального збору здійснюється окремо за кожну операцію. У разі коли операція виконується біля необладнаного берега або за варіантом "судно - судно", ставка причального збору застосовується зі знижкою 50 відсотків.

5.5. Судна, що стоять лагом до іншого судна, ошвартованого біля причалу, або ошвартовані біля причалу носом чи кормою, сплачують 50 відсотків ставки причального збору.

5.6. Із суден груп А, Б та В після закінчення вантажних (пасажирських) операцій за простій біля вантажного (пасажирського) причалу з причин, що залежать від судна або судновласника, причальний збір справляється з моменту закінчення навантаження-розвантаження та закріплення вантажу за одиницю умовного об'єму судна (за 1 куб. м об'єму судна) за такими ставками:

0,0164 долара США за годину - із суден у закордонному плаванні;

0,00164 долара США за годину - із суден у каботажному плаванні.

5.7. Для відстою або закінчення операцій з обслуговування судна на вимогу капітана судна (судновласника) суб'єкт, зазначений у пункті 1.2 розділу I цього Порядку, зобов'язаний надати судну вільний причал за ставками згідно з додатком 5 до цього Порядку або місце якірної стоянки на внутрішньому чи зовнішньому рейді. Місце стоянки на внутрішньому рейді надається згідно з пунктами 6.1, 6.2 розділу VI цього Порядку.

(пункт 5.7 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 25.06.2019 р. N 459)

VI. Якірний збір

6.1. Із суден груп А та Б за стоянку більш як 12 годин на внутрішньому рейді морського порту якірний збір справляється за добовими ставками за 1 куб. м об'єму судна за фактичний час стоянки:

0,0043 долара США - із суден у закордонному плаванні;

0,00043 долара США - із суден у каботажному плаванні.

6.2. Із суден груп В, Г і Е (спортивні судна, приватні яхти, парусні судна та риболовні судна, що заходять у порти без виконання вантажних операцій) якірний збір справляється за 30 діб стоянки з кожного судна на внутрішньому рейді за такими ставками:

28 доларів США - із суден у закордонному плаванні;

2,8 долара США - із суден у каботажному плаванні.

За кожну наступну добу стоянки судна на внутрішньому рейді понад зазначений строк якірний збір справляється з кожного судна за такими ставками:

3,2 долара США - із суден у закордонному плаванні;

1,6 долара США - із суден у каботажному плаванні.

Якірний збір справляється на дату виходу судна з морського порту. У разі стоянки судна на внутрішньому рейді тривалістю понад 30 діб нарахування та справляння якірного збору проводяться щомісяця станом на останній день розрахункового місяця.

(пункт 6.2 доповнено абзацом сьомим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 11.04.2019 р. N 252)

6.3. Судна груп Д і Е (крім спортивних суден, приватних яхт, парусних суден та риболовних суден, що заходять у морські порти без виконання вантажних операцій) звільняються від сплати якірного збору.

VII. Адміністративний збір

7.1. Із суден груп А, Б, В і Г адміністративний збір справляється під час кожного заходження судна у порт за такими ставками:

0,022 долара США за 1 куб. м умовного об'єму судна - із суден у закордонному плаванні;

0,0022 долара США за 1 куб. м умовного об'єму судна - із суден у каботажному плаванні.

Для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний), адміністративний збір у морських портах Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний справляється за ставкою 0,0039 долара США за 1 куб. м умовного об'єму судна.

(пункт 7.1 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358)

7.2. Судно, що заходить в акваторію відповідного морського порту, звільняється від сплати адміністративного збору у таких випадках:

здійснення процедур, пов'язаних з пропуском через державний кордон України, без виконання вантажних операцій (крім суден, що заходять у морські порти для надання послуг за договором морського перевезення пасажирів або договором морського круїзу);

постановки на якір без виконання у цьому морському порту вантажних та/або пасажирських операцій у зв'язку з очікуванням проходу до іншого морського порту.

(пункт 7.2 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

7.3. Із суден груп А, Б, В і Г, що заходять послідовно у кілька морських портів України протягом одного рейсу для виконання вантажних, вантажопасажирських, пасажирських операцій, адміністративний збір справляється тільки в першому морському порту заходження.

(пункт 7.3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281)

7.4. Знижки, встановлені до портових зборів, на адміністративний збір не поширюються.

7.5. Судна груп Д і Е звільняються від сплати адміністративного збору.

7.6. Кошти від адміністративного збору використовуються відповідно до законодавства.

VIII. Санітарний збір

8.1. Справляння санітарного збору передбачає:

забезпечення Адміністрацією морських портів України обов'язкового прийняття із судна всіх видів забруднень (за винятком баластних вод) за весь час стоянки судна в морському порту, а також сприяння виконанню операцій, пов'язаних з прийняттям забруднень (подання і прибирання плавзасобів, надання контейнерів та інших місткостей для збирання сміття, перевантажувальні операції, шлангування, відшлангування тощо);

обов'язкове здавання судном у морському порту всіх наявних на борту видів забруднень з метою запобігання їх скиданню у море. Здавання забруднень засвідчується відповідною довідкою Адміністрації морських портів України.

8.2. Із суден групи А санітарний збір справляється за 1 куб. м умовного об'єму судна або самохідної частини складеної плавучої споруди за ставками, наведеними у додатку 6 до цього Порядку.

Судно групи А, що заходить в акваторію відповідного морського порту, звільняється від сплати санітарного збору у разі поставлення на якір без виконання в цьому морському порту вантажних операцій у зв'язку з очікуванням проходу до іншого морського порту.

(пункт 8.2 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 11.04.2019 р. N 252)

8.3. Судна груп Б, В, Г, Д та Е звільняються від сплати санітарного збору.

8.4. Суднам, що обладнані природоохоронним устаткуванням для повної утилізації всіх видів суднових відходів і забруднень та мають міжнародне свідоцтво про запобігання забрудненню моря нафтою, стічними водами і свідоцтво про запобігання забрудненню сміттям (екологічно чистим), надається знижка у сплаті санітарного збору в розмірі 50 відсотків.

 

Директор Департаменту
економіки та фінансів

М. М. Полторацький

 

Групи суден і плавучих споруд, що плавають під Державним Прапором України та іноземними прапорами та з яких справляються портові збори

Вид судна / плавучої споруди

Групи

Вантажні судна, що заходять для виконання вантажних операцій, та плавучі споруди

Група А

Пасажирські судна; пороми; криголами, що не належать суб'єктам господарювання всіх форм власності, які здійснюють господарську діяльність у межах морського порту, та не орендовані ними

Група Б

Ліхтери, буксири, буксири-штовхачі, штовхачі, баржі (самохідні і несамохідні), річкові самохідні судна, включаючи судна типу "ріка - море", що заходять у порти р. Дунай, а також річкові самохідні судна, що заходять для подальшого перевантаження вантажів на морські судна і навпаки

Група В

Несамохідні судна (крім барж)

Група Г

Судна, що заходять вимушено для зміни екіпажу, постачання, через карантинні потреби, а також судна, що прямують на/після ремонт/ремонту на/з судноремонтні/судноремонтних підприємства/підприємств (бази/баз) України;
службові та військові судна;
навчальні, навчально-виробничі судна при виконанні ними рейсів за навчальними планами навчальних закладів, на борту яких перебуває не менш як 50 курсантів, навчально-тренажерні судна;
наукові, дослідні, швидкісні судна на підводних крилах, що виконують регулярні пасажирські рейси за розкладом у каботажному плаванні (крім прогулянкових і круїзних рейсів)

Група Д

Інші судна (судна судноремонтного заводу, аварійно-рятувальні, підводно-технічні, технічні, госпітальні, гідрографічні, судна портового флоту, криголами, які належать суб'єктам господарювання всіх форм власності, що здійснюють діяльність у межах морського порту, а також орендовані ними, спортивні судна, приватні яхти, парусні судна, судна, які проходять ходові випробування, риболовні судна, що заходять без виконання вантажних операцій)

Група Е

Примітки:

1. Під терміном "вимушено" треба розуміти заходження судна у морський порт у зв'язку із загрозою безпеці продовження плавання, життю або здоров'ю членів команди та пасажирів.

2. Судна груп В (буксири та баржі, за винятком тих, що заходять в українські порти, розташовані в усті та на р. Дунай), Д та Е, що виконують комерційні вантажні рейси, належать до групи А.

3. Судна груп Д та Е, що виконують комерційні вантажопасажирські рейси, належать до групи Б.

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281,
від 11.04.2019 р. N 252
,
від 25.06.2019 р. N 458,
від 25.06.2019 р. N 459)

 

Ставки корабельного збору

(у доларах США)

Морський порт / морський термінал

Судна

у закордонному плаванні

у каботажному плаванні

Білгород-Дністровський

0,150

0,0013

Бердянськ

0,133

0,0013

Євпаторія

0,158

0,0073

Ізмаїл

0,137

0,0038

Керч

0,171

0,0066

Маріуполь

0,142

0,0038

Миколаїв

0,141

0,0085

Миколаїв****

0,0247

-

Морський термінал ТОВ "МСП Ніка-Тера" (операційна акваторія причалу (причалів)

0,141

0,0085

Морський термінал ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Нібулон" (операційна акваторія причалу (причалів)

0,141*

0,0085*

Морський термінал ТОВ "ТІС - Контейнерний термінал" (операційна акваторія причалів NN 19, 20, 21, 22)

0,091**

0,0057**

Морський термінал ТОВ "ТІС - Руда" (операційна акваторія причалу N 18)

0,091***

0,0057***

Одеса

0,174

0,0085

Одеса****

0,0305

-

Ольвія

0,158

0,0066

Рені

0,131

0,0032

Севастополь

0,158

0,0066

Скадовськ

0,139

0,0085

Усть-Дунайськ

0,145

0,0123

Феодосія

0,122

0,0066

Херсон

0,134

0,0044

Чорноморськ

0,174

0,0094

Чорноморськ****

0,0305

-

Южний

0,363

0,0228

Южний****

0,0635

-

Ялта

0,213

0,0142

____________
* Для суден, які виконують вантажні операції у причалів морського термінала ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Нібулон".

** Для суден, які виконують вантажні операції у причалах NN 19, 20, 21, 22 морського термінала ТОВ "ТІС - Контейнерний термінал".

*** Для суден, які виконують вантажні операції у причалі N 18 морського термінала ТОВ "ТІС - Руда".

**** Для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний). Нарахування корабельного збору здійснюється на підставі наданої морським агентом митної декларації (з проставленими органом доходів і зборів відмітками у встановленому чинним законодавством порядку), копій обмірного свідоцтва, класифікаційного свідоцтва, за необхідності - коносамента (підлягає уточненню щодо кожного збору).

(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281,
від 23.10.2017 р. N 358)

 

Ставки канального збору

(у доларах США)

Морський порт / морський термінал / канал

Для суден

у закордонному плаванні

у каботажному плаванні

Білгород-Дністровський

0,1

0,01

Бердянськ

0,167

0,0167

Керч (включаючи КЄК)

0,253

0,027

За прохід КЄК (транзит)

0,084

0,0098

За прохід КЄК для транзитних суден, що заходять (виходять) у порт (з порту) "Кавказ"

 

 

буй N 1 - 41

0,07

 

буй N 41 - 51

0,021

 

Маріуполь

0,167

0,0167

За прохід БДЛК (до причалів / морських терміналів):

 

 

1 - 4 коліна (в/із морський(ого) термінала Очаків)

0,037

0,0037

1 - 9 коліна (в/із морський(ого) термінал(а) Миколаївського глиноземного заводу)

0,238

0,0238

1 - 11 коліна (в/із морський(ого) порт(у) Ольвія)

0,273

0,0271

1 - 11 коліна (в/із морський(ого) термінал(а) ТОВ "МСП Ніка-Тера")

0,28

0,0278

1 - 11 коліна (в/із причали(ів) заводу "Океан")

0,297

0,0297

1 - 12 коліна

0,305

0,0303

1 - 12 коліна*

0,0534

-

Одеса

0,017

0,002

Одеса*

0,0030

-

Севастополь

0,051

0,0051

Скадовськ

0,051

0,0051

Усть-Дунайськ

0,107

0,0107

Херсон (прохід БДЛК і ХМК)

0,183

0,0183

Чорноморськ

0,032

0,003

Чорноморськ*

0,0056

-

Южний

0,1169

0,0117

Южний*

0,0205

-

За прохід каналом Прорва

0,221

0,0221

За прохід каналом Дунай - Чорне море на баровій частині гирла Новостамбульське (Бистре)

0,14

0,014

____________
* Для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний).

(додаток 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358)

 

Ставки канального збору (підхідні канали)

(у доларах США)

Морський порт / морський термінал

Для суден

у закордонному плаванні

у каботажному плаванні

Миколаїв

0,043

0,0041

Миколаїв**

0,0075

-

Морський термінал заводу "Азовсталь"

0,167

0,0167

Морський термінал ТОВ "МСП Ніка-Тера"

0,043

0,0041

Морський термінал ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Нібулон"

0,00774*

0,0007*

Морський термінал "Очаків"

0,043

0,0043

Морський термінал Миколаївського глиноземного заводу

0,043

0,0041

Ольвія

0,043

0,0041

Херсон

0,158

0,0158

____________
* Для суден, які виконують вантажні операції у причалів морського термінала ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Нібулон".

** Для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морського порту Миколаїв).

(додаток 4 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 р. N 281,
від 23.10.2017 р. N 358)

 

Ставки причального збору

(у доларах США)

Мета стоянки

Для суден

у закордонному плаванні

у каботажному плаванні

Вантажні операції (куб. м за суднозаходження)

0,035

0,0035

Інші випадки, а також для буксирів, спортивних суден, приватних яхт, парусних суден та риболовних суден, що заходять у морські порти без виконання вантажних операцій (куб. м за добу)

0,0114

0,00114

 

Ставки санітарного збору

(у доларах США)

Морський порт

Для суден

у закордонному плаванні

у каботажному плаванні

стоянка до 10 діб

стоянка від 10 діб включно

стоянка до 10 діб

стоянка від 10 діб включно

Білгород-Дністровський

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Бердянськ

0,035

0,063

0,0035

0,0063

Ізмаїл

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Керч

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Маріуполь

0,035

0,063

0,0035

0,0063

Миколаїв

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Миколаїв*

0,0039

0,0039

-

-

Одеса

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Одеса*

0,0039

0,0039

-

-

Ольвія

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Рені

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Севастополь

0,043

0,063

0,0043

0,0077

Скадовськ

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Усть-Дунайськ

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Феодосія

0,043

0,06

0,0043

0,006

Херсон

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Чорноморськ

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Чорноморськ*

0,0039

0,0039

-

-

Євпаторія

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Южний

0,022

0,036

0,0022

0,0036

Южний*

0,0039

0,0039

-

-

Ялта

0,035

0,063

0,0035

0,0063

____________
* Для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, які здійснюють перевезення (транспортування) транзитних нафтопродуктів за варіантом "море - берег - море" (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/навантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Южний).

(додаток 6 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства інфраструктури України від 23.10.2017 р. N 358,
від 11.04.2019 р. N 252)

____________

Опрос