Идет загрузка документа (19 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о проведении Всеукраинского фестиваля-конкурса детского творчества "С днем рождения, Артек!"

Министерство социальной политики Украины
Положение, Приказ от 21.05.2013 № 295
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

21.05.2013

м. Київ

N 295

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
05 червня 2013 р. за N 891/23423

Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості "З днем народження, Артеку!"

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства соціальної політики України
 від 6 травня 2014 року N 273)

Відповідно до підпункту 10 пункту 3, підпунктів 55, 56 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 389 (зі змінами), та з метою виявлення і підтримки дитячих талантів, розвитку творчих здібностей та оздоровлення дітей, підтримуючи ініціативу державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек",

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості "З днем народження, Артеку!", що додається.

2. Департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей (Жуковська Г. Г.):

2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Вжити заходів щодо забезпечення переможців відбіркових турів Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості "З днем народження, Артеку!" путівками на оздоровлення та відпочинок у державному підприємстві України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок загальної кількості путівок, передбачених для Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л. Дроздову.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

В. Коломієць

 

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості "З днем народження, Артеку!"

I. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості "З днем народження, Артеку!" (далі - Фестиваль).

1.2. Фестиваль - це відкритий комплексний культурно-мистецький захід, який проводиться щороку в державному підприємстві України "Міжнародний дитячий центр "Артек" (далі - МДЦ "Артек") за підтримки Мінсоцполітики України.

1.3. Фестиваль проводиться з метою соціального заохочення розвитку дитячої творчості та створення умов для самореалізації творчого потенціалу особистості дитини в різних жанрах сценічного мистецтва.

1.4. Основні завдання Фестивалю:

пошук в Україні талановитих та обдарованих дітей, дитячих творчих колективів, які мають значні досягнення в різних жанрах сценічного мистецтва;

огляд у МДЦ "Артек" творчих досягнень талановитих та обдарованих дітей, дитячих творчих колективів, пропагування кращих зразків дитячої творчості в різних жанрах сценічного мистецтва;

забезпечення участі дитячих колективів та солістів у концертних програмах МДЦ "Артек", які проводяться на професійній сцені спільно з професійними виконавцями, артистами естради, телеведучими;

створення умов для оздоровлення, змістовного відпочинку та творчого спілкування талановитих дітей і учасників дитячих творчих колективів з різних адміністративно-територіальних одиниць України;

залучення зацікавлених громадських організацій, державних, комунальних позашкільних навчальних закладів та інших навчальних закладів як центрів позашкільної освіти у позаурочний та позанавчальний час до підтримки і розвитку дитячої творчості.

II. Організатори Фестивалю

Організаторами Фестивалю є:

Мінсоцполітики України;

ДПУ "МДЦ "Артек".

III. Керівництво Фестивалю

3.1. Підготовка та проведення Фестивалю здійснюються Мінсоцполітики України, МДЦ "Артек".

3.2. Для проведення Фестивалю створюються організаційний комітет, виконавча дирекція, відбіркова комісія.

IV. Умови та порядок проведення Фестивалю

4.1. Фестиваль проводиться щороку під час однієї з літніх тематичних змін, присвяченої святкуванню річниці дня народження МДЦ "Артек".

4.2. Мінсоцполітики України для проведення Фестивалю передбачається відповідна квота путівок до МДЦ "Артек".

4.3. Організаційний комітет, до складу якого входять представники МДЦ "Артек" та фахівці у галузі дитячої творчості:

координує роботу з підготовки, організації та проведення Фестивалю;

затверджує склад виконавчої дирекції, відбіркової комісії Фестивалю;

затверджує список учасників Фестивалю.

4.4. Виконавча дирекція Фестивалю є постійно діючим органом, роботу якого забезпечує МДЦ "Артек".

До компетенції виконавчої дирекції Фестивалю належать:

пошук та запрошення талановитих дітей, дитячих творчих колективів до участі у відбірковому конкурсі Фестивалю;

подання списку учасників Фестивалю до Мінсоцполітики України не пізніше ніж за місяць до початку тематичної зміни;

інформування переможців відбіркового конкурсу про допуск до участі у Фестивалі та підготовка їх до участі у концертних заходах МДЦ "Артек" після погодження в Мінсоцполітики України списку учасників Фестивалю;

розробка та реалізація програми Фестивалю у МДЦ "Артек" (організація відбіркового конкурсу, огляду дитячих колективів та солістів у концертних заходах МДЦ "Артек", організація зустрічей з видатними діячами культури та мистецтва тощо);

взаємодія з органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями, засобами масової інформації з метою залучення їх до підтримки Фестивалю та інформування про основні події Фестивалю.

V. Відбіркова комісія

5.1. Відбіркова комісія формується з метою забезпечення об'єктивності оцінювання конкурсних матеріалів учасників відбіркового конкурсу та складається зі спеціалістів різних напрямів: діячі культури та мистецтва, професійні виконавці, заслужені працівники культури України.

До повноважень відбіркової комісії належать:

проведення заочного відбіркового конкурсу (прийом та реєстрація заявок, організація та підведення підсумків перегляду конкурсних матеріалів заочного відбіркового конкурсу);

формування та затвердження протоколом засідання відбіркової комісії списку талановитих та обдарованих дітей, дитячих творчих колективів, рекомендованих до участі у Фестивалі.

5.2. Інформація про проведення відбіркового конкурсу Фестивалю розміщується на офіційних сайтах МДЦ "Артек" (www.artek.ua), Українського державного центру позашкільної освіти, відповідних структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та структурних підрозділів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, а також відповідних обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

5.3. Джерелами фінансування Фестивалю є кошти, не заборонені законодавством. Фінансова діяльність щодо організації та проведення Фестивалю здійснюється згідно з чинним законодавством.

VI. Умови проведення відбіркового конкурсу Фестивалю

6.1. Відбірковий конкурс проводиться в заочній формі до травня поточного року.

6.2. До участі у відбірковому конкурсі запрошуються дитячі творчі колективи, ансамблі, групи, виконавці та солісти віком від 9 до 16 років - переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних конкурсів, фестивалів, змагань.

6.3. Відбірковий конкурс проходить у таких жанрах: хореографія (сучасна, естрадна, народно-сценічний танець, спортивний бальний танець); спортивний напрям з елементами акробатики, рок-н-ролу тощо; циркове мистецтво; естрадний вокал; жанри та види мистецтв видовищних театралізованих форм.

6.4. Відбірковий конкурс проводиться на підставі конкурсних документів та відеоматеріалів, надісланих поштою.

Конкурсними матеріалами є:

заявка за формою згідно з додатком до цього Положення, заповнена в електронному вигляді на бланку організації, яка направляє колектив на відбірковий конкурс;

відеозапис 5 - 7 концертних номерів у сценічних костюмах, зйомка яких здійснена протягом одного попереднього року.

6.5. Критерії оцінки конкурсних відеоматеріалів: художній рівень концертних номерів (техніка виконання, майстерність, костюм, сценічна культура); поєднання в концертному репертуарі двох і більше жанрів.

6.6. За рішенням відбіркової комісії учасники відбіркового конкурсу поділяються на дві категорії:

переможці відбіркового конкурсу, яким рекомендовано участь у Фестивалі та направлення до МДЦ "Артек";

учасники групи резерву, які не пройшли за конкурсом, але можуть бути рекомендовані та направлені для участі у Фестивалі у разі відмови переможців від приїзду до МДЦ "Артек" з поважних причин.

6.7. Результати відбіркового конкурсу затверджуються протоколом засідання відбіркової комісії та надсилаються до Мінсоцполітики України.

VII. Учасники Фестивалю

7.1. Учасниками Фестивалю є дитячі творчі колективи та солісти - переможці відбіркового конкурсу, рекомендовані до участі у Фестивалі.

7.2. Учасники Фестивалю направляються до МДЦ "Артек" Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, відповідними структурними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 20 березня 2012 року N 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2012 року за N 554/20867.

VIII. Програма Фестивалю

8.1. Програма Фестивалю передбачає різноманітну творчу діяльність з метою самореалізації талановитих та обдарованих дітей у різних жанрах сценічного мистецтва шляхом індивідуальної та колективної участі.

8.2. У програмі Фестивалю:

концертні програми, присвячені святкуванню річниці Дня народження МДЦ "Артек";

творчі зустрічі та безпосереднє спілкування з відомими діячами мистецтва, професійними балетмейстерами, постановниками, режисерами, зірками естради, телеведучими, політиками, журналістами з України та зарубіжжя;

зустрічі з ветеранами МДЦ "Артек", артеківцями різних поколінь, які досягли успіху в різних сферах суспільного життя;

урочиста церемонія нагородження дипломами учасників Фестивалю;

масштабний фінальний захід Фестивалю - святкова театралізована концертна програма з нагоди святкування Дня народження МДЦ "Артек", яка широко висвітлюється у засобах масової інформації України та зарубіжжя.

 

Директор Департаменту
гендерної політики та оздоровлення дітей

Г. Жуковська

 

 
ЗАЯВКА НА ВІДБІРКОВИЙ КОНКУРС
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості "З днем народження, Артеку!"
 

Інформація про учасника конкурсу

Область

Місто/район

Село/селище

Вулиця/будинок/квартира

Назва колективу
(для диплома)

 

 

 

П. І. Б. соліста

 

 

Дата народження соліста
______ число, ________ місяць, ________ рік

Конкурсний жанр
__________________________________________

Дипломи і нагороди учасника за останні три роки (за наявності):

 

 

 

Склад концертної групи колективу, приїзд якої планується:
Вік дітей: від ......... до ........., кількість ........., з них дівчат ........., хлопців .........

Найменування та місцезнаходження (повна поштова адреса) закладу, в якому займається колектив/соліст:

 

 

Телефони (вказати код):
 

Факс:

Інформація про керівника колективу

Прізвище
 

 
Почесне звання

Ім'я
 

По батькові
 

Дата народження
_____ число, _________ місяць, ______ рік

Сайт колективу (за наявності)
 

E-mail (за наявності)

Контактні телефони керівника

Контактні телефони довіреної особи

 

 

 

 

Дата заповнення заявки:                                            Підпис відправника заявки
"___" ____________ 20__ р.                                  М. П.

Просимо надсилати заявку Укрпоштою за адресою: служба фестивальних програм МДЦ "Артек", вул. Ялтинська, 8, п/в "Артек", смт Гурзуф, Автономна Республіка Крим, 98645.
Телефон для довідок: (0654) 36-34-24 (служба фестивальних програм МДЦ "Артек").

____________

 

Опрос