Идет загрузка документа (22 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о Комиссии по вопросам рассмотрения материалов об определении участников боевых действий в Службе внешней разведки Украины и Инструкции о порядке выдачи удостоверений участника боевых действий, нагрудных знаков "Ветеран войны - участник боевых действий" и писем талонов на право получения проездных билетов с 50-процентной скидкой их стоимости в Службе внешней разведки Украины

Служба внешней разведки
Положение, Приказ от 17.05.2013 № 112
Утратил силу

СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

17.05.2013

м. Київ

N 112

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
05 червня 2013 р. за N 880/23412

Про затвердження Положення про Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Службі зовнішньої розвідки України та Інструкції про порядок видачі посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" і листів талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості у Службі зовнішньої розвідки України

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Служби зовнішньої розвідки України
 від 23 грудня 2014 року N 413

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Служби зовнішньої розвідки України
 від 19 серпня 2015 року N 302)

Відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", постанов Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року N 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни" (із змінами) та від 13 січня 1995 року N 16 "Про застосування пункту 2 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Положення про Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Службі зовнішньої розвідки України, що додається.

1.2. Інструкцію про порядок видачі посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листів талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості у Службі зовнішньої розвідки України, що додається.

2. Начальнику Управління кадрів на підставі рішень Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Службі зовнішньої розвідки України або міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції організувати видачу посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" і листів талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості у Службі зовнішньої розвідки України військовослужбовцями (іншими особами) та ведення їх персонального обліку.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Служби зовнішньої розвідки України від 23.12.2014 р. N 413)

3. Управлінню кадрів спільно з Юридичним управлінням подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Голова Служби

Г. Ілляшов

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Міністра
соціальної політики України -
керівник апарату

В. М. Коломієць

Перший заступник керівника
Спільного представницького
органу об'єднань профспілок

Г. В. Осовий

Перший заступник Голови
Спільного представницького
органу сторони роботодавців
на національному рівні

О. Мірошниченко

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Службі зовнішньої розвідки України

1. Для розгляду питань, пов'язаних із визначенням учасників бойових дій, у Службі зовнішньої розвідки України створюється Комісія з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Службі зовнішньої розвідки України (далі - Комісія).

2. До складу Комісії входять: голова Комісії - перший заступник Голови Служби зовнішньої розвідки України, члени Комісії - керівники кадрового, юридичного, фінансового підрозділів та підрозділу власної безпеки Служби зовнішньої розвідки України.

До складу Комісії можуть бути включені керівники інших структурних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України.

Персональний склад Комісії затверджується наказом Голови Служби зовнішньої розвідки України.

3. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", постановами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.

4. На Комісію покладається вирішення питань про визначення учасників бойових дій відповідно до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

5. Комісія зобов'язана:

приймати до розгляду рапорти (заяви) військовослужбовців (інших осіб) про визнання їх учасниками бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

реєструвати заяви в Книзі обліку (реєстрації) рапортів (заяв) військовослужбовців (інших осіб) на розгляд Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Службі зовнішньої розвідки України (додаток 1);

інформувати заявника про прийняття рапорту (заяви) до розгляду і дату засідання Комісії;

робити запити до відповідних архівних установ, про що повідомляти заявника;

розглядати рапорти (заяви) військовослужбовців (інших осіб), що надійшли до Комісії, у місячний строк;

заслуховувати пояснення заявників, свідків, представників підприємств, організацій, установ та громадських організацій ветеранів, досліджувати інші докази;

видавати довідки встановленого зразка (додаток 2);

у разі відмови в задоволенні вимог, викладених у рапорті (заяві), рішення доводити до відома заявника в письмовій формі, із зазначенням можливості оскарження прийнятого рішення в судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.

6. Комісія приймає рішення щодо визнання заявника учасником бойових дій на підставі:

6.1. Для військовослужбовців, які були направлені для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки або у відрядження в держави, де в цей період велися бойові дії:

документів (наказів, довідок, витягів з наказів), які підтверджують період та країну перебування;

документів, які підтверджують виконання функцій із забезпечення в умовах посилення терористичних посягань безпеки дипломатичної установи України, її співробітників та членів їхніх сімей;

6.2. Для військовослужбовців, які брали участь у розмінуванні або траленні бойових мін:

витягу з наказу командира військової частини про призначення до групи розмінування (тралення бойових мін);

витягу з наказу командира військової частини про виїзд у складі групи на розмінування (тралення бойових мін);

акта виконання робіт із розчистки місцевості (територіальних і нейтральних вод) від вибухонебезпечних речовин (бойових мін);

6.3. Крім того:

документів відповідного періоду, де зазначені прізвище, ім'я та по батькові заявника, та інших документів, на підставі яких можливо зробити висновок про участь у бойових діях або розмінуванні (траленні бойових мін), зокрема: грамот, фотографій (оригіналів); газетних матеріалів того періоду, який потребує підтвердження; історичних довідок, документів та інших архівних матеріалів.

7. Комісія вивчає документи, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям та працівникам Служби зовнішньої розвідки України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції.

7.1. Документи, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій, Комісія отримує від Голови Служби зовнішньої розвідки України, командира (начальника) військової частини, військовослужбовця та працівника Служби зовнішньої розвідки України.

7.2. Підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є:

довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою згідно з додатками 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413;

документи про безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, її перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).

7.3. За результатами вивчення документів, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій, Комісія подає їх на розгляд міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

(Положення доповнено новим пунктом 7 згідно з наказом
 Служби зовнішньої розвідки України від 23.12.2014 р. N 413
,
 у зв'язку з цим пункти 7 - 12 вважати відповідно пунктами 8 - 13
)

8. За відсутності через незалежні від заявника причини необхідних документів, які підтверджують його право на отримання статусу учасника бойових дій, дозволяється брати до уваги показання свідків (не менше двох), які в період, що потребує підтвердження, проходили військову службу чи працювали разом із заявником.

9. У разі звернення громадян до суду стосовно встановлення факту участі в бойових діях чи інших подіях, які дають право на визначення їх учасниками бойових дій, і прийняття судом відповідного позитивного рішення таке рішення суду визнається як документ, що підтверджує право громадянина на визнання його учасником бойових дій. Копія рішення суду підлягає збереженню разом з іншими документами.

10. Узагальнена довідка за матеріалами заявника подається на розгляд Комісії кадровим підрозділом.

11. Рішення Комісії вважається правомочним тоді, коли за нього проголосувало не менше половини її членів.

12. Рішення з усіх розглянутих Комісією питань заносяться до протоколу.

13. Протоколи з рішеннями Комісії і документи зберігаються у відповідній номенклатурній справі кадрового підрозділу.

 

Начальник Управління кадрів
Служби зовнішньої розвідки України

Г. Гарбар

 

КНИГА ОБЛІКУ (РЕЄСТРАЦІЇ)
рапортів (заяв) військовослужбовців (інших осіб) на розгляд Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Службі зовнішньої розвідки України

N
з/п

Військове звання

Прізвище, ім'я та по батькові

Номер та дата прийняття на розгляд

Підстава для визначення учасником бойових дій

Країна перебування

Номер та дата протоколу комісії

Рішення комісії

1

2

3

4

5

6

7

8

 

Штамп
Служби зовнішньої
розвідки України

 

 

ДОВІДКА

Видана гр. ____________________________________________________________________________ про те, що він (вона) дійсно в період з _________________________ по ________________________ перебував (перебувала) у _______________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ та:

а) безпосередньо брав (брала) участь у бойових діях;

б) забезпечував (забезпечувала) бойову діяльність військ (флоту)

(непотрібне викреслити)

Підстава: _____________________________________________________________________________
                                                                (архівні документи, рішення комісії, протокол N і дата)

Ця довідка є підставою для видачі посвідчення учасника бойових дій.

Голова Служби _______________________________________________________________________
                                                                                                           (підпис)

Начальник кадрового підрозділу _________________________________________________________
                                                                                                           (підпис)

                               М. П.

____________

Опрос