Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка взаимного обмена информацией из реестров Государственной регистрационной службы Украины и Пенсионного фонда Украины

Минюст, Пенсионный фонд
Порядок, Постановление, Приказ от 30.11.2012 № 1776/5, 23-3
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

30.11.2012

м. Київ

N 1776/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
07 грудня 2012 р. за N 2044/22356

Про затвердження Порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Пенсійного фонду України

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства юстиції України
 від 28 вересня 2015 року N 1831/5)

Відповідно до статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та з метою забезпечення взаємного обміну відомостями про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців між державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та органами Пенсійного фонду України

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Пенсійного фонду України, що додається.

2. Департаменту взаємодії з органами влади (Зеркаль О. В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

3. Державній реєстраційній службі України (Єфіменко Л. В.):

3.1. Забезпечити приведення державним підприємством "Інформаційно-ресурсний центр" (Кирик Ю. Г.) програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у відповідність до Порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Пенсійного фонду України, затвердженого цим наказом, до набрання чинності Законом України від 24 травня 2012 року N 4839-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

3.2. Довести цей наказ до відома структурних підрозділів територіальних органів Міністерства юстиції України, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби України.

4. Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі довести цей наказ до відома районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, відповідних місцевих органів виконавчої влади.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти:

у Міністерстві юстиції України - на директора Департаменту взаємодії з органами влади Зеркаль О. В.;

у Державній реєстраційній службі України - на Голову Державної реєстраційної служби України Єфіменка Л. В.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 1 цього наказу, що набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 24 травня 2012 року N 4839-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

 

Міністр

О. Лавринович

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Міністра соціальної
політики України -
керівник апарату

В. Коломієць

 

ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

30.11.2012

м. Київ

N 23-3

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
07 грудня 2012 р. за N 2044/22356

Про затвердження Порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Пенсійного фонду України

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою правління Пенсійного фонду України
 від 28 вересня 2015 року N 16-1)

Відповідно до пунктів 9, 11 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 384, правління Пенсійного фонду України

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Пенсійного фонду України.

2. Юридичному управлінню Пенсійного фонду України (Рябцева Т. Б.) подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Ця постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 24 травня 2012 року N 4839-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови правління Никитенко В. С.

 

В. о. Голови правління

В. Кравчук

 

ПОРЯДОК
взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Пенсійного фонду України

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок регулює процедуру взаємного обміну відомостями про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, визначеними Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", між Державною реєстраційною службою України (далі - Укрдержреєстр) та Пенсійним фондом України.

1.2. Суб'єктами інформаційного обміну відповідно до цього Порядку є Укрдержреєстр та Пенсійний фонд України.

Технічна підтримка передачі Укрдержреєстром до Пенсійного фонду України відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", забезпечується технічним адміністратором Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - державним підприємством "Інформаційно-ресурсний центр".

1.3. При здійсненні інформаційного обміну задіяні автоматизовані системи:

Укрдержреєстру - Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр);

Пенсійного фонду України - Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування.

1.4. Інформаційний обмін здійснюється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронному вигляді.

1.5. Структура, формат відомостей та вимоги до їх контролю, процедури взаємодії інформаційних систем та зміни до них, особи, відповідальні за організацію та виконання інформаційного обміну відповідно до цього Порядку, визначаються суб'єктами інформаційного обміну відповідними спільними рішеннями, які оформлюються окремими протоколами, підготовленими на підставі цього Порядку.

1.6. Інформаційний обмін відомостями про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з метою звірки даних Єдиного державного реєстру з даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюється суб'єктами інформаційного обміну за відповідними спільними рішеннями, які оформлюються окремими протоколами, підготовленими на підставі цього Порядку.

1.7. Суб'єкти інформаційного обміну забезпечують своєчасне та в повному обсязі надання достовірних інформаційних ресурсів, класифікаторів та довідників, а також своєчасне інформування один одного про обставини, які мають значення для виконання цього Порядку.

II. Порядок передачі відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

2.1. Передача відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, включених до Єдиного державного реєстру державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців протягом робочого дня шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та інших відомостей, визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - відомості з Єдиного державного реєстру), з Єдиного державного реєстру до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюється автоматично програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру не пізніше 10 год. 00 хв. наступного робочого дня.

2.2. При кожній автоматичній передачі відомостей з Єдиного державного реєстру до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування або передачі з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування до Єдиного державного реєстру відомостей щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", інформаційні файли повинні містити повну актуальну інформацію щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців незалежно від того, яку частину відомостей про них було змінено.

Щодо кожної юридичної особи чи фізичної особи - підприємця в інформаційних файлах, які надходять з Єдиного державного реєстру до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, вказуються коди реєстраційних дій.

2.3. Підтвердження щодо отримання відомостей з Єдиного державного реєстру здійснюється не пізніше 11 год. 00 хв. робочого дня, у який було отримано такі відомості.

2.4. Передача з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування до Єдиного державного реєстру відомостей про взяття на облік та зняття з обліку юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, даних Пенсійного фонду України про реєстраційний номер платника єдиного внеску здійснюється автоматично програмними засобами не пізніше 10 год. 00 хв. наступного робочого дня з моменту підтвердження про отримання відомостей з Єдиного державного реєстру, здійсненого відповідно до пункту 2.3 цього розділу.

Відомості про присвоєння класу професійного ризику виробництва страхувальнику з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування передаються до Єдиного державного реєстру в день, у який було отримано такі відомості від Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Передача з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування до Єдиного державного реєстру повідомлень у зв'язку з припиненням юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця здійснюється у строк, визначений Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

2.5. Пенсійний фонд України здійснює контроль відомостей, що надійшли з Єдиного державного реєстру, щодо:

відповідності наданих кодів класифікаційних ознак класифікаторів та довідників;

повноти заповнення полів реєстраційних карток.

2.6. Якщо відомості, що надійшли з Єдиного державного реєстру, визнані при проведенні контролю помилковими (неповними), Пенсійний фонд України не пізніше 10 год. 00 хв. наступного робочого дня з моменту підтвердження про отримання відомостей з Єдиного державного реєстру, здійсненого відповідно до пункту 2.3 цього розділу, направляє до Єдиного державного реєстру повідомлення про неприйняття відповідних відомостей із зазначенням причини їх неприйняття.

2.7. Державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вживає заходів для усунення недоліків, що призвели до неприйняття Пенсійним фондом України відомостей з Єдиного державного реєстру, та після їх усунення виправлені відомості передаються Пенсійному фонду України у порядку, передбаченому цим розділом.

2.8. Для забезпечення уніфікованої обробки відомостей з Єдиного державного реєстру використовуються класифікатори та довідники.

Укрдержреєстр у строк, що не перевищує двох робочих днів з дати отримання класифікаторів і змін до них, забезпечує Пенсійний фонд України та державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців цими версіями класифікаторів, які використовуються в системі ведення Єдиного державного реєстру.

У разі внесення змін до довідників, які використовуються в системі ведення Єдиного державного реєстру, Укрдержреєстр надає Пенсійному фонду України ці зміни не пізніше ніж за п'ять робочих днів до введення їх у дію.

 

В. о. директора Департаменту
взаємодії з органами влади

С. В. Мартиненко

Директор Департаменту
персоніфікованого обліку,
інформаційних систем та мереж
Пенсійного фонду України

О. Б. Ніколаєв

Опрос