Идет загрузка документа (16 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка взаимного обмена информацией из реестров Государственной регистрационной службы Украины и Государственной службы статистики Украины

Минюст, Государственная служба статистики Украины
Порядок, Приказ от 30.11.2012 № 1772/5/492
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

30.11.2012

м. Київ

N 1772/5/492

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
07 грудня 2012 р. за N 2041/22353

Про затвердження Порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Державної служби статистики України

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства юстиції України,
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
 від 28 вересня 2015 року N 1834/5/1212)

Відповідно до статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", статті 10 Закону України "Про державну статистику" та з метою забезпечення взаємного обміну відомостями про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців між державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та органами державної статистики

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Державної служби статистики України, що додається.

2. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України (Зеркаль О. В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

3. Державній реєстраційній службі України (Єфіменко Л. В.):

3.1. Забезпечити приведення державним підприємством "Інформаційно-ресурсний центр" (Кирик Ю. Г.) програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у відповідність до Порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Державної служби статистики України, затвердженого цим наказом, до набрання чинності Законом України від 24 травня 2012 року N 4839-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

3.2. Довести цей наказ до відома структурних підрозділів територіальних органів Міністерства юстиції України, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби України.

4. Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі довести цей наказ до відома районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, відповідних місцевих органів виконавчої влади.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти:

у Міністерстві юстиції України - на директора Департаменту взаємодії з органами влади Зеркаль О. В.;

у Державній реєстраційній службі України - на Голову Державної реєстраційної служби України Єфіменка Л. В.;

у Державній службі статистики України - на Голову Державної служби статистики України Осауленка О. Г.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 1 цього наказу, що набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 24 травня 2012 року N 4839-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

 

Міністр юстиції України

О. В. Лавринович

Голова Державної
служби статистики України

О. Г. Осауленко

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної
реєстраційної служби України

Л. В. Єфіменко

 

ПОРЯДОК
взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Державної служби статистики України

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок регулює процедуру взаємного обміну відомостями про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, визначеними Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", між Державною реєстраційною службою України (далі - Укрдержреєстр) та Державною службою статистики України (далі - Держстат України), а також механізм передачі ідентифікаційних кодів Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.

1.2. Суб'єктами інформаційного обміну відповідно до цього Порядку є Укрдержреєстр та Держстат України.

Технічна підтримка передачі Укрдержреєстром до Держстату України відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", забезпечується технічним адміністратором Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - державним підприємством "Інформаційно-ресурсний центр".

1.3. При здійсненні інформаційного обміну задіяні автоматизовані системи:

Укрдержреєстру - Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр);

Держстату України - Єдиний державний реєстр підприємств і організацій України та Статистичний реєстр фізичних осіб - підприємців, які є складовими Реєстру статистичних одиниць (далі - реєстри Держстату України).

1.4. Інформаційний обмін здійснюється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронному вигляді на центральному рівні.

1.5. Структура, формат відомостей та вимоги до їх контролю, процедури взаємодії інформаційних систем та зміни до них, особи, відповідальні за організацію та виконання інформаційного обміну відповідно до цього Порядку, визначаються суб'єктами інформаційного обміну відповідними спільними рішеннями, які оформлюються окремими протоколами, підготовленими на підставі цього Порядку.

1.6. Інформаційний обмін відомостями про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з метою звірки даних Єдиного державного реєстру з даними реєстрів Держстату України здійснюється суб'єктами інформаційного обміну за відповідними спільними рішеннями, які оформлюються окремими протоколами, підготовленими на підставі цього Порядку.

1.7. Суб'єкти інформаційного обміну забезпечують своєчасне та в повному обсязі надання достовірних інформаційних ресурсів, класифікаторів та довідників, а також своєчасне інформування один одного про обставини, які мають значення для виконання цього Порядку.

II. Порядок передачі відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

2.1. Передача відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, включених до Єдиного державного реєстру державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців протягом робочого дня шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та інших відомостей, визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - відомості з Єдиного державного реєстру), з Єдиного державного реєстру до реєстрів Держстату України здійснюється автоматично програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру не пізніше 10 год. 00 хв. наступного робочого дня.

2.2. Держстат України самостійно передає до своїх територіальних органів відомості, отримані з Єдиного державного реєстру.

2.3. При кожній автоматичній передачі відомостей з Єдиного державного реєстру до реєстрів Держстату України або передачі з реєстрів Держстату України до Єдиного державного реєстру відомостей щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", інформаційні файли повинні містити повну актуальну інформацію щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців незалежно від того, яку частину відомостей про них було змінено.

Щодо кожної юридичної особи чи фізичної особи - підприємця в інформаційних файлах, які надходять з Єдиного державного реєстру до реєстрів Держстату, вказуються коди реєстраційних дій.

2.4. Підтвердження щодо отримання відомостей з Єдиного державного реєстру здійснюється Держстатом України не пізніше 11 год. 00 хв. робочого дня, у який було отримано такі відомості.

2.5. Передача з реєстрів Держстату України до Єдиного державного реєстру відомостей про взяття на облік та зняття з обліку юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, даних органів статистики про основний вид економічної діяльності юридичної особи, визначений на підставі даних державних статистичних спостережень відповідно до статистичної методології за підсумками діяльності за рік, здійснюється автоматично програмними засобами не пізніше 10 год. 00 хв. наступного робочого дня з моменту підтвердження щодо отримання відомостей з Єдиного державного реєстру, здійсненого відповідно до пункту 2.4 цього розділу.

2.6. Держстат України здійснює контроль відомостей, що надійшли з Єдиного державного реєстру, щодо:

відповідності наданих кодів класифікаційних ознак класифікаторів та довідників;

повноти заповнення полів реєстраційних карток.

2.7. Якщо відомості, що надійшли з Єдиного державного реєстру, визнані при проведенні контролю помилковими (неповними), Держстат України не пізніше 10 год. 00 хв. наступного робочого дня з моменту підтвердження про отримання відомостей з Єдиного державного реєстру, здійсненого відповідно до пункту 2.4 цього розділу, направляє до Єдиного державного реєстру повідомлення про неприйняття відповідних відомостей із зазначенням причини їх неприйняття.

2.8. Державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вживає заходів для усунення недоліків, що призвели до неприйняття Держстатом України відомостей з Єдиного державного реєстру, та після їх усунення ці відомості передаються Держстату України у порядку, передбаченому цим розділом.

2.9. Для забезпечення уніфікованої обробки відомостей з Єдиного державного реєстру використовуються класифікатори та довідники.

У разі внесення змін до класифікаторів, у тому числі викладення їх у новій редакції, Держстат України надає Укрдержреєстру ці зміни (нову редакцію класифікаторів) не пізніше ніж за п'ять робочих днів до введення їх у дію.

Укрдержреєстр у строк, що не перевищує двох робочих днів з дати отримання класифікаторів і змін до них, забезпечує державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців цими версіями класифікаторів, які використовуються в системі ведення Єдиного державного реєстру.

У разі внесення змін до довідників, які використовуються в системі ведення Єдиного державного реєстру, Укрдержреєстр надає Держстату України ці зміни не пізніше ніж за п'ять робочих днів до введення їх у дію.

III. Порядок передачі ідентифікаційних кодів Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України

3.1. Формування ідентифікаційних кодів Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (далі - ідентифікаційний код) та передача їх Укрдержреєстру здійснюються автоматизованою системою ведення Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.

3.2. Підставою для формування та передачі ідентифікаційних кодів є відповідна заявка Укрдержреєстру, у якій зазначається необхідна кількість кодів.

3.3. Заявка на отримання ідентифікаційних кодів формується при використанні більше 70 % попередньо переданих кодів і направляється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронному вигляді з бази даних Єдиного державного реєстру до Держстату України разом з інформаційними файлами передачі відомостей з Єдиного державного реєстру.

3.4. Держстат України здійснює контроль за надходженням реєстраційних даних щодо юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб за наданими переліками ідентифікаційних кодів.

3.5. Перелік ідентифікаційних кодів надається протягом п'яти робочих днів з дня отримання заявки за умови використання не менше 70 % попередньо переданих кодів.

Структура, формат та вимоги до контролю файла заявки визначаються суб'єктами інформаційного обміну відповідними спільними рішеннями, які оформлюються окремими протоколами, підготовленими відповідно до цього Порядку.

3.6. Присвоєння ідентифікаційних кодів новоствореним юридичним особам та відокремленим підрозділам юридичних осіб здійснюється автоматично системою Єдиного державного реєстру.

 

В. о. директора Департаменту
взаємодії з органами влади
Міністерства юстиції України

С. В. Мартиненко

Директор Департаменту
статистичної методології Державної
служби статистики України

Ю. М. Остапчук

Опрос