Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Положение о предметных специализированных комиссиях при Украинском центре оценивания качества образования

Министерство образования и науки; молодежи и спорта Украины
Положение, Приказ от 22.10.2012 № 1130
действует с 30.11.2012

Положення
про предметні фахові комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти

1. Це Положення визначає основні функції та особливості діяльності предметних фахових комісій при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі - предметні фахові комісії).

2. Предметні фахові комісії створюються з метою визначення передумов для об'єктивного оцінювання тестових робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання (далі - зовнішнє оцінювання) з певного предмета.

3. У своїй діяльності предметні фахові комісії керуються законодавством України, наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Українського центру оцінювання якості освіти та цим Положенням.

4. До основних функцій предметної фахової комісії належать:

ухвалення відповідей до тестових завдань;

ухвалення Схеми оцінювання розгорнутих відповідей абітурієнтів з певного предмета (бланки відповідей типу Б), розробленої на основі Критеріїв оцінювання розгорнутих відповідей, затверджених директором Українського центру оцінювання якості освіти;

прийняття рішень щодо нетипових, конфліктних ситуацій, пов'язаних із змістом тестових завдань, способом їхнього оцінювання.

5. До складу предметних фахових комісій входять:

спеціалісти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, фахівці Українського центру оцінювання якості освіти, співробітники науково-дослідних установ;

педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів (учителі вищої категорії, учителі-методисти);

науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів.

6. Персональний склад предметної фахової комісії (не менш як сім осіб) затверджується наказом директора Українського центру оцінювання якості освіти.

7. Очолює роботу предметної фахової комісії голова, який обирається на першому засіданні комісії та не може бути обраним із числа працівників Українського центру оцінювання якості освіти.

8. Підготовку до засідань предметної фахової комісії, ведення протоколів, дотримання встановленого порядку збереження матеріалів і документів забезпечує відповідальний секретар, який є працівником Українського центру оцінювання якості освіти та входить до складу відповідної комісії.

9. Український центр оцінювання якості освіти створює належні умови для функціонування предметної фахової комісії.

10. Рішення предметної фахової комісії приймається більшістю голосів, за умови присутності на засіданні не менш як двох третин від загальної кількості членів комісії. У разі рівної кількості голосів "за" та "проти" приймається рішення, яке підтримав голова комісії.

11. Рішення предметної фахової комісії з підписами всіх її членів, які проголосували за його прийняття, передається директору Українського центру оцінювання якості освіти для подальшого використання в процесі визначення результатів зовнішнього оцінювання абітурієнтів.

 

Директор департаменту
вищої освіти

Ю. М. Коровайченко

Опрос