Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке проведения медицинского осмотра и специальной проверки лица, претендующего на занятие должности, связанной с исполнением функций государства или местного самоуправления

Министерство здравоохранения
Порядок, Приказ от 30.07.2012 № 578
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

30.07.2012

м. Київ

N 578

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 серпня 2012 р. за N 1405/21717

Про порядок проведення медичного огляду та спеціальної перевірки особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України
 від 10 лютого 2017 року N 116)

Відповідно до статті 11 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", підпункту 4 пункту 7 Порядку організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Указом Президента України від 25 січня 2012 року N 33 (зі змінами), та абзацу другого пункту 31 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 169 (зі змінами),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Порядок проведення медичного огляду особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що додається.

1.2. Порядок проведення спеціальної перевірки відомостей про стан здоров'я особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що додається.

1.3. Форму первинної облікової документації N 123-1/о "Картка про стан здоров'я особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування" (далі - форма N 123-1/о) та інструкцію щодо її заповнення, що додаються.

1.4. Форму первинної облікової документації N 133/о "Медична довідка про стан здоров'я особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування" (далі - форма N 133/о) та інструкцію щодо її заповнення, що додаються.

1.5. Форму первинної облікової документації N 133-1/о "Журнал реєстрації виданих медичних довідок про стан здоров'я особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування" (далі - форма N 133-1/о) та інструкцію щодо її заповнення, що додаються.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Затвердити за заявочним принципом перелік закладів охорони здоров'я, всіх форм власності, які проводять медичні огляди осіб, що претендують на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Перелік).

2.2. До 15 січня щороку надавати до Міністерства охорони здоров'я України Перелік для внесення до реєстру закладів охорони здоров'я, що проводять медичні огляди осіб, які претендують на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). У разі внесення змін до Переліку інформацію про це подавати до Міністерства охорони здоров'я України в триденний строк для внесення відповідних змін до Реєстру.

2.3. Забезпечити виконання цього наказу.

2.4. Довести цей наказ до закладів охорони здоров'я та забезпечити його виконання.

3. Встановити, що Міністерство охорони здоров'я України веде Реєстр та оприлюднює інформацію про заклади охорони здоров'я, які включенні до Реєстру, на офіційному веб-сайті МОЗ України (www.moz.gov.ua).

4. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги забезпечити подання в установленому законодавством порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 02 березня 2012 року N 147 "Про затвердження порядку проведення медичних оглядів та спеціальної перевірки осіб, які претендують на посади, пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 березня 2012 року за N 476/20789.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра охорони здоров'я Моісеєнко Р. О.

7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр

Р. Богатирьова

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної служби
статистики України

О. Осауленко

Перший заступник Голови
Спільного представницького
органу сторони роботодавців
на національному рівні

О. Мірошниченко

 

ПОРЯДОК
проведення медичного огляду особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування

1. Цей Порядок визначає організацію проведення медичного огляду особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (далі - медичний огляд особи).

2. Медичний огляд особи проводиться перед прийняттям на роботу (службу) з метою встановлення її придатності за станом здоров'я до роботи (служби).

3. Медичний огляд особи - переможця конкурсу проводиться після отримання повідомлення про результати конкурсного відбору на заміщення вакантної посади державного службовця. Особа, що претендує на заміщення вакантної посади у складі патронатної служби, проходить медичний огляд після отримання результатів розгляду відповідної заяви про працевлаштування на зазначену посаду.

4. Медичний огляд особи проводиться в закладах охорони здоров'я всіх форм власності, що мають ліцензію на медичну практику, акредитовані в установленому законодавством порядку та внесені у реєстр закладів охорони здоров'я, які проводять медичні огляди осіб, що претендують на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, який ведеться Міністерством охорони здоров'я України.

5. Медична довідка про стан здоров'я особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, видається закладом охорони здоров'я у дводенний строк з дня звернення особи.

6. Особи, для яких проходження медичних оглядів визначено іншими нормативно-правовими актами, проходять зазначені медичні огляди в установленому законодавством порядку.

7. Для проходження медичного огляду особа надає до закладу охорони здоров'я такі документи:

письмову згоду на обробку персональних даних;

дві фотокартки розміром 3 х 4 см;

медичну довідку про проходження обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів за формою N 122-2/о, заповненою згідно з додатком 3 до Інструкції про проведення обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженої наказом МОЗ України від 17 січня 2002 року N 12, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 01 лютого 2002 року за N 94/6382;

сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду за формою N 140/о згідно із зразком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 листопада 1997 року N 1238 "Про обов'язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення";

копію довідки до акта огляду МСЕК у разі наявності в особи групи інвалідності.

При поданні зазначених документів для проходження медичного огляду особа пред'являє паспорт громадянина України.

8. Медичний огляд особи не проводиться:

у разі подання неповного пакета документів, визначених пунктом 7 цього Порядку;

у разі гострого захворювання або загострення хронічного неінфекційного захворювання;

у разі інфекційного захворювання в заразному періоді;

у разі алкогольного, наркотичного сп'яніння.

9. Медичний огляд особи проводиться медичною комісією (далі - Комісія) закладу охорони здоров'я, який відповідає вимогам, визначеним у пункті 4 цього Порядку.

10. Положення про Комісію та її персональний склад затверджуються наказом керівника закладу охорони здоров'я.

11. До складу Комісії входять: лікар-терапевт (голова комісії), лікар-хірург, лікар-невропатолог, лікар-отоларинголог, лікар-офтальмолог та акушер-гінеколог (у разі проходження медичного огляду особою жіночої статі).

12. Комісія під час проведення огляду враховує відомості про стан здоров'я особи, що містяться в медичних формах первинної облікової документації.

13. Дані медичного огляду особи заносяться до Картки про стан здоров'я особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма N 123-1/о).

14. Видані медичні довідки реєструються у Журналі реєстрації виданих медичних довідок про стан здоров'я особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма N 133-1/о).

15. Обробка та захист персональних даних здійснюються відповідно до Законів України "Про захист персональних даних" та "Про інформацію".

16. Результати медичного огляду осіб можуть бути оскаржені в установленому законодавством порядку.

 

Директор Департаменту реформ
та розвитку медичної допомоги

М. К. Хобзей

Опрос