Идет загрузка документа (74 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о проведении Всеукраинских детских спортивных игр среди учащихся общеобразовательных учебных заведений "Старты надежд"

Министерство образования и науки; молодежи и спорта Украины, Министерство социальной политики Украины
Положение, Приказ от 09.07.2012 № 794/419
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

09.07.2012

м. Київ

N 794/419

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
23 липня 2012 р. за N 1238/21550

Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнських дитячих спортивних ігор серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів "Старти надій"

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства освіти і науки України,
 Міністерства соціальної політики України
 від 30 червня 2015 року N 685/671)

Відповідно до Указу Президента України від 23 червня 2009 року N 478 "Про деякі заходи щодо вдосконалення системи фізичного виховання дітей та молоді у навчальних закладах і розвитку дитячо-юнацького спорту в Україні", підпункту 14 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року N 410, підпункту 55 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 389 (зі змінами), та з метою залучення дітей до активних занять спортом

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнських дитячих спортивних ігор серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів "Старти надій", що додається.

2. Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Гамов В. Г.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити участь дітей у Всеукраїнських дитячих спортивних іграх серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів "Старти надій".

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Б. Жебровського та заступника Міністра соціальної політики України Л. Дроздову.

 

Міністр освіти і науки,
молоді та спорту України

Д. Табачник

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр соціальної політики України

С. Тігіпко

 

Положення
про проведення Всеукраїнських дитячих спортивних ігор серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів "Старти надій"

I. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок організації та проведення Всеукраїнських дитячих спортивних ігор серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів "Старти надій" (далі - Ігри).

1.2. Ігри проводяться щороку відповідно до Указу Президента України від 23 червня 2009 року N 478 "Про деякі заходи щодо вдосконалення системи фізичного виховання дітей та молоді у навчальних закладах і розвитку дитячо-юнацького спорту в Україні" з метою масового залучення дітей до регулярних занять фізичною культурою і спортом та підвищення їх рухової активності.

1.3. Головними завданнями Ігор є:

поліпшення спортивної та фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми;

виявлення кращої команди та кращого загальноосвітнього навчального закладу із спортивно-масової роботи;

організація дитячого фізкультурно-спортивного руху в Україні;

пропаганда та формування засад здорового способу життя серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

II. Строки та місце проведення Ігор

2.1. Ігри проводяться щороку протягом квітня - жовтня та включають чотири етапи:

I етап (до 15 квітня) - змагання у загальноосвітніх навчальних закладах;

II етап (до 1 травня) - районні та міські змагання;

III етап (до 25 травня) - регіональні змагання (на рівні Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя);

IV етап (вересень - жовтень) - фінальні змагання.

2.2. Фінальні змагання Ігор проводяться на базі державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" (далі - ДПУ "МДЦ "Артек").

III. Керівництво Ігор

3.1. Загальне керівництво проведенням Ігор здійснює Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (далі - Комітет) за підтримки Національного олімпійського комітету України (далі - НОК України) (за згодою).

Безпосереднє керівництво проведенням Ігор покладається на головну суддівську колегію, склад якої затверджується Комітетом.

3.2. Проведення Ігор здійснюють:

на I етапі - керівництво загальноосвітніх навчальних закладів;

на II етапі - районні та міські відділи освіти і науки;

на III етапі - Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також обласні управління Комітету;

на IV етапі - Комітет.

IV. Програма Ігор

4.1. До програми Ігор входять змагання з легкої атлетики, плавання та виконання фізичних вправ.

Змагання з легкої атлетики включають:

біг на 60 метрів;

біг на 800 метрів (дівчата);

біг на 1000 метрів (хлопці);

естафету 8 х 50 метрів (4 юнаки та 4 дівчини, 1-й етап - юнаки, 2-й етап - дівчата і т. д.);

стрибки у довжину з розбігу;

метання м'яча на дальність.

Змагання з плавання включають плавання на 50 метрів.

Змагання з виконання фізичних вправ включають піднімання тулуба з положення лежачи в сід за 1 хвилину (юнаки та дівчата).

4.2. Фінальні змагання Ігор регламентуються відповідними розділами Положення і проводяться за діючими правилами змагань з видів спорту.

V. Порядок і строки подання заявок

5.1. Загальноосвітній навчальний заклад після проведення першого етапу змагань Ігор надає необхідні матеріали про команду до районних (міських) відділів освіти і науки.

Районні (міські) відділи освіти і науки за результатами I етапу Ігор визначають учасників і строк проведення II етапу змагань, а також за їх підсумками надають відповідні матеріали до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за результатами проведення III етапу Ігор надають до 1 липня поточного року звіти про проведення I, II, III етапів та затверджені списки переможців змагань до Комітету на паперових та електронних носіях.

Комітет подає списки учасників Ігор до Мінсоцполітики України не пізніше ніж за один місяць до початку тематичної зміни в ДПУ "МДЦ "Артек".

Направлення дітей для участі у фінальних змаганнях Ігор здійснюють структурні підрозділи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації державної політики з питань сім'ї.

5.2. Під час проведення IV етапу Ігор в ДПУ "МДЦ "Артек" представник команди подає до головної суддівської колегії такі документи:

заявку за встановленою формою згідно з додатком 1 до цього Положення в двох примірниках;

учнівський квиток;

копію свідоцтва про народження;

реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).

Поіменні заявки, які не відповідають встановленій формі або неправильно оформлені, не приймаються.

5.3. Кожна команда повинна мати стартові номери (список команд та відповідні номери).

У разі невідповідності наданих документів вищезазначеним вимогам команда не допускається до участі у IV етапі Ігор.

VI. Учасники Ігор

6.1. До участі в Іграх допускаються учні загальноосвітніх навчальних закладів, які навчаються у 7 класі (у поточному навчальному році) та за станом здоров'я віднесені до основної медичної групи.

На I етапі Ігор змагання проводяться серед учнів 7 класів.

На II та III етапах у змаганнях беруть участь учні 7 класів загальноосвітнього навчального закладу.

У IV етапі беруть участь лише учні - учасники I, II, III етапів, які на 1 вересня поточного року навчаються у 8 класі. У IV етапі (фінальні змагання) беруть участь команди - переможці III етапу Ігор (Автономної Республіки Крим, обласних, міст Києва та Севастополя).

Склад команди - 14 учасників (незалежно від статі), вчитель фізичної культури та класний керівник.

6.2. За здоров'я учасників під час змагань, крім випадків травмування, відповідають лікарі, які надали дозвіл брати участь в Іграх.

6.3. Усі учасники команди, яка бере участь у фінальних змаганнях, повинні мати єдину спортивну форму.

VII. Визначення переможців

7.1. Переможці змагань визначаються в особистій та командній першостях.

Команда-переможець у кожному виді програми змагань на першість школи, району, міста, області, а також фінальних змагань визначається за сумою 12 (незалежно від статі) кращих результатів за встановленою формою згідно з додатком 2 до цього Положення.

Загальнокомандне місце у комплексному заліку визначається за найбільшою сумою очок, набраних командою в окремих видах програми змагань.

7.2. За умови рівності очок у двох чи більше команд перевага надається команді, у якої більше I, II, III командних місць в особисто-командній першості. У разі рівності цього показника перевага надається команді, у якої більше I, II, III місць в особистій першості.

VIII. Нагородження

8.1. Для переможців змагань III етапу Ігор Міністерством соціальної політики України передбачається квота путівок до ДПУ "МДЦ "Артек", де відбудеться проведення IV етапу Ігор (фінальні змагання) у рамках тематичної зміни.

8.2. Команди, які посіли I, II, III місця у загальнокомандному заліку IV етапу Ігор, нагороджуються кубками, дипломами, представники команд - дипломами Комітету.

Учасники, які вибороли I, II, III місця в окремих видах програми змагань Ігор, нагороджуються сувенірами НОК України, медалями і дипломами Комітету. Команда, яка посіла найвище місце серед загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості, нагороджується кубком та дипломом Комітету.

IX. Фінансові витрати

9.1. Витрати на організацію та проведення I, II і III етапів Ігор здійснюються в межах асигнувань, передбачених місцевими бюджетами відповідного рівня та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України.

9.2. Витрати на проведення IV етапу Ігор покладаються на:

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій - оплата проїзду учасників та представників команд до ДПУ "МДЦ "Артек" і у зворотному напрямку, добові у дорозі, проживання та харчування представників;

Комітет - організація і проведення змагань, проїзд, добові в дорозі, проживання та харчування суддів, оплата кубків, медалей, дипломів для нагородження команд та спортсменів, які вибороли I, II, III місця в окремих видах змагань та загальнокомандному заліку;

НОК України - надання сувенірної атрибутики (за згодою).

X. Оскарження результатів

Результати змагань можуть бути оскаржені представником команди після закінчення окремих видів програми змагань у письмовій формі до головної суддівської колегії Ігор не пізніше ніж протягом 30 хвилин після закінчення змагань.

Оскарження негайно розглядаються головним суддею або головною суддівською колегією Ігор.

При виявленні порушень цього Положення представник команди, який подає скаргу, повинен повідомити головного суддю змагань та подати скаргу до колегії суддів до закінчення змагань. При підтвердженні порушення результати команди у виді програми анулюються.

XI. Підготовка спортивних споруд

Підготовка спортивних споруд здійснюється відповідно до Положення про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року N 2025.

 

В. о. Голови Комітету
з фізичного виховання та спорту
Міністерства освіти і науки,
молоді та спорту

В. Гамов

Директор Департаменту сімейної політики
Міністерства соціальної політики

Г. Жуковська

 

Заявка
на участь у Всеукраїнських дитячих спортивних іграх серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів "Старти надій"

від _____ класу ________________________________________________
                                  (найменування загальноосвітнього навчального закладу)
______________________________________________________________
(район, місто, область)

N з/п

Прізвище, ім'я, по батькові

Дата та рік народження

Домашня адреса, телефон

Дата проходження медичного огляду

Віза лікаря

Найменування та печатка медичного закладу

Фото учасника 3 х 4 см

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього до участі у змаганнях допущено ___________________________ осіб.

Лікар

____________________
(підпис, печатка)

 

_________________________
                               (П. І. Б.)

"___" ____________ 201_ року

Класний керівник

____________
(підпис)

 

_________________________
                           (П. І. Б.)

Директор загальноосвітнього
навчального закладу _____________________
                                                      (підпис, печатка)

 
________________________
                               (П. І. Б.)

Тел. ____________

"___" ____________ 201_ року

 

Таблиця оцінки результатів змагань "Старти надій"
ХЛОПЦІ

ОЧКИ

БІГ 60 м (сек.)

Стрибки у довжину з/р (м)

Метання м'яча (м)

Підйом тулуба з положення лежачи в сід (раз)

БІГ 1000 м (хв./сек.)

Плавання 50 м (хв./сек.)

Естафета 8 х 50 м (хв./сек.)

60

7,45

5,82

80.80

80

2.48,7

26.00

0.52,60

59

7,46

5,80

80,50

79

2.49,1

26.50

0.52,72

58

7,47

5,78

80,10

78

2.49,5

27.30

0.52,84

57

7,48

5,77

79,70

77

2.49,8

27.70

0.52,96

56

7,49

5,75

79,30

76

2.50,2

28.30

0.53,08

55

7,50

5,74

78,90

75

2.50,5

29.00

0.53,20

54

7,52

5,72

78,10

74

2.51,2

29.70

0.53,40

53

7,54

5,69

77,30

73

2.51,9

30.20

0.53,60

52

7,56

5,66

76,50

72

2.52,5

30.70

0.53,80

51

7,58

5,63

75,75

71

2.53,2

31.20

0.54,00

50

7,60

5,60

75,10

70

2.53,8

32.30

0.54,20

49

7,63

5,57

74,10

69

2.54,5

33.00

0.54,55

48

7,65

5,53

73,20

68

2.55,3

33.70

0.54,90

47

7,67

5,49

72,30

67

2.56,0

34.80

0.55,25

46

7,70

5,45

71,40

66

2.56,8

35.90

0.55,60

45

7,73

5,41

70,50

65

2.57,6

36.90

0.55,75

44

7,75

5,38

69,70

64

2.58,5

38.10

0.55,90

43

7,77

5,35

68,90

63

2.59,3

39.00

0.56,05

42

7,80

5,32

68,10

62

3.00,2

40.00

0.56,20

41

7,83

5,28

67,00

61

3.01,3

41.00

0.56,45

40

7,87

5,23

65,90

60

3.02,4

42.00

0.56,85

39

7,90

5,18

64,80

59

3.03,5

43.00

0.57,20

38

7,93

5,14

63,80

58

3.04,4

44.00

0.57,50

37

7,97

5,10

62,80

57

3.05,6

45.00

0.57,85

36

8,00

5,06

61,80

56

3.06,7

46.00

0.58,20

35

8,03

5,03

60,80

55

3.07,9

46.20

0.58,40

34

8,07

4,99

59,75

54

3.09,0

46.80

0.58,60

33

8,10

4,95

58,70

53

3.10,1

47.00

0.58,80

32

8,13

4,92

57,50

52

3.11,1

47.40

0.59,20

31

8,17

4,88

56,30

51

3.12,1

47.80

0.59,60

30

8,20

4,84

54,90

50

3.13,1

48.20

1.00,00

29

8,23

4,81

54,30

49

3.14,3

48.80

1.00,35

28

8,27

4,78

53,70

48

3.15,4

49.20

1.00,60

27

8,30

4,74

53,10

47

3.16,5

50.00

1.00,80

26

8,33

4,70

52,30

46

3.17,4

51.00

1.01,25

25

8,37

4,67

51,60

45

3.18,5

52.00

1.01,75

24

8,40

4,64

50,90

44

3.19,6

53.80

1.02,20

23

8,43

4,60

50,00

43

3.20,7

55.00

1.03,90

22

8,46

4,57

49,10

-

3.21,8

56.50

1.03,55

21

8,50

4,54

48,20

42

3.22,9

58.00

1.03,20

20

8,53

4,50

47,30

-

3.24,0

59.50

1.03,50

19

8,57

4,47

46,40

41

3.25,1

1.01.00

1.03,85

18

8,6

4,44

45,50

40

3.26,2

1.02.00

1.04,20

17

8,70

4,37

44,43

-

3.29,5

1.03.00

1.04,80

16

8,80

4,29

43,52

39

3.32,9

1.04.00

1.05,40

15

8,90

4,21

42,62

38

3.36,3

1.05.00

1.06,00

14

9,00

4,13

41,81

37

3.39,6

1.07.00

1.06,60

13

9,10

4,05

41,01

-

3.43,0

1.09.00

1.07,20

12

9,20

3,98

40,20

36

3.46,4

1.11.00

1.07,80

11

9,30

3,90

39,29

-

3.49,7

1.14.00

1.08,40

10

9,40

3,82

38,49

35

3.53,1

1.17.00

1.09,00

9

9,50

3,74

37,68

-

3.56,4

1.20.00

1.09,60

8

9,60

3,66

36,88

34

3.59,7

1.24.00

1.10,20

7

9,70

3,59

36,07

33

4.03,0

1.28.00

1.10,80

6

9,80

3,51

35,27

32

4.06,6

1.33.00

1.11,40

5

9,90

3,43

34,46

31

4.10,2

1.38.00

1.12,00

4

10,00

3,35

33,66

30

4.13,8

1.40.00

1.12,60

3

10,10

3,27

32,85

-

4.17,4

1.42.00

1.13,20

2

10,20

3,19

32,05

29

4.21,0

1.44.00

1.13,80

1

10,30

3,11

31,24

28

4.24,6

1.50.00

1.14,40

Таблиця оцінки результатів змагань "Старти надій"
ДІВЧАТА

ОЧКИ

БІГ 60 м (сек.)

Стрибки у довжину з/р (м)

Метання м'яча (м)

Підйом тулуба в сід (раз)

БІГ 800 м (хв./сек.)

Плавання 50 м (хв./сек.)

Естафета 8 х 50 м (хв./сек.)

60

8,02

5,01

54,10

70

2.22,80

28.00

0.52,60

59

8,04

4,98

53,75

69

2.23,00

29.00

0.52,72

58

8,05

4,95

53,35

68

2.23,23

29.70

0.52,84

57

8,06

4,92

52,95

67

2.23.46

30.30

0.52,96

56

8,07

4,89

52,60

66

2.24,09

30.90

0.53,08

55

8,08

4,86

52,20

65

2.24,32

31.50

0.53,20

54

8,11

4,83

51,60

64

2.25,15

32.10

0.53,40

53

8,14

4,77

51,00

63

2.26,00

32.70

0.53,60

52

8,17

4,75

50,40

62

2.26,42

33.30

0.53,80

51

8,20

4,73

49,80

61

2.27,25

34.90

0.54,00

50

8,23

4,71

49,20

60

2.27,68

35.60

0.54,20

49

8,28

4,68

48,45

59

2.28,56

36.30

0.54,55

48

8,34

4,65

47,70

58

2.29,44

37.00

0.54,90

47

8,39

4,62

46,95

57

2.30,32

37.80

0.55,25

46

8,45

4,59

46,20

56

2.31,20

38.60

0.55,60

45

8,50

4,56

45,52

55

2.32,04

39.60

0.55,75

44

8,56

4,53

44,85

54

2.32,88

40.70

0.55,90

43

8,61

4,50

44,17

53

2,33,72

41.80

0.56,05

42

9,67

4,47

43,50

51

2.34,56

43.00

0.56,20

41

9,72

4,43

42,70

-

2,35,63

44.20

0.56,45

40

8,78

4,40

41,90

50

2.36,70

45.50

0.56,85

39

8,86

4,37

41,10

49

2.37,76

46.90

0.57,20

38

8,95

4,34

40,23

48

2.38,88

48.30

0.57,50

37

9,03

4,30

39,36

47

2.40,00

49.70

0.57,85

36

9,12

4,26

38,50

46

2.41,12

51.20

0.58,20

35

9,20

4,22

37,40

-

2.42,30

52.60

0.58,40

34

9,29

4,19

36,30

45

2.43,47

54.10

0.58,60

33

9,37

4,16

36,20

44

2.44,64

55.60

0.58,80

32

9,45

4,12

35,40

43

2.45,71

57.10

0.59,20

31

9,54

4,09

34,60

42

2.46,78

58.60

0.59,60

30

9,63

4,06

33,80

41

2.47,84

1.00.00

1.00,00

29

9,64

4,03

33,43

-

2.48,90

1.01.60

1.00,35

28

9,67

4,01

33,06

40

2.50,05

1.03.10

1.00,60

27

9,71

3,98

32,70

39

2.51,20

1.04.70

1.00,80

26

9,75

3,95

31,66

38

2.52,32

1.05.00

1.01,25

25

9.80

3,92

30,63

37

2.53,44

1.06.00

1.01,75

24

9,84

3,89

29,60

36

2.54,56

1.07.00

1.02,20

23

9,89

3,86

28,90

-

2.55,68

1.08.00

1.03,90

22

9,93

3,83

28,20

35

2.56,80

1.09.00

1.03,55

21

9,98

3,80

27,50

-

2.57,92

1.10.00

1.03,20

20

10,03

3,77

26,75

34

2,59,04

1.12.00

1.03,50

19

10,11

3,75

26,00

-

3.00,16

1.14.00

1.03,85

18

10,19

3,73

25,80

33

3.01,28

1.16.00

1.04,20

17

10,27

3,68

24,30

-

3.03,45

1.18.00

1.04,80

16

10,35

3,63

24,80

32

3.05,63

1.20.00

1.05,40

15

10,43

3,58

24,30

-

3.07,80

1.22.00

1.06,00

14

10,49

3,53

23,80

31

3.09,98

1.24.00

1.06,60

13

10,56

3,48

23,30

-

3.12,15

1.26.00

1.07,20

12

10,62

3,43

22,80

30

3.14,32

1.28.00

1.07,80

11

10,69

3,38

22,30

-

3.16,50

1.30.00

1.08,40

10

10,75

3,33

21,80

29

3.18,67

1.32.00

1.09,00

9

10,82

3,28

21,25

-

3.20,85

1.34.00

1.09,60

8

10,88

3,23

20,70

28

3.23,02

1.36.00

1.10,20

7

10,95

3,18

20,20

-

3.25,20

1.38.00

1.10,80

6

11,01

3,13

19,70

27

3.27,37

1.40.00

1.11,40

5

11,08

3,08

19,20

-

3.29,55

1.42.00

1.12,00

4

11,14

3,03

18,70

26

3.31,72

1.44.00

1.12,60

3

11,21

2,98

18,20

-

3.33,90

1.46.00

1.13,20

2

11,27

2,93

17,70

25

3.36,07

1.48.00

1.13,80

1

11,34

2,88

17,20

24

3.38,25

1.50.00

1.14,40

____________

Опрос