Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Порядок ведения ведомственных классификаторов информации по вопросам таможенного дела, используемых в процессе оформления таможенных деклараций

Минфин
Порядок, Приказ от 29.05.2012 № 623
редакция действует с 14.07.2020

Порядок ведення відомчих класифікаторів інформації з питань митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій

(заголовок Порядку із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства фінансів України від 21.05.2020 р. N 230)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства фінансів України
 від 21 травня 2020 року N 230

1. Цей Порядок визначає загальні вимоги до впровадження, внесення змін до відомчих класифікаторів інформації з питань митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій (далі - відомчі класифікатори).

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства фінансів України від 21.05.2020 р. N 230)

2. Відомчі класифікатори не містять правових норм та впроваджуються з метою виконання Митного кодексу України та інших законодавчих актів для кодування інформації, яка використовується в процесі здійснення митних процедур, ведення митної статистики, електронного декларування та системи управління ризиками.

3. Відомчі класифікатори розробляються у формі таблиць розподілу об'єктів класифікації з додержанням таких вимог:

1) таблиці розподілу об'єктів класифікації містять такі обов'язкові графи:

код об'єкта класифікації - умовне цифрове та/або буквене позначення, яке відображає систему кодування і розподілу об'єктів за класифікаційними угрупованнями;

назва об'єкта класифікації з його словесним описом, що дає змогу відрізнити конкретний об'єкт класифікації від інших;

2) у разі зміни системи кодування об'єктів класифікації відомчий класифікатор підлягає перегляду.

4. Виключений код об'єкта класифікації не використовується для новостворених об'єктів класифікації. Для забезпечення достовірності й об'єктивності статистичних даних за попередні періоди у разі виключення коду об'єкта класифікації він залишається як довідкова інформація в єдиній автоматизованій інформаційній системі митних органів України.

5. Затвердження відомчих класифікаторів, внесення до них змін і доповнень, а також затвердження у разі потреби методичних рекомендацій щодо їх застосування здійснюються Міністерством фінансів України.

6. Впровадження відомчих класифікаторів здійснюється шляхом інформування державних органів, суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та розробників програмного забезпечення про зміни і доповнення, внесені до відомчих класифікаторів, не пізніше ніж за 10 днів до набрання ними чинності, а також внесення не пізніше дня, що передує дню набрання ними чинності, відповідних змін у програмне забезпечення єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів України.

 

Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку

М. О. Чмерук

Опрос