Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка предоставления авиаперевозчиками или уполномоченными ими лицами предварительной информации о пассажирах, импортных и транзитных грузах, перевозимых воздушными судами, органам охраны государственной границы и таможенным органам

Минфин, Администрация Государственной пограничной службы, Министерство инфраструктуры Украины
Порядок, Приказ от 27.04.2012 № 291/506/228
действует с 21.05.2012

АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

27.04.2012

м. Київ

N 291/506/228

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 травня 2012 р. за N 740/21053

Про затвердження Порядку подання авіаперевізниками або уповноваженими ними особами попередньої інформації про пасажирів, імпортні та транзитні вантажі, які перевозяться повітряними суднами, органам охорони державного кордону та митним органам

На виконання частини четвертої статті 70 Повітряного кодексу України та з метою прискорення та спрощення процедур прикордонного і митного оформлення пасажирів, імпортних та транзитних вантажів, які перевозяться повітряними суднами,

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок подання авіаперевізниками або уповноваженими ними особами попередньої інформації про пасажирів, імпортні та транзитні вантажі, які перевозяться повітряними суднами, органам охорони державного кордону та митним органам, що додається.

2. Управлінню прикордонного контролю та реєстрації Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Державній авіаційній службі України довести цей наказ до відома всіх авіаційних перевізників, які мають наміри виконувати польоти до/з аеропортів України, шляхом внесення відповідної інформації до АІР України (збірника аеронавігаційної інформації).

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної прикордонної служби України - директора Департаменту охорони державного кордону Шишоліна П. А., першого заступника Голови Державної митної служби України Дороховського О. М., першого заступника Міністра інфраструктури України Єфименка К. О.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Голова Державної
прикордонної служби України

М. М. Литвин

Міністр фінансів України

Ю. В. Колобов

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр інфраструктури України

Б. В. Колесніков

 

Порядок
подання авіаперевізниками або уповноваженими ними особами попередньої інформації про пасажирів, імпортні та транзитні вантажі, які перевозяться повітряними суднами, органам охорони державного кордону та митним органам

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено з метою прискорення та спрощення процедур прикордонного і митного оформлення пасажирів, імпортних та транзитних вантажів, які перевозяться повітряними суднами.

1.2. Дія цього Порядку застосовується при виконанні всіх міжнародних рейсів, на яких здійснюється перевезення пасажирів, їх багажу та/або вантажу за плату та/або наймом до аеропортів, розташованих на території України.

1.3. Терміни та скорочення, що вживаються в цьому Порядку, мають таке значення:

авіаційний перевізник (авіаперевізник) - суб'єкт господарювання, що надає послуги з перевезення пасажирів, вантажу, пошти повітряним транспортом;

аеропорт вильоту - аеропорт, розташований на території іноземної держави, з якого починається виконання рейсу;

код перевізника - умовне літерне або літерно-цифрове позначення перевізника, надане IATA відповідно до встановленого порядку, яке застосовується для ідентифікації повітряного перевізника в автоматизованих системах бронювання/глобальних розподільних системах;

рейс - політ повітряного судна (за розкладом або поза розкладом), який виконується в одному напрямку від початкового пункту до кінцевого пункту маршруту, розташованого на території України;

IATA (International Air Transport Association) - Міжнародна асоціація повітряного транспорту;

SITA () - Міжнародне товариство електрозв'язку авіакомпаній.

Інші терміни, що вживаються в цьому Порядку, застосовуються у значеннях, передбачених у Повітряному кодексі України, Митному кодексі України, Законах України "Про Державну прикордонну службу України", "Про прикордонний контроль", "Про захист персональних даних", а також в інших законодавчих актах України.

II. Вимоги до подання та обробки інформації

2.1. Авіаперевізник або уповноважена ним особа одразу після відправлення рейсу з аеропорту вильоту, але не пізніше ніж за 30 хвилин до посадки повітряного судна в аеропорту України, подає попередню інформацію про пасажирів, імпортні та транзитні вантажі, які перевозяться повітряними суднами (далі - інформація), Окремому контрольно-пропускному пункту "Київ" Державної прикордонної служби України та Державній митній службі України.

2.2. Інформація надається по кожному міжнародному рейсу, на якому здійснюється перевезення пасажирів, вантажів та який виконується до аеропортів України.

2.3. Інформація подається шляхом передавання стандартного повідомлення IATA з аеропорту вильоту на адресу SITA KBPBRXH без застосування електронного цифрового підпису.

Робочі станції, під'єднані до захищеного каналу SITA, розташовуються в спеціально виділених приміщеннях Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України.

2.4. Інформація повинна включати такі дані:

2.4.1. Загальна інформація про рейс:

номер рейсу;

код перевізника;

час та дата вильоту повітряного судна.

2.4.2. Під час перевезення пасажирів:

прізвище, ім'я пасажира;

стать;

громадянство;

дата, місяць, рік народження;

серія, номер паспортного документа.

2.4.3. Під час перевезення вантажу:

серійний номер транспортної накладної (авіаційної вантажної накладної);

ім'я (назва) та адреса вантажовідправника;

ім'я (назва) та адреса вантажоодержувача;

кількість вантажних місць;

вага брутто (вага/одиниця виміру);

найменування товарів та інших предметів;

характер вантажу;

задекларована цінність вантажу (якщо існує).

Інформація наводиться за відомостями з транспортної накладної (авіаційної вантажної накладної).

2.5. Інформація, зазначена у пункті 2.4 цього розділу, подається Окремому контрольно-пропускному пункту "Київ" Державної прикордонної служби України та Державній митній службі України на безоплатній основі.

2.6. У межах, установлених законодавством України та країни відправлення, авіаперевізник або уповноважена ним особа, Адміністрація Державної прикордонної служби та Державна митна служба України дотримуються вимог щодо обробки персональних даних пасажирів та інформації про вантажовідправників і вантажоодержувачів.

2.7. Інформація, зазначена у підпункті 2.4.2 пункту 2.4 цього розділу, вноситься до бази даних осіб, які перетнули державний кордон, та обробляється відповідно до Положення про базу даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України", затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 25.06.2007 N 472, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.07.2007 за N 765/14032.

 

Перший заступник
Голови Державної
прикордонної служби України -
директор Департаменту
охорони державного кордону

П. А. Шишолін

Перший заступник
Міністра фінансів України

А. І. Мярковський

Перший заступник
Міністра інфраструктури України

К. О. Єфименко

Опрос