Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о проведении Фестиваля технического творчества "Орбита Артек"

Министерство образования и науки; молодежи и спорта Украины, Министерство социальной политики Украины
Положение, Приказ от 03.04.2012 № 410/191
действует с 18.05.2012

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

03.04.2012

N 410/191

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
25 квітня 2012 р. за N 620/20933

Про затвердження Положення про проведення Фестивалю технічної творчості "Орбіта Артек"

Відповідно до статті 4 Закону України "Про позашкільну освіту", підпункту 14 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року N 410, підпункту 55 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 389 (зі змінами), та з метою організації змістовного оздоровлення, відпочинку, дозвілля талановитих і обдарованих дітей, які стали переможцями і призерами міжнародних, всеукраїнських заходів із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості і мистецтва, підвищення рівня організаційно-методичного супроводу тематичних оздоровчих змін у державному підприємстві України "Міжнародний дитячий центр "Артек"

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Положення про проведення Фестивалю технічної творчості "Орбіта Артек" (далі - Фестиваль), що додається.

2. Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Супрун В. В.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити участь талановитих і обдарованих дітей у Фестивалі.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Б. Жебровського та заступника Міністра соціальної політики України Л. Дроздову.

 

Т. в. о. Міністра освіти і науки,
молоді та спорту України

Є. Суліма

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр соціальної політики

С. Тігіпко

 

Положення
про проведення Фестивалю технічної творчості "Орбіта Артек"

I. Загальні положення

1.1. Фестиваль технічної творчості "Орбіта Артек" (далі - Фестиваль) - це відкритий захід, що проводиться з метою підтримки обдарованих дітей, популяризації творчого, інтелектуального і технічного розвитку учнівської молоді України, організації змістовного дозвілля дітей та юнацтва, підвищення інтересу до технічної творчості.

1.2. Фестиваль проводиться щороку серед вихованців позашкільних навчальних закладів, які стали переможцями і призерами міжнародних, всеукраїнських заходів із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості і мистецтва, а саме: повітряних зміїв, авіа-, ракето-, авто-, судномодельного спорту, стендового моделювання, початкового технічного моделювання, радіотехнічного конструювання, радіозв'язку та радіопеленгації, кіно-, фото-, відео-, картингу.

1.3. Основними завданнями Фестивалю є:

підтримка талановитих дітей, які зберігають та розвивають традиції української технічної творчості;

розвиток навичок та здібностей дітей у різних видах технічної творчості;

стимулювання пошукової активності дітей у сфері техніки;

обмін досвідом між дітьми у різних видах технічної творчості;

підвищення престижу позашкільної освіти, привернення уваги широких кіл громадськості до проблем зайнятості дітей у позаурочний час.

1.4. Організаторами Фестивалю є:

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України;

Міністерство соціальної політики України;

державне підприємство України "Міжнародний дитячий центр "Артек" (далі - ДПУ "МДЦ "Артек");

Український державний центр позашкільної освіти.

II. Умови та порядок проведення Фестивалю

2.1. Фестиваль проводиться у рамках однієї з тематичних оздоровчих змін у ДПУ "МДЦ "Артек".

2.2. Строки проведення Фестивалю визначаються ДПУ "МДЦ "Артек" та погоджуються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерством соціальної політики України.

III. Керівництво Фестивалю

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Фестивалю здійснює Український державний центр позашкільної освіти та ДПУ "МДЦ "Артек".

3.2. В організації Фестивалю можуть брати участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, благодійні фонди, об'єднання громадян та меценати.

3.3. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Український державний центр позашкільної освіти забезпечують підбір та формують склад учасників Фестивалю.

3.4. МОНмолодьспорт України подає списки учасників Фестивалю до Мінсоцполітики України не пізніше ніж за один місяць до початку тематичної оздоровчої зміни в ДПУ "МДЦ "Артек".

3.5. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань сім'ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечують направлення учасників Фестивалю відповідно до Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 20 березня 2012 року N 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2012 року за N 554/20867.

IV. Організаційний комітет Фестивалю

4.1. Для організації та проведення Фестивалю створюється організаційний комітет.

4.2. До складу організаційного комітету входять представники ДПУ "МДЦ "Артек", Українського державного центру позашкільної освіти та фахівці в галузі технічної творчості (за згодою).

4.3. Склад організаційного комітету затверджується наказом ДПУ "МДЦ "Артек".

4.4. До складу організаційного комітету входять:

голова комітету, що координує роботу з підготовки та проведення Фестивалю;

секретар комітету, що веде документацію;

члени організаційного комітету, що підпорядковані голові.

4.5. Організаційний комітет забезпечує:

якісну підготовку та реалізацію програми Фестивалю;

визначає організаційні умови проведення Фестивалю;

здійснює організаційну роботу щодо проведення Фестивалю;

організовує роботу гуртків технічної творчості, проведення майстер-класів та змагань з технічної творчості;

вносить пропозиції щодо нагородження учасників Фестивалю;

сприяє висвітленню результатів Фестивалю в засобах масової інформації.

V. Журі Фестивалю

5.1. Для підбиття підсумків Фестивалю створюється журі з числа провідних спеціалістів - керівників технічних гуртків закладів позашкільної освіти (за згодою) у кількості 4-х осіб.

5.2. Склад журі затверджується наказом Українського державного центру позашкільної освіти.

5.3. До обов'язків журі Фестивалю входять:

забезпечення об'єктивності оцінювання під час проведення змагань та конкурсів в рамках Фестивалю;

заповнення оціночних протоколів;

визначення переможців і призерів змагань.

VI. Учасники Фестивалю

6.1. У Фестивалі беруть участь діти віком від 10 до 16 років з числа талановитих і обдарованих дітей, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення.

6.2. Учасники Фестивалю для отримання путівки до ДПУ "МДЦ "Артек" подають документи в установленому законодавством порядку.

6.3. Копії диплома, грамоти або інші документи, що підтверджують відповідні досягнення переможця або призера конкурсу, фестивалю, спортивного змагання міжнародного, всеукраїнського рівнів (1 - 3 особисте або командне місце), отримані упродовж останніх 3 років, мають бути завірені печаткою відповідного закладу позашкільної освіти.

VII. Програма Фестивалю

7.1. У рамках Фестивалю проводяться заняття гуртків, майстер-класи, змагання та конкурси з технічної творчості та інші заходи, що передбачені тематикою зміни.

VIII. Визначення результатів і нагородження переможців Фестивалю

8.1. У рамках заходів, зазначених у розділі VII цього Положення, проводяться змагання в особистому заліку. Тематику змагань визначає організаційний комітет Фестивалю.

8.2. Критеріями визначення переможців змагань є:

якість виготовлення моделей;

швидкість і точність проходження дистанції.

8.3. Переможці та призери Фестивалю нагороджуються дипломами, медалями відповідних ступенів та кубками.

IX. Фінансові умови

9.1. У випадку необхідності залучення кваліфікованих працівників для проведення майстер-класів, занять гуртків або організації змагань з технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості, які відсутні в штатному розписі ДПУ "МДЦ "Артек", фінансування видатків на їх відрядження здійснюється за рахунок організації, що відряджає, або інших коштів, не заборонених законодавством.

9.2. У випадку необхідності придбання наборів матеріалів для виготовлення моделей чи виробів під час занять гуртків, проведення змагань чи показових запусків (виступів), здійснення інших витрат, видатки на які не передбачені кошторисом ДПУ "МДЦ "Артек", фінансування видатків на такі цілі здійснюється за рахунок Українського державного центру позашкільної освіти або організацій, що відряджають працівників, або інших коштів, не заборонених законодавством.

 

Директор департаменту
професійно-технічної освіти

В. Супрун

Директор Департаменту
сімейної політики

Г. Жуковська

Опрос