Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Системы визуальных отметок с индексом киновидеопродукции в зависимости от аудитории, на которую она рассчитана

Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания
Решение от 08.02.2012 № 117
редакция действует с 06.05.2016

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

08.02.2012

м. Київ

N 117

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
24 лютого 2012 р. за N 307/20620

Про затвердження Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована

Із змінами і доповненнями, внесеними
 рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
 від 10 березня 2016 року N 306

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до статей 17, 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", статті 70 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а також з урахуванням пункту 22 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року N 1315 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2001 року N 294),

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Систему візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, що додається.

2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 28 грудня 2011 року N 2982 "Про затвердження нової редакції Системи візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована".

3. Управлінню правового забезпечення подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Відділу зв'язків із засобами масової інформації та громадськими організаціями оприлюднити це рішення на офіційному сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення В. Манжосова.

6. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Голова

В. Манжосов

 

СИСТЕМА
візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована

1. Кіновідеопродукція, що транслюється на телебаченні на території України, поділяється на три категорії залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Трансляція цієї кіновідеопродукції на телебаченні має супроводжуватися відповідними візуальними позначками:

I категорія (без позначки) стосується фільмів з індексами "ДА" та "ЗА", встановленими згідно з пунктом 7 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року N 1315 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року N 1143) (далі - Положення).

Фільми цієї категорії розраховані на глядачів будь-якого віку, в тому числі і на дітей. Вони максимально прийнятні для сімейного перегляду, оскільки порушують теми, цікаві та зрозумілі більшості глядачів незалежно від віку, інтелектуального рівня, світогляду та політичних переконань, соціального стану тощо. Такі фільми характеризує відсутність грубості, насильства, жорстокості, непристойних виразів у будь-якій формі. Реалії складної дійсності повинні відображатися з максимальною умовністю.

II категорія (коло жовтого кольору з індексом "12+" або "16+") стосується фільмів, перегляд яких не рекомендовано дітям до 12 та 16 років відповідно без відома батьків (осіб, що їх замінюють) та які прирівнюються до фільмів з індексами "12" та "16", встановленими відповідно до пункту 7 Положення.

Перегляд фільмів з індексом "12+" можливий дітьми від 12 років тільки у присутності батьків у зв'язку з тим, що такі фільми можуть містити деякі сцени, які батьки вважатимуть неприйнятними для самостійного перегляду дітей. З метою інформування батьків щодо демонстрування фільму з індексом "12+" телерадіоорганізація забезпечує наявність відповідної позначки протягом усього показу такого фільму.

Перегляд фільмів з індексом "16+" заборонено особам віком до 16 років у зв'язку з тим, що такі фільми можуть містити такі сцени з обмеженим ступенем насильства та жорстокості, як бійки, застосування зброї без надмірного кровопролиття, обмежене зображення нещасного випадку або катастрофи, а також сцени, що включають короткі та епізодичні зображення оголеності, епізодичне використання ненормативної лексики, що присутні в оригіналі за задумом режисера і необхідні для розвитку сюжету.

III категорія (коло червоного кольору з індексом "18+") стосується фільмів, що рекомендовані для перегляду тільки повнолітніми глядачами. Фільми цієї категорії прирівнюються до фільмів з індексом "18", встановленим відповідно до пункту 7 Положення.

До зазначеної категорії належать фільми, які можуть містити сцени насильства, жорстокості, зображення катастроф, жахів, відвертої оголеності, імітації інтимних стосунків. Їх наявність повинна бути виправдана логікою сюжету та втілена на екрані з максимальним ступенем умовності.

Фільми, заборонені для розповсюдження і демонстрування в Україні та без права трансляції на телебаченні, не підпадають під жодну категорію.

2. Єдиний розмір візуальних позначок має бути таким: висота чи діаметр позначки - 5 % висоти кадру телевізійного зображення або 31 рядок телевізійного растра. Візуальна позначка повинна бути суцільно зафарбована.

3. Відсутність на екрані будь-якої позначки свідчить, що кіновідеопродукція належить до I категорії та розрахована на глядачів будь-якого віку, в тому числі і на дітей.

4. Під час трансляції кіновідеопродукції категорій II та III візуальна позначка на телеекрані має постійно знаходитися у правому нижньому куті.

5. Демонстрування фільмів телеорганізаціями здійснюється з обов'язковим інформуванням глядачів про їх показ у відповідний ефірний час та з обов'язковою наявністю протягом усього показу позначок з такими індексами:

"12" - показ можливий у будь-який ефірний час з урахуванням вимог абзацу сьомого пункту 7 Положення;

"16" - показ можливий у будь-який ефірний час;

"18" - показ з 22 години до 06 ранку.

6. Телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми та передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, крім як протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23.00 до 06.00 та на каналах з обмеженим доступом.

7. Передачі, які поєднують аудіо- та візуальну інформацію і які містять інформацію, що може завдати шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дитини, повинні бути позначені спеціальними графічними попередженнями (символами), які показують упродовж всієї передачі.

 

Начальник управління контролю
та аналізу телерадіомовлення

Р. Кіфлюк

(Система у редакції рішення Національної ради України з
 питань телебачення і радіомовлення від 10.03.2016 р. N 306)

Опрос