Идет загрузка документа (34 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции о порядке обеспечения санаторно-курортным лечением в Госспецсвязи

Администрация Государственной службы специальной связи и защиты информации Украины
Приказ, Инструкция от 10.08.2011 № 199
Утратил силу

АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

10.08.2011

м. Київ

N 199

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
5 вересня 2011 р. за N 1048/19786

Про затвердження Інструкції про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням у Держспецзв'язку

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
 від 20 вересня 2013 року N 527)

Відповідно до Законів України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України", "Основи законодавства України про охорону здоров'я", Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 N 446, та з метою організації санаторно-курортного лікування в Держспецзв'язку

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням у Держспецзв'язку, що додається.

2. Начальнику Медичного управління Держспецзв'язку забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 22.12.2008 N 203 "Про затвердження Інструкції про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням в Держспецзв'язку", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.01.2009 за N 34/16050.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держспецзв'язку відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Голова Служби

Л. І. Нетудихата

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Міністра
соціальної політики України -
керівник апарату

В. Коломієць

Міністр охорони здоров'я України

О. В. Аніщенко

 

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням у Держспецзв'язку

I. Загальні положення

1.1. Інструкція про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням у Держспецзв'язку (далі - Інструкція) встановлює порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням у Держспецзв'язку.

1.2. Рішення про направлення на санаторно-курортне лікування з визначенням санаторно-курортного закладу приймає санаторно-відбірна комісія Держспецзв'язку (далі - СВК) на підставі результатів поглибленого медичного обстеження з урахуванням медичних рекомендацій про потребу в санаторно-курортному лікуванні.

1.3. До санаторно-курортних закладів Держспецзв'язку, Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України (далі - санаторно-курортні заклади) за наявності медичних показань і відсутності протипоказань не більше одного разу на рік направляються:

особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку і члени їх сімей;

курсанти вищих навчальних закладів Держспецзв'язку за наявності медичних показань відповідно до висновку військово-лікарської комісії;

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - ветерани Держспецзв'язку), і члени їх сімей;

особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, з числа осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку;

особи, зазначені у статтях 61 - 64 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

До членів сім'ї належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); діти, які визнані інвалідами з дитинства I або II групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням особи рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку.

Належність до членів сім'ї та вік підтверджуються довідкою підрозділу кадрового забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку, регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку (далі - підрозділи Держспецзв'язку).

1.4. Особи, зазначені в пункті 1.3 розділу I цієї Інструкції, повинні перебувати на обліку в Держспецзв'язку для отримання путівки до санаторно-курортного закладу.

Путівки надаються цим особам відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, у порядку черговості у міру надходження путівок.

Ветерани Держспецзв'язку, особи, зазначені у статтях 61 - 64 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", забезпечуються путівками державними органами, з яких вони були звільнені на пенсію, а у разі їх ліквідації - правонаступниками.

1.5. За рахунок коштів, виділених з державного бюджету, безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів забезпечуються:

особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, які направляються до санаторно-курортного закладу для продовження лікування відповідно до висновків військово-лікарської комісії після лікування в госпіталях;

курсанти вищих навчальних закладів Держспецзв'язку за наявності медичних показань відповідно до висновку військово-лікарської комісії після лікування в госпіталях;

учасники бойових дій з числа осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку;

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

особи, зазначені у статтях 61 - 64 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, з числа осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, - першочергово щороку (із січня по грудень).

1.6. Путівками до санаторно-курортних закладів з оплатою 25 відсотків їх вартості забезпечуються:

особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку;

особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

члени сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (дружина (чоловік) і діти віком до 18 років).

1.7. Путівками до санаторно-курортних закладів з оплатою 50 відсотків їх вартості забезпечуються:

члени сімей осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку;

члени сімей осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".

1.8. Відбір осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку та членів їх сімей, які потребують санаторно-курортного лікування, здійснюється СВК. Склад СВК призначається кожного року наказом Адміністрації Держспецзв'язку за поданням начальника Медичного управління Держспецзв'язку (далі - Медичне управління). До складу СВК входять не менше двох лікарів, а також представники юридичного та фінансово-економічного підрозділів та підрозділу з питань запобігання та протидії корупції Адміністрації Держспецзв'язку. Голова СВК та його заступник призначаються зі складу лікарів - членів СВК. СВК має печатку.

1.9. Контроль за роботою СВК покладається на заступника Голови Держспецзв'язку відповідно до розподілу функціональних обов'язків. За роботу СВК відповідає її голова.

1.10. СВК у своїй роботі керується цією Інструкцією, іншими нормативно-правовими актами з питань санаторно-курортного лікування, встановленими медичними показаннями та протипоказаннями для направлення до санаторно-курортних закладів.

1.11. СВК веде таку документацію:

книга обліку санаторно-курортних путівок Держспецзв'язку (додаток 1), строк зберігання якої 3 роки;

журнал реєстрації протоколів засідань Санаторно-відбірної комісії Держспецзв'язку (додаток 2), строк зберігання якого 3 роки;

журнал обліку осіб, які підлягають щорічному першочерговому забезпеченню санаторно-курортним лікуванням у Держспецзв'язку (додаток 3), строк зберігання якого 3 роки;

справа "Документи (рапорти, довідки, заявки, вимоги, накладні, відомості, ордери тощо) про одержання путівок";

справа "Протоколи засідань Санаторно-відбірної комісії Держспецзв'язку";

справа "Листування з підрозділами Держспецзв'язку про організацію лікувально-профілактичної допомоги і санаторно-курортного обслуговування".

1.12. Умови роботи СВК визначаються Адміністрацією Держспецзв'язку.

II. Планування санаторно-курортного лікування у Держспецзв'язку

2.1. Кількість осіб, які можуть бути направлені СВК до санаторно-курортних закладів, щороку визначається в межах коштів, передбачених у кошторисі Держспецзв'язку на санаторно-курортне лікування.

2.2. Керівники підрозділів Держспецзв'язку щороку до 15 червня надсилають до Медичного управління заявки на наступний рік зі списком осіб, які потребують санаторно-курортного лікування.

2.3. Медичне управління з урахуванням заявок від підрозділів Держспецзв'язку складає зведену заявку потреб у санаторно-курортному лікуванні в Держспецзв'язку на наступний рік.

2.4. Виходячи з потреб Держспецзв'язку, Адміністрація Держспецзв'язку укладає угоди зі Службою безпеки України, Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством охорони здоров'я України про забезпечення осіб, зазначених у пункті 1.3 розділу I цієї Інструкції, санаторно-курортним лікуванням у відповідних закладах цих органів.

III. Порядок медичного відбору та направлення на санаторно-курортне лікування

3.1. Для одержання санаторно-курортної путівки особами до СВК подаються такі документи:

рапорт на ім'я керівника підрозділу Держспецзв'язку про надання санаторно-курортного лікування з визначенням дати (число, місяць), строку (кількість діб) лікування, профілю санаторно-курортного закладу та складу членів сім'ї, що потребують санаторно-курортного лікування, з відповідним рішенням керівника підрозділу Держспецзв'язку по суті рапорту;

керівники регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку, особи начальницького складу Адміністрації Держспецзв'язку та ветерани Держспецзв'язку подають рапорт (заяву) на ім'я Голови Держспецзв'язку;

довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою N 070/о, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)", або виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою N 027/о, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.12.2000 N 369 "Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в стаціонарах і поліклініках (амбулаторіях)";

ветеранами Держспецзв'язку і членами їх сімей подаються заява, медична довідка лікувальної установи за формою N 070/о, посвідчення, яке дає право на пільги, та довідка з Пенсійного фонду України про отримання пенсії.

3.2. Для направлення на санаторно-курортне лікування членів сімей особи повинні надати до СВК такі документи:

довідки та рапорт (заяву), зазначені у пункті 3.1 цього розділу;

довідку про належність до членів сім'ї з підрозділу кадрового забезпечення підрозділу Держспецзв'язку.

3.3. Документи для одержання санаторно-курортних путівок подаються до СВК не пізніше ніж за місяць до кварталу, в якому заплановано санаторно-курортне лікування, крім випадків продовження лікування відповідно до висновків військово-лікарської комісії після лікування в госпіталях.

3.4. На підставі поданих документів СВК проводить остаточний відбір хворих для направлення на санаторно-курортне лікування за такою черговістю:

I черга - інваліди війни та учасники бойових дій, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, які є учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасниками бойових дій та особами, прирівняними до них, особи, зазначені у статтях 61 - 64 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

II черга - інші особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку;

звільнені з Держспецзв'язку ветерани війни, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

III черга - малолітні діти осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку;

члени сімей осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку;

члени сімей осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист";

члени сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (дружина (чоловік) і діти віком до 18 років).

У разі недостатньої кількості коштів для забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які мають на це право, визначення осіб, які будуть направлені до санаторно-курортних закладів, в межах однієї черги здійснюється СВК з урахуванням таких факторів:

ступінь важкості захворювання;

кількість загострень захворювання протягом року, за яким особа направляється на санаторно-курортне лікування;

перебування протягом року на стаціонарному лікуванні з приводу захворювання, за яким особа направляється на санаторно-курортне лікування.

3.5. У разі відмови особи від санаторно-курортного лікування після отримання відповідного направлення СВК проводить відбір наступного хворого для направлення на санаторно-курортне лікування в порядку, визначеному у пункті 3.3 цього розділу, з урахуванням умов направлення.

3.6. Відбір хворих на туберкульоз, які перебувають на диспансерному обліку та потребують санаторно-курортного лікування, здійснюється санаторно-відбірними комісіями лікувально-профілактичних закладів, штатним розписом в яких передбачено протитуберкульозні відділення та фтизіатричні кабінети.

3.7. Рішення за результатом відбору СВК осіб, зазначених у пункті 1.3 розділу III цієї Інструкції, для надання санаторно-курортної путівки оформляється в журналі реєстрації протоколів засідань Санаторно-відбірної комісії Держспецзв'язку.

3.8. Витяги з протоколів засідання СВК Медичне управління направляє разом з путівками, отриманими від медичних підрозділів центральних органів виконавчої влади, до відповідних підрозділів Держспецзв'язку.

3.9. Витяг з протоколу засідання СВК повинен містити у собі такі дані: найменування підрозділу Держспецзв'язку; прізвище, ім'я, по батькові особи та (або) членів її сім'ї, які за рішенням СВК направляються до санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Держспецзв'язку; кількість діб лікування; найменування санаторно-курортного закладу; спосіб оплати путівки; вартість путівки; необхідність укладання договору безпосередньо між підрозділом Держспецзв'язку та санаторно-курортним закладом.

IV. Порядок придбання, оплати та компенсації коштів за путівки

4.1. Отримання (придбання) путівок підрозділом Держспецзв'язку здійснюється на підставі рішення СВК відповідно до угод, зазначених у пункті 2.4 розділу II цієї Інструкції, за рахунок коштів Держспецзв'язку в межах бюджетних асигнувань на вказані цілі.

4.2. Після отримання від Медичного управління санаторно-курортної путівки особи прибувають до санаторно-курортного закладу, зазначеного у путівці, та сплачують її вартість безпосередньо у касу цього закладу (якщо це передбачено угодою з відповідним центральним органом виконавчої влади).

4.3. Після прибуття з лікування особи повинні надати до підрозділу Держспецзв'язку:

рапорт щодо відшкодування коштів за придбані путівки;

зворотний талон до путівки з відміткою санаторно-курортного закладу про проведене лікування або акт про надання послуг із санаторно-курортного лікування;

документи в оригіналі, що підтверджують оплату вартості путівки (чеки, квитанції тощо);

витяг з протоколу засідання СВК з рішенням про надання путівки.

4.4. Після отримання документів, зазначених у пункті 4.3 цього розділу, фінансовий підрозділ підрозділу Держспецзв'язку здійснює компенсацію коштів за придбані путівки на підставі витягу з протоколу засідання СВК з рішенням про направлення на санаторно-курортне лікування та виділення путівки.

4.5. Особи, які згідно із цією Інструкцією мають право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, отримують відшкодування у розмірі 100 відсотків вартості путівок.

Особи, які згідно із цією Інструкцією мають право на забезпечення путівками до санаторно-курортних закладів з оплатою 25 відсотків їх вартості, отримують відшкодування у розмірі 75 відсотків вартості путівок.

Особи, які згідно із цією Інструкцією мають право на забезпечення путівками до санаторно-курортних закладів з оплатою 50 відсотків їх вартості, отримують відшкодування у розмірі 50 відсотків вартості путівок.

V. Вимоги до осіб, яким надаються путівки до санаторно-курортних закладів за рахунок Держспецзв'язку

5.1. Санаторно-курортне лікування в санаторно-курортних закладах здійснюється тільки за іменними путівками, засвідченими печаткою СВК.

5.2. Особи, які прибувають до санаторно-курортного закладу, крім путівки, повинні мати паспорт громадянина України та санаторно-курортну карту встановленого зразка, в якій містяться дані обстеження і лікарського спостереження.

Санаторно-курортні карти для дорослих та санаторно-курортні карти для дітей та підлітків повинні відповідати зразкам за формою N 072/о та формою 076/о відповідно, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)". У санаторно-курортній карті повинні міститися дані обстеження і лікарського спостереження давністю не більше двох місяців.

5.3. Щодо дітей, які прибули до санаторію разом з батьками, надаються такі документи: санаторно-курортна карта для дітей та підлітків (форма N 076/о) з даними клініко-лабораторного обстеження давністю не більше 1 місяця, висновок лікаря-дерматолога про відсутність заразних захворювань шкіри, довідка про відсутність контакту з інфекційними хворими давністю не більше 3 днів, довідка про проведені щеплення.

VI. Медична реабілітація

6.1. Медична реабілітація - це спеціалізований етап відновлювального лікування. Лікувально-профілактичні заходи на цьому етапі спрямовані на морфологічне та функціональне відновлення значно знижених або тимчасово втрачених функцій органів і систем хворого шляхом застосування спеціальних лікувальних заходів з використанням курортних факторів.

6.2. Медична реабілітація осіб, які направляються до відповідних відділень санаторно-курортних закладів безпосередньо після стаціонарного лікування, за рішенням військово-лікарської комісії здійснюється позачергово.

6.3. Підставою для направлення до санаторно-курортного закладу в таких випадках є наявність прямих медичних показань та надання їх до Медичного управління у вигляді рішення військово-лікарської комісії.

6.4. Придбання та оплата путівок для проходження медичної реабілітації здійснюються в порядку, визначеному розділом IV цієї Інструкції.

 

Начальник Медичного
управління Держспецзв'язку

І. М. Шупяцький

 

КНИГА
обліку санаторно-курортних путівок Держспецзв'язку

N з/п

Дата запису

Номер путівки

Найменування санаторію

Прибутковий документ

Строк путівки

Рішення СВК (дата, номер протоколу)

Кому видано

Відмітка про видачу

з

по

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

ЖУРНАЛ
реєстрації протоколів засідань Санаторно-відбірної комісії Держспецзв'язку

N з/п

Дата засідання Санаторно-відбірної комісії

Реєстраційний номер протоколу

Примітка

1

2

3

4

 

ЖУРНАЛ
обліку осіб, які підлягають щорічному першочерговому забезпеченню санаторно-курортним лікуванням у Держспецзв'язку

N з/п

Прізвище, ім'я, по батькові

Пільгова категорія

Рекомендований профіль санаторно-курортного закладу

Дата звернення

Відмітка про отримання санаторно-курортної путівки

1

2

3

4

5

6

____________

Опрос