Идет загрузка документа (78 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об организации деятельности стационарных постов дорожно-патрульной службы Государственной автомобильной инспекции МВД

МВД
Положение, Приказ от 04.05.2011 № 177
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

04.05.2011 

м. Київ 

N 177 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
24 травня 2011 р. за N 626/19364

Про організацію діяльності стаціонарних постів дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції МВС

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України
 від 6 липня 2011 року N 398
,
 від 22 серпня 2011 року N 619
,
 від 27 березня 2012 року N 246
,
 від 2 жовтня 2012 року N 845
,
 від 24 липня 2014 року N 729
,
 від 29 квітня 2015 року N 495

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
 від 11 липня 2019 року N 561)

Додатково див. оголошення
 ("Офіційний вісник України", N 11, 17 лютого 2012 р.)
,
 постанову Окружного адміністративного суду міста Києва
 від 2 квітня 2012 року

Відповідно до Законів України "Про міліцію", "Про дорожній рух", постанови Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306 "Про Правила дорожнього руху" та з метою вдосконалення організації несення служби нарядами дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, активізації боротьби зі злочинністю на автотранспорті, а також надання допомоги учасникам дорожнього руху

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Положення про стаціонарні пости дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (далі - Положення), що додається.

1.2. Дислокацію стаціонарних постів дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, що додається.

1.3. Схему розміщення системи фото-, відеонагляду та організації дорожнього руху біля стаціонарного поста дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (далі - Схема), що додається.

2. Управлінню Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (Лозовий В.М.), начальникам головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - ГУМВС, УМВС):

2.1. У термін до 10.06.2011 привести стаціонарні пости дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (далі - ДПС ДАІ) у відповідність до Схеми, при цьому забезпечити їх укомплектування службовою документацією, службово-довідковими матеріалами, спеціальною технікою та відповідними засобами.

Будівлі стаціонарних постів відремонтувати та забезпечити розміщення на них символіки Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України та світловідбивних елементів з написом: "Пост дорожньо-патрульної служби".

2.2. У межах компетенції ужити заходів щодо обладнання в безпосередній близькості до стаціонарних постів ДПС ДАІ майданчиків для паркування транспортних засобів та відпочинку водіїв.

2.3. Організувати несення служби на стаціонарних постах ДПС ДАІ за рахунок наявної штатної чисельності підрозділів ДПС ДАІ з обслуговування доріг державного значення.

3. Скасувати наказ МВС від 19.01.2011 N 22 "Про організацію діяльності стаціонарних постів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС".

4. Управління Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (Лозовий В.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

6. Цей наказ надіслати за належністю.

7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр
генерал-лейтенант міліції
 

А. В. Могильов 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про стаціонарні пости дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України

1. Стаціонарний пост дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (далі - стаціонарний пост ДПС) - місце несення служби нарядами дорожньо-патрульної служби (далі - ДПС) Державної автомобільної інспекції МВС України (далі - ДАІ МВС України), обладнане спеціальними службовими приміщеннями, оснащене технічними і спеціальними засобами, інженерними та іншими спорудами, а також територія, що закріплена за ним в установленому законодавством порядку.

2. У своїй діяльності наряди стаціонарного поста ДПС керуються Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами МВС України та цим Положенням.

3. Основні завдання, організація діяльності, функції, права та обов'язки нарядів стаціонарних постів ДПС визначені пунктами 2 - 4, 6 та 7 Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, затвердженої наказом МВС України від 27.03.2009 N 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.06.2009 за N 576/16592 (із змінами).

4. Під час здійснення своєї діяльності зупинка транспортних засобів нарядами стаціонарних постів ДПС здійснюється на підставах і в порядку, встановлених пунктами 13 - 14 Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, затвердженої наказом МВС України від 27.03.2009 N 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.06.2009 за N 576/16592 (із змінами).

5. До складу наряду стаціонарного поста ДПС призначається не менше чотирьох співробітників ДПС.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 27.03.2012 р. N 246)

6. Наряди стаціонарних постів ДПС входять до єдиної дислокації органів внутрішніх справ (далі - ОВС) та перебувають у прямому підпорядкуванні керівництва стройових підрозділів ДПС та в оперативному підпорядкуванні чергових частин стройових підрозділів ДПС ДАІ МВС України, територіальних ОВС, управлінь (відділів) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та Управлінні ДАІ МВС України. При цьому забезпечується постійний зв'язок із суміжними територіальними ОВС.

7. За погодженням з МВС України на стаціонарні пости ДПС у межах своїх повноважень можуть додатково залучатися працівники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади для здійснення контролю за пересуванням транспорту і перевезенням вантажів спільно з нарядами стаціонарних постів ДПС.

8. Під час проведення спеціальних заходів наряди стаціонарних постів ДПС можуть посилюватись за рахунок працівників інших служб ОВС.

9. Інструктаж і контроль за несенням служби нарядами стаціонарних постів ДПС покладаються на командування відповідних стройових підрозділів ДПС.

10. Стаціонарні пости ДПС повинні бути забезпечені службовою документацією, спеціальною технікою та засобами згідно з Переліком службової документації, довідкових матеріалів, спеціальної техніки та засобів, що повинні бути на стаціонарному посту ДПС ДАІ МВС (додаток 1).

11. Інформаційна вивіска стаціонарного поста ДПС ДАІ МВС України виготовляється із застосуванням світловідбивних елементів білими літерами на синьому фоні за формою, наведеною в додатку 2 до цього Положення.

12. Результати роботи зміни стаціонарного поста ДПС оформлюються старшими нарядів і передаються для узагальнення до відповідного стройового підрозділу ОВС.

 

Начальник Управління ДАІ
МВС України
генерал-майор міліції
 

В. М. Лозовий 

 

ПЕРЕЛІК
службової документації, довідкових матеріалів, спеціальної техніки та засобів, що повинні бути на стаціонарному посту ДПС ДАІ МВС

1. Службова документація:

1.1. Нормативно-правові акти з безпеки дорожнього руху, що регламентують діяльність ДАІ МВС України.

1.2. Схема зв'язку стаціонарного поста ДПС ДАІ МВС України з черговими частинами МВС України, головних управлінь, управлінь, міськрайорганів внутрішніх справ, цивільної оборони, шляховими, комунальними, автотранспортними організаціями, медичними установами, аварійно-рятувальними службами.

1.3. Перелік серій номерних знаків на автотранспортні засоби, що закріплені за областями і містами.

1.4. Зошит для записів.

1.5. Журнал обліку розшукуваних транспортних засобів.

1.6. Журнал прийому та здачі поста.

1.7. Журнал перевірки несення служби.

1.8. Книга скарг та пропозицій.

1.9. Опис майна стаціонарного поста ДПС ДАІ МВС України.

2. Довідкові матеріали:

2.1. Карта території обслуговування підрозділу ДПС ДАІ МВС України.

2.2. Довідники: адміністративно-територіального поділу України, міських (районних) закладів, підприємств, організацій із зазначенням їх місцезнаходження, телефонами; найменування майданів, вулиць, провулків, селищ з маршрутами громадського транспорту та інші відомості.

2.3. Карта адміністративно-територіального поділу України.

2.4. Схема автомобільних доріг.

3. Спеціальна техніка та засоби:

3.1. Стаціонарна радіостанція з виносним гучномовцем.

3.2. Телефонний та факсимільний зв'язок (у тому числі прямий зв'язок з райвідділом, на території обслуговування якого знаходиться стаціонарний пост ДПС ДАІ МВС України).

3.3. Комп'ютер з модемним зв'язком, електронною поштою та  функціонуючими автоматичними інформаційно-пошуковими базами ДАІ МВС України.

3.4. Апаратно-програмний комплекс, призначений для забезпечення автоматичного контролю за транспортними засобами.

(підпункт 3.4 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 22.08.2011 р. N 619)

3.5. Патрульний автомобіль ДПС ДАІ МВС України.

3.6. Засоби індивідуального захисту особового складу, пожежогасіння, медичної допомоги потерпілим, носилки та плащі-накидки.

3.7. Генератор автономного освітлення.

3.8. Комплект освітлювальної апаратури.

3.9. Засоби примусової зупинки транспортних засобів.

3.10. Світлоповертаючі конуси (15 шт.), комплект дорожніх знаків та стрічка для огородження місць дорожньо-транспортних пригод.

3.11. Мобільні засоби додаткового освітлення ("світлова вежа" тощо).

 

ЗРАЗОК

 

 

ДИСЛОКАЦІЯ
стаціонарних постів дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України

N з/п

Стаціонарні пости,
що входять до Єдиної дислокації

назва поста

місце розташування

Автономна Республіка Крим

1

Перекоп

61 км а/д Т-22-02 Каховка - Армянськ

2

Турецький Вал

115 км а/д М-17 Херсон - Джанкой - Феодосія - Керч

3

Чонгар

525 км а/д М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта

4

Ангарський перевал

688 км а/д М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта

5

Насипне

104 км а/д Р-23 Сімферополь - Феодосія

Вінницька область

6

Комсомольське

64 км а/д М-21 Житомир - Могилів-Подільський

7

Літин

346 км а/д М-12 Стрий - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка

8

Немирів

437 км а/д М-12 Стрий - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка

Волинська область

9

Маневичі

382 км а/д М-07 Київ - Ковель - Ягодин

10

Вишнів

486 км а/д М-07 Київ - Ковель - Ягодин

11

Цумань

128 км а/д Н-22 Устилуг - Луцьк - Рівне

Дніпропетровська область

12

Новомосковський

24 км а/д М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта

13

Солонянський

437 км а/д Н-08 Бориспіль - Дніпропетровськ - Запоріжжя

14

Криничанський

152 км а/д М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине

15

Першотравенський

327 км а/д М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине

Донецька область

16

Михайлівка

420 км а/д М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине

17

Слов'янськ

671 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

18

Дебальцеве

757 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

19

Мангуш

620 км а/д М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ

20

Волноваха

178 км а/д Н-20 Слов'янськ - Донецьк - Маріуполь

21

Богатир

151 км а/д Н-15 Запоріжжя - Донецьк

22

Ясинуватський

459 км а/д М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине

Житомирська область

23

Кочерів

86 км а/д М-06 Київ - Чоп

24

Клочове

159 км а/д М-07 Київ - Ковель - Ягодин

25

Звягель

236 км а/д М-06 Київ - Чоп

Закарпатська область

26

Лазещина

207 км а/д Н-09 Мукачеве - Івано-Франківськ - Рогатин - Львів

27

Нижні Ворота

717 км а/д М-06 Київ - Чоп

28

Велика Копаня

52 км а/д Н-09 Мукачеве - Івано-Франківськ - Рогатин - Львів

Запорізька область

29

Василівка

341 км а/д М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта

30

Мелітополь-Південь

417 км а/д М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта

31

Запоріжжя-Південь

297 км а/д М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта

32

Луначарський

556 км а/д М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ

33

Запоріжжя-Північ

475 км а/д Н-08 Бориспіль - Дніпропетровськ - Запоріжжя

Київська область

34

Кагарлик

81 км а/д Н-01 Київ - Знам'янка

35

Біла Церква

79 км а/д М-05 Київ - Одеса

36

Березань

77 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

37

ГЕС

27 км а/д Т-10-01 Київ - Вишгород - Десна

38

Переяслав-Хмельницький

44 км а/д Н-08 Бориспіль - Дніпропетровськ - Запоріжжя

39

Семиполки

58 км а/д М-01 Київ - Чернігів - п.п. Нові Яриловичі

40

Русанів

52 км а/д Н-07 Київ - Суми - Юнаківка

місто Київ

41

Сосновий Бір

Житомирське шосе, 19

42

Биківня

Броварський проспект, 32-Б

43

Червоний Хутір

Київ - Харків (Харківська площа)

44

Бензоколонка

Київ - Одеса (просп. Ак. Глушкова, 40-А)

45

Богатирська

вул. Богатирська, 32-Е

46

Гостомель

Гостомельське шосе, 1/1-Б

Кіровоградська область

47

Олександрівка

243 км а/д Н-01 Київ - Знам'янка

Луганська область

48

Красний Луч

800 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

49

Щастя

72 км а/д Н-21 Старобільськ - Луганськ - Красний Луч - Макіївка - Донецьк

50

Михайлівський

563 км а/д М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине

51

Лисичанськ

178 км а/д Р-66 Демино - Олександрівка - Сватове - Лисичанськ - Луганськ

52

Сватове

131 км а/д Р-07 Чугуїв - Мілове

Львівська область

53

Великосілки

503 км а/д М-06 Київ - Чоп

54

Зимна Вода

10 км а/д М-11 Львів - Шегині

55

Добряни

609 км а/д М-06 Київ - Чоп

Миколаївська область

56

Коблеве

57 км а/д М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ

57

Южноукраїнськ

110 км а/д Р-06 Ульяновка - Миколаїв

Одеська область

58

Дачне

452 км а/д М-05 Київ - Одеса

59

Платонове

320 км а/д М-05 Київ - Одеса

60

Два стовпи

23 км а/д М-05-01 об'їзд м. Одеси

61

Кринички

191 км а/д М-15 Одеса - Рені

62

Сарата

115 км а/д М-15 Одеса - Рені

Полтавська область

63

Чутове

395 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

64

Лубенський

207 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

65

Сухинівка

108 км а/д Р-52 Дніпропетровськ - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка

Рівненська область

66

Сарни

302 км а/д М-07 Київ - Ковель - Ягодин

67

Опарипси

432 км а/д М-06 Київ - Чоп

68

Корець

268 км а/д М-06 Київ - Чоп

Сумська область

69

Глухів

208 км а/д М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ

70

Климентове

72 км а/д Н-12 Суми - Полтава

Тернопільська область

71

Зборів

89 км а/д Н-02 Львів - Тернопіль

72

Підволочиськ

190 км а/д М-12 Стрий - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка

73

Чортків

395 км а/д М-19 Доманове - Ковель - Чернівці - Тереблече

Харківська область

74

Кордон

37 км а/д М-20 Харків - Щербаківка

75

Пісочин

471 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

76

ХТЗ

516 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

77

Кемпінг

19 км М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта

78

Красноград

87 км а/д Р-51 Харків - Красноград - Перещепине

79

Валки

429 км а/д М-03 Київ - Харків - Довжанський

Херсонська область

80

Пассат

11 км а/д М-17 Херсон - Джанкой - Феодосія - Керч

81

Шилова Балка

56 км а/д Р-47 Херсон - Нова Каховка - Генічеськ

82

Азов

500 км а/д М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта

83

Консул

203 км а/д М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ

84

Асканія

48 км а/д Т-2202 Нова Каховка - Армянськ

85

Сиваш

113 км а/д М-17 Херсон - Джанкой - Феодосія - Керч

Хмельницька область

86

Гриців

102 км а/д Р-32 Кременець - Біла Церква - Ржищів

87

Бохни

320 км а/д М-12 Стрий - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка

88

Довжок

288 км а/д Н-03 Житомир - Чернівці

89

Війтівці

213 км а/д М-12 Стрий - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка

Черкаська область

90

Умань

209 км а/д М-05 Київ - Одеса

91

Золотоноша

121 км а/д Н-08 Бориспіль - Дніпропетровськ - Запоріжжя

Чернігівська область

92

Кіпті

98 км а/д М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі

93

Вертіївка

50 км а/д М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ

94

Новоселівка

8 км а/д Р-12 Чернігів - Мена - Сосниця - Грем'яч

Чернівецька область

95

Атаки

304 км а/д Н-03 Житомир - Чернівці

96

Вижниця

42 км а/д Р-62 від а/д Р-24 (Криворівня) - Вижниця - Сторожинець - Чернівці

97

Звенячин

450 км а/д М-19 Доманове - Ковель - Чернівці - Тереблече

98

Новодністровськ

17 км а/д Т-02-11 Вербовець - Новодністровськ - Білоусівка - автодорога Р-63

99

Оршівці

206 км а/д Н-10 Стрий - Івано-Франківськ - Чернівці - Мамалига

Усього постів - 99.

 

Т. в. о. начальника Департаменту
ДАІ МВС України
полковник міліції

О. О. Єршов

(Дислокація у редакції наказів Міністерства
 внутрішніх справ України від 06.07.2011 р. N 398
,
 від 22.08.2011 р. N 619
,
 від 27.03.2012 р. N 246
,
 від 02.10.2012 р. N 845
,
 від 24.07.2014 р. N 729
,
 від 29.04.2015 р. N 495)

 

Примітки: 1. Організація дорожнього руху на стаціонарному посту ДПС ДАІ здійснюється за прикладом даної схеми, з урахуванням особливостей та умов дорожнього руху на ділянці, де розташований пост.

2. Якщо обмеження максимальної швидкості, що його вводять на під'їзді до стаціонарного посту ДПС ДАІ, більш ніж на 20 км/год змінює її значення проти дозволеної швидкості руху на попередній ділянці, використовується ступінчасте обмеження швидкості з кроком не більше ніж 20 км/год послідовним встановленням дорожніх знаків 3.29, розміщених один від одного на відстані від 100 до 150 м.

 

Начальник Управління
ДАІ МВС України
генерал-майор міліції

В. М. Лозовий

(схема у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 27.03.2012 р. N 246)

Опрос