Идет загрузка документа (38 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка предоставления платных услуг отделами государственной регистрации актов гражданского состояния

Минюст
Порядок, Приказ от 27.12.2010 № 3335/5
редакция действует с 15.02.2020

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

27.12.2010 

м. Київ 

N 3335/5 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2010 р. за N 1380/18675

Про затвердження Порядку надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства юстиції України
 від 10 травня 2012 року N 709/5
,
 від 9 липня 2015 року N 1189/5
,
 від 2 грудня 2016 року N 3447/5
,
від 4 вересня 2017 року N 2790/5
,
від 3 лютого 2020 року N 339/5

(У тексті наказу слова "Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим", "головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" замінено відповідно словами "Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим", "головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі"; слова "начальники Центрального відділу державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім'ї, Лівобережного відділу державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім'ї" виключено згідно з наказом Міністерства юстиції України від 9 липня 2015 року N 1189/5)

(У тексті наказу слова "начальник Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальники головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" у всіх відмінках замінено словами "начальники головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства юстиції України від 2 грудня 2016 року N 3447/5)

(У тексті наказу слова "головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі" замінено словами "міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України" згідно з наказом Міністерства юстиції України від 3 лютого 2020 року N 339/5)

Відповідно до частини третьої статті 20 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" та з метою забезпечення належної організації надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 01.08.2003 N 94/5 "Про затвердження Примірного положення про порядок надання відділами реєстрації актів цивільного стану додаткових платних послуг правового та технічного характеру фізичним та юридичним особам", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01.08.2003 за N 664/7985.

3. Встановити, що начальники міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України відповідають за правильність розрахунків собівартості платних послуг.

4. Встановити, що начальники відділів державної реєстрації актів цивільного стану управлінь державної реєстрації міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних відділів державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України відповідають за належну організацію роботи щодо надання, а також ведення обліку платних послуг відповідно до цього Порядку.

(пункт 4 у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 02.12.2016 р. N 3447/5)

5. Департаменту у справах цивільного стану громадян (Кунда В. В.):

5.1. Подати наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).

5.2. Довести наказ до відома Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

(підпункт 5.2 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства юстиції України від 09.07.2015 р. N 1189/5)

6. Начальникам міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України забезпечити здійснення розрахунків собівартості платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до законодавства, та разом з визначеними розмірами плати за їх надання подати до Міністерства юстиції України.

(пункт 6 у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 03.02.2020 р. N 339/5)

7. Пункт 7 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 юстиції України від 09.07.2015 р. N 1189/5
,
 у зв'язку з цим пункти 8, 9 вважати відповідно пунктами 7, 8
)

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністра Панченко А. М., Гдичинського Б. П.

8. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр 

О. Лавринович 

ПОГОДЖЕНО: 

  

В. о. Голови Антимонопольного
комітету України
 

 
Ю. Кравченко
 

 

Порядок надання платних послуг
відділами державної реєстрації актів цивільного стану

(У тексті слова "Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" у всіх відмінках і числах замінено словами "Головне територіальне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні територіальні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" у відповідних відмінках і числах; слова "Центральним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім'ї, Лівобережним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім'ї" виключено згідно з наказом Міністерства юстиції України від 9 липня 2015 року N 1189/5)

(У тексті Порядку слова "відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції" замінено словами "відділами державної реєстрації актів цивільного стану управлінь державної реєстрації головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції", слова "Головним територіальним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними територіальними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" замінено словами "головними територіальними управліннями юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі" згідно з наказом Міністерства юстиції України від 2 грудня 2016 року N 3447/5)

(У тексті Порядку слова "головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі" в усіх відмінках замінено словами "міжрегіональні управління Міністерства юстиції України" у відповідних відмінках; слова "головних територіальних управлінь юстиції" замінено словами "міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України" згідно з наказом Міністерства юстиції України від 3 лютого 2020 року N 339/5)

1. Платні послуги надаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану управлінь державної реєстрації міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 N 1168 (далі - Перелік).

2. Повноваження щодо проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, визначені Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", відділи державної реєстрації здійснюють безоплатно, за винятком сплати державного мита у встановлених законодавством випадках.

Роз'яснення нареченим їх прав та обов'язків як майбутніх подружжя і батьків, порядку державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання безпосередньо при державній реєстрації актів цивільного стану та розгляді поданої заявником заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюється працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану безоплатно.

Прийом заяви при проведенні державної реєстрації шлюбу в порядку, встановленому статтею 33 Сімейного кодексу України, не є платною послугою.

3. Надання правової допомоги, передбаченої пунктом 4 Переліку, полягає в наданні консультації та оформленні працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану відповідної заяви (анкети, прохання) щодо повторної видачі свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

4. Консультації з питань, включених до пункту 10 Переліку, надаються працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану безоплатно в один з робочих днів тижня, встановлений графіком роботи.

5. Пункт 5 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 юстиції України від 10.05.2012 р. N 709/5,
 зв'язку з цим пункти 6 - 16
 вважати відповідно пунктами 5 - 15)

5. Надання платних послуг здійснюється на бажання та за письмовою заявою фізичної особи, в якій зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання (перебування) та вид платної послуги згідно з Переліком.

При наданні консультацій, передбачених у пункті 10 Переліку, крім даних, наведених в абзаці першому цього пункту, у заяві зазначається конкретне питання, з якого фізична особа бажає отримати консультацію.

Працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану зобов'язані попередити фізичну особу про вартість послуги.

6. Собівартість платних послуг згідно з Переліком розраховується відповідно до цього Порядку міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції України в межах областей, міст Києва та Севастополя, що входять до їх складу.

(пункт 6 у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 03.02.2020 р. N 339/5)

7. До складу собівартості платної послуги входять виключно:

прямі матеріальні витрати (вартість матеріалів, які використовуються під час надання платної послуги);

прямі витрати на оплату плаці, що обчислюються, виходячи із фактичних витрат спеціального фонду державного бюджету на заробітну плату працівників, діяльність яких безпосередньо пов'язана з наданням платної послуги, та нарахування на оплату праці - відповідно до законодавства;

(абзац третій пункту 7 у редакції наказу
Міністерства юстиції України від 04.09.2017 р. N 2790/5)

інші прямі витрати (витрати на оплату службових відряджень і транспортних витрат працівників, діяльність яких безпосередньо пов'язана з наданням платної послуги, якщо вони передбачені при її наданні; витрати на оплату послуг зв'язку, якими користуються працівники, діяльність яких безпосередньо пов'язана з наданням платної послуги);

непрямі витрати (витрати на оплату праці адміністративного та технічного персоналу, тепло-, водопостачання і водовідведення, електроенергії, оренди будівлі (приміщення), послуг з охорони та пожежної охорони приміщень, у яких надаються платні послуги, зносу основних засобів та нематеріальних активів (амортизації)). Базою розподілу непрямих витрат є основна заробітна плата працівників, діяльність яких безпосередньо пов'язана з наданням платної послуги.

8. Собівартість платної послуги розраховується на підставі норми часу на надання такої послуги та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу - однієї людино-години (одного людино-дня).

9. Визначені міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції України розміри плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України затверджуються Міністерством юстиції України.

(пункт 9 у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 03.02.2020 р. N 339/5)

10. Пункт 10 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 юстиції України від 09.07.2015 р. N 1189/5
,
 у зв'язку з цим пункти 11 - 15 вважати відповідно пунктами 10 - 14
)

10. Плата за платні послуги здійснюється в безготівковій формі шляхом попередньої оплати.

Підтвердженням оплати платних послуг є платіжний документ (квитанція, платіжне доручення) з відміткою банку.

11. Відділи державної реєстрації актів цивільного стану ведуть Реєстр обліку наданих платних послуг, форма якого наведена в додатку.

12. Кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються відповідно до бюджетного законодавства.

Використання коштів, отриманих за надання відділами державної реєстрації актів цивільного стану платних послуг, здійснюється за погодженням з начальниками Управлінь державної реєстрації та начальниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану цих управлінь.

(пункт 12 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства юстиції України від 10.05.2012 р. N 709/5
,
абзац другий пункту 12 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства юстиції України від 09.07.2015 р. N 1189/5
,
у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 03.02.2020 р. N 339/5)

13. Повернення коштів за ненадані платні послуги здійснюється за письмовою заявою особи на підставі пред'явленого заявником платіжного документа (квитанція, платіжне доручення).

14. Від оплати платних послуг звільняються особи, які користуються пільгами щодо сплати державного мита, визначені пунктом 18 частини першої статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 N 7-93 "Про державне мито".

 

Директор Департаменту у справах
цивільного стану громадян
 

 
В. В. Кунда
 

Директор Фінансово-господарського
департаменту
 

 
С. І. Мудрий
 

 

РЕЄСТР ОБЛІКУ НАДАНИХ ПЛАТНИХ ПОСЛУГ

N
з/п

П. І. Б. заявника

Найменування та номер послуги відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року N 1168

Сума сплачених коштів

Дата здійснення платежу, найменування банку, номер квитанції

Підпис заявника

Пошук актового запису цивільного стану без повідомлення заявником даних про рік державної реєстрації акту цивільного стану

Пошук запису в метричних книгах, складених іншою, ніж українська, мовою до утворення органів державної реєстрації актів цивільного стану, за відсутності даних про рік складення запису

Видача запрошення із зазначенням дати державної реєстрації шлюбу

Надання правової допомоги, що включає складення заяв (анкет, прохань), у вирішенні питання щодо повторної видачі свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану

Організація та проведення індивідуальних обрядів державної реєстрації шлюбу та народження (зокрема, обрядів ювілеїв весілля, обрядів заручин) з використанням різноманітних елементів урочистості

Складення за проханням фізичних осіб заяв про державну реєстрацію актів цивільного стану, про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану

Доставка та вручення виключно

Надання консультації з питань

відділами державної реєстрації актів цивільного стану не за місцем звернення заявника

компетентними органами іноземних держав

у відділі державної реєстрації актів цивільного стану

за межами відділу державної реєстрації актів цивільного стану

у вихідні та святкові дні

повторно виданих свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану фізичній особі за місцем її проживання (перебування)

копій документів для службового користування органів державної реєстрації актів цивільного стану працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем звернення заявника до інших відділів державної реєстрації актів цивільного стану

документів до уповноважених органів з метою їх легалізації для подальшого використання в іноземних державах

застосування сімейного та цивільного законодавства

витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

(додаток у редакції наказу Міністерства
 юстиції України від 02.12.2016 р. N 3447/5)

____________

Опрос