Идет загрузка документа (215 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Изменений к Своду сведений, составляющих государственную тайну

СБУ
Приказ от 23.07.2010 № 405
действует с 21.08.2010

Про затвердження Змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю

Наказ Служби безпеки України
від 23 липня 2010 року N 405

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
6 серпня 2010 р. за N 621/17916

Відповідно до статей 10, 11, 12 Закону України "Про державну таємницю", Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1561-12, на підставі висновків державних експертів з питань таємниць про скасування рішень про віднесення інформації до державної таємниці, зареєстрованих у Службі безпеки України 16.07.2010 за N 588-614, 1075, та рішень державних експертів з питань таємниць про віднесення інформації до державної таємниці, зареєстрованих у Службі безпеки України 16.07.2010 за N 615-1074, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Служби безпеки України від 12.08.2005 N 440, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.2005 за N 902/11182, що додаються.

2. Начальнику Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування Служби безпеки України забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. З цим наказом ознайомити керівний та особовий склад Служби безпеки України.

4. Керівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, у яких здійснювалося засекречування матеріальних носіїв інформації, або керівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, які є їх правонаступниками, чи керівникам вищого рівня протягом шести місяців забезпечити зміну грифа секретності або розсекречування цих матеріальних носіїв інформації відповідно до внесених змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, та письмово повідомити про це керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, яким були передані такі матеріальні носії секретної інформації.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Т. в. о. Голови Служби 

В. Хімей 

 

ЗМІНИ
до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю

1. У пункті 5 Загальних положень Зводу відомостей, що становлять державну таємницю (далі - ЗВДТ):

1.1. Після абзацу восьмого доповнити абзацом дев'ятим такого змісту:

"ДКВС - Державна кримінально-виконавча служба України".

У зв'язку з цим абзаци дев'ятий - тридцять п'ятий вважати відповідно абзацами десятим - тридцять шостим.

1.2. Абзац тринадцятий виключити.

У зв'язку з цим абзаци чотирнадцятий - тридцять шостий вважати відповідно абзацами тринадцятим - тридцять п'ятим.

1.3. Після абзацу сімнадцятого доповнити абзацом вісімнадцятим такого змісту:

"МЖКГ - Міністерство з питань житлово-комунального господарства".

У зв'язку з цим абзаци вісімнадцятий - тридцять п'ятий вважати відповідно абзацами дев'ятнадцятим - тридцять шостим.

2. Пункт 7 Загальних положень ЗВДТ викласти в такій редакції:

"7. Наведені у ЗВДТ терміни вживаються у такому значенні:

Банкноти України нових зразків - не введені в обіг банкноти, зображення та інші характеристики яких офіційно не повідомлялись (демонструвались) НБ через засоби масової інформації чи офіційні видання НБ (до банкнот нових зразків не належать банкноти, на яких змінено рік затвердження (виготовлення) або (та) підпис Голови НБ, або місце їх розташування).

Безпека урядового або спеціального зв'язку (системи зв'язку) - стан зв'язку (системи зв'язку), за якого забезпечується запобігання можливому витоку інформації, що передається в системі зв'язку (порушення режимів роботи системи зв'язку).

Боєприпаси - артилерійські та стрілецькі, бомби авіаційні та їх складові одиниці, гранати, бойові частини, боєголовки та вибухові компоненти керованих (некерованих) ракет та снарядів, міни наземні та фугаси, міни морські та їх компоненти, торпеди та їх компоненти, бомби глибинні та їх компоненти, військова піротехніка, пристрої підривні, речовини вибухові та порохи, піропатрони та пристосування приводні та їх складові одиниці, інструменти та обладнання спеціальні для знешкодження наземних та підводних боєприпасів, капсулі, підривники, вибухові компоненти та інше приладдя для боєприпасів, спеціальне обладнання для експлуатації та обслуговування боєприпасів.

Бойове чергування - особливий вид чергування спеціально призначених сил та засобів ЗС, постійно готових до виконання завдань, що виникають раптово, своєчасного передавання наказів, команд, розпоряджень на приведення ЗС у вищі ступені бойової готовності, забезпечення керування ними під час підготовки та ведення бойових дій, оборони повітряного простору і захисту державного кордону від агресії.

Бойовий комплект військ (сил) - бойовий склад, призначений для створення угруповань військ (сил) за варіантами застосування ЗС, визначений рішенням Головнокомандувача ЗС, командувача оперативного об'єднання та оперативними планами.

Бойовий та чисельний склад - штатна за списком і наявна (фактична) кількість особового складу, озброєння, військової техніки.

Вантажі з небезпечними властивостями (небезпечні вантажі) - вантажі, які наведені в Рекомендаціях економічної та соціальної Ради ООН у 1956 році з перевезення небезпечних вантажів, підготовлених комітетами експертів з перевезення небезпечних вантажів, а також у міжнародних кодексах, угодах та правилах, розроблених на їх основі.

Введення в оману - комплекс заходів, що організовується з метою дезорієнтації противника відносно складу, положення, стану угруповань наших військ (сил) та захисту майбутніх дій.

Вимоги щодо забезпечення захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці) - документи щодо розроблення та впровадження заходів з метою досягнення встановлених норм ефективності технічного захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці).

Вироби військового призначення - озброєння, боєприпаси, військова та спеціальна техніка, спеціальні комплектувальні вироби для їх виробництва, вибухові речовини, а також матеріали та обладнання, спеціально призначені для розроблення, виробництва або використання зазначених виробів.

Витік секретної інформації - неконтрольоване поширення секретної інформації, яке призводить до її несанкціонованого одержання.

Військова техніка - літаки та гелікоптери бойові, учбово-бойові, спеціальні військові, транспортні, апарати літальні безпілотні, складові одиниці літальних апаратів, пристрої та агрегати авіаційні, обладнання для забезпечення зльоту, посадки та технічного обслуговування літальних апаратів; бойові кораблі та катери, кораблі спеціального призначення, судна та катери забезпечення і спеціальні, апарати глибоководні; машини бойові колісні, машини військові спеціальні колісні, машини бойові гусеничні, спеціальне приладдя озброєння бойової колісно-гусеничної техніки; спеціальна техніка телефонного, телеграфного зв'язку та передачі даних, її складові частини; технічні засоби захисту апаратури, ліній і каналів зв'язку та їх складові одиниці, апаратура шифрувальна та її складові частини, спеціальна техніка факсимільного зв'язку, техніка спеціального радіозв'язку, апаратура радіонавігаційних систем, спеціальна апаратура для запису (відеозапису) та відтворення звуку (відеосигналів), обладнання радіолокаційне, гідролокаційне, техніка протидії радіоелектронним, інфрачервоним, оптичним, гідроакустичним засобам виявлення цілей, засобам зв'язку, радіорозвідки противника, технічного захисту інформації та комплексного технічного контролю; спеціальне обладнання для автоматизованого (автоматичного) оброблення даних військового призначення, програмне забезпечення.

Військові об'єкти - бойові позиції військ, пункти управління, полігони, вузли зв'язку, радіотехнічні системи, бази, склади, об'єкти життєзабезпечення військ.

Військово-географічний опис - зведена характеристика політичних, економічних, воєнних і природних умов.

Гідрометеорологічне забезпечення - комплекс взаємопов'язаних заходів та робіт, які виконуються штатними гідрометеорологічними підрозділами з метою об'єктивної оцінки та врахування гідрометеорологічних умов під час планування та проведення заходів бойової підготовки, використання гідрометеорологічних даних для ефективного застосування зброї і бойової техніки, проведення заходів щодо захисту військ (сил) і об'єктів від зброї масового враження, наслідків руйнування радіаційно-хімічних та біологічно небезпечних об'єктів та стихійного лиха.

Державна система урядового зв'язку України - система спеціального зв'язку, яка функціонує в інтересах здійснення управління державою у мирний час, за умов надзвичайного та воєнного стану, надзвичайних ситуацій, забезпечення додержання вимог законодавства під час передачі інформації, що містить державну таємницю.

Державне розпізнавання об'єктів в Україні - визначення належності виявлених об'єктів за принципом "свій-чужий" з використанням технічних засобів та візуально.

Диверсійна стійкість - стан забезпеченості безпеки (захищеності) об'єкта, що характеризує певний ступінь його спроможності протистояти внутрішнім і зовнішнім диверсійно-терористичним та екстремістським проявам.

Дислокація - місце звичайного розташування із зазначенням точних географічних найменувань або координат.

Дислокація військ (на особливий період) - розміщення авіаційних частин на аеродромах, а кораблів - на військово-морських базах або інших пунктах базування (вживається щодо військових формувань, що не входять до складу діючих військ (сил).

Дислокація військ (у мирний час) - розташування органів військового управління, з'єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій у відведених (визначених) для них місцях (спеціальних військових містечках, таборах, населених пунктах тощо).

Додатковий захист - способи захисту голографічного захисного елемента від підроблення, які базуються на додаткових ускладненнях зображення без наміру маскування ключових ознак.

Документи з управління військами - документи, що стосуються організації, підготовки та ведення бойових дій, а також переміщення (перегрупування) та розташування військ. До них належать: документи з управління військами (оперативні директиви, бойові накази та розпорядження, плани, робочі карти, схеми); звітно-інформаційні документи (донесення, зведення, звітні карти, схеми); довідкові документи (розрахунки, відомості, таблиці, схеми, довідки та інші).

Документи ручного кодування (або документи кодованого зв'язку) - таблиці для кодування текстових (числових) даних і змінні елементи їхньої ключової системи (ключі); ключі для кодування топографічних карт, за якими дійсні координати пунктів місцевості у відповідності до встановленого способу кодування замінюються умовними (кодовими) позначеннями.

Ефективність технічного захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці) - ступінь відповідності вжитих заходів щодо технічного захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці) установленим нормам і вимогам.

Забезпечення життєдіяльності населення - комплекс організаційних, економічних, соціальних та інших заходів, які здійснюються центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування з метою планування і підготовки до нормованого (у разі необхідності) забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами, медичним обслуговуванням, послугами зв'язку, транспорту, комунальними та побутовими послугами в особливий період.

Загроза для секретної інформації - передумови витоку, можливості блокування чи порушення цілісності секретної інформації.

Засоби криптографічного захисту інформації - засоби шифрування інформації; засоби виготовлення ключових даних або ключових документів та управління ключовими даними, що використовуються в засобах криптографічного захисту інформації; засоби захисту від нав'язування неправдивої інформації або захисту від несанкціонованої модифікації, що реалізують алгоритми криптографічного перетворення інформації; засоби захисту інформації від несанкціонованого доступу (у тому числі засоби розмежування доступу до ресурсів електронно-обчислювальної техніки), у яких реалізовані алгоритми криптографічного перетворення інформації.

З'єднувальна залізнична колія - станційна колія, яка слугує для з'єднання основних станційних колій та колійних парків один з одним, з вантажними (грузовими) площадками, складами.

Інші державні органи - державні органи України, які створені в установленому порядку, мають відповідні повноваження, але за особливістю правового статусу не можуть бути віднесені до органів законодавчої, виконавчої або судової влади.

Ключові дані - набір значень змінних параметрів криптографічного перетворення, використання яких дає змогу досягти мети цього перетворення.

Ключові документи - матеріальні носії інформації із зафіксованими відповідним чином ключовими даними.

Ключові ознаки - сукупність заданих явних і прихованих деталей та властивостей зображення, яке підлягає обов'язковій ідентифікації при встановленні справжності голографічного захисного елемента.

Комплекс спеціальних видів зв'язку - функціонально та/або конструктивно взаємопов'язані технічні засоби, які призначені для обробки інформації з обмеженим доступом у складі системи спеціальних видів зв'язку.

Комплекс технічного захисту інформації - сукупність організаційних та інженерних заходів, призначених для захисту секретної інформації від витоку технічними каналами та спеціального впливу.

Комплектувальний виріб - виріб, який являє собою деталь (складову одиницю) або їх сукупність, має конструктивну цілісність, призначений для застосування у складі виробу військової техніки, не виконує без сполуки з іншими деталями (складовими одиницями) самостійної цільової функції, не зазнає ніяких змін у процесі розробки виробів, у яких його застосовують, розроблений не для конкретних виробів військової техніки, та такий, що виробляється за самостійними комплектами конструкторської та технологічної документації.

Криптографічна система - сукупність засобів криптографічного захисту інформації, необхідної ключової, нормативної, експлуатаційної, а також іншої документації (у тому числі такої, що визначає заходи безпеки), використання яких забезпечує належний рівень захищеності інформації, що обробляється, зберігається та (або) передається.

Криптографічний захист інформації - вид захисту, що реалізується за допомогою перетворень інформації з використанням спеціальних даних (ключових даних) з метою приховування (або відновлення) змісту інформації, підтвердження її справжності, цілісності, авторства тощо.

Маршрут перевезення - заздалегідь визначений шлях, напрям перевезення.

Матеріальні засоби - продукція виробництва (усі види озброєння і військової техніки, ракет і боєприпасів, військово-технічного майна, засоби вимірювання військового призначення, паливо, пальне, харчове, речове, інженерне, медичне та інше майно, матеріали, спеціальні рідини тощо), яка використовується для забезпечення військ (сил) у мирний час та на воєнний стан відповідними постачальними управліннями (відділами, службами) у системі матеріально-технічного (технічного і тилового) забезпечення.

Мережа поштового зв'язку - сукупність об'єктів поштового зв'язку і поштових маршрутів.

Методика контролю ефективності протидії технічним розвідкам - сукупність способів та методів вимірювальних та розрахункових операцій, а також послідовність їх виконання під час здійснення контролю ефективності вжитих заходів протидії технічним розвідкам, які встановлюються нормативними документами у сфері технічного захисту інформації.

Методика спеціальних досліджень - сукупність способів та методів вимірювальних та розрахункових операцій, а також послідовність їх виконання під час визначення ефективності реалізованих засобів захисту інформації від витоку каналами побічних електромагнітних випромінювань і наведень, які встановлюються нормативними документами у сфері технічного захисту інформації.

Місце розташування об'єкта телекомунікацій або об'єкта поштового зв'язку - розміщення об'єкта на конкретній території місцевості, у конкретному місці або населеному пункті із зазначенням географічних координат або інших даних, які уточнюють його розташування на цій місцевості, у межах міста або населеного пункту.

Модель загроз для секретної інформації - формалізований опис методів та засобів здійснення загроз для секретної інформації.

Модель порушника - абстрактний формалізований або неформалізований опис порушника в автоматизованій системі.

Монети України нових зразків - не введені в обіг розмінні та обігові монети, зображення та інші характеристики яких офіційно не повідомлялись (демонструвались) НБ через засоби масової інформації чи офіційні видання НБ (до монет нових зразків не належать монети, на яких змінено рік карбування).

Норми ефективності захисту інформації (протидії технічній розвідці) - граничнодопустимі значення чисельних показників, виконання яких забезпечує потрібну ефективність технічного захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці).

Об'єкт інформаційної діяльності - інженерно-технічна споруда (приміщення) з визначеною контрольованою зоною, де здійснюється діяльність, пов'язана з інформацією, що підлягає технічному захисту.

Об'єкт оперативно-розшукового, контррозвідувального чи розвідувального заходу - фізична або юридична особа, стосовно якої здійснюється оперативно-розшукова, контррозвідувальна чи розвідувальна діяльність за наявності підстав, передбачених чинним законодавством України.

Об'єкт поштового зв'язку - поштамти, центри оброблення та перевезення пошти, зональні вузли, вузли поштового зв'язку, відділення поштового зв'язку, пункти поштового зв'язку, які становлять єдиний виробничо-технологічний процес з надання послуг поштового зв'язку.

Об'єкт спеціальних видів зв'язку - будівлі, приміщення, транспортні засоби чи інші інженерно-технічні споруди, функціональне призначення яких передбачає використання засобів криптографічного захисту інформації або можливість обробки інформації, що підлягає захисту, шифруванню або кодуванню із застосуванням інших технічних засобів.

Об'єкт телекомунікацій - комплекс споруд або окрема споруда, обладнані технологічними засобами телекомунікацій, з територією, на якій розміщені ці споруди (споруда).

Об'єкти оборонних галузей - підприємства, установи, організації, які розробляють та виробляють озброєння, боєприпаси, військову техніку, спеціальні комплектувальні вироби до них, підпорядковані відповідним центральним органам виконавчої влади.

Об'єкти оборонного значення - майнові та виробничо-технічні комплекси підприємств, установ, організацій, що залучаються державою до виконання мобілізаційних завдань за умов особливого періоду.

Обсяги утримання в непорушних запасах - кількість озброєння, військової техніки, ракет, боєприпасів та інших матеріальних засобів, які накопичуються у мирний час і призначені для забезпечення мобілізаційного та оперативного розгортання військ (сил) і ведення ними бойових дій (перших операцій) на початку війни.

Озброєння - озброєння стрілецьке та артилерійське, системи (комплекси) ракетні і ракетно-космічні, керовані (некеровані) ракети та їх складові частини, комплекси (установки) для їх запуску та складові одиниці до них, засоби керування зброєю (вогнем), системи дистанційного керування ракетами, обладнання для транспортування і обслуговування ракет, апарати торпедні та бомбомети для глибинних бомб.

Оперативне (бойове) завдання - завдання, поставлене вищим командувачем (командиром) об'єднанню, з'єднанню військовій частині або підрозділу для досягнення визначеної мети в операції (бою) до встановленого терміну, визначається у залежності від складу і стану угруповання противника, замислу операції (бою), складу і бойових можливостей об'єднання, з'єднання військової частини (підрозділу), характеру місцевості та інших умов обстановки.

Оперативне маскування - комплекс об'єднаних єдиним задумом організаційно-технічних заходів штабів, військ (сил), військових об'єктів, спрямованих на вирішення завдань щодо досягнення прихованості та введення противника (іноземних розвідок) в оману відносно складу, положення, стану угруповань своїх військ (сил), задуму майбутніх дій та приховування діяльності військ (сил) з метою забезпечення успіху підготовки і ведення операцій (бойових дій), примусивши противника прийняти помилкове рішення, досягнувши раптовості дій військ (сил) та підвищивши їх живучість. Воно включає приховування діяльності військ (сил) і введення противника в оману відносно цієї діяльності.

Оперативне обладнання території - комплекс заходів, спрямованих на підготовку місцевості, системи транспортних комунікацій та об'єктів інфраструктури в межах операційних зон (районів), визначених оперативними планами, що здійснюються з метою створення військами (силами) сприятливих умов для виконання завдань в операціях (бойових діях), підвищення захисту (живучості) військ (сил) та об'єктів, а також ускладнення (обмеження) дій противника.

Оперативно-стратегічні вимоги до системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки - упорядкована сукупність необхідних якісних і кількісних показників, властивостей, правил, що визначають потрібний на визначений період часу якісний і кількісний стан системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки, за якого забезпечується виконання ЗС, їх видами, родами військ і спеціальними військами покладених на них завдань.

Оперативно-тактичні вимоги до системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки - упорядкована сукупність необхідних якісних і кількісних показників, що визначають призначення, завдання, об'єкти дії, умови бойового застосування, рівень бойової ефективності системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки, які необхідні для виконання бойових завдань підрозділами, військовими частинами, з'єднаннями, кораблями ЗС.

Організація оповіщення - комплекс заходів, які здійснюються з метою доведення до державних органів, підприємств, установ, організацій сигналів оповіщення у разі введення в державі воєнного стану та проведення мобілізації, організацій чергування та забезпечення цих органів технічними засобами зв'язку.

Організація охорони перевезення - комплекс заходів охорони під час проведення перевезення з прив'язкою до конкретних видів транспорту чи заходів, що містять інформацію про чисельність охорони, її озброєння з прив'язкою до конкретних транспортних засобів і маршрутів перевезення.

Основні види найважливішої цивільної продукції - продукція подвійного призначення, перелік якої визначається Указом Президента України.

Особливий режим діяльності - сукупність організаційних та технічних заходів і правил, спрямованих на забезпечення режиму доступу та перебування на конкретному об'єкті.

Первинні матеріали аерозйомки - аеронегативи, цифрове зображення в первинному форматі, оцифровані сигнали з сенсорів обладнання.

Пересилання матеріальних носіїв секретної інформації - сукупність операцій з приймання, оброблення, перевезення та доставки (вручення) кореспонденції та інших матеріальних носіїв інформації.

Підприємства оборонно-промислового комплексу - підприємства, які здійснюють та забезпечують розроблення і виготовлення озброєння, військової техніки, товарів військового призначення та подвійного використання.

Потужність ліній зв'язку - загальна кількість типових каналів, що можуть бути організовані при використанні даних систем передавання.

Підрозділ об'єднаних сил швидкого реагування - орган військового управління, з'єднання, військова частина та підрозділи ЗС, родів військ, спеціальних військ, які призначені для запобігання та своєчасного реагування на загрози і збройні конфлікти, їх воєнно-силового стримування та ліквідації на ранній стадії виникнення.

Похідні матеріали аерозйомки - відскановані аеронегативи, контактні відбитки, негативи репродукцій, відбитки репродукцій, фотосхеми, оброблені цифрові зображення, знімки на папері, за виключенням створених топографічних карт і планів.

Приховування діяльності військ (сил) - комплекс заходів, що організовується та здійснюється з метою підвищення їх живучості та запобігання (припинення) несанкціонованого витоку інформації.

Пропускна спроможність залізниці - максимальна кількість поїздів або пар поїздів розрахункової ваги, яку можна пропустити за одиницю часу (годину, добу) за наявної технічної оснащеності ділянок (напрямків) з урахуванням найефективнішого використання споруд і пристроїв.

Протидія технічній розвідці - діяльність, спрямована на запобігання отриманню секретної інформації засобами технічної розвідки.

Радіоактивні матеріали з небезпечними властивостями - радіоактивні матеріали з питомою активністю понад 70 кБк/кг (2 нК/г), радіоактивні матеріали у кількості, сумарна активність яких перевищує значення граничнодопустимої активності, які вказані в графі 5 додатка 17 "Правил перевозки опасных грузов по железным дорогам", затверджених 05.04.96 на 15 засіданні Ради із залізничного транспорту Держав-учасниць Співдружності, і радіоактивні матеріали, що діляться (Уран - 233, Уран - 235, Плутоній - 238, Плутоній - 239, Плутоній - 241 або їхня суміш у кількості до 0,015 кг і нейтронні джерела на основі цих радіоактивних речовин у кількості не більше 0,15 кг).

Резервні джерела водозабезпечення - законсервовані водозабори з артезіанських свердловин або з відкритих водоймищ (рік), які призначені для забезпечення подавання води до комунальних водоводів.

Рецептура захисних поліграфічних фарб - кількісний склад компонентів фарб із захисними властивостями, який визначено зі встановленою точністю за затвердженими методиками з послідовністю й умовами їх змішування.

Рецептурний склад маркера - хімічний склад сполуки з кількісними параметрами, визначеними зі встановленою точністю за затвердженими методиками.

Розвіддоступність - показник можливостей розвідки супротивника щодо збору інформації про військовий об'єкт, зразок озброєння, військової техніки, що складається в розвідобстановці.

Система забезпечення безпеки перевезень - комплекс організаційних і технічних заходів, спрямованих на забезпечення безаварійної роботи та утримання в постійній справності споруд, колій, рухомого складу, обладнання, механізмів та пристроїв, а також на забезпечення безпеки руху, збереження здоров'я людини, майна і навколишнього середовища.

Система захисту банкнот від підроблення - сукупність елементів захисту банкнот, які має містити папір під час його виготовлення, і тих, що наносяться на банкноти під час їх друку, та здіснення інших технологічних процесів.

Система захисту монет від підроблення - сукупність елементів захисту, які вводяться в метал заготовок монет та наносяться на монети під час їх карбування.

Система (комплекс) озброєння та/чи військової техніки - сукупність функціонально пов'язаних зразків військової техніки, з'єднань для самостійного виконання завдання (комплексу завдань).

Система криптографічного захисту інформації - сукупність органів, підрозділів, груп, діяльність яких спрямована на забезпечення криптографічного захисту інформації, а також підприємств, установ і організацій, що розробляють, виробляють, експлуатують та розповсюджують криптосистеми і засоби криптографічного захисту інформації.

Система навігації - комплекс наземних (космічних) та бортових засобів, за допомогою яких забезпечується визначення місцезнаходження рухомих об'єктів в єдиному координатно-часовому просторі.

Система посадки - комплекс наземного та бортового обладнання, який забезпечує управління повітряним судном у районі аеродрому.

Система спеціальних видів зв'язку - сукупність взаємопов'язаних підсистем спеціального зв'язку, яка базується на власних комплексах технічних засобів та телекомунікаційних мережах загального користування.

Система (схема) трас зовнішнього постачання електричної і теплової енергії, газопроводів - графічне зображення мереж зовнішнього постачання електричної і теплової енергії (далі - мережі), газопроводів у вигляді ліній із зазначеними на них напрямками розміщення мереж, труб газопроводів (із зазначенням газоперекачувальних станцій та інших технологічних об'єктів, що належать до структури газопроводів) щодо підприємств, установ, організацій.

Система управління повітряним рухом - комплекс узгоджених заходів і дій органів управління авіацією (командних та диспетчерських пунктів, центрів обслуговування повітряного руху) із застосуванням засобів управління і контролю з розподілу повітряного простору для організації і забезпечення планового та координованого переміщення повітряних суден у повітряному просторі.

Скрите управління військами (силами) - управління військами (силами), що організоване з дотриманням вимог скритності, яка має за мету забезпечення збереження в таємниці від технічних розвідок заходів щодо керівництва військами (силами); визначає комплекс заходів щодо використання наявних засобів засекречування, шифрування, кодування, захищених автоматизованих систем управління, засобів криптографічного захисту конфіденційної інформації з одночасним виконанням заходів оперативного маскування, протидії технічним розвідкам, забезпечення охорони державної таємниці, технічного захисту інформації та безпеки інформації з обмеженим доступом.

Спеціальний комплектувальний виріб - виріб, який являє собою деталь (складову одиницю) або їх сукупність, має конструктивну цілісність, призначений для застосування у складі виробу військової техніки, не виконує без сполуки з іншими деталями (складовими одиницями) самостійної цільової функції, розроблений для конкретних виробів військової техніки, та такий, що виробляється за самостійними комплектами конструкторської та технологічної документації.

Спеціальні вантажі - банкноти, монети, банківські метали, валютні та інші цінності, вироби, матеріали тощо, які мають особливу цінність для держави або містять у собі інформацію, що становить державну таємницю.

Спеціальні види зв'язку (спеціальний зв'язок) - види зв'язку, при використанні яких з метою приховування змісту інформації здійснюється її криптографічне перетворювання.

Спеціальні вимоги - сукупність організаційних та інженерно-технічних вимог до умов експлуатації певного типу або зразка засобу обчислювальної техніки, виконання яких є необхідним для забезпечення захисту інформації від витоку каналами побічних електромагнітних випромінювань та наведень, які встановлюються нормативними документами у сфері технічного захисту інформації.

Спеціальні війська - війська, що призначені для забезпечення бойової діяльності ЗС і вирішення властивих їм спеціальних завдань. Вони включають: з'єднання і військові частини розвідки, війська зв'язку, радіоелектронної боротьби, інженерні війська, війська радіолокаційного, хімічного і біологічного захисту, залізничні війська, топогеодезичні, гідрографічні, гідрометеорологічні (метеорологічні) частини.

Спеціальні складові - складові голографічного захисного елемента, які за технологією свого виготовлення та застосування призначені для унеможливлення повного відтворення голографічного захисного елемента.

Спеціальні технічні засоби - технічні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, програмне забезпечення, препарати та інші вироби, призначені (спеціально розроблені, виготовлені, запрограмовані або пристосовані) для негласного отримання інформації.

Спеціальні характеристики - норми, параметри та показники, що визначають особливі (спеціальні) якості та властивості об'єкта, виходячи з особливих (спеціальних) умов його застосування.

Стале (стійке) функціонування галузі національної економіки, господарств області - спроможність виробляти продукцію в установлених номенклатурі та обсягах (або виконувати свої функції) за умов особливого періоду.

Стратегічне розгортання військ (сил) - комплекс заходів щодо переведення військ (сил) на організацію і штати воєнного часу, створення відповідних угруповань військ (сил) на основі функціональних структур, забезпечення їх готовності до виконання передбачених планами завдань за призначенням визначеним складом для організованого вступу у війну.

Стратегічні резерви - органи військового управління, об'єднання, з'єднання, військові частини й установи, які розгортаються напередодні або в ході збройних конфліктів (війни) і призначені для підсилення (зміни) військ зі складу основних сил оборони.

Суб'єкт режимно-секретної діяльності - органи законодавчої, виконавчої та судової влади, органи прокуратури України, інші органи державної влади, Верховна Рада АР Крим, Рада міністрів АР Крим, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації усіх форм власності, об'єднання громадян, що провадять діяльність, пов'язану з державною таємницею.

Схема розміщення елементів захисту від підроблення - ескіз або макет банкноти з визначенням місць розташування елементів захисту.

Тактико-технічні вимоги - характеристики, норми, показники та параметри, що визначають призначення озброєння та військової техніки.

Тактичні характеристики - характеристики, що забезпечують виконання зразком завдань, що покладені на нього, у заданих умовах з урахуванням протидії супротивника та аварійних ситуацій, норми та кількісні показники, які визначають ефективність зразка.

Телекомунікаційна мережа загального користування - телекомунікаційна мережа, доступ до якої відкрито для всіх споживачів.

Територіальна оборона - система загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період із завданнями: охорони та захисту державного кордону; забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил); охорони та оборони важливих об'єктів та комунікацій; боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями; підтриманням правового режиму воєнного стану.

Технічна розвідка - несанкціоноване здобування секретної інформації за допомогою технічних засобів та її аналіз.

Технічне прикриття - комплекс організаційних та інженерно-технічних заходів, що здійснюються для забезпечення безперебійної та стабільної роботи підприємств галузей національної економіки на особливий період і в разі стихійного лиха, аварій та катастроф у мирний час.

Технічний захист секретної інформації - діяльність, спрямована на запобігання порушенню цілісності, блокуванню та (або) витоку секретної інформації технічними каналами.

Технічні засоби розвідки - апарати, машини та виготовлені з їх використанням обладнання або технічні системи, а також інструменти і речовини, призначені для: одержання розвідувальної інформації шляхом контролю поверхні Землі, повітряного (космічного) простору й окремих об'єктів, а також випромінювань різної природи; добування розвідувальної інформації з каналів електрозв'язку, інформаційних систем та окремих технічних засобів оброблення інформації; подолання технічного і криптографічного захисту розвідувальної інформації; негласного спостереження за об'єктами, що становлять інтерес для розвідувальних органів як джерела розвідувальної інформації; забезпечення передавання розвідувальної інформації.

Технічні характеристики - характеристики, що забезпечують виконання зразком тактичних характеристик.

Технічні характеристики банкнот - розмір банкнот (довжина та ширина).

Технічні характеристики монет - діаметр, товщина, вага, колір металу монет та склад металу - маркера.

Технологія подвійного призначення - технологія, призначена для застосування (використання) в інтересах оборони, державної безпеки та охорони правопорядку, з використанням визначеної її частини (частини ресурсу) для інших сфер (споживачів).

Товари військового призначення: вироби військового призначення - озброєння, боєприпаси, військова та спеціальна техніка, спеціальні комплектуючі вироби для їх виробництва, вибухові речовини, а також матеріали та обладнання, спеціально призначені для розроблення, виробництва або використання зазначених виробів; послуги військового призначення - надання іноземним юридичним чи фізичним особам в Україні або за її межами послуг, у тому числі посередницьких (брокерських), у сфері розроблення, виробництва, будівництва, складання, випробування, ремонту, технічного обслуговування, модифікації, модернізації, експлуатації, управління, демілітаризації, знищення, збуту, зберігання, виявлення, ідентифікації, придбання або використання виробів чи технологій військового призначення, а також надання зазначеним юридичним особам іноземної держави чи її представникам або іноземцям послуг з фінансування таких робіт; технології військового призначення - спеціальна інформація в будь-якій формі (за винятком загальнодоступної інформації), необхідна для розроблення, виробництва або використання виробів військового призначення та надання послуг військового призначення. Ця інформація може надаватися у формі технічних даних або технічної допомоги: технічні дані - проекти, плани, креслення, схеми, діаграми, моделі, формули, специфікації, програмне забезпечення, посібники та інструкції, розміщені на папері або інших, у тому числі й електронних, носіях інформації; технічна допомога - проведення інструктажів, надання консультацій, здійснення заходів з метою підвищення кваліфікації, навчання, практичного освоєння методів роботи; базові технології - технології, які визначають принцип роботи і використання техніки, та елементи технологій, без яких військова техніка не може бути створена і використана.

Товари подвійного використання - окремі види виробів, обладнання, матеріалів, програмного забезпечення і технологій, спеціально не призначені для військового використання, а також роботи і послуги, пов'язані з ними, які, крім цивільного призначення, можуть бути використані у військових або терористичних цілях чи для розроблення, виробництва, використання товарів військового призначення, зброї масового знищення, засобів доставки зазначеної зброї чи ядерних вибухових пристроїв, у тому числі окремі види ядерних матеріалів, хімічних речовин, бактеріологічних, біологічних та токсичних препаратів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Траса проходження лінії зв'язку - шлях проходження лінії зв'язку на місцевості із зазначенням місця розташування кінцевих і проміжних пунктів (вузлів станцій, підсилювальних пунктів і інших об'єктів телекомунікацій), через які вона проходить.

Управління мобілізацією - комплекс заходів, які здійснюються з метою планомірного переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій на функціонування за умов особливого періоду.

Цінності - банкноти, монети, банківські метали, цінні папери, валютні та інші цінності, вироби, матеріали тощо, які мають особливу цінність для держави.".

3. У 5 колонці ЗВДТ:

3.1. Скорочення "ДДВП" замінити скороченням "ДКВС".

3.2. Скорочення "ДКЖКГ" замінити скороченням "МЖКГ".

3.3. У статті 2.1.16 скорочення "МО" замінити скороченням "МЕ".

3.4. У статтях 2.5.6, 2.5.7 скорочення "СБ" замінити скороченням "МФ".

3.5. У статтях 4.9.3, 4.11.11 скорочення "СБ" замінити скороченням "ДССЗЗІ".

3.6. У статті 4.9.2 скорочення "СБ" виключити.

3.7. У статті 4.9.1 доповнити скороченням "ЗС".

3.8. У статті 4.4.9 доповнити скороченням "СЗР".

4. Статті 1.9.8, 1.9.12 виключити.

5. Статтю 1.1.1 викласти в такій редакції:

"

1.1.1 

Відомості про стратегічне розгортання військ (сил) 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх складових показників у цілому щодо: виду, об'єднаного оперативного командування, спеціальних військ ЗС; МВС; ДПС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ 

ОВ 

30 

за окремими складовими показниками у цілому щодо: виду, об'єднаного оперативного командування, спеціальних військ ЗС; МВС; ДПС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ; за сукупністю всіх складових показників у цілому щодо: оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи ЗС; розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; внутрішніх військ МВС; Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

за окремими складовими показниками у цілому щодо: оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи ЗС; розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони, органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; УДО; територіального командування внутрішніх військ МВС; Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ; за сукупністю всіх складових показників у цілому щодо: головного управління, управління МВС; бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) внутрішніх військ МВС 

Т 

  

".

6. Статтю 1.1.2 викласти в такій редакції:

"

1.1.2 

Відомості про зміст стратегічних (оперативних) планів застосування ЗС (військ або сил)  

 

 

ЗС 

за сукупністю всіх складових показників у цілому щодо: об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ ЗС; МВС; ДПС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ 

ОВ 

30 

за окремими складовими показниками в цілому щодо: об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ ЗС; МВС; ДПС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ; за сукупністю всіх складових показників у цілому щодо: оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи ЗС; адміністрації, розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; УДО; внутрішніх військ МВС; регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

за окремими складовими показниками у цілому щодо: оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи ЗС; адміністрації, розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; УДО; зони, району територіальної оборони; органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; частини Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; територіального командування внутрішніх військ МВС; регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ; за сукупністю всіх складових показників у цілому щодо: головного управління, управління МВС; бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) внутрішніх військ МВС 

Т 

".

7. Статтю 1.1.3 викласти в такій редакції:

"

1.1.3 

Відомості про зміст документів з управління військами, які розкривають за окремими показниками питання підготовки, організації, ведення бойових дій, розташування військ (сил), у цілому щодо: 

  

  

ЗС 

об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ ЗС; МВС; ДПС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ 

ОВ 

30 

оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони ЗС; адміністрації, розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; внутрішніх військ МВС; територіального підрозділу ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) ЗС; зони (району) територіальної оборони; органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; головного управління, управління МВС; територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) внутрішніх військ МВС 

  

  

".

8. Статтю 1.1.4 викласти в такій редакції:

"

1.1.4 

Відомості про організацію або здійснення взаємодії військ (сил), у цілому щодо: 

  

  

ЗС 

об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ, оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи ЗС; адміністрації, розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; МВС; внутрішніх військ, територіального командування внутрішніх військ МВС; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) ЗС; зони (району) територіальної оборони; органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; головного управління, управління МВС; бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) внутрішніх військ МВС; територіального підрозділу ДССЗЗІ 

Т 

".

9. Статтю 1.1.5 викласти в такій редакції:

"

1.1.5 

Відомості про систему бойової, мобілізаційної готовності, рівень готовності (здатності) військ (сил) до виконання завдань за призначенням 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ, оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи ЗС; адміністрації, розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; МВС; внутрішніх військ, територіального командування внутрішніх військ МВС; Центрального управління СБ; СЗР; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ, оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних), установи, організації, підприємства, арсеналу, бази ЗС; адміністрації, розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони, органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; УДО; МВС, головного управління, управління МВС; територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) внутрішніх військ МВС; підрозділу, навчального закладу, військової частини СБ; підрозділу, навчального закладу, військової частини СЗР; загону Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ 

Т 

".

10. Статтю 1.1.6 викласти в такій редакції:

"

1.1.6 

Відомості за сукупністю всіх показників про бойові комплекти, бойовий та чисельний склад військ (сил) у цілому щодо: 

  

  

ЗС 

об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ, оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи ЗС; адміністрації, розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; МВС, внутрішніх військ МВС; СБ; СЗР; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних), установи, організації, підприємства, арсеналу, бази ЗС; органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; УДО; головного управління, управління МВС; територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) внутрішніх військ МВС; підрозділу, навчального закладу, військової частини СБ; підрозділу, навчального закладу, військової частини СЗР; загону Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; територіального підрозділу ДССЗЗІ 

Т 

".

11. Статтю 1.1.7 викласти в такій редакції:

"

1.1.7 

Відомості про систему бойового чергування 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх складових показників щодо: ЗС, виду ЗС 

ЦТ 

10 

за окремими складовими показниками в цілому щодо виду ЗС; за сукупністю всіх складових показників щодо: роду, спеціальних військ, оперативного командування, армійського корпусу, територіального управління, повітряного командування, центру морських операцій, військово-морської бази, центру військ берегової оборони, бригади, полку, окремого батальйону ЗС 

Т 

".

12. Статтю 1.1.8 викласти в такій редакції:

"

1.1.8 

Відомості про заходи уведення в оману (приховування діяльності військ (сил) 

  

  

ЗС 

на особливий період у цілому щодо ЗС 

ОВ 

30 

у мирний час у цілому щодо: ЗС; на особливий період у цілому щодо: об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ, оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони ЗС; ДПС; СБ; СЗР; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

у мирний час у цілому щодо: об'єднаного оперативного командування, виду, спеціальних військ, оперативного командування, територіального управління, армійського корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони ЗС; ДПС; СБ; СЗР; ДССЗЗІ; у мирний час або на особливий період у цілому щодо: тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) ЗС; внутрішніх військ МВС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ 

Т 

".

13. Статтю 1.1.9 викласти в такій редакції:

"

1.1.9 

Відомості за сукупністю всіх складових показників про побудову системи або проведення заходів оперативного обладнання території 

  

  

ЗС 

у цілому щодо усієї території України 

ЦТ 

10 

у цілому щодо: операційної зони, операційного району, морської операційної зони 

Т 

".

14. Статтю 1.1.10 викласти в такій редакції:

"

1.1.10 

Відомості про військово-географічний опис території держави (операційної зони, операційного району, морської операційної зони) 

Т 

ЗС 

".

15. Статтю 1.1.11 викласти в такій редакції:

"

1.1.11 

Відомості про плани територіальної оборони, заходи, стан підготовки до виконання завдань територіальної оборони 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо ЗС 

ОВ 

30 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, територіального управління ЗС; ДПС, регіонального управління ДПС; СБ; МВС; внутрішніх військ, територіального командування внутрішніх військ МВС; УДО; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ; ДКВС 

ЦТ 

10 

за окремими показниками у цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, територіального управління ЗС; ДПС, регіонального управління ДПС; СБ; МВС, внутрішніх військ, територіального командування внутрішніх військ МВС; УДО; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ; ДКВС; зони (району) територіальної оборони; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: бригади, полку, окремого батальйону, роти (до них прирівняних) ЗС; МВС, внутрішніх військ МВС; ДПС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; головного управління, управління МВС, міського, районного, лінійного управління (відділу), навчального закладу МВС; регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ; територіального органу управління ДДВП 

Т 

".

16. Статтю 1.1.12 викласти в такій редакції:

"

1.1.12 

Відомості про заходи, які плануються або проводяться для захисту від зброї масового ураження, володіння якими дає змогу зацікавленій стороні вплинути на їх ефективність, у цілому щодо: 

  

  

ЗС
ДКВС
ДПС
МВС
СБ
УДО 

виду, роду військ, оперативного командування ЗС 

ЦТ 

10 

корпусу, повітряного командування, військово-морської бази, тактичної групи, бригади, полку та до них прирівняних ЗС; СБ; МВС, головних управлінь МВС, Управлінь МВС в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізницях, внутрішніх військ МВС, управління територіального командування, бригади, полку, батальйону внутрішніх військ МВС; Адміністрації ДПС, регіонального управління, морської охорони, органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу; органу, установи виконання покарань, слідчого ізолятора, навчального закладу ДКВС; УДО 

Т 

".

17. Статтю 1.2.1 викласти в такій редакції:

"

1.2.1 

Відомості про морально-психологічний стан особового складу військових формувань або ефективність морально-психологічного забезпечення підготовки чи застосування військ (сил), які дають змогу встановити їх боєздатність у цілому щодо: 

  

  

ЗС 

ЗС 

ЦТ 

10 

виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) ЗС; ДПС; МВС; СБ; УДО; СЗР; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ 

Т 

".

18. Статтю 1.2.2 викласти в такій редакції:

"

1.2.2 

Відомості про вплив соціально-політичної обстановки в регіонах (районах) дислокації військ (сил) на бойову готовність військ (сил) або морально-психологічний стан особового складу, які дають змогу встановити їх боєздатність у цілому щодо: 

  

  

ЗС 

ЗС 

ЦТ 

10 

виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) ЗС; ДПС; МВС; СБ; УДО; СЗР; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ 

Т 

".

19. Статтю 1.2.3 викласти в такій редакції:

"

1.2.3 

Відомості за окремими показниками про узагальнені розрахунки психогенних втрат у воєнний час в цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи, бригади, полку ЗС 

Т 

ЗС 

".

20. Статтю 1.3.1 викласти в такій редакції:

"

1.3.1 

Відомості про призначення, дислокацію (координати), технічний стан, характеристики, систему охорони (захисту) окремого стаціонарного пункту управління (діючого, запасного) 

  

  

ЗС 

за окремими показниками в цілому щодо ЗС 

ОВ 

30 

за окремими показниками в цілому щодо: ГШ, виду, оперативного командування ЗС; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: армійського корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій ЗС; СБ; СЗР; ДПС; МВС; внутрішніх військ МВС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; МНС; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

за окремими показниками щодо: стаціонарного пункту управління, виду, оперативного командування, армійського корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій ЗС; СБ; СЗР; ДПС; МВС; внутрішніх військ МВС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; МНС; ДССЗЗІ; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону ЗС; регіонального управління, морської охорони ДПС; УДО; головного управління, управління МВС; управління територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону внутрішніх військ МВС; підрозділу СЗР; органу, військової частини СБ; військової частини Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; головного управління МНС; регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ; рухомого (польового, повітряного) пункту управління ГШ 

Т 

".

21. Статтю 1.4.1 викласти в такій редакції:

"

1.4.1 

Відомості про організацію оповіщення, управління мобілізацією, переведення з мирного на воєнний стан 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування ЗС; МВС, внутрішніх військ МВС; СБ; СЗР; ДПС; ДКВС; ДССЗЗІ; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування ЗС; МВС, внутрішніх військ МВС; СБ; СЗР; ДПС; ДКВС; ДССЗЗІ; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: територіального управління, корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, військово-морської бази, тактичної групи ЗС; розвідувального органу, регіонального управління, органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; УДО; головного управління, управління МВС, управління територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону внутрішніх військ МВС; органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, навчальних закладів ДКВС; частини Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ 

Т 

".

22. Статтю 1.4.2 викласти в такій редакції:

"

1.4.2 

Відомості про зміст мобілізаційного плану, схеми мобілізаційного розгортання, оперативно-мобілізаційних заходів щодо військових формувань, які відмобілізовуються, доукомплектовуються, передаються до складу ЗС, заново формуються, що розкривають: порядок їх розгортання, дислокацію, райони відмобілізування, терміни, стан готовності, чисельність особового складу воєнного часу, результати роботи з мобілізації військ у державі 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: виду військ, оперативного командування ЗС; СБ; СЗР 

ОВ 

30 

за окремими показниками в цілому щодо: виду військ, оперативного командування ЗС; СБ; СЗР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: ДАЗТ; ДКВС; ДПС; роду військ, територіального управління, корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, військово-морської бази ЗС; МВС; внутрішніх військ МВС; МНС; Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; органу, військової частини СБ; частини, установи СЗР; УДО; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: ДАЗТ, залізниці; органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, навчальних закладів ДКВС; ДПС; роду військ, територіального управління, корпусу, повітряного командування, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, військово-морської бази, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних), установи, організації ЗС; МВС, головного управління, управління, військового формування, управління територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону внутрішніх військ МВС; територіальних органів управління і підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС; частини, установи, підрозділу Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; органу, військової частини СБ; частини, установи СЗР; УДО; Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ 

Т 

".

23. Статтю 1.4.3 викласти в такій редакції:

"

1.4.3 

Відомості за сукупністю всіх показників про дислокацію, систему охорони, оборони, організаційно-штатну структуру, чисельність особового складу військових частин (установ) на воєнний час у цілому щодо: 

  

  

ЗС 

ЗС 

ОВ 

30 

виду ЗС 

ЦТ 

10 

оперативного командування, роду, спеціальних військ, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) 

Т 

".

24. Статтю 1.4.4 викласти в такій редакції:

"

1.4.4 

Відомості про дислокацію, систему охорони, оборони, організаційно-штатну структуру, штати та табелі до штатів, чисельність особового складу військових частин (установ) на мирний час 

  

  

ЗС 

за окремими показниками у цілому щодо ЗС 

ЦТ 

10 

за окремими показниками у цілому щодо виду, оперативного командування, територіального управління, корпусу, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, об'єднаних сил швидкого реагування, які залучаються до бойового чергування з протиповітряної оборони, зенітно-ракетних, радіотехнічних, розвідувальних та спеціальних військ, корабельного складу ЗС; за сукупністю всіх показників у цілому щодо підрозділу об'єднаних сил швидкого реагування 

Т 

".

25. Статтю 1.4.6 викласти в такій редакції:

"

1.4.6 

Відомості про потребу, наявність, обсяги утримання в непорушних запасах, місця зберігання основних видів озброєння, військової техніки та матеріальних засобів, що необхідні для забезпечення мобілізаційного розгортання військ (спеціальних формувань, призначених для передачі ЗС) 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо ЗС 

ОВ 

30 

за окремими показниками у цілому щодо ЗС; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування ЗС; ДПС; МВС; внутрішніх військ МВС; ДКВС; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних), установи, закладу ЗС; МВС, управління територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних), внутрішніх військ МВС;
ДДВП, органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, навчальних закладів ДКВС; регіонального управління, органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; УДО; частини Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу, закладу, установи ДССЗЗІ; місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, адміністративної території (до району в місті з населенням понад 1 млн. жителів) 

Т 

".

26. Статтю 1.4.7 викласти в такій редакції:

"

1.4.7 

Відомості про кількість, вартість, строки постачання озброєння (військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів до них) для потреб військових формувань 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: ЗС; ДПС 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування ЗС; ДПС; СБ; МВС, внутрішніх військ МВС; ДКВС; УДО; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: органу СБ; головного управління МВС; регіонального управління ДПС; установи виконання покарань, слідчих ізоляторів, навчальних закладів ДКВС; підприємства (установи, організації), які є виробниками (постачальниками) озброєння (військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів до них) 

Т 

".

27. Статтю 1.4.8 викласти в такій редакції:

"

1.4.8 

Відомості про кількість, строки поставки військовим формуванням для забезпечення їх боєздатності основних видів пального (мастильних матеріалів, речового, медичного майна, продовольства, видів матеріально-технічних засобів) 

  

  

ЗС 

за умов воєнного стану за окремими показниками в цілому щодо ЗС 

ЦТ 

10 

у мирний час за окремими показниками в цілому щодо ЗС; за умов воєнного стану за окремими показниками в цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій ЗС; СБ; МВС, внутрішніх військ МВС; ДКВС; ДПС; УДО 

Т 

".

28. Статтю 1.4.9 викласти в такій редакції:

"

1.4.9 

Відомості за сукупністю всіх показників про баланс електричної потужності, електроенергії систем живлення військових об'єктів за умов воєнного стану в цілому щодо: 

  

  

ЗС 

виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій ЗС; адміністрації, регіонального управління, морської охорони, розвідувального органу ДПС; внутрішніх військ МВС; Центрального управління СБ; СЗР; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних), установи, організації ЗС, підприємства, арсеналу, бази; органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; УДО; управління територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) внутрішніх військ МВС; підрозділу, навчального закладу, військової частини СБ; підрозділу, навчального закладу, військової частини СЗР; частини Державної спеціальної служби транспорту МТЗ; Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу, закладу або установи ДССЗЗІ 

Т 

".

29. Статтю 1.4.11 викласти в такій редакції:

"

1.4.11 

Відомості за сукупністю всіх показників про кількість, типи, марки, запас ходу автотранспортної, дорожньо-будівельної, підйомно-транспортної техніки, повітряних, морських, річкових суден, залізничного рухомого складу, що є необхідними для забезпечення мобілізаційного розгортання військ, у цілому щодо: 

  

  

ЗС 

виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування ЗС; ДАЗТ 

ЦТ 

10 

корпусу, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) ЗС; залізниці, дирекції залізничних перевезень 

Т 

".

30. Статтю 1.5.4 викласти в такій редакції:

"

1.5.4 

Відомості за окремими показниками про характеристики систем управління повітряним рухом, навігації, посадки, зв'язку військового призначення для забезпечення повітряного руху за умов воєнного стану 

Т 

ЗС 

".

31. Статтю 1.5.5 викласти в такій редакції:

"

1.5.5 

Відомості про організацію скритого управління військами (силами) в цілому щодо: 

  

  

ЗС 

ЗС 

ЦТ 

10 

виду, роду військ, оперативного командування, спеціальних військ, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, центру військ берегової оборони, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (та до них прирівняних) ЗС 

Т 

".

32. Статтю 1.6.4 викласти в такій редакції:

"

1.6.4 

Відомості про рівні розвіддоступності засобам технічних розвідок військових об'єктів (зразків озброєння чи військової техніки) 

  

  

ЗС 

у цілому щодо: виду, роду військ, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, центру військ берегової оборони ЗС; адміністрації ДПС, її розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

у цілому щодо: тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону (та до них прирівняних) ЗС; органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення, підрозділу розвідувального органу ДПС; регіонального органу, територіального підрозділу ДССЗЗІ; щодо окремого військового об'єкта (зразка озброєння чи військової техніки) 

Т 

".

33. Статтю 1.6.5 викласти в такій редакції:

"

1.6.5 

Відомості про зміст заходів щодо забезпечення протидії технічним розвідкам, захисту від несанкціонованого доступу до військових об'єктів (зразків озброєння чи військової техніки), розголошення яких підвищить їх уразливість 

  

  

ЗС 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, центру військ берегової оборони ЗС; адміністрації ДПС, її розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: виду, роду, спеціальних військ, оперативного командування, корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, центру морських операцій, центру військ берегової оборони ЗС; адміністрації ДПС, її розвідувального органу, регіонального управління, морської охорони ДПС; у цілому щодо окремого військового об'єкта (зразка озброєння чи військової техніки) 

Т 

".

34. Статтю 1.7.2 викласти в такій редакції:

"

1.7.2 

Відомості за окремими показниками про застосування систем або засобів зв'язку для управління військами у мирний час або особливий період, заходи щодо забезпечення надійності зв'язку в цілому щодо: виду, корпусу, повітряного командування, територіального управління, військово-морської бази, бригади, полку ЗС за окремими показниками 

Т 

ЗС 

".

35. Статтю 1.9.4 викласти в такій редакції:

"

1.9.4 

Відомості про результати наукових досліджень або розроблень щодо створення або модернізації комплектувальних виробів зразків озброєння чи військової техніки, які покращують технічні характеристики цих зразків
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

Т 

МО 

".

36. Статтю 1.9.7 викласти в такій редакції:

"

1.9.7 

Відомості про довгострокові прогнози напрямів розвитку озброєння чи військової техніки
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється в залежності від обсягу і важливості відповідних відомостей за рішенням посадової особи, уповноваженої на встановлення грифа секретності 

Т 

МО 

".

37. Статтю 1.9.10 викласти в такій редакції:

"

1.9.10 

Відомості про основні оперативно-стратегічні, оперативно-тактичні, тактико-технічні вимоги до конкретної системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки, які створюються або модернізуються, результати їх випробовувань
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

  

  

МО 

за сукупністю всіх показників щодо окремої системи (комплексу, зразка озброєння чи військової техніки) 

ЦТ
Т 

10

за окремими показниками щодо окремої системи (комплексу, зразка озброєння чи військової техніки) 

Т 

".

38. Статтю 1.11.9 викласти в такій редакції:

"

1.11.9 

Відомості за сукупністю всіх показників про забезпечення, номенклатуру, кількість, терміни постачання топографо-геодезичних засобів (засобів навігації) в цілому щодо ЗС 

Т 

ЗС 

".

39. Статтю 2.1.3 викласти в такій редакції:

"

2.1.3 

Відомості за окремими показниками про мобілізаційні завдання з виробництва, капітального ремонту, поставки озброєння (боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів до них, спеціальної техніки, спеціальних технічних засобів) у цілому щодо: 

  

  

МЕ 

центрального органу виконавчої влади 

ЦТ 

10 

Ради міністрів АР Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської державних адміністрацій; окремого підприємства (установи, організації), які виробляють озброєння (боєприпаси, військову техніку, спеціальні комплектувальні вироби до них, спеціальну техніку, спеціальні технічні засоби) 

Т 

".

40. Статтю 2.1.5 викласти в такій редакції:

"

2.1.5 

Відомості про мобілізаційні потужності галузей національної економіки, які призначені для виробництва (капітального ремонту) озброєння (боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів до них), у частині, що стосується технологічного устаткування (у тому числі енергетичного), оснащення, виробничих площ, технічної документації на зазначені потужності
Перелік підприємств, на яких утримуються мобілізаційні потужності, визначається КМ 

  

  

МЕ 

за окремими показниками в цілому щодо центрального органу виконавчої влади 

ЦТ 

10 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: Ради міністрів АР Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської державних адміністрацій; окремого підприємства (установи, організації), які виробляють озброєння (військову техніку, спеціальні комплектувальні вироби до них) 

Т 

".

41. Статтю 2.1.13 викласти в такій редакції:

"

2.1.13 

Відомості за сукупністю всіх показників про потреби, обсяги матеріально-технічного, фінансового забезпечення заходів, передбачених мобілізаційними планами, у цілому щодо: 

  

  

МЕ 

ЗС; СБ; СЗР; ДПС, Адміністрації ДПС, її розвідувального органу; МВС, внутрішніх військ МВС; ДКВС; ДССЗЗІ 

ЦТ 

10 

корпусу, територіального управління, повітряного командування, військово-морської бази, ескадри, тактичної групи, бригади, полку, окремого батальйону, установи, організації, підприємства ЗС; УДО; регіонального управління, морської охорони, органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС; органу СБ; головного управління, управління МВС, управління територіального командування, бригади, полку, окремого батальйону (до них прирівняних) внутрішніх військ МВС; органу й установи кримінально-виконавчої системи, Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу, закладу, установи ДССЗЗІ) 

Т 

".

42. Статтю 2.2.4 викласти в такій редакції:

"

2.2.4 

Відомості за сукупністю всіх показників про обсяги, номенклатуру, зміст документів страхового фонду на: об'єкти і продукцію оборонного та мобілізаційного призначення; потенційно небезпечні об'єкти, об'єкти систем життєзабезпечення населення, аварії на яких можуть призвести до надзвичайних ситуацій техногенного характеру державного та регіонального рівня, у цілому щодо: 

  

  

МНС 

України 

ЦТ 

10 

центральних органів виконавчої влади, регіональних центрів страхового фонду документації Державного департаменту страхового фонду документації МНС, у залізниці 

Т 

".

43. Статтю 3.1.7 викласти в такій редакції:

"

3.1.7 

Відомості про наміри України переглянути або денонсувати чинні договори з іноземними державами або міжнародними організаціями, що створює загрозу національним інтересам і безпеці, до офіційного повідомлення про такі наміри контрагентів 

Т 

МЗС 

".

44. Статтю 3.1.8 викласти в такій редакції:

"

3.1.8 

Відомості про зміст превентивних заходів, що плануються українською стороною з метою протидії недружнім акціям інших країн, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці 

Т 

МЗС 

".

45. Статтю 3.2.1 викласти в такій редакції:

"

3.2.1 

Відомості (до офіційного повідомлення) про конкретні наміри або плани центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, дипломатичних установ України за кордоном щодо укладання домовленостей (договорів) або вирішення стратегічних питань у сфері військово-технічного співробітництва з іноземними державами, володіння якими дає змогу країні зацікавленості (третій стороні) здійснювати вплив на потенційне співробітництво, що створює загрозу національним інтересам і безпеці 

Т 

РНБО 

".

46. Статтю 3.2.2 викласти в такій редакції:

"

3.2.2 

Відомості про контрагентів, напрями, обсяги запланованої та тієї, що здійснюється, міждержавної спеціалізації (кооперації) щодо створення чи виробництва товарів військового призначення або подвійного використання, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці 

  

  

РНБО 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо України 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо України 

Т 

".

47. Статтю 3.2.3 викласти в такій редакції:

"

3.2.3 

Відомості (до офіційного повідомлення) про досягнуті домовленості щодо спільного виробництва чи поставки товарів військового призначення або подвійного використання в рамках конкретного зовнішньоекономічного контракту, якщо за взаємною домовленістю сторін вони не підлягають розголошенню, а їх розголошення створює загрозу національним інтересам і безпеці 

Т 

РНБО 

".

48. Статтю 3.2.4 викласти в такій редакції:

"

3.2.4 

Відомості про номенклатуру, обсяги надходжень від експорту товарів військового призначення або подвійного використання, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці 

  

  

РНБО 

за сукупністю всіх показників в цілому щодо України 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо України 

Т 

".

49. Статтю 3.2.5 викласти в такій редакції:

"

3.2.5 

Відомості за сукупністю всіх показників про номенклатуру, обсяги надходжень від експорту товарів військового призначення або подвійного використання, які є предметами міжнародних передач у рамках конкретного зовнішньоекономічного контракту у військово-технічній сфері, володіння якими дає змогу третій стороні здійснювати вплив на співробітництво, що створює загрозу національним інтересам і безпеці (крім тих відомостей, що мають передаватися відповідно до міжнародних зобов'язань) 

Т 

РНБО 

".

50. Статтю 3.2.6 викласти в такій редакції:

"

3.2.6 

Відомості за сукупністю всіх показників про обсяги, номенклатуру, маршрути перевезення, найменування транспортних засобів, час їх руху, місця навантаження і розвантаження товарів військового призначення або подвійного використання, які є предметом міжнародних передач у рамках одного зовнішньоекономічного контракту у військово-технічній сфері (до завершення виконання його умов), крім тих відомостей, що мають передаватися відповідно до міжнародних зобов'язань 

Т 

РНБО 

".

51. Статтю 4.1.1 викласти в такій редакції:

"

4.1.1 

Відомості про причетність працівників СБ, ДПС, органів внутрішніх справ, податкової міліції ДПСУ, ГУР, УДО, персоналу ДКВС до здійснення оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності, розголошення яких може завдати шкоду цій діяльності або життю чи здоров'ю цих працівників (персоналу), їх близьких родичів у зв'язку з виконанням цими працівниками (персоналом) завдань цієї діяльності
Рішення про необхідність засекречування інформації приймає начальник УДО, керівник органу СБ, внутрішніх справ, територіального органу управління ДДВП, ДПСУ, ГУР, ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу 

Т 

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
УДО 

".

52. Статтю 4.1.3 викласти в такій редакції:

"

4.1.3 

Відомості про персональні переліки, посади, належність до підрозділів, домашні адреси особового складу (персоналу)
Рішення про необхідність засекречування конкретної інформації приймає державний експерт з питань таємниць 

  

  

ДКВС
ДПС
ДПСУ
СБ
УДО 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: СБ; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; УДО 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: СБ; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; УДО; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: органу, навчального закладу, підрозділу Центрального управління СБ; територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС, іншого органу ДПС; органу, установи виконання покарань, слідчого ізолятора ДКВС; підрозділу податкової міліції ДПСУ; підрозділу УДО 

Т 

".

53. Статтю 4.1.5 викласти в такій редакції:

"

4.1.5 

Відомості про комплекс заходів, що здійснюється СЗР, органами СБ, внутрішніх справ, ДПС, розвідувальним органом Адміністрації ДПС для захисту конкретних осіб відповідно до Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів"
Рішення про необхідність засекречування інформації приймає посадова особа, яка приймає рішення про вжиття спеціальних заходів забезпечення безпеки 

Т 

СБ
ДПС
МВС
СЗР 

".

54. Статтю 4.1.7 викласти в такій редакції:

"

4.1.7 

Відомості про дислокацію, склад, діяльність організаційних структур закордонного апарату СЗР, ГУР, ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється в залежності від обсягу і важливості відповідних відомостей за рішенням посадової особи, уповноваженої на встановлення грифа секретності 

ЦТ
Т 

10

ГУР
ДПС
СЗР 

".

55. Статтю 4.1.8 викласти в такій редакції:

"

4.1.8 

Відомості за окремими показниками про особовий склад спеціального резерву СЗР, ГУР, ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС, зміст, стан його підготовки чи використання за умов воєнного стану
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється в залежності від обсягу і важливості відповідних відомостей за рішенням посадової особи, уповноваженої на встановлення грифа секретності 

ЦТ
Т 

10

ГУР
ДПС
СЗР 

".

56. Статтю 4.1.9 викласти в такій редакції:

"

4.1.9 

Відомості про зміст заходів або результати здійснення спеціальної перевірки особового складу, кандидата для зарахування на службу (роботу) до СБ, СЗР, ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС, УДО, ГУР, розголошення яких може завдати шкоди конкретним особам чи їх близьким родичам або створює загрозу національним інтересам і безпеці 

Т 

ГУР
ДПС
СБ
СЗР
УДО 

".

57. Статтю 4.1.11 викласти в такій редакції:

"

4.1.11 

Відомості про штат, штатну чисельність, фактичну укомплектованість за штатом 

  

  

ГУР
ДПС
ДССЗЗІ
СБ
СЗР
УДО 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: ГУР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; СБ; СЗР; УДО 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: підрозділу, військової частини ГУР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; СЗР; УДО; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС, оперативно-розшукового підрозділу органу ДПС; ДССЗЗІ; органу, оперативного, оперативно-технічного, підрозділу спеціального зв'язку Центрального управління СБ; навчального закладу, підрозділу СЗР; оперативного підрозділу УДО 

Т 

".

58. Статтю 4.1.12 викласти в такій редакції:

"

4.1.12 

Відомості про штат, функціональні обов'язки 

  

  

ГУР
ДПС
СБ
СЗР
УДО 

за сукупністю показників у цілому щодо: СБ; СЗР за посадами кадрового складу; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; ГУР; УДО 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо СБ; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; за сукупністю показників у цілому щодо: оперативного підрозділу СБ; СЗР за посадами, що не належать до кадрового складу; територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС, оперативно-розшукового підрозділу органу ДПС; підрозділу, військової частини ГУР; оперативного підрозділу УДО 

Т 

".

59. Статтю 4.1.13 викласти в такій редакції:

"

4.1.13 

Відомості про належність осіб до негласних штатних співробітників (працівників) оперативного підрозділу 

  

  

ГУР
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ 

у цілому щодо: СБ; ДПС; ГУР 

ОВ 

30 

щодо конкретної особи 

ЦТ 

10 

щодо конкретної особи у системі СБ ступінь секретності встановлюється і змінюється в залежності від ступеня необхідності її зашифрування за рішенням керівника органу СБ 

ЦТ
Т 

10

".

60. Статтю 4.1.14 викласти в такій редакції:

"

4.1.14 

Відомості про штатну, фактичну чисельність негласних штатних співробітників (працівників) 

  

  

ГУР
ДПС
ДПСУ
СБ
СЗР 

за окремими показниками в цілому щодо ГУР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: СБ, СЗР, ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: СБ; СЗР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: оперативного підрозділу Центрального управління СБ; оперативного підрозділу СЗР; територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС, оперативно-розшукового підрозділу органу ДПС; підрозділу податкової міліції ДПСУ 

Т 

".

61. Статтю 4.1.15 викласти в такій редакції:

"

4.1.15 

Відомості про функціональні обов'язки негласних штатних співробітників (працівників) СБ; СЗР; органів внутрішніх справ; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; податкової міліції ДПСУ; ГУР 

Т 

ГУР
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
СЗР 

".

62. Статтю 4.1.16 викласти в такій редакції:

"

4.1.16 

Відомості про кількість, функції позаштатних оперативних співробітників, розголошення яких може перешкодити виконанню завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності 

  

  

ДПС
ДПСУ
СБ
СЗР
УДО 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: СБ; СЗР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; УДО 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: СБ; СЗР; УДО; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: оперативного підрозділу СБ; оперативного підрозділу СЗР; територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС, оперативного підрозділу органу ДПС; підрозділу податкової міліції ДПСУ; оперативного підрозділу УДО 

Т 

".

63. Статтю 4.1.17 викласти в такій редакції:

"

4.1.17 

Відомості про дійсне призначення або належність підрозділу, який створюється для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності, розголошення яких може перешкодити виконанню цих завдань
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

  

  

ГУР
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
СЗР
УДО 

до: СЗР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС 

ЦТ
Т 

10

до: СБ; органів внутрішніх справ; податкової міліції ДПСУ; ГУР; УДО 

Т 

".

64. Статтю 4.1.18 викласти в такій редакції:

"

4.1.18 

Відомості за окремими показниками про чисельність, назви посад в установах (організаціях, підприємствах), які займають, займали або передбачені для зайняття співробітниками контррозвідувальних підрозділів чи кадрового складу розвідувальних органів без розкриття їх належності до контррозвідувальних підрозділів чи розвідувальних органів, у цілому щодо: 

  

  

ГУР
ДПС
СЗР
СБ 

СБ; СЗР; ГУР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС 

ЦТ 

10 

окремого підприємства, установи, організації
У системі СБ рішення про необхідність асекречування інформації приймає керівник органу СБ 

Т 

".

65. Статтю 4.2.1 викласти в такій редакції:

"

4.2.1 

Відомості за окремими показниками про причетність до співробітництва, факт (незалежно від часу), плани залучення до співробітництва на конфіденційній основі для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності особи, що дають змогу її ідентифікувати 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
УДО
СЗР 

у цілому щодо: СЗР; органу СБ; за окремими напрямами оперативно-розшукової чи розвідувальної діяльності або здійснення контррозвідувальних заходів у цілому щодо: ГУР; ДПС 

ОВ 

30 

у цілому щодо УДО; щодо конкретної особи 

ЦТ 

10 

".

66. Статтю 4.2.2 викласти в такій редакції:

"

4.2.2 

Відомості про факт (незалежно від часу) або плани використання житлового приміщення, що дають змогу його ідентифікувати (адреса, місцезнаходження), на конфіденційній основі для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
УДО
СЗР 

у цілому щодо: СБ; СЗР; ДПС 

ОВ 

30 

у цілому щодо УДО; щодо окремого приміщення 

ЦТ 

10 

".

67. Статтю 4.2.3 викласти в такій редакції:

"

4.2.3 

Відомості про факт або плани використання підприємств (організацій, приміщень, транспортних засобів чи іншого майна), що дають змогу їх ідентифікувати, на конфіденційній основі для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
СЗР
УДО 

у цілому щодо: СБ; СЗР; ДПС 

ОВ 

30 

у цілому щодо: УДО; підрозділу СЗР; щодо: окремого підприємства, організації, приміщення, транспортного засобу чи іншого майна 

ЦТ 

10 

".

68. Статтю 4.2.4 викласти в такій редакції:

"

4.2.4 

Відомості про факт (незалежно від часу) або плани використання службового приміщення (транспортного засобу чи іншого майна) установ, організацій, підприємств, що дають змогу їх ідентифікувати, на конфіденційній основі для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
УДО 

у цілому щодо: ГУР; органу СБ; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС; оперативного підрозділу УДО 

ЦТ 

10 

щодо: окремого приміщення, транспортного засобу чи іншого майна 

Т 

".

69. Статтю 4.2.5 викласти в такій редакції:

"

4.2.5 

Відомості про планування або факт залучення установи (підприємства, організації) до здійснення фінансових операцій для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності, розголошення яких може перешкодити виконанню цих завдань 

  

  

ДПС
МВС
СБ
УДО
СЗР 

у цілому щодо: СБ; СЗР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС 

ЦТ 

10 

щодо окремої установи (підприємства, організації) 

Т 

".

70. Статтю 4.2.6 викласти в такій редакції:

"

4.2.6 

Відомості про кількість осіб, які на конфіденційній основі залучені, готуються до залучення або залучалися раніше до співробітництва для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
СБ
СЗР
УДО 

за окремими показниками в цілому щодо: СЗР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; УДО; ГУР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: ДКВС; оперативного підрозділу СЗР; територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС, оперативного підрозділу органу ДПС; оперативного підрозділу УДО 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: органу, оперативного підрозділу Центрального управління СБ; оперативного підрозділу СЗР; територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС, оперативного підрозділу органу ДПС; оперативного підрозділу УДО; органу, установи виконання покарань, слідчого ізолятора ДКВС; підрозділу ГУР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: підрозділу податкової міліції ДПСУ 

Т 

".

71. Статтю 4.2.7 викласти в такій редакції:

"

4.2.7 

Відомості про кількість приміщень, які на конфіденційній основі використовуються, готуються до використання або використовувалися раніше для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності 

  

  

ГУР
ДДВП
ДПС
ДПСУ
СБ
СЗР
УДО 

за окремими показниками в цілому щодо: СЗР; ДПС; УДО; ГУР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: ДКВС; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС; податкової міліції ДПСУ; оперативного підрозділу УДО 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: податкової міліції ДПСУ; органу, оперативного підрозділу Центрального управління СБ; оперативного підрозділу СЗР; оперативного підрозділу УДО; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС, підрозділу ГУР або оперативно-розшукового, контррозвідувального чи розвідувального заходу; органу ДКВС; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: підрозділу податкової міліції ДПСУ 

Т 

".

72. Статтю 4.3.1 викласти в такій редакції:

"

4.3.1 

Відомості за сукупністю всіх показників про зміст, організацію, стан бойової і спеціальної підготовки особового складу (персоналу), розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється в залежності від обсягу і важливості відповідних відомостей за рішенням посадової особи, уповноваженої на встановлення грифа секретності 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
СБ
УДО 

у цілому щодо: СБ; ГУР; ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС 

ЦТ
Т 

10

у цілому щодо: ДКВС; спеціального підрозділу СБ; територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС, оперативного підрозділу органу ДПС; УДО; підрозділу, військової частини ГУР 

Т 

".

73. Статтю 4.4.1 викласти в такій редакції:

"

4.4.1 

Відомості за окремими показниками про зміст, форми, методи, організаційні положення, оперативну тактику здійснення ДПС, розвідувальним органом Адміністрації ДПС, ДПСУ, ГУР, УДО, СЗР; органами СБ, внутрішніх справ; органом, установою виконання покарань, слідчим ізолятором ДКВС оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці 

Т 

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
УДО
СЗР 

".

74. Статтю 4.4.3 викласти в такій редакції:

"

4.4.3 

Відомості про організацію, завдання, результати оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
СЗР
УДО 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: СБ; СЗР; ГУР 

ОВ 

30 

за окремими показниками в цілому щодо: СБ; СЗР; ДПС; ГУР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: УДО; ДКВС; органу, підрозділу Центрального управління СБ; підрозділу СЗР; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС; підрозділу ГУР 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: оперативного підрозділу органів внутрішніх справ; УДО; ДКВС; підрозділу СБ; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС; підрозділу ГУР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: підрозділу податкової міліції ДПСУ; органу, установи виконання покарань, слідчого ізолятора ДКВС; підрозділу УДО 

Т 

".

75. Статтю 4.4.6 викласти в такій редакції:

"

4.4.6 

Відомості про розвідувальну інформацію, яка здобувається СЗР, розвідувальним органом Адміністрації ДПС
Ступінь секретності "ОВ" встановлюється за рішенням державного експерта з питань таємниць
При засекречуванні інші ступені секретності встановлюються і змінюються в залежності від обсягу і важливості відповідних відомостей за рішенням посадової особи, уповноваженої на встановлення грифа секретності
 

ОВ
ЦТ
Т 

30
10

СЗР
ДПС 

".

76. Статтю 4.4.7 викласти в такій редакції:

"

4.4.7 

Відомості про результати аналізу розвідувальної інформації, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці щодо 

  

  

ГУР
ДПС
СЗР 

СЗР; ГУР 

ЦТ 

10 

розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється в залежності від обсягу і важливості відповідних відомостей за рішенням посадової особи, уповноваженої на встановлення грифа секретності 

ЦТ
Т 

10

підрозділу СЗР, ГУР 

Т 

".

77. Статтю 4.4.8 викласти в такій редакції:

"

4.4.8 

Відомості про статистичні показники оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності, що дають змогу здійснити кількісну оцінку оперативних сил і засобів, які застосовувалися для здійснення цієї діяльності, але не розкривають об'єкти спрямувань цих заходів 

  

  

ДКВС
ДПС
СБ
СЗР
УДО 

за окремими напрямами діяльності в цілому щодо: ДПС; за сукупністю всіх напрямів діяльності в цілому щодо: СБ; СЗР; УДО 

ЦТ 

10 

за окремими напрямами діяльності в цілому щодо: СБ; СЗР; УДО; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС; за сукупністю всіх напрямів діяльності в цілому щодо: органу, оперативного підрозділу Центрального управління СБ; підрозділу СЗР; підрозділу УДО; органу, установи виконання покарань, слідчого ізолятора ДКВС 

Т 

".

78. Статтю 4.4.11 викласти в такій редакції:

"

4.4.11 

Відомості про організацію, засоби, об'єкти технічної розвідки 

  

  

ГУР
ДПС 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС 

ОВ 

30 

за окремими показниками в цілому щодо: розвідувального органу Адміністрації ДПС; ГУР; за сукупністю всіх показників щодо здійснення конкретного заходу 

ЦТ 

10 

за окремими показниками щодо здійснення конкретного заходу 

Т 

".

79. Статтю 4.4.14 викласти в такій редакції:

"

4.4.14 

Відомості про найменування, принцип дії, технічні та експлуатаційні характеристики перспективних або діючих технічних засобів розвідки 

  

  

ГУР
ДПС
СЗР 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо СЗР 

ОВ 

30 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: ГУР; розвідувального органу Адміністрації ДПС; за окремими показниками в цілому щодо СЗР 

ЦТ 

10 

за сукупністю всіх показників щодо окремого технічного засобу
Щодо окремого технічного засобу при засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

ЦТ
Т 

10

".

80. Статтю 4.4.16 викласти в такій редакції:

"

4.4.16 

Відомості за окремими показниками про наукові відкриття, винаходи, зміст, результати науково-дослідних (дослідно-конструкторських) робіт, що мають на меті вдосконалення заходів оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності або використовуються з цією метою, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

  

  

ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
СЗР 

замовником яких є СЗР 

ЦТ
Т 

10

замовниками яких є: МВС; СБ; ДПСУ; ДПС, розвідувальний орган Адміністрації ДПС 

Т 

".

81. Статтю 4.4.17 викласти в такій редакції:

"

4.4.17 

Відомості за окремими показниками про розроблення, впровадження, використання інформаційних систем, призначених для забезпечення оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

  

  

ДПС
ДПСУ
СБ
СЗР
УДО 

замовником яких є: СЗР; ДПС, розвідувальний орган Адміністрації ДПС 

ЦТ
Т 

10

замовниками яких є: МВС; СБ; ДПСУ; УДО 

Т 

".

82. Статтю 4.5.1 викласти в такій редакції:

"

4.5.1 

Відомості про номенклатуру, фактичну наявність, фінансування, потребу в забезпеченні спеціальними технічними засобами чи спеціальною технікою 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
СЗР
УДО 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: СЗР; ДПС 

ОВ 

30 

за окремими показниками в цілому щодо: СБ; СЗР; ДПС; УДО; ГУР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: МВС; підрозділу ГУР; податкової міліції ДПСУ; підрозділу Центрального управління СБ; підрозділу СЗР; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС; підрозділу ГУР; оперативного підрозділу УДО; податкової міліції ДПСУ; ДКВС; органу, підрозділу Центрального управління СБ; підрозділу СЗР; оперативного підрозділу органу внутрішніх справ; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: підрозділу податкової міліції ДПСУ; органу, установи виконання покарань, слідчого ізолятора ДКВС 

Т 

".

83. Статтю 4.5.2 викласти в такій редакції:

"

4.5.2 

Відомості про номенклатуру, фактичну наявність, фінансування, потребу в забезпеченні основними засобами, озброєнням, військовою технікою 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДССЗЗІ
МВС
СБ
СЗР
УДО 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо: ГУР; ДПС; ДССЗЗІ; СЗР; УДО 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: підрозділу, військової частини ГУР; підрозділу УДО; ДПС; ДССЗЗІ; МВС; внутрішніх військ МВС; СБ; СЗР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: ДКВС; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС; органу СБ; підрозділу СЗР 

Т 

".

84. Статтю 4.5.3 викласти в такій редакції:

"

4.5.3 

Відомості (за кодами економічної класифікації видатків) про потреби, фінансування, витрачання, матеріально-технічне забезпечення, які стосуються проведення або забезпечення негласної оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
СЗР
УДО 

за окремими показниками в цілому щодо: СБ; СЗР; ДПС; ГУР; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: МВС; УДО; податкової міліції ДПСУ; органу СБ; оперативного підрозділу СЗР; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: УДО; податкової міліції ДПСУ; ДКВС; підрозділу, військової частини СБ; підрозділу СЗР; підрозділу, військової частини ГУР; оперативного підрозділу органів внутрішніх справ; розвідувального органу Адміністрації ДПС, його територіального (структурного) підрозділу, оперативного підрозділу органу ДПС; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: підрозділу податкової міліції ДПСУ; органу, установи виконання покарань, слідчого ізолятора ДКВС; оперативного підрозділу УДО 

Т 

".

85. Статтю 4.5.4 викласти в такій редакції:

"

4.5.4 

Відомості про обсяги матеріально-технічного та фінансового забезпечення заходів, передбачених мобілізаційними планами, якщо розкривається їх призначення, у цілому щодо: 

  

  

ДКВС
ДПС
ДССЗЗІ
СБ
СЗР
УДО 

ДКВС; ДПС; ДССЗЗІ; СБ; СЗР 

ЦТ 

10 

органу ДПС; органу, установи виконання покарань, слідчого ізолятора, навчального закладу ДКВС; Адміністрації, органу, підрозділу, закладу, установи ДССЗЗІ; Центрального управління, органу, військової частини, навчального, наукового, науково-дослідного та іншого закладу, установи, організації, підприємства, антитерористичного центру при СБ; підрозділу, навчального закладу СЗР; УДО 

Т 

".

86. Статтю 4.5.5 викласти в такій редакції:

"

4.5.5 

Відомості про фінансування операцій окремо щодо: використання, створення, придбання, орендування підприємств (організацій, приміщень, транспортних засобів та іншого майна), що не дають змоги їх ідентифікувати, на конфіденційній основі для виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної чи розвідувальної діяльності 

  

  

ГУР
ДКВС
ДПС
ДПСУ
МВС
СБ
УДО 

у цілому щодо: ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС; ГУР 

ЦТ 

10 

щодо окремого підприємства (організації, приміщення, транспортного засобу та іншого майна) 

Т 

".

87. Статтю 4.6.1 викласти в такій редакції:

"

4.6.1 

Відомості за окремими показниками про систему, нормативи, заходи приведення сил ДПС у готовність, підготовку їх до виконання оперативних завдань, розголошення яких може вплинути на ефективність виконання оперативно-службових завдань, у цілому щодо: 

  

  

ДПС
 

ДПС, Адміністрації ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС, регіонального управління, морської охорони ДПС 

ЦТ 

10 

органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС, територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС 

Т 

".

88. Статтю 4.6.5 викласти в такій редакції:

"

4.6.5 

Відомості за сукупністю всіх показників про організацію, здійснення оперативного застосування сил ДПС, розголошення яких може вплинути на ефективність виконання оперативно-службових завдань, у цілому щодо: 

  

  

ДПС 

ДПС, Адміністрації ДПС, розвідувального органу Адміністрації ДПС, регіонального управління, морської охорони ДПС 

ЦТ 

10 

органу охорони державного кордону, загону морської охорони, органу забезпечення ДПС, територіального (структурного) підрозділу розвідувального органу Адміністрації ДПС 

Т 

".

89. Статтю 4.8.2 викласти в такій редакції:

"

4.8.2 

Відомості за сукупністю всіх показників про тактико-технічні дані інженерно-технічних засобів охорони, систем сигналізації, зміст заходів пропускного, внутрішньооб'єктового режиму, організацію, стан, способи охорони установ виконання покарань, слідчих ізоляторів ДКВС, володіння якими дає змогу організувати або здійснити втечу 

Т 

ДКВС 

".

90. Статтю 4.9.2 викласти в такій редакції:

"

4.9.2 

Відомості про траси, потужності, схеми, факт оренди магістральних міжміських ліній зв'язку ДКВС, ДПС, ДССЗЗІ, МВС, МО, СБУ, СЗР 

  

  

ЗС
ДССЗЗІ 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо України 

ЦТ 

10 

за окремими показниками в цілому щодо: ДКВС; ДПС; ДССЗЗІ; МВС; МО; СБ; СЗР 

Т 

".

91. Статтю 4.9.4 викласти в такій редакції:

"

4.9.4 

Відомості за окремими складовими показниками про організацію урядового або спеціального зв'язку без зазначення дійсних найменувань чи дислокації пунктів управління 

  

  

ДССЗЗІ 

в особливий період в цілому щодо України 

ЦТ 

10 

за умов мирного часу в цілому щодо України; в особливий період в цілому щодо області (групи областей, поєднаних виконанням єдиного завдання) 

Т 

".

92. Статтю 4.9.5 викласти в такій редакції:

"

4.9.5 

Відомості за сукупністю всіх складових показників про державну систему урядового зв'язку України (із зазначенням дійсних найменувань чи дислокації пунктів управління) 

  

  

ДССЗЗІ 

в особливий період в цілому щодо України 

ОВ 

30 

за умов мирного часу в цілому щодо України; в особливий період в цілому щодо області (групи областей, поєднаних виконанням єдиного завдання) 

ЦТ 

10 

за умов мирного часу в цілому щодо області (групи областей, поєднаних виконанням єдиного завдання) 

Т 

".

93. Статтю 4.9.6 викласти в такій редакції:

"

4.9.6 

Відомості за окремими показниками про номенклатуру, кількість, тактико-технічні характеристики технічних засобів зв'язку у мережах чи комплексах урядового або спеціального зв'язку 

Т 

ДССЗЗІ 

".

94. Статтю 4.9.8 викласти в такій редакції:

"

4.9.8 

Відомості за окремими показниками про проектування будівництва, реконструкцію, технічне переоснащення конкретного об'єкта (комплексу) урядового або спеціального зв'язку, володіння якими дає змогу зацікавленій стороні впливати на його безпеку або на безпеку інформації, що створює загрозу національним інтересам і безпеці 

Т 

ДССЗЗІ 

".

95. Статтю 4.9.9 викласти в такій редакції:

"

4.9.9 

Відомості за сукупністю всіх складових показників про випробування чи технічну експлуатацію засобів (комплексів чи мереж) урядового або спеціального зв'язку 

Т 

ДССЗЗІ 

".

96. Статтю 4.9.10 викласти в такій редакції:

"

4.9.10 

Відомості про наукові відкриття, винаходи, зміст науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт щодо вдосконалення урядового або спеціального зв'язку, які впливають на їх безпеку, що створює загрозу національним інтересам і безпеці
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

ЦТ
Т 

10

ДССЗЗІ 

".

97. Статтю 4.9.11 викласти в такій редакції:

"

4.9.11 

Відомості про результати наукових досліджень, науково-дослідних (дослідно-конструкторських) робіт з удосконалення норм ефективності захисту технічних засобів, систем (комплексів) урядового або спеціального зв'язку, вимог побудови систем захисту на об'єктах урядового або спеціального зв'язку, від витоку
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

  

  

ДССЗЗІ 

секретної інформації 

ЦТ 

10 

конфіденційної інформації, що є власністю держави 

Т 

".

98. Статтю 4.9.12 викласти в такій редакції:

"

4.9.12 

Відомості про зміст, результати науково-дослідних (дослідно-конструкторських) робіт, які спрямовані на розвиток (створення чи вдосконалення) систем (мереж чи комплексів або засобів) урядового або спеціального зв'язку для потреби безпеки чи оборони 

  

  

ДССЗЗІ 

за сукупністю всіх показників у цілому щодо окремої системи (мережі чи комплексу або засобу) 

ЦТ 

10 

за окремими показниками у цілому щодо окремої системи (мережі чи комплексу або засобу) 

Т 

".

99. Статтю 4.9.14 викласти в такій редакції:

"

4.9.14 

Відомості про спеціальні вимоги до системи захисту об'єктів урядового або спеціального зв'язку від витоку 

  

  

ДССЗЗІ 

секретної інформації 

ЦТ 

10 

конфіденційної інформації, що є власністю держави 

Т 

".

100. Статтю 4.9.15 викласти в такій редакції:

"

4.9.15 

Відомості про порядок організації системи захисту окремого об'єкта урядового або спеціального зв'язку 

  

  

ДССЗЗІ 

за сукупністю всіх складових показників 

ЦТ 

10 

за окремими складовими показниками, володіння якими дає змогу впливати на ефективність захисту, що створює загрозу національним інтересам і безпеці 

Т 

".

101. Статтю 4.9.16 викласти в такій редакції:

"

4.9.16 

Відомості за окремими показниками про планування, організацію, запровадження заходів, фактичний стан, наявність недоліків в організації чи забезпеченні безпеки урядового або спеціального зв'язку, володіння якими дає змогу ініціювати витік секретної інформації щодо 

  

  

ДССЗЗІ 

систем або комплексів урядового чи спеціального зв'язку 

ЦТ 

10 

органу спеціального зв'язку або об'єкта урядового чи спеціального зв'язку 

Т 

".

102. Статтю 4.9.17 викласти в такій редакції:

"

4.9.17 

Відомості про спеціальні вимоги до умов експлуатації засобів, призначених для оброблення секретної інформації на об'єктах урядового чи спеціального зв'язку 

Т 

ДССЗЗІ 

".

103. Статтю 4.9.18 викласти в такій редакції:

"

4.9.18 

Відомості про спеціальні вимоги із створення засобів або комплексів, призначених для експлуатації на об'єктах урядового або спеціального зв'язку, якщо вони не розкривають норми ефективності захисту інформації 

Т 

ДССЗЗІ 

".

104. Статтю 4.9.19 викласти в такій редакції:

"

4.9.19 

Відомості за окремими показниками про порядок, організацію, умови, результати спеціальних досліджень технічних засобів або комплексів, призначених для експлуатації на об'єктах урядового або спеціального зв'язку, якщо вони не містять відомостей про чисельні показники, які визначаються нормами ефективності захисту інформації 

Т 

ДССЗЗІ 

".

105. Статтю 4.10.1 викласти в такій редакції:

"

4.10.1 

Відомості про розроблення; тематичні чи контрольні тематичні дослідження; тактико-технічні або спеціальні характеристики; виробництво; технологію виготовлення ключових документів 

  

  

ДССЗЗІ 

за сукупністю всіх показників щодо засобів криптографічного захисту секретної інформації 

ОВ 

30 

за окремими показниками щодо засобів криптографічного захисту секретної інформації 

ЦТ 

10 

за сукупністю всіх показників щодо засобів криптографічного захисту конфіденційної інформації, що є власністю держави 

Т 

".

106. Статтю 4.10.2 викласти в такій редакції:

"

4.10.2 

Відомості за окремими показниками про порядок замовлення, використання, поводження, окремі технічні характеристики ключових документів (їх упаковок) до засобів криптографічного захисту секретної інформації 

Т 

ДССЗЗІ 

".

107. Статтю 4.10.3 викласти в такій редакції:

"

4.10.3 

Відомості, що регламентують роботу засобів криптографічного захисту секретної інформації, які призначені для захисту інформації зі ступенем секретності 

  

  

ДССЗЗІ 

"ОВ" чи "ЦТ" 

ЦТ 

10 

"Т" 

Т 

".

108. Статтю 4.10.4 викласти в такій редакції:

"

4.10.4 

Відомості за окремими показниками про засоби захисту від несанкціонованого доступу (розмежування доступу) до секретної інформації в інформаційних чи інформаційно-телекомунікаційних системах (їх окремих автоматизованих робочих місцях або засекречувальній апаратурі системи державного розпізнавання об'єктів) 

  

  

ДССЗЗІ
ЗС 

значення бойових паролів; зміст ключових даних до засекречувальної апаратури системи державного розпізнавання об'єктів 

ЦТ 

10 

значення паролів доступу 

Т 

".

109. Статтю 4.10.5 викласти в такій редакції:

"

4.10.5 

Відомості про криптографічні системи (засоби криптографічного захисту секретної інформації або засекречувальну апаратуру системи державного розпізнавання об'єктів)
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

  

  

ДССЗЗІ
ЗС 

якщо вони розкривають їх криптографічну схему (схему захисту, принципи їх побудови, функціонування, криптографічні параметри) 

ЦТ
Т 

10

якщо вони не розкривають їх криптографічну схему (схему захисту, принципи їх побудови, функціонування, криптографічні параметри), але розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці 

Т 

".

110. Статтю 4.10.7 викласти в такій редакції:

"

4.10.7 

Відомості про зміст, результати наукових досліджень (науково-дослідних чи дослідно-конструкторських робіт), тематичних, контрольних тематичних досліджень щодо криптографічних систем (засобів) криптографічного захисту секретної інформації 

  

  

ДССЗЗІ 

за сукупністю всіх показників щодо інформації зі ступенем секретності "ОВ" чи "ЦТ" 

ОВ 

30 

за окремими показниками щодо інформації зі ступенем секретності "ОВ" чи "ЦТ"; за сукупністю всіх показників щодо інформації зі ступенем секретності "Т" 

ЦТ 

10 

за окремими показниками щодо інформації зі ступенем секретності "Т" 

Т 

".

111. Статтю 4.10.8 викласти в такій редакції:

"

4.10.8 

Відомості за окремими складовими показниками про зміст або результати тематичних (контрольних тематичних) досліджень щодо засобів криптографічного захисту конфіденційної інформації, що є власністю держави 

Т 

ДССЗЗІ 

".

112. Статтю 4.10.9 викласти в такій редакції:

"

4.10.9 

Відомості за окремими показниками про виробництво, технологію виготовлення, порядок формування (генерації) ключових документів (ключових даних), тактико-технічні (спеціальні) характеристики ключових документів до засобів криптографічного захисту секретної інформації, які призначені для захисту інформації зі ступенем секретності
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

  

  

ДССЗЗІ 

"ОВ" чи "ЦТ" 

ЦТ 

10 

"Т" 

Т 

".

113. Статтю 4.10.10 викласти в такій редакції:

"

4.10.10 

Відомості про зміст ключових даних до засобів криптографічного захисту секретної інформації 

  

  

ДССЗЗІ 

зі ступенем секретності "ОВ" чи "ЦТ" 

ОВ 

30 

зі ступенем секретності "Т" 

ЦТ 

10 

відомості про зміст ключових даних, призначених для навчальних цілей 

Т 

".

114. Статтю 4.11.1 викласти в такій редакції:

"

4.11.1 

Відомості за окремими показниками про методи, способи, засоби (їх носії), можливості технічних розвідок, якщо розкривається організація (способи або методи) протидії технічним розвідкам 

Т 

ДССЗЗІ 

".

115. Статтю 4.11.2 викласти в такій редакції:

"

4.11.2 

Відомості про норми протидії технічним розвідкам або вимоги (рекомендації) щодо її забезпечення 

Т 

ДССЗЗІ 

".

116. Статтю 4.11.3 викласти в такій редакції:

"

4.11.3 

Відомості про методики контролю ефективності протидії технічним розвідкам 

Т 

ДССЗЗІ 

".

117. Статтю 4.11.4 викласти в такій редакції:

"

4.11.4 

Відомості про технічні характеристики або особливості застосування засобів протидії технічним розвідкам, якщо розкриваються норми протидії технічним розвідкам або вимоги (рекомендації) щодо її забезпечення 

Т 

ДССЗЗІ 

".

118. Статтю 4.11.5 викласти в такій редакції:

"

4.11.5 

Відомості про загрози (моделі загроз або моделі порушників) або можливі шляхи реалізації загроз для секретної інформації, що циркулює на конкретному об'єкті інформаційної діяльності або обробляється в конкретній інформаційній (автоматизованій), телекомунікаційній чи інформаційно-телекомунікаційній системі 

Т 

ДССЗЗІ 

".

119. Статтю 4.11.6 викласти в такій редакції:

"

4.11.6 

Відомості за окремими складовими показниками про норми ефективності технічного захисту 

  

  

ДССЗЗІ 

секретної інформації 

ЦТ 

10 

конфіденційної інформації, що є власністю держави 

Т 

".

120. Статтю 4.11.7 викласти в такій редакції:

"

4.11.7 

Відомості про методики спеціальних досліджень, інструментального контролю ефективності технічного захисту секретної інформації, якщо розкриваються 

  

  

ДССЗЗІ 

норми ефективності технічного захисту секретної інформації 

ЦТ 

10 

вимоги (рекомендації) щодо забезпечення технічного захисту секретної інформації 

Т 

".

121. Статтю 4.11.8 викласти в такій редакції:

"

4.11.8 

Відомості про вимоги (рекомендації) щодо забезпечення технічного захисту секретної інформації 

  

  

ДССЗЗІ 

за сукупністю всіх складових показників 

ЦТ 

10 

за окремими складовими показниками 

Т 

".

122. Статтю 4.11.9 викласти в такій редакції:

"

4.11.9 

Відомості за окремими показниками про планування, організацію запровадження заходів, фактичний стан, наявність недоліків в організації технічного захисту секретної інформації, володіння якими дає змогу ініціювати витік секретної інформації, щодо окремого суб'єкта режимно-секретної діяльності або об'єкта інформаційної діяльності, інформаційної (автоматизованої), телекомунікаційної, інформаційно-комунікаційної системи, де циркулює секретна інформація зі ступенем секретності 

  

  

ДССЗЗІ 

"ОВ" 

ЦТ 

10 

"ЦТ" або "Т" 

Т 

".

123. Статтю 4.11.10 викласти в такій редакції:

"

4.11.10 

Відомості за окремими показниками про зміст заходів, склад засобів, умови експлуатації комплексу технічного захисту (комплексної системи захисту) секретної інформації, що циркулює на конкретному об'єкті спеціального зв'язку (інформаційної діяльності) або обробляється в конкретній інформаційній (автоматизованій), телекомунікаційній чи інформаційно-телекомунікаційній системі зі ступенем секретності 

  

  

ДССЗЗІ 

"ОВ" 

ЦТ 

10 

"ЦТ" чи "Т" 

Т 

".

124. Статтю 4.11.12 викласти в такій редакції:

"

4.11.12 

Відомості про характеристики засобів обробки секретної інформації (забезпечення технічного захисту секретної інформації), якщо розкриваються окремі показники норм ефективності технічного захисту секретної інформації або вимог (рекомендацій) щодо його забезпечення 

Т 

ДССЗЗІ 

".

125. Статтю 4.11.13 викласти в такій редакції:

"

4.11.13 

Відомості за окремими показниками про зміст наукових відкриттів, винаходів, науково-дослідних (дослідно-конструкторських) робіт, спрямованих на підвищення рівня технічного захисту секретної інформації або протидії технічним розвідкам, володіння якими дає змогу зацікавленій стороні впливати на ефективність технічного захисту секретної інформації або протидії технічним розвідкам, що створює загрозу національним інтересам і безпеці
При засекречуванні ступінь секретності встановлюється і змінюється за рішенням державного експерта з питань таємниць 

ЦТ
Т 

10

ДССЗЗІ 

".

126. Статтю 4.11.16 викласти в такій редакції:

"

4.11.16 

Відомості про зміст матеріалів судочинства, у тому числі судових справ (адміністративних, кримінальних, цивільних, господарських), якщо розголошення відомостей про це може завдати шкоди національним інтересам і безпеці
Рішення про необхідність засекречування та розсекречування інформації приймає державний експерт з питань таємниць 

Т 

ВС 

".

127. Статтю 4.12.2 викласти в такій редакції:

"

4.12.2 

Відомості про зміст матеріалів судочинства, у тому числі судових справ (адміністративних, кримінальних, цивільних, господарських) з питань, які містять інформацію, віднесену до державної таємниці
Рішення про необхідність засекречування (відповідно до ступеня секретності відповідних матеріалів) або розсекречування інформації приймає голова суду (апеляційного, вищого спеціалізованого, ВС) самостійно або за поданням зацікавленої сторони (у разі представлення інформації про наявність в матеріалах дізнання (досудового слідства) державної таємниці, але на термін, що не перевищує максимального терміну засекречування відповідних матеріалів) 

ЦТ
Т 

10

ВС

".

 

Начальник Департаменту охорони
державної таємниці та ліцензування
 

 
О. Воронов
 

Опрос