Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Порядок организации профессиональной подготовки специалистов по вопросам финансового мониторинга профессиональных участников рынка ценных бумаг

Государственная комиссия по ценным бумагам и фондовому рынку
Решение от 16.02.2010 № 152
Утратил силу

Про внесення змін до Порядку організації професійної підготовки фахівців з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів

Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
від 16 лютого 2010 року N 152

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
5 травня 2010 р. за N 314/17609

Рішення втратило чинність
(у зв'язку з втратою чинності
рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 від 10 грудня 2003 року N 562
згідно з
 рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 від 24 листопада 2015 року N 1894)

Відповідно до статті 10 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", пункту 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та з метою вдосконалення організації професійної підготовки працівників (керівників) професійних учасників ринку цінних паперів, відповідальних за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:

1. Унести зміни до Порядку організації професійної підготовки фахівців з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 10.12.2003 N 562, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.02.2004 за N 176/8775 (зі змінами), виклавши його у новій редакції (додається).

2. Установити, що це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 2 Порядку організації професійної підготовки відповідальних працівників за проведення внутрішнього фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, затвердженого цим рішенням, який набирає чинності з 01.01.2011.

3. Директору департаменту методології регулювання ринку цінних паперів (О. Тарасенко) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Начальнику управління організаційного забезпечення роботи Комісії та міжнародних зв'язків (Н. Піскун) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до законодавства.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії О. Мозгового.

 

Голова Комісії 

С. Петрашко 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
М. Бродський
 

Голова Державного
комітету фінансового
моніторингу України
 

 
 
С. Г. Гуржій
 

 

 

Порядок організації професійної підготовки відповідальних працівників за проведення внутрішнього фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів

1. Організація професійної підготовки відповідальних працівників за проведення внутрішнього фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів складається з таких етапів:

а) освоєння курсу навчання відповідно до типової програми навчання відповідальних працівників за проведення внутрішнього фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, затвердженої Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) та погодженої Державним комітетом фінансового моніторингу України (далі - Комітет);

б) складання іспиту та отримання документа встановленого законодавством зразка про складання іспиту з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів.

2. Відповідальний працівник за проведення внутрішнього фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів повинен опанувати програму навчання відповідальних працівників за проведення внутрішнього фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів шляхом проходження навчання в навчальному закладі, з яким Комісія уклала відповідний договір.

3. Відповідальний працівник за проведення внутрішнього фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів складає іспит у навчальному закладі, визначеному Комісією та з яким Комісія уклала відповідний договір.

4. Навчальний заклад, на базі якого проводяться іспити, повинен оприлюднювати дати проведення іспитів у друкованих виданнях Комісії та/або на офіційному Веб-сайті.

5. Перелік навчальних закладів, з якими Комісія уклала договори щодо підготовки відповідальних працівників за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, та рішення щодо визначених Комісією екзаменаційних центрів з проведення іспиту відповідальних працівників за проведення внутрішнього фінансового моніторингу публікуються в друкованих виданнях Комісії та/або на офіційному Веб-сайті.

6. До складання іспиту з питань фінансового моніторингу допускаються особи, які мають сертифікат на право здійснення відповідного виду професійної діяльності з цінними паперами. Іспит проводиться у формі співбесіди не менш як двома членами екзаменаційної комісії, один з яких є представником Комісії, а інший - представником Комітету.

7. Склад екзаменаційної комісії, що приймає іспит з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, затверджується керівником відповідного навчального закладу та погоджується Комісією і Комітетом.

8. Для складання іспиту особа подає до екзаменаційної комісії такі документи: заяву, свідоцтво про навчання та копію сертифіката на право здійснення професійної діяльності з цінними паперами.

9. Особа, яка склала іспит з питань фінансового моніторингу, отримує документ встановленого зразка про складання іспиту з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів.

10. Для осіб, які вперше отримують документ встановленого зразка про складання іспиту з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, термін дії цього документа становить один рік.

Для осіб, які повторно отримують документ встановленого зразка про складання іспиту з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, термін дії цього документа становить три роки.

11. Навчальні заклади у 10-денний термін після проведення навчання або іспиту повинні подати до Комісії відомості про осіб, які пройшли навчання та/або склали іспити з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів.

12. Відповідальний працівник за проведення внутрішнього фінансового моніторингу повинен пройти позачергове навчання та скласти іспит незалежно від строку проведення попередніх навчань та іспиту, якщо у відношенні такого працівника винесене судове рішення щодо порушення ним вимог законодавства з фінансового моніторингу, яке набрало законної сили.

 

Директор департаменту
методології регулювання
ринку цінних паперів
 

 
 
О. Тарасенко
 

Опрос