Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Изменений к Порядку выдачи ветеринарных документов

Государственный комитет ветеринарной медицины Украины
Приказ от 07.09.2009 № 320
Утратил силу

Про затвердження Змін до Порядку видачі ветеринарних документів

Наказ Державного комітету ветеринарної медицини України
від 7 вересня 2009 року N 320

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
3 листопада 2009 р. за N 1018/17034

Наказ втратив чинність
(у зв'язку з втратою чинності
наказом Державного комітету ветеринарної медицини України
 від 13 квітня 2009 року N 85
згідно з
 наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України
 від 1 серпня 2014 року N 288)

На виконання статті 32 Закону України "Про ветеринарну медицину" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Порядку видачі ветеринарних документів, затвердженого наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 13.04.2009 N 85, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2009 за N 519/16535, що додаються.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 19.04.2005 N 32 "Про затвердження Правил видачі ветеринарних документів на вантажі, що підлягають обов'язковому ветеринарно-санітарному контролю та нагляду", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.06.2005 за N 659/10939.

3. Управлінню державної інспекції ветеринарної медицини Державного комітету ветеринарної медицини України (Кобаль Б. І.) у встановленому порядку:

3.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3.2. Довести наказ до відома начальників головних управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Державного комітету ветеринарної медицини України Садварі Ю. Ю.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Голова 

П. І. Вербицький 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Перший заступник Міністра
транспорту та зв'язку України
 

 
В. Шевченко
 

Голова Державної митної
служби України
 

 
А. В. Макаренко
 

Міністр аграрної політики
України
 

 
Ю. Ф. Мельник
 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
О. Кужель
 

 

ЗМІНИ
до Порядку видачі ветеринарних документів

1. Доповнити Порядок видачі ветеринарних документів новими розділами III та IV такого змісту:

"III. Правила заповнення та видачі ветеринарних документів

3.1. Посадова особа при видачі ветеринарного документа засвідчує тільки те, у чому особисто переконана, або те, що підтверджується іншими ветеринарними документами встановленої форми, виданими ветеринарними фахівцями, що мають право на оформлення цих документів.

Ветеринарні документи, написані чорнилом різного кольору або неоднаковим почерком (крім підпису), різними шрифтами та на різних друкарських пристроях, а також такі, що мають виправлення, не мають підпису та печатки, дати видачі, вважаються недійсними.

Дозволяється заповнювати ветеринарний документ, його дублікат і корінець друкарськими пристроями або кульковою ручкою під копіювальний папір, підписуючи потім кожен заповнений бланк ветеринарного документа, його дублікат і корінець окремо. При заповненні ветеринарних документів допускається застосування абревіатури (скорочення), яка прийнята в Україні.

Дублікат та корінець ветеринарного документа повинні містити оригінали підписів, відбитки печаток.

Ветеринарні свідоцтва форм N 1 та N 2 заповнюються українською мовою та супроводжують товари, які вивозяться за межі району (міста), при їх транспортуванні територією України.

Ветеринарні свідоцтва форм N 1, N 2, N 3 СНД заповнюються російською мовою та супроводжують товари територією країн СНД.

Міжнародні ветеринарні сертифікати заповнюють українською і англійською мовами та/або мовою країни-експортера (імпортера).

3.2. При відправленні товарів чи при переміщенні тварин автомобільним транспортом ветеринарний документ передається водію (експедитору) як додаток до товарно-транспортних документів з подальшою передачею його одержувачу в пункті призначення.

При перевезенні товарів залізничним, водним і повітряним транспортом ветеринарні свідоцтва (форм N 1 і N 2) оформляються комплектом: ветеринарне свідоцтво, дублікат ветеринарного свідоцтва і корінець ветеринарного свідоцтва.

3.3. При перевезенні товарів залізничним, водним або авіаційним транспортом дублікати свідоцтв видають старшому провіднику (погоничу), що супроводжує тварин (форма N 1), або кладуть разом з вантажем у вагон, трюм, багаж (форма N 2).

3.4. При виникненні захворювання тварин на ящур, везикулярний стоматит, везикулярну хворобу свиней, чуму великої рогатої худоби, чуму дрібних жуйних, контагіозну плевропневмонію, заразний вузликовий дерматит, лихоманку долини Ріфт, катаральну лихоманку овець, віспу овець і кіз, африканську чуму коней, африканську чуму свиней, класичну чуму свиней, високопатогенний грип птиці, хворобу Ньюкасла ветеринарні свідоцтва на харчові продукти, а також на перевезення (переміщення) тварин, неїстівних продуктів тваринного походження, підконтрольних державній службі ветеринарної медицини, видаються керівниками районних (міських) державних установ ветеринарної медицини, управлінь ветеринарної медицини в районах (містах) за погодженням головних управлінь ветеринарної медицини у відповідній області або Автономній Республіці Крим, на міжобласні (міждержавні) перевезення у зазначених випадках - за погодженням Державного комітету ветеринарної медицини України. За цих умов у ветеринарному свідоцтві зазначаються дані про погодження, що засвідчується підписом і круглою печаткою державного закладу ветеринарної медицини.

3.5. Особа, яка одержала ветеринарне свідоцтво, розписується про його отримання на корінці.

Ветеринарні документи підписуються державними інспекторами ветеринарної медицини або уповноваженими лікарями ветеринарної медицини та завіряються печаткою державної установи ветеринарної медицини.

3.6. Опис бланків ветеринарних документів затверджується наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України.

IV. Вимоги до оформлення ветеринарних документів на переміщення тварин

4.1. При відправленні тварин у кількості до 5 голів їх перелік із зазначенням статі, віку, ідентифікаційного номера, серії і номера паспорта, номера ветеринарної картки вноситься в графу "Особливі відмітки" ветеринарного документа.

При відправленні більше 5 голів тварин до ветеринарного документа додається опис тварин із зазначенням статі, віку, ідентифікаційного номера, серії і номера паспорта, номера ветеринарної картки, який завіряється печаткою установи, що видала ветеринарний документ.

4.2. При перевезенні тварин обов'язково зазначається кількість голів словами.

4.3. Кількість пред'явлених до відправлення тварин або продукції тваринного походження повинна відповідати кількості, зазначеній у ветеринарному документі.

Ветеринарні довідки, які видані на передзабійний огляд птиці, дійсні протягом 1 доби.".

2. У зв'язку з цим розділ III Порядку видачі ветеринарних документів вважати розділом V, пункти 3.1 - 3.5 розділу III вважати відповідно пунктами 5.1. - 5.5 розділу V.

3. Доповнити Порядок видачі ветеринарних документів новими розділами VI - VIII:

"VI. Правила зберігання та списання ветеринарних документів

6.1. Заповнені корінці ветеринарних документів зберігаються протягом двох років в архіві державної установи ветеринарної медицини, яка відповідає за їх облік.

Після закінчення терміну зберігання корінці виданих ветеринарних документів та бланки зіпсованих ветеринарних документів підлягають списанню та знищенню.

В актах на списання корінців виданих ветеринарних документів, термін зберігання яких закінчився, указуються їх кількість і номери.

6.2. Ветеринарні свідоцтва, видані суб'єктам господарювання, громадянам, зберігаються протягом періоду реалізації харчових продуктів.

6.3. Після доставки харчового продукту ветеринарні документи зберігаються у власника (реалізатора) або у справах офіційного лікаря ветеринарної медицини, а при реалізації на агропродовольчих ринках - у державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи.

VII. Вимоги до обліку ветеринарних документів

7.1. Видачу ветеринарних документів реєструють у журналах, пронумерованих, прошнурованих, скріплених печаткою та завірених підписом керівника установи, що відповідає за їх видачу і зберігання, із зазначенням дати видачі, кому і на який вантаж видано, кількості вантажу, суми утриманих коштів та підписом лікаря, що видав ветеринарний документ.

7.2. Спеціалісти ветеринарної медицини бланки ветеринарних документів отримують у державних установах ветеринарної медицини під підпис.

VIII. Нагляд за дотриманням Порядку видачі ветеринарних документів

8.1. Нагляд за дотриманням Порядку покладається на державних інспекторів ветеринарної медицини головних управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, районів (міст), регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.

8.2. При виявленні ветеринарних документів, виданих з порушенням цього Порядку, посадова особа установи державної ветеринарної медицини, яка виявила порушення, вилучає у пред'явника цей документ, про що складає акт, який разом з вилученим документом направляє до управлінь ветеринарної медицини за місцем його видачі, регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.".

 

Начальник управління державної
інспекції ветеринарної медицини
 

 
М. В. Білоус
 

Опрос