Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Изменения к разделу I Положения о порядке и условиях торговли иностранной валютой

Национальный банк
Постановление от 21.07.2009 № 416
действует с 26.10.2009

Зміни до розділу I Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою

1. У пункті 4:

абзац п'ятий після слова "за" доповнити словом "форвардним";

доповнити пункт після абзацу двадцятого новим абзацом такого змісту:

"форвардний договір - стандартний документ, який засвідчує зобов'язання особи придбати (продати) іноземну валюту у визначений час та на визначених умовах у майбутньому з фіксацією цін такого продажу під час укладення такого договору".

У зв'язку з цим абзац двадцять перший уважати абзацом двадцять другим.

2. Абзац третій пункту 23 виключити.

3. Пункт 24 викласти в такій редакції:

"24. Уповноважені банки та резиденти - суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право здійснювати на міжбанківському валютному ринку України валютні операції за гривні з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора на умовах "форвард" для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти щодо гривні за операціями, зазначеними в абзаці другому пункту 10 цього розділу".

4. Пункт 25 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Уповноважений банк, що допустив порушення значення ліміту відкритої валютної позиції, не має права укладати форвардні договори протягом періоду існування цього порушення та наступних 30 календарних днів з дати приведення розміру загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції банку у відповідність до встановлених Національним банком значень ліміту відкритої валютної позиції".

5. Пункт 31 викласти в такій редакції:

"31. Уповноважений банк зобов'язаний зареєструвати в Системі підтвердження угод валютну операцію, зазначену в пункті 24 цього розділу, у день укладення форвардного договору, зазначивши сторони цього договору (покупця та продавця валюти), найменування та обсяг іноземної валюти, що купується/продається за форвардним договором, курс гривні до іноземної валюти, за яким здійснюватиметься виконання зобов'язань (поставка валюти) за форвардним договором, дати його укладення та виконання.

Уповноважений банк зобов'язаний у день виконання форвардного договору підтвердити в Системі підтвердження угод виконання валютної операції на умовах "форвард" щодо купівлі (продажу) іноземної валюти за гривні".

 

Директор Департаменту
валютного регулювання
 

 
О. А. Щербакова
 

Опрос