Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка проведения выборочного контроля за наличием у иностранцев и лица без гражданства достаточного финансового обеспечения для пребывания в Украине

Администрация Государственной пограничной службы
Порядок, Приказ от 14.07.2009 № 519
Утратил силу

Про затвердження Порядку проведення вибіркового контролю за наявністю в іноземців та осіб без громадянства достатнього фінансового забезпечення для перебування в Україні

Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України
від 14 липня 2009 року N 519

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 липня 2009 р. за N 718/16734

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 12 червня 2013 року N 577)

Відповідно до пункту 161 Правил в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.95 N 1074, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок проведення вибіркового контролю за наявністю в іноземців та осіб без громадянства достатнього фінансового забезпечення для перебування в Україні (додається).

2. Начальникам регіональних управлінь, органів охорони державного кордону Державної прикордонної служби України (далі - Держприкордонслужба):

2.1. Організувати вивчення цього Порядку з персоналом Держприкордонслужби, який використовується у службі прикордонних нарядів у пунктах пропуску через державний кордон України.

2.2. Прийняти в особового складу, який використовується у службі прикордонних нарядів у пунктах пропуску через державний кордон України, заліки зі знання цього Порядку і вміння практично його застосовувати під час проведення співбесід з іноземцями та особами без громадянства у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України.

3. Начальникам регіональних управлінь, органів охорони державного кордону Держприкордонслужби через засоби масової інформації організувати інформування іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон, щодо запровадження Адміністрацією Держприкордонслужби України перевірки підтвердження ними фінансового забезпечення під час перетинання державного кордону України.

4. Управлінню прикордонного контролю та реєстрації Департаменту охорони державного кордону до 1 жовтня 2009 року привести у відповідність до вимог цього Порядку нормативно-правові акти, що регламентують порядок пропуску через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.

5. Управлінню прикордонного контролю та реєстрації Департаменту охорони державного кордону повідомити Міністерство закордонних справ України про запровадження цього Порядку.

6. Фінансово-економічному управлінню забезпечити розміщення і систематичне оновлення на FTP-сервері Адміністрації Держприкордонслужби України довідкової інформації про встановлений Національним банком України офіційний курс гривні до іноземних валют та наявні міжнародні платіжні системи.

7. Начальнику управління прикордонного контролю та реєстрації Департаменту охорони державного кордону подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної прикордонної служби України - директора Департаменту охорони державного кордону, начальників регіональних управлінь та органів охорони державного кордону.

9. Наказ довести до відома особового складу всіх структурних підрозділів Держприкордонслужби, що здійснюють пропуск осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна в пунктах пропуску через державний кордон.

10. Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

 

Голова Державної прикордонної
служби України
генерал армії України

 
 
М. М. Литвин

 

Порядок
проведення вибіркового контролю за наявністю в іноземців та осіб без громадянства достатнього фінансового забезпечення для перебування в Україні

1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 161 Правил в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.95 N 1074 (далі - Правила).

2. Вибірковий контроль за наявністю достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства на період запланованого перебування і для повернення до держави постійного проживання або транзиту до третьої держави або наявності у них можливості отримати достатнє фінансове забезпечення в законний спосіб на території України здійснюється у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України.

Відповідно до абзацу третього пункту 161 Правил іноземці - громадяни держав, що включені у додаток 5 до Правил, та особи без громадянства, які постійно в них проживають, за винятком громадян, які перетинають державний кордон України в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон і спрощений пропуск громадян, які проживають у прикордонних районах, та етнічних українців, які мають посвідчення закордонного українця, у разі в'їзду в Україну або транзитного проїзду через територію України, повинні мати кошти в 20-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого в Україні на день їх в'їзду на її територію, з розрахунку на кожен місяць перебування або на термін перебування менше одного місяця.

3. Вибірковий контроль за наявністю достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства здійснюється під час проведення співбесід з ними.

Контроль за наявністю фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства проводиться не менш як двома військовослужбовцями (працівниками), які визначені наказом начальника органу охорони державного кордону для проведення співбесід і входять до складу зміни прикордонних нарядів, причому один з них має бути зі складу прикордонного наряду з перевірки документів.

За рішенням начальника органу охорони державного кордону до контролю за підтвердженням фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства можуть залучатися інші посадові особи відділу прикордонної служби або органу охорони державного кордону.

4. Для контролю за наявністю фінансового забезпечення іноземець або особа без громадянства може запрошуватися до службового приміщення пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон для проведення співбесід.

5. Наявність фінансового забезпечення встановлюється шляхом:

а) візуального огляду наявності грошових коштів у національній валюті України або у конвертованій іноземній валюті за курсом Національного банку України на момент в'їзду в Україну.

Інформація про офіційний курс гривні щодо іноземних валют доводиться до відома військовослужбовців (працівників), які визначені наказом начальника органу охорони державного кордону для проведення співбесід, щодня начальником відділу прикордонної служби або його заступниками за інформацією фінансово-економічної служби органу охорони державного кордону;

б) вивчення документа із зазначенням суми грошових коштів, на підставі якого можна отримати кошти в банківських установах України.

Такими документами можуть бути дорожні чеки American Express, Visa, Thomas Cook, Citi Corp., Bank of America, Swiss Bakers Travelers Cheques тощо;

в) візуального огляду платіжної картки міжнародних платіжних систем та вивчення виписки з особового банківського рахунка заявника, що підтверджує наявність грошових коштів (виписка з банкомата).

Такими можуть бути картки міжнародних платіжних систем: Юнистрим, Visa International, CONTACT, Western Union, MoneyGram, MIGOM, Юнион Кард, Анелик, Живые деньги, Золотая Корона, Быстрая почта, Interexpress, VIGO, American Express, "Золотая Корона - Денежные Переводы", Xpress Money, Coinstar Money Transfer, MasterCard International, Международные Денежные Переводы ЛИДЕР, BLIZKO, MONEY EXCHANGE, U.S. Money Express, АЛЮР, FLASHCHEQUE, Faster, UNITED EUROPHIL, Caspian Money Transfer, RIA Financial Services (RIA Money Transfer), MEEST, ("Блиц");

г) вивчення документа, що підтверджує бронювання або оплату житла, оплату харчування в Україні.

Такими документами є: договір про надання основних готельних послуг, договір на бронювання номера відповідно до Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджених наказом Державної туристичної адміністрації України від 16.03.2004 N 19, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 02.04.2004 за N 413/9012;

ґ) вивчення договору на туристичне обслуговування (ваучер).

Відповідно до статті 23 Закону України "Про туризм" цей документ має містити такі дані:

найменування та місцезнаходження суб'єкта туристичної діяльності, номер ліцензії (дозволу) на відповідний вид діяльності, юридична адреса;

прізвище, ім'я, по батькові туриста (при груповій поїздці - прізвища, імена (по батькові) членів групи);

строки надання і види туристичних послуг, їх загальна вартість;

назва, адреса та номер телефону об'єкта розміщення, його тип та категорія, режим харчування;

розмір фінансового забезпечення відповідальності туроператора (турагента) або межі відповідальності суб'єкта туристичної діяльності за договором агентування;

інші дані, обумовлені характером угоди, складом групи тощо;

дата видачі ваучера;

д) вивчення гарантійного листа приватного підприємця або юридичної особи, що запросили іноземця або особу без громадянства, про взяття на себе зобов'язань із сплати всіх витрат особи, пов'язаних з її перебуванням в Україні та виїздом з України.

Такий гарантійний лист оформлюється у довільній формі з обов'язковим проставленням підпису відповідальної посадової особи та завіренням печаткою приватного підприємця або юридичної особи;

е) перевірки проїзного квитка для повернення до держави свого громадянства, або постійного місця проживання, або до третьої держави (квиток має бути з фіксованою датою).

Порядок використання проїзного квитка визначено Законом України "Про автомобільний транспорт", Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затвердженими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 27.12.2006 N 1196, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 04.04.2007 за N 310/13577, та Правилами повітряних перевезень пасажирів і багажу, затвердженими наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 14.03.2006 N 187, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 13.06.2006 за N 706/12580.

6. Про проведення перевірки наявності достатнього фінансового забезпечення старший зміни (помічник старшого зміни) складає довідку про проведення співбесіди із зазначенням суми коштів або даних про підтверджуючий документ (копію підтверджуючого документа додавати до довідки).

7. У разі наявності достатнього фінансового забезпечення іноземець або особа без громадянства пропускається через державний кордон у встановленому законодавством України порядку.

8. У разі непідтвердження іноземцем або особою без громадянства фінансового забезпечення на перебування в Україні старший зміни (помічник старшого зміни) зобов'язаний:

винести постанову про відмову в пропуску через державний кордон, у якій зазначаються правові підстави для проведення співбесіди з іноземцями або особами без громадянства з метою підтвердження наявності фінансового забезпечення, сума коштів у іноземця, дані про підтверджуючі документи та прийняте рішення;

оголосити іноземцю або особі без громадянства постанову про відмову в пропуску через державний кордон та причину її винесення;

видати іноземцю або особі без громадянства другий примірник (копію) постанови про відмову в пропуску через державний кордон;

забезпечити виконання постанови про відмову в пропуску через державний кордон та вжити заходів щодо повернення іноземця або особи без громадянства до країни, звідки він прибув.

 

Заступник директора Департаменту
охорони державного кордону -
начальник управління прикордонного
контролю та реєстрації
генерал-майор

 
 
 
 
О. А. Біньковський

Опрос