Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о требованиях к банку, предоставляющему депозитарию услуги для осуществления денежных расчетов по договорам относительно ценных бумаг, и Типового договора о денежных расчетах по операциям относительно ценных бумаг

Государственная комиссия по ценным бумагам и фондовому рынку
Положение, Решение от 12.05.2009 № 450
Утратил силу

Про затвердження Положення про вимоги до банку, який надає депозитарію послуги для здійснення грошових розрахунків за договорами щодо цінних паперів, і Типового договору про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів

Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
від 12 травня 2009 року N 450

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 липня 2009 р. за N 697/16713

Рішення втратило чинність
(згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 від 28 жовтня 2014 року N 1447)

Відповідно до статей 3, 7 та 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", частини третьої статті 8 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", з метою забезпечення проведення грошових розрахунків за договорами щодо цінних паперів при здійсненні депозитарієм розрахунково-клірингової діяльності та запобігання порушень законодавства при обслуговуванні обігу цінних паперів у Національній депозитарній системі України, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:

1. Затвердити такі, що додаються:

Положення про вимоги до банку, який надає депозитарію послуги для здійснення грошових розрахунків за договорами щодо цінних паперів;

Типовий договір про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів.

2. Кліринговим депозитаріям привести укладені ними договори про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів у відповідність до вимог Типового договору про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів, затвердженого цим рішенням, не пізніше 60 календарних днів з дня набрання ним чинності.

3. Це рішення набирає чинності через 30 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

4. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Ю. Назаренку забезпечити:

державну реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України;

публікацію цього рішення відповідно до законодавства.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на члена Комісії В. Петренка.

 

Голова Комісії  

А. Балюк  

ПОГОДЖЕНО:

 

В. о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва

 
 
А. Гота

 Перший  заступник Голови
Національного банку України

 
А. В. Шаповалов

 

 

Положення
про вимоги до банку, який надає депозитарію послуги для здійснення грошових розрахунків за договорами щодо цінних паперів

1. Це Положення розроблено відповідно до статей 3, 7 та 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", частини третьої статті 8 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", статті 5 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" та інших нормативно-правових актів України і визначає вимоги до банку, який надає депозитарію послуги для здійснення грошових розрахунків за договорами щодо цінних паперів.

2. Відповідно до Законів України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", "Про банки і банківську діяльність", "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" надавати депозитарію послуги щодо здійснення грошових розрахунків (переказу коштів) за договорами щодо цінних паперів може:

Національний банк України відповідно до пункту 7 статті 7 Закону України "Про Національний банк України";

банк на підставі банківської ліцензії, виданої Національним банком України (далі - розрахунковий банк).

3. Діяльність розрахункового банку регулюється вимогами, встановленими законодавством для спеціалізованих банків.

4. Надання депозитарію послуг щодо здійснення грошових розрахунків (переказу коштів) за договорами щодо цінних паперів здійснюється на підставі договору про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів, який укладається між депозитарієм і Національним банком України або розрахунковим банком.

Типова форма договору про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів затверджується Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з Національним банком України.

Договір про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів між депозитарієм і розрахунковим банком або Національним банком України, крім вимог, передбачених типовою формою договору про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів, може містити за згодою сторін інші вимоги.

5. Розрахунковий банк не може безпосередньо або через пов'язаних осіб володіти більше ніж 25 відсотками статутного капіталу депозитарію.

6. Депозитарій та розрахунковий банк не можуть бути одночасно акціонерами один одного.

7. Розрахунковому банку, який надає послуги депозитарію для здійснення грошових розрахунків (переказу коштів) за операціями щодо цінних паперів, забороняється використовувати інформацію, що стала йому відомою в результаті здійснення цих розрахунків, у своїх інтересах або інтересах третіх осіб, що обов'язково зазначається у договорі про грошові розрахунки за операціями щодо цінних паперів.

8. Розрахунковий банк зобов'язаний розробити та затвердити регламенти та процедури грошових розрахунків (переказу коштів) за операціями щодо цінних паперів та вести їх облік у порядку, визначеному законодавством.

9. Розрахунковий банк повинен мати не менше однієї філії та/або відділення в кожній області України, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

10. Розрахунковий банк зобов'язаний забезпечувати захист, цілісність та конфіденційність інформаційного обміну з депозитарієм шляхом впровадження електронного документообігу з використанням електронного цифрового підпису та засобів криптографічного захисту інформації.

 

Директор департаменту методології
регулювання ринку цінних паперів
 

 
О. Тарасенко
 

 

Опрос