Идет загрузка документа (19 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении режимов специального промышленного рыболовства в 2009 году

Государственный комитет рыбного хозяйства Украины (2)
Приказ от 03.04.2009 № 168
действует с 08.05.2009

Про затвердження режимів спеціального промислового рибальства у 2009 році

Наказ Державного комітету рибного господарства України
від 3 квітня 2009 року N 168

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
23 квітня 2009 р. за N 368/16384

Відповідно до пункту 24 Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року N 1192, на підставі рішення Науково-промислової ради Держкомрибгоспу (протокол від 20.01.2009 N 1) та з метою впорядкування організації промислового рибальства в Азово-Чорноморському басейні та дніпровських водосховищах НАКАЗУЮ:

1.Затвердити:

1.1. Режим спеціального промислового рибальства в басейні Азовського моря у 2009 році, що додається.

1.2. Режим спеціального промислового рибальства в басейні Чорного моря у 2009 році, що додається.

1.3. Режим спеціального промислового рибальства в дніпровських водосховищах у 2009 році, що додається.

2. Управлінню аквакультури, використання та відтворення водних живих ресурсів (Титаренко П. Г.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України і в 10-денний термін після державної реєстрації надіслати його до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Головного державного оперативного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Голова 

М. М. Шведенко 

ПОГОДЖЕНО:  

  

Міністр охорони навколишнього
природного середовища України
 

 
Г. Г. Філіпчук
 

Міністр аграрної політики
України
 

 
Ю. Ф. Мельник
 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
О. Кужель
 

 

Режим спеціального
промислового рибальства в басейні Азовського моря у 2009 році

1. Цей Режим розроблено відповідно до Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року N 1192, та на підставі рішення Науково-промислової ради Держкомрибгоспу (протокол від 20 січня 2009 року N 1).

2. Промисел у басейні Азовського моря здійснюється відповідно до Тимчасових правил промислового рибальства в басейні Азовського моря, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 31 грудня 1999 року N 172, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 січня 2000 року за N 43/4264 (далі - Правила рибальства), Режиму спеціального використання водних живих ресурсів на акваторії гідрологічного заказника "Молочний лиман", затвердженого наказом Мінекобезпеки України від 30 травня 1997 року N 82, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 вересня 1997 року за N 432/2236, а також цього Режиму.

3. Промислове рибальство в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та положень про них.

4. Користувачі, судна яких задіяні на промислі, або безпосередньо капітани рибопромислових та пошукових суден у період промислу азовської хамси, тюльки та піленгаса кошільними та кільцевими неводами, бичків механізованими драгами щодоби у встановлений час повинні передавати до Штабу путини інформацію про:

обсяги вилову риби;

райони лову;

прилов особин непромислового розміру (молоді);

прилов осетрових.

5. Написи, що в обов'язковому порядку наносяться на риболовні судна, повинні відповідати національному стандарту України.

6. Азовське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства може за погодженням з науковими рибогосподарськими організаціями переносити (не більше ніж на 15 діб) дати початку та закінчення промислу. Терміни лову, установлені Правилами рибальства та цим Режимом, уключають першу та останню дати вказаних періодів промислу.

7. Азовське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства до 10 числа місяця, що настає за звітним, подає до Державної екологічної інспекції Азовського моря та Державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції звіти про фактичні улови водних живих ресурсів користувачами в басейні Азовського моря. При освоєнні 90 % ліміту водних живих ресурсів терміново інформує про це Державну екологічну інспекцію Азовського моря та Державну Азово-Чорноморську екологічну інспекцію.

8. Промисловий вилов осетрових видів риб у басейні Азовського моря забороняється. Заготівля плідників здійснюється у період весняного промислу (ставними неводами), а також восени з 1 вересня до 30 листопада з використанням 90 одиниць ставних неводів у рахунок установлених для цього квот. Прилов судака та частикових риб при здійсненні осінньої заготівлі осетрових обліковується в рахунок промислових квот користувачів, які здійснюють заготівлю.

9. Для запобігання загибелі молоді осетрових риб і з метою збереження їх запасів забороняється промисловий лов:

9.1. Піленгаса сітками у 12-мильній прибережній зоні від паралелі 46°00' північної широти до краю коси Обіточної;

9.2. Судака сітками в Азовському морі та Таганрозькій затоці.

10. Особини осетрових, які приловлюються на промислі, як дорослі, так і молодь, негайно випускаються в море незалежно від їх стану (живі або мертві).

11. Максимально допустимий прилов осетрових риб на промислі тюльки кошільними неводами - 1 екземпляр на 5 т улову. У разі підвищеного прилову осетрових судно повинно залишити даний район промислу, повідомивши про це протягом доби робочу групу з контролю за вилученням водних живих (біологічних) ресурсів та оперативного регулювання рибальства (Азовське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства) та перенести місце лову не менше ніж на 1 милю.

12. Кількість сіток на промислі піленгаса в Утлюкському лимані обмежується 800 одиницями. Розподіл сіток між користувачами здійснюють органи управління, охорони, відтворення водних живих ресурсів (далі - органи рибохорони).

13. Дозволяється проведення промислу тюльки уздовж українського узбережжя в Таганрозькій затоці дрібновічковими ставними неводами з кроком вічка не менше 6 мм у кількості 200 одиниць до 15 червня.

14. Дозволяється промисловий лов оселедця в районі Керченської протоки ставними неводами та одностінними сітками у кількості 700 одиниць - до 31 травня та з 1 жовтня до 31 грудня. Розподіл сіток між користувачами здійснює комісія Держкомрибгоспу. Промисловий розмір оселедця становить 15 см; прилов його особин непромислового розміру дозволяється відповідно до Правил рибальства та норм для цінних видів риб. Крок вічка у знаряддях для лову оселедця повинен бути не менше (мм): 20, 22 та 24 відповідно в котлі, дворі та крилах ставних неводів, 26 - в сітках.

15. Дозволяється ведення промислу бичків:

15.1. Механізованими драгами в Азовському морі вздовж українського узбережжя від краю Бердянської коси до маяка острова Бирючий на відстані від берега до 30 миль, на акваторії, обмеженій на заході лінією "мис Зюк - маяк острова Бирючий", на сході - лінією "край Бердянської коси - буй Єленінської банки (46°35,7' пн. ш., 37°24,3' сх. д.) - буй Железинської банки (46°13,5' пн. ш., 37°25,0' сх. д.)", - з 15 серпня до 30 листопада. Загальна кількість механізованих драг становить 27 одиниць. Розподіл їх на промислі між користувачами здійснює комісія Держкомрибгоспу за письмовими заявами користувачів водних живих ресурсів. Заяви необхідно подати до Держкомрибгоспу до 1 липня поточного року;

15.2. Підйомними пастками у прибережній півторакілометровій зоні від с. Каменське до мису Хроні та в Керченській протоці - з 15 серпня до 30 листопада;

15.3. Ручними драгами, волоками, ятерами вздовж українського узбережжя Азовського моря від Керченської протоки до краю Бердянської коси, на віддалі від берега до 12 миль - з 15 серпня до 30 листопада.

Лов ручними драгами здійснюється лише з плавзасобів, на яких відсутні промислові лебідки;

15.4. Каравками в Сиваші (додатково до дозволених Правилами рибальства знарядь) - з 1 серпня до 31 жовтня.

15.5. Мінімальний розмір допустимого до вилову бичка (промисловий розмір) - 10 см.

15.6. Мінімально допустимий розмір вічка:

15.6.1. У бичкових драгах і волоках у "матні" та приводах - 18 мм, у крилах - 20 мм;

15.6.2. У ставних неводах, каравках, ятерах, підйомних пастках для лову бичків у котлі, бочці, дворі, крилах - 18 мм.

15.7. Висота крила бичкової драги біля клячів повинна бути не більше 1,4 м. Довжина драги вимірюється по верхній підборі і повинна бути не більше 45 м. "Матня" має бути посаджена на нерозтяжні пожилини. Кількість вічок, що припадає на 1 м пожилини, має бути не менше 31.

16. Дозволяється ведення промислу глоси в Утлюкському лимані (від паралелі Бирючого маяка), Обіточній затоці східніше лінії коси Обіточної - с. Преслав сітками, закидними неводами, волокушами та ятерами з 1 вересня до 31 грудня.

17. Забороняється ведення промислу глоси у Сиваші.

18. При застосуванні волоків і закидних неводів на промислі бичка та піленгаса лов здійснюється лише з берега.

19. Забороняється ведення промислу азово-чорноморських кефалевих волоками у Азовському морі вздовж його узбережжя від Керченської протоки на захід до краю Білосарайської коси - з 15 липня до закінчення осінньої міграції.

20. Установлюється обмеження максимального прилову бичка на рівні 50 % від ваги всього улову при спеціалізованому промислі будь-яких видів риб (крім бичка) будь-якими знаряддями лову (за винятком дрібновічкових ставних неводів, що застосовуються для вилучення дрібних масових морських риб) у Азовському морі протягом усього року.

21. Дозволяється промисел піленгаса кошільними неводами в районах та в терміни, передбачені для його промислу, кільцевими неводами; при цьому крок вічка та дозволені прилови молоді в кошільних неводах є аналогічними тим, що передбачені для кільцевих неводів. Промисел піленгаса кошільними та кільцевими неводами дозволяється з 1 жовтня до 31 грудня.

Кільцевий невід - відціджувальне знаряддя лову, що є сітковим полотнищем піддонностворювальної конструкції, зверху та знизу прикріплене до канатів (підбирач), при цьому верхній підбирач обладнано поплавцями, а нижній - стяжними кільцями; вилов риби відбувається за рахунок стягування нижнього підбирача стяжним тросом, що проходить через кільця, а також за рахунок піддонностворювальної конструкції.

Кошільний невід - відціджувальне знаряддя лову, що є сітковим полотнищем без піддонностворювальної конструкції, зверху та знизу прикріплене до канатів (підбирач), при цьому верхній підбирач обладнано поплавцями, а нижній - стяжними кільцями; вилов риби відбувається за рахунок стягування нижнього підбирача стяжним тросом, що проходить через кільця.

22. Водні живі ресурси можуть вилучатися користувачем як прилов при веденні промислового рибальства тільки за умови наявності у користувача квот на вилов цих водних живих ресурсів або права на їх вилов у межах загального ліміту.

23. Дозволяється ручний збір штормових викидів зостери на узбережжі та в прибережній частині акваторії моря та лиманів без зарахування до ліміту.

24. Дозволяється промисел гамарид ручними сачками вздовж українського узбережжя Азовського моря від мису Хроні до точки Українсько-Російського державного кордону, розташованої на березі Таганрозької затоки, а також у затоці Сиваш та Утлюкському лимані - з 15 травня до 30 вересня.

25. Дозволяється промисел креветок:

25.1. Волоками довжиною до 6 м з кроком вічка не менше 6,5 мм і сачками в прибережній зоні Азовського моря від селища Валок до краю Білосарайської коси та в Утлюкському лимані - до 15 травня і з 1 липня до 31 грудня;

25.2. Волоками завдовжки до 6 м з кроком вічка не менше 6,5 мм, ятерами з кроком вічка 6,5 - 10 мм, сачками, а також із застосуванням кураю (або в'язанок сухих рослин) у затоці Сиваш - до 15 травня і з 1 липня до 31 грудня.

26. Дозволяється промисел хірономід у водоймах Азовського басейну, уключаючи затоку Сиваш та Утлюкський лиман, мотильницями (діаметром до 1 м), сачками (з капронового газу діаметром до 0,6 м), рамками-ситами (площиною до 1 м2) із застосуванням знарядь для змутнення мулу (насоси або помпи потужністю не більше 45 м3/год для подання повітря в товщу води) - до 31 травня та з 1 вересня до 31 грудня.

27. На акваторії Молочного лиману дозволяється науково-дослідний лов за відповідними програмами наукових рибогосподарських установ щодо комплексних досліджень водних живих ресурсів Молочного лиману, за винятком ділянок:

27.1. Акваторія частини Олександрівської затоки від діючого гирла (Кирилівського) Молочного лиману на південному березі та від мису Кубек (уключно) на північному березі затоки у східному напрямку на відстань 3,5 км;

27.2. Озеро Молочне та акваторія, що прилягає до Олександрівської коси з боку Молочного лиману, завширшки 150 м від урізу води.

28. У разі прилову водних живих об'єктів, що занесені до Червоної книги України, користувачі повинні терміново повідомляти про такі випадки органи рибоохорони та Мінприроди. Такі об'єкти незалежно від їх стану випускаються в навколишнє природне середовище. Якщо об'єктами прилову стали дельфіни, то питання про доцільність і можливість надання їм допомоги в разі їх поранення чи пошкодження вирішується органами рибоохорони разом з органами Мінприроди. Якщо надання допомоги не потрібне чи неможливе, дельфіни негайно випускаються.

29. Передбачений Правилами рибальства промисел хамси кошільними неводами у передпроливній частині Азовського моря починається з 1 жовтня.

30. Висота сіток для промислу калкана повинна бути не більше 15 вічок і не більше 1,2 м по сторожку.

31. Промисловий розмір рапани становить 7 см. Його вимірювання здійснюється шляхом виміру найдовшої довжини черепашки. Особини рапани, що не досягли промислового розміру, повинні випускатися у водойму.

32. Користувачі повинні терміново інформувати відповідні органи рибоохорони, органи Мінприроди та службу ветеринарної медицини про виявлення захворювань риби та інших водних живих ресурсів, погіршення стану середовища їх перебування, випадки загибелі або виникнення загрози їх загибелі.

33. Виловлені ікряні самиці раків підлягають негайному поверненню до природного середовища.

 

Начальник управління
аквакультури, використання
та відтворення водних живих
ресурсів
 

 
 
 
П. Г. Титаренко
 

Опрос