Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка зачисления в научный стаж, дающий право на назначение пенсии и выплату денежной помощи в случае выхода на пенсию в соответствии со статьей 24 Закона Украины "О научной и научно-технической деятельности", времени работы научных (научно-педагогических) работников в научных учреждениях, организациях, высших учебных заведениях III - IV уровней аккредитации негосударственной формы собственности

Министерство образования и науки
Порядок, Приказ от 24.11.2008 № 1064
действует с 18.04.2009

Про затвердження Порядку зарахування до наукового стажу, який дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", часу роботи наукових (науково-педагогічних) працівників у наукових установах, організаціях, вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації недержавної форми власності

Наказ Міністерства освіти і науки України
від 24 листопада 2008 року N 1064

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
7 квітня 2009 р. за N 315/16331

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 257 "Про затвердження переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (із змінами) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок зарахування до наукового стажу, який дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", часу роботи наукових (науково-педагогічних) працівників у наукових установах, організаціях, вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації недержавної форми власності, що додається.

2. Директору департаменту науково-технологічного розвитку Міністерства освіти і науки України (Свіженко В. О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

3. Цей наказ набирає чинності у встановленому законодавством порядку.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Стріху М. В.

 

Міністр 

І. О. Вакарчук 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Профспілки
працівників освіти і науки України
 

 
Л. С. Сачков
 

Генеральний директор
Федерації роботодавців України
 

 
В. Грищенко
 

Перший заступник керівника
Спільного представницького органу
всеукраїнських профспілок та профоб'єднань
 

 
 
Г. В. Осовий
 

Міністр промислової
політики України
 

 
В. С. Новицький
 

Міністр праці та
соціальної політики України
 

 
Л. Денісова
 

 

ПОРЯДОК
зарахування до наукового стажу, який дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", часу роботи наукових (науково-педагогічних) працівників у наукових установах, організаціях, вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації недержавної форми власності

Цей Порядок регулює питання щодо зарахування до наукового стажу, який дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (далі - Закон), часу роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на посадах, передбачених Переліком посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 257 (із змінами) (далі - Перелік), у наукових установах, організаціях, вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації недержавної форми власності, які пройшли державну атестацію відповідно до Закону.

I. Зарахування часу роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на посадах, передбачених Переліком, у наукових установах, організаціях недержавної форми власності

1.1. При обчисленні наукового стажу застосовується дата затвердження результатів атестацій наукових установ, організацій недержавної форми власності (далі - наукова установа), які проводились відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 30.04.93 N 269-р та від 08.05.96 N 332-р, а також постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.98 N 469 "Про затвердження Положення про державну атестацію науково-дослідних (науково-технічних) установ" (зі змінами).

1.2. До наукового стажу, який дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону, зараховується час роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на посадах, передбачених Переліком, у наукових установах у період:

до 31.10.93 включно - незалежно від проведення атестації цих установ;

з 01.11.93 - упродовж п'яти наступних років з дати затвердження результатів атестації наукової установи у разі, якщо в цей період не змінювався вид діяльності наукової установи, а також за три попередні календарні роки до дати атестації наукової установи, проведеної для цієї установи вперше.

1.3. У випадку несвоєчасного проходження чергової державної атестації науковою установою до наукового стажу, який дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги, зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком, з дати затвердження результатів чергової атестації наукової установи.

II. Зарахування часу роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на посадах, передбачених Переліком, у вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації недержавної форми власності

2.1. До наукового стажу зараховується час роботи на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників, передбачених Переліком, вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації недержавної форми власності у період:

до 11.02.96 включно - без визначення рівня акредитації інституту, консерваторії, академії, університету;

з 12.02.96 - з дати прийняття рішення Державною акредитаційною комісією про акредитацію вищого навчального закладу за III - IV рівнями акредитації протягом дії сертифіката про акредитацію, але не більше п'яти років.

2.2. У випадку несвоєчасного проходження повторної акредитації вищим навчальним закладом III - IV рівнів акредитації до наукового стажу, який дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги, зараховується час роботи на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників, передбачених Переліком, з дати прийняття рішення Державною акредитаційною комісією про акредитацію вищого навчального закладу за III - IV рівнями акредитації.

 

Заступник Міністра
освіти і науки України

 
М. В. Стріха
 

Опрос