Идет загрузка документа (24 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о Всеукраинском конкурсе военно-патриотической песни, строевого и походного марша "Вооруженные песней, призванные маршем"

Минобороны
Положение, Приказ от 16.02.2009 № 64
редакция действует с 08.12.2017

Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні піснею, покликані маршем"

Наказ Міністра оборони України
від 16 лютого 2009 року N 64

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 березня 2009 р. за N 233/16249

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства оборони України
 від 13 червня 2014 року N 386
,
від 17 жовтня 2017 року N 535

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 N 1080 "Про затвердження Положення про Міністерство оборони України", з метою популяризації сучасної військово-патріотичної пісні та маршової музики, включення у репертуар військово-музичних колективів творів військово-патріотичної тематики, використання їх у повсякденній діяльності військ (сил) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про Всеукраїнський конкурс військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні піснею, покликані маршем", що додається.

2. Наказ розіслати до окремої військової частини.

 

Міністр оборони України 

Ю. І. Єхануров 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні піснею, покликані маршем"

I. Загальні положення

1. Це Положення визначає мету і завдання, умови, строки та порядок проведення Всеукраїнського конкурсу військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні піснею, покликані маршем" (далі - Конкурс).

2. Засновником Конкурсу є Міністерство оборони України (далі - Засновник).

3. Конкурс проводиться один раз на два роки, а також (за потреби) з нагоди відзначення визначних подій у державі та Збройних Силах України відповідно до плану діяльності Міністерства оборони України на відповідний рік.

II. Мета та завдання Конкурсу

1. Метою Конкурсу є:

патріотичне виховання особового складу Збройних Сил України та молоді на прикладах мужності і героїзму воїнів - захисників України різних поколінь із залученням засобів музичного мистецтва;

створення, популяризація та поширення у Збройних Силах України музичних творів військово-патріотичної тематики.

2. Завданнями Конкурсу є:

створення сучасного музичного репертуару для використання в системі морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України;

оновлення репертуару військово-музичних установ та підрозділів Збройних Сил України для використання у повсякденній діяльності військ (сил);

поширення і популяризація у Збройних Силах України та в суспільстві музичних творів сучасних професійних та аматорських авторів, присвячених героїзму і мужності військовослужбовців Збройних Сил України;

написання гімнів видів Збройних Сил України, родів військ та бригадних (полкових) пісень, тематичних творів, присвячених військовим частинам (установам), вищим військовим навчальним закладам;

відзначення кращих авторів музичних творів військово-патріотичної тематики, стимулювання їх до подальшої творчої діяльності.

III. Умови Конкурсу

1. У Конкурсі беруть участь аматорські і професійні автори, виконавці та творчі колективи (далі - Учасники). Конкурс передбачає як індивідуальну, так і групову участь.

2. До участі в Конкурсі приймаються твори, написані та виконані виключно державною мовою.

3. До участі в Конкурсі не допускаються твори, щодо авторських прав яких ідуть судові спори.

4. Конкурс проводиться за такими номінаціями:

сучасна військово-патріотична та авторська пісня;

гімн виду Збройних Сил України, роду військ, бригадна (полкова) пісня;

стройовий, похідний та зустрічний марш.

Кожна номінація має категорії "Аматори" та "Професіонали":

до категорії "Аматори" належать непрофесійні (самодіяльні) виконавці або колективи;

до категорії "Професіонали" належать професійні музичні виконавці або колективи.

5. Заявки на участь у Конкурсі (додаток) разом з конкурсними матеріалами (у форматах: аудіо-, відеозаписи, текстовий та нотний матеріали - на електронних носіях інформації типу CD (DVD), флеш-накопичувачах) можуть надсилатись як безпосередньо до Військово-музичного управління Збройних Сил України, так і за підпорядкованістю, або на електронну пошту, визначену організаційним комітетом Конкурсу (далі - Оргкомітет), до 30 червня включно. Конкурсні роботи, надіслані пізніше вказаної дати, не розглядаються.

6. За потреби аранжування та інструментування конкурсних творів можуть здійснюватися як під час проведення I туру, так і за рішенням журі конкурсу (далі - Журі) під час II туру, наприклад силами військово-музичних установ та підрозділів.

7. Творчі матеріали, які надійшли для участі у Конкурсі, не рецензуються і не повертаються, а в подальшому - можуть бути використані військово-музичними установами та підрозділами Збройних Сил України, а також рекомендовані для публічного виконання та висвітлення у ЗМІ (за згодою Учасника).

IV. Організація та порядок проведення Конкурсу

1. Підготовку та проведення Конкурсу здійснює Оргкомітет.

2. Відбір учасників II та III турів Конкурсу, визначення його переможців та учасників гала-концерту здійснює Журі.

3. До складу Оргкомітету та Журі входять посадові особи структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та інших органів військового управління у складі не менше семи осіб. Головою Оргкомітету та Журі є начальник Військово-музичного управління Збройних Сил України - Головний військовий диригент.

До складу Журі можуть запрошуватись діячі культури і мистецтва України (за згодою).

4. Персональний склад Оргкомітету та Журі затверджується заступником Міністра оборони України (згідно з розподілом обов'язків) за місяць до початку I туру.

5. Конкурс проводиться в три тури:

I тур (квітень - червень) проводиться на рівні військових частин (установ), військових навчальних закладів, оперативних (повітряних) командувань, видів Збройних Сил України та інших органів військового управління. Під час відбіркового туру здійснюється інформування особового складу про умови та порядок проведення Конкурсу, збір і узагальнення конкурсних матеріалів та надсилання їх до Військово-музичного управління Збройних Сил України для вивчення складом Журі;

II тур (серпень - вересень). Під час II туру Журі вивчає надіслані конкурсні твори та відбирає їх для участі у III турі;

III тур (жовтень) присвячується Дню захисника України. У III турі оголошуються результати, проводиться нагородження переможців і призерів та відбувається гала-концерт учасників Конкурсу. Місце та час проведення III туру визначаються окремим рішенням першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України за поданням Оргкомітету.

V. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

1. Під час оцінювання конкурсних творів враховуються відповідність вимогам жанру, оригінальність і новизна, художня цілісність, наявність авторських оркестровок та аранжувань.

2. Нагородження переможців Конкурсу здійснюється за кожною категорією у відповідній номінації шляхом вручення дипломів та цінних подарунків (грошових премій). Журі може присуджувати спеціальні дипломи, призи та премії кращим виконавцям (колективам виконавців) Конкурсу.

Громадські, благодійні, музичні, міжнародні організації, спонсори Конкурсу, а також окремі видатні діячі культури і мистецтва можуть за власний рахунок встановлювати спеціальні призи та премії учасникам Конкурсу.

VI. Інформаційна та медіа-підтримка Конкурсу

1. За поданням Оргкомітету у військових друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України розміщується інформація про:

оголошення Конкурсу, терміни і умови проведення - за три місяці до його початку;

результати його проведення - протягом місяця з дня його завершення.

2. Інформування особового складу військових частин (установ) Збройних Сил України про проведення Конкурсу здійснюється структурними підрозділами морально-психологічного забезпечення спільно з військово-музичними установами та підрозділами.

3. Інформаційну та медіа-підтримку проведення Конкурсу забезпечують прес-центри видів Збройних Сил України та регіональні медіа-центри Міністерства оборони України.

VII. Фінансові умови Конкурсу

1. Фінансування Конкурсу здійснюється за рахунок:

Засновника у межах асигнувань, передбачених на відповідний рік;

інших джерел надходжень, не заборонених законодавством України, у тому числі меценатської та спонсорської допомоги, внесків громадських та благодійних організацій.

2. Кошторис Конкурсу за поданням голови Оргкомітету затверджується першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

3. Усі витрати (проїзд, проживання, харчування, добові) учасників (авторів, виконавців, колективів виконавців), які є військовослужбовцями та працівниками Збройних Сил України, а також членів Оргкомітету і Журі здійснюються за рахунок Засновника у межах затвердженого кошторису Конкурсу.

Усі витрати (проїзд, проживання, харчування) учасників (авторів, виконавців, колективів виконавців), що не належать до особового складу Збройних Сил України, у I - III турах та на гала-концерті здійснюються за власний рахунок.

 

Начальник Військово-музичного
управління Збройних Сил України -
Головний військовий диригент
полковник

В. А. Дашковський

 

ЗАЯВКА
на участь у Всеукраїнському конкурсі військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні піснею, покликані маршем"

1. Прізвище, ім'я, по батькові Учасника/керівника творчого колективу ___________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________

2. Місце служби (роботи), посада та військове звання Учасника (назва творчого колективу) ______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________

3. Номінація, категорія ___________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________

4. Назва конкурсної роботи ______________________________________________________________
______________________________________________________________________________________

5. Поштова адреса, електронна адреса та контактний телефон Учасника/ керівника творчого колективу _____________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________

6. Серія (за наявності) та номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) __________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________

Згоден на обробку персональних даних та використання конкурсних матеріалів військово-музичними установами та підрозділами Збройних Сил України, а також публічне їх виконання та висвітлення у ЗМІ

______________________________________________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Дата _______________

 

Начальник Військово-музичного
управління Збройних Сил України -
Головний військовий диригент
полковник

В. А. Дашковський

(Положення із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства оборони України від 13.06.2014 р. N 386
,
у редакції наказу Міністерства
 оборони України від 17.10.2017 р. N 535)

Опрос