Идет загрузка документа (33 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приказ Гостаможслужбы Украины от 12.01.2006 N 5

Государственная таможенная служба
Приказ от 24.12.2008 № 1455
Утратил силу

Про внесення змін до наказу Держмитслужби України від 12.01.2006 N 5

Наказ Державної митної служби України
від 24 грудня 2008 року N 1455

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
22 січня 2009 р. за N 56/16072

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
від 22 травня 2012 року N 581)

Відповідно до Закону України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", статей 250 та 252 Митного кодексу України, Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 940, та з метою приведення нормативно-правових актів Держмитслужби у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:

1. Унести зміни до Порядку справляння мита, податку на додану вартість, акцизного й митних зборів при митному оформленні товарів і предметів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затвердженого наказом Держмитслужби від 12.01.2006 N 5, зареєстрованого в Мін'юсті 31.01.2006 за N 81/11955, виклавши його в новій редакції, що додається.

2. Департаменту митних платежів (Джигалов С. О.) і Юридичному департаменту (Бабюк В. Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Начальникам митних органів довести цей наказ до відома фізичних осіб.

4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів після його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Гутника А. Є.

 

Голова Державної
митної служби України
 

 
В. І. Хорошковський
 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Міністр фінансів України 

В. М. Пинзеник 

 

Порядок справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) при митному оформленні товарів і предметів, що переміщуються громадянами через митний кордон України

1. Загальні положення

1.1 Цей Порядок визначає процедуру справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) при митному оформленні товарів і предметів, у тому числі транспортних засобів і номерних вузлів до них, що переміщуються через митний кордон України в супроводжуваному й несупроводжуваному багажі, вантажних, міжнародних експрес- та поштових відправленнях і належать громадянам.

1.2. У цьому Порядку терміни "переміщення товарів через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях", "переміщення товарів через митний кордон України у міжнародних експрес-відправленнях", "переміщення товарів через митний кордон України у вантажних відправленнях", "переміщення товарів через митний кордон України в супроводжуваному багажі", "переміщення товарів через митний кордон України у несупроводжуваному багажі" вживаються в значеннях, визначених Митним кодексом України. Інші терміни вживаються в значеннях, визначених Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України".

1.3. Митне оформлення товарів і предметів, що переміщуються громадянами в супроводжуваному, несупроводжуваному багажі, надходять на адресу громадян у вантажних, міжнародних, експрес- та поштових відправленнях та підлягають оподаткуванню, може бути завершено в повному обсязі лише після сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) згідно із законодавством України.

1.4. Податки та збори (обов'язкові платежі) і плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, нараховуються митними органами за ставками, що діють на день подання митної декларації, та сплачуються громадянами у валюті України.

При визначенні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) та плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, які нараховуються за фіксованими ставками, застосовуються офіційні курси іноземних валют, що визначаються Національним банком України на день подання митної декларації.

1.5. Справляння податку на додану вартість при ввезенні громадянами товарів і предметів на митну територію України здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про податок на додану вартість".

1.6. Справляння акцизного збору при ввезенні громадянами товарів і предметів на митну територію України здійснюється відповідно до вимог Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір".

1.7. Справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) та плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, при митному оформленні товарів і предметів, що переміщуються через митний кордон України громадянами в супроводжуваному багажі, несупроводжуваному багажі та надходять на адресу громадян у вантажному відправленні, здійснюється із застосуванням:

уніфікованої митної квитанції МД-1 за формою, визначеною додатками 1 - 3 Порядку застосування уніфікованої митної квитанції МД-1 (далі - митна квитанція МД-1), затвердженого наказом Держмитслужби від 04.01.2005 N 1, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.01.2005 за N 66/10346;

або вантажної митної декларації, форма якої визначена додатком 1 до Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 (далі - ВМД).

Справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) при митному оформленні товарів і предметів, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях (далі - МПВ), здійснюється з використанням:

оглядового розпису М-15, форма якого визначена додатком до Порядку і умов здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1948 "Деякі питання здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях";

або ВМД.

Справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) з товарів і предметів, що переміщуються в міжнародних експрес-відправленнях (далі - МЕВ) і надходять на адресу громадян, здійснюється відповідно до Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України, затвердженої наказом Держмитслужби України від 03.09.2007 N 728, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.09.2007 за N 1081/14348, з використанням:

митної декларації М-16, форма якої наведена у додатку до Порядку і умов здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1948.

або ВМД.

1.8. Нарахування мита, податку на додану вартість та акцизного збору здійснюється за формулами, наведеними в додатку до цього Порядку.

1.9. Справляння плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, здійснюється відповідно до Порядку прийняття рішення про здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, а також нарахування й унесення плати за таке митне оформлення, затвердженого наказом Держмитслужби від 04.12.2003 N 833, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.12.2003 за N 1200/8521.

2. Справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України з метою вільного обігу

2.1. При митному оформленні товарів, що ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі (за умови усного декларування), пересилаються в несупроводжуваному багажі та надходять на адресу громадян у МПВ, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг, податки та збори не нараховуються.

2.2. При митному оформленні товарів:

а) сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро, та/або загальна вага яких не перевищує 100 кг, за уніфікованою митною квитанцією МД-1 (оглядовим розписом М-15) нараховуються такі види податків і зборів (обов'язкових платежів): ввізне мито за ставкою в розмірі 20 відсотків митної вартості товарів, податок на додану вартість, акцизний збір і плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, у випадках і за ставками, установленими законодавством;

б) сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кг, за ВМД нараховуються такі види податків і зборів (обов'язкових платежів): ввізне мито за повними ставками Митного тарифу України, податок на додану вартість, акцизний збір і плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, у випадках і за ставками, установленими законодавством.

2.3. Товари, що надходять на адресу громадян у вантажних відправленнях і МЕВ, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна вага не перевищує 100 кг, обкладаються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, податком на додану вартість і в установлених законодавством випадках акцизним збором.

2.4. Якщо сумарна митна вартість та/або загальна вага перевищують 1000 євро та/або 100 кг відповідно, то оподаткування товарів, що безпосередньо ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі будь-якими видами транспорту на митну територію України, пересилаються в несупроводжуваному багажі або в МПВ, які надходять в Україну в одній депеші від одного відправника на адресу одного одержувача (незалежно від кількості відправлень), здійснюється з нарахуванням мита за повними ставками Митного тарифу України, податку на додану вартість, акцизного збору та плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, у випадках і за ставками, установленими законодавством, за ВМД та поданням дозволів (ліцензій) та сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання іноземного сертифіката, у випадках, установлених законодавством для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

2.5. Сумарна митна вартість, заявлена громадянином або визначена митним органом, визначається шляхом складення митної вартості всіх товарів, які ввозяться громадянином або містяться в МПВ.

2.6. Транспортні засоби за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) і номерні вузли до них, що ввозяться (пересилаються) безпосередньо громадянами на митну територію України або надходять на адресу громадян у несупроводжуваному багажі чи у вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості обкладаються ввізним митом, податком на додану вартість і в установлених законодавством України випадках акцизним збором.

2.7. Справляння мита, податку на додану вартість й акцизного збору при ввезенні інших транспортних засобів і окремих номерних вузлів до них, ніж зазначені в пункті 2.6 цієї глави, здійснюється з дотриманням вимог глави 3 цього Порядку та за окремою квитанцією МД-1 або ВМД для кожного транспортного засобу.

2.8. Справляння акцизного збору з кузовів за кодом 8707 УКТЗЕД здійснюється із застосуванням ставок акцизного збору на такий кузов, передбачених податковим законодавством.

2.9. Підставою для відчуження транспортних засобів за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 УКТЗЕД, що були ввезені громадянами зі звільненням від оподаткування згідно зі статтею 8 Закону України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", до закінчення строку, що обмежує таке відчуження, є сплата податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених при ввезенні транспортного засобу з метою вільного обігу. Нарахування та сплата податків і зборів (обов'язкових платежів) при цьому здійснюються на день ввезення автомобіля на митну територію України.

2.10. Звільнення від оподаткування при ввезенні (пересиланні) громадянами на митну територію України товарів і предметів здійснюється відповідно до законодавства України.

3. Справляння мита, податку на додану вартість та акцизного збору при ввезенні (пересиланні) єдиного неподільного товару

3.1. Митне оформлення єдиного неподільного товару, митна вартість якого перевищує 200 євро та вага перевищує 50 кг, що ввозиться (пересилається) громадянином у супроводжуваному, несупроводжуваному багажі, надходить на адресу громадянина в МПВ, здійснюється за умови його письмового декларування шляхом заповнення митної декларації, передбаченої для громадян, та після сплати громадянином або вповноваженою на те особою ввізного мита в розмірі 20 відсотків від митної вартості такого предмета, податку на додану вартість та в передбачених законодавством України випадках акцизного збору.

3.2. Якщо митна вартість та вага неподільного товару не відповідає встановленим параметрам (200 євро та 50 кг), то митне оформлення такого товару здійснюється відповідно до глави 2 цього Порядку.

3.3. Митне оформлення єдиного неподільного товару, митна вартість якого не перевищує 200 євро, а вага не перевищує 50 кг, здійснюється за умови усного декларування. При цьому мито, податок на додану вартість, акцизний збір не нараховуються.

3.4. Митне оформлення єдиного неподільного товару, що надходить на адресу громадянина у вантажному відправленні чи МЕВ, здійснюється за умови його письмового декларування шляхом заповнення митної декларації, передбаченої для громадян, та після сплати громадянином або вповноваженою на те особою ввізного мита за повними ставками Митного тарифу України, податку на додану вартість і в установлених законодавством випадках акцизного збору.

4. Особливості справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) при тимчасовому ввезенні на митну територію України товарів і транспортних засобів

4.1. При тимчасовому ввезенні громадянами на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро та загальна вага не перевищує 50 кг, податки та збори не нараховуються.

4.2. Тимчасове ввезення громадянами на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна вага не перевищує 100 кг, або єдиного неподільного товару незалежно від митної вартості та ваги дозволяється за умови письмового декларування та надання зобов'язання про їх зворотне вивезення в порядку, передбаченому для громадян, а також унесення такими громадянами на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких товарів, грошової застави в розмірі суми податків, що підлягають сплаті при ввезенні таких товарів на митну територію України з метою вільного обігу.

4.3. Митне оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України громадянами в режимі тимчасового ввезення, сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кг, проводиться в порядку, передбаченому для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

4.4. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України транспортних засобів за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 УКТЗЕД дозволяється терміном до одного року після сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів з метою вільного обігу.

4.5. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів здійснюється залежно від митної вартості та ваги відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 цього Порядку.

4.6. Унесення грошової застави здійснюється з використанням бланка митної квитанції МД-1.

5. Особливості справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) при ввезенні транспортних засобів на митну територію України з метою транзиту

5.1. Увезення громадянами транспортних засобів з метою транзиту здійснюється за умови внесення на рахунок митного органу, який здійснив пропуск цих транспортних засобів на митну територію України грошової застави в сумі податків і зборів (обов'язкових платежів), які підлягають сплаті при ввезенні транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу.

Це положення не поширюється на випадки ввезення транспортних засобів з метою транзиту:

громадянами-резидентами транспортних засобів, які їм належать і перебувають на постійному обліку у відповідних реєстраційних органах іноземних держав;

громадянами-нерезидентами транспортних засобів, які перебувають на постійному обліку у відповідних реєстраційних органах іноземних держав.

5.2. У разі порушення зобов'язання про транзит громадяни несуть відповідальність згідно із законодавством, при цьому грошова застава поверненню громадянам не підлягає.

6. Справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) при вивезенні (пересиланні) товарів за межі митної території України

6.1. Вивезення громадянами товарів за межі митної території України здійснюється відповідно до Митного кодексу України.

6.2. У разі вивезення громадянами за межі митної території України товарів нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється відповідно до законодавства.

7. Повернення платникам податків коштів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами

7.1. Платник податків має право на повернення коштів - податків і зборів (обов'язкових платежів), помилково та/або надмірно сплачених до бюджету. Повернення коштів проводиться у Порядку повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затвердженому наказом Держмитслужби від 20.07.2007 N 618, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 25.09.2007 за N 1097/14364.

7.2. У разі повернення коштів, справляння яких здійснювалося за митною квитанцією МД-1, посадовою особою відділу митних платежів митного органу вносяться відповідні зміни до всіх примірників квитанції.

7.3. Одночасно з метою приведення у відповідність твердої та електронної копій митної квитанції МД-1 проводиться модифікація електронної копії в програмно-інформаційному комплексі "Інспектор".

7.4 У модулі "Митні платежі" програмно-інформаційного комплексу "Інспектор" повернення коштів відображається шляхом створення акта коригування нарахування.

 

Директор Департаменту
митних платежів
 

 
С. О. Джигалов
 

 

1. Нарахування суми мита на товари, транспортні засоби та номерні вузли до них, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України, здійснюється відповідно до Закону України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України".

1.1. Розрахунок суми мита в разі застосування адвалерних ставок мита (у відсотках до митної вартості товарів) здійснюється за формулою

С = (МВ х Ст): 100 %,

де С - сума мита;

МВ - митна вартість товару (у грн.);

Ст - ставка мита, установлена у відсотках від митної вартості товару.

1.2. Розрахунок суми мита в разі застосування ставок специфічного мита, що нараховується у встановленому грошовому розмірі на одиницю товарів, здійснюється за формулою

С = Н х Ст х Кє,

де С - сума мита;

Н - кількісна або фізична характеристика товару в натуральному вираженні;

Ст - ставка мита в євро за одиницю товару;

Кє - курс євро, установлений Національним банком України на день подання митної декларації.

1.3. Розрахунок суми мита в разі застосування ставок комбінованого мита, що поєднує специфічне та адвалерне мито, здійснюється за формулою

(МВ х Ст1)/100 %, але не менше ніж Н х Ст2 х Кє,

де МВ - митна вартість;

Ст1 - ставка мита, установлена у відсотках від митної вартості товару;

Н - кількісна або фізична характеристика товару в натуральному вираженні;

Ст2 - ставка мита в євро за одиницю товару;

Кє - курс євро, установлений Національним банком України на день подання митної декларації.

2. Нарахування суми акцизного збору при ввезенні громадянами на митну територію України товарів та транспортних засобів здійснюється відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" за ставками згідно з законодавством.

Розрахунок суми акцизного збору, ставку якого встановлено в грошовому еквіваленті до фізичної одиниці виміру товару, здійснюється за формулою

Са = Н х А,

де Са - сума акцизного збору;

Н - кількісна або фізична характеристика товару в натуральному вираженні;

А - ставка акцизного збору.

3. Нарахування суми податку на додану вартість (далі - ПДВ) при ввезенні громадянами на митну територію України товарів та предметів здійснюється відповідно до статті 6 Закону України "Про податок на додану вартість" за ставкою 20 відсотків від бази оподаткування.

Спдв = (МВ + С + Са) х 0,2,

де Спдв - сума податку на додану вартість;

МВ - митна вартість товарів;

С - сума мита;

Са - сума акцизного збору.

____________

Опрос