Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Правила регистрации актов гражданского состояния в Украине

Минюст
Приказ от 26.12.2008 № 2286/5
действует с 10.01.2009

Про внесення змін до Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні

Наказ Міністерства юстиції України
від 26 грудня 2008 року N 2286/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 грудня 2008 р. за N 1260/15951

Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року N 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини" НАКАЗУЮ:

1. Внести зміни до пункту 25 глави 1 розділу III "Реєстрація окремих актів цивільного стану" Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року N 52/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за N 719/4940 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22 листопада 2007 року N 1154/5), виклавши його в такій редакції:

"25. Реєстрація народження підкинутої, знайденої дитини провадиться за письмовою заявою представника служби у справах дітей. Одночасно із заявою про реєстрацію народження дитини до органів реєстрації актів цивільного стану подаються рішення про реєстрацію народження підкинутої, знайденої дитини, яке приймається органом опіки та піклування за поданням служби у справах дітей протягом 15 днів після надходження повідомлення про таку дитину, а також довідка закладу охорони здоров'я про вік підкинутої, знайденої дитини.

У випадку, коли батьки підкинутої, знайденої дитини невідомі, прізвище, власне ім'я, по батькові такої дитини, а також прізвище, власне ім'я, по батькові її батьків записуються згідно з даними, зазначеними в рішенні органу опіки та піклування.

У графі "Місце народження" зазначається місце реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини. У графі "Для відміток" зазначається "Дитина підкинута (знайдена), батьки невідомі, відомості про них унесені згідно з рішенням органу опіки та піклування (найменування районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, дата та номер рішення)".

У разі, коли батьки підкинутої, знайденої дитини відомі, визначення походження дитини від матері та батька здійснюється з дотриманням норм Сімейного кодексу України.

У графі "Підстава запису відомостей про батька" вказується одна із підстав, передбачена пунктом 9 Правил заповнення бланків актових записів цивільного стану та свідоцтв, що видаються на підставі вчинених актових записів, у державних органах реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 1 грудня 2003 року N 148/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2003 року за N 1100/8421.

У графі "Для відміток" зазначається: "Рішення органу опіки та піклування (найменування районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, дата та номер рішення)".

Графа "Місце народження" заповнюється у порядку, визначеному пунктом 4 цієї глави.

Якщо закладом охорони здоров'я встановлено, що вік знайденої дитини становить більше одного року, то реєстрація народження здійснюється у книзі реєстрації поновлених актових записів про народження як первинна, але після порядкового номера зазначається "реєстрація з пропуском строку".

Реєстрація підкинутих, знайдених дітей, яким не виповнився один рік, провадиться на загальних підставах в книзі поточної реєстрації актів про народження на підставі документів, визначених у цьому пункті.".

2. Департаменту у справах цивільного стану громадян (В. В. Кунда) довести цей наказ до відома Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра юстиції України І. І. Ємельянову та директора Департаменту у справах цивільного стану громадян В. В. Кунду.

 

Міністр 

М. Оніщук 

Опрос