Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о безотлагательной реставрации, ремонте или консервации уникальных документов

Государственный комитет архивов
Положение, Приказ от 25.11.2008 № 238
Утратил силу

Про затвердження Положення про невідкладну реставрацію, ремонт або консервацію унікальних документів

Наказ Державного комітету архівів України
від 25 листопада 2008 року N 238

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
17 грудня 2008 р. за N 1209/15900

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства юстиції України
 від 28 вересня 2015 року N 1829/5)

Відповідно до Порядку віднесення документів Національного архівного фонду до унікальних, їх обліку та зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 N 1004, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про невідкладну реставрацію, ремонт або консервацію унікальних документів, що додається.

2. Відділу зберігання та обліку Національного архівного фонду управління діловодства, формування та зберігання Національного архівного фонду (Кисельова Л. А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету архівів України від 04.03.2003 N 33 "Про затвердження Положення про невідкладну реставрацію, ремонт або консервацію унікальних документів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.03.2003 за N 223/7544.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету архівів України К. Є. Новохатського.

 

Голова
Державного комітету
 

 
О. А. Удод
 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Міністр культури і
туризму України
 

 
В. В. Вовкун
 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про невідкладну реставрацію, ремонт або консервацію унікальних документів

1. Це Положення розроблено відповідно до Порядку віднесення документів Національного архівного фонду до унікальних, їх обліку та зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 N 1004.

2. Дія цього Положення поширюється на архівні установи, що здійснюють повноваження власника документів Національного архівного фонду, юридичних та фізичних осіб, у власності яких перебувають унікальні документи (далі - власники документів), та уповноважених ними осіб.

3. Невідкладна реставрація, ремонт або консервація унікальних документів незалежно від форм власності на них проводяться в разі:

локального або масового пошкодження вогнем, водою, хімічними та радіоактивними речовинами в результаті стихійного лиха, техногенно-екологічної катастрофи, аварійного порушення режиму зберігання;

виявлення унікальних документів із ветхою основою й зменшенням контрастності тексту або зображення (згасання тексту або зображення), вражених біологічними шкідниками;

іншого пошкодження.

4. Невідкладну реставрацію, ремонт або консервацію унікальних документів виконують відповідні структурні підрозділи державних архівних установ та державні спеціалізовані установи.

5. Власники документів або уповноважені ними особи можуть провести реставрацію, ремонт або консервацію цих документів в державній архівній установі, де зазначені документи внесено до Національного архівного фонду.

6. Проведення реставрації, ремонту або консервації унікальних документів у державній архівній установі здійснюється на договірних засадах на підставі замовлення, поданого власником документів або уповноваженою ним особою, відповідно до Порядку надання державними архівними установами допомоги юридичним і фізичним особам, які є власниками документів Національного архівного фонду, у поліпшенні умов зберігання, реставрації, консервації, створенні страхового фонду і фонду користування документами, затвердженого наказом Держкомархіву від 25.04.2002 N 32, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.05.2002 за N 457/6745.

7. Оплата робіт, виконаних державною архівною установою, здійснюється власником або уповноваженою ним особою відповідно до цін і тарифів, затверджених згідно із чинним законодавством.

8. Державні архівні установи можуть надавати власникам документів або уповноваженим ними особам допомогу в проведенні робіт з реставрації, ремонту або консервації унікальних документів у межах виділених асигнувань.

9. Унікальні документи, що передаються на реставрацію, ремонт або консервацію до державної архівної установи чи іншої державної спеціалізованої установи, мають бути застраховані власниками документів або уповноваженими ними особами відповідно до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи".

10. Унікальні документи передаються до державних архівних установ для проведення реставрації, ремонту або консервації за актом про тимчасове передавання унікальних документів, форма якого визначена Положенням про створення і облік копій страхового фонду унікальних документів, що не є власністю держави, затвердженим наказом Держкомархіву від 15.01.2003 N 5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.02.2003 за N 88/7409 (із змінами).

11. Державна архівна установа, до якої передаються унікальні документи для проведення реставрації, ремонту або консервації, має забезпечити збереженість документів з моменту їх надходження і до моменту повернення власнику або уповноваженій ним особі.

 

Заступник начальника
управління - начальник відділу
зберігання та обліку Національного
архівного фонду Державного
комітету архівів України
 

 
 
 
 
Л. А. Кисельова
 

Опрос