Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в нормативно-правовые акты Министерства юстиции по вопросам регистрации актов гражданского состояния

Минюст
Приказ от 01.09.2008 № 1464/5
действует с 01.12.2008

Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства юстиції з питань реєстрації актів цивільного стану

Наказ Міністерства юстиції України
від 1 вересня 2008 року N 1464/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
5 вересня 2008 р. за N 812/15503

Відповідно до абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 року N 1064 "Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян" (зі змінами) НАКАЗУЮ:

1. Внести до Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року N 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22 листопада 2007 року N 1154/5), зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за N 719/4940, такі зміни:

1.1. У главі 1 розділу III:

пункт 30 викласти в такій редакції:

"30. Після реєстрації народження відділом реєстрації актів цивільного стану видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини, форма якого наведена у додатку 15 до Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року N 1269/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за N 691/15382.

У разі реєстрації народження виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад видається довідка для виплати допомоги, у якій зазначаються: прізвище, власне ім'я, по батькові дитини; яка за рахунком дитина; число, місяць, рік народження дитини; номер актового запису про народження у відповідній книзі реєстрації актів цивільного стану; дата складання актового запису про народження; найменування органу, що здійснив реєстрацію акту цивільного стану; прізвища, власні імена, по батькові батька та матері дитини.

Про видачу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини та довідки для виплати допомоги в графі "Для відміток" обох примірників актового запису про народження робиться відповідна відмітка і проставляється підпис заявника.

У разі народження мертвої дитини витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини та довідка для виплати допомоги не видаються.

У тих випадках, коли батьки або один з них відмовились від дитини і передали її на повне державне утримання, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини та довідка для виплати допомоги не видаються.";

пункт 31 викласти в такій редакції:

"31. Якщо при реєстрації народження дитини відомості про батька внесені в порядку, визначеному абзацом першим пункту 17 глави 1 розділу III цих Правил, то разом із свідоцтвом про народження дитини відділом реєстрації актів цивільного стану видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України для призначення допомоги, форма якого наведена у додатку 14 до Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року N 1269/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за N 691/15382.

У разі внесення відомостей про батька дитини в порядку, визначеному абзацом першим пункту 17 глави 1 розділу III цих Правил, виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад видається довідка для виплати допомоги, у якій зазначаються: прізвище, власне ім'я, по батькові дитини; число, місяць, рік народження дитини; номер актового запису про народження у відповідній книзі реєстрації актів цивільного стану; дата складання актового запису про народження; найменування органу, що здійснив реєстрацію акту цивільного стану; прізвища, власні імена, по батькові батька та матері дитини; підстава внесення відомостей про батька дитини.

Про видачу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України для призначення допомоги та довідки для виплати допомоги в графі "Для відміток" обох примірників актового запису про народження робиться відповідна відмітка і проставляється підпис заявника.".

1.2. У главі 2 розділу III:

пункт 15 викласти в такій редакції:

"15. Після реєстрації смерті відділ реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, форма якого наведена у додатку 16 до Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року N 1269/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за N 691/15382.

У разі реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад видається довідка для отримання допомоги на поховання, у якій зазначаються: прізвище, власне ім'я, по батькові померлої особи; дата смерті; номер актового запису про смерть у відповідній книзі реєстрації актів цивільного стану; дата складання актового запису про смерть; найменування органу, що здійснив реєстрацію акту цивільного стану; місце смерті.

Про видачу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання та відповідної довідки в графі "Для відміток" обох примірників актового запису про смерть робиться відмітка і проставляється підпис заявника.".

2. Внести до наказу Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року N 1269/5 "Про затвердження Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за N 691/15382, такі зміни:

2.1 виключити пункт 2.1;

2.2 виключити абзац третій пункту 2.2.

3. Департаменту у справах цивільного стану громадян (В. В. Кунда) довести цей наказ до відома Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра юстиції України І. І. Ємельянову та директора Департаменту у справах цивільного стану громадян В. В. Кунду.

5. Наказ набуває чинності одночасно з початком функціонування Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

 

Міністр 

М. Оніщук 

Опрос