Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка осуществления таможенного контроля за реализацией товаров магазинами беспошлинной торговли физическим лицам на воздушных транспортных средствах, выполняющих международные рейсы

Государственная таможенная служба
Порядок, Приказ от 22.04.2008 № 414
Утратил силу

Про затвердження Порядку здійснення митного контролю за реалізацією товарів магазинами безмитної торгівлі фізичним особам на повітряних транспортних засобах, що виконують міжнародні рейси

Наказ Державної митної служби України
від 22 квітня 2008 року N 414

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 травня 2008 р. за N 432/15123

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
від 30 травня 2012 року N 631)

Відповідно до статті 187 Митного кодексу України, Правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1089, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок здійснення митного контролю за реалізацією товарів магазинами безмитної торгівлі фізичним особам на повітряних транспортних засобах, що виконують міжнародні рейси (додається).

2. Департаменту організації митного контролю (Сьомка С. М.) і Юридичному департаменту (Бабюк В. Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Установити, що цей наказ набирає чинності через 45 днів з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Державної митної служби України Федорова О. О.

 

Голова Держмитслужби  

В. І. Хорошковський 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Міністр фінансів України 

В. М. Пинзеник 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
К. О. Ващенко
 

 

Порядок здійснення митного контролю за реалізацією товарів магазинами безмитної торгівлі фізичним особам на повітряних транспортних засобах, що виконують міжнародні рейси

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення митного контролю за діяльністю магазинів безмитної торгівлі під час постачання, повернення, обліку товарів, які реалізуються фізичним особам на повітряних транспортних засобах, що виконують міжнародні рейси (далі - повітряні транспортні засоби).

2. Дія цього Порядку поширюється тільки на міжнародні рейси, виконавцями яких є резиденти.

II. Порядок здійснення митного контролю за товарами, що постачаються магазинами безмитної торгівлі на повітряні транспортні засоби для реалізації фізичним особам

1. Постачання товарів з магазину безмитної торгівлі на повітряні транспортні засоби здійснюється під контролем митного органу в контейнерах за письмовою заявою власника магазину безмитної торгівлі (далі - МБТ) на ім'я начальника митного органу, у зоні діяльності якого розташований МБТ.

2. До заяви додається засвідчена власником МБТ копія договору між власником МБТ і виконавцем міжнародного рейсу про передачу товарів на повітряні транспортні засоби, умовами якого не передбачено перехід права власності на товари, що передаються на повітряний транспортний засіб.

Якщо договір є довгостроковим, то подана власником МБТ його копія разом із заявою зберігається в окремій справі в підрозділі митного оформлення.

3. Товаросупровідні документи на товари подаються посадовій особі митного органу, яка здійснює митний контроль і митне оформлення товарів, призначених для постачання на повітряний транспортний засіб.

4. Посадова особа митного органу перевіряє відповідність товарів у контейнері відомостям, зазначеним у звіті про товари, поставлені, реалізовані та не реалізовані на повітряному транспортному засобі (далі - звіт про товари), зразкова форма якого наведена в додатку до цього Порядку.

Митний орган або власник МБТ чи виконавець міжнародного рейсу за погодженням з митним органом мають право доповнювати зразкову форму звіту додатковими колонками.

5. За відсутності зауважень посадова особа митного органу погоджує постачання товарів на повітряний транспортний засіб шляхом проставляння відбитка особистої номерної печатки на звіті про товари.

6. Постачання товарів у контейнерах з МБТ на повітряний транспортний засіб здійснюється під митним забезпеченням та/або забезпеченням власника МБТ. Забезпечення власника МБТ повинно гарантувати можливість ідентифікації цього забезпечення за інформацією, зазначеною у звіті про товари.

7. Посадова особа митного органу має право перевірити вміст контейнера на будь-якому етапі постачання товарів з МБТ на повітряний транспортний засіб чи в зворотному напрямку.

8. Товари можуть перебувати на повітряному транспортному засобі тільки протягом польоту в прямому та зворотному напрямку.

9. Після здійснення повітряним транспортним засобом польоту в прямому та зворотному напрямку товари, що не були реалізовані, повертаються в контейнерах під контролем митниці до МБТ.

10. Облік постачання з МБТ на повітряний транспортний засіб товарів, призначених для реалізації, проводиться окремо від обліку товарів, що реалізуються в МБТ.

11. Власник МБТ щомісяця проводить декларування товарів, реалізованих у МБТ.

12. Начальник митного органу, у зоні діяльності якого розташований МБТ, затверджує відповідну технологічну схему щодо постачання товарів з МБТ на повітряний транспортний засіб.

13. Технологічна схема повинна визначати:

порядок митного контролю й оформлення товарів посадовою особою митного органу та послідовність дій власника МБТ (або вповноваженої ним особи) і виконавця міжнародного рейсу при постачанні товарів з МБТ на повітряний транспортний засіб;

порядок заповнення звіту про товари;

порядок контролю за товарами, що передаються з МБТ на повітряний транспортний засіб;

порядок контролю за товарами, повернутими до МБТ з повітряного транспортного засобу;

заходи, що унеможливлюють надходження товарів поза митним контролем на повітряний транспортний засіб під час його перебування на митній території України.

14. У разі порушення цього Порядку власник МБТ несе відповідальність, установлену законодавством.

 

Директор Департаменту
організації митного контролю
 

 
С. М. Сьомка
 

 

Зразкова форма

Звіт про товари, поставлені,
реалізовані та не реалізовані на повітряному транспортному засобі

N
з/п 

Номер і дата рейсу повітряного транспортного засобу 

Найменування товару (комерційна назва) 

Кількість (або вага, кг) товару, поставленого на повітряний транспортний засіб  

Кількість (або вага, кг) товару, реалізованого на повітряному транспортному засобі 

Кількість (або вага, кг) не реалізованого товару, повернутого до МБТ  

Власник МБТ (або вповноважена ним особа):
Здав _____________________
              (підпис) (ініціали, прізвище)  

Виконавець міжнародного рейсу:
Здав: ___________________
             (підпис) (ініціали, прізвище) 

Виконавець міжнародного рейсу:
Прийняв _____________________
                        (підпис) (ініціали, прізвище)  

Власник МБТ (або вповноважена ним особа):
Прийняв: ___________________
                       (підпис) (ініціали, прізвище) 

Забезпечення N ______________  

Забезпечення N ______________ 

____________

Опрос