Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Инструкцию о порядке регулирования деятельности банков в Украине

Национальный банк
Постановление от 15.02.2008 № 30
действует с 04.04.2008

Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні

Постанова Правління Національного банку України
від 15 лютого 2008 року N 30

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
3 березня 2008 р. за N 165/14856

Відповідно до статей 55, 58 Закону України "Про Національний банк України" та статей 30, 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність", з метою сприяння розвитку іпотечного кредитування фізичних осіб Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Унести до пункту 1.3 глави 1 розділу IV Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 368, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за N 841/6032 (зі змінами), такі зміни:

підпункт "а" доповнити двома новими абзацами такого змісту:

"облігації Державної іпотечної установи, розміщення яких здійснюється під гарантію Кабінету Міністрів України, надану відповідно до Закону про Державний бюджет України на відповідний рік;

нараховані доходи за облігаціями Державної іпотечної установи, розміщення яких здійснюється під гарантію Кабінету Міністрів України, надану відповідно до Закону про Державний бюджет України на відповідний рік";

підпункт "г" доповнити двома новими абзацами такого змісту:

"іпотечні кредити, що надані фізичним особам у національній валюті та повністю забезпечені заставою нерухомого майна житлового призначення, яке належить позичальнику на праві власності та є вільним від будь-яких обмежень речових прав на нерухоме майно;

іпотечні облігації, емітовані Державною іпотечною установою".

2. Департаменту інформатизації (А. С. Савченко) та Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н. В. Іваненко) унести відповідні зміни до програмного комплексу автоматизованого розрахунку економічних нормативів.

3. Департаменту бухгалтерського обліку (В. І. Ричаківська) визначити порядок відображення в бухгалтерському обліку та звітності активів, зазначених у пункті 1 цієї постанови.

4. Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н. В. Іваненко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України, а також банків України для керівництва та використання в роботі.

5. Постанова набирає чинності через місяць після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови В. Л. Кротюка, виконавчого директора - директора Дирекції з банківського регулювання та нагляду О. І. Кірєєва, Департамент банківського регулювання і нагляду (В. О. Зінченко) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.

 

Голова 

В. С. Стельмах 

Опрос