Идет загрузка документа (16 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка заключения договоров обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев наземных транспортных средств в пунктах пропуска через государственную границу Украины

Государственная комиссия по регулированию рынков финансовых услуг
Распоряжение, Порядок от 05.04.2007 № 7114
редакция действует с 20.12.2013

Про затвердження Порядку укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України

Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
від 5 квітня 2007 року N 7114

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 квітня 2007 р. за N 431/13698

Із змінами і доповненнями, внесеними
розпорядженнями Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
від 27 листопада 2012 року N 2421
,
від 19 листопада 2013 року N 4172

Відповідно до абзацу другого пункту 14.4 статті 14 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України ПОСТАНОВИЛА:

1. Затвердити Порядок укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України, що додається.

2. Департаменту державного регулювання та розвитку ринків фінансових послуг разом з Юридичним департаментом забезпечити подання цього розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

3. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника забезпечити опублікування цього розпорядження в засобах масової інформації після державної реєстрації.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Комісії - директора Департаменту страхового нагляду.

 

Голова Комісії 

В. Альошин 

ПОГОДЖЕНО: 

  

В. о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
К. Ващенко
 

В. о. Міністра транспорту
та зв'язку України
 

 
Л. Сергієнко
 

Генеральний директор
Моторного (транспортного)
страхового бюро України
 

 
 
В. Романишин
 

Голова Державної
прикордонної служби України
 

 
М. М. Литвин
 

 

 

ПОРЯДОК
укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України

Глава 1. Загальні положення

1. Цей Порядок, розроблений відповідно до абзацу другого пункту 14.4 статті 14 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", установлює порядок укладання внутрішніх і міжнародних договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України.

2. Поняття та терміни в цьому Порядку вживаються в їхніх значеннях відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" та інших нормативно-правових актів.

Глава 2. Вимоги до укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України

1. Діяльність з укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється через уповноважених Моторним (транспортним) страховим бюро України (далі - МТСБУ) страхових посередників (далі - посередники), які затверджені на спільному засіданні президії МТСБУ та загальних зборів повних членів МТСБУ. В одному пункті пропуску може бути лише один посередник. Укладання внутрішніх та міжнародних договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється на умовах, визначених президією МТСБУ та загальними зборами повних членів МТСБУ.

2. Договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів укладаються відповідно до Положення про особливості укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 27 жовтня 2011 року N 673, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 року за N 1483/20221.

(пункт 2 глави 2 у редакції розпорядження Національної комісії, що
 здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
 від 19.11.2013 р. N 4172)

3. Пункт 3 глави 2 виключено 

(згідно з розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне
 регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 19.11.2013 р. N 4172,
у зв'язку з цим пункти 4 - 8 вважати відповідно пунктами 3 - 7)

3. У разі в'їзду на територію України транспортного засобу без документа, який підтверджує наявність чинного на території України договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, подальший рух транспортного засобу допускається лише після укладення відповідного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

4. У разі виїзду з території України транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у країну, що є членом міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка", власник транспортного засобу зобов'язаний мати чинний міжнародний договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, посвідчений страховим сертифікатом "Зелена картка", а в разі відсутності - укласти такий договір у пункті пропуску через державний кордон України.

5. Для транспортного засобу, який переміщується територією України транзитом, внутрішній договір страхування укладається на строк транзитного переміщення по території України, але не менше ніж 15 днів.

6. Внутрішній договір страхування посвідчується полісом обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, типовий зразок якого затверджено в установленому порядку.

(пункт 6 глави 2 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Національної комісії, що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг, від 27.11.2012 р. N 2421)

7. Посередники забезпечують постійне інформування учасників міжнародного автотранспортного руху (інформаційні стенди перед та/або в пунктах пропуску через державний кордон) про вимоги законодавства України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, умови та порядок страхування, викладені українською, англійською, російською мовами та мовою тієї країни, з якою межує Україна на конкретній ділянці кордону.

Глава 3. Місце укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України

1. Місця укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів установлюються в пунктах пропуску автомобільного та поромного сполучення через державний кордон для автотранспорту у порядку, установленому Інструкцією про порядок розміщення на територіях пунктів пропуску через державний кордон України підприємств, що здійснюють господарську або іншу діяльність, пов'язану із забезпеченням діяльності пунктів пропуску, і підприємств (установ) сфери обслуговування, затвердженою наказом Державної митної служби України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 24.01.2006 N 51/49, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.02.2006 за N 176/12050, за зверненням МТСБУ.

2. Місце укладання договорів страхування облаштовується необхідними комунікаціями життєзабезпечення, автоматизованим робочим місцем, забезпеченим персональним комп'ютером, засобами зв'язку, спеціальними приладами для цілодобового функціонування та виконання завдань.

3. Розміщення повинно бути максимально зручним для учасників міжнародного автотранспортного руху, не повинно перешкоджати здійсненню визначених законодавством видів контролю у пунктах пропуску через державний кордон та не повинно уповільнювати рух автотранспортних засобів через державний кордон України.

4. Фінансування витрат на облаштування приміщень (будівель) та матеріально-технічне забезпечення діяльності посередника в пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється у порядку, визначеному посередником та МТСБУ.

Глава 4. Контроль за укладанням договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України та діяльністю посередників

1. Контроль за наявністю договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється посадовими особами відповідних органів Державної прикордонної служби на каналі руху наземного транспортного засобу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.98 N 1024 "Про здійснення контролю за наявністю договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів під час перетину державного кордону України" з урахуванням особливостей, передбачених цим Порядком.

2. Якщо водій транспортного засобу незалежно від країни його реєстрації при в'їзді на територію України або водій транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, при виїзді з території України до країни - члена міжнародної системи автострахування "Зелена карта" не може пред'явити документ, який підтверджує наявність чинного на території країни відвідання договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, подальший рух допускається лише після укладення відповідного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

3. Діяльність посередників з укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється відповідно до Законів України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", "Про страхування", Положення про порядок провадження діяльності страховими посередниками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.96 N 1523.

4. Контроль за діяльністю посередників здійснюється МТСБУ.

 

Член Комісії - директор Департаменту
державного регулювання та розвитку
ринків фінансових послуг
 

 
 
М. Русинський
 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Антимонопольного
комітету України
 

 
О. Костусєв
 

Опрос