Идет загрузка документа (175 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка использования средств Государственного бюджета Украины на выполнение программ селекции в животноводстве и птицеводстве на предприятиях агропромышленного комплекса и в научно-исследовательских хозяйствах

Минфин, Министерство аграрной политики, Украинская академия аграрных наук
Порядок, Приказ от 13.02.2007 № 88/10/187
Утратил силу

Про затвердження Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах

Наказ Міністерства аграрної політики України,
Української академії аграрних наук,
Міністерства фінансів України
від 13 лютого 2007 року N 88/10/187

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 лютого 2007 р. за N 145/13412

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства аграрної політики України,
 Української академії аграрних наук,
 Міністерства фінансів України
 від 11 вересня 2009 року N 649/101/1071
,
 наказом Міністерства аграрної політики України,
Національної академії аграрних наук України,
Міністерства фінансів України
 від 5 липня 2010 року N 374/48/652

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України,
Національної академії аграрних наук України,
Міністерства фінансів України
від 23 травня 2012 року N 293/131/594)

Відповідно до Законів України "Про племінну справу у тваринництві", "Про Загальнодержавну програму селекції у тваринництві на період до 2010 року" і "Про державну підтримку сільського господарства України", з метою реалізації державної політики у сфері племінної справи у тваринництві та для забезпечення раціонального й ефективного використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік, НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок використання коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах, що додається.

2. Департаменту фінансів (Зуб Г. І.), Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк Д. М.) Міністерства аграрної політики України, Управлінню економічного розвитку, фінансів і бухгалтерського обліку (Земляна І. Ф.) Української академії аграрних наук у встановленому порядку:

2.1. Забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Довести наказ до відома структурних підрозділів Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук, Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим, головних управлінь агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації.

3. Визнати таким, що втратив чинність, спільний наказ Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук та Міністерства фінансів України від 6 квітня 2004 року N 124/27/244 "Про затвердження Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2004 року за N 521/9120.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра аграрної політики Вербицького П. І., заступника Міністра фінансів Мярковського А. І. і першого віце-президента Української академії аграрних наук Ситника В. П.

 

Міністр
аграрної політики України
 

 
Ю. Ф. Мельник
 

Президент Української академії
аграрних наук
 

 
М. В. Зубець
 

Перший віце-прем'єр-міністр
України,
Міністр фінансів України
 

 
 
М. Я. Азаров
 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Заступник Голови Головного
контрольно-ревізійного управління
України
 

 
 
О. В. Забрудський
 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
А. В. Дашкевич
 

Заступник Голови Державного
казначейства України
 

 
О. О. Чечуліна
 

 

ПОРЯДОК
використання коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах

(У тексті цього Порядку посилання на додатки 11, 12 замінено посиланнями відповідно на додатки 12, 13; у тексті Порядку та додатків до нього слова "Українська академія аграрних наук" в усіх відмінках та слова "УААН" замінено словами "Національна академія аграрних наук України" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства аграрної політики України, Національної академії аграрних наук України, Міністерства фінансів України від 5 липня 2010 року N 374/48/652)

1. Цей Порядок розроблений відповідно до Законів України "Про племінну справу у тваринництві" та "Про Загальнодержавну програму селекції у тваринництві на період до 2010 року".

2. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у загальному фонді Державного бюджету України на відповідний рік за бюджетними програмами "Селекція у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу" (КПКВ - 2801190) та "Селекція у тваринництві та птахівництві в науково-дослідних господарствах" (КПКВ - 6591080) (далі - програми), розміри часткового або повного відшкодування понесених витрат та здійснення доплат з Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах (додаток 1) і порядок надання звітності про використання бюджетних коштів.

3. Визначені в цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

виробництво племінних (генетичних) ресурсів - діяльність (комплекс робіт), спрямована на одержання (відтворення) племінних (генетичних) ресурсів для використання в селекційному процесі відповідно до програм селекції;

утримання племінних тварин - діяльність (комплекс робіт), спрямована на забезпечення стабільної чисельності та відтворення племінних тварин основного стада в племінних (кінних) заводах та репродукторах і ефективного їх використання в селекційному процесі;

збереження племінних (генетичних) ресурсів - діяльність (комплекс робіт), спрямована на забезпечення збереження генофонду існуючих, локальних і зникаючих порід;

розширення власної племінної бази - збільшення за рахунок власного відтворення чисельності племінних тварин основного стада в атестованих підприємствах з обов'язковим збереженням збільшеної чисельності до кінця поточного року;

реалізація племінних (генетичних) ресурсів - торгівля племінними (генетичними) ресурсами, яка включає будь-які операції, що здійснюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на племінні (генетичні) ресурси;

використана спермопродукція - спермопродукція плідників сільськогосподарських тварин, одержана безпосередньо в господарстві або придбана без попередньої виплати доплат з Державного бюджету України і витрачена для проведення штучного осіменіння маточного поголів'я.

4. Головними розпорядниками коштів Державного бюджету України, що виділяються на виконання програм, є Міністерство аграрної політики України (далі - Мінагрополітики) за КПКВ 2801190 та Національна академія аграрних наук України за КПКВ 6591080.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 аграрної політики України, Національної академії аграрних наук України,
 Міністерства фінансів України від 05.07.2010 р. N 374/48/652)

5. Одержувачі бюджетних коштів - юридичні особи усіх організаційно-правових форм господарювання (крім бюджетних установ), що є суб'єктами племінної справи у тваринництві, яким за наслідками державної атестації присвоєно статус племінного (кінного) заводу, племінного репродуктора, племінного птахорепродуктора, племінної станції з шовківництва та гренажного заводу, племінної пасіки та племінного бджолорозплідника, заводської конюшні, іподрому та трендепо, селекційного центру, підприємства (об'єднання) з племінної справи у тваринництві, контрольно-випробувальної станції, контрольно-випробувальної станції з птахівництва, підприємства (лабораторії) генетичного контролю, підприємства (лабораторії) з трансплантації ембріонів та підприємства (лабораторії) з оцінки якості тваринницької продукції (далі - виконавці програм).

6. Виконавці програм визначаються за результатами конкурсу, що проводиться відповідно Мінагрополітики та Національною академією аграрних наук України.

7. Основними критеріями при визначенні переможців конкурсу є: відповідний матеріально-технічний рівень господарства, досвід роботи на ринку племінних (генетичних) ресурсів, забезпечення збільшення чисельності основного стада або зростання обсягів реалізації племінних тварин.

Претендент забезпечує надання достовірної інформації.

8. Конкурсні комісії при визначенні переможців конкурсів враховують, що кошти, передбачені Державним бюджетом України на відповідний рік, повинні розподілятися згідно з планом заходів на виконання Загальнодержавної програми селекції у тваринництві та птахівництві, який щороку затверджують Мінагрополітики та Національною академією аграрних наук України. У плані заходів зазначаються напрями робіт (у тому числі пріоритетні), обсяги та очікувані результати їх виконання, вартість робіт за галузями тваринництва у пропорціях, зазначених у пункті 12 цього Порядку.

Конкурсні комісії не мають права приймати рішень щодо визначення переможців конкурсів понад бюджетні видатки, установлені законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

9. Виконавцями програм не можуть бути господарства, які визнано банкрутами, проти яких порушено справу про банкрутство, які перебувають у стані ліквідації.

(пункт 9 у редакції наказу Міністерства аграрної політики України,
 Української академії аграрних наук, Міністерства фінансів України
 від 11.09.2009 р. N 649/101/1071)

10. Розподіл бюджетних коштів проводиться відповідно Мінагрополітики та Національної академії аграрних наук України між виконавцями програм пропорційно наявному поголів'ю племінних тварин відповідної племінної цінності, обсягів реалізованих племінних (генетичних) ресурсів, наданих послуг або виконаних робіт.

Пріоритет надається виконавцям програм, в яких частка споживання за минулий рік вироблених племінних (генетичних) ресурсів для власних потреб не перевищує 50 % вироблених племінних (генетичних) ресурсів (крім великої рогатої худоби, овець, кіз, коней, звірів, бджіл). Власні потреби - потреби, пов'язані з використанням племінних (генетичних) ресурсів виконавцями програм або їх філіями, структурними підрозділами.

(пункт 10 доповнено новим абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства аграрної політики України, Національної
 академії аграрних наук України, Міністерства фінансів України
 від 05.07.2010 р. N 374/48/652,
 у зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім)

Виділення коштів виконавцям програм проводиться за умови, якщо за іншими бюджетними програмами на зазначений напрям фінансування вони не отримують коштів Державного бюджету України.

11. Кошти Державного бюджету України спрямовуються виконавцям програм на:

11.1. Виконання робіт загальнодержавного значення:

а) розробку та виконання державних програм селекції за породами;

б) розробку та видання нормативно-правової документації та спеціальної літератури з ведення племінної справи у тваринництві, а також форм племінного обліку і звітності;

в) збереження та утримання генофонду існуючих, локальних та зникаючих порід у спермобанках, ембріобанках та генофондному банку шовкопрядів;

г) проведення експертної оцінки племінних (генетичних) ресурсів, у тому числі оцінки тварин за власною продуктивністю та/або якістю потомства, ведення офіційного обліку продуктивності та офіційної класифікації (оцінки) за типом;

ґ) ведення та видання державних книг племінних тварин та Державного племінного реєстру, розробку програмного забезпечення та придбання комп'ютерної техніки для їх упровадження;

д) проведення державної атестації суб'єктів племінної справи у тваринництві;

е) придбання (без права на перепродаж):

обладнання для проведення робіт з виробництва, зберігання і реалізації спермопродукції, яйцеклітин, ембріонів для підприємств (об'єднань) з племінної справи у тваринництві та підприємств (лабораторій) з трансплантації ембріонів;

обладнання для інкубації яєць та спеціального автотранспорту з перевезення племінних (генетичних) ресурсів для племінних заводів із птахівництва та птахорепродукторів I порядку;

обладнання з проведення генетичних досліджень у тваринництві, оцінки тварин за власною продуктивністю та/або якістю потомства;

обладнання для банків сперми та ембріонів, лабораторій зі штучного осіменіння сільськогосподарських тварин;

обладнання з проведення робіт з оцінки якості тваринницької продукції для підприємств (лабораторій) з оцінки якості тваринницької продукції;

є) утримання племінного виставкового поголів'я сільськогосподарських тварин і птиці в період проведення загальнодержавних виставок-ярмарок;

ж) проведення породовипробувань;

з) проведення випробування коней верхових, рисистих та ваговозних порід у селекційних центрах, іподромах, трендепо, кінних заводах та репродукторах;

и) проведення Всеукраїнських кінноспортивних змагань;

і) проведення загальнодержавного конкурсу техніків (операторів) з відтворення сільськогосподарських тварин;

ї) придбання (без права на перепродаж) племінних (генетичних) ресурсів особливо високої племінної цінності за імпортом (за погодженням з Міністерством аграрної політики України та Національною академією аграрних наук України).

11.2. Виконання інших видів робіт:

а) виробництво, придбання або реалізація (використання) для подальшого відтворення племінних (генетичних) ресурсів вітчизняного походження - тварин (велика рогата худоба, свині, вівці, кози, коні, птиця, риба, бджоли, шовкопряди, хутрові звірі /далі - тварини/), сперми, ембріонів, яйцеклітин, інкубаційних яєць, які мають племінну (генетичну) цінність;

б) збереження та утримання генофонду існуючих, локальних та зникаючих порід у стадах;

в) проведення імуногенетичної, цитогенетичної або ДНК-експертизи походження та аномалій тварин;

г) проведення трансплантації ембріонів;

ґ) проведення штучного осіменіння (парування) корів і телиць, свиноматок і свинок, вівцематок, кіз і ярок, кобил в особистих господарствах населення;

д) проведення плідного парування (штучного осіменіння) конематок жеребцями-плідниками, унесеними до Каталогу жеребців-плідників, допущених до відтворення, затвердженого Мінагрополітики;

е) одержання лошат та їх вирощування до 6-місячного віку в кінних заводах.

12. Кошти, передбачені Державним бюджетом України на відповідний рік, повинні розподілятися за галузями у тваринництві в таких пропорціях:

за КПКВК - 2801190:

- молочне і м'ясне скотарство - 30 - 45 %;

- свинарство - 10 - 15 %;

- птахівництво - 10 - 15 %;

- конярство - 13 - 15 %;

- вівчарство - 4 - 7 %;

- звірівництво, бджільництво, шовківництво та роботи загальнодержавного значення - 15 - 30 %;

(абзац перший пункту 12 у редакції наказу Міністерства
 аграрної політики України, Української академії аграрних наук,
 Міністерства фінансів України від 11.09.2009 р. N 649/101/1071)

за КПКВ - 6591080:

- молочне і м'ясне скотарство - 40 - 50 %;

- свинарство - 25 - 30 %;

- птахівництво - 5 - 10 %;

- конярство - 1 - 3 %;

- вівчарство - 8 - 13 %;

- звірівництво, бджільництво, рибництво, шовківництво та роботи загальнодержавного значення - 5 - 10 %.

13. На розвиток пріоритетних напрямів селекційно-племінної роботи спрямовується не менше 80 % коштів, передбачених на відповідний рік.

14. Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється згідно з законодавством, що діє у сфері державних закупівель.

(абзац перший пункту 14 у редакції наказу Міністерства
 аграрної політики України, Української академії аграрних наук,
 Міністерства фінансів України від 11.09.2009 р. N 649/101/1071)

У разі необхідності застосування попередньої оплати при закупівлі товарів, робіт та послуг за бюджетні кошти закупівля проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 N 1404 "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти".

15. Операції, пов'язані з бюджетними коштами, проводяться відповідно до порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, що затверджується Державним казначейством України.

(пункт 15 у редакції наказу Міністерства аграрної політики України,
 Української академії аграрних наук, Міністерства фінансів України
 від 11.09.2009 р. N 649/101/1071)

16. Здійснення видатків виконавцям програм проводиться згідно з кошторисом, затвердженим відповідно Мінагрополітики та Національною академією аграрних наук України, та планами використання бюджетних коштів.

17. Для отримання коштів Державного бюджету України виконавці бюджетної програми надають головним розпорядникам бюджетних коштів письмове зобов'язання повернути в місячний строк до бюджету отримані бюджетні кошти в разі встановлення органами контролю факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання (у разі неповернення коштів у зазначений строк нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової Національного банку за кожний день прострочення).

18. Для отримання коштів на виконання бюджетних програм, крім робіт загальнодержавного значення, виконавцями програм подаються відомості про обсяги виконаних робіт (додатки 2 - 11), що затверджені:

(абзац перший пункту 18 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 аграрної політики України, Національної академії аграрних наук України,
 Міністерства фінансів України від 05.07.2010 р. N 374/48/652)

за програмою "Селекція у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу" - директором Департаменту ринків тваринництва з Головдержплемінспекцією Мінагрополітики, Міністром аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальниками головних управлінь агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій та начальником Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівниками підприємств, установ, організацій, визначених Мінагрополітики;

за програмою "Селекція у тваринництві та птахівництві в науково-дослідних господарствах" - віце-президентом Національної академії аграрних наук України.

19. Залежно від напрямів фінансування до відомостей додаються:

а) за виробництво, придбання або реалізацію (використання) для подальшого відтворення племінних (генетичних) ресурсів, крім спермопродукції, вітчизняного походження, придбання (реалізацію) племінних (генетичних) ресурсів на аукціонах - завірені в установленому порядку копії:

(підпункт "а" пункту 19 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 аграрної політики України, Національної академії аграрних наук України,
 Міністерства фінансів України від 05.07.2010 р. N 374/48/652)

племінних свідоцтв (сертифікатів);

ветеринарних свідоцтв;

документів на придбання (реалізацію) племінних (генетичних) ресурсів (рахунки, рахунки-фактури, накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення, договори про виконання робіт, реєстри, кошториси та акти виконаних робіт);

звіту про стан тваринництва (форма N 24-сг, затверджена наказом Держкомстату України 26.06.2006 за N 280) щодо наявності племінних тварин на 1 січня і перше число місяця, що настає за звітним періодом поточного року, засвідченого органами державної статистики;

паспортів великої рогатої худоби;

б) за збереження та утримання генофонду існуючих, локальних та зникаючих порід у стадах:

копія звіту про стан тваринництва (форма N 24-сг) щодо наявності племінних тварин на 1 січня і перше число місяця, що настає за звітним періодом поточного року, засвідчена органами державної статистики;

копії паспортів великої рогатої худоби, завірені в установленому порядку;

в) за проведення імуногенетичної, цитогенетичної або ДНК-експертизи походження та аномалій тварин - копія акта про наслідки проведення імуногенетичної, цитогенетичної або ДНК-експертизи походження та аномалій тварин, виданого підприємством (лабораторією) генетичного контролю, завірена в установленому порядку;

г) за проведення трансплантації ембріонів:

копія племінного свідоцтва (сертифіката) на ембріони, завірена в установленому порядку;

оригінал довідки про плідну пересадку ембріонів, виданої підприємством (лабораторією) з трансплантації ембріонів;

ґ) за проведення штучного осіменіння (парування) корів і телиць, свиноматок і свинок, вівцематок, кіз і ярок, кобил в особистих господарствах населення та проведення парування (штучного осіменіння) кобил у кінних заводах:

копія племінного свідоцтва (сертифіката) на спермопродукцію (плідника), завірена в установленому порядку;

відомість проведення штучного осіменіння (парування) маточного поголів'я в особистих підсобних господарствах населення, яка складається на підставі даних журналів штучного осіменіння (парування) маточного поголів'я (форма N 3-врх /наказ Мінагрополітики від 06.06.2002 N 154 "Про затвердження Інструкції з бонітування великої рогатої худоби м'ясних порід, Інструкції з ведення племінного обліку в м'ясному скотарстві та зразків форм племінного обліку в м'ясному скотарстві", зареєстрований в Мін'юсті України 19.06.2002 за N 516/6804/, форма N 4-св /наказ Мінагрополітики від 17.12.2002 N 396 "Про затвердження Інструкції з бонітування свиней, Інструкції з ведення племінного обліку у свинарстві та зразків форм племінного обліку у свинарстві, зареєстрований в Мін'юсті України 29.12.2002 за N 1027/7315/, форма N 3-вкз /наказ Мінагрополітики від 16.07.2003 N 242 "Про затвердження Інструкції з бонітування овець, Інструкції з ведення племінного обліку у вівчарстві та козівництві та зразків форм племінного обліку у вівчарстві та козівництві", зареєстрований в Мін'юсті України 05.08.2003 за N 679/8000/, форма N 4-к /наказ Мінагрополітики від 15.10.2003 N 364 "Про затвердження нормативно-правових актів щодо бонітування племінних коней і племінного обліку в конярстві", зареєстрований в Мін'юсті України 30.10.2003 за N 992/8313/), засвідчена посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад;

відомість проведення парування (штучного осіменіння) кобил у кінних заводах (форма N 4-к), засвідчена директором кінного заводу;

д) за виробництво, придбання або реалізацію (використання) для подальшого відтворення спермопродукції:

відомість руху спермопродукції, на яку виділені кошти державного бюджету, по підприємству (об'єднанню) з племінної справи у тваринництві (додаток 11).

(пункт 19 доповнено підпунктом "д" згідно з наказом Міністерства
 аграрної політики України,  Національної академії аграрних наук України,
 Міністерства фінансів України від 05.07.2010 р. N 374/48/652)

20. Для отримання бюджетних коштів з виконання робіт загальнодержавного значення виконавці програм подають відомості про витрати на виконання робіт, акт про фактичний обсяг виконаних робіт та затверджені відповідно Мінагрополітики та Національною академією аграрних наук України кошториси.

21. Кошти Державного бюджету України спрямовуються виконавцями програм на оплату отриманих товарів, робіт та послуг. Відшкодування виконавцям програм фактичних витрат, пов'язаних з проведенням робіт за напрямами проведення видатків, здійснюється розпорядником бюджетних коштів на підставі підтвердних документів шляхом перерахування суми понесених витрат із свого реєстраційного рахунку на поточний рахунок одержувача, відкритий в установі банку.

(пункт 21 у редакції наказу Міністерства аграрної політики України,
 Української академії аграрних наук, Міністерства фінансів України
 від 11.09.2009 р. N 649/101/1071)

22. Виконавці програм зобов'язані:

до 10 числа місяця, що настає за звітним, подавати Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, Управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації, підприємствам, установам, організаціям, визначеним Мінагрополітики або Національною академією аграрних наук України, інформацію про спрямування коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах (додаток 12);

щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, подавати до Мінагрополітики та Національної академії аграрних наук України звіт про використання коштів (додаток 13) та фінансову звітність відповідно до законодавства.

23. Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації, підприємства, установи, організації, визначені Мінагрополітики, до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, подають до Мінагрополітики зведену та в розрізі виконавців програми інформацію про спрямування коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах.

24. Мінагрополітики та Національна академія аграрних наук України щокварталу до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом, та в місячний термін після закінчення бюджетного року подають до Мінфіну звітність про використання та спрямування коштів Державного бюджету України на виконання програм з наданням аналізу ефективності використання бюджетних коштів.

25. Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів здійснюється уповноваженими органами відповідно до чинного законодавства України.

 

Директор Департаменту ринків
тваринництва з Головною
державною племінною інспекцією
Міністерства аграрної політики
України
 

 
 
 
 
Д. М. Микитюк
 

Академік-секретар відділення
зоотехнії Української академії
аграрних наук
 

 
 
О. І. Костенко
 

Директор Департаменту фінансів
АПК та природоохоронних заходів
Міністерства фінансів України
 

 
 
А. А. Данилишин
 

 

РОЗМІРИ
часткового або повного відшкодування понесених витрат та здійснення доплат з державного бюджету на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах

Назва видів робіт та напрямів діяльності з племінної справи 

Розмір відшкодування з державного бюджету 

відсотків від вартості 

але не більше, грн. 

1. Повне відшкодування понесених витрат 

1.1. Придбання державними підприємствами племінних тварин та інкубаційних яєць для проведення породовипробування, оцінки за власною продуктивністю та/або якістю потомства: 

  

  

бугайці молочних, комбінованих та м'ясних порід - за 1 голову 

100 

3000,0 

молодняк свиней до 3-місячного віку - за 1 голову 

100 

400,0 

телиці - за 1 голову 

100 

5000,0 

нетелі молочних та комбінованих порід - за 1 голову 

100 

8000,0 

інкубаційні яйця яєчних курей - за 1 яйце 

100 

0,80 

1.2. Генетична експертиза походження та аномалій тварин (за 1 дослідження) 

  

  

імуногенетична експертиза 

100 

80,0 

цитогенетична експертиза 

100 

150,0 

ДНК-експертиза 

100 

400,0 

1.3. Придбання державними підприємствами за імпортом племінних (генетичних) ресурсів особливо високої племінної цінності - за погодженням з Мінагрополітики та Національною академією аграрних наук України 

  

  

Молочне скотарство: 

  

  

бугаї-плідники, оцінені за якістю потомства як поліпшувачі, - за 1 голову за умови відповідності вимогам для внесення до Каталогу бугаїв для відтворення маточного поголів'я 

100 

200000,0 

бугайці, оцінені за походженням, - за 1 голову за умови відповідності вимогам для внесення до Каталогу бугаїв для відтворення маточного поголів'я 

100 

40000,0 

корови - за 1 голову 

100 

10000,0 

нетелі - за 1 голову 

100 

12500,0 

спермопродукція - за 1 спермодозу 

100 

250,0 

ембріони - за 1 штуку 

100 

4000,0 

М'ясне скотарство: 

  

  

бугаї-плідники, оцінені за якістю потомства як поліпшувачі, - за 1 голову за умови відповідності вимогам для внесення до Каталогу бугаїв для відтворення маточного поголів'я 

100 

60000,0 

бугайці, оцінені за походженням, - за 1 голову 

100 

35000,0 

спермопродукція - за 1 спермодозу 

100 

250,0 

ембріони - за 1 штуку 

100 

4000,0 

Свинарство (за 1 голову): 

  

  

кнурці 

100 

9700,0 

свинки 

100 

2700,0 

Вівчарство: 

 

 

барани - за 1 голову 

100 

5700,00 

ярки - за 1 голову 

100 

1400,00 

спермопродукція - за 1 спермодозу 

100 

200,00 

Козівництво: 

 

 

цапи, козлики - за 1 голову 

100 

1200,00 

кози, кізки - за 1 голову 

100 

1800,00 

спермопродукція - за 1 спермодозу 

100 

200,00

Конярство: 

  

  

жеребці - за 1 голову 

100 

3000000,0 

кобили - за 1 голову 

100 

1000000,0 

спермопродукція - за 1 спермодозу 

100 

2700,0 

Звірівництво (за 1 голову): 

  

  

норки: самці 

100 

500,0 

            самки 

100 

400,0 

кролі:  самці 

100 

300,0 

           самки 

100 

250,0 

лисиці: самці 

100 

700,0 

           самки 

100 

500,0 

песці: самці 

100 

800,0 

          самки 

100 

600,0 

нутрії: самці 

100 

700,0 

          самки 

100 

500,0 

Птахівництво: 

  

  

Придбання добового молодняку вихідних ліній, прабатьківських та батьківських стад курей яєчних і м'ясних порід і кросів, індиків, качок, гусей і страусів здійснюється на умовах та за цінами, визначеними за тендерною процедурою згідно з чинним законодавством 

100 

  

1.4. Придбання державними підприємствами племінних (генетичних) ресурсів вітчизняного походження особливо високої племінної цінності з метою розвитку племінної бази провідних порід (типів, кросів), а також придбання племінних (генетичних) ресурсів локальних і зникаючих порід сільськогосподарських тварин 

  

  

Молочне скотарство: 

  

  

корови - за 1 голову за умови досягнення продуктивності за минулий рік на рівні 100 % і вище до стандарту породи за молочним жиром, який визначено Інструкцією з бонітування великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід, затвердженою наказом Мінагрополітики від 30.12.2003 N 474, зареєстрованою в Мін'юсті України 21.01.2004 за N 95/8694, та наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

100 

8000,0 

телиці (нетелі) - за 1 голову за умови досягнення продуктивності за стадом, з якого походить тварина, за минулий рік на рівні 110 % і вище до стандарту породи за молочним жиром за другу лактацію, який визначено Інструкцією з бонітування великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід, затвердженою наказом Мінагрополітики від 30.12.2003 N 474, зареєстрованою в Мін'юсті України 21.01.2004 за N 95/8694, та наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

100 

8000,0 

бугайці - за 1 голову за умови відповідності вимогам для внесення до Каталогу бугаїв для відтворення маточного поголів'я та наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

100 

6000,0 

ембріони - за 1 штуку 

100 

500,0 

М'ясне скотарство: 

  

  

корови - за 1 голову за умови наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

100 

8000,0 

телиці (нетелі) - за 1 голову за умови наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

100 

8000,0 

бугайці - за 1 голову за умови відповідності вимогам для внесення до Каталогу бугаїв для відтворення маточного поголів'я та наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

100 

6000,0 

ембріони - за 1 штуку 

100 

500,0 

Свинарство: 

  

  

свиноматки (класу "еліта") - за 1 голову за умови наявності показників оцінки за якістю потомків 

100 

2000,0 

Кнурці (класу "еліта") - за 1 голову за умови проведення оцінки за власною продуктивністю 

100 

2000,0 

свинки (класу "еліта") - за 1 голову за умови проведення оцінки за власною продуктивністю 

100 

1800,0 

Вівчарство і козівництво: 

  

  

вівцематки або кози - за 1 голову за умови наявності показників оцінки за власною продуктивністю 

100 

1200,0 

барани-плідники або цапи - за 1 голову за умови наявності показників оцінки за якістю потомків 

100 

1800,0 

ярки (кізки) - за 1 голову 

100 

1200,0 

Конярство: 

  

  

жеребці-плідники - за 1 голову за умови внесення до Каталогу жеребців для відтворення маточного поголів'я 

100 

30000,0 

кобили (класу "еліта") - за 1 голову 

100 

15000,0 

жеребчики - за 1 голову 

100 

12000,0 

кобилки - за 1 голову 

100 

7500,0 

Птахівництво: 

  

  

племінні інкубаційні яйця - за 1 яйце: 

  

  

птиці вихідних ліній: 

  

  

кури яєчні та комбіновані 

100 

0,80 

кури м'ясні 

100 

1,00 

качки 

100 

2,00 

гуси 

100 

4,40 

індики 

100 

5,40 

птиці прабатьківських стад: 

  

  

кури яєчні та комбіновані 

100 

0,50 

кури м'ясні 

100 

0,80 

качки 

100 

1,60 

гуси 

100 

3,40 

індики 

100 

4,00 

перепілки 

100 

0,40 

птиці батьківських стад: 

  

  

кури яєчні та комбіновані 

100 

0,40 

кури м'ясні 

100 

0,50 

качки 

100 

1,00 

гуси 

100 

2,70 

індики 

100 

2,40 

перепілки 

100 

0,20 

африканські страуси 

100 

300,00 

австралійські страуси 

100 

100,00 

племінний молодняк добовий - за 1 голову: 

  

  

           кури яєчні і комбіновані 

100 

2,50 

           кури м'ясні 

100 

2,60 

           індики 

100 

6,20 

           качки 

100 

3,00 

           гуси 

100 

5,00 

           перепілки 

100 

0,80 

           африканські страуси 

100 

560,00 

           австралійські страуси 

100 

200,00 

племінний молодняк кондиційний ремонтний - за 1 голову: 

  

  

           кури яєчні та комбіновані 

100 

15,00 

           кури м'ясні 

100 

17,00 

           індики 

100 

37,00 

           качки 

100 

25,00 

           гуси 

100 

30,00 

           перепілки 

100 

3,50 

           африканські страуси 

100 

800,00 

           австралійські страуси 

100 

260,00 

Звірівництво - за 1 голову: 

  

  

норки: самці 

100 

400,0 

            матки 

100 

200,0 

лисиці: самці 

100 

400,0 

            самки 

100 

300,0 

песці: самці 

100 

400,0 

            самки 

100 

300,0 

кролі: самці 

100 

120,0 

            матки 

100 

80,0 

нутрії: самці 

100 

200,0 

            матки 

100 

150,0 

Бджільництво: 

  

  

бджолині матки (плідна) - за 1 матку 

100 

45,0 

бджолині матки (неплідна) - за 1 матку 

100 

15,0 

нуклеуси - за 1 нуклеус 

100 

100,0 

бджолопакети - за 1 бджолопакет 

100 

150,0 

батьківські і материнські бджолосім'ї - за 1 бджолосім'ю 

100 

300,0 

Рибництво (науково-дослідні господарства Національної академії аграрних наук України): 

  

  

племінний ремонтний молодняк - за 1 голову 

100 

76,0 

рибопосадковий племінний матеріал, однорічки - за 1 кг 

100 

20,0 

Шовківництво: 

  

  

грени породи-донора - за 0,8 кг 

100 

3000,0 

грени тутового шовкопряда - за 1 кг 

100 

2300,0 

кокони тутового шовкопряда - за 1 кг 

100 

80,0 

1.5. Згідно з кошторисами, затвердженими Мінагрополітики або Національною академією аграрних наук України:

розробка та виконання державних програм селекції за породами;

розробка та видання нормативно-правової документації та спеціальної літератури з ведення племінної справи у тваринництві, а також форм племінного обліку і звітності;

збереження та утримання генофонду існуючих, локальних та зникаючих порід у спермобанках, ембріобанках та генофондному банку шовкопрядів;

проведення експертної оцінки племінних (генетичних) ресурсів, у тому числі оцінки тварин за власною продуктивністю та/або якістю потомства, ведення офіційного обліку продуктивності та офіційної класифікації (оцінки) за типом;

ведення та видання державних книг племінних тварин та Державного племінного реєстру, розробка програмного забезпечення та придбання комп'ютерної техніки для їх упровадження;

проведення державної атестації суб'єктів племінної справи у тваринництві;

придбання (без права на перепродаж):

обладнання для проведення робіт з виробництва, зберігання і реалізації спермопродукції, яйцеклітин, ембріонів для підприємств (об'єднань) з племінної справи у тваринництві та підприємств (лабораторій) з трансплантації ембріонів;

обладнання для інкубації яєць та спеціального автотранспорту з перевезення племінних (генетичних) ресурсів для племінних заводів із птахівництва та птахорепродукторів I порядку;

обладнання з проведення генетичних досліджень у тваринництві, оцінки тварин за власною продуктивністю та/або якістю потомства;

обладнання для банків сперми та ембріонів, лабораторій із штучного осіменіння сільськогосподарських тварин;

обладнання з проведення робіт з оцінки якості тваринницької продукції для підприємств (лабораторій) з оцінки якості тваринницької продукції;

утримання племінного виставкового поголів'я сільськогосподарських тварин і птиці в період проведення загальнодержавних виставок-ярмарків; проведення породовипробування;

проведення Всеукраїнських кінноспортивних змагань;

проведення загальнодержавного конкурсу техніків (операторів) з відтворення сільськогосподарських тварин. 

100 

 

2. Часткове відшкодування понесених витрат 

2.1. Здешевлення реалізації (придбання) племінних (генетичних) ресурсів вітчизняного походження, у тому числі на аукціонах

Здешевлення реалізації (придбання) здійснюється у розмірі 50 % визначених у підпункті 1.4 пункту 1 цих Розмірів 

 

 

2.2. Придбання племінних (генетичних) ресурсів особливо високої племінної цінності атестованими підприємствами за імпортом

Придбання здійснюється у розмірі 50 % визначених у підпункті 1.3 пункту 1 цих Розмірів 

 

 

Назва видів робіт та напрямків діяльності з племінної справи 

Розмір доплат з державного бюджету, грн. 

1

2

3. Виплата доплат 

  

3.1. Утримання (збереження) племінних тварин, випробування коней, проведення парування (штучного осіменіння) кобил у кінних заводах:
селекційним центрам (у тому числі науково-дослідним інститутам), підприємствам (об'єднанням) з племінної справи, племінним (кінним) заводам та репродукторам, іншим підприємствам, де утримується племінне поголів'я існуючих, локальних та зникаючих порід сільськогосподарських тварин зарубіжного та вітчизняного походження: 

  

утримання та збереження в племінному заводі 1 голови маточного поголів'я великої рогатої худоби голштинської, української червоно-рябої молочної, української чорно-рябої молочної, української бурої молочної породи, що створюється, - за умови досягнення продуктивності за стадом за минулий рік на рівні 130 % і вище до стандарту породи за молочним жиром за другу лактацію, який визначено Інструкцією з бонітування великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід, затвердженою наказом Мінагрополітики від 30.12.2003 N 474, зареєстрованою в Мін'юсті України 21.01.2004 за N 95/8694, збільшення чисельності основного стада або реалізації племінних тварин за минулий рік у кількості від 5 % до наявного маточного поголів'я та наявності копії паспортів великої рогатої худоби 

1100,0 

утримання та збереження 1 голови маточного поголів'я великої рогатої худоби локальних та зникаючих молочних і молочно-м'ясних порід:

білоголової української, червоної польської, пінцгау, лебединської, швіцької, бурої карпатської, симентальської, червоної степової, англерської, української червоної молочної породи, айрширської та сірої української - за умови досягнення продуктивності за стадом за минулий рік на рівні і вище стандарту породи за молочним жиром за другу лактацію (крім білоголової української та сірої української), який визначено Інструкцією з бонітування великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід, затвердженою наказом Мінагрополітики від 30.12.2003 N 474, зареєстрованою в Мін'юсті 21.01.2004 за N 95/8694, збільшення чисельності основного стада або реалізації племінних тварин за минулий рік у кількості від 2 % до наявного маточного поголів'я (крім білоголової української та сірої української) та наявності копії паспортів великої рогатої худоби

1200,0 

утримання та збереження в селекційних центрах, племінних заводах та репродукторах 1 голови основних свиноматок і кнурів миргородської, великої чорної, українських степових білої і рябої порід - за умови отримання за попередній рік не менше 1,8 опороса та 18 поросят на основну свиноматку 

460,0 

утримання та збереження в селекційних центрах, племінних заводах та репродукторах 1 голови основних свиноматок і кнурів дюрок, п'єтрен, ландрас, уельської, української та полтавської м'ясних порід, червоно-поясної спеціалізованої лінії - за умови отримання за попередній рік не менше 1,8 опороса та 18 поросят на основну свиноматку, а також збільшення чисельності основного стада або реалізації племінних тварин за минулий рік у кількості від 150 % до наявного маточного поголів'я 

460,0 

утримання та збереження в племінних заводах 1 голови основних свиноматок і кнурів великої білої породи - за умови отримання за попередній рік не менше 2,0 опоросів та 20 поросят на основну свиноматку, а також збільшення чисельності основного стада або реалізації племінних тварин за минулий рік у кількості від 150 % до наявного маточного поголів'я 

460,0 

збереження та утримання 1 голови племінних кобил - за умови наявності паспортів коней

  

у селекційних центрах та кінних заводах 

2200,0 

у племінних репродукторах 

1000,0 

збереження та утримання в селекційних центрах, кінних заводах, племінних репродукторах, трендепо та заводських конюшнях 1 голови жеребців-плідників, унесених до Каталогу жеребців-плідників, допущених до відтворення, затвердженого Мінагрополітики - за умови наявності паспортів коней 

4000,0 

збереження та утримання в племінних заводах та племінних репродукторах вівцематок, кіз, ярок (кізок) старше 1 року, баранів-плідників та цапів-плідників 

400,0 

плідне парування (штучне осіменіння) 1 голови кобил кінного заводу жеребцями-плідниками, унесеними до Каталогу жеребців-плідників, допущених до відтворення, затвердженого Мінагрополітики 

500,0 

одержання та вирощування до 6-місячного віку 1 голови приплоду лошат в кінному заводі та племінному репродукторі - за умови одержання лошати від племінної конематки та жеребця-плідника, унесеного до Каталогу жеребців-плідників, допущених до відтворення, затвердженого Мінагрополітики, а також зареєстрованих в державних книгах племінних тварин 

3000,0 

випробування коней - за 1 конедень: 

  

верхових, рисистих та ваговозних порід у селекційних центрах, на іподромах, трендепо 

45,0, але не більше фактичних витрат 

верхових, рисистих та ваговозних порід у кінних заводах 

30,0, але не більше фактичних витрат 

верхових та ваговозних порід у племінних репродукторах 

25,0, але не більше фактичних витрат 

утримання 1 голови племінної птиці вихідних ліній: 

  

кури яєчні та комбіновані 

40,0 

кури м'ясні 

45,0 

качки 

50,0 

гуси 

50,0 

індики 

60,0 

утримання 1 голови племінної птиці прабатьківських стад: 

  

кури яєчні та комбіновані 

25,0 

кури м'ясні 

30,0 

качки 

40,0 

гуси 

45,0 

індики 

55,0 

утримання (вирощування) 1 голови кондиційного племінного ремонтного молодняку батьківського стада: 

  

кури яєчні і комбіновані 

20,0 

кури м'ясні 

20,0 

качки 

20,0 

гуси 

20,0 

індики 

30,0 

перепілки 

4,50 

африканські страуси 

300,0 

австралійські страуси 

100,0 

утримання 1 голови племінних кролів 

25,0 

утримання 1 голови норок 

60,0 

утримання 1 голови племінних нутрій 

40,0 

утримання 1 голови племінних лисиць 

180,0 

утримання 1 основної батьківської або материнської бджолосім'ї 

130,0 

утримання 1 нуклеусу бджіл 

26,0 

утримання генофондного гнізда риби (науково-дослідні господарства Національної академії аграрних наук України

180,0 

утримання генофонду шовковичного шовкопряда грени однієї породи - за 0,8 кг 

200,0 

3.2. За кожну дозу реалізованої (використаної) спермопродукції плідників атестованих підприємств - селекційних центрів, підприємств (об'єднань) з племінної справи: 

  

особливо цінних бугаїв-плідників, унесених до Каталогу бугаїв молочних і молочно-м'ясних порід для відтворення маточного поголів'я, оцінених за якістю потомства в країнах, що входять до міжнародної системи Інтербул, селекційний індекс (СІ) яких становить СІ + 600 і вище 

17,50 

особливо цінних бугаїв-плідників, внесених до Каталогу бугаїв молочних і молочно-м'ясних порід для відтворення маточного поголів'я, оцінених за якістю потомства в Україні, селекційний індекс (СІ) яких відповідно становить: 

  

голштинська порода                                                            СІ - +1200 і вище
                                                                                              СІ - +800-1199
                                                                                              СІ - +600-799
                                                                                              СІ - +500-599 

17,50
15,50
9,00
4,50 

українські чорно-ряба та червоно-ряба молочні,              СІ - +1000 і вище
червоні породи                                                                    СІ - +700-999
                                                                                              СІ - +500-699
                                                                                              СІ - +400-499 

17,50
15,50
9,00
4,50 

симентальська та червона степова породи                      СІ - +600 і вище
                                                                                              СІ - +400-599
                                                                                              СІ - +300-399
                                                                                              СІ - +200-299 

17,50
15,50
9,00
4,50 

бурі та локальні породи                                                      СІ - +500 і вище
                                                                                              СІ - +300-499
                                                                                              СІ - +200-299
                                                                                              СІ - +100-199 

17,50
15,50
9,00
4,50 

відібраних для проведення оцінки за якістю потомства та внесених до Каталогу бугаїв молочних і молочно-м'ясних порід для відтворення маточного поголів'я ремонтних бугаїв, придбаних за імпортом з країн, що входять до міжнародної системи Інтербул, селекційний індекс за походженням (ПІ) яких становить ПІ + 600 і вище 

7,30 

відібраних для проведення оцінки за якістю потомства та внесених до Каталогу бугаїв молочних і молочно-м'ясних порід для відтворення маточного поголів'я ремонтних бугаїв, селекційний індекс за походженням (ПІ) яких становить: 

7,30 

голштинська порода                                                           ПІ + 1000 і вище 

  

українські чорно-ряба та червоно-ряба молочні, та        ПІ + 800 і вище 
червоні породи

  

симентальська та червона степова породи                     ПІ + 700 і вище 

  

бурі та локальні породи                                                     ПІ + 600 і вище 

  

чистопорідних бугаїв-плідників спеціалізованих м'ясних порід і типів, внесених до Каталогу бугаїв м'ясних порід та типів для відтворення маточного поголів'я, оцінених: 

  

за якістю потомства 

9,00 

за власною продуктивністю 

7,30 

чистопорідних кнурів-плідників, оцінених за якістю потомства чи за власною продуктивністю 

16,30 

чистопорідних баранів, оцінених за якістю потомства чи за власною продуктивністю і цапів-плідників 

5,00 

Установлена сума доплат за використання і реалізацію для відтворення спермопродукції плідників розподіляється між атестованими підприємствами - селекційними центрами, підприємствами (об'єднаннями) з племінної справи:

за реалізацію виробленої або придбаної (без попередньої виплати доплат з державного бюджету) спермопродукції суб'єктам господарської діяльності - 100 % суми доплат;

за реалізацію виробленої або придбаної (без попередньої виплати доплат з державного бюджету) спермопродукції підприємству (об'єднанню) з племінної справи - 60 % суми доплати;

за реалізацію суб'єктам господарської діяльності спермопродукції, придбаної у продавця, що одержав 60 % суми доплати, - 40 % суми доплати 

  

3.3. Проведення штучного осіменіння корів і телиць, свиноматок, вівцематок, кіз та ярок, парування кобил в особистих селянських господарствах населення та проведення трансплантації ембріонів: 

  

штучне осіменіння маточного поголів'я худоби за умови використання сперми, оцінених за якістю потомків бугаїв-плідників, внесених до Каталогу бугаїв молочних і молочно-м'ясних порід для відтворення маточного поголів'я - за 1 тільність 

30,00 

штучне осіменіння маточного поголів'я худоби за умови використання сперми чистопородних бугаїв-плідників спеціалізованих м'ясних порід та типів, унесених до Каталогу бугаїв м'ясних порід та типів для відтворення маточного поголів'я - за 1 тільність 

25,00 

штучне осіменіння свиноматок спермою чистопорідних кнурів-плідників, оцінених за якістю потомства чи за власною продуктивністю, - за 1 поросність 

50,00 

штучне осіменіння маточного поголів'я овець спермою чистопорідних баранів, оцінених за якістю потомства чи за власною продуктивністю, або кіз - спермою цапів-плідників - за 1 кітність 

15,00 

плідне парування (штучне осіменіння) конематок жеребцями-плідниками, внесеними до Каталогу жеребців-плідників, допущених до відтворення, затвердженого Мінагрополітики, - за 1 жеребність 

50,00 

проведення робіт з трансплантації ембріонів великої рогатої худоби - за 1 плідну пересадку ембріонів 

580,0 

3.4. Розширення власної племінної бази підприємств за рахунок вирощування (відтворення) племінних тварин - за 1 голову 

  

Молочне скотарство: 

  

бугаї - селекційним центрам за умови відповідності вимогам для внесення до Каталогу бугаїв для відтворення маточного поголів'я та наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

5000,0 

корови - за умови наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

4000,0 

М'ясне скотарство: 

  

бугаї - селекційним центрам та племінним заводам за умови відповідності вимогам для внесення до Каталогу бугаїв для відтворення маточного поголів'я та наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

5000,0 

корови - за умови наявності копії паспорта великої рогатої худоби 

4000,0 

Свинарство: 

  

основні кнурі - за умови наявності результатів оцінки за власною продуктивністю 

1000,0 

основні свиноматки - за умови наявності результатів оцінки за власною продуктивністю 

1000,0 

Вівчарство і козівництво: 

  

плідники - за умови оцінки за власною продуктивністю 

800,0 

матки і ярки (кізки) 

600,0 

Конярство: 

  

жеребці (класу "еліта") - за умови внесення до Каталогу жеребців-плідників, допущених до відтворення, затвердженого Мінагрополітики 

25000,0 

жеребці (I класу)- за умови внесення до Каталогу жеребців-плідників, допущених до відтворення, затвердженого Мінагрополітики 

15000,0 

кобили 

4500,0 

Птахівництво: 

  

племінний молодняк кондиційний ремонтний - за 1 голову 

  

            кури яєчні та комбіновані 

7,50 

            кури м'ясні 

8,50 

            індики 

18,50 

            качки 

12,50 

            гуси 

15,00 

            перепілки 

1,75 

            африканські страуси 

400,00 

            австралійські страуси 

130,00 

Звірівництво - за 1 голову: 

  

норки: самці 

200 

            матки 

100 

лисиці: самці 

350,0 

            самки 

250,0 

песці: самці 

350,0 

            самки 

250,0 

кролі: самці 

60 

            матки 

40 

нутрії: самці 

100 

            матки 

60 

Бджільництво: 

  

батьківські і материнські бджолосім'ї - за 1 бджолосім'ю 

200 

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 аграрної політики України, Української академії аграрних наук,
 Міністерства фінансів України від 11.09.2009 р. N 649/101/1071
,
наказом Міністерства аграрної політики України, Національної
 академії аграрних наук України, Міністерства фінансів України
 від 05.07.2010 р. N 374/48/652)

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
реалізованої (використаної) спермопродукції бугаїв і жеребців, допущених до відтворення маточного поголів'я у поточному році, та кнурів, баранів і цапів, оцінених за власною продуктивністю або якістю нащадків (за умови 100 % виплати доплат з державного бюджету),
за ________________ 20__ року

N
з/п 

Найменування підприємства-
продавця, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Найменування підприємства-
покупця, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Вид та порода тварин 

Кличка та ідентифікаційний номер плідника, сперма якого реалізується 

Селекційний (племінний) індекс або інші дані, що характеризують племінну цінність плідника 

Серія та номер племінного свідоцтва (сертифіката) 

Кількість реалізованих доз 

Доплата, грн. 

за 1 дозу 

усього 

  

Керівник 

_________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

_________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
реалізованої (використаної) спермопродукції бугаїв і жеребців, допущених до відтворення маточного поголів'я у поточному році, та кнурів, баранів і цапів, оцінених за власною продуктивністю або якістю нащадків (за умови 40 % або 60 % виплати доплат з державного бюджету),
за ________________ 20__ року

N
з/п 

Наймену-
вання підприємства-
продавця, що одержав доплату, його статус та місце-
знаходження (район, область) 

Наймену-
вання підприємства-
продавця, що одержує доплату, його статус та місце-
знаходження (район, область) 

Наймену-
вання підприємства-
покупця, його статус та місце-
знаходження (район, область) 

Вид та порода тварин 

Кличка та ідентифі-
каційний номер плідника, сперма якого реалізується 

Селекційний (племінний) індекс або інші дані, що характе-
ризують племінну цінність плідника 

Серія та номер племінного свідоцтва (сертифіката) 

Кількість реалізо-
ваних доз 

Доплата 

за 1 дозу, % суми доплат 

за 1 дозу, грн. 

усього, грн. 

  

Керівник 

_________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

_________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
реалізованих (придбаних) племінних (генетичних) ресурсів
за ________________ 20__ року

N
з/п 

Найменування підприємства-
продавця, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Найменування підприємства-
покупця, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Номер і дата акта-рахунку про реалізацію племінних (генетичних) ресурсів 

Серія та номер племінного свідоцтва (сертифіката) 

Вид та порода племінних (генетичних) ресурсів 

Кількість реалізованих (придбаних) племінних (генетичних) ресурсів, голів (штук) 

Фінансування, грн. 

за 1 голову (штуку) 

усього 

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
щодо збереження та утримання генофондних стад
за ________________ 20__ року

N
з/п 

Найменування підприємства - власника племінних тварин, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Вид та порода тварин 

Кількість голів основного стада за станом на 

Доплата, грн. 

01.01. 20__ 

01.___ 20__ 

за 1 голову 

усього 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
щодо утримання (вирощування) кондиційного племінного ремонтного молодняку батьківського стада птиці, нуклеусів бджіл
за ________________ 20__ року

N
з/п 

Найменування підприємства - власника племінних тварин, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Вид та порода (крос) тварин 

Кількість голів (штук), що були на утриманні (вирощуванні) за період
з 01.01.20__ по 01___ 20__ 

Доплата, грн. 

за 1 голову 

усього 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
проведення штучного осіменіння (парування) маточного поголів'я в особистих підсобних господарствах населення, трансплантації ембріонів
за ________________ 20__ року

N
з/п 

Найменування підприємства, що проводить штучне осіменіння (парування) маточного поголів'я в особистих підсобних господарствах населення, трансплантацію ембріонів, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Населений пункт, район, область, де проводяться штучне осіменіння (парування) маточного поголів'я в особистих підсобних господарствах населення, трансплантація ембріонів 

Вид тварин, кличка та ін. номер плідника 

Кількість запліднених голів 

Доплата, грн. 

за 1 запліднену голову 

усього 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
розширення власної племінної бази
за ________________ 20__ року

N
з/п 

Найменування підприємства - власника племінних тварин, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Вид та порода тварин 

Кількість голів основного стада за станом на 

Доплата, грн. 

01.01.20__ 

01.___200_ 

за 1 голову 

усього 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
випробування коней в селекційних центрах, на іподромах, трендепо, кінних заводах та племінних репродукторах
за ________________ 20__ року

N
з/п 

Найменування підприємства, що проводить випробування коней, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Порода коней 

Кількість коней, що поставлені на випробування, голів 

Усього конеднів на випробуванні 

Доплата, грн. 

за 1 конедень 

усього 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

ВІДОМІСТЬ
одержання та вирощування до 6 місяців приплоду лошат у кінних заводах та племінних репродукторах
за _____ місяців 20__ року

N
з/п 

Найменування підприємства - власника племінних коней, його статус та місцезнаходження (район, область) 

Порода коней 

Кількість приплоду лошат, що одержані та вирощені з початку року, голів 

Доплата, грн. 

за 1 голову 

усього 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

_________________________________________________________________________
                                                                      (підпис, прізвище, ініціали)
Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**
_________________________________________________________________________
                                                             (найменування установи, організації)
М. П. 

ВІДОМІСТЬ
руху спермопродукції, на яку виділені кошти державного бюджету, по підприємству (об'єднанню) з племінної справи у тваринництві за ___________ 20__ рік
вид тварин _________________________

____________
* У частині КПКВК 2801190.

** У частині КПКВК 6591080.

*** Для бугаїв, жеребців - наказ Мінагрополітики України.

**** Для кнурів, баранів, цапів - наказ Мінагрополітики Автономної Республіки Крим, головних управлінь агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.

 

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

 

 

 

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

(Порядок доповнено новим додатком 11 згідно з наказом Міністерства
 аграрної політики України, Національної академії аграрних наук
 України, Міністерства фінансів України від 05.07.2010 р. N 374/48/652,
 у зв'язку з цим додатки 11, 12 вважати відповідно додатками 12, 13)

 

ІНФОРМАЦІЯ
про спрямування коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах
за станом на ________________ 20__ року

Найменування та місцезнаходження підприємства, його статус 

Вид та порода тварин 

Надійшло коштів усього, тис. грн. 

Використано коштів усього, тис. грн. 

Вид робіт* 

Обсяги виконаних робіт 

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* Вид робіт зазначається відповідно до пункту 11 Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

______________________________________________________
(підпис, прізвище, ініціали)

Директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики України, Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим, начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, начальник Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації або керівник підприємства, установи, організації, визначеної Мінагрополітики*
Віце-президент Національної академії аграрних наук України**

______________________________________________________
(найменування установи, організації)

М. П. 

 

ЗВІТ
підприємства про спрямування коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах
за станом на ________________ 20__ року

______________________________________________
(найменування та місцезнаходження підприємства)

N
з/п 

Найменування показників 

За видами племінних тварин 

  

  

  

  

  

Надійшло коштів усього, тис. грн. 

  

  

  

  

  

Надійшло коштів за звітний період усього, тис. грн. 

  

  

  

  

  

Використано коштів усього, тис. грн. 

  

  

  

  

  

  

у тому числі за видами робіт та напрямками діяльності: 

  

  

  

  

  

3.1 

на вироблену і реалізовану (використану) спермопродукцію 

тис. грн. 

  

  

  

  

  

тис. доз 

  

  

  

  

  

3.2 

на реалізацію (придбання) племінних (генетичних) ресурсів 

тис. грн. 

  

  

  

  

  

обсяги реалізації (придбання), голів 

  

  

  

  

  

3.3 

на збереження і утримання генофондних стад 

тис. грн. 

  

  

  

  

  

голів 

  

  

  

  

  

3.4 

на розширення власної племінної бази 

тис. грн. 

  

  

  

  

  

голів 

  

  

  

  

  

інші (зазначити) 

тис. грн. 

  

  

  

  

  

обсяги 

  

  

  

  

  

  

Керівник 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. 

  

  

  

Головний бухгалтер 

______________________________________
(підпис, прізвище, ініціали) 

____________
* У частині КПВК 2801190.

** У частині КПВК 6591080.

____________

Опрос